deja-dup - en to nb translation catalogue (35 entries)

note: (itstool) path: info/desc
en: Help make <app>Déjà Dup</app> better
nb: Hjelp oss å gjøre <app>Déjà Dup</app> bedre.

note: (itstool) path: page/title
en: Getting Involved
nb: Bidra

note: (itstool) path: page/p
en: So you want to help make <app>Déjà Dup</app> even better? Excellent! Here are some suggestions.
nb: Kunne du tenke deg å bidra med å gjøre <app>Déjà Dup</app> enda bedre? Herlig! Her er noen forslag.

note: (itstool) path: section/title
en: Report Issues
nb: Rapporter problemer

note: (itstool) path: section/p
en: Did you see a flaw? Do you have an idea for a new feature? Simply <link href="https://bugs.launchpad.net/deja-dup/+filebug">report it as a bug</link>. Be patient for a reply.
nb: Fant du en feil, eller har du et forslag til en ny funksjon? Send inn en <link href="https://bugs.launchpad.net/deja-dup/+filebug">feilrapport</link> og vær tålmodig når du venter på svar.

note: (itstool) path: section/p
en: Note that bug reports should be in English only.
nb: Merk at feilrapporter må skrives på engelsk.

note: (itstool) path: section/title
en: Talk to Us
nb: Snakk med oss

note: (itstool) path: section/p
en: We don’t bite. Send an email to the <link href="mailto:deja-dup-list@gnome.org">mailing list</link>.
nb: Vi biter ikke. Send en epost til <link href="mailto:deja-dup-list@gnome.org">e-postlista</link> vår.

note: (itstool) path: section/p
en: Or <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/deja-dup-list">subscribe to the list</link>. The list is very low traffic.
nb: Eller <link href="https://mail.gnome.org/mailman/listinfo/deja-dup-list">abonner på lista</link>. Det er veldig lite trafikk på denne lista.

note: (itstool) path: section/p
en: Note that the list is English only.
nb: Merk at denne postlista skrives på engelsk.

note: (itstool) path: section/title
en: Translating
nb: Oversetting

note: (itstool) path: section/p
en: Do you speak both English and another language? Good! You can help translate <app>Déjà Dup</app> through <link href="https://translations.launchpad.net/deja-dup">a web interface</link>. It’s really quite easy and is very appreciated.
nb: Kan du både engelsk og et annet språk? Bra! Da kan du bidra med å oversette <app>Déjà Dup</app> i et  <link href="https://translations.launchpad.net/deja-dup">nett-grensesnitt</link>. Det er veldig enkelt å bidra, og vi setter stor pris på det.

note: (itstool) path: section/title (itstool) path: page/title
en: Support
nb: Støtte

note: (itstool) path: section/p
en: Do you like helping people? <link href="https://answers.launchpad.net/deja-dup">Answer user questions</link> and support requests.
nb: Liker du å hjelpe andre? <link href="https://answers.launchpad.net/deja-dup">Svar på spørsmål og henvendelser</link>.

note: (itstool) path: section/p
en: This is another great way for non-English speakers to get involved, as you can answer questions posted in your language.
nb: Her kan du besvare spørsmål som er stilt på ditt eget språk. Dette passer godt for dem som ikke er komfortable med å skrive på engelsk.

note: (itstool) path: section/title
en: Coding
nb: Koding

note: (itstool) path: page/title
en: Credits
nb: Bidragsytere

note: (itstool) path: section/title
en: Development
nb: Utvikling

note: (itstool) path: section/title
en: Art
nb: Bilder

note: (itstool) path: section/title
en: Documentation
nb: Dokumentasjon

note: (itstool) path: section/title
en: Translation
nb: Oversettelse

note: (itstool) path: info/desc
en: Know your rights
nb: Kjenn dine rettigheter

note: (itstool) path: page/title
en: License
nb: Lisens

note: (itstool) path: page/p
en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
nb: Dette programmet er fri programvare. Du kan dele og/eller endre det på vilkårene i GNU General Public-lisensen (GPL), som publiseres av Free Software Foundation. Du kan selv velge om versjon 3 eller en nyere versjon av GPL skal være gjeldende.

note: (itstool) path: page/p
en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details.
nb: Dette programmet er utgitt i håp om at det kommer til nytte. Det stilles for øvrig INGEN GARANTI OVERHODET, ikke engang om hvorvidt programmet er EGNET TIL ET BESTEMT FORMÅL. Les GNU General Public-lisensen for mer informasjon.

note: (itstool) path: page/p
en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program. If not, see <link href="http://www.gnu.org/licenses/">http://www.gnu.org/licenses/</link>.
nb: Du skal ha mottatt en kopi av GNU General Public-lisensen sammen med dette programmet. Se <link href="http://www.gnu.org/licenses/">http://www.gnu.org/licenses/</link> (engelsk) hvis du ikke har mottatt en kopi.

note: (itstool) path: section/title
en: Restore
nb: Gjenopprett

note: (itstool) path: info/desc
en: What to do if you can’t restore your files
nb: Hvis du ikke kan gjenopprette filer

note: (itstool) path: page/title
en: When Everything Goes Wrong
nb: Når alt går galt

note: (itstool) path: page/p
en: <app>Déjà Dup</app> may fail. Maybe it crashes or gives you an error when you try to restore. When you really need your data back, the last thing you want do deal with is a bug. Consider filing a <link href="https://launchpad.net/deja-dup/+filebug">bug report</link> but in the meantime, here are some approaches to workaround a misbehaving <app>Déjà Dup</app> and get your data back.
nb: <app>Déjà Dup</app> kan svikte, for eksempel i form av programkræsj eller at du får feilmelding når du prøver å gjenopprette noe. Programfeil er det siste du har lyst til å streve med når uhellet er ute. Fyll gjerne ut en <link href="https://launchpad.net/deja-dup/+filebug">feilrapport</link> når du møter problemer. I mellomtiden finner du noen mulige reserveløsninger som du kan prøve med <app>Déjà Dup</app> for å få tilbake tapte data.

note: (itstool) path: note/p
en: This is going to get technical. If none of this makes sense to you, don’t be afraid to <link xref="support">ask for help</link>.
nb: Denne forklaringa kan virke teknisk komplisert. Ikke vær redd for å <link xref="support">be om hjelp</link> hvis noe ikke gir mening.

note: (itstool) path: item/p
en: Open a <app>Terminal</app> window by pressing <keyseq><key>Ctrl</key><key>Alt</key><key>T</key></keyseq>.
nb: Åpne et <app>Terminal</app>vindu ved å trykke <keyseq><key>Ctrl</key><key>Alt</key><key>T</key></keyseq>.

note: (itstool) path: item/p
en: Create the directory in which you will place your restored files. This guide will use <_:file-1/>:
nb: Lag mappa hvor gjenopprettede filer skal legges. Denne veiledninga bruker <_:file-1/>:

note: (itstool) path: section/title
en: Restoring with Duplicity
nb: Gjenoppretting med Duplicity

note: (itstool) path: section/p
en: On the assumption that <app>Déjà Dup</app> is just not working for you right now, you’re going to use the command line tool <app>duplicity</app> that is used by <app>Déjà Dup</app> behind the scenes to back up and restore your files.
nb: Hvis <app>Déjà Dup</app> ikke fungerer akkurat nå, kan du bruke kommandolinje-verktøyet<app>duplicity</app> som er programmet <app>Déjà Dup</app> normalt kjører på toppen av for å gjøre det enkelt å håndtere sikkerhetskopiering.
