deja-dup - en to ms translation catalogue (207 entries)

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
ms: Sandar Pemantau

en: Schedules backups at regular intervals
ms: Jadualkan sandar pada sela masa yang tetap

en: Keep your important documents safe from disaster
ms: Simpan dokumen penting anda dari bencana

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
ms: Déjà Dup merupakan alat sandar yang ringkas. Ia sembunyikan kerumitan menyandar dengan Cara yang Betul (tersuliy, luar-laman, dan biasa) dan gunakan pendua sebagai bahagian belakang.

en: Securely encrypts and compresses your data
ms: Sulit dan mampatkan data anda secara selamat

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
ms: Sandar secara tokokan, membolehkan anda pulihkan dari mana-mana sandar yang ada

en: Schedules regular backups
ms: Jadualkan sandar tetap

en: Integrates well into your GNOME desktop
ms: Sepadu ke dekstop GNOME anda dengan baik

en: Backups
ms: Sandar

en: Change your backup settings
ms: Ubah tetapan sandar anda

en: Back Up
ms: Sandar

en: Folders to save
ms: Folder untuk simpan

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
ms: Senarai direktori ini akan disandar. Nilai tersimpan $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, dan $VIDEOS telah dikenalpasti sebagai direktori khas pengguna dan pada permulaan laluan yang lebih panjang ($HOME/subdir). Nilai tersimpan $USER telah diganti oleh nama pengguna si pengguna dan boleh berada di mana sahaja dalam laluan. Masukan relatif adalah relatif pada direktori rumah pengguna.

en: Folders to ignore
ms: Folder yang diabaikan

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
ms: Senarai direktori ini tidak akan disandar. Nilai tersimpan $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, dan $VIDEOS telah dikenalpasti sebagai direktori khas pengguna dan pada permulaan laluan yang lebih panjang ($HOME/subdir). Nilai tersimpan $USER diganti oleh nama pengguna si pengguna dan boleh berada di mana sahaja dalam laluan. Masukan relatif adalah relatif dengan direktori rumah pengguna.

en: The last time Déjà Dup was run
ms: Kali terakhir Déjà Dup dijalankan

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
ms: Kali terakhir Déjà Dup berjaya dijalankan. Kali ini patut didalam format (SO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
ms: Kali terakhir Déjà Dup menyandar

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
ms: Kali terakhir Déjà Dup berjaya menyelesaikan sandaran. Kali ini patut didalam format (SO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
ms: Kali terakhir Déjà Dup memulihkan

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
ms: Kali terakhir Déjà Dup berjaya menyelesaikan pemulihan. Kali ini patut didalam format (SO 8601.

en: Whether to periodically back up
ms: Sama ada sandar secara berkala

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
ms: Sama ada hendak sandar secara automatik mengikut jadual biasa.

en: How often to periodically back up
ms: Berapakah kekerapan melakukan sandaran

en: The number of days between backups.
ms: Bilangan hari diantara sandaran.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
ms: Kali terakhir Déjà Dup disemak sama ada ia patut maklum mengenai penyandaran

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
ms: Bila pengguna mendaftar masuk, pemantau Déjà Dup akan memeriksa sama ada ia patut maklumkan mengenai penyandaran. Ini digunakan untuk meningkatkan keboleh penemuan untuk pengguna yang tidak mengetahui tentang sandaran. Ia patut sama ada 'dilumpuhkan' untuk matikan tanda ini atau dalam format ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
ms: Kali terakhir Déjà Dup disemak sama ada ia patut maklum mengenai kata laluan anda

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
ms: Untuk menghindari anda terlupa kata laluan anda, Déjà Dup akan sentiasa maklumkan anda untuk mengesahkan kata laluan tersebut. Kali ini ia patut 'dilumpuhkan' unntuk matikan semakan ini atau dalam format ISO 8601.

en: How long to keep backup files
ms: Berapa lama hendak kekalkan fail sandar

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
ms: Bilangan hari untuk kekalkan fail sandar dilokasi sandaran. Nilai 0 bermaksud selamanya. Ini merupakan nilai minimum bagi hari; fail mungkin disimpan lebih lama.

en: How long to wait between full backups
ms: Berapa lama hendak menunggu diantara sandar penuh

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
ms: Déjà Dup perlu buat sandar penuh baru secara berkala. Ini adalah bilangan hari menunggu diantara sandar penuh.

en: Whether to use metered networks
ms: Sama ada hendak guna rangkaian bermeter

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
ms: Jika palsu, Déjà Dup akan tidak mahu jalankan sandar berjadual menerusi sambungan rangkaian bermeter (seperti 4G).

en: Type of location to store backup
ms: Jenis lokasi untuk menyimpan sandar

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
ms: Jenis lokasi sandar. Jika 'auto', lalainya akan dipilih berasaskan apa yang ada.

en: The folder where backups are stored
ms: Folder yang mana sandar disimpan

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
ms: Hieraki folder yang mana sandar disimpan. Laluan boleh jadi mutlak atau relatif dengan direktori rumah anda.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
ms: Pengecam sistem fail unik untuk pemacu, digunakan untuk mengenalpasti pemacu bila ia dipalamkan.

en: Name
ms: Nama

en: The name of the external drive.
ms: Nama pemacu luar.

en: Icon
ms: Ikon

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
ms: Ikon bagi pemacu luar, sebagai GIcon tersiri.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
ms: Hieraki folder yang mana sandar disimpan. Laluan adalah relatif dengan pemacu.

en: The server address
ms: Alamat pelayan

en: The URI of the remote server location.
ms: URI bagi lokasi pelayan jauh.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
ms: Hieraki folder yang mana sandar disimpan. Laluan boleh jadi mutlak atau relatif dengan hos.

[ctx: shortcut window]
en: General
ms: Am

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ms: Keluar

en: _Cancel
ms: _Batal

en: Overview
ms: Selayang Pandang

en: _Restore
ms: _Pulih

en: _Date
ms: _Tarikh

en: Restore
ms: Pulih

en: E_ncryption password
ms: Kata laluan pen_yulitan

en: _Show password
ms: _Papar kata laluan

en: _Remember password
ms: _Ingat kata laluan

en: _Keyboard Shortcuts
ms: Pintasan Papan _Kekunci

en: _Help
ms: Bant_uan

en: Storage
ms: Storan

en: Schedule
ms: Jadual

en: _Choose Folder…
ms: _Pilih Folder...

en: Available Protocols
ms: Protokol Tersedia

en: File Transfer Protocol
ms: Protokol Pemindahan Fail

en: Network File System
ms: Sistem Fail Rangkaian

en: SSH File Transfer Protocol
ms: Protokol Pemindahan Fail SSH

en: Prefix
ms: Awalan

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
ms: ftp:// atau ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
ms: sftp:// atau ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
ms: dav:// atau davs://

en: Co_ntinue
ms: Ter_uskan

[ctx: verb]
en: _Test
ms: _Uji

en: _Resume Later
ms: _Sambung Kemudian

en: _Back
ms: _Undur

en: _Close
ms: _Tutup

en: _Forward
ms: Ma_ju

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
ms: Sandar

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
ms: _Sandar

en: Creating the first backup.  This may take a while.
ms: Mencipta sandar pertama. Ini mungkin mengambil masa.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
ms: Mencipta sandar baru untuk melindungi kerosakan sandar. Ini akan mengambil masa dari kebiasaannya.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
ms: Menyandar:

en: Backup Failed
ms: Sandar Gagal

en: Backup Finished
ms: Sandar Selesai

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
ms: Fail anda berjaya disandar dan diuji.

en: Backing Up…
ms: Menyandar...

en: Scanning:
ms: Mengimbas:

en: Scanning…
ms: Mengimbas...

en: _Details
ms: _Perincian

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
ms: Untuk diteruskan, pakej berikut perlu dipasang:

en: _Allow restoring without a password
ms: _Benarkan pemulihan tanpa kata laluan

en: _Password-protect your backup
ms: _Kata laluan-lindungi sandar anda

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
ms: Anda perlukan kata laluan untuk memulihkan fail anda. Anda mungkin ingin menulisnya.

en: Confir_m password
ms: Sah_kan kata laluan

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
ms: Untuk memastikan anda berupaya mendapatkan semula fail anda jika berlaku kecemasan, sila masukkan kata laluan penyulitan anda sekai lagi untuk membuat ujian pulih yang ringkas.

en: Test every two _months
ms: Uji setiap dua _bulan

en: Install Packages
ms: Pasang Pakej

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Restore Test
ms: Ujian Pulih

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
ms: Gagal dengan ralat tidak diketahui

en: Require Password?
ms: Perlukan Kata Laluan?

en: Encryption Password Needed
ms: Kata Laluan Penyulitan Diperlukan

[ctx: verb]
en: _Install
ms: _Pasang

en: _Backup location
ms: Lokasi _sandar

en: Restore From Where?
ms: Pulih Dari Mana?

en: Restore files to _original locations
ms: Pulih fail ke lokasi _asalnya

en: Restore to _specific folder
ms: Pulih ke folder _tertentu

en: Choose destination for restored files
ms: Pilih destinasi untuk fail yang dipulihkan

en: Restore _folder
ms: Folder _Pulih

en: Backup location
ms: Lokasi Sandar

en: Restore date
ms: Tarikh pulih

en: Restore folder
ms: Folder pulih

en: Checking for Backups…
ms: Memeriksa Sandar...

en: Restore From When?
ms: Pulih Dari Bila?

en: Restore to Where?
ms: Dimana perlu dipulihkan?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
ms: Memulihkan:

note: If we didn't see any dates...  Must not be any backups on the backend
en: No backups to restore
ms: Tiada sandar untuk dipulihkan

en: Original location
ms: Lokasi asal

en: File to restore | Files to restore
ms[0]: Fail untuk dipulihkan
ms[1]: Fail untuk dipulihkan

en: Restore Failed
ms: Pemulihan Gagal

en: Restore Finished
ms: Pemulihan Selesai

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
ms: Fail anda berjaya dipulihkan

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
ms[0]: Fail anda berjaya dipulihkan.
ms[1]: Fail anda berjaya dipulihkan.

en: Restoring…
ms: Memulihkan...

en: At least six months
ms: Sekurang-kurangnya enam bulan

en: At least a year
ms: Sekurang-kurangnya setahun

en: Forever
ms: Selamanya

en: At least %d day | At least %d days
ms[0]: Sekurang-kurangnya %d hari
ms[1]: Sekurang-kurangnya %d hari

en: Remove
ms: Buang

en: Add
ms: Tambah

en: Choose folders
ms: Pilih folder

en: _Add
ms: _Tambah

en: Local Folder
ms: Folder Setempat

en: Network Server
ms: Pelayan Rangkaian

en: Google Cloud Storage
ms: Storan Awan Google

en: Rackspace Cloud Files
ms: Fail Awan Rackspace

en: Choose Folder
ms: Pilih Folder

en: Daily
ms: Harian

en: Weekly
ms: Mingguan

en: Every %d day | Every %d days
ms[0]: Setiap %d hari
ms[1]: Setiap %d hari

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Next backup is today.
ms: Sandar berikutnya adalah hari ini.

en: Next backup is tomorrow.
ms: Sandar berikutnya adalah hari esok.

en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
ms[0]: Sandar berikutnya adalah %d hari dari sekarang.
ms[1]: Sandar berikutnya adalah %d hari dari sekarang.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Last backup was today.
ms: Sandar terakhir adalah hari ini.

en: Last backup was yesterday.
ms: Sandar terakhir adalah semalam.

en: Last backup was %d day ago. | Last backup was %d days ago.
ms[0]: Sandar terakhir adalah %d hari yang lalu.
ms[1]: Sandar terakhir adalah %d hari yang lalu.

en: No recent backups.
ms: Tiada sandar baru-baru ini.

en: No backup scheduled.
ms: Tiada sandar berjadual.

en: Connect to Server
ms: Sambung ke Pelayan

en: _Username
ms: _Nama Pengguna

en: _Password
ms: _Kata Laluan

en: S_how password
ms: P_apar kata laluan

en: Location not available
ms: Tiada lokasi

en: Connect _anonymously
ms: Sambung sebagai a_wanama

en: Connect as u_ser
ms: Sambung sebagai pen_gguna

en: Keep your files safe by backing up regularly
ms: Kekalkam fail anda selamat dengan selalu  menyandar

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
ms: Dokumen, data, dan tetapan yang penting boleh dilindungi dengan menyimpannya didalam sandar. Jika ada berlaku kerosakan, anda boleh memulihkannya dari sandar tersebut.

en: _Don't Show Again
ms: _Jangan Papar Lagi

en: _Open Backup Settings
ms: _Buka Tetapan Sandar

en: Backup completed
ms: Sandar selesai

en: Backup finished
ms: Sandar selesai

en: Not all files were successfully backed up.  See dialog for more details.
ms: Bukan semua fail berjaya disandarkan. Lihat dialog untuk lebih perincian.

en: Starting scheduled backup
ms: Memulakan sandar berjadual

en: Could not display %s
ms: Tidak boleh paparkan %s

en: Show version
ms: Papar versi

en: Restore given files
ms: Pulih fail yang diberikan

en: Immediately start a backup
ms: Dengan segera mulakan sandar

en: An operation is already in progress
ms: Satu operasi sedang berlangsung

en: Scheduled backup delayed
ms: Sandar berjadual dilengahkan

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
ms: %1$s pada %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
ms: Sandar akan bermula bila %s telah bersambung.

en: Storage location not available
ms: Lokasi storan tidak tersedia

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
ms: Menunggu '%s' menjadi bersambung...

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
ms: Sandar akan dimulakan bila sambungan rangkaian ada.

en: Waiting for a network connection…
ms: Menunggu sambungan rangkaian...

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
ms: Rumah (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
ms: Utama

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
ms: Tong Sampah

en: Backup encryption password
ms: Sandar kata laluan penyulitan

en: Backing up…
ms: Menyandar...

en: Checking for backups…
ms: Memeriksa sandar...

en: Listing files…
ms: Menyenaraikan fail...

en: Preparing…
ms: Menyediakan...

en: Verifying backup…
ms: Mengesahkan sandar...

en: Restoring files…
ms: Memulihkan fail...

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
ms: Sandar anda kelihatan sudah rosak. Anda patut padam sandar dan cuba lagi.

en: Paused (no network)
ms: Dijeda (tiada rangkaian)

en: Cleaning up…
ms: Membersihkan...

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't make it into the backup because we couldn't read them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
ms: Tidak dapat sandar fail berikut. Sila pastikan anda boleh membukanya.

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't actually restore because we couldn't write to them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
ms: Tidak dapat pulihkan fail berikut. Sila pastikan anda boleh menulis padanya.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
ms: Kata laluan penyulitan rosak.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
ms: Tidak dapat pulihkan '%s': Fail tidak ditemui didalam sandar

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
ms: Sandar sedia ada ialah komputer bernama %s, tetapi nama komputer semasa ialah %s. Jika ini tidak dijangka, anda patut sandarkannya dilokasi lain.

en: Computer name changed
ms: Nama komputer berubah

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
ms: Kebenaran dinafikan bila cuba mencipta '%s'.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
ms: Kebenaran dinafikan bila cuba membaca '%s'.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
ms: Kebenaran dinafikan bila cuba memadam '%s'.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
ms: Lokasi sandar '%s' tidak wujud.

en: No space left.
ms: Tiada ruang lagi.

en: Error reading file ‘%s’.
ms: Ralat membaca fail '%s'.

en: Error writing file ‘%s’.
ms: Ralat menulis fail '%s'.

en: No space left in ‘%s’.
ms: Tiada ruang lagi didalam '%s'.

en: No backup files found
ms: Tiada fail sandar ditemui

en: Uploading…
ms: Memuat naik...

en: Could not understand duplicity version.
ms: Tidak dapat memahami versi pendua.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
ms: Tidak dapat memahami versi pendua '%s'.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
ms: Sandar akan bermula bila sambungan rangkaian tidak bermeter telah tersedia.
