dconf master - en to sl_SI translation catalogue (390 entries)

note: Translators: on really small windows, the about dialog is replaced by an in-window view; here is the label of one of two buttons that have the same role as the stack switcher in the usual about dialog, the second is "Credits" Translators: on really small windows, the about dialog is replaced by an i
en: About
sl_SI: O programu

note: Translators: on really small windows, the about dialog is replaced by an in-window view; here is the label of one of two buttons that have the same role as the stack switcher in the usual about dialog, the first is "About"
en: Credits
sl_SI: Zasluge

note: Translators: on really small windows, the about dialog is replaced by an in-window view; here is the label of the link to the GPL license; TODO better text, as in the usual about dialog
en: GNU General Public License
    version 3 or later
sl_SI: Splošno Javno dovoljenje GNU,
    različice 3 ali kasnejše

note: Translators: on really small windows, the about dialog is replaced by an in-window view; here is the header of the programmers names
en: Creators
sl_SI: Ustvarili

note: Translators: on really small windows, the about dialog is replaced by an in-window view; here is the header of the translators names
en: Translators
sl_SI: Prevod

note: Translators: menu entry of the pathbar menu
en: Copy current path
sl_SI: Kopiraj trenutno pot

note: Translators: menu entry of the pathbar menu (not displayed for now) Translators: "open" action in the right-click menu on a "show folder info" row
en: Show properties
sl_SI: Pokaži podrobnosti

note: Translators: there are three related actions: "use", "reuse" and "pause"; displayed in the hamburger menu at night
en: Pause night mode
sl_SI: Začasno ustavi nočni način

note: Translators: there are three related actions: "use", "reuse" and "pause"; displayed in the hamburger menu at night
en: Reuse night mode
sl_SI: Ponovno uporabi nočni način

note: Translators: there are three related actions: "use", "reuse" and "pause"; displayed in the hamburger menu at night
en: Use night mode
sl_SI: Uporabi nočni način

note: Translators: accessible name of the hamburger menu
en: Actions
sl_SI: Dejanja

note: Translators: accessible description of the hamburger menu
en: Current view actions
sl_SI: Pogled trenutnih dejanj

note: Translators: usual menu entry of the hamburger menu
en: Keyboard Shortcuts
sl_SI: Tipkovne bližnjice

note: Translators: on really small windows, the bookmarks popover is replaced by an in-window view; here is the name of the view, displayed in the headerbar Translators: accessible name of the button for opening the bookmarks popover Translators: header displayed in the keys list during a search only; ind
en: Bookmarks
sl_SI: Zaznamki

note: Translators: hamburger menu entry on small windows (not used in current design)
en: Hide bookmarks
sl_SI: Skrij zaznamke

note: Translators: hamburger menu entry on small windows, to unbookmark the currently browsed path
en: Unbookmark
sl_SI: Odstrani zaznamek

note: Translators: hamburger menu entry on small windows, to bookmark the currently browsed path
en: Bookmark
sl_SI: Ustvari zaznamek

note: Translators: hamburger menu entry on small windows, to show the bookmarks list
en: Show bookmarks
sl_SI: Pokaži zaznamke

note: Translators: placeholder text of the bookmarks list, displayed when the user has no bookmarks
en: Bookmarks will
    be added here
sl_SI: Zaznamki bodo
    prikazani v tem polju

note: Translators: label of one of the two buttons of the bookmarks list, to switch between using the bookmarks and editing the list; the second is "Edit"
en: Use
sl_SI: Uporabi

note: Translators: label of one of the two buttons of the bookmarks list, to switch between using the bookmarks and editing the list; the first is "Use"
en: Edit
sl_SI: Uredi

note: Translators: accessible name of the switch for bookmarking current path in the bookmarks popover
en: Location bookmarked
sl_SI: Mesto je dodano med zaznamke

note: Translators: accessible description of the switch for bookmarking current path in the bookmarks popover
en: Toggle to bookmark this location
sl_SI: Preklopi za dodajanje mesta med zaznamke

note: Translators: text that might appear in the bookmarks popover in place of the switch and its label
en: The bookmarks list is not editable.
sl_SI: Seznam zaznamkov ni uredljiv.

note: Translators: accessible description of the button for opening the bookmarks popover
en: Manage your bookmarks
sl_SI: Urejanje zaznamkov

note: Translators: label of the switch in the bookmarks popover, when searching
en: Bookmark this Search
sl_SI: Ustvari zaznamek tega iskanja

note: Translators: label of the switch in the bookmarks popover, when browsing
en: Bookmark this Location
sl_SI: Ustvari zaznamek tega mesta

note: Translators: on really small windows, name of the view when showing a folder properties, displayed in the headerbar
en: Properties
sl_SI: Lastnosti

note: Translators: text of an infobar to sort again the keys list ("refresh" only, no "reload")
en: Sort preferences have changed. Do you want to refresh the view?
sl_SI: Nastavitve razvrščanja so spremenjene. Ali želite ponovno naložiti pogled?

note: Translators: button of an infobar to sort again the keys list ("refresh" only, no "reload") Translators: accessible name of the "refresh" button that is linked with the search entry on large windows
en: Refresh
sl_SI: Osveži

note: Translators: text of an infobar to reload the keys list because of a new key (for example)
en: This folder content has changed. Do you want to reload the view?
sl_SI: Vsebina mape je spremenjena. Ali želite ponovno naložiti pogled?

note: Translators: button of an infobar to reload the keys list because of a new key (for example) Translators: button of an infobar to reload the key properties because something has changed
en: Reload
sl_SI: Ponovno naloži

note: Translators: text of an infobar to reload the key properties because something has changed
en: This key’s properties have changed. Do you want to reload the view?
sl_SI: Lastnosti ključa so spremenjene. Ali želite ponovno naložiti pogled?

note: Translators: command-line message, when the user uses the backward/forward buttons of the mouse
en: The same mouse button is set for going backward and forward. Doing nothing.
sl_SI: Isti gumb miške je nastavljen za vračanje in nadaljevanje, zato ukaza ni mogoče izvesti.

en: Dconf Editor
sl_SI: Urejevalnik Dconf

en: A graphical tool for editing the dconf database
sl_SI: Grafično orodje za urejanje podatkovne zbirke dconf

en: Dconf Editor is a tool to allow direct editing of the dconf configuration database. This is useful when developing applications that use these settings.
sl_SI: Urejevalnik Dconf je orodje, ki omogoča neposredno urejanje nastavitev podatkovne zbirke dconf. Orodje je nepogrešljivo za razvijalce programske opreme, ki uporabljajo te nastavitve.

en: Editing your configuration directly is an advanced feature and may cause applications to not work correctly.
sl_SI: Neposredno urejanje nastavitev zahteva poglobljeno poznavanje programa in lahko povzroči nepravilno delovanje sistema.

en: Browse the keys used by installed applications
sl_SI: Prebrskaj med ključi, ki jih uporabljajo nameščeni programi

en: Read keys descriptions and edit their values
sl_SI: Preberi opise ključev in uredi vrednosti

note: a translatable version of project_group
en: The GNOME Project
sl_SI: Projekt GNOME

note: Translators: application name, as used in the window manager, the window title, the about dialog...
en: dconf Editor
sl_SI: Urejevalnik dconf

note: Translators: a GenericName that gives the application goal, as defined in the desktop file spec
en: Configuration editor for dconf
sl_SI: Urejevalnik nastavitev za dconf

note: Translators: a Comment that gives the application function, as defined in the desktop file spec
en: Directly edit your entire configuration database
sl_SI: Neposredno urejanje celotne podatkovne zbirke nastavitev

note: Translators: some search Keywords to find this application, as defined in the desktop file spec. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: settings;configuration;
sl_SI: nastavitve;konfiguracija;sistem;prilagajanje;

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /org/gnome/iagno/automatic-night-mode'
en: A flag to follow system night light
sl_SI: Zastavica, ki določa sistemsko nočno osvetlitev

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /org/gnome/iagno/automatic-night-mode'
en: Use GNOME night light setting to activate night-mode.
sl_SI: Uporaba nastavitve nočne osvetlitve omogoča zagon nočnega načina prikaza.

note: see AdaptativeWindow.width-request at data/ui/adaptative-window.ui:22 range min="350"/ FIXME Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /org/gnome/iagno/window-width'
en: The width of the window
sl_SI: Širina okna

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /org/gnome/iagno/window-width'
en: The width of the main window in pixels.
sl_SI: Širina glavnega okna v točkah.

note: see AdaptativeWindow.height-request at data/ui/adaptative-window.ui:21 range min="284"/ FIXME Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /org/gnome/iagno/window-height'
en: The height of the window
sl_SI: Višina okna

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /org/gnome/iagno/window-height'
en: The height of the main window in pixels.
sl_SI: Višina glavnega okna v točkah.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /org/gnome/iagno/window-is-maximized'
en: A flag to enable maximized mode
sl_SI: Zastavica za omogočanje prikaza v razpetem načinu

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /org/gnome/iagno/window-is-maximized'
en: If “true”, the main window starts in maximized mode.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo okno odprto razširjeno.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/restore-view'
en: A flag to restore the last view
sl_SI: Zastavica za obnovitev zadnjega pogleda

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/restore-view'
en: If “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to the path described in the “saved-view” key.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča poskus zagona programa na poti, določeni v ključu shranjenega pogleda »saved-view«.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/saved-pathbar-path'
en: A path to restore the pathbar state
sl_SI: Pot za obnovitev stanja poti orodne vrstice

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/saved-pathbar-path'
en: If the “restore-view” key is set to “true”, and if the path requested at startup is a parent path of this one, Dconf Editor tries to restore the pathbar state at this path.
sl_SI: V kolikor je ključ »restore-view« izbran in če je zahtevana pot ob zagonu nadrejena pot trenutnemu mestu, urejevalnik Dconf poskuša obnoviti stanje poti.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/saved-view'
en: A path to restore the last view
sl_SI: Pot za obnovitev zadnjega pogleda

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/saved-view'
en: If the “restore-view” key is set to “true”, Dconf Editor tries at launch to navigate to this path.
sl_SI: V kolikor je za ključ za obnovitev pogleda »restore-view« možnost izbrana, poskuša program zagnati program na tej poti.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/show-warning'
en: Show initial warning
sl_SI: Pokaži začetno opozorilo

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/show-warning'
en: If “true”, Dconf Editor opens a popup when launched reminding the user to be careful.
sl_SI: Izbrana možnost omogoči odpiranje pogovornega okna z opozorilom za uporabnika.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/small-keys-list-rows'
en: A flag to enable small rows for keys list
sl_SI: Zastavica za omogočanje manjših vrstic za sezname ključev

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/small-keys-list-rows'
en: If “true”, the keys list use smaller rows.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo seznam ključev prikazan v manjših vrsticah.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/behaviour'
en: Change the behaviour of a key value change request
sl_SI: Način odziva pri zahtevi spremembe vrednosti ključa

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/behaviour'
en: The “unsafe” value is discouraged: for keys that have a non-special-cased type, it updates the key value each time something changes in the entry, so including intermediate states. The “safe” value asks for confirmation in these cases, but allows instant changes for booleans and nullable booleans, enums and flags. The “always-confirm-implicit” and “always-confirm-explicit” values always asks for confirmation, but the first applies the change if you change path whereas the second dismiss it. The “always-delay” value adds each change in delay mode, allowing to apply multiple keys at once.
sl_SI: »Ne-varna« vrednost ni priporočena: za ključe vrste »non-special-cased« program spremeni vrednost vsakič, ko se karkoli spremeni v vnosu, vključno z vmesnimi stanji. »Varna« vrednostzahteva potrditev v teh primerih, vendar pa dovoli hitre spremembe za boolove in prazne boolove vrednosti, oštevilčenja in zastavice. Vrednosti »always-confirm-implicit« in »always-confirm-explicit« zahtevajo potrditev; prva uveljavi spremembe, če se spremeni pot, druga pa spremembo zavrže. Vrednost »always-delay« določi sistem zamika vsake spremembe, s čimer je mogoče uveljaviti več ključev naenkrat.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/sort-case-sensitive'
en: A flag to sort keys list case-sensitively
sl_SI: Zastavica za razvrščanje seznama ključev upoštevajoč velikost črk

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/sort-case-sensitive'
en: GSettings doesn’t allow keys to use upper-case in their names, but installation paths of schemas can. If “true”, the keys list is sorted case-sensitively, with in usual order upper-case folders first.
sl_SI: V okolju GSettings uporaba velikih črk v imenih ključev ni dovoljena, za namestitvene poti shem pa to ni omejitev. Izbrana možnost omogoča, da bo seznam ključev razvrščen upoštevajoč velikost črk, z velikimi spredaj.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/mouse-use-extra-buttons'
en: Use “Back” and “Forward” mouse button events
sl_SI: Uporabi dogodke gumbov miške »Nazaj« in »Naprej«

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/mouse-use-extra-buttons'
en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will determine if any action is taken inside of a browser window when either is pressed.
sl_SI: Za miške, ki imajo na voljo gumba »Naprej« in »Nazaj« in podpirajo ti funkciji, lahko ključ določi delovanje gumbov znotraj okna brskalnika.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/mouse-back-buttons'
en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
sl_SI: Gumb miške za izvedbo ukaza »Nazaj« v oknu brskalnika

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/mouse-back-buttons'
en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sl_SI: Za miške, ki imajo na voljo gumba »Naprej« in »Nazaj« in podpirajo ti funkciji, lahko ključ določi izvedbo ukaza »Nazaj« znotraj okna brskalnika. Dovoljene vrednosti so med 6 in 14.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/mouse-forward-buttons'
en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
sl_SI: Gumb miške za izvedbo ukaza »Naprej« v oknu brskalnika

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/mouse-forward-buttons'
en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
sl_SI: Za miške, ki imajo na voljo gumba »Naprej« in »Nazaj« in podpirajo ti funkciji, lahko ključ določi izvedbo ukaza »Naprej« znotraj okna brskalnika. Dovoljene vrednosti so med 6 in 14.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/refresh-settings-schema-source'
en: A flag to check for added or removed schemas
sl_SI: Zastavica za preverjanje dodanih oziroma odstranjenih shem

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/refresh-settings-schema-source'
en: Dconf Editor can monitor if schemas are added or removed from the multiple possible locations. That’s done by checking every three seconds if the schemas list has changed. As this way to do is suboptimal, this function can be disabled by setting this flag to “false”. Note that this option will be removed when a better way to do things is found.
sl_SI: Urejevalnik Dconf lahko nadzoruje dodajanje in odstranjevanje shem na več mestih. Opravilo se izvaja vsake tri sekunde, če se seznam shem spreminja. Ker tak pristop ni ravno optimalen, je mogoče možnost onemogočiti z nastavitvijo na vrednost »napak«. Možnost bo odstranjena, ko bo ugotovljen boljši način za to opravilo.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-schemas-enabled-mappings'
en: Enabled relocatable schema mapping facilities
sl_SI: Omogočene so premakljive zmožnosti preslikave shem

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-schemas-enabled-mappings'
en: Flags for the relocatable schemas mapping facilities. “User” enables mappings defined by the “relocatable-schemas-user-paths” key; “Built-in” enables well-known mappings hardcoded into Dconf Editor; “Internal” is reserved for Dconf Editor own mappings; “Startup” is for mapping a relocatable schema from the command-line.
sl_SI: Zastavice za sheme preselitve, ki preslikavajo možnosti. Vrednost »uporabnik« omogoči preslikave, določene s ključem »relocatable-schemas-user-paths«, vrednost »built-in« omogoči privzete preslikave programa Dconf Editor, »internal« je rezervirano lastne programske preslikave, vrednost »startup« pa sheme preslikave, prejete prek ukazne vrstice.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-schemas-user-paths'
en: Mapping of paths to manually associated schemas
sl_SI: Preslikava poti v ročno določene sheme

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-schemas-user-paths'
en: A dictionary that maps schema IDs with path specifications. It is used to allow the user to associate a relocatable schema to certain paths. Path specifications may contain wildcards in the form of empty segments (e.g. /ca/desrt/dconf-editor//), defining possibly multiple paths. The same schema ID may be associated with multiple path specifications.
sl_SI: Slovar preslikave sheme vrednosti ID poti. Uporablja se za povezovanje preselitvene sheme z določenimi potmi. Določila poti lahko vsebujejo tudi nadomestne znake v obliki praznih segmentov (na primer. /ca/desrt/dconf-editor//), določujoč po možnosti več poti. Isti ID v shemi lahko povezuje več poti.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/use-shortpaths'
en: A flag for skipping unnecessary subfolders
sl_SI: Zastavica za izpuščanje ne-nujnih podrejenih map

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/use-shortpaths'
en: When a folder only contains one subfolder and no keys, Dconf Editor can jump to that subfolder directly. This flag enables that behaviour.
sl_SI: Izbrana možnost omogoča, da lahko program, kadar vsebuje mapa le eno podrejeno mapo brez ključev, preskoči preiskovanje.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/bookmarks'
en: A list of bookmarked paths
sl_SI: Seznam zaznamkov s potmi

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/bookmarks'
en: Contains all paths bookmarked by the user as an array of strings.
sl_SI: Vsebuje vse poti, ki jih je uporabnik označil kot zaznamke, kot polje nizov.

note: Translators: summary of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/small-bookmarks-rows'
en: A flag to enable small rows for bookmarks list
sl_SI: Zastavica, ki omogoča manjše vrstice za sezname ključev

note: Translators: description of a settings key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/small-bookmarks-rows'
en: If “true”, the bookmarks list use smaller rows.
sl_SI: Izbrana možnost določa, da bo seznam zaznamkov prikazan v manjših vrsticah.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean' Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/relocatable/boolean' (with default /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-* settings)
en: A boolean, type ‘b’
sl_SI: Boolova vrednost, vrste »b«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean'
en: Booleans can only take two values, “true” or “false”.
sl_SI: Boolova spremenljivka ima lahko le dve vrednosti; »prav« in »napak«.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean-nullable'
en: A nullable boolean, type ‘mb’
sl_SI: Praznjena boolova vrednost, vrste »mb«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean-nullable'
en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable boolean can only take three values, “true”, “false” and “nothing”.
sl_SI: V okolju GSettings so dovoljene prazne vrste vpisov, ki so sicer podobne drugim vrstam, vendar podpirajo tudi vrednost »nič – nothing«. Prazna Boolova vrednost ima lahko na primer le tri vrednosti; »prav«, »napak« in »nič«

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/byte'
en: A byte (unsigned), type ‘y’
sl_SI: Bajt (nepodpisan), vrste »y«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/byte'
en: A byte value is an integer between 0 and 255. It may be used to pass around characters.
sl_SI: Bitna vrednost je celo število med 0 in 255. Uporabljena je lahko za določevanje znakov.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/bytestring'
en: A bytestring, type ‘ay’
sl_SI: Bajtni niz, vrste »ay«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/bytestring'
en: The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8. In that case, the convention is that the nul terminator character should be included as the last character in the array.
sl_SI: Polje bitnih nizov se uporablja za navajanje nizov, ki niso nujno zapisani v naboru UTF-8. V takih primerih velja pravilo, da je kot zadnji znak polja zapisan znak »nul terminator«.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/bytestring-array'
en: A bytestring array, type ‘aay’
sl_SI: Polje bajtnega niza, vrste »aay«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/bytestring-array'
en: This is the type of an array of bytestrings. The bytestring type is commonly used to pass around strings that may not be valid utf8.
sl_SI: Polje bitnih nizov se uporablja za navajanje nizov, ki niso nujno zapisani v naboru UTF-8.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dbus-handle'
en: A D-Bus handle type, type ‘h’
sl_SI: Ročnik vodila D-Bus, vrste »h«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dbus-handle'
en: The handle type is a 32-bit signed integer value that is, by convention, used as an index into an array of file descriptors that are sent alongside a D-Bus message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
sl_SI: Ročnik je 32-bitno podpisano celo število, ki je po pretvorbi uporabljeno kot kazalo za polje opisnika datoteke, poslano skupaj s sporočilom vodila D-Bus. V kolikor z vodilom ni posebnih povezav, te vrste ni treba določati.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dbus-object-path'
en: A D-Bus object path, type ‘o’
sl_SI: Pot predmeta vodila D-Bus, vrste »o«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dbus-object-path'
en: An object path is used to identify D-Bus objects at a given destination on the bus. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
sl_SI: Pot predmeta določa predmete vodila D-Bus na podanem cilju vodila. V kolikor z vodilom ni posebnih povezav, te vrste ni treba določati.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dbus-object-path-array'
en: A D-Bus object path array, type ‘ao’
sl_SI: Polje poti predmeta vodila D-Bus, vrste »ao«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dbus-object-path-array'
en: An object path array could contain any number of object paths (including none: “[]”). If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
sl_SI: Polje poti predmeta lahko vključuje poljubno število poti predmeta (vključno s praznim poljem » [] «. V kolikor z vodilom ni posebnih povezav, te vrste ni treba določati.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dbus-signature'
en: A D-Bus signature, type ‘g’
sl_SI: Podpis vodila D-Bus, vrste »g«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dbus-signature'
en: A D-Bus signature is a string used as type signature for a D-Bus method or message. If you are not interacting with D-Bus, then there is no reason to make use of this type.
sl_SI: Podpis vodila D-Bus je niz, ki je uporabljen kot vrsta za način vodila oziroma sporočilo. V kolikor z vodilom ni posebnih povezav, te vrste ni treba določati.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dict-entry'
en: A dictionary entry of type ‘{ss}’
sl_SI: Polje slovarskega vnosa vrste »{ss}«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dict-entry'
en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). A dictionary entry is one such mapping.
sl_SI: Slovarske vrednosti preslikave osnovnih vrst v drugo vrednost (katerekoli vrste). Vrednost je ena izmed možnih preslikav.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dictionary'
en: A “vardict”, type ‘a{sv}’
sl_SI: Različica, vrste »a{sv}«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/dictionary'
en: A dictionary maps values of a basic type to another value (of any type). One simple use case is to map strings to variants.
sl_SI: Slovarske vrednosti preslikave osnovnih vrst v drugo vrednost (katerekoli vrste). Ena izmed možnosti je uporaba niza za preslikavo v različico.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/double'
en: A double, type ‘d’
sl_SI: Dvojno, vrste »d«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/double'
en: A double value could represent any real number.
sl_SI: Dvojna vrednost lahko predstavlja katerokoli realno število.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/enumeration'
en: A 5-choices enumeration
sl_SI: 5-številčno oštevilčenje

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/enumeration'
en: Enumerations could be done either with the “enum” attribute, or with a “choices” tag.
sl_SI: Oštevilčenje je mogoče izvesti prek atributa »enum« ali pa z oznakami »choices«

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/flags' Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/relocatable/flags' (with default /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-* settings)
en: Flags: choose-colors-you-love
sl_SI: Zastavice: izbor barv po meri

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/flags' Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/relocatable/flags' (with default /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-* settings)
en: Flags could be set by the “enum” attribute.
sl_SI: Zastavice je mogoče nastaviti tudi prek atributa »enum«

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-16-signed'
en: A short integer, type ‘n’
sl_SI: Kratko celo število, vrsta »n«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-16-signed'
en: A 16-bit signed integer. See also the “integer-16-unsigned” key.
sl_SI: 16-bitno podpisano celo število. Oglejte si tudi ključ »integer-16-unsigned«.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-16-unsigned'
en: An unsigned short integer, type ‘q’
sl_SI: Nepodpisano kratko celo število, vrsta »q«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-16-unsigned'
en: A 16-bit unsigned integer. See also the “integer-16-signed” key.
sl_SI: 16-bitno nepodpisano celo število. Oglejte si tudi ključ »integer-16-signed«.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-32-signed' Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/relocatable/integer' (with default /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-* settings)
en: An usual integer, type ‘i’
sl_SI: Običajno celo število, vrsta »i«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-32-signed'
en: A 32-bit signed integer. See also the “integer-32-unsigned” key.
sl_SI: 32-bitno podpisano celo število. Oglejte si tudi ključ »integer-32-unsigned«.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-32-unsigned'
en: An unsigned usual integer, type ‘u’
sl_SI: Nepodpisano običajno celo število, vrsta »u«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-32-unsigned'
en: A 32-bit unsigned integer. See also the “integer-32-signed” key.
sl_SI: 32-bitno nepodpisano celo število. Oglejte si tudi ključ »integer-32-signed«.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-64-signed'
en: A long integer, type ‘x’
sl_SI: Dolgo celo število, vrsta »x«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-64-signed'
en: A 64-bit signed integer. See also the “integer-64-unsigned” key.
sl_SI: 64-bitno podpisano celo število. Oglejte si tudi ključ »integer-64-unsigned«.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-64-unsigned'
en: An unsigned long integer, type ‘t’
sl_SI: Nepodpisano dolgo celo število, vrsta »t«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/integer-64-unsigned'
en: A 64-bit unsigned integer. See also the “integer-64-signed” key.
sl_SI: 64-bitno nepodpisano celo število. Oglejte si tudi ključ »integer-64-signed«

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/number-with-range'
en: A number with range
sl_SI: Številka z obsegom

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/number-with-range'
en: Every numeral setting (integers and unsigned integers of every type, plus doubles) could be limited to a custom range of values. For example, this integer could only take a value between -2 and 10.
sl_SI: Vsaka številska nastavitev (cela števila, nepodpisana cela števila vseh vrst in dvojna števila) je omejena z območjem vrednosti. Navedeno število je lahko le celo število med –2 in 10.

note: Translators: do not forget the parenthesis, they are meaningful; summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/pair-of-integers'
en: A custom type, here ‘(ii)’
sl_SI: Vrsta po meri, tukaj »(ii)«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/pair-of-integers'
en: Dconf Editor lets you edit any settings type supported by GSettings, falling back on a string entry when it doesn’t have a better way to do. Here is a tuple of two 32-bit signed integers.
sl_SI: Urejevalnik Dconf omogoča urejanje katerekoli nastavitve, ki jo podpira okolje GSettings, se pa nastavitev povrne na privzeto vrednost, če ni drugače navedeno. Naveden je seznam 32-bitnih podpisanih celih števil.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/string'
en: A string, type ‘s’
sl_SI: Niz, vrste »s«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/string'
en: The string type could accept any utf8 string. Note that an empty string “''” is not the same as NULL (nothing); see also the “string-nullable” key.
sl_SI: Vrsta »niz« lahko sprejme katerikoli niz, zapisan v naboru UTF-8. Nevpisan niz » '' « ni enako praznemu nizu (NULL); za več podrobnosti si oglejte tudi ključ »string-nullable«.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/string-array'
en: A string array, type ‘as’
sl_SI: Polje niza, vrste »as«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/string-array'
en: A string array contains any number of strings of whatever length. It may be an empty array, “[]”.
sl_SI: Polje nizov vsebuje kakršnokoli število nizov s kakršnokoli dolžino. Lahko je celo prazno polje » [] «.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/string-nullable'
en: A nullable string, type ‘ms’
sl_SI: Praznjen niz, vrste »ms«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/string-nullable'
en: GSettings allows nullable types, that are similar to other types but could take a “nothing” value. A nullable string can take any string as value, including the empty string “''”, or can be NULL (nothing).
sl_SI: V okolju GSettings so dovoljene prazne vrednosti, torej vrednosti, ki so podobne drugim vrstam, vendar imajo določeno vrednost »nič - nothing«. Praznjen niz lahko prevzame katerokoli vrednost, vključno z nevpisano vrednostjo » '' « in pravo prazno vrednostjo (NULL)

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/variant'
en: A variant, type ‘v’
sl_SI: Različica, vrsta »v«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/variant'
en: Variants could be stored inside variants, and consequently as a GSettings type. Their representation use the XML brackets (‘<’ and ‘>’ characters, in a gschema file “&#60;” and “&#62;” respectively), with a parsable representation of their content inside. If unclear, the type can be given in the value with a prefix annotation like “@x” (where “x” is the type string) or “int64”. See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
sl_SI: Različice je mogoče shraniti v različicah in posledično kot vrsta GSettings. Za določilo je treba uporabiti oklepaje XML (znaka » < « in » > « v datoteki gschema »&#60;« in »&#62;«) in razčlenljivo vrednostjo. Vrednosti je mogoče doati tudi predpono v obliki »@x« (kjer je x vrsta niza) oziroma »int64«. Več podrobnosti je zapisanih v dokumentaciji na https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-enum'
en: A 1-choice enumeration
sl_SI: Oštevilčenje ene možnosti

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-enum'
en: An enumeration could contain only one item, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
sl_SI: Oštevilčenje lahko vključuje le en predmet, vendar je to najverjetneje napaka. Program v tem primeru pokaže opozorilo.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-range'
en: A 1-choice integer value
sl_SI: Enoizbirna celoštevilska vrednost

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-range'
en: A range could limit an integer key to only allow one value, but that’s probably an error. Dconf Editor warns you in that case.
sl_SI: Obseg vrednosti lahko omeji celoštevilčni ključ na le eno vrednost, vendar je to najverjetneje napaka. Program v tem primeru pokaže opozorilo.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-triv'
en: The empty tuple, type and value “()”
sl_SI: Prazna enterica vrste in vrednosti »()«

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-triv'
en: There’s an empty tuple type (called sometimes “triv”) that is a tuple with no content, and can only take “()” as value.
sl_SI: Obstaja posebna vrsta enterice (označena tudi »triv«), ki je enterica brez vsebine in ima lahko le vrednost »()«.

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/relocatable/boolean' (with default /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-* settings)
en: An usual boolean value, defined by a relocatable schema.
sl_SI: Običajna logična vrednost, kot jo določa preselitvena shema.

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/relocatable/integer' (with default /ca/desrt/dconf-editor/relocatable-* settings)
en: A 32-bit signed integer, defined by a relocatable schema.
sl_SI: Podpisana 32-bitna celoštevilčna vrednost, kot jo določa preselitvena shema.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 a-non-conflicting-key'
en: A normal non-conflicting key from Conflict1
sl_SI: Običajen ne-sporen ključ Spor1

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 a-non-conflicting-key' Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 another-non-conflicting-key'
en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. Non-conflicting keys should have no issues.
sl_SI: Ključ je namenjen preizkusu večih shem na isti poti s ključi v sporih. Ne-sporni ključi bi morali ostati brez objavljenih napak.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 default-value-conflict'
en: Conflicting key defaulting to “1” that should give an error
sl_SI: Ključ spora z vrednostjo »1«, ki mora vrniti napako

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 default-value-conflict' Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 default-value-conflict'
en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different default value.
sl_SI: Ključ je namenjen preizkusu večih shem na isti poti s ključi v sporih. Ključ mora biti uredljiv, saj ima ključ, preslikan na isto pot, različno privzeto vrednost.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 range-conflict'
en: Conflicting key with no range that should give an error
sl_SI: Ključ spora brez vrednosti, ki mora vrniti napako

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 range-conflict' Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 range-conflict'
en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different range.
sl_SI: Ključ je namenjen preizkusu večih shem na isti poti s ključi v sporih. Ključ mora biti uredljiv, saj ima ključ, preslikan na isto pot, različen obseg.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 type-conflict'
en: A (simple) string conflicting key that should give a error
sl_SI: Ključ spora z enostavnim nizom, ki mora vrniti napako

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 type-conflict' Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 type-conflict'
en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It shouldn’t be editable as a key mapped to the same path has a different type.
sl_SI: Ključ je namenjen preizkusu več shem na isti poti s ključi v sporih. Ključ mora biti uredljiv, saj ima ključ, preslikan na isto pot, različno privzeto vrsto.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 warning-similar'
en: Conflicting key from Conflict1 that should give a warning
sl_SI: Ključ spora Spor1, ki mora vrniti opozorilo

note: Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict1 warning-similar' Translators: description of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 warning-similar'
en: This key is a test for multiple schemas in the same path with conflicting keys. It can be edited, since the types are compatible, but it is still an issue.
sl_SI: Ključ je namenjen preizkusu večih shem na isti poti s ključi v sporih. Ključ mora biti uredljiv, saj sta vrsti skladni, vseeno pa mora vrniti napako.

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 another-non-conflicting-key'
en: A normal non-conflicting key from Conflict2
sl_SI: Običajen ne-sporen ključ Spor2

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 default-value-conflict'
en: Conflicting key defaulting to “2” that should give an error
sl_SI: Ključ spora z vrednostjo »2«, ki mora vrniti napako

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 range-conflict'
en: Conflicting key with range 0~5 that should give an error
sl_SI: Ključ spora z obsegom med 0 in 5, ki mora vrniti napako

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 type-conflict'
en: A nullable-string conflicting key that should give an error
sl_SI: Ključ spora brez vrednosti, ki mora vrniti napako

note: Translators: summary of a demo key, see 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Conflict2 warning-similar'
en: Conflicting key from Conflict2 that should give a warning
sl_SI: Ključ spora Spor2, ki mora vrniti opozorilo

note: Translators: command-line option description, see 'dconf-editor --help'
en: Print release version and exit
sl_SI: Izpiši različico programa in končaj

note: Translators: command-line option description, see 'dconf-editor --help'
en: Print relocatable schemas and exit
sl_SI: Izpiši prenosljivo shemo in končaj

note: Translators: command-line option description, see 'dconf-editor --help'; the option removes the initial "use at your own risks" dialog
en: Do not show initial warning
sl_SI: Ne pokaži začetnega opozorila

note: Translators: command-line text, description of the application in 'dconf-editor --help'; try to put that string in 80 characters or less, if possible.
en: Graphical interface for editing other applications settings.
sl_SI: Grafični vmesnik za urejanje nastavitev različnih programov.

note: Translators: command-line text, describes how the application proceeds for editing other applications settings, in 'dconf-editor --help'; try to put that string in 80 characters or less, if possible.
en: Uses the gsettings API of the glib library, among others.
sl_SI: Uporablja med drugim vmesnik API knjižnice glib.

note: Translators: command-line header description, see 'dconf-editor --help'
en: Arguments description:
sl_SI: Opis argumentov:

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: a folder path or a key path
sl_SI: pot mape ali pot ključa

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: example: “/org/gnome/” or “/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean”
sl_SI: primer: »/org/gnome/« ali »/ca/desrt/dconf-editor/Demo/boolean«

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: the name of a schema with fixed path
sl_SI: ime sheme z določeno potjo

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Settings”
sl_SI: primer: »ca.desrt.dconf-editor.Settings«

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'; no need to put your translation of "relocatable" between quotation marks, that's done in English to highlight why the option is called "RELOC_SCHEMA"
en: the name of a “relocatable” schema, without fixed path
sl_SI: ime »dodeljive« sheme brez določene poti

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: see list with the “--list-relocatable-schemas” option
sl_SI: izpis seznama z uporabo zastavice »--list-relocatable-schemas«

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: the path where to map the relocatable schema
sl_SI: pot, kamor naj se preslika shema dodelitve

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: example: “ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/”
sl_SI: primer: »ca.desrt.dconf-editor.Bookmarks:/ca/desrt/dconf-editor/«

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: the name of a key from the schema
sl_SI: ime ključa iz sheme

note: Translators: command-line argument description, see 'dconf-editor --help'
en: example: “bookmarks”
sl_SI: primer: »bookmarks«

note: Translators: command-line text, if --list-relocatable-schemas is given; introduces a list of schemas ids
en: Known schemas installed:
sl_SI: Znane nameščene sheme:

note: Translators: command-line text, if --list-relocatable-schemas is given
en: No known schemas installed.
sl_SI: Ni znanih nameščenih shem.

note: Translators: command-line text, if --list-relocatable-schemas is given; introduces a list of schemas ids
en: Known schemas skipped:
sl_SI: Preskočene znane sheme:

note: Translators: command-line text, if --list-relocatable-schemas is given
en: No known schemas skipped.
sl_SI: Ni preskočenih znanih shem.

note: Translators: command-line text, if --list-relocatable-schemas is given; introduces a list of schemas ids
en: Unknown schemas:
sl_SI: Neznane sheme:

note: Translators: command-line text, if --list-relocatable-schemas is given
en: No unknown schemas.
sl_SI: Ni nobene neprepoznane sheme.

note: Translators: command-line error message, when the user requests a specific path while there is already a window opened
en: Only one window can be opened for now.
sl_SI: Trenutno je mogoče odpreti le eno okno.

note: Translators: command-line error message, try 'dconf-editor a b c d'
en: Cannot understand: too many arguments.
sl_SI: Neustrezen zapis: podano je preveliko število argumentov.

note: Translators: command-line error message, try 'dconf-editor / a'
en: Cannot understand second argument in this context.
sl_SI: Neustrezen zapis drugega argumenta v tem kontekstu.

note: Translators: command-line error message, try 'dconf-editor org.example /'
en: Cannot understand: slash character in second argument.
sl_SI: Neustrezen zapis: nepačno postavljena poševnica v drugem argumentu.

note: Translators: command-line error message, try 'dconf-editor org.example:a'
en: Schema path should start and end with a “/”.
sl_SI: Pot sheme se mora začeti in končati z desno poševnico » / «.

note: Translators: command-line error message, try 'dconf-editor //'
en: Cannot understand: given path contains “//”.
sl_SI: Neustrezen ukaz: podana pot vsebuje » // «.

note: Translators: command-line error message, try 'dconf-editor "org example" a'
en: Cannot understand: space character in argument.
sl_SI: Neustrezen zapis: napačno postavljen presledni znak v drugem argumentu.

note: Translators: notification header, try ctrl-c while in the keys list
en: Copied to clipboard
sl_SI: Kopirano v odložišče

note: Translators: about dialog text
en: A graphical viewer and editor of applications’ internal settings.
sl_SI: Grafični pregledovalnik in urejevalnik nastavitev programov.

note: Translators: text crediting a maintainer, seen in the About dialog
en: Copyright © 2010-2014 – Canonical Ltd
sl_SI: Avtorske pravice © 2010–2014 – Canonical Ltd

note: Translators: text crediting a maintainer, seen in the About dialog
en: Copyright © 2017-2018 – Davi da Silva Böger
sl_SI: Avtorske pravice © 2017–2018 – Davi da Silva Böger

note: Translators: text crediting a maintainer, seen in the About dialog; the %u are replaced with the years of start and end
en: Copyright © %u-%u – Arnaud Bonatti
sl_SI: Avtorske pravice © %u–%u – Arnaud Bonatti

note: Translators: about dialog text; label of the website link
en: Page on GNOME wiki
sl_SI: Stran na GNOME Wiki

note: Translators: usual menu entry of the hamburger menu
en: About Dconf Editor
sl_SI: O programu

note: Translators: when a change is requested, on a small window, entry of the menu of the "delayed settings button" that appears in place of the close button Translators: when there are pending changes, label of the "apply" button in the bottom bar, on large windows
en: Apply
sl_SI: Uveljavi

note: Translators: when a change is requested, on a small window, entry of the menu of the "delayed settings button" that appears in place of the close button
en: Dismiss
sl_SI: Opusti

note: Translators: when in delayed mode, on a small window, entry of the "three-dots menu" that appears when showing the pending changes list (if there is pending changes)
en: Apply all
sl_SI: Uveljavi vse

note: Translators: when in delayed mode, on a small window, entry of the "three-dots menu" that appears when showing the pending changes list (if there is pending changes)
en: Dismiss all
sl_SI: Opusti vse

note: Translators: when in delayed mode, on a small window, entry of the "three-dots menu" that appears when showing the pending changes list (if there is no pending changes)
en: Quit mode
sl_SI: Način končanja

note: Translators: hamburger menu entry, to enter in a special mode called "delay mode" where changes are not applied until validation
en: Enter delay mode
sl_SI: Zagon potrdilnega načina

note: Translators: hamburger menu entry that appears when browsing a folder path, to set to their default value all currently visible keys, not including keys in subfolders
en: Reset visible keys
sl_SI: Ponastavi vse vidne ključe

note: Translators: hamburger menu entry that appears when browsing a folder path, to set to their default value all currently visible keys, and all keys in subfolders
en: Reset view recursively
sl_SI: Ponastavi po strukturi map

note: Translators: on really small windows, the bottom bar that appears in "delay mode" or when there're pending changes is replaced by an in-window view; here is the name of the view, displayed in the headerbar
en: Pending
sl_SI: Na čakanju

note: Translators: text copied when the users request a copy while an erased key is selected; the %s is the key path
en: %s (key erased)
sl_SI: %s (ključ je izbrisan)

note: Translators: command-line startup warning, try 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Demo.Relocatable'
en: Schema is relocatable, a path is needed.
sl_SI: Shema je prenosljiva, treba pa je navesti pot.

note: Translators: command-line startup warning
en: Startup mappings are disabled.
sl_SI: Zagonsko preslikovanje je onemogočeno.

note: Translators: command-line startup warning, try 'dconf-editor ca.desrt.dconf-editor.Settings:/org/gnome/dconf-editor/'
en: Schema is not installed on given path.
sl_SI: Shema ni nameščena na podani poti.

note: Translators: command-line startup warning, try 'dconf-editor org.example.nothing'; the %s is the schema id
en: Unknown schema “%s”.
sl_SI: Neznana shema »%s«.

note: Translators: initial "use at your own risk" dialog, the welcoming text
en: Thanks for using Dconf Editor for editing your settings!
sl_SI: Veseli nas, da uporabljate za prilagajanje sistemskih nastavitev urejevalnik DConf!

note: Translators: initial "use at your own risk" dialog, the warning text
en: Don’t forget that some options may break applications, so be careful.
sl_SI: Nekatere nastavitve vplivajo neposredno na delovanje programov, zato je dobro biti skrajo previden pri spreminjanju!

note: Translators: initial "use at your own risk" dialog, the button label
en: I’ll be careful.
sl_SI: Razumem opozorilo!

note: Translators: initial "use at your own risk" dialog, the checkbox label
en: Show this dialog next time.
sl_SI: Tudi naslednjič pokaži to opozorilo.

note: Translators: notification text, after a user Ctrl+Q keyboard action; same way to spell the shortcut as in the Settings application
en: There are pending changes. Use Shift+Ctrl+Q to apply changes and quit, or Alt+F4 to dismiss changes and quit.
sl_SI: Zaznane so spremembe na čakanju. Pritisnite Shift + Ctrl + Q, da uveljavite spremembe in končate program, ali pa Alt + F4, da spremembe zavrnete.

note: Translators: notification text, when the requested folder has been removed; the %s is the folder path
en: Folder “%s” is now empty.
sl_SI: Mapa »%s« je sedaj prazna.

note: Translators: notification text, when the requested key has been removed; the %s is the key path
en: Key “%s” has been deleted.
sl_SI: Ključ »%s« je bil odstranjen.

note: Translators: notification text at startup, use 'dconf-editor /org/example/test'; the %s is the key path
en: Cannot find key “%s”.
sl_SI: Ni mogoče najti ključa »%s«.

note: Translators: notification text at startup, use 'dconf-editor /org/example/empty/'; the %s is the folder path
en: There’s nothing in requested folder “%s”.
sl_SI: V zahtevani mapi »%s« ni vsebine.

note: Translators: displayed in the list of pending changes (could be an in-window panel, or in the popover of the bottom bar); for dconf keys
en: Key erased
sl_SI: Ključ je izbrisan!

note: Translators: displayed in the list of pending changes (could be an in-window panel, or in the popover of the bottom bar); for gsettings keys Translators: "reset key value" option of a multi-choice list (checks or radios) in the right-click menu on the list of keys Translators: field content when dis
en: Default value
sl_SI: Privzeta vrednost

[ctx: shortcut window]
note: Translators: header in the shortcut window, for usual headerbar menus actions
en: Actions
sl_SI: Dejanja

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-B action
en: Bookmarks menu
sl_SI: Odpre meni zaznamkov

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-D action
en: Bookmark this path
sl_SI: Ustvari zaznamek trenutne poti

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Shift-D action
en: Unbookmark this path
sl_SI: Odstrani zaznamek trenutne poti

[ctx: shortcut window]
note: Translators: F10 key action
en: Actions menu
sl_SI: Odpre meni dejanj

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Shift-F10 action
en: Path bar menu
sl_SI: Odpre meni orodne vrstice poti

[ctx: shortcut window]
note: Translators: header in the shortcut window, for moving to paths known by the headerbar
en: Path bar navigation
sl_SI: Krmarjenje z vrstice poti

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Alt-Shift-Up action; browse to the '/' folder
en: Open root folder
sl_SI: Odpre korensko mapo

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Alt-Up action; browse to the parent folder
en: Open parent folder
sl_SI: Odpre nadrejeno mapo

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Alt-Down action; browse to the child of the current path displayed in the headerbar, if any
en: Open active direct child
sl_SI: Odpre neposredni podrejeni dejavni predmet

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Alt-Shift-Down action; browse to the complete path of the headerbar
en: Open active last child
sl_SI: Odpre zadnji podrejeni predmet

[ctx: shortcut window]
note: Translators: header in the shortcut window, for the various ways of opening search
en: Search options
sl_SI: Možnosti iskanja

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-F action; opens search, searching everywhere
en: Toggle search
sl_SI: Preklopi iskanje

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Alt-F action; does the same thing as "Toggle search", but loads the search entry with the last searched text
en: Search again
sl_SI: Odpre iskalno polje

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Shift-F action; opens search, searching only from current folder
en: Toggle local search
sl_SI: Preklopi krajevno iskanje

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Shift-Alt-F action; does the same thing as "Toggle local search", but loads the search entry with the last searched text
en: Search again, locally
sl_SI: Poišče krajevno znova

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-V action; open search with clipboard content
en: Paste as search
sl_SI: Prilepi kot iskalni niz

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Shift-V action; does the same thing as "Paste as search", but works even if an entry or textview is selected; entry hidden for now
en: Paste as search (force)
sl_SI: Prilepi kot iskalni niz (vsiljeno)

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-L action when browsing; opens search on current path
en: Edit path
sl_SI: Preklopi na urejanje poti

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Shift-L action when browsing; opens search on parent path
en: Edit parent path
sl_SI: Preklopi na urejanje nadrejene poti

[ctx: shortcut window]
note: Translators: '/' key action when browsing; opens search on root path
en: Edit root path
sl_SI: Preklopi na urejanje korenske poti

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Escape key action, when searching; cancels search
en: Browse keys tree
sl_SI: Omogoči brskanje drevesne strukture ključev

[ctx: shortcut window]
note: Translators: header in the shortcut window, for when browsing
en: Keys list actions
sl_SI: Dejanja seznama ključev

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Menu key action, when browsing
en: Contextual menu
sl_SI: Odpre vsebinski meni

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Shift-G action, when browsing
en: Previous line
sl_SI: Skoči na predhodno vrstico

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-G action, when browsing
en: Next line
sl_SI: Skoči na naslednjo vrstico

[ctx: shortcut window]
note: Translators: entry disabled for now; Ctrl-I action, when browsing; displays informations on selected folder
en: Toggle folder properties
sl_SI: Preklopi lastnosti mape

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Delete action, when browsing; sets the selected key to its default value
en: Set to default
sl_SI: Nastavi na privzeto vrednost

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Return action, when browsing; does nothing if the selection is not a boolean key
en: Toggle boolean value
sl_SI: Preklopi Boolovo vrednost

[ctx: shortcut window]
note: Translators: header in the shortcut window, for when there are pending changes
en: Modifications list actions
sl_SI: Dejanja seznama sprememb

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Alt-I action if there are pending changes; the modifications list is either a popover, or an in-window panel
en: Toggle modifications list
sl_SI: Preklopi seznam sprememb

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Return/Enter keys action in the list of pending modifications; go to the key with pending modification
en: Open selected row key
sl_SI: Odpre izbran ključ vrstice

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Delete action in the list of pending modifications; dismisses the selected modification
en: Dismiss modification
sl_SI: Opusti spremembe

[ctx: shortcut window]
note: Translators: header in the shortcut window, for opening the usual helpful dialogs
en: Generic
sl_SI: Splošno

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-F1 action; opens the Keyboard shortcuts dialog
en: Show this help
sl_SI: Pokaže to pomoč

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Shift-F1 action; opens the About dialog
en: About
sl_SI: Pokaže podrobnosti programa

[ctx: shortcut window]
note: Translators: header in the shortcut window, for the copy-to-clipboard actions
en: Clipboard
sl_SI: Odložišče

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-C action; copies to clipboard something that identifies the current selection (schema, name and value, for a gsettings key)
en: Copy descriptor
sl_SI: Kopira opisnik v odložišče

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Shift-C action; copies to clipboard the path of the currently browsed key or folder
en: Copy path
sl_SI: Kopira pot v odložišče

[ctx: shortcut window]
note: Translators: header in the shortcut window, for the various ways of quitting the application
en: Quit
sl_SI: Končanje programa

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Q action; displays a notification if there are pending changes
en: Quit if there’s no pending changes
sl_SI: Konča program, če ni sprememb na čakanju

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Ctrl-Shift-Q action
en: Apply pending changes and quit
sl_SI: Uveljavi spremembe in konča program

[ctx: shortcut window]
note: Translators: Alt-F4 action
en: Dismiss pending changes and quit
sl_SI: Opusti spremembe in konča program

note: Translators: tooltip text of the entry's icon when editing the value of a double or a 64-bit (signed or unsigned) key, if the key only allows a range of values and the written value is out of range
en: Given value is out of range.
sl_SI: Podana vrednost je izven obsega.

note: Translators: tooltip text of the entry's icon (if using an entry) or text displayed under the text view (if using a text view) when editing the value of a key, if the written text cannot be parsed regarding to the key's value type
en: This value is invalid for the key type.
sl_SI: Vrednost je za to vrsto ključa neveljavna.

note: Translators: tooltip text of the entry's icon when editing the value of a double key, if the written value cannot be parsed
en: Failed to parse as double.
sl_SI: Razčlenjevanje kot dvojna vrednost je spodletelo.

note: Translators: tooltip text of the entry's icon when editing the value of a signed 64-bit key, if the written value cannot be parsed
en: Failed to parse as 64-bit integer.
sl_SI: Razčlenjevanje vrednosti podpisanega 64-bitnega celega števila.

note: Translators: tooltip text of the entry's icon when editing the value of an unsigned 64-bit key, if the written value cannot be parsed
en: Failed to parse as unsigned 64-bit integer.
sl_SI: Razčlenjevanje vrednosti kot nepodpisanega 64-bitnega celega števila je spodletelo.

note: Translators: first item of the keys list displayed during a search, the %s is a folder path usually
en: Go to “%s”
sl_SI: Skoči na »%s«

note: Translators: first item of the keys list displayed during browsing, the %s is the current folder name
en: Search in “%s” folder
sl_SI: Poišči v mapi »%s«

note: Translators: first item of the keys list displayed during browsing at root path
en: Open path entry
sl_SI: Odpri vnos poti

note: Translators: last item of the keys list displayed during a local search
en: Search everywhere
sl_SI: Poišči povsod

note: Translators: "copy to clipboard" action in the right-click menu on the list of keys
en: Copy
sl_SI: Kopiraj

note: Translators: "open key-editor page" action in the right-click menu on the list of keys
en: Customize…
sl_SI: Prilagodi …

note: Translators: "reset key value" action in the right-click menu on the list of keys
en: Set to default
sl_SI: Nastavi na privzeto

note: Translators: "open key-editor page" action in the right-click menu on the list of keys, when key is hard-conflicting
en: Show details…
sl_SI: Pokaži podrobnosti …

note: Translators: "dismiss change" action in the right-click menu on a key with pending changes
en: Dismiss change
sl_SI: Opusti spremembe

note: Translators: "erase key" action in the right-click menu on a key without schema Translators: "erase key" option in the right-click menu on a key without schema when on delayed mode Translators: label of the action button of an infobar, when a key is not defined by a schema
en: Erase key
sl_SI: Izbriši ključ

note: Translators: "go to" action in the right-click menu on a "go back" line during search
en: Go to this path
sl_SI: Pojdi na to pot

note: Translators: "open folder" action in the right-click menu on a folder
en: Open
sl_SI: Odpri

note: Translators: "open search" action in the right-click menu on a search Translators: accessible name of the enter-search button displayed in small-size windows Translators: accessible name of the search togglebutton displayed in usual-size windows
en: Search
sl_SI: Poišči

note: Translators: "open parent folder" action in the right-click menu on a folder in a search result
en: Open parent folder
sl_SI: Odpri nadrejeno mapo

note: Translators: "reset recursively" action in the right-click menu on a folder
en: Reset recursively
sl_SI: Ponastavi po strukturi map

note: Translators: "dismiss change" action in the right-click menu on a key without schema planned to be erased
en: Do not erase
sl_SI: Ne izbriši

note: Translators: "no change" option in the right-click menu on a key when on delayed mode
en: No change
sl_SI: Pusti nespremenjeno

[ctx: capitalized]
note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense); this handle type is an index; you may maintain the word "handle"
en: D-Bus handle type
sl_SI: Vrsta ročnika vodila D-Bus

[ctx: capitalized]
note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: D-Bus object path
sl_SI: Pot predmeta vodila D-Bus

[ctx: capitalized]
note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: D-Bus object path array
sl_SI: Polje poti predmeta D-Bus

[ctx: capitalized]
note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: D-Bus signature
sl_SI: Podpis vodila D-Bus

[ctx: non-capitalized]
note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense); this handle type is an index; you may maintain the word "handle"
en: D-Bus handle type
sl_SI: Vrsta ročnika vodila D-Bus

[ctx: non-capitalized]
note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: D-Bus object path
sl_SI: Pot predmeta vodila D-Bus

[ctx: non-capitalized]
note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: D-Bus object path array
sl_SI: Polje poti predmeta D-Bus

[ctx: non-capitalized]
note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: D-Bus signature
sl_SI: Podpis vodila D-Bus

note: Translators: that's a name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Signed 16-bit integer
sl_SI: Podpisano 16-bitno celo število

note: Translators: that's a name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Unsigned 16-bit integer
sl_SI: Nepodpisano 16-bitno celo število

note: Translators: that's a name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Signed 32-bit integer
sl_SI: Podpisano 32-bitno celo število

note: Translators: that's a name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Unsigned 32-bit integer
sl_SI: Nepodpisano 32-bitno celo število

note: Translators: that's a name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Signed 64-bit integer
sl_SI: Podpisano 64-bitno celo število

note: Translators: that's a name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Unsigned 64-bit integer
sl_SI: Nepodpisano 64-bitno celo število

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Boolean
sl_SI: Boolova vrednost

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: boolean
sl_SI: logična vrednost

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: String
sl_SI: Niz

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: string
sl_SI: niz

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: String array
sl_SI: Polje nizov

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: string array
sl_SI: polje nizov

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Enumeration
sl_SI: Oštevilčenje

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: enumeration
sl_SI: oštevilčenje

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Flags
sl_SI: Zastavice

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: flags
sl_SI: zastavice

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Double
sl_SI: Dvojno

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: double
sl_SI: dvojno

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense); this handle type is an index; you may maintain the word "handle" private const string _H_ = C_("capitalized", "D-Bus handle type"); Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense); this
en: Integer
sl_SI: Celo število

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: integer
sl_SI: celo število

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Variant
sl_SI: Različica

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: variant
sl_SI: različica

note: Translators: that's the name of a data type; capitalized (if that makes sense)
en: Empty tuple
sl_SI: Prazna enterica

note: Translators: that's the name of a data type; non capitalized (if that makes sense)
en: empty tuple
sl_SI: prazna enterica

note: Translators: placeholder text of the list of pending modifications, displayed when the user is in delayed mode but has no pending modifications
en: Delayed mode is on
    but
    no pending changes
sl_SI: Omogočen je potrdilni način,
    vendar pa
    ni zadržanih sprememb.

note: Translators: label of one of the two buttons of the list of pending modifications, to switch between applying changes to the whole list and selecting some items for more advanced things (not displayed currently, but this change is wanted); the second is "Select"
en: Rule all
sl_SI: Uveljavi vse

note: Translators: label of one of the two buttons of the list of pending modifications, to switch between applying changes to the whole list and selecting some items for more advanced things (not displayed currently, but this change is wanted); the first is "Rule all"
en: Select
sl_SI: Izberi

note: Translators: displayed in the bottom bar in normal sized windows, when the user tries to reset keys from/for a folder that has nothing to reset
en: Nothing to reset.
sl_SI: Ni sprememb za ponastavitev.

note: Translators: displayed in the bottom bar in normal sized windows, when the user edits a key and enters in the entry or text view a value that cannot be parsed to the correct data type
en: The value is invalid.
sl_SI: Vrednost ni veljavna

note: Translators: displayed in the bottom bar in normal sized windows, when the user edits a key (with the "always confirm explicit" behaviour)
en: The change will be dismissed if you quit this view without applying.
sl_SI: Sprememba bo opuščena, če pogled zapustite brez uveljavitve.

note: Translators: displayed in the bottom bar in normal sized windows, when the user edits a key (with default "always confirm implicit" behaviour notably)
en: The change will be applied on such request or if you quit this view.
sl_SI: Sprememba bo uveljavljena ob taki zahtevi, če pogled zapustite.

note: Translators: Text displayed in the bottom bar; displayed if there are no pending changes, to document what is the "delay mode".
en: Changes will be delayed until you request it.
sl_SI: Spremembe bodo zadržane do potrditve.

note: Translators: Text displayed in the bottom bar; "gsettings" is a technical term, notably a shell command, so you probably should not translate it.
en: One gsettings operation delayed. | %u gsettings operations delayed.
sl_SI[0]: %u opravil gsettings je zadržanih.
sl_SI[1]: %u opravilo gsettings je zadržano.
sl_SI[2]: %u opravil gsettings sta zadržani.
sl_SI[3]: %u opravil gsettings so zadržana.

note: Translators: Text displayed in the bottom bar; "dconf" is a technical term, notably a shell command, so you probably should not translate it.
en: One dconf operation delayed. | %u dconf operations delayed.
sl_SI[0]: %u opravil dconf je zadržanih.
sl_SI[1]: %u opravil dconf je zadržano.
sl_SI[2]: %u opravil dconf sta zadržani.
sl_SI[3]: %u opravil dconf so zadržana.

note: Translators: Text displayed in the bottom bar; beginning of a sentence like "One gsettings operation and 2 dconf operations delayed.", you could duplicate "delayed" if needed, as it refers to both the gsettings and dconf operations (at least one of each). Also, "gsettings" is a technical term, notab
en: One gsettings operation | %u gsettings operations
sl_SI[0]: %u opravil nastavitev
sl_SI[1]: %u opravilo nastavitev
sl_SI[2]: %u opravili nastavitev
sl_SI[3]: %u opravila nastavitev

note: Translators: Text displayed in the bottom bar; second part (and end) of a sentence like "One gsettings operation and 2 dconf operations delayed.", so: * the space before the "and" is probably wanted, if you keeped the "%s%s" translation as-is, and * the "delayed" refers to both the gsettings and dco
en:  and one dconf operation delayed. |  and %u dconf operations delayed.
sl_SI[0]:  in %u opravil dconf je zadržanih.
sl_SI[1]:  in %u opravilo dconf je zadržano.
sl_SI[2]:  in %u opravil dconf sta zadržani.
sl_SI[3]:  in %u opravil dconf so zadržana.

note: Translators: accessible name of the "close" button that is linked with the search entry on small windows
en: Close search
sl_SI: Zapri iskalnik

note: Translators: accessible description of the "close" button that is linked with the search entry on small windows
en: Close search results
sl_SI: Zapri zadetke iskanja

note: Translators: accessible description of the "refresh" button that is linked with the search entry on large windows
en: Refresh search results
sl_SI: Osveži zadetke iskanja

note: Translators: accessible description of the enter-search button displayed in small-size windows Translators: accessible description of the search togglebutton displayed in usual-size windows
en: Search keys
sl_SI: Poišči ključe

note: Translators: warning text of an infobar, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/Conflict/warning-similar'
en: This key is defined and used by more than one schema. This could lead to problems. Edit value at your own risk.
sl_SI: Ključ je določen in uporabljen v več kot eni shemi. To lahko povzroči napake. Vrednost urejate na lastno odgovornost.

note: Translators: warning text of an infobar, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/Conflict/type-conflict'
en: This key is incompatibly defined and used by more than one schema. It is impossible to work with its value in a meaningful way.
sl_SI: Ključ je neskladno določen in uporabljen v več kot eni shemi. Vrednosti ni mogoče obravnavati na pomenski način.

note: Translators: warning text of an infobar, when a key is not defined by a schema
en: No schema available. A schema is what describes the use of a key, and Dconf Editor can’t find one associated with this key. If the application that was using this key has been uninstalled, or if this key is obsolete, you may want to erase it.
sl_SI: Na voljo ni nobene sheme. Shema je določilo, ki opisuje ključ, program Urejevalnik Dconf pa ne prepozna nobene sheme, povezane s tem ključem. Program, ki je uporablja ključ, je morda odstranjen ali pa je opuščen s posodobitvijo.

note: Translators: warning text of an infobar, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-enum'
en: This enumeration offers only one choice. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
sl_SI: Oštevilčenje ponudi le eno možnost. To je najverjetneje napaka programa, ki je vpisalo shemo. Če je mogoče, pošljite poročilo o napaki.

note: Translators: warning text of an infobar, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-range'
en: This integer key can only take one value. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
sl_SI: Celoštevilčni ključ ima lahko le eno vrednost. To je najverjetneje napaka programa pri vpisu sheme. Če je mogoče, pošljite poročilo o napaki.

note: Translators: warning text of an infobar, see 'dconf-editor /ca/desrt/dconf-editor/Demo/weird-triv'
en: This key has a special “empty tuple” type. That’s probably an error of the application that installed this schema. If possible, please open a bug about it.
sl_SI: Ključ je posebne vrste »prazne enterice«. To je najverjetneje napaka programa pri vpisu sheme. Če je mogoče, pošljite poročilo o napaki.

note: Translators: field description when displaying folder properties; name of the folder
en: Name
sl_SI: Ime mape

note: Translators: field description when displaying key properties; the key can be defined by a schema or by the dconf engine
en: Defined by
sl_SI: Določilo

note: Translators: field description when displaying key properties; the schema id (if the key is defined by a schema)
en: Schema
sl_SI: ID sheme

note: Translators: field description when displaying key properties; a summary describing the key use
en: Summary
sl_SI: Ključ

note: Translators: field description when displaying key properties; a description describing deeply the key use
en: Description
sl_SI: Opis ključa

note: Translators: field description when displaying key properties; the datatype of the key (integer, boolean, string, etc.)
en: Type
sl_SI: Vrsta

note: Translators: field description when displaying key properties; specific name of the datatype of the key ("Signed 32-bit integer" for example)
en: Type name
sl_SI: Naziv vrste

note: Translators: field description when displaying key properties; technical code of the datatype of the key ("q" for uint16, "b" for boolean, etc.)
en: Type code
sl_SI: Koda vrste

note: Translators: field description when displaying key properties; if the numeral key has a minimum or a maximum set
en: Forced range
sl_SI: Vsiljen obseg

note: Translators: field description when displaying key properties; the minimum value a numeral key can take
en: Minimum
sl_SI: Spodnja vrednost

note: Translators: field description when displaying key properties; the maximum value a numeral key can take
en: Maximum
sl_SI: Zgornja vrednost

note: Translators: field description when displaying key properties; the default value of the key (defined if it has a schema)
en: Default
sl_SI: Privzeta vrednost

note: Translators: field description when displaying key properties; the current value of the key
en: Current value
sl_SI: Trenutna vrednost

note: Translators: field description when displaying key properties; the field content is a switch widget that allows using or not the default value of the key, as provided by its schema
en: Use default value
sl_SI: Uporabi privzeto vrednost

note: Translators: field description when displaying key properties; the field content is a widget that allows setting the value of the key (depending of its type, an entry, a switch, etc.)
en: Custom value
sl_SI: Vrednost po meri

note: Translators: field content when displaying key properties; if the key does not have a summary describing its use Translators: "subtitle" in the keys list of a key defined by a schema but missing a summary describing the key use
en: No summary provided
sl_SI: Ni podanega ključa

note: Translators: field content when displaying key properties; if the key does not have a description describing deeply its use
en: No description provided
sl_SI: Ni podanega opisa

note: Translators: field content when displaying key properties; "Yes" if the key has a range set, "No" if not
en: Yes
sl_SI: Da

note: Translators: field content when displaying key properties; "Yes" if the key has a range set, "No" if not
en: No
sl_SI: Ne

note: Translators: field content when displaying key properties; displayed instead of the value, in case of conflicting keys
en: There are conflicting definitions of this key, getting value would be either problematic or meaningless.
sl_SI: Zaznana so določila ključa v sporu. Pridobivanje vrednosti bi bilo problematično oziroma brez pomena.

note: Translators: annotation under the entry that allows customizing a key, when displaying key properties; for keys of type "double"
en: Use a dot as decimal mark and no thousands separator. You can use the X.Ye+Z notation.
sl_SI: Zahtevana je uporaba pike kot ločilnik decimalne vrednosti brez ločilnika tisočic. Uporabiti je mogoče zapis X.Ye+Z.

note: Translators: annotation under the entry that allows customizing a key, when displaying key properties; for keys of type "variant" (or of a type composed with a variant)
en: Variants content should be surrounded by XML brackets (‘<’ and ‘>’). See https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html for complete documentation.
sl_SI: Vsebina različice mora biti omejena z oklepaji XML (» < « in » > «). Več podrobnosti je zapisanih v dokumentaciji na https://developer.gnome.org/glib/stable/gvariant-text.html.

note: Translators: annotation under the entry that allows customizing a key, when displaying key properties; for keys of a type composed with a "maybe type" and with a string type (or similar); neither the "nothing" keyword nor the "m" type should be translated; a "maybe type" is a type of variant that is
en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value. Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
sl_SI: Uporabite ključno besedo »nothing« za nastavitev vrste (ki se začne z »m«) na prazno vrednost. Nizi podpisi in predmetne poti morajo biti zapisane znotraj navednic.

note: Translators: annotation under the entry that allows customizing a key, when displaying key properties; for keys of a type composed with a string type (or similar)
en: Strings, signatures and object paths should be surrounded by quotation marks.
sl_SI: Nizi podpisi in predmetne poti morajo biti zapisane znotraj navednic.

note: Translators: annotation under the entry that allows customizing a key, when displaying key properties; for keys of a type composed with a "maybe type"; neither the "nothing" keyword nor the "m" type should be translated; a "maybe type" is a type of variant that is nullable.
en: Use the keyword “nothing” to set a maybe type (beginning with “m”) to its empty value.
sl_SI: Uporabite ključno besedo »nothing« za nastavitev vrste (ki se začne z »m«) na prazno vrednost.

note: Translators: field content when displaying key properties; the field description is "Current value", this text displayed if the key, not defined by a schema, has been erased (and so has no value anymore)
en: Key erased.
sl_SI: Ključ je izbrisan!

note: Translators: means that the key has (at least) one other key defined by a different schema but at the same path and with the same name; used on large windows ("conflict" is used on small windows)
en: conflicting keys
sl_SI: ključi v sporu

note: Translators: means that the key has (at least) one other key defined by a different schema but at the same path and with the same name; used on small windows ("conflicting keys" is used on large windows)
en: conflict
sl_SI: spor

note: Translators: "subtitle" in the keys list of a key not defined by a schema; keys defined by a schema have in place a summary describing the key use
en: No schema found
sl_SI: Ni najdene sheme

note: Translators: means that the key has been erased; used on large windows ("erased" is used on small windows)
en: key erased
sl_SI: izbrisan ključ

note: Translators: means that the key has been erased; used on small windows ("key erased" is used on large windows)
en: erased
sl_SI: izbrisan

note: Translators: displayed on small windows; indicates the data type of the key (the %s is the variant type code)
en: type “%s”
sl_SI: vrsta: »%s«

note: Translators: header displayed in the keys list during a search only; indicates that the schema (the %s is the schema id) is installed at the path where the search has started
en: %s (local keys)
sl_SI: %s (krajevni ključi)

note: Translators: header displayed in the keys list during a search only; indicates that the following non-defined keys are installed at the path where the search has started
en: Local keys not defined by a schema
sl_SI: Krajevni ključi, ki niso določeni s shemo

note: Translators: header displayed in the keys list during a search or during browsing
en: Keys not defined by a schema
sl_SI: Ključi, ki niso določeni s shemo

note: Translators: header displayed in the keys list during a search or during browsing
en: Subfolders
sl_SI: Podrejene mape

note: Translators: last header displayed in the keys list during a local search
en: Other actions
sl_SI: Druga dejanja

note: Translators: placeholder text of the search list when there's no search results (not used in current design)
en: No matches
sl_SI: Ni najdenih zadetkov

note: Translators: header displayed in the keys list during a search only
en: Folders
sl_SI: Mape

note: Translators: placeholder text of the keys list when there's nothing to display in a path (not used in current design)
en: No keys in this path
sl_SI: Na tej poti ni ključev

note: Translators: the boolean "true" value; capitalized (if that makes sense)
en: True
sl_SI: Prav

note: Translators: the boolean "false" value; capitalized (if that makes sense)
en: False
sl_SI: Napak

note: Translators: "nothing" value of a nullable key; capitalized (if that makes sense); "nothing" here is a keyword, but you do not need to show it in your translation, that will be done with the non-capitalized version of the word
en: Nothing
sl_SI: Nič

note: Translators: the boolean "true" value; non capitalized (if that makes sense)
en: true
sl_SI: prav

note: Translators: the boolean "false" value; non capitalized (if that makes sense)
en: false
sl_SI: napak

note: Translators: "nothing" value of a nullable key; non capitalized (if that makes sense); the %s is replaced by the text "nothing" (as a technical keyword); it isn't introduced with quotation marks around it, but you might want to add some, depending of your language typographic rules
en: nothing (%s)
sl_SI: nič (%s)

note: Translators: "nothing" value of a nullable key; non capitalized (if that makes sense)
en: nothing
sl_SI: nič

note: Translators: field content when displaying key properties; the field description is "Defined by", this text is displayed if the key is defined by a schema, and if this schema has a fixed path (it is not relocatable)
en: Schema with path
sl_SI: Shema s potjo

note: Translators: field content when displaying key properties; the field description is "Defined by", this text is displayed if the key is defined by a schema, and if this schema is relocatable (it has not a fixed path)
en: Relocatable schema
sl_SI: Prenosljiva shema

note: Translators: field content when displaying key properties; the field description is "Defined by", this text is displayed if the key is not defined by a schema (the value is given by dconf but cannot be used by the GSettings functions)
en: DConf backend
sl_SI: Ozadnji program DConf
