debconf - en to ast translation catalogue (66 entries)

en: falling back to frontend: %s
ast: probando agora'l frontend: %s

en: unable to initialize frontend: %s
ast: nun pudo aniciase frontend: %s

en: Unable to start a frontend: %s
ast: Nun pudo aniciase un frontend: %s

en: Config database not specified in config file.
ast: Nun s'especificó configuración de la base de datos nel ficheru de configuración.

en: Template database not specified in config file.
ast: Plantía de la base de datos nun especificada nel ficheru de configuración.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
ast: Yá nun s'usen les opciones Sigils y Smileys nel ficheru de configuración. Por favor, desaníciales.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
ast: Hebo un fallu configurando la base de datos denifida pola instancia %s de %s.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
ast:   -f,  --frontend		Conseña la interfaz a usar por debconf.
      -p,  --priority		Especifica la prioridá mínima a mostrar.
           --terse			Activa'l mou resumíu.

en: Ignoring invalid priority "%s"
ast: Inorando prioridá nun válida "%s"

en: Valid priorities are: %s
ast: Les prioridaes válides son: %s

en: Choices
ast: Opciones

en: yes
ast: sí

en: no
ast: non

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
ast: (Introduz dengún o más elementos dixebraos por una coma siguíos per un espaciu (', ').)

en: _Help
ast: _Aida

en: Help
ast: Aida

en: Debconf, running at %s
ast: Debconf, corriendo a %s

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
ast: ¡Valor d'entrada, "%s" non atopáu n'opciones C! Esto enxamás debiera pasar. Seique les plantíes nun tán bien llocalizaes.

en: none of the above
ast: dengún de los d'enriba

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
ast: Nun puede cargase Debconf::Element::%s. Falló por: %s

en: Configuring %s
ast: Configuración de %s

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
ast: TÉRMINU nun ta afitáu, colo que'l diálogu de frontend nun ye usable.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
ast: El frontend de diálogu nun ye compatible colos buffers shell d'emacs

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
ast: La interfaz dialog nun trabayará nun terminal tontu, un buffer d'intérprete d'órdenes d'emacs, o ensin una terminal controladora.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
ast: Nun hai dengún programa de la triba dialog instaláu, asina que nun se puede usar la interface basada en dialog.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
ast: Frontend dialog requier una pantalla con al menos 13 llinies d'altor y 31 columnes d'anchor.

en: Package configuration
ast: Configuración paquete

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
ast: Tas usando un editor basáu nel frontend debconf pa configurar el to sistema. Mira a lo cabero d'esti documentu por intrucciones detallaes.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
ast: La interface de debconf basada nel editor amuesa ún o más ficheros de testu pa que los igües. Ésti ye ún d'esos ficheros de testu. Si tas familiarizáu colos ficheros de configuración estándar d'Unix, esti ficheru resultaráte familiar; contién comentarios intercalaos con elementos de configuración. Igua esti ficheru, camudando cualisquier elementu según seya necesariu, y lluéu grábalu y sal del editor. Nesi puntu, debconf lleerá'l ficheru iguáu, y usará los valores inxertaos pa configurar el sistema.

en: Debconf on %s
ast: Debconf en %s

en: This frontend requires a controlling tty.
ast: Esti frontend requier un control tty.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
ast: Term::ReadLine::GNU ye incompatible colos buffers shell d'emacs.

en: More
ast: Más

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
ast: Ten en cuenta: Debconf ta corriendo en mou web. Vete a http://localhost:%i/

en: Back
ast: Volver

en: Next
ast: Siguiente

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
ast: avisu: dable corrupción de la base de datos. Intentará iguase volviendo a amesta-y la entruga perdida %s.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
ast: La plantía #%s en %s tien un campu «%s» duplicáu col nuevu valor «%s». Dablemente dos plantíes nun tán dixebraes correutamente con ún sólo retornu de carru.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
ast: Campu desconocíu '%s' na plantía, na estrofa #%s de %s

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
ast: Fallu d'analís de plantía cerca de `%s', na estrofa #%s de %s

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
ast: Plantía #%s en %s nun contién una llinia 'Template:'

en: must specify some debs to preconfigure
ast: debes especificar dalgún debs pa preconfigurar

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
ast: retrasando configuración del paquete, dende qu'apt-utils nun ta instaláu

en: unable to re-open stdin: %s
ast: nun puede reabrise stdin: %s

en: apt-extracttemplates failed: %s
ast: falló apt-extracttemplates: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
ast: Estrayendo plantíes dende los paquetes: %d%%

en: Preconfiguring packages ...
ast: Preconfigurando paquetes ...

en: template parse error: %s
ast: Fallu procesando plantía: %s

en: debconf: can't chmod: %s
ast: debconf: nun puede camudar los permisos: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
ast: falló al preconfigurar %s, con estáu de salida %s

en: %s must be run as root
ast: %s debes executalu como root

en: please specify a package to reconfigure
ast: por favor, especifica un paquete a reconfigurar

en: %s is not installed
ast: %s nun ta instaláu

en: %s is broken or not fully installed
ast: %s ta rotu o non instaláu ensembre

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
ast: Usu: debconf-communicate [opciones] [paquete]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
ast: debconf-mergetemplate: Esta utilidá ye obsoleta. Tendría d'usar el programa de po-debconf po2debconf.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
ast: Usu: debconf-mergetemplate [opciones] [plantilles.ll ...] plantíes

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
ast: 
            --outdated		Amestar tamién tornes desactualizaes.
    	--drop-old-templates	Descartar completamente les plantilles desactualizaes.

en: %s is missing
ast: ye requeríu %s

en: %s is missing; dropping %s
ast: falta %s: inorando %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
ast: %s ta difusa nel byte %s: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
ast: %s ta difusa nel byte %s: %s; descartándola

en: %s is outdated
ast: %s ta desactualizáu

en: %s is outdated; dropping whole template!
ast: %s ta desactualizada: ¡descartando la plantía completa!

en: Usage: debconf [options] command [args]
ast: Usu: debconf [opciones] comandu [argumentos]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
ast: 
      -o,  --owner=paquete		Afita'l dueñu del paquete por comandu.
