debian-edu-install - en to gl translation catalogue (30 entries)

note: Type: text Description Debian Installer Main-menu Item
en: Choose Debian Edu profile
gl: Escolla o perfil de Debian Edu

note: Type: multiselect Choices
en: Main Server
gl: Servidor principal

note: Type: multiselect Choices
en: Workstation
gl: Estación de traballo

note: Type: multiselect Choices
en: Roaming Workstation
gl: Estación de traballo en itinerancia

note: Type: multiselect Choices
en: LTSP Server
gl: Servidor de LTSP

note: Type: multiselect Choices
en: Standalone
gl: Autónomo

note: Type: multiselect Choices
en: Minimal
gl: Mínimo

note: Type: multiselect Description
en: Profile(s) to apply to this machine:
gl: Perfís a aplicar a esta máquina:

note: Type: multiselect Description
en: Profiles determine how the machine can be used out-of-the-box:
gl: Os perfís determinan como se configura inicialmente a máquina:

note: Type: multiselect Description
en:  - Main Server: reserved for the Debian Edu server. It does not include
                    any GUI (Graphical User Interface). There should only
                    be one such server on a Debian Edu network.
     - Workstation: for normal machines on the Debian Edu network.
     - Roaming Workstation: for single user machines on the Debian Edu
                    network which some times travel outside the network.
     - LTSP Server: includes 'Workstation' and requires two network cards.
     - Standalone:  for machines meant to be used outside the Debian Edu
                    network. It includes a GUI and conflicts with other
                    profiles.
     - Minimal:     fully integrated into the Debian Edu network but
                    contains only a basic system without any GUI.
gl:  - Servidor principal: reservado para o servidor de Debian Edu. Non inclúe
                    ningunha interface gráfica de usuario. Debe haber
                    un só servidor nunha rede Debian Edu.
     - Estación de traballo: para as máquinas normais na rede Debian Edu.
     - Estación de traballo en itinerancia: para máquinas usuarias da rede
                    Debian Edu que algunhas veces viaxan fóra da rede.
     - Servidor LTSP: inclúe «estación de traballo» e precisa de dúas
                    tarxetas de rede.
     - Autónomo:    para as máquinas que se han empregar fóra da rede
                    Debian Edu. Inclúe interface de usuario e non se pode
                    combinar cos outros perfís.
     - Mínimo:      totalmente integrado na rede Debian Edu pero só inclúe
                    un sistema básico sen interface de usuario.

note: Type: error Description
en: Standalone profile cannot be used with other profiles
gl: Non se pode empregar o perfil autónomo cos outros perfís

note: Type: error Description
en: The Standalone profile cannot be installed together with any other profile on the same machine. Please either only choose Standalone or any other combination excluding Standalone.
gl: O perfil «Autónomo» non se pode instalar con ningún dos outros perfís na mesma máquina. Escolla só «Autónomo», ou calquera outra combinación que non inclúa «Autónomo».

note: Type: note Description
en: Standalone installation is partly manual
gl: A instalación autónoma é manual en parte

note: Type: note Description
en: The Standalone install is currently not as automatic as the other profiles, to make it easier to do manual partitioning.  You are now sent to the debian-installer main menu.  Select "Change debconf priority", and choose priority "high" to enable the automatic installation again.
gl: A instalación autónoma non é tan automática como os outros perfís, para facilitar o particionamento manual. Agora enviarase ao menú principal do instalador de Debian. Escolla «Trocar a prioridade de debconf» e escolla a prioridade «alta» para activar a instalación automática outra vez.

note: Type: text Description Type: boolean
en: Really use the automatic partitioning tool?
gl: Desexa realmente empregar a ferramenta de particionamento automático?

note: Type: boolean Description
en: This will destroy the partition table on all disks in the machine. REPEAT: THIS WILL WIPE CLEAN ALL HARD DISKS IN THE MACHINE! If you have important data that are not backed up, you may want to stop now in order to do a backup. In that case, you'll have to restart the installation later.
gl: Isto ha destruír as táboas de particións de todos os discos da máquina. REPITO: ISTO HA BORRAR TODOS OS DISCOS DUROS DA MÁQUINA! Se ten datos importantes dos que non fixo copias de seguridade, agora é cando quere parar para facer unha copia. Se o fai, ha ter que volver comezar a instalación máis tarde.

note: Type: text Description Type: boolean
en: Participate in the package usage survey?
gl: Desexa participar na enquisa de utilización dos paquetes?

note: Type: boolean Description
en: The system may anonymously supply the distribution developers with statistics about the most used packages on this system.  This information influences decisions such as which packages should go on the first distribution CD.
gl: O sistema pódelle fornecer aos desenvolvedores da distribución estatísticas sobre os paquetes máis utilizados neste sistema. Esta información ten influenza sobre decisións como que paquetes van no primeiro CD da distribución.

note: Type: boolean Description
en: If you choose to participate, the automatic submission script will run once every week, sending statistics to the distribution developers. The collected statistics can be viewed on http://popcon.debian.org/.
gl: Se quere participar, o programa de envío automático ha funcionar unha vez por semana, enviándolle estatísticas aos desenvolvedores da distribución. As estatísticas colleitadas pódense ver en http://popcon.debian.org/.

note: Type: boolean Description
en: This choice can be later modified by running "dpkg-reconfigure popularity-contest".
gl: Esta elección pódese cambiar a posteriori executando «dpkg-reconfigure popularity-contest».

note: Type: text Description Debian Edu main server menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server
gl: Servidor principal de Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu ltsp server menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu LTSP Server
gl: Servidor de LTSP de Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu workstation menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Workstation
gl: Estación de traballo de Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu combo main+ltsp menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server and LTSP Server
gl: Servidor principal e LTSP de Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu combo main+ws menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server and Workstation
gl: Servidor principal e estación de traballo de Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu minimal menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Minimal
gl: Debian Edu mínima

note: Type: text Description Debian Installer Main-menu Item
en: Install Debian Edu profile (enforce menu order)
gl: Instalar o perfil de Debian Edu (forzar a orde do menú)

note: Type: error Description
en: Some errors were found during installation
gl: Atopáronse algúns erros durante a instalación

note: Type: error Description
en: Consider reporting them to the Debian Edu developers.
gl: Por favor, informe deles aos desenvolvedores de Debian Edu.

note: Type: note Description
en: No errors were found during installation
gl: Non se atoparon algúns erros durante a instalación
