deja-dup - en to hr translation catalogue (303 entries)

en: Co_ntinue
hr: Na_stavi

en: _Resume Later
hr: _Nastavi kasnije

en: _Back
hr: _Natrag

en: _Close
hr: _Zatvori

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: _Forward
hr: _Naprijed

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
hr: Sigurnosno kopiraj

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
hr: _Sigurnosno kopiraj

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
hr: Sljedeće mape se ne mogu sigurnosno kopirati zato jer Sigurnosno kopiranje nema pristup do njih:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
hr: Stvaranje prve sigurnosne kopije. Ovo bi moglo potrajati.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
hr: Stvaranje svježe sigurnosne kopije radi zaštite protiv oštećenja sigurnosne kopije. To će trajati dulje nego normalno.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
hr: Sigurnosno kopirnje:

en: Backup Failed
hr: Sigurnosno kopirnje nije uspjelo

en: Backup Finished
hr: Sigurnosno kopiranje završeno

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
hr: Vaše datoteke su uspješno sigurnosno kopirane i testirane.

en: Backing Up…
hr: Sigurnosno kopirnje…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
hr: Sigurnosno kopiranje treba vaš unos za nastavak

en: Backup in progress
hr: Sigurnosno kopiranje u tijeku

en: Restore From Where?
hr: Obnovi odakle?

en: _Search
hr: _Pretraži

en: Scanning:
hr: Pretraživanje:

en: Scanning…
hr: Pretraživanje…

en: _Details
hr: _Pojedinosti

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
hr: Kako bi mogli nastaviti, sljedeći paketi moraju biti instalirani:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
hr: Trebati ćete svoju lozinku za obnovu svojih datoteka. Možda ju želite zapisati.

en: _Password-protect your backup
hr: _Zaštitite lozinkom svoju sigurnosnu kopiju

en: E_ncryption password
hr: Š_ifrirana lozinka

en: Confir_m password
hr: Potvrd_i lozinku

en: _Remember password
hr: _Zapamti lozinku

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
hr: Za provjeru mogućnosti preuzimanja svojih datoteka u hitnom slučaju, upišite ponovno svoju šifriranu lozinku za izvođenje kratkog testa obnove.

en: Test every two _months
hr: Testiraj svaka dva _mjeseca

en: _Grant Access
hr: _Dopusit pristup

en: Install Packages
hr: Instaliraj pakete

en: Summary
hr: Kratak pregled

en: Restore Test
hr: Test obnove

en: Grant Access
hr: Dopusti pristup

en: Set Encryption Password
hr: Postavi lozinku šifriranja

en: Require Password?
hr: Potrebna je lozinka?

en: Encryption Password Needed
hr: Potrebna je lozinka šifriranja

en: Backups needs your encryption password to continue
hr: Sigurnosno kopiranje treba vašu lozinku šifriranja za nastavak

[ctx: verb]
en: _Install
hr: _Instaliraj

en: Backups needs to install packages to continue
hr: Sigurnosno kopiranje treba instalirati pakete za nastavak

en: Restore
hr: Obnovi

en: _Restore
hr: _Obnovi

en: Restore files to _original locations
hr: Obnova datoteka na _izvorne lokacije

en: Restore to _specific folder
hr: Obnova u _određenu mapu

en: _Folder
hr: _Mapa

en: Backups does not have permission to restore the following files:
hr: Sigurnosne kopije nemaju dozvolu za obnovu sljedećih datoteka:

en: Backup location
hr: Lokacija sigurnosne kopije

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
hr: Datum obnove

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
hr: Mapa obnove

en: Checking for Backups…
hr: Provjera sigurnosnih kopija…

en: Restore From When?
hr: Obnovi od kada?

en: Restore to Where?
hr: Obnovi gdje?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
hr: Obnova:

en: No backups to restore
hr: Nema sigurnosnih kopija za obnovu

en: Original location
hr: Izvorna lokacija

en: File to restore | Files to restore
hr[0]: Datoteka za obnovu
hr[1]: Datoteke za obnovu
hr[2]: Datoteka za obnovu

en: Restore Failed
hr: Obnova nije uspjela

en: Restore Finished
hr: Obnova završena

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
hr: Vaše datoteke su uspješno obnovljene.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
hr[0]: Vaša datoteka je uspješno obnovljena.
hr[1]: Vaše datoteke su uspješno obnovljene.
hr[2]: Vaše datoteke su uspješno obnovljene.

en: Restoring…
hr: Obnova…

en: Restore in progress
hr: Obnova je u tijeku

en: Cannot back up automatically
hr: Nemoguće automatsko sigrnosno kopiranje

en: Authentication needed
hr: Potrebna je ovjera

en: No backup files found
hr: Nema pronađenih datoteka sigurnosne kopije

en: Back Up _Automatically
hr: Sigurnosno _kopiraj automatski

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
hr: Sljedeće sigurnosno kopiranje je danas.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
hr: Sljedeće sigurnosno kopiranje treba biti danas.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
hr: Sljedeće sigurnosno kopiranje je sutra.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
hr: Sljedeće sigurnosno kopiranje treba biti sutra.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
hr[0]: Sljedeće sigurnosno kopiranje je za %d dan od sada.
hr[1]: Sljedeće sigurnosno kopiranje je za %d dana od sada.
hr[2]: Sljedeće sigurnosno kopiranje je za %d dana od sada.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
hr[0]: Sljedeće sigurnosno kopiranje treba biti za %d dan od sada.
hr[1]: Sljedeće sigurnosno kopiranje je za %d dana od sada.
hr[2]: Sljedeće sigurnosno kopiranje je za %d dana od sada.

en: At least three months
hr: Barem tri mjeseca

en: At least six months
hr: Barem šest mjeseca

en: At least a year
hr: Barem godinu dana

en: Forever
hr: Zauvijek

en: At least %d day | At least %d days
hr[0]: Barem %d dan
hr[1]: Barem %d dana
hr[2]: Barem %d dana

en: Choose Folders
hr: Odaberi mape

en: Add
hr: Dodaj

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
hr: Google disk

en: Local Folder
hr: Lokalna mapa

en: Network Server
hr: Mrežni poslužitelj

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
hr: Google Cloud pohrana

en: Rackspace Cloud Files
hr: Rackspace oblak datoteke

en: Daily
hr: Dnevno

en: Weekly
hr: Tjedno

en: Every %d day | Every %d days
hr[0]: Svaki %d dan
hr[1]: Svaka %d dana
hr[2]: Svakih %d dana

en: Use _Restic instead of Duplicity
hr: Koristi _Restic umjesto Duplicity

en: Choose Folder
hr: Odaberi mapu

en: _Username
hr: _Korisničko ime

en: _Password
hr: _Lozinka

en: Location not available
hr: Lokacija nije dostupna

en: Backups needs your password to continue
hr: Sigurnosno kopiranje treba vašu lozinku za nastavak

en: Connect _anonymously
hr: Poveži se _anonimno

en: Connect as u_ser
hr: Poveži se kao k_orisnik

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
hr: _Domena

en: Starting scheduled backup
hr: Pokretanje planiranog sigurnosnog kopiranja

en: Scheduled backup delayed
hr: Planirano sigurnosno kopiranje odgođeno

en: Backup completed
hr: Sigurnosno kopiranje završeno

en: Backup finished
hr: Sigurnosno kopiranje završeno

en: But not all files were successfully backed up.
hr: Ali nisu sve datoteke uspješno sigurnosno kopirane.

en: Backup failed
hr: Sigurnosno kopiranje nije uspjelo

en: Restore failed
hr: Obnova nije uspjela

en: Keep your files safe by backing up regularly
hr: Držite svoje datoteke sigurnima redovitim sigurnosnim kopiranjem

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
hr: Bitni dokumenti, podaci i postavke mogu se zaštititi pohranom u sigurnosnu kopiju. U slučaju katastrofe, moći ćete ih obnoviti iz te sigurnosne kopije.

en: Don’t Show Again
hr: Ne prikazuj više

en: Open Backups
hr: Otvori Sigurnosno kopiranje

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
hr: Restic je drugi alat sigurnosnog kopiranja koji se može koristiti u pozadini umjesto Duplicitya.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
hr: Nadamo se da će Restic ubuduće lakše omogućiti nove značajke.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
hr: Ovo je eksperimentalan značajka i može biti bilo kada uklonjena.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
hr: Koristite uz oprez, ali cijeni se svako testiranje koje izvedete.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
hr: %sPrijavite%s uspjehe ili neuspjehe kada je omogućeno.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
hr: Danas

en: Yesterday
hr: Jučer

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
hr[0]: prije %d dana
hr[1]: prije %d dana
hr[2]: prije %d dana

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
hr: Nijednu

en: _OK
hr: _U redu

en: Show version
hr: Prikaži inačicu

en: Restore given files
hr: Obnovi zadane datoteke

en: Immediately start a backup
hr: Odmah započni sigurnosno kopiranje

en: Please list files to restore
hr: Prikaži datoteke za obnovu

en: An operation is already in progress
hr: Radnja je već u tijeku

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
hr: Déjà Dup sigurnosno kopiranje

en: Backups
hr: Sigurnosno kopiranje

en: Protect yourself from data loss
hr: Zaštitite se od gubitka podataka

en: Back Up
hr: Sigurnosno kopiraj

en: Folders to save
hr: Mape uključene u sigurnosno kopiranje

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
hr: Mape na ovom popisu će biti sigurnosno kopirane. Rezervirane vrijednosti $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, i $VIDEOS su prepoznate kao posebne korisničke mape i mogu biti na početku dulje putanje ($HOME/podmapa). Rezervirana vrijednost $USER je zamijenjenja korisničkim imenom i može se koristiti bilo gdje u putanji. Relativni unosi su relativni osobnoj mapi korisnika.

en: Folders to ignore
hr: Mape izuzete iz sigurnosnog kopiranja

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
hr: Mape na ovom popisu neće biti sigurnosno kopirane. Rezervirane vrijednosti $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, i $VIDEOS su prepoznate kao posebne korisničke mape i mogu biti na početku dulje putanje ($HOME/podmapa). Rezervirana vrijednost $USER je zamijenjenja korisničkim imenom i može se koristiti bilo gdje u putanji. Relativni unosi su relativni osobnoj mapi korisnika.

en: The last time Déjà Dup was run
hr: Posljednji puta kada je Déjà Dup bio pokrenut

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
hr: Posljednji puta kada je Déjà Dup bio uspješno pokrenut. Ovaj puta bi trebao biti u ISO 8601 formatu.

en: The last time Déjà Dup backed up
hr: Posljednji puta kada je Déjà Dup stvorio sigurnosnu kopiju

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
hr: Posljednji puta kada je Déjà Dup uspješno stvorio sigurnosnu kopiju. Ovaj puta bi trebao biti u ISO 8601 formatu.

en: The last time Déjà Dup restored
hr: Posljednji puta kada je Déjà Dup obnvio sigurnosnu kopiju

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
hr: Posljednji puta kada je Déjà Dup uspješno obnovio sigurnosnu kopiju. Ovaj puta bi trebao biti u ISO 8601 formatu.

en: Whether to periodically back up
hr: Treba li povremeno sigurnosno kopirati

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
hr: Treba li automatski sigurnosno kopirati po redovitom rasporedu.

en: How often to periodically back up
hr: Koliko često želite da se povremeno sigurnosno kopira

en: The number of days between backups.
hr: Broj dana između stvaranja sigurnosnih kopija.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
hr: Posljednji puta Déjà Dup je provjerio treba li upitati za sigurnosno kopiranje

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
hr: Kada se korisnik prijavi, Déjà Dup nadziratelj provjerava treba li upozoriti o stvaranju sigurnosne kopije. To se koristi za povećanje mogućnosti korisnika koji nisu upoznati sa sigurnosnim kopiranjem. Ovaj put trebali biste ili "onemogući" da isključite ovu provjeru ili u ISO-8601 formatu.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
hr: Posljednji puta Déjà Dup je provjerio treba li upitati za vašu lozinku

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
hr: Kako bi vas spriječio da zaboravite svoju lozinku, Déjà Dup će vas povremeno obavještavati da potvrdite svoju lozinku. Ovog puta bi trebalo biti ‘onemogućeno’ za isključivanje ove provjere ili u ISO 8601 formatu.

en: How long to keep backup files
hr: Koliko dugo želite čuvati sigurnosne kopije datoteka

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
hr: Broj dana za čuvanje sigurnosnih kopija datoteka na lokaciji sigurnosnih kopija. Vrijednost 0 znači zauvijek. To je najmanji broj dana; datoteke se mogu držati duže.

en: How long to wait between full backups
hr: Koliko dugo treba čekati između potpunih sigurnosnih kopiranja

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
hr: Déjà Dup mora povremeno osvježiti potpune sigurnosne kopije. Ovo je broj dana čekanja između potpunih kopiranja.

en: Whether to use metered networks
hr: Treba li koristiti mreže s naplatom

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
hr: Ako nije odabrano, Déjà Dup neće pokrenuti raspored sigurnosnog kopiranja putem mreža s naplatom (poput 4G mreže).

en: Command to run before the backup tool
hr: Naredba za pokretanje prije alata sigurnosnog kopiranja

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
hr: Korisno ako trebate ručno montirati mapu. Na primjer, ako ova naredba ne uspije, sigurnosno kopiranje neće započeti.

en: Command to run after the backup tool
hr: Naredba za pokretanje nakon alata sigurnosnog kopiranja

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
hr: Korisno ako trebate nešto ukloniti nakon vaše naredbe postavljanja. Neuspjesi su zanemareni.

en: Command to run around the backup tool
hr: Naredba za pokretanje u alatu sigurnosnog kopiranja

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
hr: Korisno ako trebate ograničiti resurse ili na neki drugi način izvršiti naredbu alata.  Vrijednost primjera može biti 'trickle -u 500' što bi rezultiralo deja-dup pokretanjem 'trickle -u 500 duplicity...'.

en: Type of location to store backup
hr: Vrsta lokacije za spremanje sigurnosne kopije

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
hr: Vrsta lokacije sigurnosne kopije. Ako je ‘auto’, zadano će biti izabrano na temelju onoga što je dostupno.

en: The folder where backups are stored
hr: Mapa spremanja sigurnosnih kopija

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
hr: Hijerarhija mape gdje su sigurnosne kopije spremljene. Putanje mogu biti potpune ili povezane prema vašoj osobnoj mapi.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
hr: Jedinstveni identifikator datotečnog sustava diska, koji se koristi za prepoznavanje diska kada je priključen.

en: Name
hr: Naziv

en: The name of the external drive.
hr: Naziv vanjskog diska.

en: Icon
hr: Ikona

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
hr: Ikona vanjskog diska, poput serijske Gikone.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
hr: Hijerarhija mape gdje su sigurnosne kopije spremljene. Putanje su povezane prema disku.

en: The server address
hr: Adresa poslužitelja

en: The URI of the remote server location.
hr: URI lokacije udaljenog poslužitelja.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
hr: Hijerarhija mape gdje su sigurnosne kopije spremljene. Putanje mogu biti potpune ili povezane prema poslužitelju.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
hr: Déjà Dup je jednostavan alat sigurnosnog kopiranja. Sakriva složenost sigurnosnog kopiranja na pravi način (šifrirano, vanmrežno i redovno) i koristi dvostrukost kao pozadinu.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
hr: Podrška za sigurnosno kopiranje lokalno, udaljeno ili u oblaku poput Google diska

en: Securely encrypts and compresses your data
hr: Pouzdano šifrira i sažima vaše podatke

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
hr: Postepeno sigurnosno kopira, dopuštajući vam obnovu iz određene sigurnosne kopije

en: Schedules regular backups
hr: Raspored redovite sigurnosne kopije

en: Integrates well into your GNOME desktop
hr: Integrira se dobro u GNOME radno okruženje

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
hr: Déjà Dup se fokusira na jednostavnost korištenja i oporavak od osobnih, slučajnih gubitaka podataka. Ako vam je potrebno cjelovito sigurnosno kopiranje sustava ili trebate program za arhiviranje, možda želite druge aplikacije za sigurnosno kopiranje.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
hr: Sigurnosno kopirajte svoje datoteke automatski — postavite i zaboravite

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
hr: Obnavljanje je jednostavno — pregledajte svoje datoteke i odaberite koje ćete obnoviti

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
hr: Sigurnosno kopirajte u oblak, mrežni poslužitelj ili na lokalni disk

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
hr: Upravljajte svojim sigurnosnim kopijama točnim odabirom mapa koje će biti obuhvaćene

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
hr: Nadzor sigurnosne kopije

en: Schedules backups at regular intervals
hr: Rasporedi sigurnosne kopije u redovitim razmacima

en: Search
hr: Pretraži

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
hr: Pretraživanje sigurnosno kopiranih datoteka…

en: Folder is Empty
hr: Mapa je prazna

en: No Results Found
hr: Nema pronađenih rezultata

en: Try a different search
hr: Pokušaj drugačiju pretragu

en: _Retry
hr: _Ponovno pokušaj

en: _Connect
hr: _Poveži

en: Encryption password needed
hr: Potrebna je lozinka šifriranja

en: _Enter Password
hr: _Upiši lozinku

en: Location
hr: Lokacija

en: Folders
hr: Mape

en: Folders to Back Up
hr: Mape sigurnosne kopije

en: These folders are always ignored:
hr: Ove mape su uvijek izuzete:

en: Folders to Ignore
hr: Mape izuzete iz sigurnosnog kopiranja

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
hr: Ova mapa se ne može sigurnosno kopirati zato jer Sigurnosno kopiranje nema pristup do nje.

en: Remove
hr: Ukloni

en: Storage
hr: Pohrana

en: _Reset Account Access
hr: _Poništi pristup računu

en: Ser_ver Address
hr: Adr_esa poslužitelja

en: _Location
hr: _Lokacija

en: Back
hr: Natrag

en: Main Menu
hr: Glavni izbornik

en: _Select All
hr: _Odaberi sve

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _Help
hr: _Priručnik

en: _About Backups
hr: _O Sigurnosnom kopiranju

en: Overview
hr: Pregled

en: _Back Up Now
hr: _Sigurnosno kopiraj odmah

en: Con_tinue
hr: Nas_tavi

en: General
hr: Općenito

en: Schedule
hr: Planiranje sigurnosnog kopiranja

en: Automatic Backup _Frequency
hr: Učestalost automatskog _sigurnosnog kopiranja

en: _Keep Backups
hr: _Zadrži sigurnosne kopije

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
hr: Najstarije sigurnosne kopije još uvijek će biti obrisane ranije ako na lokaciji ponestane slobodnog prostora ili će se zadržati do tri mjeseca duže kako bi se izbjeglo brisanje srodnih sigurnosnih kopija.

en: Most Recent Backup
hr: Nedavne sigurnosne kopije

en: Server Addresses
hr: Adresa poslužitelja

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
hr: Adrese poslužitelja sačinjavaju prefiksi protokola, adresa i ponekad putanja ovisno o protokolu. Primjeri:

en: Available Protocols
hr: Dostupni protokoli

en: File Transfer Protocol
hr: Protokol prijenosa datoteka (ftp)

en: Network File System
hr: Mrežni datotečni sustav (nfs)

en: SSH File Transfer Protocol
hr: SSH Osigurani protokol prijenosa datoteka

en: Prefix
hr: Prefiks

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
hr: ftp:// ili ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
hr: sftp:// ili ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
hr: dav:// ili davs://

en: _Date
hr: _Datum

en: Welcome to Backups
hr: Dobrodošli u Sigurnosno kopiranje

en: Create Your First _Backup
hr: Stvorite svoju prvu _sigurnosnu kopiju

en: _Restore From a Previous Backup
hr: _Obnovi iz prijašnje sigurnosne kopije

[ctx: shortcut window]
en: General
hr: Općenito

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hr: Prikaži priručnik

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hr: Otvori izbornik

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hr: Zatvori

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
hr: Osobitosti

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hr: Prečaci tipkovnice

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
hr: Pregled sigurnosno kopiranih datoteka

[ctx: shortcut window]
en: Search
hr: Pretraži

[ctx: shortcut window]
en: Go back
hr: Idi natrag

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
hr: %1$s na %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
hr: Sigurnosno kopiranje će započeti kada se %s poveže.

en: Storage location not available
hr: Lokacija pohrane je nedostupna

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
hr: Čekanje da se '%s' poveže…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
hr: Sigurnosno kopiranje će početi kada mrežno povezivanje postane dostupno.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
hr: %s na Google Disk

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
hr: %s na Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
hr: Morate odabrati Microsoft OneDrive mapu.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
hr: Nemoguća prijava na %s poslužitelje.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
hr: %s vjerodajnice za Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
hr: Prvo trebate dopustiti sigurnosnom kopiranju pristup vašem %s računu.

en: The network server is not available
hr: Mrežni poslužitelj nije dostupan

en: Waiting for a network connection…
hr: Čekanje mrežnog povezivanja…

en: Could not mount storage location.
hr: Nemoguće montiranje lokacije pohrane.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
hr: Mrežna lokacija poslužitelja mora biti navedena u osobitostima lokacije pohrane.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
hr: Mrežna lokacija poslužitelja ‘%s’ ne izgleda poput mrežne lokacije.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
hr: Samba mrežna lokacija mora sadržavati oboje naziv računala i naziv dijeljenja.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
hr: Osobna mapa (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
hr: Osobna mapa

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
hr: Smeće

en: Backup encryption password
hr: Lozinka šifriranja sigurnosne kopije

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
hr: Pobrinite se da sigurnosne kopije imaju dozvole za pokretanje u pozadini u Postavke → Aplikacije → Sigurnosno kopiranje i pokušajte ponovno.

en: Backing up…
hr: Sigurnosno kopiranje…

en: Checking for backups…
hr: Provjera sigurnosnih kopija…

en: Listing files…
hr: Popis datoteka…

en: Preparing…
hr: Pripremanje…

en: Custom tool setup failed.
hr: Neuspjelo postavaljanje prilagođenog alata.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
hr: Nemoguće je sigurnosno kopirati sljedeće datoteke. Provjerite možete li ih otvoriti.

en: Verifying backup…
hr: Provjeravanje sigurnosnog kopiranja…

en: Restoring files…
hr: Obnova datoteka…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
hr: Nije moguće obnoviti sljedeće datoteke. Provjerite možete li pisati po njima.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
hr: Izgleda da je vaša sigurnosna kopija oštećena. Trebali bi obristi sigurnsnu kopiju i pokušati ponovno.

en: Paused (no network)
hr: Pauzirano (nema mreže)

note: Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small. Try using one with at least %s.
hr: Lokacija sigurnosnog kopiranja je premala. Pokušajte koristiti lokaciju s najmanje %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using one with at least %s.
hr: Lokacija sigurnosnog kopiranja nema dovoljno slobodnog prostora. Pokušajte koristiti lokaciju s najmanje %s.

en: Cleaning up…
hr: Brisanje…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
hr: Neuspjelo s nepoznatom greškom.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
hr: Netočna lozinka šifriranja.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
hr: Nije moguće obnoviti ‘%s’: Datoteka nije pronađena u sigurnosnoj kopiji

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
hr: Postojeća sigurnosna kopija je od računala koje se naziva %s; naziv trenutnog računala je %s. Ako je ovo neočekivano, trebali bi sigurnosno kopirati na drugu lokaciju.

en: Computer name changed
hr: Naziv računala je promijenjen

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
hr: Dozvola odbijena kada pokušavate stvoriti ‘%s’.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
hr: Dozvola odbijena kada pokušavate čitati ‘%s’.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
hr: Dozvola odbijena kada pokušavate obrisati ‘%s’.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
hr: ‘%s’ lokacija sigurnosne kopije ne postoji.

en: No space left.
hr: Nema slobodnog prostora.

en: Error reading file ‘%s’.
hr: Greška pri čitanju datoteke ‘%s’.

en: Error writing file ‘%s’.
hr: Greška pri pisanju datoteke ‘%s’.

en: No space left in ‘%s’.
hr: Nema slobodnog prostora u ‘%s’.

en: Uploading…
hr: Slanje…

en: Could not understand duplicity version.
hr: Nemoguće razumijevanje inačice dvostrukosti.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
hr: Nemoguće razumijevanje inačice dvostrukosti ‘%s’.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
hr: Sigurnosno kopiranje treba najmanje duplicity inačicu %d.%d.%.2d, ali je dostupna %d.%d.%.2d inačica

en: This storage location is not yet supported.
hr: Lokacija pohrane još nije podržana.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
hr: Lokacija pohrane više nije podržana. Još uvijek možete koristiti duplicity izravno za sigurnosno kopiranje ili obnovu vaših datoteka.

en: Could not understand restic version.
hr: Nemoguće razumijevanje restic inačice.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
hr: Nemoguće razumijevanje restic inačice ‘%s’.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
hr: Sigurnosno kopiranje treba najmanje restic %d.%d.%d inačicu, ali je dostupna %d.%d.%d inačica

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
hr: Sigurnosno kopiranje će započeti kada način štednje energije prestane biti aktivan.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
hr: Sigurnosno kopiranje će započeti kada mreža bez naplate postane dostupna.
