debconf 1.5.35 - en to ca translation catalogue (14 entries)

note: Type: select Choices
en: Noninteractive
ca: No interactiva

note: Type: select Description
en: Interface to use:
ca: Interfície a emprar:

note: Type: select Description
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
ca: Els paquets que utilitzen debconf per a configurar-se comparteixen un aspecte comú. Podeu triar el tipus d'interfície d'usuari que voleu que empren.

note: Type: select Description
en: The dialog frontend is a full-screen, character based interface, while the readline frontend uses a more traditional plain text interface, and both the gnome and kde frontends are modern X interfaces, fitting the respective desktops (but may be used in any X environment). The editor frontend lets you configure things using your favorite text editor. The noninteractive frontend never asks you any questions.
ca: «dialog» és una interfície de text a pantalla completa, mentre que «readline» és més tradicional, en text simple, i tant «gnome» com «kde» són interfícies modernes per a X, que s'integren als escriptoris corresponents (tot i que es poden utilitzar en qualsevol entorn d'X). La interfície «editor» us permet configurar el sistema utilitzant el vostre editor preferit. La interfície «no interactiva» no fa cap pregunta.

note: Type: select Choices
en: critical
ca: crítica

note: Type: select Choices
en: high
ca: alta

note: Type: select Choices
en: medium
ca: mitjana

note: Type: select Choices
en: low
ca: baixa

note: Type: select Description
en: Ignore questions with a priority less than:
ca: Ignora les preguntes amb una prioritat menor que:

note: Type: select Description
en: Debconf prioritizes the questions it asks you. Pick the lowest priority of question you want to see:
      - 'critical' only prompts you if the system might break.
        Pick it if you are a newbie, or in a hurry.
      - 'high' is for rather important questions
      - 'medium' is for normal questions
      - 'low' is for control freaks who want to see everything
ca: Debconf priorititza les preguntes que vos pregunta. Escolliu la prioritat més baixa per a les preguntes que voleu veure:
     - «crítica» només pregunta si es pot trencar el sistema. Escolliu-la si sou novells, o teniu pressa.
     - «alta» és per a preguntes prou importants.
     - «mitjana» és per a preguntes normals.
     - «baixa» és per als bojos pel control que ho volen veure tot.

note: Type: select Description
en: Note that no matter what level you pick here, you will be able to see every question if you reconfigure a package with dpkg-reconfigure.
ca: Teniu en compte que independentment del què escolliu ací, podreu veure totes les preguntes si reconfigureu un paquet amb dpkg-reconfigure.

note: Type: text Description
en: Installing packages
ca: S'estan instal·lant els paquets

note: Type: text Description
en: Please wait...
ca: Si us plau, espereu...

note: Type: text Description This string is the 'title' of dialog boxes that prompt users when they need to insert a new medium (most often a CD or DVD) to install a package or a collection of packages
en: Media change
ca: Canvi de medi
