deja-dup - en to af translation catalogue (266 entries)

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
af: Rugsteun Moniteer

en: Schedules backups at regular intervals
af: Skedules rugsteuns met gereelde tussenposes

en: @icon@
af: @ikoon@

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
af: Déjà Dup Rugsteuns

en: Keep your important documents safe from disaster
af: Hou jou belangrike dokumente veilig van ramp

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
af: Déjà Dup is 'n eenvoudige rugsteun hulpmiddel. Dit verberg die kompleksiteit van die rugsteun op die regte manier (geïnkripteer, off-site, en gereelde) en gebruik duplicity as die terugeinde.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
af: Ondersteuning vir plaaslike, afgeleë of wolk-rugsteunliggings soos Google Drive

en: Securely encrypts and compresses your data
af: Beveiligdely enkripteer en pers jou data

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
af: Inkrementeelly rug op, laat jou herstel van enige spesifieke rugsteun

en: Schedules regular backups
af: Skedules gereelde rugsteune

en: Integrates well into your GNOME desktop
af: Integreer goed in jou GNOME Bureaublad

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
af: Déjà Dup fokus op gemak van gebruik en die herstel van persoonlike, toevallige verlies van data. As jy 'n volledige stelsel back-up of 'n argief program nodig het, kan jy verkies om ander Friends apps.

en: Backups
af: Rugsteune

en: Change your backup settings
af: Verander jou rugsteuninstellings

en: Back Up
af: Rugsteun

en: Folders to save
af: Vouers om te stoor

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
af: Hierdie lys van dopgehou sal gerugsteun word. Gereserveerde waardes $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC _ SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, en $VIDEOS word erken as die gebruiker se spesiale directories en kan aan die begin van 'n langer pad wees ($HOME/subdir). Gereserveerde waarde $USER vervang word deur die gebruiker se gebruikersnaam en kan enige plek in die -pad wees. Relatiewe inskrywings is relatief tot die gebruiker se tuisgids.

en: Folders to ignore
af: Vouers om te ignoreer

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
af: Hierdie lys van gidse sal nie gerugsteun word nie. Gereserveerde waardes $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC _ SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, en $VIDEOS word erken as die gebruiker se spesiale directories en kan aan die begin van 'n langer pad wees ($HOME/subdir). Gereserveerde waarde $USER vervang word deur die gebruiker se gebruikersnaam en kan enige plek in die -pad wees. Relatiewe inskrywings is relatief tot die gebruiker se tuisgids.

en: The last time Déjà Dup was run
af: Die laaste keer Déjà Dup is hardloop

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
af: Die laaste keer Déjà Dup is suksesvol hardloop. Hierdie keer moet in ISO 8601 formaat wees.

en: The last time Déjà Dup backed up
af: Die laaste keer Déjà Dup terugsteun

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
af: Die laaste kee Déjà Dup 'n rugsteun suksesvol voltooi. Hierdie keer moet in ISO 8601 formaat wees.

en: The last time Déjà Dup restored
af: Die laaste keer Déjà Dup restored

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
af: Die laaste keer Déjà Dup 'n restore suksesvol voltooi het. Hierdie keer moet in ISO 8601 formaat wees.

en: Whether to periodically back up
af: Hetsy tot periodiekly -rugsteun

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
af: Hetsy om outomaties steun op 'n gereelde skedule.

en: How often to periodically back up
af: Hoe dikwels om periodiek rugsteun

en: The number of days between backups.
af: Die aantal van dae tussen rugsteun.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
af: Die laaste keer Déjà Dup nagegaan of dit moet aanpor omtrent rugsteun

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
af: Wanneer 'n gebruiker aanmeld, die Déjà Dup monitor tjeks whether dit indien prompt oor 'n rugsteun. Hierdie is gebruik tot verhoog ontdekbaarheid vir gebruikers daardie doen nie weet oor rugsteun. Hierdie tyd moet wees óf 'disabled' tot turn hierdie tjek af of in ISO 8601 formaat.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
af: Die laaste keer Déjà Dup nagegaan of dit moet prompt oor jou wagwoord.

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
af: In orde om voorkom jy van vergeet jou wagwoord, Déjà Dup sal soms in kennis stel jy te bevestig die wagwoord. Hierdie tyd moet wees óf ‘disabled’ om te draai af hierdie tjek of in ISO 8601 formaat.

en: How long to keep backup files
af: Hoe lank om rugsteunlêers te hou

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
af: Die aantal dae tot hou rugsteunlêers op die rugsteun plek. 'N Waarde van 0 beteken vir ewig. Dit is 'n minimum aantal van dae; die lêers mag gehou word langer.

en: How long to wait between full backups
af: Hoe lank om te wag tussen die volledige rugsteun

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
af: Déjà Dup moet af en toe vars maak volledige rugsteun. Dit is die aantal dae om te wag tussen volledige rugsteun.

en: Whether to use metered networks
af: Of gemeterde netwerke gebruik word

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
af: Indien onwaar, Déjà Dup sal weier om geskeduleerde rugsteunkopies oor gemeten netwerkverbindings uit te voer (soos 4G).

en: Type of location to store backup
af: Tipe ligging om rugsteun op te slaan

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
af: Die tipe van rugsteun plek. Indien 'auto', 'n standaard sal wees gekies op wat is beskikbaar.

en: The folder where backups are stored
af: Die vouer waar rugsteune gestoor word

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
af: Die vouerhiërargie waar rugsteune gestoor word. Pade kan wees absolute of relatiewe te jou huis gids.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
af: Die unieke lêerstelsel-identifiseerder vir die aandrywer, gebruik om die aandrywer te herken wanneer dit ingeprop is.

en: Name
af: Naam

en: The name of the external drive.
af: Die naam van die eksterne aandrywer.

en: Icon
af: Ikoon

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
af: Die ikoon van die eksterne aandrywer, as 'n seraliseerde GIcon.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
af: Die vouerhiërargie waar rugsteune gestoor word. Paths is relatief tot die aandrywer.

en: The server address
af: Die bediener adres

en: The URI of the remote server location.
af: Die URI -van die afgeleë bediener plek.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
af: Die vouerhiërargie waar rugsteune gestoor word. Pade kan absolute of relatief tot die gasheer wees.

en: The folder path where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
af: Die vouer pad waar rugsteun gestoor word. Pade kan absoluut of relatief tot die gasheer wees.

[ctx: shortcut window]
en: General
af: Algemene

[ctx: shortcut window]
en: Show help
af: Wys hulp

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
af: Oop spyskaart

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
af: Sleutelbord kortpaaie

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
af: Browsen Gerugsteun Lêers

[ctx: shortcut window]
en: Search
af: Soektog

[ctx: shortcut window]
en: Go back
af: Gaan terug

en: Back
af: Terug

en: Select
af: Selekteer

en: Search
af: Soektog

en: _Cancel
af: _Kanselleer

en: Keep your important files safe in a backup.
af: Hou jou belangrike lêers veilig in 'n rugsteun.

en: Create My First _Backup
af: Skep My Eerste _Rugsteun

en: _Restore From a Previous Backup
af: _Herstel Vanaf 'n Vorige Rugsteun

en: Automatic backup
af: Outomatiese rugsteun

en: Back up _automatically
af: Rugsteun _outomaties

en: _Back Up Now
af: _Rugsteun Nou

en: Overview
af: Oorsig

en: _Date
af: _Datum

en: Scanning backup files…
af: Skandeer tans rugsteun lêers...

en: _Retry
af: _Herprobeer

en: _Connect
af: _Konnekteer

en: Encryption password needed
af: Enkripsie wagwoord wat nodig is

en: _Enter Password
af: _Voer wagwoord in

en: Restore
af: Restoureer

en: Con_tinue
af: Voo_rtgaan

en: E_ncryption password
af: E_nkripsie wagwoord

en: _Show password
af: _Wys wagwoord

en: _Remember password
af: _Onthou wagwoord

en: _Preferences
af: _Voorkeure

en: _Keyboard Shortcuts
af: _Sleutelbord Kortpaaie

en: _Help
af: _Hulp

en: _About Backups
af: _Oor Rugsteune

en: Select _All
af: Kies _Alle

en: Select _None
af: Selekteer _Geeneen

en: Storage
af: Berging

en: _Location
af: _Ligging

en: _Keep Backups
af: _Hou Rugsteun

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space.
af: Die oudste rugsteune sal nog steeds wees geskrap vroeër indien die ligging is lae op ruimte.

en: Schedule
af: Skedule

en: Back Up _Automatically
af: Rugsteun _Outomaties

en: Automatic Backup _Frequency
af: Outomaties Rugsteun _Frekwensie

en: Folders to Back Up
af: Vouers om Rugsteun

en: Includes
af: Insluit

en: Folders to Ignore
af: Vouers om ignoreer

en: Excludes
af: Sluit uit

en: Preferences
af: Voorkeure

note: Translators: storage as in "where to store the backup"
en: _Storage Location
af: Stooring Ligging

en: _Folder
af: _Vouer

en: _Reset Account Access
af: _Stel Rekening Toegang weer in

en: _Network Location
af: _Netwerk Ligging

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
af: Hierdie opberging ligging is geen langer ondersteun. Jy kan nog steeds gebruik duplicity direk om rugsteun of restore jou lêers.

en: _Choose Folder…
af: _Kies Vouer

en: Network Locations
af: Netwerk Liggings

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Network locations are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
af: Netwerkliggings bestaan uit 'n protokolvoorvoegsel, 'n adres, en soms 'n pad afhangende van die protokol. Voorbeelde:

en: Available Protocols
af: Beskikbare Protokolle

en: File Transfer Protocol
af: Lêer Oordrag Protokol

en: Network File System
af: Netwerk Lêer Sisteem

en: SSH File Transfer Protocol
af: SSH Lêer Oordrag Protokol

en: Prefix
af: Voorvoegsel

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
af: sftp:// of ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
af: dav:// of davs://

[ctx: verb]
en: _Test
af: _Toets

en: _Resume Later
af: _Hervat Later

en: _Back
af: _Terug

en: _Close
af: _Sluit

en: _Forward
af: _Vorentoe

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
af: Rugsteun

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
af: _Rugsteun

en: Creating the first backup.  This may take a while.
af: Skep die eerste rugsteun. Dit kan 'n rukkie duur.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
af: Skep 'n nuwe rugsteun om te beskerm teen rugsteun korrupsie. Hierdie- sal langer duur as normaal.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
af: Rugsteun tans:

en: Backup Failed
af: Rugsteun Misluk

en: Backup Finished
af: Rugsteun Voltooi

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
af: Jou lêers is suksesvol gerugsteun en getoets.

en: Backing Up…
af: Rugsteun tans...

en: Scanning:
af: Skandering:

en: Scanning…
af: Skandeer tans...

en: _Details
af: _Besonderhede

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
af: Ten einde om voort te gaan, moet die volgende pakkette geïnstalleer word:

en: _Allow restoring without a password
af: _Laat herstel toe sonder 'n wagwoord

en: _Password-protect your backup
af: _Wagwoord-beskerm jou rugsteun

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
af: Jy sal jou wagwoord nodig hê om jou lêers te herstel. Jy sal dit dalk wil skryf af.

en: Confir_m password
af: Bevest_ig wagwoord

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
af: Ten einde om dit na te gaan jy sal in staat wees om haal jou lêers in die geval van 'n noodgeval, sleutel jou enkripsie wagwoord weer aan voer 'n kort restore toets.

en: Test every two _months
af: Toets elke twee_maande

en: _Grant Access
af: _Verleen Toegang

en: Install Packages
af: Installeer Pakkette

en: Summary
af: Opsomming

en: Restore Test
af: Restore Toets

en: Grant Access
af: Verleen Toegang

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
af: Misluk met 'n onbekende fout.

en: Require Password?
af: Vereis Wagwoord?

en: Encryption Password Needed
af: Enkripsie Wagwoord Nodig

[ctx: verb]
en: _Install
af: _Installeer

en: _Backup location
af: _Rugsteun ligging

en: Restore From Where?
af: Restore Van Waar?

en: Restore files to _original locations
af: Restore lêers na_oorspronklike liggings

en: Restore to _specific folder
af: Restore na_spesifieke lêergids

en: Choose destination for restored files
af: Kies bestemming vir restored lêers

en: Restore _folder
af: Restore_vouer

en: Backup location
af: Rugsteun ligging

en: Restore date
af: Restore datum

en: Restore folder
af: Restore vouer

en: Checking for Backups…
af: Kontroleeres vir rugsteuns...

en: Restore From When?
af: Restore Van Wanneer af?

en: Restore to Where?
af: Restore om Waar?

note: If we didn't see any dates...  Must not be any backups on the backend
en: No backups to restore
af: Geen rugsteun tot restore

en: Original location
af: Oorspronklike ligging

en: File to restore | Files to restore
af[0]: Lêer na restore
af[1]: Lêers na restore

en: Restore Failed
af: Restore Misluk

en: Restore Finished
af: Restore Afgewerkte

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
af: Jou lêers was suksesvol restored.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
af[0]: Jou lêer was suksesvol restored.
af[1]: Jou lêers was suksesvol restored.

en: Click on items to select them
af: Klik op items om hulle te kies

en: %u selected | %u selected
af[0]: %u geselekteer
af[1]: %u geselekteer

en: Authentication needed
af: Ontentisering benodig

en: At least six months
af: Ten minste ses maande

en: At least a year
af: Ten minste 'n jaar

en: Forever
af: Verewig

en: At least %d day | At least %d days
af[0]: Ten minste %d dag
af[1]: Minstens %d dae

en: Remove
af: Verwyder

en: Add
af: Voeg

en: Choose folders
af: Kies vouers

en: _Add
af: _Voeg

en: Local Folder
af: Plaaslike Lêergids

en: Network Server
af: Netwerk Bediener

en: Google Cloud Storage
af: Google Cloud Berging

en: Rackspace Cloud Files
af: Rackspace Cloud Lêers

en: Choose Folder
af: Kies Vouer

en: Daily
af: Daagliks

en: Weekly
af: Weekliks

en: Every %d day | Every %d days
af[0]: Elke %d dag
af[1]: Elke %d dae

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Next backup is today.
af: Volgende rugsteun is vandag.

en: Next backup is tomorrow.
af: Volgende rugsteun is môre.

en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
af[0]: Volgende rugsteun is %d dag van nou af.
af[1]: Volgende rugsteun is %d dae van nou af.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Last backup was today.
af: Laaste rugsteun was vandag.

en: Last backup was yesterday.
af: Die laaste rugsteun was gister.

en: Last backup was %d day ago. | Last backup was %d days ago.
af[0]: Die laaste rugsteun was %d dag gelede.
af[1]: Die laaste rugsteun was %d dae gelede.

en: No recent backups.
af: Geen onlangse rugsteun nie.

en: No backup scheduled.
af: Geen rugsteun geskeduleer nie.

en: Connect to Server
af: Konnekteer na Bediener

en: _Username
af: _Gebruikernaam

en: _Password
af: _Wagwoord

en: S_how password
af: W_ys wagwoord

en: Location not available
af: Ligging nie beskikbaar nie

en: Connect _anonymously
af: Verbind _anoniem

en: Connect as u_ser
af: Verbind as g_ebruiker

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
af: _Domein

en: Keep your files safe by backing up regularly
af: Hou jou lêers veilig deur gereeld te rugsteun

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
af: Belangrike dokumente, data en instellings kan beskerm word deur dit in 'n rugsteun te stoor. In die geval van 'n ramp, jy sal in staat wees om recover hulle van die rugsteun af.

en: _Don't Show Again
af: _Moenie weer wys nie

en: _Open Backup Settings
af: _Oop Rugsteun Instellings

en: Backup completed
af: Rugsteun voltooi

en: Backup finished
af: Rugsteun afgewerkte

en: Not all files were successfully backed up.  See dialog for more details.
af: Nie alle lêers is suksesvol gerugsteun nie. Sien dialoog vir meer besonderhede.

en: Starting scheduled backup
af: Begin tans met geskeduleerde rugsteun

en: Could not display %s
af: Kon nie vertoon %s

en: Show version
af: Wys weergawe

en: Restore given files
af: Restore gegewe lêers

en: Immediately start a backup
af: Onmiddellik -begin 'n rugsteun

en: An operation is already in progress
af: 'N bewerking is reeds aan die gang

en: Scheduled backup delayed
af: Geplande rugsteun -vertraag

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
af: %1$s op %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
af: Rugsteun sal begin wanneer %s gekoppel is.

en: Storage location not available
af: Bergings ligging nie beskikbaar nie

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
af: Wag tans vir '%s' om verbind te word...

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
af: Rugsteun sal begin wanneer 'n netwerkverbinding beskikbaar is.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
af: %s op Google Drive

en: Could not log into Google servers.
af: Kon nie log in Google bedieners.

en: Google credentials for Déjà Dup
af: Google geloofsbriewe vir Déjà Dup

en: You first need to allow Backups to access your Google account.
af: Jy eers behoefte om toelaat Rugsteuns te toegang jou Google rekening.

en: The network server is not available
af: Die netwerk bediener is nie beskikbaar nie

en: Waiting for a network connection…
af: Wag vir 'n netwerk verbinding ...

en: Could not mount storage location.
af: Kon nie mount berging plek.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
af: Samba-netwerkliggings moet 'n gasheernaam en 'n aandeel naam.

en: Access Granted
af: Toegang Verleen

en: Backups will now continue. You can close this page.
af: Rugsteuns sal nou voortgaan. Jy kan sluit hierdie bladsy.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
af: Huis (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
af: Huis

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
af: Asblik

en: Backup encryption password
af: Rugsteun enkripsie wagwoord

en: Backing up…
af: Rugsteun...

en: Checking for backups…
af: Kontroleer tans vir rugsteun...

en: Listing files…
af: Lys tans lêers...

en: Preparing…
af: Berei tans voor…

en: Verifying backup…
af: Verifieer rugsteun...

en: Restoring files…
af: Restoureer tans lêers...

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
af: Dit lyk asof jou rugsteun korrupteed is. Jy moet die rugsteun uitvee en weer probeer.

en: Paused (no network)
af: Laat wag (geen netwerk)

note: Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small. Try using one with at least %s.
af: Rugsteunligging is te klein. Probeer gebruik een met ten minste %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using one with at least %s.
af: Rugsteun ligging het nie genoeg vrye ruimte nie. Probeer gebruik een met ten minste %s.

en: Cleaning up…
af: Skoonmaak up…

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't make it into the backup because we couldn't read them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
af: Kon nie die volgende lêers rugsteun nie. Asseblief maak seker dat jy hulle kan oopmaak.

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't actually restore because we couldn't write to them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
af: Kon nie restoureer- die volgende lêers. Asseblief maak seker dat jy aan hulle kan skryf.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
af: Slegte koderings wagwoord.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
af: Kon nie restoureer '%s': Lêer word nie in rugsteun gevind nie

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
af: Die bestaande rugsteun is van 'n rekenaar genaamd %s, maar die die huidige rekenaar se naam is %s. As dit so is onverwagte, jy moet rugsteun na 'n verskillende ligging.

en: Computer name changed
af: Rekenaar se naam verander

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
af: Toestemming geweier wanneer jy probeer skep ‘%s’.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
af: Toestemming geweier toe hy probeer lees ‘%s’.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
af: Toestemming geweier toe hy probeer uitvee ‘%s’.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
af: Rugsteun ligging '%s' bestaan ​​nie.

en: No space left.
af: Geen spasie oor nie.

en: Error reading file ‘%s’.
af: Foutlees lêer ‘%s’.

en: Error writing file ‘%s’.
af: Fout skryf lêer ‘%s’.

en: No space left in ‘%s’.
af: Geen spasie oor in ‘%s’.

en: No backup files found
af: Geen rugsteun lêers gevind nie

en: Uploading…
af: Oplaai tans...

en: Could not understand duplicity version.
af: Kon nie die weergawe duplisiteit verstaan ​​nie.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
af: Kon nie die weergawe duplisiteit verstaan ​​nie ‘%s’.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
af: Rugsteuns vereis by minste weergawe %d.%d.%.2d van duplicity, maar enigste gevind weergawe %d.%d.%.2d

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
af: Die rugsteun sal begin wanneer 'n ongemeterde netwerkverbinding beskikbaar is.
