debconf - en to gl translation catalogue (65 entries)

en: unable to initialize frontend: %s
gl: non é posíbel iniciar a interface: %s

en: Unable to start a frontend: %s
gl: Non é posíbel iniciar unha interface: %s

en: Config database not specified in config file.
gl: Non se especificou unha base de datos de configuracións no ficheiro de configuración.

en: Template database not specified in config file.
gl: Non se especificou unha base de datos de modelos no ficheiro de configuración.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
gl: Xa non se empregan as opcións Sigils e Smileys do ficheiro de configuración. Retíreas.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
gl: Houbo un problema ao configurar a base de datos definida pola estrofa %s de %s.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
gl:   -f,  --frontend		Especifica a interface de debconf que empregar.
      -p,  --priority		Especifica a pregunta mínima que mostrar.
           --terse			Activa o modo conciso.

en: Ignoring invalid priority "%s"
gl: Ignórase a prioridade incorrecta «%s»

en: Valid priorities are: %s
gl: As prioridades correctas son: %s

en: Choices
gl: Opcións

en: yes
gl: si

en: no
gl: non

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
gl: (Introduza cero ou máis elementos separados por unha coma seguida dun espazo [«, »]).

en: _Help
gl: _Axuda

en: Help
gl: Axuda

en: Debconf, running at %s
gl: Debconf, executándose en %s

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
gl: Non se atopou o valor de entrada, «%s», nas opcións de C! Isto non debería ocorrer nunca. Se cadra localizáronse os modelos incorrectamente.

en: none of the above
gl: ningunha das anteriores

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
gl: Non é posíbel cargar Debconf::Element::%s. Erro debido a: %s

en: Configuring %s
gl: Configurando %s

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
gl: Non se estabeleceu TERM, así que a interface Dialog non é utilizábel.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
gl: A interface Dialog é incompatíbel cos búferes shell de emacs.

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
gl: A interface Dialog non funciona nun terminal parvo, nun búfer shell de emacs, ou sen un terminal de control.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
gl: Non hai un programa semellante a Dialog instalado, así que non se pode empregar a interface baseada en Dialog.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
gl: A interface Dialog precisa dunha pantalla de polo menos 13 liñas e 31 columnas.

en: Package configuration
gl: Configuración do paquete

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
gl: Está empregando a interface baseada en editores de debconf para configurar o seu sistema. Vexa o final deste documento para obter instrucións detalladas.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
gl: A interface baseada en editores de debconf preséntalle un ou máis ficheiros de texto para editar. Este é un deses ficheiros. Se está familiarizado cos ficheiros de configuración estándar de UNIX, este ficheiro faráselle familiar -- contén comentarios intercalados cos elementos de configuración. Edite o ficheiro, cambiando os elementos que sexan necesarios, e despois gráveo e saia. Nese punto, debconf lerá o ficheiro editado, e empregará os valores introducidos para configurar o sistema.

en: Debconf on %s
gl: Debconf en %s

en: This frontend requires a controlling tty.
gl: Esta interface precisa dun terminal de control.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
gl: Term::ReadLine::GNU é incompatíbel cos búferes shell de emacs.

en: More
gl: Máis

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
gl: Nota: Debconf está executándose en modo web. Vaia a http://localhost:%i/

en: Back
gl: Anterior

en: Next
gl: Seguinte

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
gl: aviso: posíbel estrago da base de datos. Tentarase reparar engadindo a pregunta anterior «%s» que falta.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
gl: O modelo num. %s en %s ten duplicado o campo «%s» cun novo valor «%s». Probabelmente hai dous modelos que non están correctamente separados cunha liña baleira (retorno de carro).

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
gl: Campo de modelo descoñecido «%s», na estrofa num. %s de %s

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
gl: Atopouse un erro analizando o modelo cerca de «%s», na estrofa num. %s de %s

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
gl: O modelo num. %s en %s non conten unha liña «Template:»

en: must specify some debs to preconfigure
gl: débense especificar algúns paquetes para preconfigurar

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
gl: atrasase a configuración dos paquetes porque apt-utils non está instalado

en: unable to re-open stdin: %s
gl: non é posíbel volver abrir a entrada estándar: %s

en: apt-extracttemplates failed: %s
gl: apt-extracttemplates non funcionou: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
gl: Extraendo os modelos dos paquetes: %d%%

en: Preconfiguring packages ...
gl: Preconfigurando paquetes ...

en: template parse error: %s
gl: erro na análise do modelo: %s

en: debconf: can't chmod: %s
gl: debconf: non é posíbel aplicar chmod: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
gl: Non se puido preconfigurar %s, co estado de saída %s

en: %s must be run as root
gl: %s débese executar como administrador (root)

en: please specify a package to reconfigure
gl: especifique un paquete a reconfigurar

en: %s is not installed
gl: %s non está instalado

en: %s is broken or not fully installed
gl: %s está estragado ou non está completamente instalado

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
gl: Uso: debconf-communicate [opcións] [paquete]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
gl: debconf-mergetemplate: esta utilidade é obsoleta. Debería empregar o programa po2debconf de po-debconf.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
gl: Uso: debconf-mergetemplate [opcións] [modelos.ll ...] modelos

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
gl: 
            --outdated		Combinar incluso en traducións obsoletas.
    	--drop-old-templates	Non permitir en absoluto modelos obsoletos.

en: %s is missing
gl: non se atopa %s

en: %s is missing; dropping %s
gl: Non se atopa %s; desbotase %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
gl: %s é confuso no byte %s: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
gl: %s é confuso no byte %s: %s; desbotase

en: %s is outdated
gl: %s é antigo de máis

en: %s is outdated; dropping whole template!
gl: %s é antigo de máis; desbotase o modelo enteiro

en: Usage: debconf [options] command [args]
gl: Uso: debconf [opcións] orde [args]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
gl: 
      -o,  --owner=package		Estabelecer o paquete ao que pertence a orde.
