debconf - en to bg translation catalogue (62 entries)

en: falling back to frontend: %s
bg: превключване към интерфейс: %s

en: unable to initialize frontend: %s
bg: грешка при стартиране на интерфейс: %s

en: Unable to start a frontend: %s
bg: Грешка при стартиране на интерфейс: %s

en: Config database not specified in config file.
bg: Във файла с настройките няма указата база данни за настройки.

en: Template database not specified in config file.
bg: Във файла с настройките няма указата база данни за шаблони.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
bg: Настройките „Sigils“ и „Smileys“ вече не се използват. Премахнете ги от файла с настройки.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
bg: Грешка при работа с базата данни, дефинирана с %s от %s.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
bg:   -f  --frontend		Интерфейс, използван от debconf.
      -p  --priority		Минимален приоритет на въпросите.
          --terse			Сбит режим.

en: Ignoring invalid priority "%s"
bg: Игнориране на грешен приоритет „%s“

en: Valid priorities are: %s
bg: Възможните приоритети са: %s

en: Choices
bg: Възможности

en: yes
bg: да

en: no
bg: не

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
bg: (Въведете стойности, разделени със заметая и интервал („, “).)

en: _Help
bg: _Помощ

en: Help
bg: Помощ

en: Debconf is not confident this error message was displayed, so it mailed it to you.
bg: Не е сигурно дали съобщението за грешка е било показано на оператора и затова се изпраща по електронната поща.

en: Debconf, running at %s
bg: Debconf, %s

en: none of the above
bg: никое от горните

en: Configuring %s
bg: Настройване на %s

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
bg: Интерфейсът „dialog“ изисква терминалът да бъде поне 13 реда на 31 колони.

en: Package configuration
bg: Настройка на пакет

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
bg: За подробни иструкции относно използването на интерфейса „редактор“, погледнете в края на документа.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
bg: Интерфейсът „текстов редактор“ ви дава няколко текстови файла за промяна. Това е пример за такъв файл. Ще ви се стори познат ако сте свикнали да работите със стандартни файлове с настройки. Файлът съдържа коментари и настройки. Редактирайте файла, променяйки настройките според предпочитанията си, запишете го и излезте ит редактора. Debconf ще прочете файла и ще приложи указаните промени.

en: Debconf on %s
bg: Debconf на %s

en: This frontend requires a controlling tty.
bg: Този интерфейс изисква контролен терминал (tty).

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
bg: Term::Readline::GNU не е съвместим с буферите на emacs.

en: More
bg: Още

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
bg: Debconf е в режим web-сървър. Посетете http://localhost:%i/

en: Back
bg: Назад

en: Next
bg: Напред

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
bg: предупреждение: вероятна повреда в базата данни. Ще бъде направен опит за поправка чрез добавяне на липсващия въпрос %s.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
bg: Шаблонът #%s от %s съдържа дублирано поле "%s" със стойност "%s". Честа причина е липсващ празен ред между два последователни шаблона.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
bg: Непознато поле '%s' в текста #%s от %s

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
bg: Грешка при анализ близо до '%s', в текста #%s от %s

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
bg: Шаблонът #%s в %s не съдържа ред 'Template:'

en: must specify some debs to preconfigure
bg: не са указани пакети за пренастройване

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
bg: apt-utils не е инсталиран; отлагане на настройката на пакетите

en: unable to re-open stdin: %s
bg: грешка при отваряне на стандартния вход: %s

en: apt-extracttemplates failed: %s
bg: грешка при apt-extracttemplates: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
bg: Извличане на шаблони от пакети: %d%%

en: Preconfiguring packages ...
bg: Предварително настройване на пакети ...

en: template parse error: %s
bg: грешка при анализ на шаблон: %s

en: debconf: can't chmod: %s
bg: debconf: грешха при промяна на правата на файл: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
bg: Грешка при предварителната настройка на %s. Код за грешка: %s

en: Usage: dpkg-reconfigure [options] packages
      -u,  --unseen-only		Show only not yet seen questions.
           --default-priority	Use default priority instead of low.
           --force			Force reconfiguration of broken packages.
           --no-reload		Do not reload templates. (Use with caution.)
bg: Употреба: dpkg-reconfigure [параметри] пакети
      -u,  --unseen-only		Показване само на незададените въпроси.
           --default-priority	Използване на приоритет по подразбиране вместо „low“ (нисък).
           --force			Пренастройване на пакети с проблем в инсталацията.
           --no-reload		Без презареждане на шаблоните. (Да се използва предпазливо)

en: %s must be run as root
bg: %s трябва да се изпълнява като потребител „root“

en: please specify a package to reconfigure
bg: укажете пакет за пренастройка

en: %s is not installed
bg: %s не е инсталиран

en: %s is broken or not fully installed
bg: %s има проблем в инсталацията

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
bg: Употреба: debconf-communicate [параметри] [пакет]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
bg: debconf-mergetemplate: Тази програма е остаряла и не трябва да се използва. Използвайте po2debconf от пакета po-debconf.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
bg: Употреба: debconf-mergetemplate [параметри] [шаблон.ез ...] шаблони

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
bg: 
            --outdated		Сливане на остарелите преводи.
    	--drop-old-templates	Премахване на остарелите шаблони.

en: %s is missing
bg: Липсва %s

en: %s is missing; dropping %s
bg: Липсва %s; премахване на %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
bg: Текстът %s е неточен при байт %s: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
bg: Текстът %s е неточен при байт %s: %s; премахване

en: %s is outdated
bg: %s е стар

en: %s is outdated; dropping whole template!
bg: %s е стар; премахване на шаблона.

en: Usage: debconf [options] command [args]
bg: Употреба: debconf [параметри] команда [аргументи]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
bg: 
      -o  --owner-package		Указване на пакет, притежаващ командата.
