debconf 1.5.54 - en to eu translation catalogue (68 entries)

en: falling back to frontend: %s
eu: interfaze honetara itzultzen: %s

en: unable to initialize frontend: %s
eu: ezin da interfaze hau abiarazi: %s

en: Unable to start a frontend: %s
eu: Ezin da interfaze hau hasi: %s

en: Config database not specified in config file.
eu: Ez dago konfigurazioko datu-baserik ezarrita konfigurazioko fitxategian.

en: Template database not specified in config file.
eu: Ez dago txantiloien datu-baserik ezarrita konfigurazioko fitxategian.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
eu: Zeinu eta aurpegieren aukerak ez dira gehiago erabiliko konfigurazioko fitxategian. Ken itzazu.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
eu: Arazoa gertatu da %s / %s paragrafoak definitutako datu-basea konfiguratzean.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
eu:   -f,  --frontend		Zehaztu erabiliko den debconf interfazea.
      -p,  --priority		Zehaztu erakutsiko diren galderen lehentasun baxuena.
           --terse			Gaitu modu laburra.

en: Ignoring invalid priority "%s"
eu: Baliogabeko "%s" lehentasunari ez ikusi egiten

en: Valid priorities are: %s
eu: Lehentasun erabilgarriak: %s

en: Choices
eu: Aukerak

en: yes
eu: bai

en: no
eu: ez

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
eu: (sartu 0 edo elementu gehiago koma eta hutsune batez bereiztuta (', ').)

en: _Help
eu: _Laguntza

en: Help
eu: Laguntza

en: Debconf is not confident this error message was displayed, so it mailed it to you.
eu: Debconf ez dago ziur errore mezu hau erakuts daitekeenik, beraz postaz bidaliko dizu.

en: Debconf, running at %s
eu: Debconf, %s(e)n exekutatzen

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
eu: Emandako "%s" balioa ez da C aukeretan aurkitu! Hau ez zen inoiz gertatu beharko. Agian txantiloia gaizki lokalizaturik dago.

en: none of the above
eu: aurrekoetako bat ere ez

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
eu: Ezin izan da Debconf::Element::%s kargatu. Hutsegitearen zergatia: %s

en: Configuring %s
eu: %s konfiguratzen

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
eu: TERM ez dago ezarrita, eta ezin da elkarrizketa-koadroaren interfazea erabili.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
eu: Elkarrizketa-koadroaren interfazea ez da emacs-en shell-eko bufferrekin bateragarria.

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
eu: Elkarrizketa-koadroaren interfazeak ez du terminal tonto, emacs shell buffer edo kontrolik gabeko terminal batean funtzionatuko.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
eu: Ez dago elkarrizketa-koadro bezalako programarik instalatuta, ezingo da beraz elkarrizketa-koadroaren interfazea erabili.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
eu: Elkarrizketa-koadroaren interfazeak gutxienez 13 lerro altuerako eta 31 zutabe zabalerako pantaila beharko du.

en: Package configuration
eu: Paketeen konfigurazioa

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
eu: Editorean oinarritutako debconf interfazea erabiltzen ari zara sistema konfiguratzeko. Dokumentu honen amaieran argibide zehatzagoak aurki ditzakezu.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
eu: Editorean oinarritutako debconf interfazeak testu-fitxategi bat edo gehiago erakutsiko dizkizu editatzeko. Hau testu-fitxategi horietako bat da. Unix-en konfigurazioko fitxategi arruntekin ohituta bazaude, fitxategi hau ezaguna egingo zaizu -- honek iruzkinak ditu konfigurazioko elementuen artean. Editatu fitxategia, aldatu behar diren elementuak, gero gorde eta itxi. Momentu horretan debconf-ek editatutako fitxategia irakurri eta zuk sartutako balioak erabiliko ditu sistema konfiguratzeko.

en: Debconf on %s
eu: Debconf %s(e)n

en: This frontend requires a controlling tty.
eu: Interfaze honek kontrolatzen den terminal (tty) bat behar du.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
eu: Term::ReadLine::GNU ez da emacs shell bufferrekin bateragarria.

en: More
eu: Gehiago

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
eu: Oharra: Debconf web moduan funtzionatzen ari da. Joan hona: http://localhost:%i/

en: Back
eu: Atzera

en: Next
eu: Hurrengoa

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
eu: abisua: datu-basea hondatuta egon daiteke. Konpontzen saiatuko da galdutako %s galdera gehitzen.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
eu: %s txantiloiak %s(e)n bikoiztutako "%s" eremu bat du "%s" balio berriarekin. Baliteke bi txantiloiak lerro berri bakar batez bereiztuta ez egotea.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
eu: Txantiloiaren '%s' eremu ezezaguna %s/%s paragrafoan.

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
eu: Txantiloiaren errorea '%s'(e)tik gertu, %s/%s paragrafoan.

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
eu: %s txantiloiak ez du 'Template:' lerro bat %s(e)n

en: must specify some debs to preconfigure
eu: deb batzuk zehaztu behar dituzu aurrekonfiguratzeko

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
eu: paketearen konfigurazioa atzeratu egingo da apt-utils ez baitago instalatuta.

en: unable to re-open stdin: %s
eu: ezin da stdin berrireki: %s

en: apt-extracttemplates failed: %s
eu: apt-extracttemplates komandoak huts egin du: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
eu: Txantiloiak paketeetatik erauzten: %% %d

en: Preconfiguring packages ...
eu: Paketeak aurrekonfiguratzen ...

en: template parse error: %s
eu: errorea txantiloia analizatzean: %s

en: debconf: can't chmod: %s
eu: debconf: ezin da chmod landu: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
eu: %s(e)k huts egin du aurrekonfiguratzean, Irteerako kodea: %s

en: Usage: dpkg-reconfigure [options] packages
      -u,  --unseen-only		Show only not yet seen questions.
           --default-priority	Use default priority instead of low.
           --force			Force reconfiguration of broken packages.
           --no-reload		Do not reload templates. (Use with caution.)
eu: Erabilera: dpkg-reconfigure [aukerak] paketeak
      -u,  --unseen-only		Erakutsi oraindik ikusi gabeko galderak soilik.
            --default-priority	Erabili lehenetsia lehentasun baxuaren ordez.
            --force			Derrigortu hondatutako paketeak birkonfiguratzea.
            --no-reload		Ez kargatu berriro txantiloiak. (Kontuz erabili)

en: %s must be run as root
eu: '%s' root gisa exekutatu behar da

en: please specify a package to reconfigure
eu: zehaztu pakete bat birkonfiguratzeko

en: %s is not installed
eu: %s ez dago instalatuta

en: %s is broken or not fully installed
eu: %s hondatuta edo erabat instalatu gabe dago

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
eu: Erabilera: debconf-communicate [aukerak] [paketea]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
eu: debconf-mergetemplate: Tresna hau zaharkituta dago. po-debconf-en po2debconf programa erabili beharko zenuke.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
eu: Erabilera: debconf-mergetemplate [aukerak] [txantiloiak.ll ...] txantiloiak

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
eu: 
            --outdated		Batu nahiz eta itzulpenak zaharkituta egon.
    	--drop-old-templates	Baztertu zaharkitutako txantiloi osoak.

en: %s is missing
eu: %s falta da

en: %s is missing; dropping %s
eu: %s falta da; %s alde batera uzten

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
eu: %s zalantzazkoa da %s byte-an: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
eu: %s zalantzazkoa da %s byte-an: %s; alde batera uzten

en: %s is outdated
eu: %s zaharkituta dago

en: %s is outdated; dropping whole template!
eu: %s zaharkituta dago, txantiloi osoa alde batera uzten.

en: Usage: debconf [options] command [args]
eu: Erabilera: debconf [aukerak] komandoa [argumentuak]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
eu: 
      -o,  --owner=paketea		Ezarri komandoaren jabe den paketea.
