dconf master - en to th translation catalogue (18 entries)

en: dconf Editor
th: เครื่องมือแก้ไข dconf

en: Directly edit your entire configuration database
th: แก้ไขฐานข้อมูลค่าตั้งของคุณทั้งหมดโดยตรง

en: settings;configuration;
th: ค่าตั้ง;ตั้งค่า;

en: The width of the window
th: ความกว้างของหน้าต่าง

en: The width of the main window in pixels.
th: ความกว้างของหน้าต่างหลักเป็นพิกเซล

en: The height of the window
th: ความสูงของหน้าต่าง

en: The height of the main window in pixels.
th: ความสูงของหน้าต่างหลักเป็นพิกเซล

en: A flag to enable maximized mode
th: แฟล็กเปิดใช้โหมดขยายแผ่หน้าต่าง

en: Mouse button to activate the “Back” command in browser window
th: ปุ่มเมาส์ที่จะสั่งคำสั่ง "ถอยกลับ" ในหน้าต่างเบราว์เซอร์

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Back” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
th: สำหรับผู้ใช้ที่ใช้เมาส์ที่มีปุ่ม "ถัดไป" และ "ถอยกลับ" คีย์นี้จะกำหนดว่าปุ่มใดจะสั่งคำสั่ง "ถอยกลับ" ในหน้าต่างเบราว์เซอร์ ค่าที่ใช้ได้จะอยู่ในช่วง 6 ถึง 14

en: Mouse button to activate the “Forward” command in browser window
th: ปุ่มเมาส์ที่จะสั่งคำสั่ง "ถัดไป" ในหน้าต่างเบราว์เซอร์

en: For users with mice that have buttons for “Forward” and “Back”, this key will set which button activates the “Forward” command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
th: สำหรับผู้ใช้ที่ใช้เมาส์ที่มีปุ่ม "ถัดไป" และ "ถอยกลับ" คีย์นี้จะกำหนดว่าปุ่มใดจะสั่งคำสั่ง "ถัดไป" ในหน้าต่างเบราว์เซอร์ ค่าที่ใช้ได้จะอยู่ในช่วง 6 ถึง 14

en: _About
th: เ_กี่ยวกับ

en: _Quit
th: _ออก

en: Print release version and exit
th: พิมพ์เลขรุ่นแล้วออก

en: Boolean
th: บูลีน

en: String
th: สตริง

en: Enumeration
th: การแจงนับ
