deja-dup - en to be translation catalogue (309 entries)

en: Co_ntinue
be: _Працягнуць

[ctx: verb]
en: _Test
be: _Праверыць

en: _Resume Later
be: П_рацягнуць пазней

en: _Back
be: _Назад

en: _Close
be: _Закрыць

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Forward
be: _Далей

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
be: Стварыць рэзервовую копію

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
be: _Стварыць рэзервовую копію

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
be: Наступныя папкі не могуць быць рэзерваваныя, бо ў Backups няма да іх доступу:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
be: Ствараецца першая рэзервовая копія.  Гэта можа заняць пэўны час.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
be: Ствараецца поўная копія для абароны ад магчымых пашкоджанняў.  Гэта можа заняць больш часу, чым звычайна.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
be: Ствараецца рэзервовая копія для:

en: Backup Failed
be: Рэзервовае капіяванне не атрымалася

en: Backup Finished
be: Рэзервовае капіяванне завершана

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
be: Рэзервовая копія файлаў паспяхова створана і праверана.

en: Backing Up…
be: Рэзервовае капіяванне…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
be: Рэзервовыя копіі маюць патрэбу ў вашым удзеле для працягу працы

en: Backup in progress
be: Выконваецца рэзервовае капіяванне

en: Restore From Where?
be: Адкуль аднавіць?

en: _Search
be: _Пошук

en: Scanning:
be: Скануецца:

en: Scanning…
be: Сканаванне…

en: _Details
be: _Падрабязнасці

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
be: Каб працягнуць, патрэбна ўсталяваць наступныя пакеты:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
be: Каб аднавіць файлы, будзе патрэбны пароль. Магчыма, вы хочаце яго запісаць.

en: _Password-protect your backup
be: Абараніце _паролем рэзервовую копію

en: E_ncryption password
be: Пароль _шыфравання

en: Confir_m password
be: Пацвер_дзіць пароль

en: _Remember password
be: _Запомніць пароль

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
be: Каб праверыць магчымасць доступу да вашых файлаў у выпадку экстраннай сітуацыі, калі ласка, ізноў увядзіце пароль для доступу да зашыфраваных даных, каб выканаць праверку на аднаўленне.

en: Test every two _months
be: Правяраць кожныя два _месяцы

en: _Grant Access
be: _Дазволіць доступ

en: Install Packages
be: Усталяваць пакеты

en: Summary
be: Зводка

en: Restore Test
be: Праверка аднаўлення

en: Grant Access
be: _Дазволіць доступ

en: Set Encryption Password
be: Задаць пароль шыфравання

en: Require Password?
be: Патрабаваць пароль?

en: Encryption Password Needed
be: Патрабуецца пароль шыфравання

en: Backups needs your encryption password to continue
be: Для працягу рэзервовага капіявання патрабуецца пароль шыфравання

[ctx: verb]
en: _Install
be: _Усталяваць

en: Backups needs to install packages to continue
be: Для працягу рэзервовага капіявання патрабуецца ўсталяваць пакеты

en: Restore
be: Аднавіць

en: _Restore
be: _Аднавіць

en: Restore files to _original locations
be: Аднавіць файлы на іх ранейшае размяшчэнне

en: Restore to _specific folder
be: Аднавіць у _вызначаную папку

en: _Folder
be: _Папка

en: Backups does not have permission to restore the following files:
be: Backups не мае дазволу на аднаўленне наступных файлаў:

en: Backup location
be: Размяшчэнне рэзервовых копій

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
be: Дата аднаўлення

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
be: Аднавіць у папку

en: Checking for Backups…
be: Праверка наяўнасці рэзервовых копій…

en: Restore From When?
be: З якога моманту аднавіць?

en: Restore to Where?
be: Куды аднавіць файлы?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
be: Аднаўленне:

en: No backups to restore
be: Няма рэзервовых копій для аднаўлення

en: Original location
be: Зыходнае размяшчэнне

en: File to restore | Files to restore
be[0]: Файл для аднаўлення
be[1]: Файла для аднаўлення
be[2]: Файлаў для аднаўлення

en: Restore Failed
be: Аднаўленне не атрымалася

en: Restore Finished
be: Аднаўленне завершана

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
be: Вашы файлы адноўлены.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
be[0]: Ваш файл адноўлены.
be[1]: Вашы файлы адноўлены.
be[2]: Вашы файлы адноўлены.

en: Restoring…
be: Аднаўленне…

en: Restore in progress
be: Выконваецца аднаўленне

en: Cannot back up automatically
be: Аўтаматычнае рэзервовае капіяванне немагчыма

en: Authentication needed
be: Патрабуецца праверка сапраўднасці

en: No backup files found
be: Рэзервовых копій не знойдзена

en: Back Up _Automatically
be: _Аўтаматычнае рэзерваванне

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
be: Наступнае рэзервовае капіяванне - сёння.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
be: Наступнае рэзервовае капіяванне было б сёння.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
be: Наступнае рэзервовае капіяванне - заўтра.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
be: Наступнае рэзервовае капіяванне было б заўтра.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
be[0]: Наступнае рэзервовае капіяванне праз %d дзень.
be[1]: Наступнае рэзервовае капіяванне праз %d дні.
be[2]: Наступнае рэзервовае капіяванне праз %d дзён.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
be[0]: Наступнае рэзервовае капіяванне было б праз %d дзень.
be[1]: Наступнае рэзервовае капіяванне было б праз %d дні.
be[2]: Наступнае рэзервовае капіяванне было б праз %d дзён.

en: At least three months
be: Не менш за тры месяцы

en: At least six months
be: Не менш за шэсць месяцаў

en: At least a year
be: Не менш за год

en: Forever
be: Бясконца

en: At least %d day | At least %d days
be[0]: Мінімум %d дзень
be[1]: Мінімум %d дня
be[2]: Мінімум %d дзён

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
be: Google Дыск

en: Local Folder
be: Лакальная папка

en: Network Server
be: Сеткавы сервер

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
be: Воблачнае сховішча Google

en: Daily
be: Штодзень

en: Weekly
be: Штотыдзень

en: Every %d day | Every %d days
be[0]: Кожны %d дзень
be[1]: Кожныя %d дні
be[2]: Кожныя %d дзён

en: Use _Restic instead of Duplicity
be: Выкарыстоўваць Restic _замест Duplicity

en: File
be: Файл

en: Link
be: Спасылка

en: Folder
be: Папка

en: Choose Folder
be: Выберыце папку

en: _Username
be: _Імя карыстальніка

en: _Password
be: _Пароль

en: Location not available
be: Размяшчэнне недаступнае

en: Backups needs your password to continue
be: Каб працягнуць рэзервовае капіяванне, патрабуецца пароль

en: Connect _anonymously
be: Далучыцца _ананімна

en: Connect as u_ser
be: Далучыцца як _карыстальнік

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
be: _Дамен

en: Starting scheduled backup
be: Запуск рэзервовага капіявання па раскладзе

en: Scheduled backup delayed
be: Адкладзена стварэнне рэзервовай копіі па раскладзе

en: Backup completed
be: Рэзервовае капіяванне выканана

en: Backup finished
be: Стварэнне рэзервовай копіі завершана

en: But not all files were successfully backed up.
be: Але не ўсе файлы былі паспяхова рэзерваваныя.

en: Backup failed
be: Збой стварэнне рэзервовай копіі

en: Restore failed
be: Збой аднаўлення

en: Keep your files safe by backing up regularly
be: Захоўвайце свае файлы ў бяспецы праз стварэнне рэгулярных рэзервовых копій

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
be: Важныя дакументы, даныя і налады можна абараніць праз рэзервовае капіяванне. У выпадку страты даных вы зможаце аднавіць іх з рэзервовай копіі.

en: Don’t Show Again
be: Больш не паказваць

en: Open Backups
be: Адкрытыя рэзервовыя копіі

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
be: Restic - гэта яшчэ адзін інструмент для рэзервовага капіявання, які можна выкарыстоўваць замест Duplicity.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
be: Ёсць надзея, што ў будучыні Restic будзе лягчэй укараняць новыя функцыі.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
be: Гэта эксперыментальная функцыя, і яна можа быць выдалена ў любы час.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
be: Будзьце асцярожныя, але кожнае тэставанне, з якім вы можаце даць рады, будзе ацэнена па вартасці.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
be: Калі ласка, укажыце %sreport%s поспехаў або няўдач пры ўключэнні.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
be: Сёння

en: Yesterday
be: Учора

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
be[0]: %d дзень таму
be[1]: %d дні таму
be[2]: %d дзён таму

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
be: Няма

en: Back
be: Назад

en: Search
be: Пошук

en: _OK
be: _ОК

en: Show version
be: Паказаць версію

en: Restore given files
be: Аднавіць гэтыя файлы

en: Immediately start a backup
be: Неадкладна пачаць рэзервовае капіяванне

en: Please list files to restore
be: Калі ласка, пералічыце файлы для аднаўлення

en: An operation is already in progress
be: Аперацыя ўжо выконваецца

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
be: Рэзервовыя копіі Déjà Dup

en: Backups
be: Рэзервовыя копіі

en: Protect yourself from data loss
be: Абараніце сябе ад страты даных

en: Back Up
be: Стварыць рэзервовую копію

en: Folders to save
be: Папкі, якія захоўваюцца

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
be: Для гэтага спіса каталогаў будзе створана рэзервовая копія. Зарэзерваваныя значэнні $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH і $VIDEOS распазнаюцца як адмысловыя каталогі карыстальніка і могуць знаходзіцца напачатку даўжэйшага шляху ($HOME/падкаталог). Зарэзерваванае значэнне $USER замяняецца імем карыстальніка і можа знаходзіцца ў любым месцы шляху. Запісы з адноснымі шляхамі ставяцца да хатняга каталога карыстальніка.

en: Folders to ignore
be: Папкі, якія ігнаруюцца

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
be: Для гэтага спіса каталогаў не будзе створана рэзервовая копія. Зарэзерваваныя значэнні $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH і $VIDEOS распазнаюцца як адмысловыя каталогі карыстальніка і могуць знаходзіцца напачатку даўжэйшага шляху ($HOME/падкаталог). Зарэзерваванае значэнне $USER замяняецца імем карыстальніка і можа знаходзіцца ў любым месцы шляху. Запісы з адноснымі шляхамі ставяцца да хатняга каталога карыстальніка.

en: The last time Déjà Dup was run
be: Час, калі Déjà Dup запускалася ў апошні раз

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
be: Папярэдні паспяховы запуск Déjà Dup. Час павінен быць у фармаце ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
be: Дата апошняга рэзервовага капіявання праз Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
be: Дата апошняга паспяховага стварэння рэзервовай копіі праз Déjà Dup. Час павінен быць у фармаце ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
be: Дата апошняга аднаўлення праз Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
be: Дата апошняга паспяховага аднаўлення праз Déjà Dup. Час павінен быць у фармаце ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
be: Ці ствараць рэгулярныя рэзервовыя копіі

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
be: Ці запускаць рэзервовае капіяванне па раскладзе.

en: How often to periodically back up
be: Перыядычнасць рэзервовага капіявання

en: The number of days between backups.
be: Колькасць дзён паміж рэзервовымі копіямі.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
be: Апошні раз, калі Déjà Dup правяраў патрэбу запыту пра рэзервовае капіяванне

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
be: Пасля ўваходу карыстальніка ў сістэму, манітор Déjà Dup правярае, ці трэба паведамляць пра патрэбу рэзервовага капіявання. Гэта спросціць працу для карыстальнікаў, якія мала ведаюць пра рэзервовае капіяванне. Час задаецца ў фармаце ISO 8601. Для адключэння праверак пакажыце значэнне 'disabled'.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
be: Калі Déjà Dup апошні раз правяраў патрэбу запыту вашага пароля

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
be: Каб вы не забылі свае паролі, Déjà Dup будзе перыядычна апавяшчаць вас пра неабходнасць пацвярджэння пароля. Значэнне павінна быць або часам у фармаце ISO 8601, або «disabled», калі трэба адключыць праверку.

en: How long to keep backup files
be: Як доўга захоўваць рэзервовыя копіі

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
be: Колькасць дзён захоўвання рэзервовай копіі. Значэнне 0 - бясконца. Гэта мінімальная колькасць дзён, файлы могуць захоўвацца даўжэй.

en: How long to wait between full backups
be: Перыяд часу паміж поўнымі рэзервовымі копіямі

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
be: Déjà Dup неабходна час ад часу ствараць актуальныя поўныя рэзервовыя копіі. Гэта колькасць дзён паміж поўнымі рэзервовымі копіямі.

en: Whether to use metered networks
be: Ці выкарыстоўваць сеткі з тарыфікацыяй

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
be: Калі «false», Déjà Dup не будзе запускаць рэзервовае капіяванне па раскладзе праз сеткавае злучэнне з тарыфікацыяй (напрыклад, 4G).

en: Command to run before the backup tool
be: Каманда, якая выконваецца перад інструментам рэзервовага капіявання

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
be: Карысна, напрыклад, калі вам трэба ўручную змантаваць папку. Калі не ўдасца выканаць гэту каманду, рэзервовае капіяванне не пачнецца.

en: Command to run after the backup tool
be: Каманда, якая выконваецца пасля інструмента рэзервовага капіявання

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
be: Карысна, калі вам трэба ачысціць даныя пасля каманды наладкі. Збоі ігнаруюцца.

en: Command to run around the backup tool
be: Каманда, якая выконваецца з інструментам рэзервовага капіявання

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
be: Карысна, калі вам трэба абмежаваць рэсурсы або нейкім чынам удакладніць выкананне каманды для інструмента. Прыкладам значэння можа быць 'trickle -u 500', у выніку чаго deja-dup выканае 'trickle -u 500 duplicity …'.

en: Type of location to store backup
be: Тып месца захоўвання копій

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
be: Тып размяшчэння рэзервовай копіі. Калі ‘auto’, будзе выкарыстоўвацца даступнае размяшчэнне па змаўчанні.

en: The folder where backups are stored
be: Папка якая змяшчае рэзервовыя копіі

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
be: Іерархія папак, у якіх захоўваюцца рэзервовыя копіі. Шляхі могуць быць абсалютнымі або адноснымі да хатняй папкі.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
be: Унікальны ідэнтыфікатар файлавай сістэмы, які выкарыстоўваецца для апазнавання дыска пры яго падлучэнні.

en: Name
be: Імя

en: The name of the external drive.
be: Імя знешняга дыска.

en: Icon
be: Значок

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
be: Значок знешняга дыска ў выглядзе ўпарадкаванага GIcon.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
be: Іерархія папак, у якіх захоўваюцца рэзервовыя копіі. Шляхі могуць быць адноснымі да дыска.

en: The server address
be: Адрас сервера

en: The URI of the remote server location.
be: URI размяшчэння на аддаленым серверы.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
be: Іерархія папак, у якіх захоўваюцца рэзервовыя копіі. Шляхі могуць быць абсалютнымі або адноснымі да хоста.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
be: Déjà Dup — гэта просты інструмент рэзервовага капіявання. З ім не адчуваецца складанасці са стварэннем правільных рэзервовых копій (зашыфраваных, рэгулярных, на знешнім носьбіце), у якасці ўнутранага сродку выкарыстоўваецца duplicity.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
be: Падтрымка лакальных, дыстанцыйных або хмарных размяшчэнняў рэзервовых копій, такіх як Google Drive

en: Securely encrypts and compresses your data
be: Надзейна шыфруе і сціскае даныя

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
be: Паэтапнае рэзервовае капіяванне, дазваляе вам выконваць аднаўленне з пэўных рэзервовых копій

en: Schedules regular backups
be: Рэзервовае капіяванне па раскладзе

en: Integrates well into your GNOME desktop
be: Інтэгруецца на належным роўні з працоўным сталом GNOME

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
be: Déjà Dup накіравана на простае выкарыстанне і аднаўленне персанальных даных, у выпадку іх страты. Калі вам патрабуецца паўнавартаснае рэзервовае капіяванне сістэмы або праграма архівавання, разгледзьце іншыя варыянты праграм рэзервовага капіявання.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
be: Захоўвайце рэзервовыя копіі аўтаматычна - наладзьце і забудзьцеся

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
be: Аднаўленне ў адзін момант — прагледзьце свае файлы і выберыце, што аднавіць

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
be: Захоўвайце ў воблака, сеткавы сервер або лакальны дыск

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
be: Кіруйце рэзервовымі копіямі самі, выбірайце якія папкі вы хочаце ўключыць у копію

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
be: Сродак рэзервовага капіявання

en: Schedules backups at regular intervals
be: Выконвае рэгулярнае рэзервовае капіяванне па раскладзе

en: Files
be: Файлы

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
be: Сканаванне рэзервовых копій файлаў…

en: Folder is Empty
be: Папка пустая

en: No Results Found
be: Нічога не знойдзена

en: Try a different search
be: Паспрабуйце змяніць пошукавы запыт

en: _Retry
be: _Паўтарыць

en: _Connect
be: _Далучыцца

en: Encryption password needed
be: Патрабуецца пароль для шыфравання

en: _Enter Password
be: _Увядзіце пароль

en: Location
be: Размяшчэнне

en: Add
be: Дадаць

en: Folders
be: Папкі

en: Folders to Back Up
be: Папкі для рэзервовага капіявання

en: These folders are always ignored:
be: Гэтыя папкі, звычайна ігнаруюцца:

en: Folders to Ignore
be: Папкі, якія варта ігнараваць

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
be: Гэта папка не падлягае рэзервоваму капіяванню, бо ў праграмы няма да яе доступу.

en: Remove
be: Выдаліць

en: Storage
be: Носьбіт

en: _Reset Account Access
be: Аднавіць доступ да ўліковага запісу

en: Ser_ver Address
be: Адрас сер_вера

en: _Location
be: _Размяшчэнне

en: Help
be: Даведка

en: Overview
be: Агляд

en: _Back Up Now
be: _Зрабіць рэзервовую копію

en: Con_tinue
be: Пра_цягнуць

en: General
be: Агульныя

en: Schedule
be: Расклад

en: Automatic Backup _Frequency
be: _Частата аўтаматычнага рэзервавання

en: _Keep Backups
be: _Захоўвайце рэзервовыя копіі

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
be: Самыя старыя рэзервовыя копіі будуць выдаляцца раней, калі ў сховішчы мала месца або захоўвацца да трох месяцаў даўжэй, каб пазбегнуць выдалення залежных рэзервовых копій.

en: Labs
be: Лабараторыі

en: Main Menu
be: Галоўнае меню

en: _Select All
be: Выбраць ус_е

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Keyboard Shortcuts
be: _Спалучэнні клавіш

en: _Help
be: _Даведка

en: _About Backups
be: _Аб праграме

en: Most Recent Backup
be: Нядаўнія рэзервовыя копіі

en: Server Addresses
be: Адрас сервера

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
be: Адрасы сервераў складаюцца з прэфікса пратакола, адраса і, часам шляху, у залежнасці ад пратакола. Напрыклад:

en: Available Protocols
be: Даступныя пратаколы

en: Prefix
be: Прэфікс

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
be: ftp:// або ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
be: sftp:// або ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
be: dav:// або davs://

en: _Date
be: _Дата

en: Welcome to Backups
be: Вітаем у праграме Рэзервовае капіяванне

en: Create Your First _Backup
be: Стварыце сваю першую _рэзервовую копію

en: _Restore From a Previous Backup
be: _Аднаўленне з папярэдняй рэзервовай копіі

[ctx: shortcut window]
en: General
be: Агульныя

[ctx: shortcut window]
en: Show help
be: Паказаць даведку

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
be: Адкрыць меню

[ctx: shortcut window]
en: Quit
be: Выхад

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
be: Налады

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
be: Прагляд рэзервовых копій файлаў

[ctx: shortcut window]
en: Search
be: Пошук

[ctx: shortcut window]
en: Go back
be: Назад

[ctx: shortcut window]
en: Select all
be: Выбраць усе

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
be: %1$s на %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
be: Рэзервовае капіяванне пачнецца пасля падлучэння %s.

en: Storage location not available
be: Размяшчэнне сховішча недаступна

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
be: Чаканне падлучэння «%s» …

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
be: Рэзервовае капіяванне будзе пачата пры падлучэнні да сеткі.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
be: %s на Google Drive

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
be: %s на Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
be: Вы павінны падаць папку Microsoft OneDrive.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
be: Не ўдалося ўвайсці на %s сервераў.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
be: %s уліковыя даныя для Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
be: Спачатку вам трэба дазволіць Праграме доступ да вашага ўліковага запісу %s.

en: The network server is not available
be: Сеткавы сервер недаступны

en: Waiting for a network connection…
be: Чаканне злучэння з сеткай…

en: Could not mount storage location.
be: Не ўдалося падключыць размяшчэнне сховішча.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
be: Сеткавае размяшчэнне сервера павінна быць указана ў наладах размяшчэння сховішча.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
be: Сеткавае размяшчэнне сервера «%s» не падобна на сеткавае размяшчэнне.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
be: Сеткавыя размяшчэнні Samba павінны ўключаць імя хоста і агульнага рэсурсу.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
be: Хатняя папка (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
be: Хатняя папка

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
be: Сметніца

en: Backup encryption password
be: Зрабіць рэзервовую копію пароля шыфравання

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
be: Пераканайцеся, што ў Backups ёсць дазвол на запуск у фонавым рэжыме ў «Налады → Праграмы → Backups» і паўтарыце спробу.

en: Backing up…
be: Рэзервовае капіяванне…

en: Checking for backups…
be: Праверка наяўнасці рэзервовых копій…

en: Listing files…
be: Спіс файлаў…

en: Preparing…
be: Выконваецца падрыхтоўка…

en: Custom tool setup failed.
be: Не ўдалося наладзіць адвольны інструмент.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
be: Не ўдалося стварыць рэзервовую копію наступных файлаў.  Калі ласка, пераканайцеся, што вы можаце адкрыць іх.

en: Verifying backup…
be: Праверка рэзервовай копіі…

en: Restoring files…
be: Аднаўленне файлаў…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
be: Не ўдалося аднавіць наступныя файлы.  Пераканайцеся, што ў вас ёсць дазвол на запіс.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
be: Напэўна, ваша рэзервовая копія пашкоджана.  Выдаліце рэзервовую копію і паспрабуйце зноў.

en: Paused (no network)
be: Прыпынена (няма сеткі)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
be: Месца для рэзервовых копій занадта маленькае.

en: Try using a location with at least %s.
be: Паспрабуйце выкарыстоўваць месца, што змяшчае не менш за %s.

en: (Space for two full backups is required.)
be: (Патрабуецца прастора для дзвюх поўных рэзервовых копій)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
be: У месцы для рэзервовага капіявання недастаткова вольнай прасторы. Вызваліце прынамсі %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
be: У месцы для рэзервовага капіявання недастаткова вольнай прасторы. Паспрабуйце выкарыстоўваць месца, што змяшчае не менш за %s.

en: Cleaning up…
be: Ачыстка…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
be: Не ўдалося (невядомая памылка)

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
be: Кепскі пароль шыфравання.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
be: Не ўдалося аднавіць «%s»: файл не знойдзены ў рэзервовай копіі

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
be: Існая рэзервовая копія зроблена з сістэмы %s, бягучая сістэма %s.  Каб пазбегнуць непрадказальных наступстваў, рэкамендуецца стварыць рэзервовую копію на іншым носьбіту.

en: Computer name changed
be: Змянілася назва камп'ютара

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
be: Доступ забаронены пры спробе стварыць «%s».

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
be: Доступ забаронены пры спробе прачытаць «%s».

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
be: Доступ забаронены пры спробе выдалення «%s».

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
be: Носьбіт «%s» не існуе.

en: No space left.
be: Не засталося вольнага месца.

en: Error reading file ‘%s’.
be: Памылка чытання файла «%s».

en: Error writing file ‘%s’.
be: Памылка запісу файла «%s».

en: No space left in ‘%s’.
be: На «%s» не засталося вольнай прасторы.

en: Uploading…
be: Запампоўванне…

en: Could not understand duplicity version.
be: Не ўдалося вызначыць версію duplicity.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
be: Не ўдалося вызначыць версію duplicity «%s».

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
be: Для рэзервовага капіявання патрабуецца як мінімум версія %d.%d.%.2d duplicity, але знойдзена толькі версія %d.%d.%.2d

en: This storage location is not yet supported.
be: Гэта месца захоўвання пакуль не падтрымліваецца.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
be: Гэта месца захоўвання больш не падтрымліваецца. Вы па-ранейшаму можаце выкарыстоўваць duplicity наўпрост для рэзервовага капіявання або аднаўлення файлаў.

en: Could not understand restic version.
be: Не ўдалося вызначыць версію restic.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
be: Не ўдалося вызначыць версію restic «%s».

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
be: Для рэзервовага капіявання патрабуецца як мінімум версія %d.%d.%d restic, але знойдзена толькі версія %d.%d.%d

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
be: Рэзервовае капіяванне пачнецца, калі не будзе актыўны рэжым «энергазберажэнне» .

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
be: Рэзервовае капіяванне пачнецца, калі будзе даступна сеткавае злучэнне без тарыфікацыі.
