dconf master - en to ar translation catalogue (12 entries)

en: dconf Editor
ar: محرر dconf

en: Directly edit your entire configuration database
ar: تحرير قاعدة بيانات إعداداتك بأكملها بطريقة مباشرة

en: The width of the window
ar: عرض النافذة

en: The width of the main window in pixels.
ar: عرض النافذة بالبكسل.

en: The height of the window
ar: ارتفاع النافذة

en: The height of the main window in pixels.
ar: ارتفاع النافذة بالبكسل

en: A flag to enable maximized mode
ar: علم لتفعيل وضع التكبير

en: _About
ar: _حول

en: _Quit
ar: أ_نه

en: Boolean
ar: منطقي

en: String
ar: سلسلة

en: Enumeration
ar: سرد
