deja-dup - en to nb translation catalogue (183 entries)

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
nb: Planlegging av sikkerhetskopiering

en: Schedules backups at regular intervals
nb: Tar en sikkerhetskopi med jevne mellomrom

en: Keep your important documents safe from disaster
nb: Beskytt viktige dokumenter mot ulykkeshendelser

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
nb: Déjà Dup er et enkelt verktøy for sikkerhetskopiering. Det hjelper deg - via programmet duplicity - med å ta sikkerhetskopi på rett måte: kryptert, fysisk adskilt fra pc-en din, og regelmessig.

en: Securely encrypts and compresses your data
nb: Krypterer og komprimerer dataene dine på en sikker måte

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
nb: Lager økende (også kalt inkrementelle) sikkerhetskopier, og lar deg gjenopprette fra den kopien du ønsker

en: Schedules regular backups
nb: Planlegger regemessig sikkerhetskopiering

en: Integrates well into your GNOME desktop
nb: Godt integrert på GNOME-skrivebordet

en: Backups
nb: Sikkerhetskopier

en: Change your backup settings
nb: Endre innstillinger for sikkerhetskopiering

en: Back Up
nb: Ta sikkerhetskopi

en: Folders to save
nb: Mapper som skal lagres

en: Folders to ignore
nb: Mapper som skal hoppes over

en: The last time Déjà Dup was run
nb: Sist gang Déjà Dup ble brukt

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
nb: Sist gang Déjà Dup ble kjørt. (Dette tidspunktet skal være angitt i formatet ISO 8601.)

en: The last time Déjà Dup backed up
nb: Sist Déjà Dup tok en sikkerhetskopi

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
nb: Sist gang Déjà Dup gjennomførte en vellykket sikkerhetskopiering. (Dette tidspunktet skal være angitt i formatet ISO 8601.)

en: The last time Déjà Dup restored
nb: Sist Déjà Dup gjennoprettet en sikkerhetskopi

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
nb: Sist gang Déjà Dup gjennomførte en vellykket sikkerhetskopiering. (Dette tidspunktet skal være angitt i formatet ISO 8601.)

en: Whether to periodically back up
nb: Om det skal tas jevnlige sikkerhetskopier

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
nb: Om det skal tas sikkerhetskopier automatisk etter en tidsplan.

en: How often to periodically back up
nb: Hvor ofte sikkerhetskopiene skal tas

en: The number of days between backups.
nb: Antall dager mellom sikkerthetskopieringer.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
nb: Forrige gang Déjà Dup sjekket om det burde be om sikkerhetskopiering

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
nb: Når en bruker logger inn, sjekker Déjà Dup-monitoren om den skal spørre ham eller henne om å ta sikkerhetskopi. Dette er aktivert som standard for å gjøre det enkelt for nye brukere å lage en plan for sikkerhetskopiering. Sett tiden til «deaktivert» for å ikke foreta denne sjekken. Ellers skal tiden være oppgitt i formatet ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
nb: Sist gang Déjà Dup sjekket om det skulle spørre etter passord

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
nb: Du blir spurt om å bekrefte passordet ditt en gang i blant, for å unngå at du glemmer det. Tidsintervallet mellom disse forespørslene skal enten være «deaktivert» for å skru av funksjonen, eller oppgis i ISO 8601-format.

en: How long to keep backup files
nb: Hvor lenge sikkerhetskopiene skal beholdes

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
nb: Hvor mange dager sikkerhetskopiene skal være lagret. En verdi på 0 betyr at de aldri slettes. Dette er det minste antallet dager de forblir lagret, de kan bli liggende lenger.

en: How long to wait between full backups
nb: Hvor ofte det skal kjøres en full sikkerhetskopi

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
nb: Déjà Dup må utføre fulle sikkerhetskopier av og til. Her oppgir du antall dager som skal løpe mellom fulle sikkerhetskopier.

en: Type of location to store backup
nb: Type plassering for å lagre sikkerhetskopiene

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
nb: Typen plassering for sikkerhetskopiene. Hvis 'auto' er valgt, velges en standard etter hva som er tilgjengelig.

en: The folder where backups are stored
nb: Mappa hvor sikkerhetskopier skal lagres

en: _Cancel
nb: _Avbryt

en: Overview
nb: Oversikt

en: _Restore
nb: _Gjenopprett

en: _Date
nb: _Dato

en: Encryption password needed
nb: Passord for kryptering behøves

en: Restore
nb: Gjenopprett

en: E_ncryption password
nb: Kr_ypteringspassord

en: _Show password
nb: Vi_s passord

en: _Remember password
nb: Husk passo_rd

en: _Help
nb: _Hjelp

en: Storage
nb: Lagring

en: Schedule
nb: Tidsplan

en: Preferences
nb: Brukervalg

en: _Folder
nb: _Mappe

en: _Network Location
nb: _Nettverkssted

en: _Choose Folder…
nb: _Velg mappe …

en: Network Locations
nb: Nettverksteder

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Network locations are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
nb: Nettverksteder består av protokoll-prefiks, tjeneradresse, og i enkelte tilfeller en sti. For eksempel:

en: Co_ntinue
nb: Fo_rtsett

en: _Resume Later
nb: Fortsett _senere

en: _Back
nb: _Tilbake

en: _Close
nb: _Lukk

en: _Forward
nb: _Fremover

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
nb: Ta sikkerhetskopi

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
nb: _Ta sikkerhetskopi

en: Creating the first backup.  This may take a while.
nb: Lager den første sikkerhetskopien. Dette kan ta lang tid.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
nb: Lager en ny fullstendig sikkerhetskopi for å unngå problemer med korrupte data. Dette tar lengre tid enn normalt.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
nb: Sikkerhetskopierer:

en: Backup Failed
nb: Feil ved sikkerhetskopiering

en: Backup Finished
nb: Sikkerhetskopiering ferdig

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
nb: Filene dine ble sikkerhetskopiert, og kopien er kontrollert.

en: Backing Up…
nb: Sikkerhetskopierer …

en: Scanning:
nb: Leser:

en: Scanning…
nb: Leser …

en: _Details
nb: _Detaljer

en: _Allow restoring without a password
nb: _Tillat gjenoppretting uten passord

en: _Password-protect your backup
nb: Passordbeskytt sikkerhetskopien

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
nb: Du kommer til å trenge passordet for å gjenopprette filene. Det er lurt å skrive det ned.

en: Confir_m password
nb: _Bekreft passord

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
nb: Skriv inn krypteringspassordet ditt igjen for å kjøre en liten gjenopprettingstest, slik at du vet at filene dine kan gjenopprettes i tilfelle det blir nødvendig.

en: Test every two _months
nb: Test annenhver _måned

en: Summary
nb: Sammendrag

en: Restore Test
nb: Gjenopprettingstest

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
nb: Mislyktes med ukjent feilmelding.

en: Require Password?
nb: Krev passord?

en: Encryption Password Needed
nb: Trenger et krypteringspassord

en: _Backup location
nb: _Plassering av sikkerhetskopi

en: Restore From Where?
nb: Hvor vil du gjenopprette fra?

en: Restore files to _original locations
nb: Gjenopprett filer til _opprinnelig plassering

en: Restore to _specific folder
nb: Gjenopprett til en _spesiell mappe

en: Choose destination for restored files
nb: Velg hvor gjenopprettede filer skal legges

en: Restore _folder
nb: Gjenopprett _mappe

en: Backup location
nb: Plassering av sikkerhetskopi

en: Restore date
nb: Gjenopprettingsdato

en: Restore folder
nb: Gjenopprett mappe

en: Checking for Backups…
nb: Ser etter sikkerhetskopier…

en: Restore From When?
nb: Når vil du gjenopprette fra?

en: Restore to Where?
nb: Hvor vil du gjenopprette til?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
nb: Gjenoppretter

note: If we didn't see any dates...  Must not be any backups on the backend
en: No backups to restore
nb: Ingen sikkerhetskopier å gjenopprette

en: Original location
nb: Opprinnelig plassering

en: File to restore | Files to restore
nb[0]: Fil å gjenopprette
nb[1]: Filer å gjenopprette

en: Restore Failed
nb: Det oppstod en feil under gjenoppretting

en: Restore Finished
nb: Gjenoppretting er ferdig

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
nb: Filene er gjenopprettet.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
nb[0]: Fila ble gjenopprettet uten problemer.
nb[1]: Filene ble gjenopprettet uten problemer.

en: Restoring…
nb: Gjenoppretter …

en: At least six months
nb: Minst seks måneder

en: At least a year
nb: Minst ett år

en: Forever
nb: For alltid

en: At least %d day | At least %d days
nb[0]: Minst %d dag
nb[1]: Minst %d dager

en: Remove
nb: Fjern

en: Add
nb: Legg til

en: Choose folders
nb: Velg mapper

en: _Add
nb: _Legg til

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
nb: Google Disk

en: Local Folder
nb: Lokal mappe

en: Google Cloud Storage
nb: Google skylagring

en: Rackspace Cloud Files
nb: Rackspace skyfiler

en: Choose Folder
nb: Velg mappe

en: Daily
nb: Daglig

en: Weekly
nb: Ukentlig

en: Every %d day | Every %d days
nb[0]: Hver %d. dag
nb[1]: Hver %d. dag

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Next backup is today.
nb: Neste sikkerhetskopi blir tatt i dag.

en: Next backup is tomorrow.
nb: Neste sikkerhetskopi blir tatt i morgen.

en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
nb[0]: Neste sikkerhetskopi blir tatt om %d dag.
nb[1]: Neste sikkerhetskopi blir tatt om %d dager.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Last backup was today.
nb: Forrige sikkerhetskopi ble tatt i dag.

en: Last backup was yesterday.
nb: Forrige sikkerhetskopi ble tatt i går.

en: Last backup was %d day ago. | Last backup was %d days ago.
nb[0]: Forrige sikkerhetskopi ble tatt for %d dag siden.
nb[1]: Forrige sikkerhetskopi ble tatt for %d dager siden.

en: No recent backups.
nb: Ingen nylige sikkerhetskopier.

en: No backup scheduled.
nb: Ingen planlagt sikkerhetskopi.

en: Connect to Server
nb: Koble til tjener

en: _Username
nb: Br_ukernavn

en: _Password
nb: _Passord

en: S_how password
nb: V_is passord

en: Location not available
nb: Plasseringen er ikke tilgjengelig

en: Connect _anonymously
nb: Koble til _anonymt

en: Connect as u_ser
nb: Koble til som br_uker

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
nb: _Domene

en: Keep your files safe by backing up regularly
nb: Hold filene dine trygge ved å sikkerhetskopiere jevnlig

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
nb: Du kan beskytte viktige dokumenter, innstillinger og andre data ved å sikkerhetskopiere dem. Ved datatap vil du ha mulighet til å gjenopprette dem fra en sikkerhetskopi.

en: _Don't Show Again
nb: Ikke vi_s igjen

en: _Open Backup Settings
nb: _Innstillinger for sikkerhetskopiering

en: Backup completed
nb: Sikkerhetskopiering fullført

en: Backup finished
nb: Sikkerhetskopiering fullført

en: Not all files were successfully backed up.  See dialog for more details.
nb: Ikke alle filene ble sikkerhetskopiert uten problemer. Se dialogen for flere detaljer.

en: Starting scheduled backup
nb: Starter planlagt sikkerhetskopiering

en: Could not display %s
nb: Klarte ikke å vise %s

en: Show version
nb: Vis versjon

en: Restore given files
nb: Gjenopprett valgte filer

en: Immediately start a backup
nb: Start en sikkerhetskopi med én gang

en: Scheduled backup delayed
nb: Planlagt sikkerhetskopiering utsatt

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
nb: %1$s på %2$s

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
nb: Venter på at ‘%s’ blir koblet til…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
nb: Sikkerhetskopiering starter når systemet får nettverksforbindelse.

en: The network server is not available
nb: Nettverkstjeneren er ikke tilgjengelig

en: Waiting for a network connection…
nb: Venter på en nettverkstilkobling …

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
nb: Samba-adresser må inneholde både vertsnavn og delingsmappenavn.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
nb: Hjemmemappe (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
nb: Hjemmemappe

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
nb: Søppel

en: Backup encryption password
nb: Krypteringspassord for sikkerhetskopiering

en: Backing up…
nb: Sikkerhetskopierer …

en: Checking for backups…
nb: Ser etter sikkerhetskopier…

en: Listing files…
nb: Lister filer…

en: Preparing…
nb: Forbereder …

en: Verifying backup…
nb: Kontrollerer sikkerhetskopi …

en: Restoring files…
nb: Gjenoppretter filer …

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
nb: Sikkerhetskopien din ser ut til å være korrupt. Du burde slette den og prøve igjen.

en: Paused (no network)
nb: Pauset (ingen nettverkstilkobling)

en: Cleaning up…
nb: Rydder opp …

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't make it into the backup because we couldn't read them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
nb: Klarte ikke å sikkerhetskopiere de følgende filene. Sørg for at du kan åpne dem.

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't actually restore because we couldn't write to them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
nb: Klarte ikke å gjenopprette de følgende filene. Sørg for at du kan skrive til dem.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
nb: Feil krypteringspassord.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
nb: Klarte ikke å gjenopprette «%s». Fila finnes ikke i sikkerhetskopien

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
nb: Den eksisterende sikkerhetskopien tilhører en datamaskin som heter %s, men navnet til denne datamaskinen er %s.  Hvis dette er uventet, bør du gå tilbake og velge en annen plassering.

en: Computer name changed
nb: Datamaskinnavn er endret

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
nb: Forsøkte å lage ‘%s’, men ble nektet tilgang.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
nb: Forsøkte å lese ‘%s’, men ble nektet tilgang.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
nb: Forsøkte å slette ‘%s’, men ble nektet tilgang.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
nb: Plasseringen ‘%s’ finnes ikke.

en: No space left.
nb: Tom for lagringsplass.

en: Error reading file ‘%s’.
nb: Klarte ikke å lese fila «%s».

en: Error writing file ‘%s’.
nb: Klarte ikke å skrive fila «%s».

en: No space left in ‘%s’.
nb: ‘%s’ er tom for lagringsplass.

en: No backup files found
nb: Fant ingen sikkerhetskopi

en: Uploading…
nb: Laster opp…

en: Could not understand duplicity version.
nb: Duplikatversjon kan ikke tolkes.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
nb: Forstår ikke duplikatversjonen «%s».
