deja-dup main - en to ka translation catalogue (268 entries)

en: Co_ntinue
ka: _გაგრძელება

[ctx: verb]
en: _Test
ka: _ტესტი

en: _Resume Later
ka: _მოგვიანებით გაგრძელება

en: _Back
ka: _უკან

en: _Close
ka: და_კეტვა

en: _Cancel
ka: გაუქმება

en: _Forward
ka: _გადაგზავნა

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
ka: მარქაფი

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
ka: _მარქაფი

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
ka: შეუძლებელია შემდეგი საქაღალდეების მარქაფი, რადგან Backups-ს მათზე წვდომა არ გააჩნია:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
ka: იქმნება პირველი მარქაფი.   ამას საკმაო დრო შეიძლება, დასჭირდეს.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
ka: იქმნება ახალი მარქაფი მისი დაზიანების თავიდანა საცილებლად.  ამას ჩვეულებრივზე მეტი დრო დასჭირდება.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
ka: მარქაფი:

en: Backup Failed
ka: მარქაფის შეცდომა

en: Backup Finished
ka: მარქაფი დასრულდა

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
ka: თქვენი ფაილები წარმატებით დამარქაფდა და დაიტესტა.

en: Backing Up…
ka: მარქაფი…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
ka: მარქაფის გასაგრძელებლად თქვენი ყურადღებაა საჭირო

en: Backup in progress
ka: მარქაფი მიმდინარეობს

en: Restore From Where?
ka: საიდან აღვადგინო?

en: _Search
ka: _ძებნა

en: Scanning:
ka: სკანირება:

en: Scanning…
ka: სკანირება…

en: _Details
ka: _დეტალები

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
ka: გასაგრძელებლად, აუცილებელია, შემდეგი პაკეტების დაყენება:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
ka: ფაილების აღსადგენად თქვენი პაროლი დაგჭირდებათ. სჯობს, ჩაიწეროთ ის.

en: _Password-protect your backup
ka: თქვენი მარქაფების პაროლით დაცვა

en: E_ncryption password
ka: _დაშიფვრის პაროლი

en: Confir_m password
ka: _პაროლის დადასურება

en: _Remember password
ka: პაროლის დამახსოვრება

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
ka: იმისათვის, რომ შეამოწმოთ, შეგიძლიათ თუ არა ფაილების აღდგენა გადაუდებელი მდგომარეობის შემთხვევაში, შეიყვანეთ თქვენი დაშიფვრის პაროლი კიდევ ერთხელ და ჩვენ მოკლე აღდგენის ტესტს გავუშვებთ.

en: Test every two _months
ka: ტესტირება _ყოველ ორ თვეში

en: _Grant Access
ka: წვდომის _მინიჭება

en: Install Packages
ka: პაკეტების დაყენება

en: Summary
ka: შეჯამება

en: Restore Test
ka: აღდგენის ტესტი

en: Grant Access
ka: უარი წვდომაზე

en: Set Encryption Password
ka: დაშიფვრის პაროლის დაყენება

en: Require Password?
ka: მოვითხოვო პაროლი?

en: Encryption Password Needed
ka: საჭიროა დაშიფვრის პაროლი

en: Backups needs your encryption password to continue
ka: მარქაფის გასაგრძელებლად თქვენი დაშიფვრის პაროლია საჭირო

[ctx: verb]
en: _Install
ka: _დაყენება

en: Backups needs to install packages to continue
ka: მარქაფის გასაგრძელებლად საჭიროა შემდეგი პაკეტების დაყენება

en: Restore
ka: აღდგენა

en: _Restore
ka: _აღდგენა

en: Restore files to _original locations
ka: ფაილების _საწყის მდებარეობაზე აღდგენა

en: Restore to _specific folder
ka: _მითითებულ საქაღალდეში აღდგენა

en: _Folder
ka: _საქაღალდე

en: Backups does not have permission to restore the following files:
ka: მარქაფს არ აქვს უფლება, შემდეგი ფაილები აღადგინოს:

en: Backup location
ka: მარქაფის მდებარეობა

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
ka: აღდგენის თარიღი

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
ka: საქაღალდის აღდგენა

en: Checking for Backups…
ka: მარქაფების შემოწმება…

en: Restore From When?
ka: საიდან აღვადგინო და როდის?

en: Restore to Where?
ka: სად  აღვადგინო?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
ka: აღდგენა:

en: No backups to restore
ka: აღსადგენი მარქაფების გარეშე

en: Original location
ka: საწყისი მდებარეობა

en: File to restore | Files to restore
ka[0]: აღსადგენი ფაილი

en: Restore Failed
ka: აღდგენის შეცდომა

en: Restore Finished
ka: აღდგენა დასრულდა

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
ka: თქვენი ფაილების აღდგენა წარმატებულია.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
ka[0]: ფაილის აღდგენა წარმატებულია.

en: Restoring…
ka: აღდგენა…

en: Restore in progress
ka: აღდგენა მიმდინარეობს

en: Cannot back up automatically
ka: ავტომატური მარქაფის შეცდომა

en: Authentication needed
ka: ავთენტიკაცია საჭიროა

en: No backup files found
ka: მარქაფის ფაილი ვერ ვიპოვა

en: Back Up _Automatically
ka: _ავტომატური მარქაფი

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
ka: შემდეგი მარქაფი დღესაა.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
ka: შემდეგი მარქაფი დღეს იქნებოდა.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
ka: შემდეგი მარქაფი ხვალაა.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
ka: შემდეგი მარქაფი ხვალ იქნებოდა.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
ka[0]: შემდეგი მარქაფი დღეიდან %d დღეშია.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
ka[0]: შემდეგი მარქაფი დღეიდან %d დღეში იქნებოდა.

en: At least three months
ka: სამ თვეში

en: At least six months
ka: ექვს თვეში

en: At least a year
ka: წელიწადში

en: Forever
ka: სამუდამოდ

en: At least %d day | At least %d days
ka[0]: %d დღეში

en: Local Folder
ka: ლოკალური საქაღალდე

en: Network Server
ka: ქსელური სერვერი

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
ka: Google-ის ღრუბლოვანი საცავი

en: Rackspace Cloud Files
ka: Rackspace -ის ღრუბლოვანი ფაილები

en: Daily
ka: დღიურად

en: Weekly
ka: კვირაში ერთხელ

en: Every %d day | Every %d days
ka[0]: ყოველ %d დღეში

en: Use _Restic instead of Duplicity
ka: Duplicity-ის მაგიერ _Restic-ის გამოყენება

en: File
ka: ფაილი

en: Link
ka: ბმული

en: Folder
ka: საქაღალდე

en: Choose Folder
ka: აირჩიეთ საქაღალდე

en: _Username
ka: _მომხმარებელი

en: _Password
ka: _პაროლი

en: Location not available
ka: მდებარეობა ხელმიუწვდომელია

en: Backups needs your password to continue
ka: მარქაფის გასაგრძელებლად თქვენი პაროლია საჭირო

en: Connect _anonymously
ka: ანონიმურად _მიერთება

en: Connect as u_ser
ka: _მომხმარებელი

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
ka: _დომენი

en: Starting scheduled backup
ka: დაგეგმილი მარქაფის დასაწყისი

en: Scheduled backup delayed
ka: დაგეგმილი მარქაფის დაყოვნებულია

en: Backup completed
ka: მარქაფი დასრულდა

en: Backup finished
ka: მარქაფი დასრულდა

en: But not all files were successfully backed up.
ka: ყველა ფაილი არ დამარქაფებულა.

en: Backup failed
ka: მარქაფის შეცდომა

en: Restore failed
ka: აღდგენის შეცდომა

en: Keep your files safe by backing up regularly
ka: იქონიეთ თქვენი ფაილები უსაფრთხოდ მათი ხშირი მარქაფით

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
ka: მნიშვნელოვანი დოკუმენტები, მონაცემები და პარამეტრ მათი მარქაფით შეგიძლიათ, დაიცვათ. კატასტროფის შემთხვევაში, მათი მარქაფიდან აღდგენა შეგეძლებათ.

en: Don’t Show Again
ka: აღარ მაჩვენო

en: Open Backups
ka: მარქაფების გახსნა

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
ka: Restic კიდევ ერთი მარქაფის პროგრამაა, რომელიც უკანაბოლოს სახით, Duplicity-ის მაგიერ შეიძლება, გამოყენებულ იქნეს.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
ka: იმედია, Restic, მომავალში, ახალ ფუნქციებს უფრო იოლად მოგვაწოდებს.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
ka: ეს ექსპერიმენტული თვისებაა და ნებისმიერ დროს შეიძლება, გაქრეს.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
ka: ფრთხილად, იყავით, მაგრამ ნებისმიერი ტესტი, რომელსაც გაივლით, პატივსაცემია.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
ka: გთხოვთ %sreport%s წარმატებები ან ჩავარდნები, როცა ჩართულია.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
ka: დღეს

en: Yesterday
ka: გუშინ

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
ka[0]: %d დღის წინ

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
ka: არაფერი

en: Back
ka: უკან

en: Search
ka: ძებნა

en: Show version
ka: ვერსიის ჩვენება

en: Restore given files
ka: მითითებული ფაილების აღდგენა

en: Immediately start a backup
ka: მარქაფის ახლავე დაწყება

en: Please list files to restore
ka: მიუთითეთ აღსადგენი ფაილები

en: An operation is already in progress
ka: ოპერაცია უკვე მიმდინარეობს

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
ka: Déjà Dup მარქაფები

en: Backups
ka: მარქაფები

en: Protect yourself from data loss
ka: დაიცავით თავი მონაცემების დაკარგვისგან

en: Back Up
ka: მარქაფი

en: Folders to save
ka: შესანახი საქაღალდეები

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
ka: დასამარქაფებელი საქაღალდეების სია. დაცული მნიშვნელობები, $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, და $VIDEOS ცნობილია, როგორც მომხმარებლის სპეციალური საქაღალდეები და შეიძლება უფრო გრძელი ბილიკით იწყებოდეს ($HOME/subdir). დაცული მნიშვნელობა $USER მომხმარებლის სახელით ჩანაცვლდება და შეგიძლიათ ბილიკის მითითებისას გამოიყენოთ. შედარებითი ელემენტებისთვის ათვლის წერტილი მომხმარებლის საწყისი საქაღალდეა.

en: Folders to ignore
ka: გამოსატოვებელი საქაღალდეები

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
ka: საქაღალდეების სია, რომლის მარქაფიც არ მოხდება. დაცული მნიშვნელობები, $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, და $VIDEOS ცნობილია, როგორც მომხმარებლის სპეციალური საქაღალდეები და შეიძლება უფრო გრძელი ბილიკით იწყებოდეს ($HOME/subdir). დაცული მნიშვნელობა $USER მომხმარებლის სახელით ჩანაცვლდება და შეგიძლიათ ბილიკის მითითებისას გამოიყენოთ. შედარებითი ელემენტებისთვის ათვლის წერტილი მომხმარებლის საწყისი საქაღალდეა.

en: The last time Déjà Dup was run
ka: დრო, როცა Déjà Dup-მა ბოლოჯერ გაეშვა

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
ka: უკანასკნელი შემთხვევის დრო, როცა Déjà Dup წარმატებით გაეშვა. დრო ISO 8601 ფორმატში უნდა ყოს.

en: The last time Déjà Dup backed up
ka: დრო, როცა Déjà Dup-მა ბოლოჯერ აიღო მარქაფი

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
ka: უკანასკნელი შემთხვევის დრო, როცა Déjà Dup მარქაფი წარმატებით დასრულდა. დრო ISO 8601 ფორმატში უნდა ყოს.

en: The last time Déjà Dup restored
ka: დრო, როცა Déjà Dup-მა ბოლოჯერ აღადგინა

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
ka: უკანასკნელი შემთხვევის დრო, როცა Déjà Dup მარქაფის აღდგენა წარმატებით დასრულდა. დრო ISO 8601 ფორმატში უნდა ყოს.

en: Whether to periodically back up
ka: იქნება მარქაფი პერიოდული, თუ არა

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
ka: ავტომატური მარქაფი რეგულარული გეგმით.

en: How often to periodically back up
ka: რამდენად ხშირად დავამარქაფო პერიოდულად

en: The number of days between backups.
ka: დღეების რაოდენობა მარქაფებს შორის.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
ka: დრო, როცა Déjà Dup-მა მარქაფების შესახებ კითხვის შესაბამისობა ბოლოჯერ გადაამოწმა

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
ka: დრო, როცა Déjà Dup-მა ბოლოჯერ გადაამოწმა, საჭირო იყო პაროლის კითხვა, თუ არა

en: How long to keep backup files
ka: რამდენ ხანს შევინახო მარქაფის ფაილები

en: How long to wait between full backups
ka: რამდენ ხანს დაველოდო სრულ მარქაფებს შორის

en: Whether to use metered networks
ka: გაზომვადი მიერთებების გამოყენება

en: Command to run before the backup tool
ka: ბრძანება მარქაფის პროგრამის გაშვებამდე გასაშვებად

en: Command to run after the backup tool
ka: ბრძანება მარქაფის პროგრამის გაშვების შემდეგ გასაშვებად

en: Command to run around the backup tool
ka: ბრძანება მარქაფის დროს გასაშვებად

en: Type of location to store backup
ka: მარქაფის საცავის მდებარეობის ტიპი

en: The folder where backups are stored
ka: საქაღალდე, სადაც მარქაფებს შევინახავ

en: Name
ka: სახელი

en: The name of the external drive.
ka: გარე დისკის სახელი.

en: Icon
ka: ხატულა

en: The server address
ka: სერვერის მისამართი

en: The URI of the remote server location.
ka: დაშორებული სერვერის მდებარეობის URI.

en: Securely encrypts and compresses your data
ka: თქვენი მონაცემების უსაფრთხო დაშიფვრა და შეკუმშვა

en: Schedules regular backups
ka: გეგმავს რეგულარულ მარქაფებს

en: Integrates well into your GNOME desktop
ka: ინტეგრაცია თქვენს GNOME-ში

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
ka: მარქაფის მონიტორი

en: Schedules backups at regular intervals
ka: დაგეგმილი მარქაფები რეგულარული შუალედით

en: Files
ka: ფაილები

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
ka: მარქაფის ფაილების სკანირება…

en: Folder is Empty
ka: საქაღალდე ცარიელია

en: No Results Found
ka: შედეგების გარეშე

en: Try a different search
ka: სცადეთ სხვა ძებნა

en: _Retry
ka: _თავიდან ცდა

en: _Connect
ka: _შეერთება

en: Encryption password needed
ka: საჭიროა დაშიფვრის პაროლი

en: _Enter Password
ka: _შეიყვანეთ პაროლი

en: Installing packages…
ka: პაკეტების დაყენება…

en: Location
ka: მდებარეობა

en: Add
ka: დამატება

en: Folders
ka: საქაღალდეები

en: Folders to Back Up
ka: დასამარქაფებელი საქაღლდეები

en: These folders are always ignored:
ka: ეს საქაღალდეები ყოველთვის გამოტოვებული იქნება:

en: Folders to Ignore
ka: გამოსატოვებელი საქაღალდეები

en: Remove
ka: წაშლა

en: Storage
ka: საცავი

en: _Reset Account Access
ka: _ანგარიშის წვდომების საწყის მნიშვნელობებზე _დაბრუნება

en: Ser_ver Address
ka: _სერვერის მისამართი

en: _Location
ka: მდებარეობა

en: Help
ka: დახმარება

en: Overview
ka: მიმოხილვა

en: _Back Up Now
ka: ახლა _დამარქაფება

en: Con_tinue
ka: _გაგრძელება

en: General
ka: საერთო

en: Schedule
ka: განრიგი

en: Automatic Backup _Frequency
ka: ავტომატური მარქაფის _სიხშირე

en: _Keep Backups
ka: მარქაფების _დატოვება

en: Labs
ka: ლაბი

en: Main Menu
ka: მთავარი მენიუ

en: _Select All
ka: ყველაფრის _მონიშვნა

en: _Preferences
ka: _პარამეტრები

en: _Keyboard Shortcuts
ka: _კლავიატურის მალსახმობები

en: _Help
ka: _დახმარება

en: _About Backups
ka: მარქაფების შესახებ

en: Most Recent Backup
ka: უახლესი მარქაფი

en: Server Addresses
ka: სერვერის მისამართები

en: Available Protocols
ka: ხელმისაწვდომი პროტოკოლები

en: File Transfer Protocol
ka: ფაილების გადაცემის პროტოკოლი

en: Network File System
ka: ქსელური ფაილური სისტემა

en: SSH File Transfer Protocol
ka: SSH-ის ფაილების გადაცემის პროტოკოლი

en: Prefix
ka: პრეფიქსი

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
ka: ftp:// ან ftps://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
ka: dav:// ან davs://

en: _Date
ka: _თარიღი

en: Welcome to Backups
ka: მოგესალმებით მარქაფებში

en: Create Your First _Backup
ka: შექმენით თქვენი პირველი _მარქაფი

en: _Restore From a Previous Backup
ka: _წინა მარქაფიდან აღდგენა

[ctx: shortcut window]
en: General
ka: საერთო

[ctx: shortcut window]
en: Show help
ka: დახმარების ჩვენება

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
ka: მენიუს გახსნა

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ka: დასრულება

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
ka: პარამეტრები

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
ka: დამარქაფებული ფაილების მოძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Search
ka: ძებნა

[ctx: shortcut window]
en: Go back
ka: უკან დაბრუნება

[ctx: shortcut window]
en: Select all
ka: ყველაფრის მონიშვნა

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
ka: %1$s - %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
ka: მარქაფი მაშინ დაიწყება, როცა %s-სთან მიერთება აღდგება.

en: Storage location not available
ka: მარქაფის მდებარეობა ხელმიუწვდომელია

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
ka: მარქაფი მაშინ დაიწყება, როცა ქსელთან მიერთება აღდგება.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
ka: %s Google Drive-ზე

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
ka: %s-ი Microsoft OneDrive-ზე

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
ka: Microsoft OneDrive-ის საქაღალდის მითითება აუცილებელია.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
ka: %s-ის სერვერებზე ვერ შევდივარ.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
ka: %s ავტორიზაციის დეტალები Déjà Dup-სვის

en: The network server is not available
ka: ქსელური სერვერი ხელმისაწვდომი არაა

en: Waiting for a network connection…
ka: ქსელური მიერთების მოლოდინი…

en: Could not mount storage location.
ka: საცავის მდებარეობის მიმაგრების შეცდომა.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
ka: საწყისი საქაღალდე (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
ka: სახლი

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
ka: ნაგავი

en: Backup encryption password
ka: მარქაფის დაშიფვრის პაროლი

en: Backing up…
ka: მარქაფი…

en: Checking for backups…
ka: მარქაფების შემოწმება…

en: Listing files…
ka: ფაილების სია…

en: Preparing…
ka: მომზადება…

en: Custom tool setup failed.
ka: მომხმარებლის პროგრამის მორგება ჩავარდა.

en: Verifying backup…
ka: მარქაფის გადამოწმება…

en: Restoring files…
ka: ფაილების აღდგენა…

en: Paused (no network)
ka: შეჩერებულია (ქსელი გათიშულია)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
ka: მარქაფის მდებარეობა ძალიან პატარაა.

en: Cleaning up…
ka: მოსუფთავება…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
ka: ავარიული დასასრული უცნობი მიზეზით.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
ka: არასწორი დაშიფვრის პაროლი.

en: Computer name changed
ka: კომპიუტერის სახელი შეიცვალა

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
ka: '%s'-ის შექმნის წვდომა აკრძალულია.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
ka: '%s'-ის წაკითხვის წვდომა აკრძალულია.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
ka: '%s'-ის წაშლის წვდომა აკრძალულია.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
ka: მარქაფის მდებარეობა '%s' არ არსებობს.

en: No space left.
ka: ადგილი არ დარჩა.

en: Error reading file ‘%s’.
ka: ფაილის "%s" წაკითხვის შეცდომა.

en: Error writing file ‘%s’.
ka: შეცდომა '%s' ფაილის ჩაწერისას.

en: No space left in ‘%s’.
ka: '%s'-ში ადგილი აღარ დარჩა.

en: Uploading…
ka: ატვირთვა…

en: Could not understand duplicity version.
ka: Duplicity-ის ვერსიის მიღება შეუძლებელია.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
ka: Duplicity-ის ვერსიის (%s) მიღება შეუძლებელია.

en: This storage location is not yet supported.
ka: ეს საცავის მდებარეობა ჯერ მხარდაჭერილი არაა.

en: Could not understand restic version.
ka: Restic-ის ვერსიის მიღება შეუძლებელია.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
ka: Restic-ის ვერსიის ('%s') მიღება შეუძლებელია.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
ka: Backups-ს Restic-ის მინიმალური ვერსია %d.%d.%d ესაჭიროება, მაგრამ აღმოჩენილია ვერსია %d.%d.%d

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
ka: Backups მუშაობას მაინც დაიწყებს, როცა ენერგიის დაზოგვის რეჟიმი აქტიური აღარ იქნება.
