dasher 2.12 - en to rw translation catalogue (26 entries)

en: Application
rw: Porogaramu

en: Menus
rw: Ibikubiyemo

en: Buttons
rw: Utubuto

en: Text
rw: Umwandiko

en: Control
rw: Igenzura

en: Stop
rw: Guhagarara

en: Pause
rw: akaruhuko

en: Move
rw: Kwimura

en: Delete
rw: Gusiba

en: New
rw: Gishya

en: Repeat
rw: Gusubiramo

en: Character
rw: Inyuguti

en: Line
rw: Umurongo

en: Unknown
rw: Kitazwi

en: Advanced
rw: Urwego rwo hejuru

en: Bottom to Top
rw: Hasi kujya hejuru

en: Copy
rw: Gukoporora

en: Cut
rw: Gukata

en: Large
rw: Binini

en: Left to Right
rw: Ibumoso ku iburyo

en: Normal
rw: Bisanzwe

en: Paste
rw: Komeka

en: Right to Left
rw: Iburyo ku ibumoso

en: View
rw: Igaragaza

en: Color
rw: Ibara

en: Orientation
rw: Icyerekezo
