dasher master - en to sl_SI translation catalogue (246 entries)

en: Predictive text entry
sl_SI: Napovedovanje besedila

en: Enter text without a keyboard
sl_SI: Vnesite besedilo brez tipkovnice

en: _File
sl_SI: _Datoteka

en: _Edit
sl_SI: _Uredi

en: Copy _All
sl_SI: Kopiraj _vse

en: _Options
sl_SI: _Možnosti

en: _Edit Font
sl_SI: Ur_edi pisavo

en: _Dasher Font
sl_SI: Pisava _Dasher

en: _Dasher Font Size
sl_SI: Velikost pisave _Dasher

en: Normal
sl_SI: Običajno

en: Large
sl_SI: Veliko

en: Very Large
sl_SI: Zelo veliko

en: _Reset fonts
sl_SI: _Ponastavi pisavo

en: _Help
sl_SI: Pomo_č

en: _About
sl_SI: _O Programu

en: Select File
sl_SI: Izbor datoteke

en: Select Font
sl_SI: Izbor pisave

en: Dasher Preferences
sl_SI: Možnosti programa

en: Alphabet Selection
sl_SI: Izbor abecede

en: Color Scheme
sl_SI: Barvna shema

en: Custom colour scheme:
sl_SI: Barvna shema po meri:

en: Alphabet
sl_SI: Abeceda

en: Speed
sl_SI: Hitrost

en: Adapt speed automatically
sl_SI: Samodejno prilagodi hitrost

note: The way in which you would like to control dasher, e.g., using buttons for up/down, buttons for select, etc.
en: Control
sl_SI: Nadzor

en: Display Size
sl_SI: Velikost zaslona

en: Enlarge input window
sl_SI: Povečaj vhodno okno

en: Orientation
sl_SI: Usmerjenost

note: The default display orientation for the selected alphabet, i.e., left to right for English, right to left for Arabic, etc.
en: Alphabet Default
sl_SI: Privzeta abeceda

en: Custom
sl_SI: Po meri

en: Left to Right
sl_SI: Z leve proti desni

en: Right to Left
sl_SI: Z desne proti levi

en: Top to Bottom
sl_SI: Z vrha proti dnu

en: Bottom to Top
sl_SI: Z dna proti vrhu

en: View
sl_SI: Pogled

en: Language Model
sl_SI: Jezikovni model

note: PPM = Prediction by Partial Match, a statistical language model.
en: Standard letter-based PPM
sl_SI: Standardni, na črkah temelječ način napovedovanja PPM

en: Word-based model
sl_SI: Na besedah temelječ način

note: PPM = Prediction by Partial Match, a statistical language model.
en: Mixture model (PPM/dictionary)
sl_SI: Mešani način (PPM/slovar)

en: Japanese
sl_SI: japonščina

en: Adaptation
sl_SI: Prilagoditev

en: Language model adapts as you write.
sl_SI: Med pisanjem se jezikovni model prilagaja.

en: Smoothing
sl_SI: Glajenje

en: Prediction
sl_SI: Napoved

en: Please Wait…
sl_SI: Počakajte ...

en: Centre circle
sl_SI: Središčni krog

en: Two box
sl_SI: Dvojno polje

note: Line wrapping not necessary, but looks better for English
en: Use this control to adjust the relative sizes of the
    letter boxes. Note that selecting high values will slow
    your writing speed.
sl_SI: Uporabite za prilagajanje relativne velikosti okvirjev črk.
    Določene previsoke vrednosti lahko upočasnijo
    hitrost vašega pisanja.

en: Direction
sl_SI: Smer

note: This means that you always want to write left-to-right regardless of the normal direction for the alphabet you are using
en: Always Left-to-Right
sl_SI: Vedno z leve proti desni

en: Always Right-to-Left
sl_SI: Vedno z desne proti levi

en: Always Top-to-Bottom
sl_SI: Vedno z vrha proti dnu

en: Always Bottom-to-Top
sl_SI: Vedno z dna proti vrhu

en: _Language
sl_SI: _Jezik

note: The way in which you would like to control dasher, e.g., using buttons for up/down, buttons for select, etc.
en: Control Style
sl_SI: Nadzorni slog

en: Options
sl_SI: Možnosti

en: Input Device
sl_SI: Vhodna naprava

en: Starting and Stopping
sl_SI: Zagon in izklop

en: Start on left mouse button
sl_SI: Začni z levim klikom miške

en: Start on space bar
sl_SI: Začni s pritiskom na preslednico

en: Start with mouse position:
sl_SI: Začni z miško v položaju:

en: Pause outside of canvas
sl_SI: Ustavi izven okna

note: Abbreviation for Control Style
en: C_ontrol
sl_SI: _Nadzor

en: Colour Scheme
sl_SI: Barvna shema

en: Appearance Options
sl_SI: Možnosti videza

en: Show mouse position
sl_SI: Pokaži položaj miške

en: Draw line between crosshairs and mouse
sl_SI: Nariši črto med prečnimi črtami in miško

en: Increase line thickness
sl_SI: Povečaj debelino črt

en: Draw box outlines
sl_SI: Nariši oris okna

en: Dasher Font
sl_SI: Pisava programa

en: Select Dasher Font
sl_SI: Izbor pisave programa

en: Small font
sl_SI: Majhna pisava

en: Large font
sl_SI: Velika pisava

en: Very large font
sl_SI: Zelo velika pisava

en: _Appearance
sl_SI: _Videz

en: Application Options
sl_SI: Možnosti programa

en: Timestamp new files
sl_SI: Novim datotekam pripni časovni žig

en: Show toolbar
sl_SI: Pokaži orodno vrstico

en: Show speed slider
sl_SI: Pokaži drsnik hitrosti

en: Control mode
sl_SI: Nadzorni način

en: Include Clipboard commands
sl_SI: Vključi ukaze odložišča

en: Include Speech commands
sl_SI: Vključi ukaze govora

en: Force to have Halt command
sl_SI: Vsili izvajanje ukaza zaustavitve

en: Include Editing commands
sl_SI: Vključi ukaze urejanja

en: Copy All on stop
sl_SI: Kopiraj vse ob zaustavitvi

en: Speak All on stop
sl_SI: Izgovori vse ob zaustavitvi

en: Speak words as you write
sl_SI: Izgovori besede med pisanjem

en: Editor Font
sl_SI: Pisava urejevalnika

en: Select Editor Font
sl_SI: Izbor pisave urejevalnika

en: Application Style
sl_SI: Slog programa

en: Stand-alone
sl_SI: Samostojen

en: Composition
sl_SI: Sestavek

en: Direct entry
sl_SI: Neposreden vnos

en: Full Screen
sl_SI: Celozaslonski način

en: A_pplication
sl_SI: _Program

en: New file
sl_SI: Nova datoteka

en: Open file
sl_SI: Odpri datoteko

en: Save file
sl_SI: Shrani datoteko

en: Save file as
sl_SI: Shrani datoteko kot

en: A_ppend to file…
sl_SI: Pripni d_atoteki ...

en: _Import Training Text…
sl_SI: _Uvozi besedilo za urjenje ...

en: Quit
sl_SI: Končaj

en: Cut
sl_SI: Izreži

en: Copy
sl_SI: Kopiraj

en: Paste
sl_SI: Prilepi

en: Pr_eferences…
sl_SI: Mo_žnosti ...

en: Preferences
sl_SI: Možnosti

en: _Contents…
sl_SI: _Vsebina ...

en: Help
sl_SI: Pomoč

en: _About…
sl_SI: _O programu ...

en: Direct Mode
sl_SI: Neposreden način

en: _Direct Mode
sl_SI: _Neposredni način

en: _Game Mode
sl_SI: _Igralni način

en: Speed:
sl_SI: Hitrost:

en: Alphabet:
sl_SI: Abeceda:

note: think XML_LChar==char, depends on preprocessor variables... /TRANSLATORS: the first string is the error message from the XML Parser; / the second is the URL of the file we're trying to read.
en: XML Error %s in file %s
sl_SI: Napaka XML %s v datoteki %s

en: File ends with incomplete UTF-8 character beginning 0x%x (expecting %i bytes but only %i)
sl_SI: Datoteka se konča z nepopolnim znakom UTF-8 0x%x (pričakovano je %i bajtov, zaznanih pa le %i)

en: Read invalid UTF-8 character 0x%x
sl_SI: Prebran je neveljaven znak UTF-8 0x%x

note: /TRANSLATORS: the string "GameTextFile" is the name of a setting in gsettings / (or equivalent), and should not be translated. The %s is the value of that / setting (this message displayed only if the user has provided a value)
en: Note: GameTextFile setting specifies game sentences file '%s' but this does not exist
sl_SI: Opomba: nastavitev besedilne datoteke za igro urjenja določi datoteko stavkov '%s', ki pa ne obstaja

note: TRANSLATORS: The number of time steps over which to perform the zooming motion in button mode.
en: Frames over which to perform zoom
sl_SI: Okvirji na katerih se poveča približanje

note: TRANSLATORS: Intercept keyboard events for 'special' keys even when the Dasher window doesn't have keyboard focus.
en: Global keyboard grab
sl_SI: Splošni tipkovni prijem

note: menu
en: Alternating Direct Mode
sl_SI: Izmenjujoči način

en: Auto-increasing speed to %0.2f
sl_SI: Samodejno pospeševanje na %0.2f

en: Auto-decreasing speed to %0.2f
sl_SI: Samodejno upočasnjevanje na %0.2f

en: Scan time in menu mode (0 to not scan)
sl_SI: Čas preiskovanja v menijskem načinu (vrednost 0 onemogoči preiskovanje)

en: Number of forward boxes
sl_SI: Število vnaprejšnjih polj

en: Safety margin
sl_SI: Varnostni rob

note: TRANSLATORS: The boxes (zoom targets) in button mode can either be the same size, or different sizes - this is the extent to which the sizes are allowed to differ from each other. XXX PRLW: 128 log(2) = 89, where 2 is the ratio of adjacent boxes * however the code seems to use ratio = (129/127)^-r, 
en: Box non-uniformity
sl_SI: Neenakost predala

en: Maximum Zoom
sl_SI: Največje približanje

note: TRANSLATORS: In click mode, when you click with the mouse, you select a piece of y-axis to be zoomed to, based on the mouse coordinates. The "guides" are lines from the mouse position to the edges of the piece of y-axis.
en: Draw guides on screen to show area into which a click will zoom
sl_SI: Izriši vodila območij na zaslonu za približevanje s klikom

note: TRANSLATORS: As dasher's on-screen coordinate space is not flat, the straight guide lines should in fact really be curved. This option draws the guides as correct, though possibly more confusing, curves.
en: Curve lines to follow the non-linearity of the view transform
sl_SI: Krivulje, ki sledijo nelinearnosti pogleda pretvorbe

en: Click Mode
sl_SI: Klikni način

note: TRANSLATORS: The zoom factor per press when moving to the right in compass mode.
en: Right zoom
sl_SI: Desno približanje

note: bMenu
en: Compass Mode
sl_SI: Kompasni način

en: Done
sl_SI: Končano

note: /TRANSLATORS: %s is the name of the alphabet; the string "GameTextFile" / refers to a setting name in gsettings or equivalent, and should not be translated.
en: Could not find game sentences file for %s - check alphabet definition, or override with GameTextFile setting
sl_SI: Datoteke s stavki za uporabo %s v načinu igre ni mogoče najti - preverite določila abecede ali pa izbor datoteke določite med nastavitvami

en: Normal Control
sl_SI: Običajni nadzor

note: TODO: specialist factory for button mode
en: Menu Mode
sl_SI: Menijski način

en: Vertical distance from mouse/gaze to target (400=screen height)
sl_SI: Navpična razdalja od miške, točke sledilnika pogleda do cilja (400=višina zaslona)

en: Learn offset (previous) automatically, e.g. gazetrackers
sl_SI: Samodejno prevzemi zamik (predhodno), npr. sledenje s pogledom

en: At top and bottom, scroll more and translate less (makes error-correcting easier)
sl_SI: Pri vrhu in na dnu povečaj drsenje (omogoča lažje odpravljanje napak)

en: Screen geometry (mostly for tall thin screens) - 0=old-style, 1=square no-xhair, 2=squish, 3=squish+log
sl_SI: Geometrija zaslona (pretažno za visoke in ozke zaslone) - 0=običajni-slog, 1=kvadratno brez-merka, 2=stisnjeno, 3=stisnjeno z beleženjem

en: Shape type: 0=disjoint rects, 1=overlapping, 2=triangles, 3=trunc-tris, 4=quadrics, 5=circles
sl_SI: Oblika: 0=razčlenjeni pravokotniki, 1=prekrivanje, 2=trikotniki, 3=trunc-tris, 4=kvadrati, 5=krogi

en: Distance from right-hand-side Y-axis, at which maximum speed is reached. (2048=xhair)
sl_SI: Oddaljenost od osi Y na desni strani, pri kateri je dosežena največja hitrost (2048=xhair).

en: Hold right mouse button / key 1 to go 3/4 faster
sl_SI: S pritisnjeno tipko miške / 1 se hitrost gibanja poveča za 3/4

en: Use exact computation of per-frame movement (slower)
sl_SI: Uporabi natančno preračunavanje gibanja po sličicah (počasneje)

en: Demo Mode (no input)
sl_SI: Preizkusni način (brez vnosa)

en: Filename of sentences to enter
sl_SI: Ime datoteke stavkov za vnos

en: Distance of sentence from center to decide user needs help
sl_SI: Razdalja stavka od središča pri zaznavanju potrebe uporabnika po pomoči

en: Time for which user must need help before help drawn
sl_SI: Čas, ko uporabnik potrebuje pomoč, preden se ta pokaže

en: When we give help, show the shortest path to the target sentence?
sl_SI: ALi naj se pri pomoči, pokaži najkrajša pot do ciljnega stavka?

en: Warning: faulty alphabet definition: training-start delimiter %s must be a single unicode character. May be unable to process training file.
sl_SI: Opozorilo: okvarjeno določilo abecede: ubežno zaporedje %s mora biti en znak v naboru unicode. Zaradi napake datoteke morda ne bo mogoče uporabiti.

en: Warning: training file contains character '%s' as member of group '%s', but no group of that name contains the character; ignoring group specifier
sl_SI: Opozorilo: datoteka z besedilom za urjenje vsebuje znak '%s' kot del skupine '%s', vendar skupina s tem imenom ne vsebuje tega znaka. Določilnik skupine bo prezrt.

en: Warning: training file contains character '%s' as member of group '%s', but no group of that name contains the character. Dasher will not be able to learn how you want to write this character.
sl_SI: Opozorilo: datoteka z besedilom za urjenje vsebuje znak '%s' kot del skupine '%s', vendar skupina s tem imenom ne vsebuje tega znaka. Program ne more predvideti načina zapisovanja za ta znak.

en: Warning: training file contains character '%s' as member of group '%s', but alphabet contains several such groups. Dasher will not be able to learn how you want to write this character.
sl_SI: Opozorilo: datoteka z besedilom za urjenje vsebuje znak '%s' kot del skupine '%s', vendar pa vsebuje abeceda več takih skupin. Program ne more predvideti načina zapisovanja za ta znak.

en: Warning: in training file, annotation '<%s>' is followed by another annotation and will be ignored
sl_SI: Opozorilo: v datoteki z besedilom za urjenje zabeležki <%s> sledi druga zabeležka, ki bo prezrta

en: In file %s, the following %i symbol appeared without annotations saying how it should be entered, but it can be entered in several ways. Dasher will not be able to learn how you want to enter this symbol: | In file %s, the following %i symbols appeared without annotations saying how they should be entered, but each can be entered in several ways. Dasher will not be able to learn how you want to enter these symbols:
sl_SI[0]: V datoteki %s navedeni simboli (%i) ne vsebujejo zabeležk o predlaganem načinu vnosa, vsak znak pa je mogoče vnesti na več načinov. Program ne more predvideti prednostnega oziroma predlaganega načina za vnos:
sl_SI[1]: V datoteki %s naveden simbol (%i) ne vsebujejo zabeležk o predlaganem načinu vnosa, znak pa je mogoče vnesti na več načinov. Program ne more predvideti prednostnega oziroma predlaganega načina za vnos:
sl_SI[2]: V datoteki %s navedena simbola (%i) ne vsebujeta zabeležk o predlaganem načinu vnosa, vsak znak pa je mogoče vnesti na več načinov. Program ne more predvideti prednostnega oziroma predlaganega načina za vnos:
sl_SI[3]: V datoteki %s navedeni simboli (%i) ne vsebujejo zabeležk o predlaganem načinu vnosa, vsak znak pa je mogoče vnesti na več načinov. Program ne more predvideti prednostnega oziroma predlaganega načina za vnos:

en: In file %s, the following %i symbols appeared without annotations saying how they should be entered, but each can be entered in several ways. Dasher will not be able to learn how you want to enter these symbols:
sl_SI: V datoteki %s so navedeni simboli %i brez oznak o načinu vnosa, vsakega pa je mogoče vnesti na več načinov. S programom ne bo mogoče samodejno zaznati, kako želite vnesti znake:

en: Training on User Text
sl_SI: Urjenje na besedilu uporabnika

en: Training on System Text
sl_SI: Urjenje na sistemskem besedilu

note: /TRANSLATORS: These 3 messages will be displayed when the user has just chosen a new alphabet. The %s parameter will be the name of the alphabet.
en: No user training text found - if you have written in "%s" before, this means Dasher may not be learning from previous sessions
sl_SI: Ni mogoče najti besedila za urjenje uporabnika - v kolikor je bila do sedaj uporabljena abeceda "%s", to pomeni, da program ni uspešno zapisoval podatkov prejšnjih sej.

en: No training text (user or system) found for "%s". Dasher will still work but entry will be slower. We suggest downloading a training text file from the Dasher website, or constructing your own.
sl_SI: Besedila za urjenje (sistemskega ali uporabniškega) ni mogoče najti za "%s". Program bo deloval, vendar pa bo vnos počasnejši. Poiščite datoteko za urejenje na spletišču programa ali pa sestavite svojo.

en: "%s" does not specify training file. Dasher will work but entry will be slower. Check you have the latest version of the alphabet definition.
sl_SI: Predmet "%s" ne določa datoteke z besedilom za urjenje. Program bo deloval, vendar pa bo vnos počasnejši. Preverite ali je nameščena najnovejša datoteka določil abecede.

note: TRANSLATORS: The time for which a button must be held before it counts as a 'long' (rather than short) press.
en: Long press time
sl_SI: Čas dolgega klika

note: TRANSLATORS: Double-clicks are special in some situations (they cause us to start reversing). This is the time in which the button must be pressed twice to count.
en: Double-press time
sl_SI: Časovni razmik dvojnega klika

note: TRANSLATORS: Backoff = reversing in Dasher to correct mistakes. This allows a single button to be dedicated to activating backoff, rather than using multiple presses of other buttons.
en: Enable backoff button
sl_SI: Omogoči odzadnji gumb

en: Slow startup
sl_SI: Počasen zagon

en: Startup time
sl_SI: Čas zaganjanja

en: Percentage by which to automatically increase speed
sl_SI: Odstotek za samodejno povečanje hitrosti

en: Time after which to automatically increase speed (secs)
sl_SI: Čas po katerem se hitrost samodejno poveča (sekunde)

en: Percentage by which to decrease speed upon reverse
sl_SI: Odstotek za samodejno pomanjšanje hitrosti ob obratu

en: One Button Dynamic Mode
sl_SI: Dinamična uporaba enega gumba

en: Scan time (each direction), in ms
sl_SI: Čas preiskovanja (obe smeri) v milisekundah

en: Factor by which to zoom in
sl_SI: Določilo za vrednost približanja

en: Lag before user actually pushes button (ms)
sl_SI: Zamik preden uporabnik zares pritisne gumb (ms)

note: COneDimensionalFilter(CSettingsStore *pSettingsStore, CDasherInterfaceBase *pInterface, CDasherModel *m_pDasherModel);
en: One Dimensional Mode
sl_SI: eno-dimenzijski način

en: Warning: training file contains character '%s' as member of group '%s', but no group of that name contains the character. Ignoring group specifier.
sl_SI: Opozorilo: datoteka z besedilom za urjenje vsebuje znak '%s' kot del skupine '%s', vendar pa skupina s tem imenom tega znaka nima. Določilnik skupine bo prezrt.

en: true
sl_SI: pravilno

en: false
sl_SI: napačno

note: Note to translators: This message will be output for a command line with "--options foo=VAL" and foo is a boolean valued parameter, but "VAL" is not true or false.
en: boolean value must be specified as 'true' or 'false'.
sl_SI: logična vrednost mora biti določena kot 'pravilno' ali 'napačno'.

note: Note to translators: This is output when command line "--options" doesn't specify a known option.
en: unknown option, use "--help-options" for more information.
sl_SI: neznana možnost, uporabite "--help-options" za več podrobnosti.

en: Port:
sl_SI: Vrata:

en: X label:
sl_SI: Ime osi X:

en: X minimum:
sl_SI: Največja vrednost X:

en: X maximum:
sl_SI: Največja vrednost X:

en: Y label:
sl_SI: Ime osi Y:

en: Y minimum:
sl_SI: Najmanjša vrednost Y:

en: Y maximum:
sl_SI: Največja vrednost Y:

en: Print socket-related debugging information to console:
sl_SI: Izpis razhroščevanja delovanja vtiča v konzoli:

en: Socket Input
sl_SI: Vnos vtiča

note: TODO This is not a very good error message even in English...???
en: Error creating socket
sl_SI: Napaka med ustvarjanjem vtiča

en: Error binding to socket - already in use?
sl_SI: Napaka vezave na vtič. Ali je vtič morda v uporabi?

en: Warning truncating socket input label '%s' to %i characters.
sl_SI: Opozorilo: prirezanje vnosne oznake vtiča '%s' na %i znakov.

en: Socket input: Error reading from socket
sl_SI: Napaka vtiča: napaka branja preko vtiča

en: Dasher Socket Input error: %s: %s
sl_SI: Napaka vhoda vtiča Dasher: %s: %s

note: TODO should probably pop up a Gtk error message and think about how to do i18n:
en: Dasher socket input: failed to launch reader thread.
sl_SI: Vhod vtiča Dasher: zagon bralčeve niti ni uspel.

en: Max time for a 'tap' (anything longer is held)
sl_SI: Najdaljši čas za 'udarjanje' (daljši časi bodo obravnavani kot klik ali pritisk)

en: Stylus Control
sl_SI: Nadzor pisala

note: no context switch commands will be executed!
en: Warning: faulty alphabet definition, escape sequence %s must be a single unicode character. This may worsen Dasher's text prediction.
sl_SI: Opozorilo: okvarjeno določilo abecede; ubežno zaporedje %s mora biti en znak v naboru unicode. Zaradi napake je lahko delovanje programa upočasnjeno.

en: Unable to open file "%s" for reading
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke "%s" za branje

en: Button offset
sl_SI: Odmik gumba

note: TRANSLATORS: Multiple button presses are special (like a generalisation on double clicks) in some situations. This is the maximum time between two presses to count as _part_of_ a multi-press gesture (potentially more than two presses).
en: Multiple press interval
sl_SI: Časovni razmik večkratnega klika

note: TRANSLATORS: Backoff = reversing in Dasher to correct mistakes. This allows a single button to be dedicated to activating backoff, rather than using multiple presses of other buttons, and another to be dedicated to starting and stopping. 'Button' in this context is a physical hardware device, not a 
en: Enable backoff and start/stop buttons
sl_SI: Omogoči gumbe začni/zaustavi

note: TRANSLATORS: What is normally the up button becomes the down button etc.
en: Reverse up and down buttons
sl_SI: Obrni gumbe gor in dol

note: TRANSLATORS: Pushing the up/down button twice quickly has the same effect as pushing the other button once; in this case, one must push three times (or push-and-hold) to reverse.
en: Double-click is opposite up/down — triple to reverse
sl_SI: Dvojni klik je nasproti gor/dol gumba - trojni klik za obrat

en: Two Button Dynamic Mode
sl_SI: Dinamična uporaba dveh gumbov

en: Offset for outer (second) button
sl_SI: Odmik za zunanji (drugi) gumb

note: divisor step
en: Distance between down markers (long gap)
sl_SI: Razdalja med spodnjimi oznakami (dolg razmik)

en: Distance between up markers, as percentage of long gap
sl_SI: Razdalja med zgornjimi oznakami kot odstotek dolgega razmika

en: Tolerance for inaccurate timing of button pushes (in ms)
sl_SI: Območje nenatančnega merjenja časa za pritisk gumbov (v ms)

en: Use push and release times of single press rather than push times of two presses
sl_SI: Uporabi čas pritiska in sprostitve gumba pri enem pritisku, namesto časa pritiska dveh pritiskov

en: Slow startup time
sl_SI: Pokaži zagonski čas

en: Two-push Dynamic Mode (New One Button)
sl_SI: Način dejavnega dvojnega pritiska (nov gumb)

en: Boolean parameters
sl_SI: Logični parametri

en: Default
sl_SI: Privzeto

en: Description
sl_SI: Opis

en: Integer parameters
sl_SI: Celoštevilčni parametri

en: String parameters
sl_SI: Parametri niti

note: Note to translators: This message will be output for command line errors when the "=" in --options=foo is missing.
en: option setting is missing "=".
sl_SI: manjka določilo možnosti "=".

note: Note to translators: This string will be output when --options= specifies an unknown option.
en: Invalid option string specified
sl_SI: Določena neveljavna možnost niti

en: Welcome to Dasher Game Mode! Game Mode is a fun way to practice entering text in Dasher. Please select a training text to play with:
sl_SI: Dobrodošči v načinu igranja! Ta način omogoča urjenje vnašanja besedila v program Dasher. Za začetek izberite besedilo za urjenje, ki bo uporabljeno v igri:

en: Use Default
sl_SI: Uporabi privzeto

en: Choose File...
sl_SI: Izbor datoteke ...

en: Cancel
sl_SI: Prekliči

en: Are you sure you wish to turn off game mode? All unsaved changes will be lost.
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite končati igralni način? Vse neshranjene spremembe bodo izgubljene.

en: Do you want to save your changes to %s?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe v %s?
    
    Spremembe bodo izgubljene, če jih ne shranite.

en: Do you want to save your changes?
    
    Your changes will be lost if you don't save them.
sl_SI: Ali želite shraniti spremembe?
    
    Spremembe bodo izgubljene, če jih ne shranite.

en: Don't save
sl_SI: Ne shrani

en: Don't quit
sl_SI: Ne končaj

en: Save and quit
sl_SI: Shrani in končaj

en: Are you sure you wish to quit?
sl_SI: Ali ste prepričani, da želite končati?

en: Unable to open help file
sl_SI: Ni mogoče odpreti datoteke pomoči

en: Dasher is a predictive text entry application
sl_SI: Dasher je program za vnos besedila brez tipkovnice

en: Unable to initialize speech support
sl_SI: Podpore za govor ni mogoče začeti

en: Warning: unable to set speech parameters
sl_SI: Opozorilo: govora ni mogoče nastaviti

en: Unable to initialize voices
sl_SI: Glasov ni mogoče zagnati

en: Dasher Module Options
sl_SI: Možnosti modulov programa Dasher

en: %s Options:
sl_SI: Nastavitve %s:

en: Mouse Input
sl_SI: Vnos z miško

en: Pixels covering Y range
sl_SI: Točke, ki pokrivajo obseg Y

note: TRANSLATORS: Only use the vertical mouse coordinate - this is prefered for some disabled users.
en: One Dimensional Mouse Input
sl_SI: Eno-razsežni vnos z miško

en: Action
sl_SI: Dejanje

note: {"timedata", 'w', 0, G_OPTION_ARG_NONE, &timedata, "Write basic timing information to stdout", NULL}, {"preferences", 'p', 0, G_OPTION_ARG_NONE, &preferences, "Show preferences window only", NULL}, {"textentry", 'o', 0, G_OPTION_ARG_NONE, &textentry, "Onscreen text entry mode", NULL}, {"pipe", 's', 
en: Application style (traditional, direct, compose or fullscreen)
sl_SI: Slog programa ('traditional' - običajni, 'direct' - neposredni, 'compose' - sestavljeni ali 'fullscreen' - celozaslonski)

note: Note to translators: This is the help string for "--options"
en: Override stored options
sl_SI: Prepiši shranjene možnosti

note: Note to translators: This is the help string for "--help-options"
en: Describe "--options".
sl_SI: Opis "--možnosti".

note: Note to translators: This is the "--help" description of dasher.
en: - A text input application honouring accessibility
sl_SI: - Program za vnos besedila z uporabo tehnologij dostopnosti.
