DAViCal - en to ar translation catalogue (23 entries)

en: Busy
ar: مشغول

en: Database Error
ar: خطأ في قاعدة البيانات

en: Database error
ar: خطأ في قاعدة البيانات

en: EMail
ar: بريد إلكتروني

en: Email Address
ar: بريد إلكتروني

en: Full Name
ar: الإسم الكامل

en: Fullname
ar: الإسم الكامل

en: GO!
ar: إنطلق!

note: Translators: in the sense of a group of people
en: Group
ar: مجموعة

en: Group Members
ar: أعضاء المجموعة

en: Help
ar: مساعدة

en: Home
ar: إستقبال

en: Home
ar: إستقبال

en: Home Page
ar: صفحة الإستقبال

en: Language
ar: اللغة

en: Name
ar: الإسم

note: Translators: not 'Yes'
en: No
ar: لا

en: The user's e-mail address.
ar: البريد الإلكتروني للمستعمل.

en: The user's full name.
ar: الإسم الكامل للمستعمل.

en: Update
ar: تحيين

en: Updated
ar: محيّن

en: Upgrade Database
ar: تحيين قاعدة البينات

en: Yes
ar: نعم
