debian-edu-install 1.902 - en to eu translation catalogue (39 entries)

note: Type: text Description Debian Installer Main-menu Item
en: Choose Debian Edu profile
eu: Aukeratu Debian Edu profila

note: Type: multiselect Choices
en: Main Server
eu: Zerbitzari nagusia

note: Type: multiselect Choices
en: Workstation
eu: Lanpostua

note: Type: multiselect Choices
en: Roaming Workstation
eu: Lanpostu ibiltaria

note: Type: multiselect Choices
en: LTSP Server
eu: LTSP zerbitzaria

note: Type: multiselect Choices
en: Standalone
eu: Bakarkakoa

note: Type: multiselect Choices
en: Minimal
eu: Gutxienekoa

note: Type: multiselect Description
en: Profile(s) to apply to this machine:
eu: Profilak ordenagailu honi aplikatzeko:

note: Type: multiselect Description
en: Profiles determine how the machine can be used out-of-the-box:
eu: Ordenagailuan aldaketarik egin gabe nola funtzionatuko duen zehazten dute profilek:

note: Type: multiselect Description
en:  - Main Server: reserved for the Debian Edu server. It does not include
                    any GUI (Graphical User Interface). There should only
                    be one such server on a Debian Edu network.
     - Workstation: for normal machines on the Debian Edu network.
     - Roaming Workstation: for single user machines on the Debian Edu
                    network which some times travel outside the network.
     - LTSP Server: includes 'Workstation' and requires two network cards.
     - Standalone:  for machines meant to be used outside the Debian Edu
                    network. It includes a GUI and conflicts with other
                    profiles.
     - Minimal:     fully integrated into the Debian Edu network but
                    contains only a basic system without any GUI.
eu:  - Zerbitzari nagusia: Debian Edu zerbitzariarentzat erreserbaturik. Ez du
                    interfaze grafikorik. Zerbitzari bat bakarrik egon behar
                    da Debian Edu-ren sare bakoitzean.
     - Lanpostua:   Debian Edu sareko makina arruntentzat.
     - Lanpostu ibiltaria: Debian Edu sareko erabiltzaile bakarreko
                    makinentzako, batzuetan saretik kanpo bidaiatzen
                    dutenak.
     - LTSP Server: 'Lanpostua' barneratzen du eta bi sare txartel behar
                    ditu.
     - Bakarkakoa:  Debian Edu saretik at erabiltzeko makinentzat. Interfaze
                    grafikoa barneratzen du eta beste profilekin gatazka dauka
     - Gutxienekoa: Debian Edu sarean guztiz barneratua baina oinarrizko 
                    sistema bakarrik du eta ez du interfaze grafikorik.

note: Type: error Description
en: Standalone profile cannot be used with other profiles
eu: Bakarkako profila ezin da beste profilekin batera erabili

note: Type: error Description
en: The Standalone profile cannot be installed together with any other profile on the same machine. Please either only choose Standalone or any other combination excluding Standalone.
eu: Bakarkako profila ezin da beste profilekin batera erabili ordenagailu berdinean. Hautatu bakarkako profila edo beste edozein nahasketa baina bakarkakoa kenduta.

note: Type: note Description
en: Standalone installation is partly manual
eu: Bakarkakoaren instalazioaren urrats batzuk eskuz egin behar dira

note: Type: note Description
en: The Standalone install is currently not as automatic as the other profiles, to make it easier to do manual partitioning.  You are now sent to the debian-installer main menu.  Select "Change debconf priority", and choose priority "high" to enable the automatic installation again.
eu: Beste profiletan gertatzen denaren alderantziz, bakarkakoaren instalazioa oraingoz ez da automatikoa, eskuzko partizioak egitea errazteko. Orain debian-en instalatzailearen menu nagusira bidaliko zaizu. Hautatu "Aldatu debconf lehentasuna" eta aukeratu lehentasun "altua" instalazio automatikoa berriz gaitzeko.

note: Type: text Description Type: boolean
en: Really use the automatic partitioning tool?
eu: Benetan partizio automatikoaren tresna erabili?

note: Type: boolean Description
en: This will destroy the partition table on all disks in the machine. REPEAT: THIS WILL WIPE CLEAN ALL HARD DISKS IN THE MACHINE! If you have important data that are not backed up, you may want to stop now in order to do a backup. In that case, you'll have to restart the installation later.
eu: Honek diskoaren partizio taula ezabatuko du. KONTUZ: HONEK ORDENAGAILUKO DISKO GOGORREKO INFORMAZIO GUZTIA EZABATUKO DU! Gorde gabeko datu garrantzitsuak edukiz gero, hauxe da unea gelditu eta babeskopiak egiteko. Honetarako ordenagailua berrabiarazi beharko duzu eta ondoren instalazioa berriro hasi.

note: Type: text Description Type: boolean
en: Participate in the package usage survey?
eu: Paketeen erabilpen galdeketan parte hartzea nahi duzu?

note: Type: boolean Description
en: The system may anonymously supply the distribution developers with statistics about the most used packages on this system.  This information influences decisions such as which packages should go on the first distribution CD.
eu: Sistema honek anonimoki garatzaileei posta elektronikoz sistema honetan gehien erabiltzen diren paketeen estatistikak bidaliko dizkie.  Informazio honek erabakiak hartzen lagunduko du, banaketako aurreneko CDak edukiko dituen paketeen zerrenda osatzen adibidez.

note: Type: boolean Description
en: If you choose to participate, the automatic submission script will run once every week, sending statistics to the distribution developers. The collected statistics can be viewed on http://popcon.debian.org/.
eu: Parte hartzea hautatu baduzu, astean behin bidalketa automatikoa lantzen duen script-a exekutatuko da, garatzaileei estatistikak bidaliz. Jasotako estatistikak hemen ikus daitezke: http://popcon.debian.org/

note: Type: boolean Description
en: This choice can be later modified by running "dpkg-reconfigure popularity-contest".
eu: Nahi duzunean erabakiz alda dezakezu, honakoa exekutatuz: "dpkg-reconfigure popularity-contest".

note: Type: text Description Debian Edu main server menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server
eu: Debian Edu zerbitzari nagusia

note: Type: text Description Debian Edu ltsp server menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu LTSP Server
eu: Debian Edu LTSP zerbitzaria

note: Type: text Description Debian Edu workstation menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Workstation
eu: Debian Edu lanpostua

note: Type: text Description Debian Edu combo main+ltsp menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server and LTSP Server
eu: Debian Edu zerbitzari nagusia eta LTSP zerbitzaria

note: Type: text Description Debian Edu combo main+ws menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server and Workstation
eu: Debian Edu zerbitzari nagusia eta lanpostua

note: Type: text Description Debian Edu minimal menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Minimal
eu: Debian Edu gutxienekoa

note: Type: title Description
en: Debian Edu package installation failed
eu: Debian Edu paketearen instalazioak huts egin du

note: Type: error Description
en: Installation of required packages failed
eu: Huts egin du beharrezkoa den paketea instalatzean

note: Type: error Description
en: Some required packages failed to install. The packages were ${PACKAGES}. Check /var/log/syslog if there is some information why this happened. The installed system is not going to work properly, so the installation was aborted and the system will be rebooted now.
eu: Beharrezkoak diren pakete batzuen instalazioak huts egin du. Paketeak honakoak ziren: ${PACKAGES}. Begiratu /var/log/syslog zergatiaren berri buruz zerbait jakiteko. Instalatutako sistemak ez duenez behar bezala funtzionatuko, instalazioa abortatu egin da eta sistema berrabiaraziko da orain.

note: Type: boolean Description
en: Available disk space is too small.  Abort the installation?
eu: Diskoko leku erabilgarria txikiegia da. Abortatu instalazioa?

note: Type: boolean Description
en: The available disk space is too small for the selected profiles. Please choose whether you want to abort the installation or continue without setting up the recommended partitioning setup
eu: Diskoan erabilgarri dagoen lekua txikiegia da hautatutako profilentzako. Instalazioa abortatzea aukera dezakezu, edo, bestela, jarraitu gomendatutako partizio-konfigurazioa ezarri gabe.

note: Type: boolean Description
en: If you choose to continue, one single partition will be used for all system files _and_ user files.  Note that this can cause stability problems after a while.
eu: Jarraitzea aukeratzen baduzu, partizio bakar bat erabiliko da sistemaren eta erabiltzaileen fitxategiak gordetzeko. Jakin ezazu honek denbora baten ostean egonkortasun arloko arazoak eragin ditzakeela.

note: Type: text Description Type: error
en: Missing required network connectivity
eu: Beharrezkoa den sarearen konektibitatea falta da

note: Type: error Description
en: To install Debian Edu using PXE and NETINST CD, network connectivity is required.  It is currently missing, so this installation can not continue and will be aborted.
eu: Sareko konexioa behar da PXE eta sareko instalazioaren (NETINST) CDa erabiliz Debian Edu instalatzeko. Unean konexioa falta denez, ezin izango da instalazioarekin jarraitu, eta bertan behera botako da.

note: Type: text Description Debian Installer Main-menu Item
en: Install Debian Edu profile (enforce menu order)
eu: Instalatu Debian Edu profila (derrigortu menuaren ordena)

note: Type: error Description
en: Some errors were found during installation
eu: Zenbait errore aurkitu dira instalazioan

note: Type: error Description
en: Consider reporting them to the Debian Edu developers.
eu: Pentsatu errore horien berri emateaz Debian Edu-ko garatzaileei.

note: Type: note Description
en: No errors were found during installation
eu: Ez da errorerik aurkitu instalazioan

note: Type: note Description
en: This is shown for the development version to make it clear that the installation was successful.
eu: Hau garapeneko bertsioa bistaratzen da instalazioa ongi burutu dela argi eta garbi azaltzeko.
