deja-dup - en to pl translation catalogue (309 entries)

en: Co_ntinue
pl: Ko_ntynuuj

[ctx: verb]
en: _Test
pl: _Testuj

en: _Resume Later
pl: _Wznów później

en: _Back
pl: _Wstecz

en: _Close
pl: Za_mknij

en: _Cancel
pl: _Anuluj

en: _Forward
pl: _Dalej

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
pl: Wykonywanie kopii zapasowej

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
pl: _Wykonaj kopię zapasową

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
pl: Nie można wykonać kopii zapasowej następujących katalogów, ponieważ narzędzie do tworzenia kopii zapasowych nie ma do nich dostępu:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
pl: Wykonywanie pierwszej kopii zapasowej. To może chwilę zająć.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
pl: Wykonywanie świeżej kopii zapasowej, aby uniknąć uszkodzenia danych. Zajmie to dłużej niż zwykle.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
pl: Wykonywanie kopii zapasowej:

en: Backup Failed
pl: Wykonanie kopii zapasowej się nie powiodło

en: Backup Finished
pl: Wykonano kopię zapasową

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
pl: Przywrócono i przetestowano pliki.

en: Backing Up…
pl: Wykonywanie kopii zapasowej…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
pl: Do kontynuacji wymagane jest działanie użytkownika

en: Backup in progress
pl: Trwa wykonywanie kopii zapasowej

en: Restore From Where?
pl: Położenie przywracania

en: _Search
pl: Wy_szukiwanie

en: Scanning:
pl: Wyszukiwanie:

en: Scanning…
pl: Wyszukiwanie…

en: _Details
pl: _Szczegóły

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
pl: Aby kontynuować, należy zainstalować następujące pakiety:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
pl: Hasło będzie wymagane, aby przywrócić pliki. Lepiej jest je zapisać.

en: _Password-protect your backup
pl: Kopia zapasowa chroniona _hasłem

en: E_ncryption password
pl: Hasło _szyfrowania

en: Confir_m password
pl: P_otwierdzenie hasła

en: _Remember password
pl: _Zapamiętanie hasła

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
pl: Aby upewnić się, że będzie można pobrać pliki w razie potrzeby, proszę wprowadzić hasło szyfrowania ponownie, aby wykonać krótki test przywracania.

en: Test every two _months
pl: Testowanie co dwa _miesiące

en: _Grant Access
pl: _Udziel dostępu

en: Install Packages
pl: Instalacja pakietów

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Restore Test
pl: Test przywracania

en: Grant Access
pl: Udzielenie dostępu

en: Set Encryption Password
pl: Ustawienie hasła szyfrowania

en: Require Password?
pl: Wymagać hasła?

en: Encryption Password Needed
pl: Wymagane jest hasło szyfrowania

en: Backups needs your encryption password to continue
pl: Do kontynuacji wymagane jest hasło szyfrowania

[ctx: verb]
en: _Install
pl: _Zainstaluj

en: Backups needs to install packages to continue
pl: Do kontynuacji wymagana jest instalacja pakietów

en: Restore
pl: Przywracanie

en: _Restore
pl: P_rzywróć

en: Restore files to _original locations
pl: Przywrócenie plików do pierw_otnych położeń

en: Restore to _specific folder
pl: Przywrócenie do podanego _katalogu

en: _Folder
pl: _Katalog

en: Backups does not have permission to restore the following files:
pl: Narzędzie do tworzenia kopii zapasowych nie ma uprawnienia do przywrócenia tych plików:

en: Backup location
pl: Położenie kopii zapasowej

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
pl: Data przywrócenia

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
pl: Przywrócenie katalogu

en: Checking for Backups…
pl: Sprawdzanie kopii zapasowych…

en: Restore From When?
pl: Od kiedy przywracać?

en: Restore to Where?
pl: Gdzie przywrócić?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
pl: Przywracanie:

en: No backups to restore
pl: Brak kopii zapasowych do przywrócenia

en: Original location
pl: Pierwotne położenie

en: File to restore | Files to restore
pl[0]: Plik do przywrócenia
pl[1]: Pliki do przywrócenia
pl[2]: Pliki do przywrócenia

en: Restore Failed
pl: Przywrócenie się nie powiodło

en: Restore Finished
pl: Ukończono przywracanie

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
pl: Przywrócono pliki.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
pl[0]: Plik został przywrócony.
pl[1]: Pliki zostały przywrócone.
pl[2]: Pliki zostały przywrócone.

en: Restoring…
pl: Przywracanie…

en: Restore in progress
pl: Trwa przywracanie z kopii zapasowej

en: Cannot back up automatically
pl: Nie można wykonać automatycznej kopii zapasowej

en: Authentication needed
pl: Wymagane jest uwierzytelnienie

en: No backup files found
pl: Nie odnaleziono żadnych plików kopii zapasowych

en: Back Up _Automatically
pl: _Automatyczne kopie zapasowe

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
pl: Następna kopia zapasowa zostanie wykonana dzisiaj.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
pl: Następna kopia zapasowa zostałaby wykonana dzisiaj.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
pl: Następna kopia zapasowa zostanie wykonana jutro.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
pl: Następna kopia zapasowa zostałaby wykonana jutro.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
pl[0]: Następna kopia zapasowa zostanie wykonana za %d dzień.
pl[1]: Następna kopia zapasowa zostanie wykonana za %d dni.
pl[2]: Następna kopia zapasowa zostanie wykonana za %d dni.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
pl[0]: Następna kopia zapasowa zostałaby wykonana za %d dzień.
pl[1]: Następna kopia zapasowa zostałaby wykonana za %d dni.
pl[2]: Następna kopia zapasowa zostałaby wykonana za %d dni.

en: At least three months
pl: Co najmniej trzy miesiące

en: At least six months
pl: Co najmniej pół roku

en: At least a year
pl: Co najmniej rok

en: Forever
pl: Bez ograniczenia

en: At least %d day | At least %d days
pl[0]: Co najmniej %d dzień
pl[1]: Co najmniej %d dni
pl[2]: Co najmniej %d dni

en: Local Folder
pl: Katalog lokalny

en: Network Server
pl: Serwer sieciowy

en: Daily
pl: Codziennie

en: Weekly
pl: Co tydzień

en: Every %d day | Every %d days
pl[0]: Codziennie
pl[1]: Co %d dni
pl[2]: Co %d dni

en: Use _Restic instead of Duplicity
pl: _Restic zamiast Duplicity

en: File
pl: Plik

en: Link
pl: Dowiązanie symboliczne

en: Folder
pl: Katalog

en: Choose Folder
pl: Wybór katalogu

en: _Username
pl: Nazwa _użytkownika

en: _Password
pl: _Hasło

en: Location not available
pl: Położenie jest niedostępne

en: Backups needs your password to continue
pl: Do kontynuacji wymagane jest hasło

en: Connect _anonymously
pl: Połącz _anonimowo

en: Connect as u_ser
pl: Połącz jako _użytkownik

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
pl: _Domena

en: Starting scheduled backup
pl: Rozpoczynanie zaplanowanego wykonania kopii zapasowej

en: Scheduled backup delayed
pl: Opóźniono zaplanowane wykonanie kopii zapasowej

en: Backup completed
pl: Ukończono wykonywanie kopii zapasowej

en: Backup finished
pl: Ukończono wykonywanie kopii zapasowej

en: But not all files were successfully backed up.
pl: Ale nie wszystkie pliki udało się umieścić w kopii zapasowej.

en: Backup failed
pl: Wykonanie kopii zapasowej się nie powiodło

en: Restore failed
pl: Przywrócenie się nie powiodło

en: Keep your files safe by backing up regularly
pl: Utrzymuj bezpieczeństwo plików przez regularne wykonywanie kopii zapasowych

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
pl: Ważne dokumenty, dane i ustawienia mogą być chronione przez przechowywanie ich w kopii zapasowej. W razie awarii będzie można przywrócić je z tej kopii.

en: Don’t Show Again
pl: Nie wyświetlaj ponownie

en: Open Backups
pl: Otwórz narzędzie do wykonywania kopii zapasowych

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
pl: Restic jest innym narzędziem do wykonywania kopii zapasowych, którego można używać zamiast Duplicity.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
pl: Mamy nadzieję, że Restic umożliwi łatwiejsze dodawanie nowych funkcji w przyszłości.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
pl: To eksperymentalna funkcja i może zostać usunięta w każdej chwili.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
pl: Prosimy zachować ostrożność, ale testowanie w miarę możliwości jest mile widziane.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
pl: Po włączeniu prosimy %szgłosić%s, czy się udało czy nie (w języku angielskim).

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
pl: Dzisiaj

en: Yesterday
pl: Wczoraj

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
pl[0]: %d dzień temu
pl[1]: %d dni temu
pl[2]: %d dni temu

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
pl: Brak

en: Back
pl: Wstecz

en: Search
pl: Wyszukiwanie

en: Show version
pl: Wyświetla wersję

en: Restore given files
pl: Przywraca podane pliki

en: Immediately start a backup
pl: Natychmiast rozpoczyna wykonywanie kopii zapasowej

en: Please list files to restore
pl: Proszę podać listę plików do przywrócenia

en: An operation is already in progress
pl: Działanie już trwa

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
pl: Kopie zapasowe Déjà Dup

en: Backups
pl: Kopie zapasowe

en: Protect yourself from data loss
pl: Chroń się przed utratą danych

en: Back Up
pl: Wykonaj kopię zapasową

en: Folders to save
pl: Uwzględniane katalogi

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
pl: Lista katalogów, dla których tworzyć kopie zapasowe. Zastrzeżone wartości $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH i $VIDEOS są rozpoznawane jako specjalne katalogi użytkownika i mogą znajdować się na początku dłuższej ścieżki ($HOME/podkatalog). Zastrzeżona wartość $USER jest zastępowana nazwą użytkownika i może znajdować się w dowolnym miejscu ścieżki. Wpisy względne odnoszą się do katalogu domowego użytkownika.

en: Folders to ignore
pl: Ignorowane katalogi

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
pl: Lista katalogów, dla których nie tworzyć kopii zapasowych. Zastrzeżone wartości $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH i $VIDEOS są rozpoznawane jako specjalne katalogi użytkownika i mogą znajdować się na początku dłuższej ścieżki ($HOME/podkatalog). Zastrzeżona wartość $USER jest zastępowana nazwą użytkownika i może znajdować się w dowolnym miejscu ścieżki. Wpisy względne odnoszą się do katalogu domowego użytkownika.

en: The last time Déjà Dup was run
pl: Czas ostatniego uruchomienia programu Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
pl: Czas ostatniego pomyślnego uruchomienia programu Déjà Dup. Powinien być w formacie ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
pl: Czas ostatniej kopii zapasowej programu Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
pl: Czas ostatniej pomyślnie ukończonej kopii zapasowej przez program Déjà Dup. Powinien on być w formacie ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
pl: Czas ostatniego przywrócenia przez program Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
pl: Czas ostatniego pomyślnego ukończenia przywrócenia przez program Déjà Dup. Powinien on być w formacie ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
pl: Określa, czy okresowo tworzyć kopie zapasowe

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
pl: Określa, czy kopie zapasowe będą tworzone na podstawie regularnego harmonogramu.

en: How often to periodically back up
pl: Jak często tworzyć kopie zapasowe

en: The number of days between backups.
pl: Dni między kopiami zapasowymi.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
pl: Ostatni raz, kiedy program Déjà Dup sprawdził, czy powinien przypomnieć o wykonaniu kopii zapasowej

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
pl: Kiedy użytkownik się loguje, monitor Déjà Dup sprawdza, czy powinien zapytać o wykonanie kopii zapasowej. Jest to używane, aby poinformować użytkowników niewiedzących o kopiach zapasowych. Ten czas powinien być w formacie ISO 8601 lub wynosić „disabled”, aby wyłączyć.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
pl: Ostatni raz, kiedy program Déjà Dup sprawdził, czy powinien poprosić o hasło

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
pl: Aby uniknąć zapominania haseł, program Déjà Dup okresowo prosi o potwierdzenie hasła. Wartość powinna wynosić „disabled”, aby wyłączyć tę opcję, lub być datą w formacie ISO 8601.

en: How long to keep backup files
pl: Jak długo trzymać kopie zapasowe

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
pl: Liczba dni, ile trzymać pliki kopii zapasowej. Wartość 0 oznacza brak ograniczenia. To jest minimalna liczba dni, pliki mogą być trzymane dłużej.

en: How long to wait between full backups
pl: Czas między pełnymi kopiami zapasowymi

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
pl: Program Déjà Dup musi co jakiś czas wykonać świeże, pełne kopie zapasowe. To jest liczba dni oczekiwania między wykonaniem pełnych kopii zapasowych.

en: Whether to use metered networks
pl: Określa, czy używać sieci mierzonych

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
pl: Jeśli wynosi „false”, to program Déjà Dup nie będzie wykonywał zaplanowanych kopii zapasowych przez mierzone połączenia sieciowe (takie jak 4G).

en: Command to run before the backup tool
pl: Polecenie wykonywane przed narzędziem do wykonywania kopii zapasowych

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
pl: Przydatne, jeśli potrzeba na przykład ręcznie zamontować katalog. Jeśli to polecenie się nie powiedzie, to wykonywanie kopii zapasowe nie zostanie rozpoczęte.

en: Command to run after the backup tool
pl: Polecenie wykonywane po narzędziu do wykonywania kopii zapasowych

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
pl: Przydatne, jeśli trzeba posprzątać po wcześniejszym poleceniu. Niepowodzenia są ignorowane.

en: Command to run around the backup tool
pl: Polecenie wykonywane wokół narzędzia do wykonywania kopii zapasowych

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
pl: Przydatne, jeśli potrzeba ograniczyć zasoby lub w inny sposób opakować wykonanie polecenia narzędzia. Przykładowa wartość to „trickle -u 500”, która spowoduje, że deja-dup wykona „trickle -u 500 duplicity…”.

en: Type of location to store backup
pl: Typ położenia, w którym przechowywać kopie zapasowe

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
pl: Typ położenia kopii zapasowej. Jeśli wynosi „auto”, to zostanie wybrany domyślny z dostępnych.

en: The folder where backups are stored
pl: Katalog do przechowywania kopii zapasowych

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
pl: Hierarchia katalogów do przechowywania kopii zapasowych. Ścieżki mogą być bezwzględne lub względne wobec katalogu domowego.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
pl: Unikalny identyfikator systemu plików dla dysku, używany do rozpoznawania go po podłączeniu.

en: Name
pl: Nazwa

en: The name of the external drive.
pl: Nazwa zewnętrznego dysku.

en: Icon
pl: Ikona

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
pl: Ikona zewnętrznego dysku jako uszeregowany widżet GIcon.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
pl: Hierarchia katalogów do przechowywania kopii zapasowych. Ścieżki są względne wobec dysku.

en: The server address
pl: Adres serwera

en: The URI of the remote server location.
pl: Adres URI zdalnego serwera.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
pl: Hierarchia katalogów do przechowywania kopii zapasowych. Ścieżki mogą być bezwzględne lub względne wobec adresu.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
pl: Déjà Dup to proste narzędzie do robienia kopii zapasowych. Ukrywa ono złożoność kopii zapasowych (regularnie szyfrując je i przechowując poza komputerem) i używa programu duplicity.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
pl: Obsługa lokalnych, zdalnych oraz umieszczonych w chmurze kopii zapasowych, takich jak Google Drive

en: Securely encrypts and compresses your data
pl: Bezpiecznie szyfruje i kompresuje dane

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
pl: Tworzy przyrostowe kopie zapasowe, umożliwiając przywracanie z dowolnej chwili

en: Schedules regular backups
pl: Planuje regularne kopie zapasowe

en: Integrates well into your GNOME desktop
pl: Dobrze integruje się ze środowiskiem GNOME

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
pl: Celem programu Déjà Dup jest łatwość użycia i pomoc przy ratowaniu prywatnych danych po przypadkowej utracie. Jeśli potrzebna jest kopia zapasowa całego komputera lub narzędzie do archiwizacji, lepiej jest spróbować innego programu.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
pl: Automatyczne kopie zapasowe — ustaw i zapomnij

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
pl: Przywracanie jest łatwizną — przeglądaj pliki i zaznacz te, które przywrócić

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
pl: Kopie zapasowe w chmurze, na serwerze sieciowym lub lokalnym dysku

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
pl: Przejmij kontrolę nad kopią zapasową wybierając dokładnie, które katalogi zapisać

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
pl: Monitor kopii zapasowych

en: Schedules backups at regular intervals
pl: Planowanie kopii zapasowych w regularnych odstępach czasu

en: Files
pl: Pliki

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
pl: Wyszukiwanie plików w kopii zapasowej…

en: Folder is Empty
pl: Katalog jest pusty

en: No Results Found
pl: Brak wyników

en: Try a different search
pl: Proszę spróbować innych słów

en: _Retry
pl: Po_nów

en: _Connect
pl: P_ołącz

en: Encryption password needed
pl: Wymagane jest hasło szyfrowania

en: _Enter Password
pl: _Wprowadź hasło

en: Location
pl: Położenie

en: Add
pl: Dodaj

en: Folders
pl: Katalogi

en: Folders to Back Up
pl: Katalogi w kopii zapasowej

en: These folders are always ignored:
pl: Te katalogi są zawsze ignorowane:

en: Folders to Ignore
pl: Ignorowane katalogi

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
pl: Nie można wykonać kopii zapasowej tego katalogu, ponieważ narzędzie do tworzenia kopii zapasowych nie ma do niego dostępu.

en: Remove
pl: Usuń

en: Storage
pl: Przechowywanie danych

en: _Reset Account Access
pl: _Przywróć dostęp do konta

en: Ser_ver Address
pl: Adres _serwera

en: _Location
pl: _Położenie

en: Help
pl: Pomoc

en: Overview
pl: Podsumowanie

en: _Back Up Now
pl: _Wykonaj kopię zapasową

en: Con_tinue
pl: _Kontynuuj

en: General
pl: Ogólne

en: Schedule
pl: Planowanie

en: Automatic Backup _Frequency
pl: _Jak często wykonywać automatyczne kopie zapasowe

en: _Keep Backups
pl: _Przechowywanie kopii zapasowych

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
pl: Najstarsze kopie zapasowe będą przechowywane do czasu wyczerpania miejsca na dysku lub jeszcze do trzech miesięcy, aby uniknąć usunięcia powiązanych kopii.

en: Labs
pl: Laboratorium

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: _Select All
pl: Z_aznacz wszystko

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _About Backups
pl: _O programie

en: Most Recent Backup
pl: Najnowsza kopia zapasowa

en: Server Addresses
pl: Adres serwera

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
pl: Adres serwera składa się z przedrostka protokołu, adresu i w niektórych przypadkach ścieżki. Przykłady:

en: Available Protocols
pl: Dostępne protokoły

en: File Transfer Protocol
pl: FTP

en: Network File System
pl: NFS

en: SSH File Transfer Protocol
pl: SFTP

en: Prefix
pl: Przedrostek

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
pl: ftp:// lub ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
pl: sftp:// lub ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
pl: dav:// lub davs://

en: _Date
pl: _Data

en: Welcome to Backups
pl: Witamy w narzędziu do wykonywania kopii zapasowych

en: Create Your First _Backup
pl: _Utwórz pierwszą kopię zapasową

en: _Restore From a Previous Backup
pl: _Przywróć z poprzedniej kopii zapasowej

[ctx: shortcut window]
en: General
pl: Ogólne

[ctx: shortcut window]
en: Show help
pl: Wyświetlenie pomocy

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
pl: Otwarcie menu

[ctx: shortcut window]
en: Quit
pl: Zakończenie działania

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
pl: Preferencje

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
pl: Skróty klawiszowe

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
pl: Przeglądanie plików w kopii zapasowej

[ctx: shortcut window]
en: Search
pl: Wyszukiwanie

[ctx: shortcut window]
en: Go back
pl: Przejście wstecz

[ctx: shortcut window]
en: Select all
pl: Zaznaczenie wszystkiego

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
pl: %1$s w %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
pl: Wykonanie kopii zapasowej zostanie rozpoczęte po połączeniu z %s.

en: Storage location not available
pl: Położenie przechowywania jest niedostępne

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
pl: Oczekiwanie na podłączenie „%s”…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
pl: Wykonanie kopii zapasowej zostanie rozpoczęte po uzyskaniu dostępu do sieci.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
pl: %s na Google Drive

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
pl: %s na Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
pl: Należy podać katalog serwisu Microsoft OneDrive.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
pl: Nie można zalogować się na serwerach %s.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
pl: Dane uwierzytelniania %s dla Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
pl: Najpierw należy zezwolić narzędziu do tworzenia kopii zapasowych na dostęp do konta %s.

en: The network server is not available
pl: Serwer sieciowy jest niedostępny

en: Waiting for a network connection…
pl: Oczekiwanie na połączenie sieciowe…

en: Could not mount storage location.
pl: Nie można zamontować położenia przechowywania.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
pl: Położenie sieciowe serwera musi zostać podane w preferencjach położenia przechowywania.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
pl: Położenie sieciowe serwera „%s” nie jest położeniem sieciowym.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
pl: Położenie sieciowe Samba musi zawierać nazwę komputera i nazwę zasobu.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
pl: Katalog domowy (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
pl: Katalog domowy

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
pl: Kosz

en: Backup encryption password
pl: Hasło szyfrowania kopii zapasowej

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
pl: Proszę się upewnić, że narzędzie do tworzenia kopii zapasowych ma uprawnienie do działania w tle w Ustawienia → Programy → Kopie zapasowe i spróbować ponownie.

en: Backing up…
pl: Tworzenie kopii zapasowej…

en: Checking for backups…
pl: Sprawdzanie kopii zapasowych…

en: Listing files…
pl: Wyświetlanie listy plików…

en: Preparing…
pl: Przygotowywanie…

en: Custom tool setup failed.
pl: Niestandardowa konfiguracja narzędzia się nie powiodła.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
pl: Nie można wykonać kopii zapasowej poniższych plików. Proszę się upewnić, że można je otworzyć.

en: Verifying backup…
pl: Sprawdzanie kopii zapasowej…

en: Restoring files…
pl: Przywracanie plików…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
pl: Nie można przywrócić poniższych plików. Proszę się upewnić, że można je zapisać.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
pl: Kopia zapasowa jest uszkodzona. Należy ją usunąć i spróbować ponownie.

en: Paused (no network)
pl: Wstrzymano (brak sieci)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
pl: Położenie kopii zapasowej jest za małe.

en: Try using a location with at least %s.
pl: Proszę użyć położenia z co najmniej %s.

en: (Space for two full backups is required.)
pl: (Wymagane jest miejsce na dwie pełne kopie zapasowe.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
pl: Położenie kopii zapasowej ma za mało wolnego miejsca. Proszę zwolnić co najmniej %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
pl: Położenie kopii zapasowej ma za mało wolnego miejsca. Proszę użyć położenia z co najmniej %s wolnego miejsca.

en: Cleaning up…
pl: Czyszczenie…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
pl: Niepowodzenie, wystąpił nieznany błąd.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
pl: Nieprawidłowe hasło szyfrowania.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
pl: Nie można przywrócić „%s”: nie odnaleziono pliku w kopii zapasowej

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
pl: Istniejąca kopia zapasową została utworzona dla komputera o nazwie %s, a bieżąca nazwa komputera to %s. Jeśli ta sytuacja nie została przewidziana, należy utworzyć kopię zapasową w innym położeniu.

en: Computer name changed
pl: Zmieniono nazwę komputera

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
pl: Brak uprawnień podczas próby utworzenia „%s”.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
pl: Brak uprawnień podczas próby odczytania „%s”.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
pl: Brak uprawnień podczas próby usunięcia „%s”.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
pl: Położenie kopii zapasowej „%s” nie istnieje.

en: No space left.
pl: Brak miejsca.

en: Error reading file ‘%s’.
pl: Błąd podczas odczytywania pliku „%s”.

en: Error writing file ‘%s’.
pl: Błąd podczas zapisywania pliku „%s”.

en: No space left in ‘%s’.
pl: Brak miejsca w „%s”.

en: Uploading…
pl: Wysyłanie…

en: Could not understand duplicity version.
pl: Nie można przetworzyć wersji programu duplicity.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
pl: Nie można przetworzyć wersji programu duplicity „%s”.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
pl: Narzędzie do wykonywania kopii zapasowych wymaga co najmniej wersji %d.%d.%.2d programu duplicity, ale odnaleziono tylko wersję %d.%d.%.2d

en: This storage location is not yet supported.
pl: To położenie przechowywania nie jest jeszcze obsługiwane.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
pl: To położenie przechowywania nie jest już obsługiwane. Nadal można używać programu duplicity bezpośrednio do wykonywania kopii zapasowych i przywracania plików.

en: Could not understand restic version.
pl: Nie można przetworzyć wersji programu restic.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
pl: Nie można przetworzyć wersji programu restic „%s”.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
pl: Narzędzie do wykonywania kopii zapasowych wymaga co najmniej wersji %d.%d.%d programu restic, ale odnaleziono tylko wersję %d.%d.%d

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
pl: Wykonanie kopii zapasowej zostanie rozpoczęte po wyłączeniu trybu oszczędzania energii.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
pl: Wykonanie kopii zapasowej zostanie rozpoczęte po uzyskaniu dostępu do niemierzonej sieci.
