deja-dup - en to gl translation catalogue (307 entries)

en: Co_ntinue
gl: Co_ntinuar

[ctx: verb]
en: _Test
gl: _Probar

en: _Resume Later
gl: _Continuar máis tarde

en: _Back
gl: _Atrás

en: _Close
gl: _Pechar

en: _Cancel
gl: _Cancelar

en: _Forward
gl: _Seguinte

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
gl: Copia de respaldo

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
gl: Copia de _respaldo

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
gl: Os seguintes cartafoles non poden respaldarse porque Copias de respaldo non pode acceder a eles:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
gl: Creando a primeira copia de respaldo.  Isto pode levar un anaco.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
gl: Creando unha copia de respaldo nova para protexerse contra danos na copia.  Isto levará mais tempo do normal.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
gl: Facendo a copia de respaldo:

en: Backup Failed
gl: Fallou a copia de respaldo

en: Backup Finished
gl: Rematou a copia de respaldo

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
gl: Os seus ficheiros foron respaldados e comprobados con éxito.

en: Backing Up…
gl: Creando respaldo…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
gl: Copias de respaldo precisa a súa interacción para continuar

en: Backup in progress
gl: Copia de respaldo en proceso

en: Restore From Where?
gl: Desde onde desexa restaurar?

en: _Search
gl: _Buscar

en: Scanning:
gl: Analizando:

en: Scanning…
gl: Analizando…

en: _Details
gl: _Detalles

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
gl: Para poder continuar debe instalar os seguintes paquetes:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
gl: Precisará do seu contrasinal para restaurar os seus ficheiros. Recomendámoslle que o escriba e o garde nun lugar seguro.

en: _Password-protect your backup
gl: _Protexa a súa copia de respaldo cun contrasinal

en: E_ncryption password
gl: Co_ntrasinal de cifrado

en: Confir_m password
gl: Confir_mar o contrasinal

en: _Remember password
gl: _Lembrar o contrasinal

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
gl: Para comprobar que no futuro poida obter os seus ficheiros en caso de emerxencia, escriba o seu contrasinal de cifrado de novo para levar a cabo unha proba de restauración breve.

en: Test every two _months
gl: Probar cada dous _meses

en: _Grant Access
gl: _Conceder acceso

en: Install Packages
gl: Instalar paquetes

en: Summary
gl: Resumo

en: Restore Test
gl: Proba de restauración

en: Grant Access
gl: Conceder acceso

en: Set Encryption Password
gl: Estabelecer o contrasinal de cifrado

en: Require Password?
gl: Requirir un contrasinal?

en: Encryption Password Needed
gl: Precisase o contrasinal de cifrado

en: Backups needs your encryption password to continue
gl: Copia de respaldo precisa do seu contrasinal de cifrado para continuar

[ctx: verb]
en: _Install
gl: _Instalar

en: Backups needs to install packages to continue
gl: Copias de respaldo precisa instalar uns paquetes para continuar

en: Restore
gl: Restaurar

en: _Restore
gl: _Restaurar

en: Restore files to _original locations
gl: Restaurar os ficheiros á súa localización orixinal

en: Restore to _specific folder
gl: Restaurar nun cartafol e_specífico

en: _Folder
gl: Carta_fol

en: Backups does not have permission to restore the following files:
gl: Os respaldos non teñen permiso para restaurar os seguintes ficheiros:

en: Backup location
gl: Localización da copia de respaldo

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
gl: Data de restauración

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
gl: Restaurar o cartafol

en: Checking for Backups…
gl: Buscando copias de respaldo…

en: Restore From When?
gl: Restaurar desde cando?

en: Restore to Where?
gl: Onde restaurar?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
gl: Restaurando:

en: No backups to restore
gl: Non hai copias de respaldo para restaurar

en: Original location
gl: Lugar orixinal

en: File to restore | Files to restore
gl[0]: Ficheiro a restaurar
gl[1]: Ficheiros a restaurar

en: Restore Failed
gl: Fallou a restauración

en: Restore Finished
gl: Rematou a restauración

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
gl: Restabelecéronse os ficheiros correctamente.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
gl[0]: O seu ficheiro restaurouse sen problemas.
gl[1]: Os seus ficheiros restauráronse sen problemas.

en: Restoring…
gl: Restaurando…

en: Restore in progress
gl: Restauración en proceso

en: Cannot back up automatically
gl: Non é posíbel respaldar automaticamente

en: Authentication needed
gl: Requírese autenticación

en: No backup files found
gl: Non se atopou ningún ficheiro de copia de respaldo

en: Back Up _Automatically
gl: Respaldar _automaticamente

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
gl: A seguinte copia é hoxe.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
gl: A seguinte copia de respaldo é hoxe.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
gl: A seguinte copia de respaldo é mañá.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
gl: A seguinte copia de respaldo sería mañá.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
gl[0]: A seguinte copia de respaldo será dentro de %d día.
gl[1]: A seguinte copia de respaldo será dentro de %d días.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
gl[0]: A seguinte copia de respaldo será dentro de %d día.
gl[1]: A seguinte copia de respaldo será dentro de %d días.

en: At least three months
gl: Cando menos tres meses

en: At least six months
gl: Polo menos seis meses

en: At least a year
gl: Polo menos un ano

en: Forever
gl: Para sempre

en: At least %d day | At least %d days
gl[0]: Polo menos %d día
gl[1]: Polo menos %d días

en: Local Folder
gl: Cartafol local

en: Network Server
gl: Servidor de rede

en: Rackspace Cloud Files
gl: Ficheiros na nube de Rackspace

en: Daily
gl: Diariamente

en: Weekly
gl: Semanalmente

en: Every %d day | Every %d days
gl[0]: Cada %d día
gl[1]: Cada %d días

en: Use _Restic instead of Duplicity
gl: Usar _Restic no lugar de Duplicity

en: Choose Folder
gl: Seleccionar cartafol

en: _Username
gl: Nome de _usuario

en: _Password
gl: _Contrasinal

en: Location not available
gl: Localización non dispoñíbel

en: Backups needs your password to continue
gl: Copias de respaldo precisa do seu contrasinal para continuar

en: Connect _anonymously
gl: Conectarse _anonimamente

en: Connect as u_ser
gl: Conectar como o u_suario

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
gl: _Dominio

en: Starting scheduled backup
gl: Iniciando a copia de respaldo programada

en: Scheduled backup delayed
gl: Atrasouse a copia de respaldo programada

en: Backup completed
gl: Copia de respaldo completada

en: Backup finished
gl: Copia de respaldo finalizada

en: But not all files were successfully backed up.
gl: Pero non todos os ficheiros foron respaldados con éxito.

en: Backup failed
gl: Fallou a copia de respaldo

en: Restore failed
gl: Fallou a restauración

en: Keep your files safe by backing up regularly
gl: Manteña os seus ficheiros seguros facendo copias de respaldo frecuentemente

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
gl: Pode protexer documentos, datos e configuracións importantes facendo unha copia de respaldo dos mesmos. En caso de accidente, poderá recuperalos desde esa copia de respaldo.

en: Don’t Show Again
gl: Non mostrar de novo

en: Open Backups
gl: Abrir Copias de respaldo

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
gl: Restic é outra ferramenta de respaldo que se pode usar por baixo no lugar de Duplicity.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
gl: Agardamos que Restic active novas características de forma máis doada no futuro.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
gl: É unha característica experimental que pode quitarse en calquera momento.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
gl: Usar con coidado, pero calquera proba que poida facer será apreciada.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
gl: Por favor %sinforme%s de éxitos e fallos cando esté activo.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
gl: Hoxe

en: Yesterday
gl: Onte

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
gl[0]: Hai %d día
gl[1]: Hai %d días

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
gl: Ningún

en: _OK
gl: _Aceptar

en: Show version
gl: Mostrar a versión

en: Restore given files
gl: Restaurar os ficheiros indicados

en: Immediately start a backup
gl: Iniciar a copia de respaldo inmediatamente

en: Please list files to restore
gl: Mostrar ficheiros a restaurar

en: An operation is already in progress
gl: Xa hai unha operación en proceso

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
gl: Copias de seguridade de Déjà Dup

en: Backups
gl: Copias de respaldo

en: Protect yourself from data loss
gl: Protéxase das perdas de datos

note: Translators: Add whatever keywords you want in your language, separated by semicolons These keywords are used when searching for applications in dashes, etc.
en: déjà;deja;dup;
gl: déjà;deja;dup;respaldo;seguranza;copias;

en: Back Up
gl: Facer copia de respaldo

en: Folders to save
gl: Cartafoles que gardar

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
gl: Lista de cartafoles para facer copia de respaldo. Os valores reservados $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH e $VIDEOS son recoñecidos como cartafoles especiais do usuario e poden estar no comezo dunha ruta máis longa ($HOME/subcartafol). O valor reservado $USER substitúese polo «nome do usuario» do usuario e pode estar en calquera parte da ruta. As entradas relativas son relativas con respecto ao cartafol persoal do usuario.

en: Folders to ignore
gl: Cartafoles a ignorar

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
gl: Lista de cartafoles para os que non facer copia de respaldo. Os valores reservados $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH e $VIDEOS son recoñecidos como cartafoles especiais do usuario e poden estar no comezo dunha ruta máis longa ($HOME/subcartafol). O valor reservado $USER substitúese polo «nome do usuario» do usuario e pode estar en calquera parte da ruta. As entradas relativas son relativas con respecto ao cartafol persoal do usuario.

en: The last time Déjà Dup was run
gl: Última vez que se executou o Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
gl: Última vez que se executou o Déjà Dup correctamente. A hora debe estar en formato ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
gl: A última vez que o Déjà Dup fixo unha copia de respaldo

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
gl: A última vez que o Déjà Dup realizou sen problemas unha copia de respaldo. A hora ten que estar no formato ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
gl: A última vez que o Déjà Dup restaurou

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
gl: A última vez que o Déjà Dup realizou sen problemas unha restauración. A hora ten que estar no formato ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
gl: Indica se se fai unha copia de respaldo periodicamente

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
gl: Indica se se fai unha copia de respaldo automática de xeito regular.

en: How often to periodically back up
gl: Cada canto tempo facer a copia de respaldo

en: The number of days between backups.
gl: Número de días entre copias de respaldo.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
gl: A última vez que Déjà Dup comprobou se se debería preguntar sobre unha copia de respaldo

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
gl: Cando un usuario accede ao sistema, Déjà Dup comproba se se lle debe ofrecer facer copias de respaldo. Isto permítelles descubrir a ferramenta aos usuarios que non a coñecen. Esta vez debería estar «desactivado» para cancelar esta comprobación ou ben en formato ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
gl: A última vez que Déjà Dup comprobou se se debería preguntar sobre o seu contrasinal

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
gl: Para previr que se esqueza dos seus contrasinais, Déjà Dup notificaralle ocasionalmente que confirme o seu contrasinal. Esta hora debería estar «disabled» para desactivar esta comprobación ou en formato ISO 8601.

en: How long to keep backup files
gl: Durante canto tempo manter os ficheiros de copia de respaldo

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
gl: Número de días durante os que manter as copias de seguanza na súa localización. O valor 0 significa para sempre. Este é un número mínimo de días, os ficheiro poderíanse manter máis tempo.

en: How long to wait between full backups
gl: Canto agardar entre dúas copias completas

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
gl: Déjà Dup precisa de vez en cando facer copias de respaldo completas novas. Isto é o número de días entre cada unha delas.

en: Whether to use metered networks
gl: Determina se usar redes cos datos taxados

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
gl: Se non se marca, o Déjà Dup rexeitará executar copias de respaldo programadas en conexións de rede cos datos taxados (como 4G).

en: Command to run before the backup tool
gl: Orde a executar antes da ferramenta de respaldo

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
gl: Útil se precisa montar manualmente un cartafol, por exemplo. Se a orde falla, o respaldo non comezará.

en: Command to run after the backup tool
gl: A orde a executar despois da ferramenta de respaldo

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
gl: Útil se precisa facer limpeza despois da orde de configuración. Os fallos ignóranse.

en: Command to run around the backup tool
gl: Orde a executar ao redor da ferramenta de respaldo

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
gl: Útil se precisa limitar os recursos ou en caso contrario envolver a execución da orde da ferramenta. Un valor de exemplo podería ser «trickle -u 500» que resultará na execución de deja-dump executándo «trickle -u 500 duplicity …».

en: Type of location to store backup
gl: Tipo de localización na que gardar a copia de respaldo

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
gl: O tipo de localización da copia de respaldo. Se escolle «auto» seleccionarase unha opción predeterminada, dependendo de cal estea dispoñíbel.

en: The folder where backups are stored
gl: Cartafol no que se gardan as copias de respaldo

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
gl: Xerarquía do cartafol onde se gardan as copias. As rutas ao seu cartafol persoal poden ser absolutas ou relativas.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
gl: Identificador único do sistema de ficheiros do dispositivo, usado para recoñecer a unidade cando está conectada.

en: Name
gl: Nome

en: The name of the external drive.
gl: Nome do dispositivo externo.

en: Icon
gl: Icona

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
gl: Icona do dispositivo externo como un Glcon serial.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
gl: Xeraquía dos cartafoles onde se gardan as copias de respaldo. As rutas son relativas á unidade.

en: The server address
gl: Enderezo do servidor

en: The URI of the remote server location.
gl: URI da localización do servidor remoto.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
gl: Xeraquía dos cartafoles onde se gardan as copias de respaldo. As rutas poden ser absolutas ou relativas ao servidor.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
gl: O Déjà Dup é unha ferramenta sinxela para a creación de copias de respaldo. Elimina a complexidade da creación de copias de respaldo correctas (con cifrado, fóra do sitio e con regularidade) e emprega duplicity como infraestrutura.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
gl: Compatibilidade con almacenamento de copias de respaldo locais, remotas ou na nube como Google Drive

en: Securely encrypts and compresses your data
gl: Realiza cifrados seguros e comprime os datos

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
gl: Copias de respaldo incrementais, permitindo restabelecer calquera copia en particular

en: Schedules regular backups
gl: Programa copias regularmente

en: Integrates well into your GNOME desktop
gl: Intégrase ben no escritorio GNOME

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
gl: Déjà Dup céntrase na facilidade de uso e na recuperación de perdas de datos persoais ou accidentais. Se precisa dunha copia de respaldo dun sistema completo ou dun programa de arquivo debe buscar outras opcións.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
gl: Respalde os seus ficheiros automaticamente — configúreo e olvídeo

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
gl: Restaurar é moi doado — explore os seus ficheiros e seleccione o que restaurar

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
gl: Respalde na nube, nun servidor de rede ou nunha unidade local

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
gl: Tome control do seu respaldo escollendo exactamente que cartafoles incluír

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
gl: Monitor de copias de respaldo

en: Schedules backups at regular intervals
gl: Programa copias de respaldo a intervalos regulares

en: Search
gl: Buscar

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
gl: Analizando os ficheiros de respaldo…

en: Folder is Empty
gl: O cartafol está baleiro

en: No Results Found
gl: Non se atoparon resultados

en: Try a different search
gl: Tente con unha busca distinta

en: _Retry
gl: _Reintentar

en: _Connect
gl: _Conectar

en: Encryption password needed
gl: Requírese o contrasinal de cifrado

en: _Enter Password
gl: _Escriba o contrasinal

en: Location
gl: Localización

en: Add
gl: Engadir

en: Folders
gl: Cartafoles

en: Folders to Back Up
gl: Cartafoles que respaldar

en: These folders are always ignored:
gl: Estes cartafoles sempre se ignoran:

en: Folders to Ignore
gl: Cartafoles que ignorar

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
gl: Este cartafol non pode respaldarse porque Copias de respaldo non ten acceso a él.

en: Remove
gl: Quitar

en: Storage
gl: Almacenamento

en: _Reset Account Access
gl: _Reinicar o acceso á conta

en: Ser_ver Address
gl: Enderezo do _servidor

en: _Location
gl: _Localización

en: Back
gl: Atrás

en: Main Menu
gl: Menú principal

en: _Select All
gl: Seleccionar _todo

en: _Preferences
gl: _Preferencias

en: _Keyboard Shortcuts
gl: Atallos do _teclado

en: _Help
gl: _Axuda

en: _About Backups
gl: _Sobre Copias de respaldo

en: Overview
gl: Vista xeral

en: _Back Up Now
gl: _Respaldar agora

en: Con_tinue
gl: Con_tinuar

en: General
gl: Xeral

en: Schedule
gl: Planificación

en: Automatic Backup _Frequency
gl: _Frecuencia do respaldo automático

en: _Keep Backups
gl: _Manter respaldos

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
gl: O último respaldo eliminarase antes se a localización ten pouco espacio libre ou mantelas tres meses máis para evitar a eliminación de copias relacionadas.

en: Labs
gl: Experimentos

en: Most Recent Backup
gl: Respaldo máis recente

en: Server Addresses
gl: Enderezo do servidor

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
gl: Os enderezos de rede compóñense do prefixo do protocolo, un enderezo e ás veces unha ruta dependendo do protocolo. Por exemplo:

en: Available Protocols
gl: Protocolos dispoñíbeis

en: File Transfer Protocol
gl: Protocolo de transferencia de ficheiros

en: Network File System
gl: Sistema de ficheiros de rede

en: SSH File Transfer Protocol
gl: Protocolo de transferencia de ficheiros SSH

en: Prefix
gl: Prefixo

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
gl: ftp:// ou ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
gl: sftp:// ou ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
gl: dav:// ou davs://

en: _Date
gl: _Data

en: Welcome to Backups
gl: Benvida a Respaldos

en: Create Your First _Backup
gl: Cree a súa primeira copia de respaldo

en: _Restore From a Previous Backup
gl: _Restaurar desde unha copia de respaldo anterior

[ctx: shortcut window]
en: General
gl: Xeral

[ctx: shortcut window]
en: Show help
gl: Mostrar a Axuda

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
gl: Abrir Menú

[ctx: shortcut window]
en: Quit
gl: Saír

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
gl: Preferencias

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
gl: Atallos de tecladdo

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
gl: Explorar os ficheiros respaldados

[ctx: shortcut window]
en: Search
gl: Buscar

[ctx: shortcut window]
en: Go back
gl: Ir atrás

[ctx: shortcut window]
en: Select all
gl: Seleccionar todo

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
gl: %1$s en %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
gl: A copia comezará cando %s estea conectado.

en: Storage location not available
gl: A localización da almacenaxe non está dispoñíbel

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
gl: Agardando a que «%s» se conecte…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
gl: A copia de respaldo comezará cando estea dispoñíbel unha conexión de rede.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
gl: %s en Google Drive

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
gl: %s en Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
gl: Debe fornecer un cartafol de Microsoft OneDrive.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
gl: Non foi posíbel acceder aos servidores de %s.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
gl: Credenciais de %s para Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
gl: Primeiro debe permitir a Copias de  para  acceder á súa conta de %s.

en: The network server is not available
gl: O servidor de rede non está dispoñíbel

en: Waiting for a network connection…
gl: Agardando por unha conexión de rede…

en: Could not mount storage location.
gl: Non foi posíbel montar o lugar de almacenamento.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
gl: Debe especificar a localización de rede do servidor nas preferencias de localización de almacenamento.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
gl: A localización de rede do servidor «%s» non semella ser unha localización de rede.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
gl: As localizacións de rede de Samba deben incluír un nome do servidor e un nome compartido.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
gl: Cartafol persoal (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
gl: Cartafol persoal

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
gl: Lixo

en: Backup encryption password
gl: Contrasinal de cifrado da copia de respaldo

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
gl: Asegúrese que Respaldos ten permiso para executarse en segundo plano desde Preferencias → Aplicacións → Respaldos e probe de novo.

en: Backing up…
gl: Creando a copia de respaldo…

en: Checking for backups…
gl: Comprobando as copias de respaldo…

en: Listing files…
gl: Lista de ficheiros…

en: Preparing…
gl: Preparando…

en: Custom tool setup failed.
gl: Fallou a configuración da ferramenta personalizada.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
gl: Non foi posíbel crear unha copia de respaldo dos seguintes ficheiros. Asegúrese de que poida abrilos.

en: Verifying backup…
gl: Comprobando a copia de respaldo…

en: Restoring files…
gl: Restaurando os ficheiros…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
gl: Non foi posíbel restaurar os seguintes ficheiros. Asegúrese de que se pode escribir neles.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
gl: A copia semella estar corrompida. Debería eliminala e tentar de novo.

en: Paused (no network)
gl: Detido (sen rede)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
gl: Localización da copia de respaldo é demasiado pequena.

en: Try using a location with at least %s.
gl: Tente empregar un que teña cando menos %s.

en: (Space for two full backups is required.)
gl: (Requírese espazo para dúas copias de respaldo completas.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
gl: A localización das copias de respaldo non ten espazo libre abondo. Tente empregar un que teña cando menos %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
gl: A localización das copias de respaldo non ten espazo libre abondo. Tente empregar un que teña cando menos %s libre.

en: Cleaning up…
gl: Limpando…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
gl: Produciuse un erro descoñecido.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
gl: O contrasinal de cifrado é incorrecto.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
gl: Non foi posíbel restaurar «%s»: Non se atopou o ficheiro na copia de respaldo

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
gl: A copia de respaldo pertence ao computador de nome %s, pero o nome do computador actual é %s. Se non esperaba isto, debería facer a copia de respaldo noutro sitio.

en: Computer name changed
gl: Cambiou o nome do computador

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
gl: Denegouse o permiso ao crear «%s».

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
gl: Denegouse o permiso ao ler «%s».

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
gl: Denegouse o permiso ao eliminar «%s».

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
gl: O lugar da copia de respaldo «%s» non existe.

en: No space left.
gl: Non hai espazo abondo.

en: Error reading file ‘%s’.
gl: Produciuse un erro ao ler o ficheiro «%s».

en: Error writing file ‘%s’.
gl: Produciuse un erro ao escribir o ficheiro «%s».

en: No space left in ‘%s’.
gl: Non queda espazo libre en «%s».

en: Uploading…
gl: Subindo…

en: Could not understand duplicity version.
gl: Non foi posíbel procesar a versión de duplicity.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
gl: Non foi posíbel procesar a versión «%s» de duplicity.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
gl: Copias de respaldo require da versión de duplicity %d.%d.%.2d ou superior, pero só pode atopar a versión %d.%d.%.2d

en: This storage location is not yet supported.
gl: Esta localización de almacenamento aínda non é compatíbel.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
gl: Esta localización de almacenamento xa non está admitida. Pode usar «duplicity» directamente para respaldar ou restaurar os seus ficheiros.

en: Could not understand restic version.
gl: Non foi posíbel analizar a versión de restic.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
gl: Non foi posíbel entender a versión «%s» de restic.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
gl: Copias de respaldo require cando menos a versión %d.%d.%d de restic, pero só se pode atopar a versión %d.%d.%d

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
gl: A copia de respaldo comezará cando o modo de aforro de enerxía non estea activo.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
gl: A copia de respaldo comezará cando haxa dispoñíbel unha conexión de rede que non teña os datos taxados.
