DAViCal - en to fi translation catalogue (318 entries)

en: *** Default Locale ***
fi: *** Oletuskieli ***

en: *** Unknown ***
fi: *** Tuntematon ***

en: - adding %s to group : %s
fi: – lisätään %s ryhmään: %s

en: - adding users %s to group : %s
fi: – lisätään käyttäjät %s ryhmään: %s

en: - creating groups : %s
fi: – luodaan ryhmät: %s

en: - creating record for users :  %s
fi: – luodaan tietueet käyttäjille: %s

en: - deactivate groups : %s
fi: – poistetaan käytöstä ryhmät: %s

en: - deactivating users : %s
fi: – poistetaan käytöstä käyttäjät: %s

en: - nothing done on : %s
fi: – mitään ei tehty: %s

en: - removing %s from group : %s
fi: – poistetaan %s ryhmästä: %s

en: - updating groups : %s
fi: – päivitetään ryhmiä: %s

en: - updating user records : %s
fi: – päivitetään käyttäjätietueita: %s

en: <b>WARNING: all events in this path will be deleted before inserting allof the ics file</b>
fi: <b>VAROITUS: kaikki tapahtumat tässä polussa poistetaan ennen kaikkien ics-tiedostossa olevien tuontia</b>

en: <h1>Log On Please</h1><p>For access to the %s you should log on withthe username and password that have been issued to you.</p><p>If you would like to request access, please e-mail %s.</p>
fi: <h1>Kirjaudu sisään</h1><p>Päästäksesi sivulle %s, kirjaudu sisään tunnuksella ja salasanalla jotka on annettu sinulle.</p><p>Jos haluat pyytää pääsyä, lähetä sähköpostia osoitteeseen %s.</p>

en: A collection already exists at that location.
fi: Antamassasi sijainnissa on jo kokoelma.

en: A collection may not be both a calendar and an addressbook.
fi: Kokoelma ei voi olla sekä kalenteri että osoitekirja.

en: A resource already exists at the destination.
fi: Antamassasi sijainnissa on jo resurssi.

en: AWL Library version
fi: AWL-kirjaston versio

en: Access Tickets
fi: Pääsytiketit

en: Access ticket deleted.
fi: Pääsytiketti poistettu.

en: Action
fi: Toiminto

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Adding new member to this Group Principal
fi: Lisätään uusi jäsen tähän ryhmään

note: Translators: in the sense of 'systems admin'
en: Admin
fi: Ylläpitäjä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: All
fi: Kaikki

en: All collection data will be unrecoverably deleted.
fi: Kaikki kokoelmatiedot poistetaan peruuttamattomasti.

en: All events of user "%s" were deleted and replaced by those from file %s
fi: Kaikki käyttäjän ”%s” tapahtumat on poistettu ja korvattu tiedoston %s tapahtumilla

en: All privileges
fi: Kaikki oikeudet

en: All requested changes were made.
fi: Kaikki pyydetyt muutokset tehtiin.

en: An "Administrator" user has full rights to the whole DAViCal System
fi: Ylläpitäjä-käyttäjällä on täydet oikeudet koko DAViCal-järjestelmään

en: Anonymous users are not allowed to modify calendars
fi: Tunnistamattomilla käyttäjillä ei ole oikeutta muokata kalentereita

en: Anonymous users may only access public calendars
fi: Tunnistamattomat käyttäjät voivat käyttää vain julkisia kalentereita

en: Append
fi: Liitä

en: Application DB User
fi: Sovelluksen tietokantakäyttäjä

en: Apply Changes
fi: Käytä

en: Apply DB Patches
fi: Tee tietokantapäivitykset

en: Attachment
fi: Liite

en: Authentication server unavailable.
fi: Tunnistuspalvelin saavuttamattomissa.

en: Binding deleted.
fi: Liitos poistettu.

en: Bindings to other collections
fi: Liitokset muihin kokoelmiin

en: Bindings to this Collection
fi: Liitokset tähän kokoelmaan

en: Bindings to this Principal's Collections
fi: Liitokset tämän omistajan kokoelmiin

en: Body contains no XML data!
fi: Runko ei sisällä XML-tietoa!

en: Browse all users
fi: Selaa kaikkia käyttäjiä

en: Busy
fi: Varattu

en: Calendar "%s" was loaded from file.
fi: Kalenteri ”%s” ladattiin tiedostosta.

en: Calendar Timezone
fi: Kalenterin aikavyöhyke

en: Can only add tickets for existing collection paths which you own
fi: Voit lisätä tikettejä vain omistamiisi olemassaoleviin kokoelmapolkuihin

en: Categories
fi: Luokat

en: Change Password
fi: Salasanan vaihto

en: Click to display user details
fi: Klikkaa nähdäksesi käyttäjätiedot

en: Collection
fi: Kokoelma

en: Collection Grants
fi: Kokoelman oikeudet

en: Collection ID
fi: Kokoelman tunniste

en: Collection deleted.
fi: Kokoelma poistettu.

en: Collections may not be both CalDAV calendars and CardDAV addressbooks at the same time
fi: Kokoelmat eivät voi olla samaan aikaan CalDAV-kalentereita jaCardDAV-osoitekirjoja.

en: Configuring Calendar Clients for DAViCal
fi: Kalenteriasiakasohjelmien asetus käyttämään DAViCalia

en: Configuring DAViCal
fi: DAViCalin asetukset

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Confirm Deletion of the Binding
fi: Vahvista liitoksen poistaminen

en: Confirm Deletion of the Collection
fi: Vahvista kokoelman poistaminen

en: Confirm Deletion of the Ticket
fi: Vahvista tiketin poistaminen

en: Confirm Password
fi: Vahvista salasana

en: Confirm the new password.
fi: Vahvista uusi salasana.

en: Could not retrieve
fi: Ei voitu hakea

en: Create
fi: Luo uusi

en: Create Collection
fi: Luo kokoelma

en: Create Events/Collections
fi: Luo tapahtumia/kokoelmia

en: Create New Collection
fi: Luo uusi kokoelma

en: Create a resource or collection
fi: Luo resurssi tai kokoelma

en: Creating new Collection.
fi: Luo uusi kokoelma

en: Current DAViCal version
fi: Nykyinen DAViCalin versio

en: DAV Path
fi: DAV-polku

en: DAV::resourcetype may only be set to a new value, it may not be removed.
fi: DAV::resourcetypeen voi asettaa vain uuden arvon, sitä ei voi poistaa.

en: DAViCal CalDAV Server
fi: DAViCal-CalDAV-palvelin

en: DAViCal DB Schema version
fi: DAViCal tietokantaskeeman versio

en: DAViCal Homepage
fi: DAViCalin Internet-sivusto

en: DAViCal Wiki
fi: DAViCal-wiki

en: DAViCal only allows BIND requests for collections at present.
fi: DAViCal sallii tällä hetkellä vain BIND-pyynnöt kokoelmille.

en: DKIM signature missing
fi: DKIM-allekirjoitus puuttuu

en: DKIM signature validation failed(DNS ERROR)
fi: DKIM-allekirjoituksen tarkistus epäonnistui (DNS-virhe)

en: DKIM signature validation failed(KEY Parse ERROR)
fi: DKIM-allekirjoituksen tarkistus epäonnistui (avaimen jäsentämisvirhe)

en: DKIM signature validation failed(KEY Validation ERROR)
fi: DKIM-allekirjoituksen tarkistus epäonnistui (avaimen tarkistusvirhe)

en: DKIM signature validation failed(Signature verification ERROR)
fi: DKIM-allekirjoituksen tarkistus epäonnistui (allekirjoituksen tarkistusvirhe)

en: Database Error
fi: Tietokantavirhe

en: Database Host
fi: Tietokantapalvelin

en: Database Name
fi: Tietokannan nimi

en: Database Owner
fi: Tietokannan omistaja

en: Database Password
fi: Tietokannan salasana

en: Database Port
fi: Tietokantapalvelimen portti

en: Database Username
fi: Tietokannan käyttäjätunnus

en: Database error
fi: Tietokantavirhe

en: Database is Connected
fi: Yhdistetty tietokantaan

en: Date Format Style
fi: Päivämäärän muotoilutyyli

en: Date Style
fi: Päivämäärätyyli

en: Default Privileges
fi: Oletusoikeudet

en: Default relationships added.
fi: Oletussuhteet lisätty.

en: Delete
fi: Poista

en: Delete Events/Collections
fi: Poista tapahtumia/kokoelmia

en: Delete a resource or collection
fi: Poista resurssi tai kokoelma

en: Deleting Binding:
fi: Poistetaan liitos:

en: Deleting Collection:
fi: Poistetaan kokoelma:

en: Deleting Ticket:
fi: Poistetaan tiketti:

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: Dependency
fi: Riippuvuus

en: Description
fi: Kuvaus

en: Destination collection does not exist
fi: Kohdekokoelmaa ei ole olemassa

en: Directory on the server
fi: Hakemisto palvelimella

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Displayname
fi: Näyttönimi

en: Domain
fi: Toimialue

en: EMail
fi: Sähköposti

en: EMail OK
fi: Sähköposti OK

en: ERROR: The full name may not be blank.
fi: VIRHE: Koko nimi ei voi olla tyhjä.

en: ERROR: The new password must match the confirmed password.
fi: VIRHE: Uuden salasanan täytyy olla sama kuin vahvistettu salasana.

en: ERROR: There was a database error writing the roles information!
fi: VIRHE: Roolitietojen tallentamisessa tapahtui tietokantavirhe!

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit this user record
fi: Muokkaa tätä käyttäjätietuetta

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Enter a username, if you know it, and click here, to be e-mailed a temporary password.
fi: Syötä käyttäjänimesi (jos tiedät sen) ja klikkaa tästä saadaksesi sähköpostilla väliaikaisen salasanan.

en: Enter your username and password then click here to log in.
fi: Syötä käyttäjätunnus ja salasana, klikkaa sitten tästä kirjautuaksesi sisään.

en: Error NoGroupFound with filter >%s<, attributes >%s< , dn >%s<
fi: Virhe ryhmää ei löytynyt (NoGroupFound) suodattimella >%s<, attribuutit >%s<, DN >%s<

en: Error NoUserFound with filter >%s<, attributes >%s< , dn >%s<
fi: Virhe käyttäjää ei löytynyt (NoUserFound) suodattimella >%s<, attribuutit >%s<, DN >%s<

en: Error querying database.
fi: Virhe kysellessä tietokannasta.

en: Error writing calendar details to database.
fi: Virhe tallennettaessa kalenterin yksityiskohtia tietokantaan.

en: Error writing calendar properties to database.
fi: Virhe tallennettaessa kalenterin ominaisuuksia tietokantaan.

en: European
fi: Eurooppalainen

en: European (d/m/y)
fi: Eurooppalainen (d/m/y)

en: Existing resource does not match "If-Match" header - not accepted.
fi: Olemassaoleva resurssi ei täsmää ”If-Match”-otsakkeen kanssa – ei hyväksytty.

en: Existing resource matches "If-None-Match" header - not accepted.
fi: Olemassaoleva resurssi täsmää ”If-Match”-otsakkeen kanssa – ei hyväksytty.

en: Expires
fi: Vanhenee

en: External Calendars
fi: Ulkoiset kalenterit

en: External Url
fi: Ulkoinen URL

en: Failed to write collection.
fi: Kokoelman kirjoittaminen epäonnistui.

en: Feeds are only supported for calendars at present.
fi: Tällä hetkellä vain kalenterit tukevat syötteitä.

en: Forbidden
fi: Kielletty

en: Free/Busy
fi: Vapaa/Varattu

en: Full Name
fi: Koko nimi

en: Fullname
fi: Koko nimi

en: GET requests on collections are only supported for calendars.
fi: GET-pyyntöjä kokoelmille tuetaan vain kalentereissa.

en: GNU gettext support
fi: GNU gettext -tuki

en: Go to the DAViCal Feature Requests
fi: Siirry DAViCalin ominaisuuspyyntöihin

note: Translators: in the sense of a group of people
en: Group
fi: Ryhmä

en: Group Members
fi: Ryhmän jäsenet

en: Group Memberships
fi: Ryhmän jäsenyydet

en: Has Members
fi: On jäseniä

en: Help
fi: Ohje

en: Help on the current screen
fi: Ohje nykyiselle näkymälle

en: Help! I've forgotten my password!
fi: Unohdin salasanani!

en: Home
fi: Koti

en: Home
fi: Koti

en: Home Page
fi: Kotisivu

en: ID
fi: Tunniste

en: ISO Format
fi: ISO-muoto

en: ISO Format (YYYY-MM-DD)
fi: ISO-muoto (YYYY-MM-DD)

note: Translators: short for 'Identifier'
en: Id
fi: ID

en: If you have forgotten your password then
fi: Jos unohdit salasanasi,

en: If you would like to request access, please e-mail
fi: Jos haluat pyytää pääsyä, lähetä sähköpostia osoitteella

en: Import all .ics files of a directory
fi: Tuo kaikki hakemiston .ics-tiedostot

en: Import calendars and Synchronise LDAP.
fi: Tuo kalenterit ja synkronoi LDAP.

en: Incorrect content type for addressbook:
fi: Virheellinen sisältötyyppi osoitekirjalle:

en: Incorrect content type for calendar:
fi: Virheellinen sisältötyyppi kalenterille:

en: Invalid user name or password.
fi: Väärä käyttäjätunnus tai salasana.

en: Invalid username or password.
fi: Väärä käyttäjätunnus tai salasana.

en: Is Member of
fi: On jäsen

en: Is a Calendar
fi: On kalenteri

en: Is an Addressbook
fi: On osoitekirja

en: Is this user active?
fi: Onko käyttäjä aktiivinen?

en: Items in Collection
fi: Kohteet kokoelmassa

en: Joined
fi: Liittynyt

en: Language
fi: Kieli

en: Last used
fi: Viimeksi käytetty

en: List External Calendars
fi: Listaa ulkoiset kalenterit

en: List Groups
fi: Listaa ryhmät

en: List Resources
fi: Listaa resurssit

en: List Users
fi: Listaa käyttäjät

en: Load From File
fi: Lataa tiedostosta

en: Location
fi: Sijainti

en: Log On Please
fi: Kirjaudu sisään

en: Log out of DAViCal
fi: Kirjaudu ulos DAViCalista

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Most of DAViCal will work but upgrading to PHP 5.2 or later is strongly recommended.
fi: Suurin osa DAViCalista toimii, mutta päivittäminen PHP 5.2:een tai uudempaan on suositeltavaa.

en: Name
fi: Nimi

en: New Collection
fi: Uusi kokoelma

en: New Password
fi: Uusi salasana

note: Translators: not 'Yes'
en: No
fi: Ei

en: No calendar content
fi: Ei kalenterisisältöä

en: No collection found at that location.
fi: Annetusta sijainnista ei löytynyt kokoelmaa.

en: No resource exists at the destination.
fi: Annetussa sijainnissa ei ole resurssia.

en: No summary
fi: Ei yhteenvetoa

note: Translators: short for 'Number'
en: No.
fi: Nro.

en: No. of Collections
fi: Kokoelmien määrä

en: No. of Resources
fi: Resurssien määrä

en: Not overwriting existing destination resource
fi: Olemassaolevaa kohderesurssia ei ylikirjoiteta

en: Organizer Missing
fi: Järjestäjä puuttuu

en: Override a Lock
fi: Yliaja lukitus

en: PDO PostgreSQL drivers
fi: PDO PostgreSQL -ajurit

en: PHP DateTime class
fi: PHP DateTime-luokka

en: PHP LDAP module available
fi: PHP LDAP-moduli käytettävissä

en: PHP Magic Quotes GPC off
fi: PHP Magic Quotes GPC pois päältä

en: PHP Magic Quotes runtime off
fi: PHP ajonaikainen Magic Quotes pois päältä

en: PHP PDO module available
fi: PHP PDO-moduli käytettävissä

en: PHP calendar extension available
fi: PHP kalenteriliitännäinen käytettävissä

en: PHP curl support
fi: PHP curl-tuki

en: PHP iconv support
fi: PHP iconv-tuki

en: PHP not using Apache Filter mode
fi: PHP ei käytä Apache Filter -tilaa

en: PHP curl support is required for external binds
fi: PHP curl-tuki vaaditaan ulkoisiin liitoksiin

en: Password
fi: Salasana

en: Path
fi: Polku

en: Person
fi: Henkilö

en: Please confirm deletion of access ticket - see below
fi: Vahvista pääsytiketin poistaminen – lisätietoja alla

en: Please confirm deletion of binding - see below
fi: Vahvista liitoksen poistaminen – lisätietoja alla

en: Please confirm deletion of collection - see below
fi: Vahvista kokoelman poistaminen – lisätietoja alla

en: Please note the time and advise the administrator of your system.
fi: Ota ylös ajankohta ja ilmoita asiasta järjestelmän ylläpitäjälle.

en: Property is read-only
fi: Ominaisuus on vain luettavaksi

note: Translators: in the sense of being available to all users
en: Public
fi: Julkinen

en: Publicly Readable
fi: Julkisesti luettava

en: REPORT body contains no XML data!
fi: REPORT vartalo ei sisällä XML-tietoa!

en: REPORT body is not valid XML data!
fi: REPORT vartalo ei ole kelvollista XML-tietoa!

en: Read
fi: Näytä

en: Read ACLs for a resource or collection
fi: Näytä pääsyoikeudet resurssille tai kokoelmalle

en: Read Access Controls
fi: Näytä pääsyoikeudet

en: Read Current User's Access
fi: Näytä nykyisen käyttäjän pääsy

en: Read Free/Busy Information
fi: Näytä vapaa/varattu-tieto

en: Read the content of a resource or collection
fi: Näytä resurssin tai kokoelman sisältö

en: Read the details of the current user's access control to this resource.
fi: Näytä yksityiskohdat nykyisen käyttäjän pääsyoikeuksista tähän resurssiin.

en: Read the free/busy information for a calendar collection
fi: Näytä vapaa/varattu-tieto kalenterikokoelmalle

en: Read/Write
fi: Lue/Kirjoita

en: References
fi: Viittaukset

en: Remove
fi: Poista

en: Remove a lock
fi: Poista lukko

en: Remove dangling external calendars
fi: Poista orvot ulkoiset kalenterit

en: Report Bug
fi: Ilmoita virheestä

en: Report a bug in the system
fi: Ilmoita virheestä järjestelmässä

en: Request Feature
fi: Pyydä ominaisuutta

en: Request body is not valid XML data!
fi: Pyynnön vartalo ei ole kelvollista XML-tietoa!

note: Translators a thing which might be booked: a room, a carpark, a projector...
en: Resource
fi: Resurssi

en: Resource Not Found.
fi: Resurssia ei löytynyt.

en: Resource has changed on server - not deleted
fi: Resurssia on muutettu palvelimella – ei poistettu

en: Resources may not be changed to / from collections.
fi: Resurssia ei voi siirtää kokoelmaan / kokoelmasta.

en: SRV Record
fi: SRV-tietue

en: Send free/busy enquiries
fi: Lähetä vapaa/varattu-kyselyjä

en: Setup
fi: Asennus

en: Setup DAViCal
fi: Asenna DAViCal

en: Site Statistics
fi: Sivuston tilastot

en: Site Statistics require the database to be available!
fi: Sivuston tilastot vaativat tietokannan ollakseen saatavilla!

en: Status
fi: Tila

en: Submit
fi: Lähetä

en: Target
fi: Kohde

en: The CalDAV:schedule-calendar-transp property may only be set on calendars.
fi: CalDAV:schedule-calendar-transp-ominaisuuden voi asettaa vain kalentereille.

en: The DAViCal Home Page
fi: DAViCal-Web-sivusto

en: The access ticket will be deleted.
fi: Pääsytiketti poistetaan.

en: The addressbook-query report must be run against an addressbook collection
fi: Osoitekirja-kyselyraportti täytyy ajaa osoitekirjakokoelmalle

en: The application failed to understand that request.
fi: Sovellus ei ymmärtänyt pyyntöä.

en: The application program does not understand that request.
fi: Sovellus ei ymmärrä pyyntöä.

en: The calendar path contains illegal characters.
fi: Kalenteripolku sisältää kiellettyjä merkkejä.

en: The calendar-query report must be run against a calendar or a scheduling collection
fi: Kalenteri-kyselyraportti täytyy ajaa kalenteri- tai ajoituskokoelmalle

en: The collection name may not be blank.
fi: Kokoelmanimi ei voi olla tyhjä.

en: The destination collection does not exist
fi: Kohdekokoelmaa ei ole olemassa

en: The email address really should not be blank.
fi: Sähköpostiosoitteen ei oikeasti pitäisi olla tyhjä.

en: The file "%s" is not UTF-8 encoded, please check error for more details
fi: Tiedosto ”%s” ei ole UTF-8-koodattu, tarkista virhe saadaksesi lisätietoja

en: The file is not UTF-8 encoded, please check the error for more details.
fi: Tiedosto ei ole UTF-8-koodattu, tarkista virhe saadaksesi lisätietoja.

en: The full name must not be blank.
fi: Koko nimi ei voi olla tyhjä.

en: The name this user can log into the system with.
fi: Nimi, jolla käyttäjä voi kirjautua järjestelmään.

en: The preferred language for this person.
fi: Henkilön ensisijainen kieli.

en: The style of dates used for this person.
fi: Henkilölle käytettävä päivämäärätyyli.

en: The user's e-mail address.
fi: Käyttäjän sähköpostiosoite.

en: The user's full name.
fi: Käyttäjän koko nimi.

en: The user's password for logging in.
fi: Käyttäjän salasana sisäänkirjautumista varten.

en: The username must not be blank, and may not contain a slash
fi: Käyttäjätunnus ei voi olla tyhjä, eikä saa sisältää kauttaviivaa (/)

en: There was an error reading from the database.
fi: Virhe luettaessa tietokannasta.

en: There was an error writing to the database.
fi: Virhe kirjoitettaessa tietokantaan.

en: Ticket ID
fi: Tiketin tunnus

en: Time
fi: Aika

en: To Collection
fi: Kokoelmaan

en: Tools
fi: Työkalut

en: Transparent
fi: Läpinäkyvä

en: US Format
fi: Amerikkalainen muoto

en: Unauthenticated User
fi: Tunnistautumaton käyttäjä

en: United States of America (m/d/y)
fi: Amerikan yhdysvallat (m/d/y)

en: Update
fi: Päivitä

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Upgrade DAViCal database schema
fi: Päivitä DAViCalin tietokantaskeema

en: Upgrade Database
fi: Päivitä tietokanta

en: User Details
fi: Käyttäjätiedot

en: User Name
fi: Käyttäjätunnus

en: User Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: User is active
fi: Käyttäjä on aktiivinen

en: User record written.
fi: Käyttäjätietue kirjoitettu.

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: View My Details
fi: Näytä omat tiedot

en: View this user record
fi: Näytä käyttäjän tietue

en: Visit the DAViCal Wiki
fi: Vieraile DAViCal-wikissä

en: When the user's e-mail account was validated.
fi: Kun käyttäjän sähköpostiosoite vahvistettiin.

en: Write
fi: Kirjoita

en: Write ACLs for a resource or collection
fi: Kirjoita pääsysäännöt resurssille tai kokoelmalle

en: Write Access Controls
fi: Kirjoita pääsysäännöt

en: Write Data
fi: Kirjoita tiedot

en: Write Metadata
fi: Kirjoita metatiedot

en: Write content
fi: Kirjoita sisältö

en: Write properties
fi: Kirjoita ominaisuudet

en: Yes
fi: Kyllä

en: You are editing
fi: Muokkaat

en: You are not authorised to use this function.
fi: Et ole oikeutettu tämän toiminnallisuuden käyttämiseen.

en: You are viewing
fi: Katsot

en: You do not have permission to modify this record.
fi: Sinulla ei ole oikeuksia muuttaa tätä tietuetta.

en: You may not PUT to a collection URL
fi: Et voi tehdä PUT-pyyntöä kokoelman URL:ään

en: You must log in to use this system.
fi: Sinun tulee kirjautua sisään käyttääksesi tätä järjestelmää.

en: Your configuration produced PHP errors which should be corrected
fi: Asetuksesi tuottivat PHP-virheitä jotka tulisi korjata

en: calendar-timezone property is only valid for a calendar.
fi: calendar-timezone-ominaisuus ei ole kelvollinen kalenterille.

en: directory %s is not readable
fi: hakemisto %s ei ole luettavissa

note: Translators: this is a colloquial phrase in english (the name of a flower) and is an option allowing people to log in automatically in future
en: forget me not
fi: muista minut

en: invalid request
fi: virheellinen pyyntö

en: path to store your ics
fi: polku, johon tallennetaan ics:si

en: unauthenticated
fi: tunnistamaton

en: you should log on with the username and password that have been issued to you.
fi: kirjaudu sisään käyttäjätunnuksella ja salasanalla jotka on annettu sinulle.
