deja-dup - en to sk translation catalogue (307 entries)

en: Co_ntinue
sk: _Pokračovať

[ctx: verb]
en: _Test
sk: Od_skúšať

en: _Resume Later
sk: Po_kračovať neskôr

en: _Back
sk: _Späť

en: _Close
sk: _Zavrieť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: _Forward
sk: _Dopredu

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
sk: Zálohovať

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
sk: _Zálohovať

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
sk: Nasledovné priečinky sa nedajú zálohovať, pretože aplikácia Zálohy nemá k nim prístup:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
sk: Vytvára sa prvá záloha. Môže to chvíľu trvať.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
sk: Vytvára sa nová záloha na ochranu pred poškodením zálohy. Bude to trvať dlhšie ako zvyčajne.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
sk: Zálohuje sa:

en: Backup Failed
sk: Zálohovanie zlyhalo

en: Backup Finished
sk: Záloha dokončená

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
sk: Vaše súbory boli úspešne zálohované a odskúšané.

en: Backing Up…
sk: Zálohuje sa…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
sk: Aplikácia Zálohy potrebuje pre pokračovanie váš vstup

en: Backup in progress
sk: Prebieha zálohovanie

en: Restore From Where?
sk: Odkiaľ sa má obnoviť?

en: _Search
sk: _Hľadať

en: Scanning:
sk: Prehľadáva sa:

en: Scanning…
sk: Prehľadáva sa…

en: _Details
sk: _Podrobnosti

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
sk: Pre pokračovanie je potrebné nainštalovať nasledovné balíky:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
sk: Pre obnovenie súborov bude potrebné vaše heslo. Môžete ho teraz zadať.

en: _Password-protect your backup
sk: _Chrániť zálohu heslom

en: E_ncryption password
sk: Šifrovacie _heslo

en: Confir_m password
sk: Po_tvrdenie hesla

en: _Remember password
sk: Zapa_mätať si heslo

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
sk: Kvôli kontrole, či budete schopný obnoviť vaše súbory v prípade núdze, prosím, zadajte vaše šifrovacie heslo znovu, na vykonanie krátkeho testu obnovenia.

en: Test every two _months
sk: Odskúšať každé dva _mesiace

en: _Grant Access
sk: _Udeliť prístup

en: Install Packages
sk: Inštalácia balíkov

en: Summary
sk: Súhrn

en: Restore Test
sk: Skúška obnovenia

en: Grant Access
sk: Udelenie prístupu

en: Set Encryption Password
sk: Nastavenie šifrovacieho hesla

en: Require Password?
sk: Má sa vyžadovať heslo?

en: Encryption Password Needed
sk: Vyžaduje sa šifrovacie heslo

en: Backups needs your encryption password to continue
sk: Aplikácia Zálohy potrebuje pre pokračovanie vaše šifrovacie heslo

[ctx: verb]
en: _Install
sk: _Inštalovať

en: Backups needs to install packages to continue
sk: Aplikácia Zálohy potrebuje pre pokračovanie nainštalovať balíky

en: Restore
sk: Obnovenie

en: _Restore
sk: O_bnoviť

en: Restore files to _original locations
sk: Obnoviť súbory na _pôvodné umiestnenia

en: Restore to _specific folder
sk: Obnoviť súbory do _určeného priečinka

en: _Folder
sk: Pri_ečinok

en: Backups does not have permission to restore the following files:
sk: Aplikácia Zálohy nemá oprávnenie na obnovenie nasledovných súborov:

en: Backup location
sk: Umiestnenie zálohy

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
sk: Dátum obnovy

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
sk: Priečinok obnovy

en: Checking for Backups…
sk: Kontrolujú sa zálohy…

en: Restore From When?
sk: Od akého dátumu obnoviť?

en: Restore to Where?
sk: Kam sa má obnoviť?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
sk: Obnovuje sa:

en: No backups to restore
sk: Žiadna zálohy na obnovenie

en: Original location
sk: Pôvodné umiestnenie

en: File to restore | Files to restore
sk[0]: Súbory na obnovenie
sk[1]: Súbor na obnovenie
sk[2]: Súbory na obnovenie

en: Restore Failed
sk: Obnovenie zlyhalo

en: Restore Finished
sk: Obnovenie je hotové

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
sk: Vaše súbory boli úspešne obnovené.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
sk[0]: Vaše súbory boli úspešne obnovené.
sk[1]: Váš súbor bol úspešne obnovený.
sk[2]: Vaše súbory boli úspešne obnovené.

en: Restoring…
sk: Obnovuje sa…

en: Restore in progress
sk: Prebieha obnovovanie

en: Cannot back up automatically
sk: Nedá sa vykonať automatické zálohovanie

en: Authentication needed
sk: Je potrebné overenie totožnosti

en: No backup files found
sk: Nenašli sa žiadne záložné súbory

en: Back Up _Automatically
sk: Zálohovať _automaticky

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
sk: Nasledujúca záloha bude dnes.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
sk: Nasledujúca záloha by mala byť dnes.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
sk: Nasledujúce zálohovanie bude zajtra.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
sk: Nasledujúce zálohovanie by malo byť zajtra.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
sk[0]: Nasledujúce zálohovanie bude o %d dní.
sk[1]: Nasledujúce zálohovanie bude o %d deň.
sk[2]: Nasledujúce zálohovanie bude o %d dni.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
sk[0]: Nasledujúce zálohovanie by malo byť o %d dní.
sk[1]: Nasledujúce zálohovanie by malo byť o %d deň.
sk[2]: Nasledujúce zálohovanie by malo byť o %d dni.

en: At least three months
sk: Aspoň tri mesiace

en: At least six months
sk: Aspoň pol roka

en: At least a year
sk: Aspoň rok

en: Forever
sk: Navždy

en: At least %d day | At least %d days
sk[0]: Aspoň %d dní
sk[1]: Aspoň %d deň
sk[2]: Aspoň %d dni

en: Choose Folders
sk: Výber priečinkov

en: Add
sk: Pridať

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
sk: Disk Google

en: Local Folder
sk: Miestny priečinok

en: Network Server
sk: Sieťový server

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
sk: Cloudové úložisko spoločnosti Google

en: Rackspace Cloud Files
sk: Súbory v cloude služby Rackspace

en: Daily
sk: Denne

en: Weekly
sk: Týždenne

en: Every %d day | Every %d days
sk[0]: Každých %d dní
sk[1]: Každý %d deň
sk[2]: Každé %d dni

en: Use _Restic instead of Duplicity
sk: Použiť nástroj _Restic namiesto Duplicity

en: Choose Folder
sk: Výber priečinku

en: _Username
sk: _Používateľské meno

en: _Password
sk: _Heslo

en: Location not available
sk: Umiestnenie je nedostupné

en: Backups needs your password to continue
sk: Aplikácia Zálohy potrebuje pre pokračovanie vaše heslo

en: Connect _anonymously
sk: Prihlásiť sa _anonymne

en: Connect as u_ser
sk: P_ripojiť sa ako používateľ

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
sk: _Doména

en: Starting scheduled backup
sk: Spúšťa sa naplánované zálohovanie

en: Scheduled backup delayed
sk: Naplánovaná záloha bola odložená

en: Backup completed
sk: Zálohovanie je dokončené

en: Backup finished
sk: Zálohovanie je hotové

en: But not all files were successfully backed up.
sk: Ale nie všetky súbory boli úspešne zálohované.

en: Backup failed
sk: Zálohovanie zlyhalo

en: Restore failed
sk: Obnovovanie zlyhalo

en: Keep your files safe by backing up regularly
sk: Uchovajte vaše súbory v bezpečí pravidelným zálohovaním

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
sk: Dôležité dokumenty, údaje a nastavenia môžu byť ochránené uložením do zálohy. V prípade nešťastia si ich budete môcť z tejto zálohy obnoviť.

en: Don’t Show Again
sk: Nezobrazovať znovu

en: Open Backups
sk: Otvoriť aplikáciu Zálohy

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
sk: Restic je ďalším nástrojom na zálohovanie, ktorý môže byť použitý namiesto nástroja Duplicity.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
sk: Plánuje sa, že nástroj Restic v budúcnosti umožní nové funkcie oveľa jednoduchšie.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
sk: Toto je experimentálna funkcia a môže byť kedykoľvek odstránená.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
sk: Pri používaní dávajte pozor, ale akékoľvek testovanie z vašej strany sa cení.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
sk: Prosím, po povolení nahláste na adrese %sreport%s úspechy alebo zlyhania.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
sk: Dnes

en: Yesterday
sk: Včera

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
sk[0]: Pred %d dňami
sk[1]: Pred %d dňom
sk[2]: Pred %d dňami

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
sk: Žiadna

en: Show version
sk: Zobrazí verziu

en: Restore given files
sk: Obnoví určené súbory

en: Immediately start a backup
sk: Ihneď spustí zálohovanie

en: Please list files to restore
sk: Prosím, vytvorte zoznam súborov na obnovenie

en: An operation is already in progress
sk: Operácia už prebieha

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
sk: Zálohy Déjà Dup

en: Backups
sk: Zálohy

en: Protect yourself from data loss
sk: Ochráňte sa pred stratou údajov

note: Translators: Add whatever keywords you want in your language, separated by semicolons These keywords are used when searching for applications in dashes, etc.
en: déjà;deja;dup;
sk: déjà;deja;dup;zaloha;záloha;zálohovanie;zalohovanie;

en: Back Up
sk: Zálohovať

en: Folders to save
sk: Priečinky na uloženie

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
sk: Adresáre v tomto zozname budú zálohované. Rezervované hodnoty $HOME (Domov), $DESKTOP (Pracovná plocha), $DOCUMENTS (Dokumenty), $DOWNLOAD (Stiahnuté), $MUSIC (Hudba), $PICTURES (Obrázky), $PUBLIC_SHARE (Verejné), $TEMPLATES (Šablóny), $TRASH (Kôs), a $VIDEOS (Videá) sú rozpoznané ako špeciálne adresáre používateľa a môžu byť na začiatku dlhšej cesty ($HOME/podadresár). Rezervovaná hodnota $USER (Používateľ) je nahradená používateľským menom a môže sa nachádzať kdekoľvek v ceste. Relatívne záznamy sú relatívne k domovskému priečinku používateľa.

en: Folders to ignore
sk: Priečinky na vynechanie

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
sk: Adresáre v tomto zozname nebudú zálohované. Rezervované hodnoty $HOME (Domov), $DESKTOP (Pracovná plocha), $DOCUMENTS (Dokumenty), $DOWNLOAD (Stiahnuté), $MUSIC (Hudba), $PICTURES (Obrázky), $PUBLIC_SHARE (Verejné), $TEMPLATES (Šablóny), $TRASH (Kôs), a $VIDEOS (Videá) sú rozpoznané ako špeciálne adresáre používateľa a môžu byť na začiatku dlhšej cesty ($HOME/podadresár). Rezervovaná hodnota $USER (Používateľ) je nahradená používateľským menom a môže sa nachádzať kdekoľvek v ceste. Relatívne záznamy sú relatívne k domovskému priečinku používateľa.

en: The last time Déjà Dup was run
sk: Čas posledného behu Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
sk: Čas, kedy Déjà Dup naposledy úspešne bežal. Tento čas by mal byť vo formáte ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
sk: Čas posledného zálhovania Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
sk: Čas, kedy Déjà Dup naposledy úspešne dokončil zálohovanie. Tento čas by mal byť vo formáte ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
sk: Čas posledného obnovovania Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
sk: Čas, kedy Déjà Dup naposledy úspešne dokončil obnovovanie. Tento čas by mal byť vo formáte ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
sk: Či sa má zálohovanie spúšťať pravidelne

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
sk: Či je automatické zálohovanie riadne naplánované.

en: How often to periodically back up
sk: Ako často vykonávať pravidelnú zálohu

en: The number of days between backups.
sk: Počet dní medzi zálohami.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
sk: Kedy naposledy aplikácia Déjà Dup kontrolovala, či by sa mala opýtať na zálohovanie

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
sk: Po prihlásení používateľa monitor programu Déjà Dup skontroluje, či by mal zobraziť výzvu na zálohovanie. Toto nastavenie sa používa kvôli tomu, aby používatelia zistili, že majú možnosť vytvárať zálohy. Toto nastavenie môžete vypnúť hodnotou „disabled“ alebo môžete nastaviť čas vo formáte ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
sk: Kedy naposledy aplikácia Déjà Dup kontrolovala, či by sa mala opýtať na vaše heslo

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
sk: Aby sa predišlo zabudnutiu vašich hesiel, aplikácia Déjà Dup vás bude príležitostne upozorňovať o potvrdení hesla. Táto hodnota by mala byť buď „disabled“ (zakázané) na vypnutie tejto kontroly, alebo čas vo formáte ISO 8601.

en: How long to keep backup files
sk: Ako dlho udržiavať súbory zálohované

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
sk: Počet dní, počas ktorých sa uchová záloha v úložisku. Hodnota 0 znamená navždy. Toto je minimálny počet dní, súbory by mali byť udržiavané dlhšie.

en: How long to wait between full backups
sk: Ako dlho čakať medzi úplnými zálohami

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
sk: Aplikácia Déjà Dup požaduje príležitostne vytvárať čerstvé úplné zálohy. Toto je počet dní, koľko sa má čakať medzi úplnými zálohami.

en: Whether to use metered networks
sk: Či použiť obmedzené siete

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
sk: Ak je nastavené na hodnotu false, aplikácia Déjà Dup zamietne spustenie plánovaných záloh cez obmedzené sieťové pripojenia (ako je 4G).

en: Command to run before the backup tool
sk: Príkaz, ktorý spustiť pred nástrojom pre zálohovanie

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
sk: Užitočné, ak potrebujete ručne pripojiť priečinok napríklad. Ak tento príkaz zlyhá, záloha nebude spustená.

en: Command to run after the backup tool
sk: Príkaz, ktorý spustiť po nástroji pre zálohovanie

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
sk: Užitočné, ak potrebujete vykonať čistenie po vašom nastavovacom príkaze. Zlyhania sú ignorované.

en: Type of location to store backup
sk: Typ umiestnenia, do ktorého sa uloží záloha

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
sk: Typ umiestnenia zálohy. Ak je nastavené „auto“, predvolený typ sa vyberie na základe toho, čo je dostupné.

en: The folder where backups are stored
sk: Priečinok, kde sú ukladané zálohy

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
sk: Hierarchia priečinkov, kde sú ukladané zálohy. Cesty môžu byť úplné alebo relatívne k vášmu domovskému priečinku.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
sk: Unikátny identifikátor súborového systému pre jednotku, použitý na rozpoznanie jednotky po jej pripojení.

en: Name
sk: Názov

en: The name of the external drive.
sk: Názov externej jednotky.

en: Icon
sk: Ikona

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
sk: Ikona externej jednotky, ako serializovaná ikona GIcon.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
sk: Hierarchia priečinkov, kde sú ukladané zálohy. Cesty sú relatívne k jednotke.

en: The server address
sk: Adresa servera

en: The URI of the remote server location.
sk: URI umiestnenia vzdialeného servera.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
sk: Hierarchia priečinkov, kde sú ukladané zálohy. Cesty môžu byť úplné alebo relatívne k hostiteľovi.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
sk: Aplikácia Déjà Dup je jednoduchý nástroj na zálohovanie. Zjednodušuje správne zálohovanie (šifrované, uložené na vzdialenom mieste a pravidelné) a využíva nástroj duplicity ako podporný program.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
sk: Podpora pre miestne, vzdialené alebo cloudové umiestnenia záloh, ako je Disk Google

en: Securely encrypts and compresses your data
sk: Bezpečné šifrovanie a komprimácia vašich údajov

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
sk: Postupné zálohovanie, ktoré vám umožňuje vykonať obnovu z ktorejkoľvek čiastočnej zálohy

en: Schedules regular backups
sk: Plánovanie pravidelných zálohovaní

en: Integrates well into your GNOME desktop
sk: Dobrá integrácia do vášho pracovného prostredia GNOME

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
sk: Aplikácia Déjà Dup je zameraná na jednoduchosť používanie a na obnovu osobných, neúmyselne stratených údajov. Ak potrebujete zálohovať celý systém, musíte sa rozhodnúť pre iné zálohovacie aplikácie.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
sk: Zálohujte vaše súbory automaticky — vykonajte nastavenie a pustite to z hlavy

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
sk: Obnova je hračka — prehliadajte vaše súbory a vyberte, ktoré sa majú obnoviť

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
sk: Zálohujte do cloudu, na sieťový server alebo miestnu jednotku

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
sk: Ovládajte vašu zálohu výlučným zvolením priečinkov, ktoré sa majú zahrnúť

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
sk: Monitor zálohovania

en: Schedules backups at regular intervals
sk: Plánuje zálohovania v pravidelných intervaloch

en: Search
sk: Hľadať

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
sk: Prehľadávajú sa súbory záloh…

en: Folder is Empty
sk: Priečinok je prázdny

en: No Results Found
sk: Nenašli sa žiadne výsledky

en: Try a different search
sk: Skúste vyhľadať niečo iné

en: _Retry
sk: _Skúsiť znovu

en: _Connect
sk: _Pripojiť

en: Encryption password needed
sk: Požaduje sa šifrovacie heslo

en: _Enter Password
sk: Za_dať heslo

en: Location
sk: Umiestnenie

en: Folders
sk: Priečinky

en: Folders to Back Up
sk: Priečinky na zálohovanie

en: These folders are always ignored:
sk: Tieto priečinky sú vždy ignorované:

en: Folders to Ignore
sk: Priečinky na vynechanie

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
sk: Tento priečinok sa nedá zálohovať, pretože aplikácia Zálohy nemá k nemu prístup.

en: Remove
sk: Odobrať

en: Storage
sk: Úložisko

en: _Reset Account Access
sk: O_bnoviť prístup k účtu

en: Ser_ver Address
sk: Adresa ser_vera

en: _Location
sk: _Umiestnenie

en: Back
sk: Späť

en: Main Menu
sk: Hlavná ponuka

en: _Select All
sk: Vy_brať všetko

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _Help
sk: _Pomocník

en: _About Backups
sk: _O aplikácii Zálohy

en: Overview
sk: Prehľad

en: _Back Up Now
sk: _Zálohovať teraz

en: Con_tinue
sk: _Pokračovať

en: General
sk: Všeobecné

en: Schedule
sk: Plánovanie

en: Automatic Backup _Frequency
sk: Interval a_utomatického zálohovania

en: _Keep Backups
sk: U_chovať zálohy

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
sk: Najstaršie zálohy budú odstránené skôr v prípade nedostatku miesta, alebo keď boli uchované o tri mesiace dlhšie, aby sa predišlo odstráneniu súvisiacich záloh.

en: Labs
sk: Laboratórium

en: Most Recent Backup
sk: Najnovšia záloha

en: Server Addresses
sk: Adresy serverov

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
sk: Adresy serverov sú tvorené z predpony protokolu, adresy a niekedy z cesty v závislosti od protokolu. Príklady:

en: Available Protocols
sk: Dostupné protokoly

en: File Transfer Protocol
sk: Protokol prenosu súborov (FTP)

en: Network File System
sk: Sieťový súborový systém

en: SSH File Transfer Protocol
sk: Protokol prenosu súborov SSH

en: Prefix
sk: Predpona

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sk: ftp:// alebo ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sk: sftp:// alebo ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sk: dav:// alebo davs://

en: _Date
sk: _Dátum

en: Welcome to Backups
sk: Vitajte v aplikácii Zálohy

en: Create Your First _Backup
sk: Vytvoriť vašu _prvú zálohu

en: _Restore From a Previous Backup
sk: _Obnoviť z predchádzajúcej zálohy

[ctx: shortcut window]
en: General
sk: Všeobecné

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sk: Zobrazenie pomocníka

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sk: Otvorenie ponuky

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sk: Ukončenie

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sk: Predvoľby

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sk: Klávesové skratky

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
sk: Prehliadanie zálohovaných súborov

[ctx: shortcut window]
en: Search
sk: Hľadanie

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sk: Prejdenie späť

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sk: Výber všetkého

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
sk: %1$s na %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
sk: Zálohovanie začne po pripojení účtu %s.

en: Storage location not available
sk: Umiestnenie úložiska nie je dostupné

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
sk: Čaká sa na pripojenie jednotky „%s“…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
sk: Zálohovanie sa začne, keď bude dostupné sieťové pripojenie.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
sk: %s na Disku Google

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
sk: %s na Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
sk: Musíte poskytnúť priečinok v cloude Microsoft OneDrive.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
sk: Nepodarilo sa prihlásiť na servery spoločnosti %s.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
sk: Poverenia účtu spoločnosti %s pre aplikáciu Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
sk: Najskôr musíte umožniť aplikácii Zálohy prístup k vášmu účtu spoločnosti %s.

en: The network server is not available
sk: Sieťový server nie je dostupný

en: Waiting for a network connection…
sk: Čaká sa na pripojenie k sieti…

en: Could not mount storage location.
sk: Nepodarilo sa pripojiť umiestnenie úložiska.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
sk: Umiestnenie sieťového servera musí byť určené v predvoľbách umiestnenia úložiska.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
sk: Umiestnenie sieťového servera „%s“ sa nezdá byť sieťovým umiestnením.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
sk: Sieťové umiestnenia Samba musia zahŕňať názov hostiteľa aj názov zdieľania.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
sk: Domov (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
sk: Domov

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
sk: Kôš

en: Backup encryption password
sk: Šifrovacie heslo pre zálohovanie

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
sk: Uistite sa, že aplikácia Zálohy má oprávnenie na spúšťanie na pozadí v ponuke Nastavenia → Aplikácie → Zálohy a skúste to znovu.

en: Backing up…
sk: Zálohuje sa…

en: Checking for backups…
sk: Kontrolujú sa zálohy…

en: Listing files…
sk: Vytvára sa zoznam súborov…

en: Preparing…
sk: Pripravuje sa…

en: Custom tool setup failed.
sk: Zlyhalo nastavenie vlastného nástroja.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
sk: Nepodarilo sa zálohovať nasledujúce súbory. Prosím, uistite sa, že sa dajú otvoriť.

en: Verifying backup…
sk: Overuje sa záloha…

en: Restoring files…
sk: Obnovujú sa súbory…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
sk: Nepodarilo sa obnoviť nasledujúce súbory. Uistite sa, prosím, že sú zapisovateľné.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
sk: Zdá sa, že vaša záloha je poškodená. Mali by ste túto zálohu odstrániť a skúsiť to znovu.

en: Paused (no network)
sk: Pozastavené (bez siete)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
sk: Umiestnenie zálohy je príliš malé.

en: Try using a location with at least %s.
sk: Skúste použiť umiestnenie aspoň s veľkosťou %s.

en: (Space for two full backups is required.)
sk: (Vyžaduje sa priestor pre dve úplné zálohy.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
sk: Umiestnenie pre zálohu nemá dostatok voľného miesta. Prosím, uvoľnite aspoň %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
sk: Umiestnenie pre zálohu nemá dostatok voľného miesta. Skúste použiť umiestnenie s voľným miestom aspoň %s.

en: Cleaning up…
sk: Čistí sa…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
sk: Zlyhanie s neznámou chybou.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
sk: Nesprávne šifrovacie heslo.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
sk: Nepodarilo sa obnoviť „%s“: Súbor nebol nájdený v zálohe

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
sk: Existujúca záloha je z počítača z názvom %s, no aktuálny názov počítača je %s.  Ak je to neočakávané, mali by ste zálohovať na iné miesto.

en: Computer name changed
sk: Názov počítača bol zmenený

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
sk: Prístup zamietnutý pri pokuse o vytvorenie súboru „%s“.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
sk: Prístup zamietnutý pri pokuse o čítanie súboru „%s“.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
sk: Prístup zamietnutý pri pokuse o odstránenie súboru „%s“.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
sk: Umiestnenie zálohy „%s“ neexistuje.

en: No space left.
sk: Nezostalo žiadne voľné miesto.

en: Error reading file ‘%s’.
sk: Chyba pri čítaní súboru „%s“.

en: Error writing file ‘%s’.
sk: Chyba pri zapisovaní do súboru „%s“’.

en: No space left in ‘%s’.
sk: V umiestnení „%s“ nezostalo žiadne voľné miesto.

en: Uploading…
sk: Odovzdáva sa…

en: Could not understand duplicity version.
sk: Nepodarilo sa porozumieť verzii nástroja duplicity.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
sk: Nepodarilo sa porozumieť verzii „%s“ nástroja duplicity.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
sk: Aplikácia Zálohy vyžaduje aspoň verziu %d.%d.%.2d nástroja duplicity, ale bola nájdená iba verzia %d.%d.%.2d

en: This storage location is not yet supported.
sk: Toto umiestnenie úložiska nie je zatiaľ podporované.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
sk: Toto umiestnenie úložiska už viac nie je podporované. Aj naďalej môžete používať nástroj duplicity priamo na zálohovanie alebo obnovenie vašich súborov.

en: Could not understand restic version.
sk: Nepodarilo sa porozumieť verzii nástroja restic.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
sk: Nepodarilo sa porozumieť verzii „%s“ nástroja restic.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
sk: Aplikácia Zálohy vyžaduje aspoň verziu %d.%d.%d nástroja restic, ale bola nájdená iba verzia %d.%d.%d

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
sk: Zálohovanie začne, keď nebude aktívny režim úspory energie.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
sk: Zálohovanie sa začne, keď bude dostupné neobmedzené sieťové pripojenie.
