DASHER 2.16 - en to mg translation catalogue (103 entries)

en: Predictive text entry
mg: Lahabolana vinavina

note: TODO should probably pop up a Gtk error message and think about how to do i18n:
en: Dasher socket input: failed to launch reader thread.
mg: Fampidiran'ny socketn'ny Dasher: tsy afaka nandefa ny threadn'ny mpamaky.

en: Select File
mg: Hidafidy rakitra

en: Do you want to save your changes to %s?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
mg: Tianao raiketina anatin'ny %s ve ireo fanovana nataonao?
    
    Ho very ireo fanovana nataonao ireo raha tsy raiketinao.

en: Do you want to save your changes?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
mg: Tianao raiketina ve ireo fanovana nataonao?
    
    Ho very ireo fanovana nataonao ireo raha tsy raiketinao.

en: Don't save
mg: Aza raiketina

en: Don't quit
mg: Aza ajanona

en: Save and quit
mg: Raiketo dia ajanony

en: Dasher is a predictive text entry application
mg: Ny Dasher dia rindranasan'ny lahabolana vinavina

en: Training Dasher... please wait
mg: Manomana ny Dasher... Mahandrasa kely azafady

en: <b>Actions:</b>
mg: <b>Asa:</b>

en: <b>Adaptation:</b>
mg: <b>Fanatsetahana:</b>

en: <b>Alphabet Selection:</b>
mg: <b>Fisafidianana tarehintsoratra:</b>

en: <b>Appearance Options:</b>
mg: <b>Safidin'ny endrika:</b>

en: <b>Application Options:</b>
mg: <b>Safidin'ny rindranasa:</b>

en: <b>Application Style:</b>
mg: <b>Endriky ny rindranasa:</b>

en: <b>Colour Scheme:</b>
mg: <b>Safidy loko:</b>

en: <b>Dasher Font:</b>
mg: <b>Endri-tsoratry ny Dasher:</b>

en: <b>Direction:</b>
mg: <b>Todika:</b>

en: <b>Editor Font:</b>
mg: <b>Endri-tsoratry ny mpanova:</b>

en: <b>Language Model:</b>
mg: <b>Modelin-teny:</b>

en: <b>Prediction:</b>
mg: <b>Vinavina:</b>

en: <b>Smoothing:</b>
mg: <b>Fandamalamana:</b>

en: <b>Speed:</b>
mg: <b>Hafainganana:</b>

en: <b>Starting And Stopping:</b>
mg: <b>Fanombohana sy fijanonana:</b>

en: Adapt speed automatically
mg: Ampifanarao hoazy ny hafainganana

en: Alphabet Default
mg: Toetra tsotran'ny tarehintsoratra

en: Alphabet:
mg: Tarehintsoratra:

en: Appearance
mg: Endrika

en: Application
mg: Rindranasa

en: Bottom to Top
mg: Ambany mankany ambony

en: Centre circle
    Two box
mg: Faribolana afovoany
    Efitra roa

en: Composition
mg: Fanoratana

en: Control
mg: Mpibaiko

en: Control mode
mg: Fomban'ny mpibaiko

en: Copy
mg: Adikao

en: Copy _All
mg: Adikao izy _rehetra

en: Custom colour scheme:
mg: Safidy loko manokana:

en: Custom:
mg: Safidy:

en: Cut
mg: Esory

en: Dasher Preferences
mg: Safidy manokan'ny Dasher

en: Dasher _Tutorial
mg: _Toro-làlan'ny Dasher

en: Direct entry
mg: Fanoratana mivantana

en: Dock application window
mg: Atambaro ny fikandran'ilay rindranasa

en: Draw box outlines
mg: Sorito ny faritr'ilay efitra

en: Draw line between crosshairs and mouse
mg: Manorita tsipika anelanelan'ny crosshair sy ny totozy

en: Full Screen
mg: sMameno efijery

en: Increase line thickness
mg: Ampitomboy ny hatevin'ny tsipika

en: Japanese
mg: Teny Japoney

en: Language
mg: Teny

en: Language model adapts as you write.
mg: Mampifanara-tena amin'izay soratanao ny modelin-teny.

en: Large font
mg: Endri-tsoratra lehibe

en: Left to Right
mg: Havia mankany ankavanana

en: New file
mg: Rakitra vaovao

en: Open file
mg: Hanokatra rakitra

en: Options
mg: Safidy

en: Paste
mg: Apetao

en: Please Wait...
mg: Mahandrasa kely azafady...

en: Right to Left
mg: Havanana mankany ankavia

en: Save file
mg: Raiketo ilay rakitra

en: Save file as
mg: Raiketo toy izao ilay rakitra

en: Select Font
mg: Hisafidy endri-tsoratra

en: Show mouse position
mg: Asehoy ny toerana misy ny totozy

en: Show speed slider
mg: Asehoy ny mariky ny hafainganana

en: Show toolbar
mg: Asehoy ny anjan'ny fitaovana

en: Small font
mg: Endri-tsoratra kely

en: Speed:
mg: Hafainganana:

en: Stand-alone
mg: Rindranasa mahaleotena

en: Standard letter-based PPM
mg: PPM mifototra amin'ny taratasy tsotra

en: Start on left mouse button
mg: Atomboy amin'ny tsindrin'ny totozy havia

en: Start on space bar
mg: Atomboy amin'ny kitendrin'ny elanelana

en: Start with mouse position:
mg: Atomboy amin'ny toerana misy ny totozy:

en: Timestamp new files
mg: Asio fotoana ireo rakitra vaovao

en: Top to Bottom
mg: Ambony mankany ambany

en: Use this control to adjust the relative sizes of the 
    letter boxes. Note that selecting high values will slow
    your writing speed.
mg: Ampiasao hamaritana ny habe anankin'ny vatakelin-
    taratasy. Marihana fa hanavotsa ny fanoratanao ny
    fametrahana sanda ambony.

en: Very large font
mg: Endri-tsoratra tena lehibe

en: Word-based model
mg: Modely mifototra amin'ny teny

en: _About
mg: _Mombamomba

en: _Append to file
mg: _Ampiarao amin'ilay rakitra

en: _Contents
mg: _Mpiaty

en: _Edit
mg: _Fanovana

en: _File
mg: _Rakitra

en: _Help
mg: _Toro-làlana

en: _Import Training Text
mg: _Hanafatra lahabolana fanofanana

en: _Preferences
mg: _Safidy manokana

en: Unable to initialize speech support
mg: Tsy afaka nanomboka ny fandraisana an-tànana ny feo

en: Unable to initialize voices
mg: Tsy afaka nanomboka ny feo

en: Warning: unable to set speech parameters
mg: Fampilazana: tsy afaka namaritra ny mpizahaky ny feo

en: Enter text into other windows
mg: Hanoratra anaty fikandrana hafa

en: Large
mg: Lehibe

en: Normal
mg: Antonony

en: Very Large
mg: Tena lehibe

en: _Dasher Font
mg: _Endri-tsoratry ny Dasher

en: _Dasher Font Size
mg: _Haben'ny endi-tsoratry ny Dasher

en: _Edit Font
mg: _Hanova endri-tsoratra

en: _Options
mg: _Safidy

en: _Reset fonts
mg: _Endri-tsoratra taloha

en: <b>Display Size:</b>
mg: <b>Haben'ny seho:</b>

en: <b>Orientation:</b>
mg: <b>Fitodika:</b>

en: Alphabet
mg: Tarehintsoratra

en: Enlarge input window
mg: Alehibiazo ny fikandran'ny fampidirana

en: Prediction
mg: Vinavina

en: View
mg: Seho
