deja-dup - en to oc translation catalogue (303 entries)

en: Co_ntinue
oc: Co_ntunhar

[ctx: verb]
en: _Test
oc: _Tèst

en: _Resume Later
oc: _Reprene pus tard

en: _Back
oc: _Precedent

en: _Close
oc: _Tampar

en: _Cancel
oc: _Anullar

en: _Forward
oc: _Seguent

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
oc: Salvar

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
oc: _Salvar

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
oc: Se pòt pas salvar aquestes dorsièrs perque Salvament i a pas accès :

en: Creating the first backup.  This may take a while.
oc: Creacion del primièr salvament. Aquò pòt prene de temps.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
oc: Creacion en cors d'un novèl salvament per tal de se protegir contra una eventuala corrupcion de salvament. Aquò prendrà mai de temps que de costuma.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
oc: Salvament en cors :

en: Backup Failed
oc: Lo salvament a fracassat

en: Backup Finished
oc: Lo salvament es acabat

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
oc: Vòstres fichièrs son estats salvats e testats amb succès.

en: Backing Up…
oc: Salvament en cors…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
oc: Salvament requerís vòstras donadas per contunhar

en: Backup in progress
oc: Salvament en cors

en: Restore From Where?
oc: Restablir dempuèi quin emplaçament ?

en: _Search
oc: _Cercar

en: Scanning:
oc: Analisi :

en: Scanning…
oc: Analisi en cors…

en: _Details
oc: _Detalhs

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
oc: Per contunhar los paquets seguents devon èsser installats :

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
oc: Vos caldrà vòstre senhal per recuperar vòstres fichièrs. Benlèu que vos lo caldriá notar endacòm.

en: _Password-protect your backup
oc: _Protegir lo salvament amb un senhal

en: E_ncryption password
oc: Se_nhal de chiframent

en: Confir_m password
oc: Confir_mar lo senhal

en: _Remember password
oc: _Memorizar lo senhal

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
oc: Per verificar que poiretz recuperar vòstres fichièrs en cas d'urgéncia, picatz tornarmai vòstre senhal de chiframent per efectuar un tèst rapid de restabliment.

en: Test every two _months
oc: Testar cada dos _meses

en: _Grant Access
oc: _Autorizar l’accès

en: Install Packages
oc: Installar los paquets

en: Summary
oc: Resumit

en: Restore Test
oc: Tèst de restabliment

en: Grant Access
oc: Acordar l'accès

en: Set Encryption Password
oc: Definir lo senhal de chiframent

en: Require Password?
oc: Demandar un senhal ?

en: Encryption Password Needed
oc: Senhal de chiframent necessari

en: Backups needs your encryption password to continue
oc: Salvament requerís vòstre senhal de chiframent per contunhar

[ctx: verb]
en: _Install
oc: _Installar

en: Backups needs to install packages to continue
oc: Salvament requerís l'installacion de paquets per contunhar

en: Restore
oc: Restablir

en: _Restore
oc: _Restablir

en: Restore files to _original locations
oc: Restablir los fichièrs cap a lors emplaçaments d'_origina

en: Restore to _specific folder
oc: Restablir cap a un dorsièr e_specific

en: _Folder
oc: _Dorsièr

en: Backups does not have permission to restore the following files:
oc: Salvaments a pas l’autorizacion de restaurar los fichièrs seguents :

en: Backup location
oc: Emplaçament de salvament

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
oc: Restablir la data

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
oc: Restablir lo dorsièr

en: Checking for Backups…
oc: Recèrca de salvaments…

en: Restore From When?
oc: Restablir dempuèi quora ?

en: Restore to Where?
oc: Cap a ont restablir ?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
oc: Restabliment en cors :

en: No backups to restore
oc: Cap de salvament pas disponible pel restabliment

en: Original location
oc: Localizacion originala

en: File to restore | Files to restore
oc[0]: Fichièr de restablir
oc[1]: Fichièrs de restablir

en: Restore Failed
oc: Lo restabliment a fracassat

en: Restore Finished
oc: Lo restabliment es acabat

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
oc: Vòstres fichièrs son estats restablits amb succès.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
oc[0]: Vòstre fichièr es estat restablit amb succès.
oc[1]: Vòstres fichièrs son estats restablits amb succès.

en: Restoring…
oc: Restabliment en cors…

en: Restore in progress
oc: Restabliment en cors

en: Cannot back up automatically
oc: Salvagarda automatica impossibla

en: Authentication needed
oc: Autentificacion requesida

en: No backup files found
oc: Cap de fichièr de salvament es pas estat trobat

en: Back Up _Automatically
oc: Salvagardar _automaticament

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
oc: La salvagarda venenta es uèi.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
oc: La salvagarda venenta es uèi.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
oc: La salvagarda venenta es deman.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
oc: La salvagarda venenta es deman.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
oc[0]: La salvagarda venenta serà d’aquí %d jorn.
oc[1]: La salvagarda venenta serà d’aquí %d jorns.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
oc[0]: La salvagarda venenta serà d’aquí %d jorn.
oc[1]: La salvagarda venenta serà d’aquí %d jorns.

en: At least three months
oc: Al mens tres meses

en: At least six months
oc: Al mens sièis meses

en: At least a year
oc: Al mens un an

en: Forever
oc: Indefinidament

en: At least %d day | At least %d days
oc[0]: Al mens %d jorn
oc[1]: Al mens %d jorns

en: Choose Folders
oc: Causir un dorsièr

en: Add
oc: Apondre

en: Local Folder
oc: Dorsièr local

en: Network Server
oc: Servidor ret

en: Daily
oc: Cada jorn

en: Weekly
oc: Cada setmana

en: Every %d day | Every %d days
oc[0]: Cada %d jorn
oc[1]: Cada %d jorns

en: Use _Restic instead of Duplicity
oc: Utilizar _Restic a la plaça de Duplicity

en: Choose Folder
oc: Causir un dorsièr

en: _Username
oc: Nom de l'_utilizaire

en: _Password
oc: _Senhal

en: Location not available
oc: Emplaçament pas disponible

en: Backups needs your password to continue
oc: Salvament requerís vòstre senhal per contunhar

en: Connect _anonymously
oc: Se connectar d'un biais _anonim

en: Connect as u_ser
oc: Se connectar en tant qu' _utilizaire

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
oc: _Domeni

en: Starting scheduled backup
oc: Aviada del salvament programada

en: Scheduled backup delayed
oc: Salvament automatic planificat retardat

en: Backup completed
oc: Salvament acabat

en: Backup finished
oc: Salvament acabat

en: But not all files were successfully backed up.
oc: Mas totes los fichièrs son pas estats corrèctament salvats.

en: Backup failed
oc: Lo salvament a fracassat

en: Restore failed
oc: Lo restabliment a fracassat

en: Keep your files safe by backing up regularly
oc: Protegissètz vòstres fichièrs en salvant regularament

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
oc: Las donadas, configuracions e documents importants pòdon èsser protegits en los salvant. En cas de catastròfa las poiretz recuperar dempuèi lo salvament.

en: Don’t Show Again
oc: Afichar pas mai

en: Open Backups
oc: Dobrir los salvaments

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
oc: Restic es un autre esplech de salvagarda que se pòt utilizar jol capòt allòc de Duplicity.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
oc: Òm espèra que Restic permetrà de foncionalitats mai facilament al futur.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
oc: Es una foncionalitat experimentala e pòt èsser tirada quora que siá.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
oc: Utilizar amb prudéncia, mas los ensages que podètz gerir son apreciats.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
oc: Mercés de %ssenhalar%s las capitadas e los fracasses quand es activat.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
oc: Uèi

en: Yesterday
oc: Ièr

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
oc[0]: fa %d jorn
oc[1]: fa %d jorns

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
oc: Pas cap

en: _OK
oc: _D'acòrdi

en: Show version
oc: Afichar la version

en: Restore given files
oc: Restabliment dels fichièrs seleccionats

en: Immediately start a backup
oc: Aviar immediatament un salvament

en: Please list files to restore
oc: Listatz los fichièrs de restaurar

en: An operation is already in progress
oc: Una operacion es ja en cors

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
oc: Salvagardas Déjà Dup

en: Backups
oc: Salvaments

en: Protect yourself from data loss
oc: Protegissètz-vos de las pèrdas de donadas

en: Back Up
oc: Salvar

en: Folders to save
oc: Dorsièrs de salvar

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
oc: La lista dels repertòris serà enregistrada. Las valors reservadas $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, e $VIDEOS son consideradas coma repertòris especials de l’utilizaire e pòdon pas èsser una debuta de camin mai long ($HOME/jos-repertòri). La valor $USER serà remplaçada pel nom de l’utilizaire e pòt se trobar ont que siá pel camin. Las entradas relativas son relativas al repertòri utilizaire.

en: Folders to ignore
oc: Dorsièrs d'ignorar

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
oc: La lista dels repertòris serà pas enregistrada. Las valors reservadas $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, e $VIDEOS son consideradas coma repertòris especials de l’utilizaire e pòdon pas èsser una debuta de camin mai long ($HOME/jos-repertòri). La valor $USER serà remplaçada pel nom de l’utilizaire e pòt se trobar ont que siá pel camin. Las entradas relativas son relativas al repertòri utilizaire.

en: The last time Déjà Dup was run
oc: La darrièra aviada de Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
oc: Lo darrièr còp que Déjà Dup es estat executat amb succès. Aquesta data deu èsser al format ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
oc: Lo darrièr còp que Déjà Dup a salvat

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
oc: Lo darrièr còp que Déjà Dup a menat coma caliá un salvament. Aquesta data deu èsser al format ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
oc: Lo darrièr còp que Déjà Dup a restablit

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
oc: Lo darrièr còp que Déjà Dup a menat coma caliá un restabliment. Aquesta data deu èsser al format ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
oc: Se un salvament automatic amb interval regular se deu debanar

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
oc: Se un salvament automatic amb interval regular se deu debanar.

en: How often to periodically back up
oc: A quina frequéncia efectuar de salvaments regulars

en: The number of days between backups.
oc: Lo nombre de jorns entre los salvaments.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
oc: Lo darrièr còp que Déjà Dup a verificat se vos deviá prepausar de far un salvament

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
oc: Quand un utilizaire se connècta, lo monitor Déjà Dup verifica se li cal demandar de salvar. Aquò servís a far descobrir lo principi dels salvaments als utilizaires que lo coneisson pas. Aqueste camp deu èsser siá « disabled » per atudar aquesta verificacion, siá una data al format ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
oc: Lo darrièr còp que Déjà Dup a verificat se vos deviá demandar de picar vòstre senhal

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
oc: Per vos evitar de doblidar vòstres senhals, Déjà Dup vos demandarà de temps en quora una confirmacion de senhal. Aqueste camp deu èsser siá « disabled » per arrestar aquesta verificacion, siá una data del format ISO 8601.

en: How long to keep backup files
oc: Durada de conservacion dels fichièrs de salvament

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
oc: Nombre de jorns de conservacion dels fichièrs de salvament dins l'emplaçament de salvament. Una valor de 0 implica totjorn. Es un nombre minimum de jorns ; los fichièrs se pòdont conservar mai longtemps.

en: How long to wait between full backups
oc: Interval entre dos salvaments complets

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
oc: Déjà Dup deu far de temps en quora dels salvaments completas frescas. Es lo nombre de jorns d'esperar entre dos salvaments complets.

en: Whether to use metered networks
oc: Indica se lo programa pòt utilizar un ret limitat

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
oc: Se desactivat, Déjà Dup refusarà d’executar una salvagarda planificada sus de connexions ret limitadas (coma la 4G).

en: Command to run before the backup tool
oc: Comanda d’executar abans lo salvament

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
oc: Util se vos cal montar manualament un dossièr per exemple. Se la comanda fracassa, lo salvament s'aviarà pas.

en: Command to run after the backup tool
oc: Comanda d'executar aprèp lo salvament

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
oc: Util se vos cal netejar aprèp vòstra comanda de configuracion. Los fracasses son ignorats.

en: Command to run around the backup tool
oc: Comanda d’executar pendent lo salvament

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
oc: Util se vos cal limitar las ressorsas o envelopar l'execucion de l'aisina dins una comanda. Una valor d'exemple poiriá èsser « trickle -u 500 » que menarà deja-dup a executar « rickle -u 500 duplicity … ».

en: Type of location to store backup
oc: Tipe de destinacion per enregistrar lo salvament

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
oc: Lo tipe d'emplaçament de salvament. Se « auto », una causida per defaut serà facha en foncion de çò qu'es disponible.

en: The folder where backups are stored
oc: Lo repertòri ont son gardadas las salvagardas

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
oc: La ierarquia dels dossièrs ont las salvagardas son gardadas. Pòdon èsser absoluts o relatius los camins a vòstre dossièr personal.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
oc: Identificador unic del sistèma de fichièrs del lector, utilizat per reconéisser lo lector quand es brancat.

en: Name
oc: Nom

en: The name of the external drive.
oc: Lo nom del lector extèrn.

en: Icon
oc: Icòna

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
oc: L’icòna del lector extèrn, coma GIcon serializat.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
oc: La ierarquia dels dossièrs ont las salvagardas son gardadas. Los camins son relatius al lector.

en: The server address
oc: L’adreça del servidor

en: The URI of the remote server location.
oc: L’URI de l’emplaçament del servidor distant.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
oc: La ierarquia dels dossièrs ont las salvagardas son gardadas. Pòdon èsser absoluts o relatius a l’òste.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
oc: Déjà Dup es una aisina de salvament simpla. Amaga la complexitat necessària per salvar coma cal (chifrada, fòra site e normala) e utiliza lo motor duplicity.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
oc: Pres en carga dels emplaçaments de salvagarda locals, distants, o sul cloud coma Google Drive

en: Securely encrypts and compresses your data
oc: Chifra e compressa vòstras donadas

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
oc: Salvagardas successivas, vos daissant la possibilitat de restaurar a partir d’una salvagarda donada

en: Schedules regular backups
oc: Salvaments regulars planificats

en: Integrates well into your GNOME desktop
oc: S'intègra plan amb lo burèu GNOME

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
oc: Déjà Dup bota l’accent sus la facilitat d’utilizacion e de la recuperacion aprèp una pèrda de donadas personalas e accidentalas. Se vos fa mestièr una salvagarda del sistèma o d’un programa d’archivatge, benlèu que vos estimariatz mai d’autras aplicacions de salvagarda.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
oc: Salvagardatz vòstres fichièrs automaticament — configuratz-lo e oblidatz-lo

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
oc: La restauracion es facila — navigatz demest vòstres fichièrs e seleccionatz quin restaurar

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
oc: Salvar cap al cloud, a un servidor ret o a un disc local

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
oc: Contrarotlatz vòstras salvagardas en causissent exactament quins dossièrs inclure

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
oc: Monitor de salvament

en: Schedules backups at regular intervals
oc: Planifica los salvaments amb interval regular

en: Search
oc: Cercar

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
oc: Analisi dels fichièrs de salvament…

en: Folder is Empty
oc: Lo dorsièr es void

en: No Results Found
oc: Cap de resultat pas trobat

en: Try a different search
oc: Ensajatz una autra recèrca

en: _Retry
oc: _Ensajar tornamai

en: _Connect
oc: Se _connectar

en: Encryption password needed
oc: Senhal de chiframent requesit

en: _Enter Password
oc: _Sasissètz lo senhal

en: Location
oc: Emplaçament

en: Folders
oc: Dorsièrs

en: Folders to Back Up
oc: Repertòri de salvagardar

en: These folders are always ignored:
oc: Aqueste dorsièrs son totjorn ignorats :

en: Folders to Ignore
oc: Repertòris d’ignorar

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
oc: Se pòt pas salvar aqueste dorsièr perque Salvament i a pas accès.

en: Remove
oc: Suprimir

en: Storage
oc: Emmagazinatge

en: _Reset Account Access
oc: _Reïnicializar l’accès al compte

en: Ser_ver Address
oc: Adreça del ser_vidor

en: _Location
oc: _Emplaçament

en: Back
oc: Precedenta

en: Main Menu
oc: Menú principal

en: _Select All
oc: _Tot seleccionar

en: _Preferences
oc: _Preferéncias

en: _Keyboard Shortcuts
oc: Aco_rchis clavièr

en: _Help
oc: _Ajuda

en: _About Backups
oc: _A prepaus de Salvaments

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: _Back Up Now
oc: _Salvagardar ara

en: Con_tinue
oc: Con_tunhar

en: Schedule
oc: Calendièr

en: Automatic Backup _Frequency
oc: _Frequéncia de salvagarda automatica

en: _Keep Backups
oc: _Servar las salvagardas

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
oc: Las salvagardas mai ancianas seràn totjorn suprimidas mai lèu se l'emplaçament manca d'espaci liure o seràn gardadas fins a tres meses per evitar la supression de salvagardas ligadas.

en: Most Recent Backup
oc: Salvament mai recent

en: Server Addresses
oc: Adreças del servidor

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
oc: Las adreças de servidor contenon un prefix de protocòl, una adreça e de còps un camin segon lo protocòl utilizat. Exemple :

en: Available Protocols
oc: Protocòls disponibles

en: File Transfer Protocol
oc: Protocòl de transferiment de fichièrs (FTP)

en: Network File System
oc: Sistèma de fichièrs ret

en: SSH File Transfer Protocol
oc: Protocòl de transferiment de fichièrs SSH

en: Prefix
oc: Prefixe

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
oc: ftp:// o ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
oc: sftp:// o ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
oc: dav:// o davs://

en: _Date
oc: _Data

en: Welcome to Backups
oc: La benvenguda a Salvaments

en: Create Your First _Backup
oc: Crear mon primièr _salvament

en: _Restore From a Previous Backup
oc: _Restablir d’una salvagarda precedenta

[ctx: shortcut window]
en: Show help
oc: Afichar l'ajuda

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
oc: Dobrir lo menú

[ctx: shortcut window]
en: Quit
oc: Quitar

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
oc: Preferéncias

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
oc: Acorchis clavièr

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
oc: Percórrer los fichièrs salvagardats

[ctx: shortcut window]
en: Search
oc: Cercar

[ctx: shortcut window]
en: Go back
oc: Tornar en arrièr

[ctx: shortcut window]
en: Select all
oc: Tot seleccionar

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
oc: %1$s sus %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
oc: Salvaments començarà quand %s siá connectat.

en: Storage location not available
oc: L’emplaçament d’emmagazinatge es pas disponible

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
oc: En espèra de la connexion de « %s »…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
oc: Lo salvament començarà quand una connexion de ret serà disponibla.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
oc: %s sus Google Drive

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
oc: %s sus Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
oc: Vos cal indicar un dorsièr Microsoft OneDrive.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
oc: Connexion impossibla als servidors de %s.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
oc: Identificants %s per Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
oc: Vos cal d’en primièr autorizar Salvaments a accedir a vòstre compte %s.

en: The network server is not available
oc: Lo servidor ret es pas disponible

en: Waiting for a network connection…
oc: En espèra d'una connexion a la ret…

en: Could not mount storage location.
oc: Montatge impossible de l’espaci de salvament.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
oc: L’emplaçament ret del servidor deu èsser especificat a las preferéncias d’emplaçament d’emmagazinatge.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
oc: L’emplaçament ret del servidor « %s » sembla pas èsser un emplaçament ret.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
oc: Los emplaçaments rets Samba devon comportar a l’encòp lo nom d’òste e lo nom de partiment.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
oc: Dorsièr personal (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
oc: Dorsièr personal

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
oc: Escobilhièr

en: Backup encryption password
oc: Senhal del chiframent dels salvaments

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
oc: Asseguratz-vos que Salvaments a l’autorizacion de s’executar en rèireplan dins « Paramètres » → « Aplicacions » → « Salvaments » e tornatz ensajar.

en: Backing up…
oc: Salvament en cors…

en: Checking for backups…
oc: Recèrca de salvaments…

en: Listing files…
oc: Listatge dels fichièrs…

en: Preparing…
oc: Preparacion…

en: Custom tool setup failed.
oc: Configuracion de la personalizacion de l’aisina a fracassat.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
oc: Es pas estat possible de far la còpia de seguretat dels fichièrs seguents. Asseguratz-vos que los podètz dobrir.

en: Verifying backup…
oc: Verificacion del salvament…

en: Restoring files…
oc: Restabliment dels fichièrs…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
oc: Los fichièrs seguents an pas pogut èsser restablits. Asseguratz-vos que son pas en lectura sola.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
oc: Vòstre salvament sembla corromput. Vos lo caldriá suprimir e tornar ensajar.

en: Paused (no network)
oc: En pausa (pas de connexion)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
oc: Emplaçament de salvament es tròp pichon.

en: Try using a location with at least %s.
oc: Ensajatz d’utilizar un emplaçament amb almens %s.

en: (Space for two full backups is required.)
oc: (L’espaci per doas salvagardas es requerit)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
oc: L’emplaçament de salvagarda a pas pro d’espaci liure. Volgatz liberar almens %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
oc: L’emplaçament de salvagarda a pas pro d’espaci liure. Ensajatz de n’utilizar un amb almens %s.

en: Cleaning up…
oc: Netejatge…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
oc: Fracàs degut a una error desconeguda.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
oc: Marrit senhal pel chiframent.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
oc: Impossible de restablir '%s' : Fichièr introbable dins lo salvament

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
oc: Lo salvament existent es estat fach per un ordenador apelat %s, mas lo nom de l'ordenador actual es %s. S'esperavatz pas aquò, vos caldriá enregistrar los salvaments a un autre endrech.

en: Computer name changed
oc: Nom de l'ordenador modificat

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
oc: Permission refusada al moment de la temptativa de creacion de "%s".

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
oc: Permission refusada al moment de la temptativa de lectura de "%s".

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
oc: Permission refusada al moment de la temptativa de supression de "%s".

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
oc: L'endrech d'emmagazinatge del salvament "%s" existís pas.

en: No space left.
oc: Pas d'espaci liure restant.

en: Error reading file ‘%s’.
oc: Error al moment de la lectura del fichièr '%s'.

en: Error writing file ‘%s’.
oc: Error al moment de l'escritura del fichièr '%s'.

en: No space left in ‘%s’.
oc: Pas d'espaci liure restant dins "%s".

en: Uploading…
oc: Mandadís en cors…

en: Could not understand duplicity version.
oc: Impossible de comprene la version de duplicity.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
oc: Impossible de comprene la version ‘%s’ de duplicity.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
oc: Salvaments requerís almens la version %d.%d.%.2d de duplicitat, mas sonque la version %d.%d.%.2d es estada trobada

en: This storage location is not yet supported.
oc: Aqueste emplaçament d’emmagazinatge es pas encara pres en carga.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
oc: Aqueste emplaçament d’emmagazinatge es pas pus pres en carga. Podètz totjorn utilizar dirèctament Duplicity per salvagardar o restaurar vòstres fichièrs.

en: Could not understand restic version.
oc: Impossible de comprendre la version de restic.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
oc: Impossible de comprendre la version « %s » de restic.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
oc: Salvaments requerís almens la version %d.%d.%d de duplicitat, mas sonque la version %d.%d.%d es estada trobada

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
oc: Salvaments començarà quand l’estalviador d’energia serà pas mai actiu.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
oc: Salvaments començarà quand una connexion pas limitada siá disponibla.
