deja-dup - en to ckb translation catalogue (199 entries)

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
ckb: مۆنیتەری پاڵپشت

en: Keep your important documents safe from disaster
ckb: هەموو بەڵگەنامە گرنگەکانت بپارێزە لە کارەسات

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
ckb: پشتگیری لە ناوخۆیی، دوور، یان شوێنی پاڵپشتی هەوری وەک گووگل درایڤ

en: Securely encrypts and compresses your data
ckb: بە نهێنیکردنی و پەستاندنی زانیارییەکانت

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
ckb: پاڵپشتی دیاریکراو، ڕێگەت دەدات هێنانەوە بکەیت لەهەر جۆرە پاڵپشتیەکی تر

en: Schedules regular backups
ckb: پاڵپستی دیاریکراو دابنێ

en: Integrates well into your GNOME desktop
ckb: ئەگونجێت لەگەڵ ڕوومێزی گنۆم

en: Backups
ckb: پاڵپشتییەکان

en: Change your backup settings
ckb: گۆڕینی ڕێکخستنەکانی پاڵپشتی

en: Back Up
ckb: پاڵپشتی بکە

en: Folders to save
ckb: بوخچە بۆ پاشەکەوتکردن

en: Folders to ignore
ckb: بوخچە بۆ پشتگوێخستن

en: The last time Déjà Dup was run
ckb: کۆتاجار کە Déjà Dup کاری کردووە

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
ckb: کۆتاجار کە Déjà Dup کاری کردووە. ئەو کاتە دەبێت لە جۆرە فۆرماتی ISO 8601 بێت.

en: The last time Déjà Dup backed up
ckb: کۆتاجار کە Déjà Dup پاڵپشتی ئەنجامداوە

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
ckb: کۆتاجار کە Déjà Dup پاڵپشتی ئەنجامداوە.  ئەو کاتە دەبێت لە جۆرە فۆرماتی ISO 8601 بێت.

en: The last time Déjà Dup restored
ckb: کۆتاجار کە Déjà Dup هێنانەوەی ئەنجامداوە.

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
ckb: کۆتاجار کە Déjà Dup هێنانەوەی ئەنجامداوە.  ئەو کاتە دەبێت لە جۆرە فۆرماتی ISO 8601 بێت.

en: Whether to periodically back up
ckb: چ کاتێک ناوبەناو پاڵپشتی ئەنجامبدات

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
ckb: چ کاتێک پاڵپشتی خۆکارانە ئەنجام بدات بە ئاسایی

en: How often to periodically back up
ckb: چۆن ناوبەناو پاڵپشتی ئەنجام بدات

en: The number of days between backups.
ckb: ژمارەی ڕۆژەکانی نێوان پاڵپشتییەکان.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
ckb: کۆتاجار کە Déjà Dup ئاگاداری کردوییتەوە بۆ ئەنجامدانی پاڵپشتی

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
ckb: کۆتا کە Déjà Dup داوایکردووە کە چ کاتێ داوای تێپەڕەووشە بکات

en: How long to keep backup files
ckb: بۆ ماوەی چەنێک پێویستە پەڕگەی پاڵپشتییەکان بمیننەوە

en: How long to wait between full backups
ckb: چەندێک بوەستێ لە نێوان پاڵپشتیە تەواوەکان

en: Whether to use metered networks
ckb: چ کاتێ ڕایەڵەی سنووردار بەکاربهێنێ

en: Type of location to store backup
ckb: جۆری ئەو شوێنەی پاڵپشتییەکانی تێدا هەڵبگیرێت

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
ckb: جۆری ئەو شوێنەی پاڵپشتییەکانی تێدا هەڵبگیرێت. ئەگەر ‘خۆکار’بێت، ئەوا بنەڕەت هەڵدەبژێردرێت لەسەر بنەمای ئەوەی بەردەستە.

en: The folder where backups are stored
ckb: بوخچەی کە پاڵپشتییەکانی تێدا هەڵدەگیرێت

en: Name
ckb: ناو

en: The name of the external drive.
ckb: ناوی وەگەرصەری دەرەکی.

en: Icon
ckb: وێنۆچکە

en: The server address
ckb: ناونیشانی ڕاژە

[ctx: shortcut window]
en: General
ckb: گشتی

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ckb: دەرچوون

en: _Cancel
ckb: _هەڵوەشاندنەوە

en: Automatic backup
ckb: پاڵپشتی خۆکار

en: Overview
ckb: پوختە

en: _Restore
ckb: ـهێنانەوە

en: _Date
ckb: ـڕۆژ

en: Restore
ckb: هێنانەوە

en: E_ncryption password
ckb: تێپەڕەووشەی پارێزـراوکردن

en: _Show password
ckb: ـتێپەڕەووشە پیشان بدە

en: _Remember password
ckb: ـتێپەڕەووشەم بیربێنەوە

en: _Keyboard Shortcuts
ckb: ـقەدبڕەکانی تەختەکلیل

en: _Help
ckb: _یارمەتی

en: _About Backups
ckb: ـ دەربارەی پاڵپشتییەکان

en: _Folder
ckb: ـبوخچە

en: _Network Location
ckb: ـشوێنی ڕایەڵە

en: _Choose Folder…
ckb: ـبوخچە هەڵبژێرە...

en: Network Locations
ckb: شوێنی ڕایەڵە

en: Available Protocols
ckb: شێوازنامی بەردەست

en: File Transfer Protocol
ckb: شێوازنامەی گواستنەوەی پەڕگە

en: Network File System
ckb: پەڕگە سیستمی ڕایەڵە

en: Samba
ckb: سامبا

en: SSH File Transfer Protocol
ckb: شێوازنامەی گواستنەوەی پەڕگەی SSH

en: Prefix
ckb: پێشگر

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
ckb: ftp:// یان ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
ckb: sftp:// یان ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
ckb: dav:// یان davs://

en: Co_ntinue
ckb: بەردەوامـبوون

[ctx: verb]
en: _Test
ckb: _تاقیکاری

en: _Resume Later
ckb: ـدوواتر دەستپێبکەرەوە

en: _Back
ckb: ـگەڕانەوە

en: _Close
ckb: _داخستن

en: _Forward
ckb: ـناردنەوە

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
ckb: پاڵپشتی بکە

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
ckb: ـ پاڵپستی بکە

en: Creating the first backup.  This may take a while.
ckb: یەکەم پاڵپشتی درووست دەکرێت. ئەمە لەوانەیە کاتی پێبچیت.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
ckb: پاڵپشتیکردنی:

en: Backup Failed
ckb: پاڵپشتیکردن سەرکەوتوو نەبوو

en: Backup Finished
ckb: پاڵپشتیکردن سەرکەوتوو نەبوو

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
ckb: هەموو پەڕگەکانت پاڵپشتیکران و تاقیکرانەوە.

en: Backing Up…
ckb: پاڵپشتیکردن...

en: Scanning:
ckb: پشکنین...

en: Scanning…
ckb: پشکنین...

en: _Details
ckb: ـوردەکارییەکان

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
ckb: بۆ بەردەوام بوون، پیویستە ئەم گورزانە دابمەزرێت:

en: _Allow restoring without a password
ckb: ـ ڕێگە بدە هێنانەوە بکرێت بێ بەکارهێنانی تێپەڕەووشە

en: _Password-protect your backup
ckb: ـ تیپەڕەووشە-پارێزگاری لە پاڵپشتییەکە دەکات

en: Confir_m password
ckb: دڵنیاـبەرەوە لە تێپەڕەووشە

en: Test every two _months
ckb: هەموو دووـمانگ جارێک تاقیبکەرەوە

en: _Grant Access
ckb: ـبەدەستهێنانی چوونەناو

en: Install Packages
ckb: گورزەکان دامەزرێنە

en: Summary
ckb: پوختە

en: Restore Test
ckb: تاقیکردنەوەی هێنانەوە

en: Grant Access
ckb: بەدەستهێنانی چوونەناوەوە

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
ckb: سەرکەوتوو نەبو بە هۆی هەڵەیەکی نەزانراەوە

en: Require Password?
ckb: داوای وشەیتێپەڕبکات؟

en: Encryption Password Needed
ckb: تێپەڕەووشەی پارێزراوکردن پێویستە

[ctx: verb]
en: _Install
ckb: _دامەزراندن

en: _Backup location
ckb: ـشوێنی پاڵپشتی

en: Restore From Where?
ckb: لە کوێ دەیهێنیتەوە؟

en: Restore files to _original locations
ckb: هێنانەوەی پەڕگەکان بۆ شوێنی ـبنەرەت

en: Restore to _specific folder
ckb: هێنانەوە بۆ بوخچەی ـتایبەت

en: Choose destination for restored files
ckb: جێیمەبەستی پەڕگە هێنراوەکان دیاریبەک

en: Restore _folder
ckb: هێنانەوەیـبوخچە

en: Backup location
ckb: شوێنی پاڵپشتی

en: Restore date
ckb: ڕۆژی هێنانەوە

en: Restore folder
ckb: هێنانەوە بوخچە

en: Checking for Backups…
ckb: پشکنینی بۆ پاڵپشتی...

en: Restore From When?
ckb: لە کەیەوە بیهێنێتەوە؟

en: Restore to Where?
ckb: بیهێنێتەوە بۆ کوێ؟

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
ckb: هێنانەوە...

note: If we didn't see any dates...  Must not be any backups on the backend
en: No backups to restore
ckb: هیچ پاڵثشتییەک نیە بۆ هێنانەوە

en: Original location
ckb: شوێنی بنەڕەت

en: File to restore | Files to restore
ckb[0]: پەڕگە بۆ هێنانەوە
ckb[1]: پەڕگەکان بۆ هێنانەوە

en: Restore Failed
ckb: هێنانەوە سەرکەوتوو نەبوو

en: Restore Finished
ckb: هێنانەوە تەواوبوو

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
ckb: بەسەرکەوتووی هێنانەوەی پەڕگەکان ئەنجام درا.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
ckb[0]: بەسەرکەوتووی هێنانەوەی پەڕگە ئەنجام درا.
ckb[1]: بەسەرکەوتووی هێنانەوەی پەڕگەکان ئەنجام درا.

en: Restoring…
ckb: هێنانەوە...

en: At least six months
ckb: بە لایەنی کەمەوە شەش مانگ

en: At least a year
ckb: بە لایەنی کەمەوە ساڵێک

en: Forever
ckb: تاکۆتایی

en: At least %d day | At least %d days
ckb[0]: بەلایەنی کەمەوە %d ڕۆژ
ckb[1]: بەلایەنی کەمەوە %d ڕۆژ

en: Remove
ckb: سڕینەوە

en: Add
ckb: زۆركردن

en: Choose folders
ckb: بوخچە هەڵبژێرە

en: _Add
ckb: _زۆرکردن

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
ckb: گوگڵ درایڤ

en: Local Folder
ckb: بوخچەی ناوخۆیی

en: Network Server
ckb: ڕاژەی ڕایەڵە

en: Google Cloud Storage
ckb: کۆکەرەوەی هەوری گوگڵ

en: Rackspace Cloud Files
ckb: پەڕگە هەوری ڕاکسپەیس

en: Amazon S3
ckb: ئەمەزۆن S3

en: Choose Folder
ckb: بوخچە هەڵبژێرە

en: _OK
ckb: ـباشە

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Next backup is today.
ckb: پاڵپشتی داهاتوو ئەمڕۆیە.

en: Next backup is tomorrow.
ckb: پاڵپشتی داهاتوو سبەینێیە.

en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
ckb[0]: پاڵپشتی داهاتوو دوای %d  ڕؤژ لەئێستاوە.
ckb[1]: پاڵپشتی داهاتوو دوای %d  ڕؤژ لەئێستاوە.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Last backup was today.
ckb: کۆتا پاڵپشتی ئەمڕۆ بووە.

en: Last backup was yesterday.
ckb: کۆتا پاڵپشتی دوێنی بووە.

en: Last backup was %d day ago. | Last backup was %d days ago.
ckb[0]: کۆتا پاڵپشتی %d پێش ئێستا بووە.
ckb[1]: کۆتا پاڵپشتی %d پێش ئێستا بووە.

en: No recent backups.
ckb: هیچ پاڵپشتیەکی نوێ نیە.

en: No backup scheduled.
ckb: هیچ پاڵپشتیەک لە ئارادا نیە.

en: Connect to Server
ckb: پەیوەندی بکە بە ڕاژەوە

en: _Username
ckb: _ناوی بەکارهێنەر

en: _Password
ckb: _تێپەڕەوشە

en: S_how password
ckb: تێپەڕەوشە پیـشان بدە

en: Location not available
ckb: شوێن بەردەست نیە

en: Connect _anonymously
ckb: پەیوەندی بکە وەک _نەناسراو

en: Connect as u_ser
ckb: پەیوەندی بکە وەک بەکارهێنـەر

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
ckb: _دۆمەین

en: Keep your files safe by backing up regularly
ckb: پەڕگەکان بهێڵەوە بە پارێزراوی ئەویش بە پاڵپشتی کردنیان ناوبەناو

en: _Don't Show Again
ckb: ـئەمە پیشان مەدەرەوە جارێ تر

en: _Open Backup Settings
ckb: ـڕێکخستنەکانی پاڵپشتی بکەرەوە

en: Backup completed
ckb: پاڵپشتی تەواو بوو

en: Backup finished
ckb: پاڵپشتی سەرکەوتوو بوو

en: Not all files were successfully backed up.  See dialog for more details.
ckb: هەموو پەڕگەکان بە سەرکەوتووی پاڵپشتی نەکران. سەیری گفتوگۆ بکە بۆ زانیاری زیاتر.

en: Could not display %s
ckb: ناتوانرێت %s پیشانبدرئت

en: Show version
ckb: وەشان پیشان بدە

en: Restore given files
ckb: پەڕگەی دراو بهێنەوە

en: Immediately start a backup
ckb: یەسکەر پاڵپشتی دەستپێبکە

en: An operation is already in progress
ckb: کردارێک ئێشتا لە کاردایە

en: Scheduled backup delayed
ckb: پاڵپشتی ڕێکخراو دوواخرا

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
ckb: %1$s لە %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
ckb: پاڵپشتی دەستپێدەکات کاتێ %s پەیوەست بوو.

en: Storage location not available
ckb: شوێنی کۆکەرەوە بەردەست نیە

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
ckb: چاوەڕێی %s’ دەکرێت تاوەکوو پەیوەست دەبێت

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
ckb: پاڵپشتی دەستپێدەکات کاتێک ئینتەرنێت بەردەست بـێت.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
ckb: %s لە ناو گوگڵ درایڤ

en: Could not log into Google servers.
ckb: نەتوانرا بچیتە ناو ڕاژەکانی گوگڵ.

en: Google credentials for Déjà Dup
ckb: بەڵگەنامە باوەڕثیکراوەکانی گوگڵ بۆ  Déjà Dup

en: The network server is not available
ckb: ڕاژەی ڕایەڵە بەردەست نیە

en: Waiting for a network connection…
ckb: لە چاوەڕوای پەیوەندیکردنی ڕایەڵە...

en: Could not mount storage location.
ckb: نەتوانرا شوێنی کۆکەرەوە بکرێتەوە.

en: Access Granted
ckb: چوونەناو بەدەستهێنرا

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
ckb: ماڵەوە (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
ckb: ماڵەوە

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
ckb: تەنەکەخۆڵ

en: Backup encryption password
ckb: تێپەڕەووشەی پارێزراوکردن پاڵپشتی بکە

en: Backing up…
ckb: پاڵپشتی کردن...

en: Checking for backups…
ckb: پشکنین بۆ پاڵپشتی...

en: Listing files…
ckb: لیستەکردنی پەڕگەکان...

en: Preparing…
ckb: ئامادەکاردن...

en: Verifying backup…
ckb: دڵنیابوونەوە لە پاڵپشتی...

en: Restoring files…
ckb: هێنانەوەی پەڕگەکان...

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
ckb: پاڵپشتیەکەت وا دەردەکەوێت درووست نەبێت. پێویستە پاڵپشتی بسڕیتەوە و هەوڵبدەیتەوە.

en: Paused (no network)
ckb: وەستێنرا (ئینتەرنێت نیە)

note: Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small. Try using one with at least %s.
ckb: شوێنی هەڵگرتنی پاڵپشتی زۆر بچووکە. تکایە دانەیەک بەکاربێنە تووانستی کەمتر نەبێت لە %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using one with at least %s.
ckb: شوێنی هەڵگرتنی پاڵپەشتی بۆشایی پێویستی تێدانییە. تکایە دانەیەک بەکاربێنە تووانستی کەمتر نەبێت لە %s.

en: Cleaning up…
ckb: پاککردنەوە...

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
ckb: پارێزراکردنی تێپەڕەوشەی خراپ.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
ckb: نەتوانرا ‘%s’ بهێندرێتەوە: پەڕگە نیە لە ناو پاڵپشتیدا.

en: Computer name changed
ckb: ناوی کۆمپیوتەر گۆڕا

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
ckb: ڕێپێدان ڕەتکرایەوە کاتێک هەوڵدرا بۆ درووستکردنی ‘%s’.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
ckb: ڕێپێدان ڕەتکرایەوە کاتێک هەوڵدرا بۆ خوێندنەوەی ‘%s’.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
ckb: ڕێپێدان ڕەتکرایەوە کاتێک هەوڵدرا بۆ سڕینەوەی ‘%s’.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
ckb: شوێنی پاڵپشتی ‘%s’ بوونی نیە.

en: No space left.
ckb: بۆشایی نەماوە.

en: Error reading file ‘%s’.
ckb: هەڵە لە خوێندنەوەی پەڕگەی ‘%s’.

en: Error writing file ‘%s’.
ckb: هەڵە لە نووسینەوەی ‘%s’.

en: No space left in ‘%s’.
ckb: بۆشایی نەماوە لەسەر ‘%s’.

en: No backup files found
ckb: هیچ پەڕگەیەکی پاڵپشتی نەدۆزرایەوە

en: Uploading…
ckb: بارکردن...

en: Could not understand duplicity version.
ckb: نەتوانرا لە وەشانی دووڕووی تێبگا.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
ckb: نەتوانرا لە وەشانی دووڕووی تێبگا ‘%s’.
