debian-installer - en to sq translation catalogue (15 entries)

note: Type: select Choices
en: Readline
sq: Linjë leximi

note: Type: select Choices
en: Editor
sq: Editues

note: Type: select Choices
en: Noninteractive
sq: Jointeraktive

note: Type: select Description
en: Interface to use:
sq: Ndërfaqe për tu përdorur:

note: Type: select Description
en: Packages that use debconf for configuration share a common look and feel. You can select the type of user interface they use.
sq: Paketat që përdorin debconfg për konfigurim ndajnë një pamje dhe ndjesi të njëjtë. Ju mund të zgjidhni tipin e ndërfaqes së përdoruesit që ata përdorin.

note: Type: select Description
en: The dialog frontend is a full-screen, character based interface, while the readline frontend uses a more traditional plain text interface, and both the gnome and kde frontends are modern X interfaces, fitting the respective desktops (but may be used in any X environment). The editor frontend lets you configure things using your favorite text editor. The noninteractive frontend never asks you any questions.
sq: Frontend-i dialog është ndërfaqe në ekran të plotë, e bazuar në karaktere ndërsa frontend-i i linjës së leximit përdor një ndërfaqës të teksit të thjeshtë më tradicional dhe të dy frontend-et, gnome dhe kde, janë ndërfaqës X modern, qe u përmbahen desktopëve respektivë (por mund të përdoren në çdo mjedis X). Frontend-i editues të lejon të konfigurosh gjëra duke përdorur cdo editor teksti. Frontend-i jointeraktiv nuk të pyet asnjëherë për pyetje.

note: Type: select Choices
en: critical
sq: kritike

note: Type: select Choices
en: high
sq: i lartë

note: Type: select Choices
en: low
sq: ulët

note: Type: select Description
en: Ignore questions with a priority less than:
sq: Injoro pyetjet me prioritet më të vogël se:

note: Type: select Description
en: Debconf prioritizes the questions it asks you. Pick the lowest priority of question you want to see:
      - 'critical' only prompts you if the system might break.
        Pick it if you are a newbie, or in a hurry.
      - 'high' is for rather important questions
      - 'medium' is for normal questions
      - 'low' is for control freaks who want to see everything
sq: Debconf u vë prioritet pyetjeve që ai ju bën juve. Zgjidh prioritetin më të ulët të pyetjes që ju doni të shihni:
      - 'kritike' ju lajmeron vetëm nësë sistemi bie.
        Pick it if you are a newbie, or in a hurry.
      - 'i lartë' është për pyetje të rëndësishme
      - 'medium' është për pyetje normale
      - 'ulët' është për fanatikët e kontrollit që duan të shohin gjithcka

note: Type: select Description
en: Note that no matter what level you pick here, you will be able to see every question if you reconfigure a package with dpkg-reconfigure.
sq: Vini re se pavarësisht se cilin nivel ju zgjidhni, ju do të jeni në gjendje të shihni çdo pyetje në qoftë se ju konfiguroni një pakete me rekonfigurim-dpkg.

note: Type: text Description
en: Installing packages
sq: Duke instaluar paketat

note: Type: text Description
en: Please wait...
sq: Ju lutem prit...

note: Type: text Description This string is the 'title' of dialog boxes that prompt users when they need to insert a new medium (most often a CD or DVD) to install a package or a collection of packages
en: Media change
sq: Ndryshim media
