deja-dup - en to eu translation catalogue (303 entries)

en: Co_ntinue
eu: _Jarraitu

[ctx: verb]
en: _Test
eu: _Probatu

en: _Resume Later
eu: _Berrekin geroago

en: _Back
eu: At_zera

en: _Close
eu: It_xi

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: _Forward
eu: A_urrera

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
eu: Babeskopia

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
eu: Babes_kopia

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
eu: Ezin da hurrengo karpetan babeskopiarik egin Babeskopiak aplikazioak ezin dituelako atzitu:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
eu: Lehen babeskopia sortzen. Honek denbora behar du.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
eu: Babeskopia berria sortzen, haiek hondatzearen aurka babesteko. Honek normala dena baino denbora gehiago beharko du.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
eu: Babeskopia egiten:

en: Backup Failed
eu: Babeskopiak huts egin du

en: Backup Finished
eu: Babeskopia amaitu da

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
eu: Zure fitxategiak arrakastaz kopiatu dira eta babeskopia ondo dagoela probatu da.

en: Backing Up…
eu: Babeskopia egiten...

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
eu: Babeskopiak aplikazioak zure ekintza bat behar du jarraitzeko

en: Backup in progress
eu: Babeskopia lanean

en: Restore From Where?
eu: Nondik leheneratu?

en: _Search
eu: B_ilatu

en: Scanning:
eu: Eskaneatzen:

en: Scanning…
eu: Eskaneatzen...

en: _Details
eu: _Xehetasunak

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
eu: Aurrera egiteko, honako pakete hauek instalatu beharko dituzu:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
eu: Zure pasahitza beharko duzu fitxategiak leheneratzeko. Agian hobe da nonbait idazten baduzu.

en: _Password-protect your backup
eu: Babestu zure kopia _pasahitzez

en: E_ncryption password
eu: Zifratze-pasahit_za

en: Confir_m password
eu: Baie_ztatu pasahitza

en: _Remember password
eu: _Gogoratu pasahitza

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
eu: Larrialdi kasu batean fitxategiak berreskuratzeko gai izango garela egiaztatu ahal izateko, sartu zifratze-pasahitza berriro, berreskuratzeko proba txiki bat egin dezagun.

en: Test every two _months
eu: Probatu _bi hilabetetik behin

en: _Grant Access
eu: Baimendu _sarbidea

en: Install Packages
eu: Instalatu paketeak

en: Summary
eu: Laburpena

en: Restore Test
eu: Leheneratu proba

en: Grant Access
eu: Baimendu sarbidea

en: Set Encryption Password
eu: Ezarri zifratze-pasahitza

en: Require Password?
eu: Pasahitza beharrezko egin?

en: Encryption Password Needed
eu: Zifratze-pasahitza behar da

en: Backups needs your encryption password to continue
eu: Babeskopiak aplikazioak zure zifratze-pasahitza behar du jarraitzeko

[ctx: verb]
en: _Install
eu: _Instalatu

en: Backups needs to install packages to continue
eu: Babeskopiak aplikazioak zenbait pakete instalatu behar ditu jarraitzeko

en: Restore
eu: Leheneratu

en: _Restore
eu: _Leheneratu

en: Restore files to _original locations
eu: Leheneratu fitxategiak _jatorrizko kokapenetara

en: Restore to _specific folder
eu: Leheneratu karpeta ze_hatz batera

en: _Folder
eu: _Karpeta

en: Backups does not have permission to restore the following files:
eu: Babeskopiak aplikazioak ez du baimenik honeko fitxategiak leheneratzeko:

en: Backup location
eu: Babeskopiaren kokapena

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
eu: Leheneratze-data

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
eu: Leheneratze-karpeta

en: Checking for Backups…
eu: Babeskopiak bilatzen...

en: Restore From When?
eu: Noiztik leheneratu?

en: Restore to Where?
eu: Nora leheneratu?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
eu: Leheneratzen:

en: No backups to restore
eu: Ez dago leheneratzeko babeskopiarik

en: Original location
eu: Jatorrizko kokapena

en: File to restore | Files to restore
eu[0]: Leheneratuko den fitxategia
eu[1]: Leheneratuko diren fitxategiak

en: Restore Failed
eu: Leheneratzeak huts egin du

en: Restore Finished
eu: Leheneratzea amaitu da

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
eu: Zure fitxategiak ongi leheneratu dira

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
eu[0]: Zure fitxategia ongi leheneratu da.
eu[1]: Zure fitxategiak ongi leheneratu dira.

en: Restoring…
eu: Leheneratzen...

en: Restore in progress
eu: Leheneratzea lanean

en: Cannot back up automatically
eu: Babeskopia ezin da automatikoki egin

en: Authentication needed
eu: Autentifikazioa behar da

en: No backup files found
eu: Ez da aurkitu babeskopiaren fitxategirik

en: Back Up _Automatically
eu: Egin babeskopia _automatikoki

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
eu: Hurrengo babeskopia gaur da.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
eu: Hurrengo babeskopia gaur izango litzateke.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
eu: Hurrengo babeskopia bihar da.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
eu: Hurrengo babeskopia bihar izango litzateke.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
eu[0]: Hurrengo babeskopia egun %d barru da.
eu[1]: Hurrengo babeskopia %d egun barru da.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
eu[0]: Hurrengo babeskopia %d egun barru izango litzateke.
eu[1]: Hurrengo babeskopia %d egun barru da.

en: At least three months
eu: Gutxienez hiru hilabete

en: At least six months
eu: Gutxienez sei hilabete

en: At least a year
eu: Gutxienez urtebete

en: Forever
eu: Beti

en: At least %d day | At least %d days
eu[0]: Gutxienez egun %d
eu[1]: Gutxienez %d egun

en: Local Folder
eu: Karpeta lokala

en: Network Server
eu: Sare zerbitzaria

en: Daily
eu: Egunero

en: Weekly
eu: Astero

en: Every %d day | Every %d days
eu[0]: egun %detik behin
eu[1]: %d egunetik behin

en: Use _Restic instead of Duplicity
eu: Erabili _Restic Duplicity erabili ordez

en: Choose Folder
eu: Hautatu karpeta

en: _Username
eu: E_rabiltzaile-izena

en: _Password
eu: _Pasahitza

en: Location not available
eu: Kokapena ez dago eskuragarri

en: Backups needs your password to continue
eu: Babeskopiak zure pasahitza behar du jarraitzeko

en: Connect _anonymously
eu: Konektatu _anonimoki

en: Connect as u_ser
eu: Konektatu era_biltzaile gisa

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
eu: _Domeinua

en: Starting scheduled backup
eu: Programatutako babeskopia abiarazten

en: Scheduled backup delayed
eu: Programatutako babeskopia atzeratu egin da

en: Backup completed
eu: Babeskopia osatu da

en: Backup finished
eu: Babeskopia amaitu da

en: But not all files were successfully backed up.
eu: Baina ezin izan da fitxategi guztien babeskopia egin.

en: Backup failed
eu: Babeskopiak huts egin du

en: Restore failed
eu: Leheneratzeak huts egin du

en: Keep your files safe by backing up regularly
eu: Mantendu zure fitxategiak salbu aldian-aldian babeskopia eginez

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
eu: Dokumentu, datu eta ezarpen garrantzitsuak babeskopia bidez babes daitezke. Hondamendia gertatuz gero, babeskopiatik abiatuta berreskuratu ahal dituzu.

en: Don’t Show Again
eu: Ez erakutsi berriro

en: Open Backups
eu: Ireki Babeskopiak

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
eu: Restic babeskopiak egiteko beste tresna bat da, Duplicity ordez erabili daitekeena motor gisa.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
eu: Espero da Restic-ek eginbide berriak errazago gaituko dituela etorkizunean.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
eu: Hori eginbide esperimentala da eta edozein momentutan kendu daiteke.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
eu: Erabili kontuz, baina eskertuko genizuke probatuko bazenu.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
eu: %sJakinarazi%s arrakastak eta hutsegiteak gaituta dagoenean.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
eu: Gaur

en: Yesterday
eu: Atzo

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
eu[0]: duela egun %d
eu[1]: Duela %d egun

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
eu: Bat ere ez

en: Back
eu: Atzera

en: Search
eu: Bilatu

en: _OK
eu: _Ados

en: Show version
eu: Erakutsi bertsioa

en: Restore given files
eu: Leheneratu esandako fitxategiak

en: Immediately start a backup
eu: Abiarazi babeskopia berehala

en: Please list files to restore
eu: Zerrendatu leheneratuko diren fitxategiak

en: An operation is already in progress
eu: eragiketa bat martxan dabil une honetan

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
eu: Déjà Dup babeskopiak

en: Backups
eu: Babeskopiak

en: Protect yourself from data loss
eu: Babestu zure datuak, ez daitezela galdu

en: Back Up
eu: Babeskopia

en: Folders to save
eu: Gordeko diren karpetak

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
eu: Direktorio edo karpeta zerrenda honen babeskopia egingo da. $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, eta $VIDEOS balio erreserbatuk erabiltzailearen kokaleku berezitzat jotzen dira eta bide-izen luzeago baten hasieran egon daitezke ($HOME/azpidirektorioa). $USER balio erreserbatua erabiltzailearen izenarekin ordezten da bide-izen bateko edozein kokalekutan egon daiteke. Sarrera erlatiboak erabiltzailearen direktorio nagusiarekiko dira erlatiboak.

en: Folders to ignore
eu: Ezikusiko diren karpetak

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
eu: Direktorio edo karpeta zerrenda honen babeskopiarik EZ da egingo. $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, eta $VIDEOS balio erreserbatuk erabiltzailearen kokaleku berezitzat jotzen dira eta bide-izen luzeago baten hasieran egon daitezke ($HOME/azpidirektorioa). $USER balio erreserbatua erabiltzailearen izenarekin ordezten da bide-izen bateko edozein kokalekutan egon daiteke. Sarrera erlatiboak erabiltzailearen direktorio nagusiarekiko dira erlatiboak.

en: The last time Déjà Dup was run
eu: Déjà Dup exekutatu zen azken aldia

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
eu: Déjà Dup arrakastaz exekutatu zen azken aldia. Ordu hau ISO 8601 formatuan egon beharko litzateke.

en: The last time Déjà Dup backed up
eu: Déjà Dup-ek babeskopia egin zuen azken aldia

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
eu: Déjà Dup-ek babeskopia arrakastaz egin zuen azken aldia. Data honek ISO 8601 formatuan egon behar du.

en: The last time Déjà Dup restored
eu: Déjà Dup-ek kopia leheneratu zuen azken aldia

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
eu: Déjà Dup-ek leheneratzea arrakastaz egin zuen azken aldia. Data honek ISO 8601 formatuan egon behar du.

en: Whether to periodically back up
eu: Babeskopia denbora-tarte finkoetan egingo den ala ez

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
eu: Babeskopia automatikoki tarte finkoetan egingo den ala ez.

en: How often to periodically back up
eu: Zenbatero egingo den babeskopia

en: The number of days between backups.
eu: Babeskopien arteko egun-kopurua

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
eu: Déjà Dup-ek babeskopiaren inguruan galdetu behar zuen ala ez egiaztatu zuen azken aldia

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
eu: Erabiltzaile bateak saioa hasten duenean, Déjà Dup-ek babeskopiari buruz galdetu beharko lukeen ala ez egiaztatzen du. Babeskopiak ezagutzen ez dituzten erabiltzaileak aurkitzea hobetzeko erabiltzen da hau. 'Desgaituta' egon behar luke, egiaztatzea desaktibatzeko, edo ISO 8601 formatuan.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
eu: Déjà Dup-ek zure pasahitza eskatu behar zuen ala ez egiaztatu zuen azken aldia

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
eu: Pasahitzak ahantz ez ditzazun, Déjà Dup-ek pasahitza baieztatzea eskatuko dizu noizbehinka. Denbora-tarte hau 'desgaituta' egon behar du egiaztatzea desgaitzeko, edo ISO 8601 formatuan egon behar du.

en: How long to keep backup files
eu: Zenbat denboraz mantenduko diren babeskopiatutako fitxategiak

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
eu: Babeskopiako fitxategiak babeskopiaren kokapenean mantenduko diren egun-kopurua. 0 balioak betiko esan nahi du. Hau egun-kopuru minimoa da; fitxategiak denbora gehiagoz egon daitezke gordeta.

en: How long to wait between full backups
eu: Zenbat itxaron behar den babeskopia osoen artean

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
eu: Déjà Dup-ek batzuetan babeskopia oso berriak egin behar ditu. Hau babeskopia osoen artean itxaron behar den egun-kopurua da.

en: Whether to use metered networks
eu: Sare mugatuak erabili edo ez

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
eu: Gezurrezkoa bada, Déjà Dup honek ez du onartuko babeskopia programatuak egitea mugatutako sare konexioen gainean (esate baterako, 4G motatakoak).

en: Command to run before the backup tool
eu: Babeskopia-tresnaren aurretik exekutatuko den komandoa

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
eu: Erabilgarria karpeta bat eskuz muntatu behar bada, adibidez. Komando honek huts egiten badu, babeskopia ez da abiaraziko.

en: Command to run after the backup tool
eu: Babeskopia-tresnaren ondoren exekutatuko den komandoa

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
eu: Erabilgarria konfigurazio-komandoaren ondoren zerbait garbitu behar bada. Huts egiteei ez ikusiarena egingo zaie.

en: Command to run around the backup tool
eu: Babeskopia-tresnaren inguruan exekutatuko den komandoa

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
eu: Erabilgarria baliabideak mugatu nahi badira, edo tresna-komandoaren exekuzioa zerbaitekin inguratu nahi bada. Adibidez, 'trickle -u 500' aukerarekin, 'trickle -u 500 duplicity …' exekutatuko da.

en: Type of location to store backup
eu: Babeskopia gordetzeko kokapen-mota

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
eu: Babeskopiaren kokapen-mota. Balio hau 'auto' bada, balio lehenetsia hautatuko da, atzigarri dagoenaren arabera.

en: The folder where backups are stored
eu: Babeskopiak gordeko diren karpeta

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
eu: Babeskopiak gorde diren karpeten hierarkia. Bideak zure 'home' direktorioari erabat loturik edo erlatiboki loturik egon daitezke.

en: UUID
eu: UUIDa

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
eu: Unitatearen fitxategi-sistemaren identifikatzaile bakarra, unitatea konektatuta dagoenean hura ezagutzeko erabiltzen dena.

en: Name
eu: Izena

en: The name of the external drive.
eu: Kanpoko unitatearen izena.

en: Icon
eu: Ikonoa

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
eu: Kanpoko unitatearen ikonoa, seriatutako Glcon bat bezala.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
eu: Babeskopiak gordetzen dituen karpeten hierarkia. Bideak unitateari dagozkio.

en: The server address
eu: Zerbitzariaren helbidea

en: The URI of the remote server location.
eu: Urrutiko zerbitzariaren helbidearen URLa.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
eu: Babeskopiak gordetzen diren karpeten hierarkia. Bide-izenak absolutuak edo ostalariari erlatiboak izan daitezke.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
eu: Déjà Dup babeskopiak sortzeko tresna erabilerraza da. Babeskopiak behar bezala (zifratuta, kanpoko kokalekuan, eta maiztasunez) egitearen konplexutasuna barnean ezkutatzen du, backend gisa duplicity erabiliz.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
eu: Babeskopien kokaleku lokalak, urrunekoak eta hodeikoak, adibidez Google Drive, onartzen ditu

en: Securely encrypts and compresses your data
eu: Zure datuak modu seguruan zifratu eta trinkotzen ditu

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
eu: Babeskopia inkrementalak egiten ditu, edozein kopiatatik berreskuratzen utziz

en: Schedules regular backups
eu: Babeskopien maiztasuna programatzen du

en: Integrates well into your GNOME desktop
eu: Ondo integratzen da zure GNOME mahaigainean

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
eu: Déjà Dup erabiltzeko erraza da eta datu pertsonalen galera nahigabekotik datuak berreskuratzen laguntzen du. Sistemaren babeskopia osoa edo artxiborako programa bat behar baduzu, agian beste aplikazioaren bat erabili beharko zenuke.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
eu: Egin zure fitxategien babeskopia automatikoki - konfiguratu eta ahaztu

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
eu: Leheneratzea erraz-erraza da - arakatu zure fitxategiak eta hautatu zein leheneratuko den

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
eu: Egin babeskopia hodeian, sareko zerbitzari batean edo unitate lokal batean

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
eu: Hartu zure babeskopien kontrola, aukeratu zein karpeta zehatz sartuko den kopian

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
eu: Babeskopien monitorea

en: Schedules backups at regular intervals
eu: Babeskopiak tarte finkoetan programatzen du

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
eu: Babeskopia-fitxategiak eskaneatzen…

en: Folder is Empty
eu: Karpeta hutsik dago

en: No Results Found
eu: Ez da emaitzarik aurkitu

en: Try a different search
eu: Saiatu bestelako bilaketa bat

en: _Retry
eu: _Saiatu berriro

en: _Connect
eu: _Konektatu

en: Encryption password needed
eu: Zifratze-pasahitza behar da

en: _Enter Password
eu: Sartu _pasahitza

en: Location
eu: Kokalekua

en: Add
eu: Gehitu

en: Folders
eu: Karpetak

en: Folders to Back Up
eu: Babeskopian sartuko diren karpetak

en: These folders are always ignored:
eu: Hurrengo karpetei beti egingo zaie ez ikusiarena:

en: Folders to Ignore
eu: Ez ikusiarena egingo zaien karpetak

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
eu: Ezin da karpeta honen babeskopia egin Babeskopiak aplikazioak ezin duela atzitu.

en: Remove
eu: Kendu

en: Storage
eu: Biltegia

en: _Reset Account Access
eu: Berrezarri _kontuaren atzitzea

en: Ser_ver Address
eu: _Zerbitzari-helbidea

en: _Location
eu: K_okalekua

en: Overview
eu: Ikuspegi orokorra

en: _Back Up Now
eu: Egin babeskopia _orain

en: Con_tinue
eu: _Jarraitu

en: General
eu: Orokorra

en: Schedule
eu: Programazioa

en: Automatic Backup _Frequency
eu: Babeskopia automatikoaren _maiztasuna

en: _Keep Backups
eu: _Mantendu babeskopiak

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
eu: Babeskopia zaharrenak lehenago ezabatuko dira kokalekuak toki gutxi badu, edo hiru hilabete arte mantenduko dira haiei lotutako babeskopiak ezabatzea eragozteko.

en: Main Menu
eu: Menu nagusia

en: _Select All
eu: Hautatu _denak

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Laster-_teklak

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _About Backups
eu: _Babeskopiei buruz

en: Most Recent Backup
eu: Babeskopia berriena

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Server Addresses
eu: Zerbitza-helbideak

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
eu: Zerbitzari-helbideek protokolo-aurrizki bat, helbide bat eta, zenbaitetan, protokoloaren araberako bide-izen bat dituzte. Adibideak:

en: Available Protocols
eu: Protokolo erabilgarriak

en: File Transfer Protocol
eu: Fitxategi-transferentziako protokoloa (FTP)

en: Network File System
eu: Sareko fitxategi-sistema (NFS)

en: SSH File Transfer Protocol
eu: SSH fitxategi-transferentziako protokoloa (FTPS)

en: Prefix
eu: Aurrizkia

en: _Date
eu: _Data

en: Welcome to Backups
eu: Ongi etorri Babeskopiak aplikaziora

en: Create Your First _Backup
eu: Sortu zure lehen _babeskopia

en: _Restore From a Previous Backup
eu: _Leheneratu aurreko babeskopia batetik

[ctx: shortcut window]
en: General
eu: Orokorra

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eu: Erakutsi laguntza

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eu: Ireki menua

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eu: Irten

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
eu: Hobespenak

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eu: Laster-teklak

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
eu: Babeskopiako fitxategiak arakatzen

[ctx: shortcut window]
en: Search
eu: Bilatu

[ctx: shortcut window]
en: Go back
eu: Joan atzera

[ctx: shortcut window]
en: Select all
eu: Hautatu dena

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
eu: %1$s %2$s-(e)n

en: Backup will begin when %s is connected.
eu: Babeskopia hasiko da %s hori konektaturik dagoenean.

en: Storage location not available
eu: Ez dago eskuragarri biltegiratze helbiderik

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
eu: ‘%s’ konektatu dadin itxaroten...

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
eu: Babeskopia hasiko da sareko konexio bat eskuragarri dagoenean.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
eu: %s Google Drive hodeian

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
eu: %s Microsoft OneDrive zerbitzuan

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
eu: Microsoft OneDrive karpeta bat adierazi behar da.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
eu: Ezin da %s zerbitzarietan saioa hasi.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
eu: %s kredentzialak Déjà Dup aplikaziorako

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
eu: Lehenengo, Babeskopiak aplikazioari baimena eman diozu zure %s kontua atzitzeko.

en: The network server is not available
eu: Sareko zerbitzaria ez dago eskuragarri

en: Waiting for a network connection…
eu: Sareko konexio baten zain...

en: Could not mount storage location.
eu: Ezin izan da muntatu biltegiratze-kokalekua.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
eu: Zerbitzariaren sareko kokalekua adierazi behar da biltegiratze-kokalekuaren hobespenetan.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
eu: Zerbitzariaren sareko ‘%s’ kokalekuak ez dirudi sareko kokaleku bat denik.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
eu: Samba sarearen kokalekuek ostatu-izena eta partekatzeko izena, biak eduki behar dute.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
eu: Karpeta nagusia (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
eu: Karpeta nagusia

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Backup encryption password
eu: Babeskopiaren zifratze-pasahitza

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
eu: Ziurtatu Babeskopiak aplikazioak atzeko planoan exekutatzeko baimena duela. Begiratu 'Ezarpenak→ Aplikazioak → Babeskopiak' eta saiatu berriro.

en: Backing up…
eu: Babeskopia egiten...

en: Checking for backups…
eu: Babeskopiak egiaztatzen...

en: Listing files…
eu: Fitxategiak zerrendatzen...

en: Preparing…
eu: Prestatzen...

en: Custom tool setup failed.
eu: Tresna-konfigurazio pertsonalizatuak huts egin du.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
eu: Ezin izan dira hurrengo fitxategien babeskopia egin. Segurtatu haiek ireki ahal dituzula.

en: Verifying backup…
eu: Babeskopia egiaztatzen...

en: Restoring files…
eu: Fitxategiak leheneratzen...

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
eu: Ezin izan dira berrezarri ondorengo fitxategiak. Egiaztatu fitxategi hauetan idatz dezakezula.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
eu: Zure babeskopia hondatuta dagoela dirudi. Babeskopia ezabatu eta berriro saiatu beharko zenuke.

en: Paused (no network)
eu: Pausatua (sarerik ez)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
eu: Babeskopiarako kokalekua txikiegia da.

en: Try using a location with at least %s.
eu: Saiatu gutxienez %s libre duen kokaleku bat erabiltzen.

en: (Space for two full backups is required.)
eu: (Bi babeskopia osorako lekua behar da.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
eu: Babeskopiaren kokalekuak ez du nahiko toki librerik. Saiatu gutxienez %s liberatzen.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
eu: Babeskopiaren kokalekuak ez du aski tokirik. Saiatu beste kokaleku bat erabilita, gutxienez %s libre duena.

en: Cleaning up…
eu: Garbitzen...

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
eu: Huts egin du errore ezezagunarengatik.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
eu: Zifratze-pasahitz okerra.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
eu: Ezin izan da ‘%s’ leheneratu: Fitxategia ez da aurkitu babeskopian

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
eu: Existitzen den babeskopia %s deitutako ordenagailu batena da, bain uneko ordenagailuaren izena %s da. Hau espero ez bazenuen, beste kokapen batean egin beharko zenuke babeskopia.

en: Computer name changed
eu: Ordenagailuaren izena aldatu da

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
eu: Baimena ukatu da ‘%s’ sortzen saiatzean.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
eu: Baimena ukatu da ‘%s’ irakurtzen saiatzean.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
eu: Baimena ukatu da ‘%s’ ezabatzen saiatzean.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
eu: Babeskopiaren ‘%s’ kokapena ez da existitzen.

en: No space left.
eu: Ez dago espaziorik.

en: Error reading file ‘%s’.
eu: Errorea ‘%s’ fitxategia irakurtzean.

en: Error writing file ‘%s’.
eu: Errorea ‘%s’ fitxategia idaztean.

en: No space left in ‘%s’.
eu: Ez dago lekurik ‘%s’-(e)n.

en: Uploading…
eu: Kargatzen...

en: Could not understand duplicity version.
eu: Ezin da duplicity bertsioa ulertu.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
eu: Ezin izan da ulertu duplicity ‘%s’ bertsioa.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
eu: Babeskopiak aplikazioak duplicity aplikazioaren %d.%d.%.2d bertsioa behar du gutxienez, baina %d.%d.%.2d aurkitu da

en: This storage location is not yet supported.
eu: Biltegiratze-kokaleku hau ez da oraindik onartzen.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
eu: Biltegiratze-kokaleku hau ez da jadanik onartzen. Duplicity zuzenean erabili dezakezu fitxategiak leheneratu eta gordetzeko.

en: Could not understand restic version.
eu: Ezin da restic bertsioa ulertu.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
eu: Ezin izan da ulertu restic ‘%s’ bertsioa.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
eu: Babeskopiak aplikazioak restic aplikazioaren %d.%d.%d bertsioa behar du gutxienez, baina %d.%d.%d aurkitu da

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
eu: Babeskopia hasiko da energia aurrezteko modua aktibo ez dagoenean.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
eu: Babeskopiaren prozesua hasiko da hain mugatua ez den Internet konexio bat eskuragarri dagoenean.
