deja-dup - en to mr translation catalogue (34 entries)

en: Backups
mr: बॅकअप

en: Back Up
mr: बॅकअप घ्या

en: _Cancel
mr: रद्द करा (_C)

en: _Restore
mr: पूर्वस्थितीत आणा (_R)

en: _Date
mr: तारीख (_D)

en: Restore
mr: पुन्हा स्थापित करा

en: _Show password
mr: गुप्तशब्द दाखवा(_S)

en: _Remember password
mr: गुप्तशब्द लक्षात ठेवा(_R)

en: Co_ntinue
mr: पुढे चला(_n)

[ctx: verb]
en: _Test
mr: चाचणी (_T)

en: _Resume Later
mr: नंतर पुढे न्या(_R)

en: _Back
mr: मागे (_B)

en: _Close
mr: बंद करा(_C)

en: _Forward
mr: पुढे (_F)

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
mr: बॅकअप घ्या

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
mr: बॅकअप घ्या(_B)

en: Backing Up…
mr: बॅकअप घेत आहे

en: _Details
mr: तपशील(_D)

en: Summary
mr: सारांश

en: _Backup location
mr: बॅकअप जागा(_B)

en: Original location
mr: मूळ जागा

en: File to restore | Files to restore
mr[0]: पुनःस्थापित करण्यासाठी फाईल
mr[1]: पुनःस्थापित करण्यासाठी फाईल्स

en: Restoring…
mr: पुनःस्थापित करत आहे

en: _OK
mr: ठीक आहे (_O)

en: Connect to Server
mr: सर्व्हरशी जुळवणी करा

en: _Username
mr: वापरकर्तानाव (_U)

en: _Password
mr: गुप्तशब्द(_P)

en: S_how password
mr: गुप्तशब्द दाखवा(_h)

en: Location not available
mr: स्थान उपलब्ध नाही

en: Connect _anonymously
mr: अज्ञातरित्या जुळवणी करा (_a)

en: Connect as u_ser
mr: वापरकर्ता म्हणून जोडा(_s)

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
mr: डोमेन (_D)

en: Show version
mr: आवृत्ती दाखवा

en: Restore given files
mr: दिलेल्या फाईल्स पुनःस्थापित करा
