deja-dup - en to cy translation catalogue (23 entries)

en: _Date
cy: _Dyddiad

en: _Show password
cy: _Dangos cyfrinair

en: _Remember password
cy: _Cofio cyfrinair

en: Schedule
cy: Trefnlen

en: _Folder
cy: Plygell

en: _Choose Folder…
cy: Dewisiwch Blygell...

en: Co_ntinue
cy: Parhau

en: _Details
cy: _Manylion

en: Forever
cy: Am Byth

en: Remove
cy: Tynnu

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Choose folders
cy: Dewiswch blygellau

en: _Add
cy: Ychwanegu

en: Local Folder
cy: Plygell Lleol

en: Choose Folder
cy: Dewisiwch Blygell

en: _Password
cy: Cyfrinair

en: S_how password
cy: Dangos cyfrinair

en: Connect as u_ser
cy: Cysylltu fel defnyddiwr

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
cy: Parth

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
cy: %1$s ar %2$s

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
cy: Hafan (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
cy: Hafan

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
cy: Sbwriel
