deja-dup - en to gl translation catalogue (47 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Help make <app>Déjà Dup</app> better
gl: Axude a mellorar <app>Déjà Dup</app>

note: (itstool) path: page/title
en: Getting Involved
gl: Involúcrese

note: (itstool) path: section/title
en: Report Issues
gl: Informar de erros

note: (itstool) path: section/title
en: Talk to Us
gl: Falemos

note: (itstool) path: section/title
en: Translating
gl: Traducións

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: page/title
en: Support
gl: Asistencia técnica

note: (itstool) path: section/title
en: Coding
gl: Código

note: (itstool) path: info/desc
en: Meet the team
gl: Coñeza o equipo

note: (itstool) path: page/title
en: Credits
gl: Créditos

note: (itstool) path: section/title
en: Development
gl: Desenvolvemento

note: (itstool) path: section/title
en: Art
gl: Arte

note: (itstool) path: section/title
en: Documentation
gl: Documentación

note: (itstool) path: section/title
en: Translation
gl: Tradución

note: (itstool) path: section/title
en: Backing Up
gl: Realizar unha copia de respaldo

note: (itstool) path: section/title
en: Restoring Files
gl: Restaurar ficheiros

note: (itstool) path: info/desc
en: Know your rights
gl: Coñeza os seus dereitos

note: (itstool) path: page/title
en: License
gl: Licenza

note: (itstool) path: page/p
en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
gl: Este programa é software libre; pode redistribuílo ou modificalo baixo as condicións da Licenza pública xeral GNU, tal como a publica a Free Software Foundation; tanto na versión 3 da Licenza como (segundo o seu criterio) en calquera versión posterior.

note: (itstool) path: page/title
en: Preferences
gl: Preferencias

note: (itstool) path: item/title
en: <gui>Storage location</gui>
gl: <gui>Localización do almacenamento</gui>

note: (itstool) path: item/p
en: Choose the minimum amount of time to keep backup files. If you find that the backup files are taking up too much space, you may want to decrease this duration. Due to implementation details, files may be kept a bit longer than the chosen time. But no files will be deleted early.
gl: Escolla o mínimo tempo durante o que manter os ficheiros da copia de seguranza. Se cre que a copia de seguranza está a empregar demasiado espazo, pode querer diminuír a súa duración. Debido a detalles da implementación, pode ser que os ficheiros se manteñan algún tempo mais do escollido. Pero non se borrarán ficheiros antes de tempo.

note: (itstool) path: item/p
en: Some of your data may be large and not very important to you. In that case, you can save yourself some time and space by not backing them up.
gl: Algúns dos seus datos poden ocupar moito pero non ser importantes para vostede. Nese caso, pódese aforrar algún tempo e espazo non incluíndoos na copia de seguranza.

note: (itstool) path: page/title
en: Full System Restore
gl: Restauración completa do sistema

note: (itstool) path: section/title
en: Setup
gl: Configuración

note: (itstool) path: item/p
en: Get your system to a fresh state. For example, a fresh install or a new account on an old computer. Don’t worry about getting comfortable and customizing settings yet. Wait until after you restore your previous settings to change anything, as any customizations you make now may get overridden once you restore.
gl: Poña o seu sistema coma novo. Por exemplo, unha instalación nova ou unha nova conta nun computador antigo. Non se preocupe por personalizar os axustes e acomodarse aínda. Espere ata que restaure a súa configuración anterior para cambiar calquera cousa, xa que as personalizacións que faga sobrescribiranse cando restaure.

note: (itstool) path: section/title
en: Restore
gl: Restaurar

note: (itstool) path: item/p
en: Choose the date you want to restore from. Usually you can just leave this alone, as the default is the most recent backup.
gl: Escolla a data da que quere restaurar. Xeralmente pode deixar isto como está, xa que o predefinido é a copia de seguranza máis recente.

note: (itstool) path: item/p
en: Click <gui style="button">Forward</gui>.
gl: Faga clic en <gui style="button">Adiante</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Choose where to restore. Since this is a full system backup, leave it as the default (which restores over your current install).
gl: Escolla onde restaurar. Dado que se trata unha copia de seguranza completa do sistema, deixe a opción predefinida (que restaura sobre a instalación actual).

note: (itstool) path: item/p
en: Review your selections and click <gui style="button">Restore</gui>.
gl: Revise as súas opcións e faga clic en <gui style="button">Restaurar</gui>.

note: (itstool) path: item/p
en: Wait. It may take a long time to finish restoring.
gl: Esperar. Pode levar bastante tempo completar a restauración.

note: (itstool) path: item/p
en: Finally, reinstall any programs that you enjoyed in your previous install.
gl: Finalmente, reinstale todos os programas que tiña na súa instalación anterior.

note: (itstool) path: note/p
en: You can also revert files on the command line:
gl: Tamén pode reverter ficheiros dende a liña de ordes:

note: (itstool) path: info/desc
en: What to do if you can’t restore your files
gl: Que facer se non dá restaurado os seus ficheiros

note: (itstool) path: page/title
en: When Everything Goes Wrong
gl: Cando todo falla

note: (itstool) path: item/p
en: Open a <app>Terminal</app> window by pressing <keyseq><key>Ctrl</key><key>Alt</key><key>T</key></keyseq>.
gl: Abra unha xanela de <app>Terminal</app> premendo <keyseq><key>Ctrl</key><key>Alt</key><key>T</key></keyseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: Create the directory in which you will place your restored files. This guide will use <_:file-1/>:
gl: Cree o directorio no que vai colocar os ficheiros restaurados. Esta guía usa <_:file-1/>:

note: (itstool) path: section/title
en: Restoring with Duplicity
gl: Restauración con Duplicity

note: (itstool) path: note/p
en: If you want more information about <app>duplicity</app> than presented here, run <cmd>man duplicity</cmd>.
gl: Se desexa mais información sobre <app>duplicity</app> da que se presenta aquí, execute <cmd>man duplicity</cmd>.

note: (itstool) path: note/p
en: Remember to add <_:cmd-1/> to any example commands if your backup is not encrypted.
gl: Lembre engadir <_:cmd-1/> a calquera orde de exemplo se a copia de seguranza non está cifrada.

note: (itstool) path: item/p
en: If you chose to not log in with a username, use <_:var-1/> as your <var>USERNAME</var> below.
gl: Se decide non acceder cun nome de usuario, empregue use <_:var-1/> como <var>NOME DE USUARIO</var> abaixo.

note: (itstool) path: screen/var
en: USERNAME
gl: NOME_DE_USUARIO

note: (itstool) path: screen/var
en: SERVER
gl: SERVIDOR

note: (itstool) path: screen/var
en: PORT
gl: PORTO

note: (itstool) path: screen/var
en: FOLDER
gl: CARTAFOL

note: (itstool) path: item/p
en: If you chose to use a secure connection (HTTPS) when backing up, use <_:var-1/> instead of <_:var-2/> in the example below.
gl: Se decide empregar unha conexión segura (HTTPS) para realizar a copia de seguranza, empregue <_:var-1/> no canto de <_:var-2/> no exemplo de embaixo.

note: (itstool) path: item/title
en: Windows Share
gl: Compartición de Windows
