debian-edu-install - en to tr translation catalogue (39 entries)

note: Type: text Description Debian Installer Main-menu Item
en: Choose Debian Edu profile
tr: Debian Edu profilini seçin

note: Type: multiselect Choices
en: Main Server
tr: Ana Sunucu

note: Type: multiselect Choices
en: Workstation
tr: İş İstasyonu

note: Type: multiselect Choices
en: Roaming Workstation
tr: Gezici İş İstasyonu

note: Type: multiselect Choices
en: LTSP Server
tr: LTSP Sunucusu

note: Type: multiselect Choices
en: Standalone
tr: Tek Başına

note: Type: multiselect Choices
en: Minimal
tr: Asgari

note: Type: multiselect Description
en: Profile(s) to apply to this machine:
tr: Bu makineye uygulanacak profil(ler):

note: Type: multiselect Description
en: Profiles determine how the machine can be used out-of-the-box:
tr: Profiller kurulum tamamlandığında bu makinenin nasıl kullanılacağını belirler:

note: Type: multiselect Description
en:  - Main Server: reserved for the Debian Edu server. It does not include
                    any GUI (Graphical User Interface). There should only
                    be one such server on a Debian Edu network.
     - Workstation: for normal machines on the Debian Edu network.
     - Roaming Workstation: for single user machines on the Debian Edu
                    network which some times travel outside the network.
     - LTSP Server: includes 'Workstation' and requires two network cards.
     - Standalone:  for machines meant to be used outside the Debian Edu
                    network. It includes a GUI and conflicts with other
                    profiles.
     - Minimal:     fully integrated into the Debian Edu network but
                    contains only a basic system without any GUI.
tr:  - Ana Sunucu:    Debian Edu sunucusuna mahsustur. Herhangi bir GUI
                      (Kullanıcı Grafik Arayüzü) içermez. Bir Debian Edu
                      ağında yalnızca bir adet Ana Sunucu olmalıdır.
     - İş İstasyonu: Debian Edu ağındaki normal makineler içindir.
     - Gezici İş İstasyonu: Debian Edu ağında olup, bazen ağın dışına
                      çıkan tek kullanıcılı makineler için.
     - LTSP Sunucusu: 'İş İstasyonu'nu kapsar ve iki ağ kartı gerektirir.
     - Tek Başına:    Debian Edu ağının dışında kullanılacak makineler
                      içindir. GUI içerir ve diğer profillerle birlikte
                      kullanılamaz.
     - Asgari:        Debian Edu ağıyla bütünleşiktir, fakat GUI'si
                      olmayan yalnızca temel bir sistem içerir.

note: Type: error Description
en: Standalone profile cannot be used with other profiles
tr: Tek Başına profili diğer profillerle birlikte kullanılamaz

note: Type: error Description
en: The Standalone profile cannot be installed together with any other profile on the same machine. Please either only choose Standalone or any other combination excluding Standalone.
tr: Tek Başına profili aynı makineye diğer profillerle birlikte kurulamaz. Lütfen yalnızca Tek Başına'yı; ya da Tek Başına'yı içermeyen diğer bileşimleri seçin.

note: Type: note Description
en: Standalone installation is partly manual
tr: Tek Başına kurulumu kısmen elle yürütülür

note: Type: note Description
en: The Standalone install is currently not as automatic as the other profiles, to make it easier to do manual partitioning.  You are now sent to the debian-installer main menu.  Select "Change debconf priority", and choose priority "high" to enable the automatic installation again.
tr: Tek Başına kurulumu, elle bölümlemeyi kolaylaştıracak şekilde henüz diğer profiller kadar otomatikleştirilmemiştir. Şimdi Debian kurulum programının ana menüsüne yönlendirileceksiniz. Otomatik kurulumu yeniden etkin kılmak için "Debconf önceliğini değiştir" menüsünden "yüksek" önceliği seçin.

note: Type: text Description Type: boolean
en: Really use the automatic partitioning tool?
tr: Otomatik bölümleme aracını kullanmak istediğinizden emin misiniz?

note: Type: boolean Description
en: This will destroy the partition table on all disks in the machine. REPEAT: THIS WILL WIPE CLEAN ALL HARD DISKS IN THE MACHINE! If you have important data that are not backed up, you may want to stop now in order to do a backup. In that case, you'll have to restart the installation later.
tr: Bu işlem makinede bulunan tüm disklerin bölümleme tablolarını yok edecektir. YİNELİYORUM: BU İŞLEM MAKİNEDE BULUNAN TÜM SABİT DİSKLERDEKİ VERİLERİ SİLECEKTİR! Eğer yedeklenmemiş önemli verileriniz varsa, işlemi şimdi durdurup yedekleme yapmak isteyebilirsiniz. Bu durumda kurulumu daha sonra yeniden başlatmalısınız.

note: Type: text Description Type: boolean
en: Participate in the package usage survey?
tr: Paket kullanım anketine katılmak ister misiniz?

note: Type: boolean Description
en: The system may anonymously supply the distribution developers with statistics about the most used packages on this system.  This information influences decisions such as which packages should go on the first distribution CD.
tr: Bu sistem, üzerinde en çok kullanılan paketler hakkındaki istatistiksel bilgileri isimsiz (anonim) şekilde dağıtım geliştiricilerine iletilebilir. Bu bilgiler, dağıtımın birinci CD'si içinde olması gereken paketlerin belirlenmesi gibi bazı kararlar üzerinde etkili olur.

note: Type: boolean Description
en: If you choose to participate, the automatic submission script will run once every week, sending statistics to the distribution developers. The collected statistics can be viewed on http://popcon.debian.org/.
tr: Katılmak isterseniz otomatik gönderim betiği haftada bir kez çalışacak ve toplanan istatistikleri dağıtım geliştiricilerine gönderecektir. Bu istatistiklere http://popcon.debian.org/ adresinden erişilebilir.

note: Type: boolean Description
en: This choice can be later modified by running "dpkg-reconfigure popularity-contest".
tr: Burada yapılan seçim daha sonra "dpkg-reconfigure popularity-contest" komutu çalıştırılarak değiştirilebilir.

note: Type: text Description Debian Edu main server menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server
tr: Debian Edu Ana Sunucusu

note: Type: text Description Debian Edu ltsp server menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu LTSP Server
tr: Debian Edu LTSP Sunucusu

note: Type: text Description Debian Edu workstation menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Workstation
tr: Debian Edu İş İstasyonu

note: Type: text Description Debian Edu combo main+ltsp menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server and LTSP Server
tr: Debian Edu Ana Sunucusu ve LTSP Sunucusu

note: Type: text Description Debian Edu combo main+ws menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Main Server and Workstation
tr: Debian Edu Ana Sunucusu ve İş İstasyonu

note: Type: text Description Debian Edu minimal menu entry for partman recipe.
en: Debian Edu Minimal
tr: Debian Edu Asgari

note: Type: title Description
en: Debian Edu package installation failed
tr: Debian Edu paket kurulumu başarısız oldu

note: Type: error Description
en: Installation of required packages failed
tr: Gerekli paketler kurulamadı

note: Type: error Description
en: Some required packages failed to install. The packages were ${PACKAGES}. Check /var/log/syslog if there is some information why this happened. The installed system is not going to work properly, so the installation was aborted and the system will be rebooted now.
tr: Gerekli paketlerden bazıları kurulamadı. Bunlar: ${PACKAGES}. Bunun için /var/log/syslog dosyasında bir açıklama olup olmadığına bakın. Kurulan sistem düzgün çalışmayacağı için kurulumdan çıkıldı ve şimdi sistem yeniden başlatılacak.

note: Type: boolean Description
en: Available disk space is too small.  Abort the installation?
tr: Yeteri kadar boş disk alanı yok. Kurulumdan çıkılsın mı?

note: Type: boolean Description
en: The available disk space is too small for the selected profiles. Please choose whether you want to abort the installation or continue without setting up the recommended partitioning setup
tr: Boş disk alanı seçilen profiller için yetersiz. Lütfen kurulumdan çıkın ya da kurulumu önerilen bölümleme şeklini kullanmadan sürdürün.

note: Type: boolean Description
en: If you choose to continue, one single partition will be used for all system files _and_ user files.  Note that this can cause stability problems after a while.
tr: Sürdürmeyi seçerseniz, tüm sistem _ve_ kullanıcı dosyaları için tek bir bölüm kullanılacaktır. Bu seçimin bir süre sonra kararlılık sorunlarına yol açabileceğini göz önünde bulundurun.

note: Type: text Description Type: error
en: Missing required network connectivity
tr: Gerekli ağ bağlantısı yok

note: Type: error Description
en: To install Debian Edu using PXE and NETINST CD, network connectivity is required.  It is currently missing, so this installation can not continue and will be aborted.
tr: Debian Edu kurulumunu PXE ve NETINST CD ile kurmak için ağ bağlantısı gerekir. Ağ bağlantısı olmadığından, kurulum sürdürülemeyecek ve sonlandırılacaktır.

note: Type: text Description Debian Installer Main-menu Item
en: Install Debian Edu profile (enforce menu order)
tr: Debian Edu profilini kur (menü sırasını izleyerek)

note: Type: error Description
en: Some errors were found during installation
tr: Kurulum sırasında bazı sorunlarla karşılaşıldı:

note: Type: error Description
en: Consider reporting them to the Debian Edu developers.
tr: Bu sorunları Debian Edu geliştiricilerine bildirmeyi düşünün.

note: Type: note Description
en: No errors were found during installation
tr: Kurulum sırasında herhangi bir sorunla karşılaşılmadı

note: Type: note Description
en: This is shown for the development version to make it clear that the installation was successful.
tr: Bu uyarı paketin geliştirme sürümünün başarılı bir şekilde kurulduğunu bildirmek için yapıldı.
