debian-installer - en to bg translation catalogue (16 entries)

note: Type: select Choices
en: Dialog
bg: Диалози

note: Type: select Choices
en: Editor
bg: Редактор

note: Type: select Choices
en: Noninteractive
bg: Без намеса

note: Type: select Description
en: Interface to use:
bg: Интерфейс за настройка на пакетите:

note: Type: select Description
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
bg: Пакетите, които използват debconf за настройване, споделят един и същи изглед и начин на работа. Можете да изберете вида на потребителския интерфейс, който да се използва при настройване.

note: Type: select Description
en: The dialog frontend is a full-screen, character based interface, while the readline frontend uses a more traditional plain text interface, and both the gnome and kde frontends are modern X interfaces, fitting the respective desktops (but may be used in any X environment). The editor frontend lets you configure things using your favorite text editor. The noninteractive frontend never asks you any questions.
bg: Интерфейсът „dialog“ е пълноекранен знаково-ориентиран интерфейс, докато интерфейсът „readline“ използва традиционния текстов интерфейс, а „gnome“ и „kde“ използват съвременни графични интерфейси, подходящи за съответните работни плотове, но могат да се използват и в други графични среди. Интерфейсът „редактор“ позволява настройване чрез редактиране с текстов редактор. Интерфейсът „без намеса“ никога не задава въпроси.

note: Type: select Choices
en: critical
bg: критичен

note: Type: select Choices
en: high
bg: висок

note: Type: select Choices
en: medium
bg: среден

note: Type: select Choices
en: low
bg: нисък

note: Type: select Description
en: Ignore questions with a priority less than:
bg: Игнориране на въпросите с приоритет, по-нисък от:

note: Type: select Description
en: Debconf prioritizes the questions it asks you. Pick the lowest priority of question you want to see:
      - 'critical' only prompts you if the system might break.
        Pick it if you are a newbie, or in a hurry.
      - 'high' is for rather important questions
      - 'medium' is for normal questions
      - 'low' is for control freaks who want to see everything
bg: Debconf подрежда въпросите, които задава по приоритет. Изберете най-ниския приоритет на въпросите, които искате да виждате:
    - „критичен“ се показва само ако има опасност системата може да се повреди.
      Изберете ако сте новак или много бързате.
    - „висок“ е за доста важни въпроси.
    - „среден“ е за нормални въпроси.
    - „нисък“ е за техничари, които искат да виждат всичко

note: Type: select Description
en: Note that no matter what level you pick here, you will be able to see every question if you reconfigure a package with dpkg-reconfigure.
bg: Каквото и да изберете тук, ще можете да видите всеки въпрос при пренастройване на пакети чрез dpkg-reconfigure.

note: Type: text Description
en: Installing packages
bg: Инсталиране на пакети

note: Type: text Description
en: Please wait...
bg: Моля, изчакайте...

note: Type: text Description This string is the 'title' of dialog boxes that prompt users when they need to insert a new medium (most often a CD or DVD) to install a package or a collection of packages
en: Media change
bg: Смяна на носителя
