deja-dup - en to cs translation catalogue (311 entries)

en: Co_ntinue
cs: Pokračo_vat

[ctx: verb]
en: _Test
cs: Vyzkouše_t

en: _Resume Later
cs: Pok_račovat později

en: _Back
cs: Z_pět

en: _Close
cs: Z_avřít

en: _Cancel
cs: _Zrušit

en: _Forward
cs: Vpře_d

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
cs: Zálohovat

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
cs: _Zálohovat

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
cs: Následující složky nelze zálohovat, protože aplikace Zálohy k nim nemá přístup:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
cs: Vytváří se prvotní záloha. Může to chvíli trvat.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
cs: Vytváří se čerstvá plná záloha pro ochranu před poškozením zálohy. Potrvá to déle než obvykle.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
cs: Zálohování:

en: Backup Failed
cs: Zálohování se nezdařilo

en: Backup Finished
cs: Zálohování dokončeno

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
cs: Soubory byly úspěšně zazálohovány a vyzkoušeny.

en: Backing Up…
cs: Zálohuje se…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
cs: Zálohy potřebují vstup z vaší strany, aby mohly pokračovat

en: Backup in progress
cs: Probíhá zálohování

en: Restore From Where?
cs: Odkud obnovit?

en: _Search
cs: _Hledat

en: Scanning:
cs: Skenování:

en: Scanning…
cs: Skenování…

en: _Details
cs: Po_drobnosti

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
cs: Aby bylo možné pokračovat, je třeba nainstalovat následující balíčky:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
cs: Pro obnovu souborů budete potřebovat heslo. Nejspíš si ho budete chtít zapsat.

en: _Password-protect your backup
cs: _Ochránit zálohu heslem

en: E_ncryption password
cs: Šifrovací _heslo

en: Confir_m password
cs: Potvr_dit heslo

en: _Remember password
cs: _Zapamatovat heslo

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
cs: Pro rychlé ověření, že v případě nouze budete schopni obnovit své soubory, prosím zadejte znovu své heslo a Déjá Dup zkusí obnovit nějaký soubor.

en: Test every two _months
cs: Vyzkoušet každé dva _měsíce

en: _Grant Access
cs: Schválit přístup

en: Install Packages
cs: Nainstalovat balíčky

en: Summary
cs: Souhrn

en: Restore Test
cs: Zkouška obnovení

en: Grant Access
cs: Schválit přístup

en: Set Encryption Password
cs: Nastavit šifrovací heslo

en: Require Password?
cs: Vyžadovat heslo?

en: Encryption Password Needed
cs: Je zapotřebí šifrovací heslo

en: Backups needs your encryption password to continue
cs: Aplikace Zálohy potřebuje vaše šifrovací heslo, aby mohla pokračovat

[ctx: verb]
en: _Install
cs: Na_instalovat

en: Backups needs to install packages to continue
cs: Aplikace Zálohy potřebuje nainstalovat balíčky, aby mohla pokračovat

en: Restore
cs: Obnovit

en: _Restore
cs: _Obnovit

en: Restore files to _original locations
cs: Obnovit soubory do pův_odních umístění

en: Restore to _specific folder
cs: Obnovit do určené _složky

en: _Folder
cs: _Složka

en: Backups does not have permission to restore the following files:
cs: Aplikace Zálohy nemá práva na to, aby obnovila následující soubory:

en: Backup location
cs: Umístění zálohy

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
cs: Datum obnovení

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
cs: Složka pro obnovení

en: Checking for Backups…
cs: Kontrolují se zálohy⁢…

en: Restore From When?
cs: Ze kdy obnovit?

en: Restore to Where?
cs: Kam obnovit?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
cs: Obnovuje se:

en: No backups to restore
cs: Nejsou k dispozici žádné zálohy ze kterých by šlo obnovit

en: Original location
cs: Původní umístění

en: File to restore | Files to restore
cs[0]: Soubor k obnovení
cs[1]: Soubory k obnovení
cs[2]: Souborů k obnovení

en: Restore Failed
cs: Obnovení se nezdařilo

en: Restore Finished
cs: Obnovení dokončeno

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
cs: Soubory byly úspěšně obnoveny.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
cs[0]: Soubor byl úspěšně obnoven.
cs[1]: Soubory byly úspěšně obnoveny.
cs[2]: Souborů bylo úspěšně obnoveno.

en: Restoring…
cs: Obnovování…

en: Restore in progress
cs: Probíhá obnovení

en: Cannot back up automatically
cs: Nelze zálohovat automaticky

en: Authentication needed
cs: Je potřeba ověření

en: No backup files found
cs: Nenalezeny žádné soubory se zálohou

en: Back Up _Automatically
cs: Zálohovat _automaticky

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
cs: Další záloha proběhne dnes.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
cs: Další záloha proběhne dnes.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
cs: Další záloha proběhne zítra.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
cs: Další záloha proběhne zítra.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
cs[0]: Další záloha proběhne za %d den.
cs[1]: Další záloha proběhne za %d dny.
cs[2]: Další záloha proběhne za %d dnů.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
cs[0]: Další záloha proběhne za %d den.
cs[1]: Další záloha proběhne za %d dny.
cs[2]: Další záloha proběhne za %d dnů.

en: At least three months
cs: Nejméně tři měsíce

en: At least six months
cs: Nejméně půl roku

en: At least a year
cs: Nejméně rok

en: Forever
cs: Napořád

en: At least %d day | At least %d days
cs[0]: Nejméně %d den
cs[1]: Nejméně %d dny
cs[2]: Nejméně %d dnů

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
cs: Disk Google

en: Local Folder
cs: Místní složka

en: Network Server
cs: Síťový server

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
cs: Google cloudové úložiště

en: Daily
cs: Denně

en: Weekly
cs: Týdně

en: Every %d day | Every %d days
cs[0]: Každý %d den
cs[1]: Každé %d dny
cs[2]: Každých %d dní

en: Use _Restic instead of Duplicity
cs: Použít _Restic místo Duplicity

en: Choose Folder
cs: Vybrat složku

en: _Username
cs: _Uživatelské jméno

en: _Password
cs: _Heslo

en: Location not available
cs: Umístění není k dispozici

en: Backups needs your password to continue
cs: Aplikace Zálohy potřebuje vaše heslo, aby mohla pokračovat

en: Connect _anonymously
cs: Připojit _anonymně

en: Connect as u_ser
cs: Připojit _se jako uživatel

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
cs: _Doména

en: Starting scheduled backup
cs: Spouští se naplánované zálohování

en: Scheduled backup delayed
cs: Naplánovaná záloha byla odložena

en: Backup completed
cs: Záloha dokončena

en: Backup finished
cs: Záloha dokončena

en: But not all files were successfully backed up.
cs: Ale ne všechny soubory byly úspěšně zazálohovány.

en: Backup failed
cs: Zálohování se nezdařilo

en: Restore failed
cs: Obnovení se nezdařilo

en: Keep your files safe by backing up regularly
cs: Chraňte svá data pravidelným zálohováním

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
cs: Důležité dokumenty, data a nastavení mohou být chráněny jejich zálohováním. V případě nehody by je mělo být možné obnovit ze zálohy.

en: Don’t Show Again
cs: Znovu nezobrazovat

en: Open Backups
cs: Otevřít zálohy

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
cs: Restic je dalším nástrojem, který lze použít na pozadí místo Duplicity.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
cs: Věříme, že Restic v budoucnu umožní přidávat nové vlastnosti jednodušeji.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
cs: Toto je experimentální vlastnost a může být kdykoliv odstraněna.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
cs: Používejte s rozvahou, ale jakékoliv testování, které zvládnete, si ceníme.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
cs: Úspěchy nebo selhání prosím %shlaste%s .

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
cs: Dnes

en: Yesterday
cs: Zítra

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
cs[0]: před %d dnem
cs[1]: před %d dny
cs[2]: před %d dny

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
cs: žádné

en: Back
cs: Zpět

en: Search
cs: Hledání

en: Show version
cs: Zobrazit verzi

en: Restore given files
cs: Obnovit dané soubory

en: Immediately start a backup
cs: Ihned spustit zálohování

en: Please list files to restore
cs: Prosím uveďte soubory, které se mají obnovit

en: An operation is already in progress
cs: Operace už probíhá

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
cs: Zálohy Déjà Dup

en: Backups
cs: Zálohy

en: Protect yourself from data loss
cs: Chraňte se před ztrátou dat

en: Back Up
cs: Zálohovat

en: Folders to save
cs: Složky, které chránit

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
cs: Složky na tomto seznamu budou zálohovány. Vyhrazené hodnoty $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH a $VIDEOS jsou rozpoznány jako speciální složky uživatele a mohou být na začátku delšího popisu umístění ($HOME/podsložka). Vyhrazená hodnota $USER je nahrazena uživatelským jménem a může být použita kdekoli v popisu umístění. Relativní položky jsou vztažené k domovské složce uživatele.

en: Folders to ignore
cs: Složky, které vynechat

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
cs: Složky na tomto seznamu nebudou zálohovány. Vyhrazené hodnoty $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH a $VIDEOS jsou rozpoznány jako speciální složky uživatele a mohou být na začátku delšího popisu umístění ($HOME/podsložka). Vyhrazená hodnota $USER je nahrazena uživatelským jménem a může být použita kdekoli v popisu umístění. Relativní položky jsou vztažené k domovské složce uživatele.

en: The last time Déjà Dup was run
cs: Kdy bylo Déjà Dup naposledy spuštěno

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
cs: Okamžik, kdy bylo Déjà Dup posledně úspěšně spuštěné. Tento čas by měl být ve formátu dle normy ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
cs: Posledně zálohováno pomocí Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
cs: Okamžik kdy Déjà Dup posledně úspěšně dokončilo zálohu. Tento čas by měl být ve formátu dle normy ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
cs: Kdy bylo posledně obnoveno pomocí Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
cs: Okamžik kdy Déjà Dup posledně něco úspěšně obnovilo. Tento čas by měl být ve formátu dle normy ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
cs: Zálohovat pravidelně

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
cs: Zda zálohovat automaticky, podle pravidelného plánu.

en: How often to periodically back up
cs: Jak často provádět pravidelné zálohování

en: The number of days between backups.
cs: Počet dnů mezi zálohami.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
cs: Okamžik kdy Déjà Dup posledně zkontrolovalo zda se dotázat na zálohování

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
cs: Když se uživatel přihlásí, správa Déjà Dup zkontroluje, zda se má dotázat na zálohování. Toto má zlepšit povědomí uživatelů, kteří o zálohování třeba vůbec neví. Tento časovač je možné nastavit buď na „vypnout“ nebo na čas ve formátu dle normy ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
cs: Okamžik kdy Déjà Dup posledně zkontrolovalo zda se dotazovat na heslo, kterým jsou šifrovány zálohy

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
cs: Déjà Dup se vás občas zeptá na heslo k vašim zálohám, abyste si ho připomněli. Tento časovač je možné nastavit buď na „vypnout“ nebo na čas ve formátu dle normy ISO 8601.

en: How long to keep backup files
cs: Jak dlouho uchovávat soubory se zálohou?

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
cs: Počet dní, po které uchovávat soubory se zálohou. Hodnota 0 (nula) znamená nemazat ani ty nejstarší zálohy. Toto je jen nastavení po kolik dnů uchovávat přinejmenším – pokud je dost místa, budou zálohy uchovány i déle.

en: How long to wait between full backups
cs: Jak dlouho čekat mezi úplnými zálohami

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
cs: Déjà Dup potřebuje příležitostně vytvořit úplnou zálohu. Toto určuje kolik dní se má čekat mezi úplnými zálohami.

en: Whether to use metered networks
cs: Zda používat sítě na kterých je účtován objem přenesených dat

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
cs: Pokud je vypnuto, Déjà Dup odmítne spustit naplánované síťové zálohy při připojení přes sítě, na kterých je účtován objem přenesených dat (například 4G).

en: Command to run before the backup tool
cs: Příkaz ke spuštění před zálohovacím nástrojem

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
cs: Užitečné, pokud například potřebujete ručně připojit složku. Pokud tento příkaz selže, zálohování se nespustí.

en: Command to run after the backup tool
cs: Příkaz ke spuštění po zálohovacím nástroji

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
cs: Užitečné, pokud potřebujete vyčistit po příkazu k nastavení. Selhání jsou ignorována.

en: Command to run around the backup tool
cs: Příkaz pro běh spolu se zálohovacím nástrojem

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
cs: Užitečné, pokud potřebujete omezit zdroje nebo jinak zabalit provádění příkazu nástroje. Příkladem může být hodnota 'trickle -u 500', což by vedlo deja-dup ke spuštění 'trickle -u 500 duplicity …'.

en: Type of location to store backup
cs: Typ umístění pro ukládání záloh

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
cs: Typ umístění záloh. Pokud je nastaveno na „automaticky“, to výchozí bude zvoleno na základě toho, co je k dispozici.

en: The folder where backups are stored
cs: Složka se zálohami

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
cs: Hierarchie složek, kde jsou uloženy zálohy. Popisy umístění mohou být absolutní nebo vztažené k vaší domovské složce.

en: UUID
cs: Nikde se neopakující identifikátor (UUID)

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
cs: Neopakující se identifikátor souborového systému na jednotce – je použit pro její rozpoznání, když je připojena.

en: Name
cs: Název

en: The name of the external drive.
cs: Název vnější jednotky.

en: Icon
cs: Ikona

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
cs: Ikona externí jednotky (jako serializované GIcon).

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
cs: Hierarchie složek, kde jsou uloženy zálohy. Popisy umístění jsou vztažené k jednotce.

en: The server address
cs: Adresa serveru

en: The URI of the remote server location.
cs: URI identifikátor umístění na vzdáleném serveru.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
cs: Hierarchie složek, kde jsou uloženy zálohy. Popisy umístění mohou být absolutní nebo vztažené ke stroji.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
cs: Déjà Dup je jednoduchý zálohovací nástroj. Postará se za vás o komplexitu správně prováděného zálohování (šifrování, ukládání záloh dále od zálohovaných dat a hlavně pravidelnost). Jedná se o nadstavbu k nástroji duplicity.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
cs: Podpora pro místní, vzdálená nebo cloudová umístění záloh, jako například Disk Google

en: Securely encrypts and compresses your data
cs: Komprimuje data a zabezpečuje je šifrováním

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
cs: Zálohuje přírůstkově, obnovit lze z libovolné konkrétní zálohy

en: Schedules regular backups
cs: Plánuje pravidelné zálohy

en: Integrates well into your GNOME desktop
cs: Je dobře začleněné do prostředí GNOME

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
cs: Déjà Dup se zaměřuje na usnadnění používání a obnovování při ztrátách uživatelských dat. Pokud potřebujete zálohu celého systému nebo archivační program, jsou vhodnější jiné zálohovací aplikace.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
cs: Zálohujte soubory automaticky — nastavte a zapomeňte na to

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
cs: Obnovení je hračka — procházejte soubory a vyberte ty, které chcete obnovit

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
cs: Zálohujte do cloudu, na síťový server nebo místní disk

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
cs: Mějte kontrolu nad zálohováním tak, že vyberete, které složky zahrnout

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
cs: Řízení záloh

en: Schedules backups at regular intervals
cs: Naplánové zálohy v pravidelných intervalech

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
cs: Prohledávání zálohovaných souborů…

en: Folder is Empty
cs: Složka je prázdná

en: No Results Found
cs: Žádné výsledky nenalezeny

en: Try a different search
cs: Zkuste jiné vyhledávání

en: _Retry
cs: _Opakovat

en: _Connect
cs: _Připojit

en: Encryption password needed
cs: Je vyžadováno heslo šifrování

en: _Enter Password
cs: _Vložit heslo

en: Location
cs: Umístění

en: Add
cs: Přidat

en: Folders
cs: Složky

en: Folders to Back Up
cs: Složky, které se mají zálohovat

en: These folders are always ignored:
cs: Tyto složky jsou vždy ignorovány:

en: Folders to Ignore
cs: Složky, které se mají vynechat

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
cs: Tuto složku nelze zálohovat, protože Zálohy k ní nemají přístup.

en: Remove
cs: Odstranit

en: Storage
cs: Úložiště

en: _Reset Account Access
cs: _Znovu nastavit přístup k účtu

en: Ser_ver Address
cs: Adresa ser_veru

en: _Location
cs: _Umístění

en: Overview
cs: Přehled

en: _Back Up Now
cs: _Zálohovat nyní

en: Con_tinue
cs: _Pokračovat

en: General
cs: Obecné

en: Schedule
cs: Plán

en: Automatic Backup _Frequency
cs: _Frekvence automatických záloh

en: _Keep Backups
cs: _Ponechat zálohy

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
cs: Nejstarší zálohy budou i nadále smazány dříve, pokud bude mít umístění málo místa, nebo budou ponechány až o tři měsíce déle, aby se zabránilo smazání souvisejících záloh.

en: Labs
cs: Laby

en: Main Menu
cs: Hlavní nabídka

en: _Select All
cs: _Vybrat vše

en: _Preferences
cs: _Předvolby

en: _Keyboard Shortcuts
cs: _Klávesové zkratky

en: _Help
cs: _Nápověda

en: _About Backups
cs: O _aplikaci Zálohování

en: Most Recent Backup
cs: Poslední záloha

en: Actions
cs: Akce

en: Server Addresses
cs: Adresy serverů

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
cs: Adresy serverů jsou tvořeny předponou protokolu, adresou a (dle protokolu) také popisem umístění. Příklady:

en: Available Protocols
cs: Dostupné protokoly

en: AppleTalk
cs: Protokol AppleTalk

en: File Transfer Protocol
cs: Protokol pro přenos dat (FTP)

en: Network File System
cs: Síťový souborový systém (NFS)

en: Samba
cs: Protokol Samba

en: SSH File Transfer Protocol
cs: Zabezpečený protokol pro přenos dat (SFTP)

en: WebDAV
cs: Protokol WebDAV

en: Prefix
cs: Předpona

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
cs: ftp:// nebo ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
cs: sftp:// nebo ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
cs: dav:// nebo davs://

en: _Date
cs: _Datum

en: Welcome to Backups
cs: Vítejte v aplikaci Zálohování

en: Create Your First _Backup
cs: Vytvořte první _zálohu

en: _Restore From a Previous Backup
cs: _Obnovit z předchozí zálohy

[ctx: shortcut window]
en: General
cs: Obecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
cs: Zobrazit nápovědu

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
cs: Otevřít nabídku

[ctx: shortcut window]
en: Quit
cs: Ukončit

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
cs: Předvolby

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
cs: Klávesové zkratky

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
cs: Procházení zálohovaných souborů

[ctx: shortcut window]
en: Search
cs: Hledání

[ctx: shortcut window]
en: Go back
cs: Vrátit se zpět

[ctx: shortcut window]
en: Select all
cs: Vybrat vše

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
cs: %1$s na %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
cs: Zálohování začne, jakmile bude %s připojeno.

en: Storage location not available
cs: Umístění úložiště není k dispozici

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
cs: Čeká se, až bude „%s“ připojeno…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
cs: Zálohování začne, jakmile bude připojení k Internetu opět k dispozici.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
cs: %s na Disku Google

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
cs: %s na Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
cs: Musíte poskytnout složku v Microsoft OneDrive.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
cs: Nedaří se přihlásit k serverům %s.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
cs: Přihlašovací údaje %s pro Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
cs: Nejprve je třeba umožnit aplikaci Zálohy přístup k vašemu účtu %s.

en: The network server is not available
cs: Síťový server není dostupný

en: Waiting for a network connection…
cs: Čeká se na síťové připojení…

en: Could not mount storage location.
cs: Nedaří se připojit umístění, do kterého se ukládá.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
cs: Síťové umístění serveru musí být uvedeno v nastaveních umístění záloh.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
cs: Síťové umístění serveru "%s" nemá podobu síťového umístění.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
cs: Je třeba, aby Samba síťové umístění obsahovalo jak název stroje, tak název sdílení.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
cs: Domovská složka (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
cs: Domovská složka

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
cs: Koš

en: Backup encryption password
cs: Heslo pro šifrování zálohy

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
cs: Ujistěte se, že aplikace Zálohy má oprávnění běžet na pozadí v Nastavení → Aplikace → Zálohy, a zkuste to znovu.

en: Backing up…
cs: Zálohování…

en: Checking for backups…
cs: Vyhledávají se zálohy…

en: Listing files…
cs: Vypisují se soubory…

en: Preparing…
cs: Připravuje se…

en: Custom tool setup failed.
cs: Nastavení vlastního nástroje se nezdařilo.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
cs: Nepodařilo se zazálohovat následující soubory. Ověřte, že z nich máte právo číst.

en: Verifying backup…
cs: Kontroluje se záloha…

en: Restoring files…
cs: Obnovování souborů…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
cs: Nepodařilo se obnovit následující soubory. Ověřte, že do nich máte právo zapisovat.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
cs: Záloha je zdá se poškozená. Měli byste ji smazat a pořídit znovu.

en: Paused (no network)
cs: Pozastaveno (není připojení k síti)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
cs: Umístění zálohy má příliš malou kapacitu.

en: Try using a location with at least %s.
cs: Zkuste použít nějaké s přinejmenším %s.

en: (Space for two full backups is required.)
cs: (Je vyžadováno místo pro dvě úplné zálohy.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
cs: Umístění zálohy nemá dostatek volného místa. Prosím uvolněte alespoň %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
cs: Umístění zálohy nemá dostatek volného místa. Zkuste použít umístění s alespoň %s volného místa.

en: Cleaning up…
cs: Vyčišťuje se…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
cs: Ukončeno s neznámou chybou.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
cs: Chybné šifrovací heslo.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
cs: Nepodařilo se obnovit „%s“: Soubor nebyl nenalezen v záloze

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
cs: Existující záloha pochází z počítače nazvaného %s, ale současný název je %s. Pokud jste toto neočekávali, měli byste zálohovat do jiného umístění.

en: Computer name changed
cs: Název počítače byl změněn

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
cs: Při pokusu o vytvoření „%s“ byl odepřen přístup.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
cs: Při pokusu o čtení z „%s“ byl odepřen přístup.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
cs: Při pokusu smazání „%s“ byl odepřen přístup.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
cs: Umístění zálohy „%s“ neexistuje.

en: No space left.
cs: Nezbývá volné místo.

en: Error reading file ‘%s’.
cs: Chyba při čtení souboru „%s“.

en: Error writing file ‘%s’.
cs: Chyba při zapisování souboru „%s“.

en: No space left in ‘%s’.
cs: Žádné volné místo v „%s“.

en: Uploading…
cs: Nahrávání…

en: Could not understand duplicity version.
cs: Nepodařilo se zjistit verzi duplicity.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
cs: Není zřejmé, co za verzi duplicity je „%s“

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
cs: Zálohy vyžadují verzi duplicity přinejmenším %d.%d.%.2d, ale v systému je nainstalovaná pouze verze %d.%d.%.2d

en: This storage location is not yet supported.
cs: Toto umístění zálohy ještě není podporováno.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
cs: Toto umístění zálohy již není podporováno. Můžete i nadále používat přímo Duplicity, chcete-li zálohovat nebo obnovovat své soubory.

en: Could not understand restic version.
cs: Nepodařilo se zjistit verzi Resticu.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
cs: Není zřejmé, co za verzi Resticu je „%s“

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
cs: Zálohy vyžadují verzi Resticu přinejmenším %d.%d.%d, ale v systému je nainstalovaná pouze verze %d.%d.%d

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
cs: Zálohování začne, jakmile přestane být aktivní režim úspory energie.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
cs: Zálohování začne, jakmile bude k dispozici připojení neúčtované podle objemu přenesených dat.
