debconf - en to eo translation catalogue (68 entries)

en: falling back to frontend: %s
eo: retroiro al la fasado: %s

en: unable to initialize frontend: %s
eo: ne eblas ekigi la fasadon: %s

en: Unable to start a frontend: %s
eo: Ne eblas lanĉi fasadon: %s

en: Config database not specified in config file.
eo: La agordo-dosiero ne referencas agordan datumbazon.

en: Template database not specified in config file.
eo: La agordo-dosiero ne referencas ŝablonan datumbazon.

en: The Sigils and Smileys options in the config file are no longer used. Please remove them.
eo: La opcioj Sigils kaj Smileys en la agordo-dosiero ne plu estas uzataj. Bonvolu forigi ilin.

en: Problem setting up the database defined by stanza %s of %s.
eo: Problemo dum agordado de la datumbaza difinita de la grupo %s de %s.

en:   -f,  --frontend		Specify debconf frontend to use.
      -p,  --priority		Specify minimum priority question to show.
           --terse			Enable terse mode.
eo:   -f,  --frontend		Indikas la uzotan fasadon de debconf.
      -p,  --priority		Indikas la mininuman prioritaton por aperotaj demandoj.
           --terse			Aktivigas lakonan, ŝparvortan reĝimon.

en: Ignoring invalid priority "%s"
eo: Ni preterpasas malvalidan prioritaton "%s"

en: Valid priorities are: %s
eo: Validaj prioritatoj estas : %s

en: Choices
eo: Elektoj

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: (Enter zero or more items separated by a comma followed by a space (', ').)
eo: (Tajpu neniun aŭ iujn erojn interspacigitajn per komo sekvata de spaco (', ').)

en: _Help
eo: _Helpo

en: Help
eo: Helpo

en: Debconf is not confident this error message was displayed, so it mailed it to you.
eo: Debconf ne estas certa ke tiu ĉi erar-mesaĝo estis montrata, do ĝi retsendis ĝin al vi.

en: Debconf, running at %s
eo: Debconf, plenumiĝas ĉe %s

en: Input value, "%s" not found in C choices! This should never happen. Perhaps the templates were incorrectly localized.
eo: Eniga valoro, "%s" ne trovita en elektoj C! Tio ĉi neniam devus okazi. Eble la ŝablonoj estis malĝuste lok-agordataj.

en: none of the above
eo: neniu el la supraj

en: Unable to load Debconf::Element::%s. Failed because: %s
eo: Neeblas ŝargi je Debconf::Element::%s. Malsukcesis pro: %s

en: Configuring %s
eo: Agordado de %s

en: TERM is not set, so the dialog frontend is not usable.
eo: TERM ne estas difinita, do la dialoga fasado ne uzeblas.

en: Dialog frontend is incompatible with emacs shell buffers
eo: La dialoga fasado malakordas kun la emacs-interpretilaj bufroj

en: Dialog frontend will not work on a dumb terminal, an emacs shell buffer, or without a controlling terminal.
eo: Dialoga fasado ne funkcios sur kruda konzolo, nek sur emacs-interpretila bufro, nek sen reganta konzolo.

en: No usable dialog-like program is installed, so the dialog based frontend cannot be used.
eo: Neniu uzebla dialog-tipa programo estas instalita, do la dialog-bazata fasado ne povas esti uzata.

en: Dialog frontend requires a screen at least 13 lines tall and 31 columns wide.
eo: La dialoga fasado bezonas ekranon kun minimume 13 linojn kaj 31 kolumnojn.

en: Package configuration
eo: Pak-agordado

en: You are using the editor-based debconf frontend to configure your system. See the end of this document for detailed instructions.
eo: Vi uzas la redaktilan debconf-fasadon por agordi vian sistemon. Bonvolu legi la finon de ĉi tiu dokumento por akiri detalajn informojn.

en: The editor-based debconf frontend presents you with one or more text files to edit. This is one such text file. If you are familiar with standard unix configuration files, this file will look familiar to you -- it contains comments interspersed with configuration items. Edit the file, changing any items as necessary, and then save it and exit. At that point, debconf will read the edited file, and use the values you entered to configure the system.
eo: La redaktila debconf-fasado prezentas al vi unu aŭ pli tekstajn dosierojn por redakti. Tiu ĉi estas tia teksta dosiero. Se vi kutimas kun ordinaraj uniksaj agordaj dosieroj, tiu ĉi dosiero estos facile komprenebla -- ĝi enhavas komentojn kune kun agordaj eroj. Redaktu la dosieron modifante laŭnecese ĉiun eron, kaj tiam konservu ĝin kaj eliru. Je tiu momento, debconf legos la redaktitan dosieron, kaj uzos la valorojn kiujn vi enmetis por agordi la sistemon.

en: Debconf on %s
eo: Debconf sur %s

en: This frontend requires a controlling tty.
eo: Tiu ĉi fasado postulas regantan tty.

en: Term::ReadLine::GNU is incompatable with emacs shell buffers.
eo: Term::ReadLine::GNU malakordas kun la emacs-interpretilaj bufroj.

en: More
eo: Pli

en: Note: Debconf is running in web mode. Go to http://localhost:%i/
eo: Rimarku: Debconf funkcias laŭ TTT-reĝimo. Aliru http://localhost:%i/

en: Back
eo: Retroiri

en: Next
eo: Sekvi

en: warning: possible database corruption. Will attempt to repair by adding back missing question %s.
eo: averto: eble datumbaza difektiĝo. Ni provos ripari reinkluzivante la mankantan demandon %s.

en: Template #%s in %s has a duplicate field "%s" with new value "%s". Probably two templates are not properly separated by a lone newline.
eo: La ŝablono #%s el %s havas duobligitan kampon "%s" kun nova valoro "%s". Probable du ŝablonoj ne estas ĝuste apartigataj per sola novlinio.

en: Unknown template field '%s', in stanza #%s of %s
eo: Nekonata ŝablona kampo '%s', en la grupo #%s el %s

en: Template parse error near `%s', in stanza #%s of %s
eo: Ŝablona analiz-eraro apud '%s', en la grupo #%s el %s

en: Template #%s in %s does not contain a 'Template:' line
eo: La ŝablono #%s en %s ne enhavas linion 'Template:'

en: must specify some debs to preconfigure
eo: necesas indiki kelkajn pakojn por antaŭagordi

en: delaying package configuration, since apt-utils is not installed
eo: ni prokrastigas la pak-agordadon, ĉar apt-utils ne estas instalita

en: unable to re-open stdin: %s
eo: ne eblas remalfermi stdin: %s

en: apt-extracttemplates failed: %s
eo: apt-extracttemplates malsukcesis: %s

en: Extracting templates from packages: %d%%
eo: Elmetado de ŝablonoj el pakoj: %d%%

en: Preconfiguring packages ...
eo: Antaŭagordado de pakoj ...

en: template parse error: %s
eo: ŝablona analiz-eraro: %s

en: debconf: can't chmod: %s
eo: debconf: ne povas chmod: %s

en: %s failed to preconfigure, with exit status %s
eo: %s malsukcesis antaŭagordi, kun elir-stato %s

en: Usage: dpkg-reconfigure [options] packages
      -u,  --unseen-only		Show only not yet seen questions.
           --default-priority	Use default priority instead of low.
           --force			Force reconfiguration of broken packages.
           --no-reload		Do not reload templates. (Use with caution.)
eo: Uzmaniero: dpkg-reconfigure [opcioj] pakoj
      -u,  --unseen-only		Nur montri ne jam viditajn demandojn.
           --default-priority	Uzi aprioran prioritaton anstataŭ malalta.
           --force			Devigi la reagordon de rompitaj pakoj.
           --no-reload		Ne reŝargi la ŝablonojn. (Uzu sin-garde.)

en: %s must be run as root
eo: %s devas esti lanĉata de root

en: please specify a package to reconfigure
eo: bonvolu indiki pakon por reagordi.

en: %s is not installed
eo: %s ne estas instalita

en: %s is broken or not fully installed
eo: %s estas rompita aŭ malkomplete instalita

en: Usage: debconf-communicate [options] [package]
eo: Uzado: debconf-communicate [opcioj] [pako]

en: debconf-mergetemplate: This utility is deprecated. You should switch to using po-debconf's po2debconf program.
eo: debconf-mergetemplate: Tiu ĉi ilo estas malmoderna. Vi devos uzi anstataŭe la programon po2debconf, el la pako po-debconf.

en: Usage: debconf-mergetemplate [options] [templates.ll ...] templates
eo: Uzado: debconf-mergetemplate [opcioj] [ŝablonoj.ll ...] ŝablonoj

en: 
            --outdated		Merge in even outdated translations.
    	--drop-old-templates	Drop entire outdated templates.
eo: 
    	--outdated		Kunfandi êc malĝisdatajn tradukojn.
    	--drop-old-templates	Forlasi tutajn malĝisdatajn ŝablonojn.

en: %s is missing
eo: %s mankas

en: %s is missing; dropping %s
eo: %s mankas; ni forlasas %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s
eo: %s estas nebula ĉe bajto %s: %s

en: %s is fuzzy at byte %s: %s; dropping it
eo: %s estas nebula ĉe bajto %s: %s; ni forlasas ĝin

en: %s is outdated
eo: %s ne estas ĝisdata

en: %s is outdated; dropping whole template!
eo: %s ne estas ĝisdata; ni forlasas tutan ŝablonon!

en: Usage: debconf [options] command [args]
eo: Uzado: debconf [opcioj] komando [argumentoj]

en: 
      -o,  --owner=package		Set the package that owns the command.
eo: 
      -o,  --owner=package		Difini la pakon, kiu posedas la komandon.
