debian-edu-install - en to sk translation catalogue (39 entries)

note: Type: text Description Debian Installer Main-menu Item
en: Choose Debian Edu profile
sk: Vyberte profil Debian Edu

note: Type: multiselect Choices
en: Main Server
sk: Hlavný server

note: Type: multiselect Choices
en: Workstation
sk: Pracovná stanica

note: Type: multiselect Choices
en: Roaming Workstation
sk: Potulná pracovná stanica

note: Type: multiselect Choices
en: LTSP Server
sk: Server LTSP

note: Type: multiselect Choices
en: Standalone
sk: Samostatný

note: Type: multiselect Choices
en: Minimal
sk: Minimálny

note: Type: multiselect Description
en: Profile(s) to apply to this machine:
sk: Ktoré profily aplikovať na tento počítač:

note: Type: multiselect Description
en: Profiles determine how the machine can be used out-of-the-box:
sk: Profily určujú akým spôsobom možno používať počítač ihneď po inštalácii:

note: Type: multiselect Description
en:  - Main Server: reserved for the Debian Edu server. It does not include
                    any GUI (Graphical User Interface). There should only
                    be one such server on a Debian Edu network.
     - Workstation: for normal machines on the Debian Edu network.
     - Roaming Workstation: for single user machines on the Debian Edu
                    network which some times travel outside the network.
     - LTSP Server: includes 'Workstation' and requires two network cards.
     - Standalone:  for machines meant to be used outside the Debian Edu
                    network. It includes a GUI and conflicts with other
                    profiles.
     - Minimal:     fully integrated into the Debian Edu network but
                    contains only a basic system without any GUI.
sk:  - Hlavný server: vyhradené pre server Debian Edu. Neobsahuje
                    Žiadne grafické používateľské rozhranie. Na sieti
                    Debian Edu by mal existovať iba jeden takýto server.
     - Pracovná stanica: bežné stanice na sieti Debian Edu.
     - Potulná pracovná stanica: pre jednopoužívateľské počítače
                    v Debian Edu.
     - Server LTSP: Obsahuje „Pracovnú stanica“ a vyžaduje dve sieťové karty.
     - Samostatný:  pre počítače, ktoré sa majú používať mimo siete Debian
                    Edu. Obsahuje grafické používateľské rozhranie a je
                    v konflikte s ostatnými profilmi.
     - Minimálny:   kompletne integrovaný do siete Debian Edu, ale obsahuje
                    iba základný systém bez grafického používateľského
                    rozhrania.

note: Type: error Description
en: Standalone profile cannot be used with other profiles
sk: Samostatný profil nemožno použiť zároveň s inými profilmi

note: Type: error Description
en: The Standalone profile cannot be installed together with any other profile on the same machine. Please either only choose Standalone or any other combination excluding Standalone.
sk: Samostatný profil nemožno nainštalovať zároveň s ktorýmkoľvek iným profilom na rovnakom počítači. Prosím, vyberte si buď iba „Samostatný“ alebo ľubovoľnú inú kombináciu, ktorá neobsahuje „Samostatný“.

note: Type: note Description
en: Standalone installation is partly manual
sk: „Samostatná“ inštalácia prebieha čiastočne manuálne

note: Type: note Description
en: The Standalone install is currently not as automatic as the other profiles, to make it easier to do manual partitioning.  You are now sent to the debian-installer main menu.  Select "Change debconf priority", and choose priority "high" to enable the automatic installation again.
sk: Inštalácia „Samostatný“ momentálne nie je automatická do takej miery ako ostatné profily aby sa uľahčilo manuálne rozdelenie disku. Budete poslaný do hlavného menu Inštalátora Debianu. Vyberte možnosť „Zmena priority otázok“ a zvoľte prioritu „vysoká“, čím znova zapnete automatickú inštaláciu.

note: Type: text Description Type: boolean
en: Really use the automatic partitioning tool?
sk: Skutočne použiť automatický nástroj na rozdeľovanie?

note: Type: boolean Description
en: This will destroy the partition table on all disks in the machine. REPEAT: THIS WILL WIPE CLEAN ALL HARD DISKS IN THE MACHINE! If you have important data that are not backed up, you may want to stop now in order to do a backup. In that case, you'll have to restart the installation later.
sk: Týmto sa zničí tabuľka diskových oblastí na každom z diskov v tomto počítači. EŠTE RAZ: TÝMTO SA ÚPLNE ZMAŽE OBSAH VŠETKÝCH DISKOV V POČÍTAČI! Ak máte dôležité údaje, ktoré nie sú zálohované, teraz môžete prerušiť inštaláciu a vykonať zálohu. V takom prípade budete musieť neskôr znova spustiť inštaláciu.

note: Type: text Description Type: boolean
en: Participate in the package usage survey?
sk: Zúčastniť sa prieskumu používanosti balíkov?

note: Type: boolean Description
en: The system may anonymously supply the distribution developers with statistics about the most used packages on this system.  This information influences decisions such as which packages should go on the first distribution CD.
sk: Systém môže anonymne odosielať vývojárom distribúcie štatistiku najpoužívanejších balíkov na tomto systéme. Tieto informácie majú vplyv na rozhodnutia ako ktoré balíky bude obsahovať prvé CD distribúcie.

note: Type: boolean Description
en: If you choose to participate, the automatic submission script will run once every week, sending statistics to the distribution developers. The collected statistics can be viewed on http://popcon.debian.org/.
sk: Ak sa rozhodnete zúčastniť sa, automatický skript na odosielanie sa spustí každý týždeň a pošle štatistiku vývojárom distribúcie. Zhromaždené štatistiky si môžete pozrieť na http://popcon.debian.org/.

note: Type: boolean Description
en: This choice can be later modified by running "dpkg-reconfigure popularity-contest".
sk: Svoju voľbu môžete neskôr zmeniť spustením „dpkg-reconfigure popularity-contest“.

note: Type: text Description Debian Edu main server menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server
sk: Hlavný server Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu ltsp server menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu LTSP Server
sk: Server LTSP Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu workstation menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Workstation
sk: Pracovná stanica Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu combo main+ltsp menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server and LTSP Server
sk: Hlavný server a Server LTSP Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu combo main+ws menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server and Workstation
sk: Hlavný server a Pracovná stanica Debian Edu

note: Type: text Description Debian Edu minimal menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Minimal
sk: Minimálny Debian Edu

note: Type: title Description
en: Debian Edu package installation failed
sk: Inštalácia balíka Debian Edu zlyhala

note: Type: error Description
en: Installation of required packages failed
sk: Inštalácia požadovaných balíkov zlyhala

note: Type: error Description
en: Some required packages failed to install. The packages were ${PACKAGES}. Check /var/log/syslog if there is some information why this happened. The installed system is not going to work properly, so the installation was aborted and the system will be rebooted now.
sk: Niektoré požadované balíky sa nepodarilo nainštalovať. Týka sa to balíkov ${PACKAGES}. Pozrite sa do /var/log/syslog či nenájdete nejaké informácie o dôvode chyby. Nainštalovaný systém nebude správne fungovať, takže inštalácia sa preruší a systém sa teraz reštartuje.

note: Type: boolean Description
en: Available disk space is too small.  Abort the installation?
sk: Dostupné miesto na disku je príliš malé. Zrušiť inštaláciu?

note: Type: boolean Description
en: The available disk space is too small for the selected profiles. Please choose whether you want to abort the installation or continue without setting up the recommended partitioning setup
sk: Dostupné miesto na disku je príliš malé pre vybrané profily. Prosí, vyberte, či chcete zrušiť inštaláciu alebo pokračovať bez nastavenia odporúčaného rozloženia diskových oblastí?

note: Type: boolean Description
en: If you choose to continue, one single partition will be used for all system files _and_ user files.  Note that this can cause stability problems after a while.
sk: Ak sa rozhodnete pokračovať, na všetky systémové súbory _aj_ používateľské súbory sa použije jediná disková oblasť. Pamätajte, že to po istej dobe môže spôsobiť problémy so stabilitou.

note: Type: text Description Type: error
en: Missing required network connectivity
sk: Chýba požadované sieťové pripojenie

note: Type: error Description
en: To install Debian Edu using PXE and NETINST CD, network connectivity is required.  It is currently missing, so this installation can not continue and will be aborted.
sk: Ak chcete nainštalovať Debian Edu použitím PXE a NETINST CD, je nutné sieťové pripojenie. Momentálne však nie je dostupné, preto inštalácia nemôže pokračovať a bude zrušená.

note: Type: text Description Debian Installer Main-menu Item
en: Install Debian Edu profile (enforce menu order)
sk: Nainštalovať profil Debian Edu (vynútiť poradie menu)

note: Type: error Description
en: Some errors were found during installation
sk: Počas inštalácie sa vyskytli niektoré chyby

note: Type: error Description
en: Consider reporting them to the Debian Edu developers.
sk: Zvážte ich nahlásenie vývojárom Debian Edu.

note: Type: note Description
en: No errors were found during installation
sk: Počas inštalácie sa nevyskytli žiadne chyby

note: Type: note Description
en: This is shown for the development version to make it clear that the installation was successful.
sk: Toto sa zobrazuje pre vývojovú verziu, aby bolo jasné, že inštalácia bola úspešná.
