deja-dup - en to sl translation catalogue (312 entries)

en: Co_ntinue
sl: Na_daljuj

[ctx: verb]
en: _Test
sl: _Preizkusi

en: _Resume Later
sl: _Nadaljuj pozneje

en: _Back
sl: _Nazaj

en: _Close
sl: _Zapri

en: _Cancel
sl: _Prekliči

en: _Forward
sl: _Naprej

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
sl: Ustvari varnostno kopijo

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
sl: Ustvari _varnostno kopijo

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
sl: Navedenih map ni mogoče varnostno kopirati, ker ni urejenih dovoljenj za dostop:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
sl: Prvo ustvarjanje varnostne kopije je lahko dolgotrajno.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
sl: Ustvarjanje nove varnostne kopije za zaščito pred morebitnimi okvarami starejših varnostnih kopij. Opravilo je lahko dolgotrajno.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
sl: Ustvarjanje varnostne kopije:

en: Backup Failed
sl: Ustvarjanje varnostne kopije je spodletelo.

en: Backup Finished
sl: Varnostno kopiranje je končano.

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
sl: Varnostna kopija vaših datotek je bila uspešno ustvarjena in preizkušena.

en: Backing Up…
sl: Ustvarjanje varnostne kopije …

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
sl: Program zahteva odziv pred nadaljevanjem

en: Backup in progress
sl: Trenutno poteka ustvarjanje varnostne kopije

en: Restore From Where?
sl: Od kod želite obnoviti varnostno kopijo?

en: _Search
sl: _Poišči

en: Scanning:
sl: Preiskovanje:

en: Scanning…
sl: Poteka preiskovanje …

en: _Details
sl: _Podrobnosti

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
sl: Za nadaljevanje je treba namestiti navedene pakete:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
sl: Za obnovitev datotek je zahtevano geslo. Geslo si zapišite na varno mesto.

en: _Password-protect your backup
sl: Zaščita varnostne kopije z _geslom

en: E_ncryption password
sl: _Šifrirno geslo

en: Confir_m password
sl: Potrdi _geslo

en: _Remember password
sl: _Zapomni si geslo

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
sl: Za končno preverjanje, ali so podatki pravilno zabeleženi in jih boste lahko v nujnih primerih tudi pridobili, ponovno vnesite geslo za šifriranje ter opravite kratek preizkus obnavljanja.

en: Test every two _months
sl: Preizkusi vsake dva _meseca

en: _Grant Access
sl: _Dovoli dostop

en: Install Packages
sl: Namesti pakete

en: Summary
sl: Povzetek

en: Restore Test
sl: Preizkus obnavljanja

en: Grant Access
sl: Dovoli dostop

en: Set Encryption Password
sl: Nastavi šifrirno geslo

en: Require Password?
sl: Ali naj bo geslo zahtevano?

en: Encryption Password Needed
sl: Zahtevano je šifrirno geslo

en: Backups needs your encryption password to continue
sl: Varnostna kopija zahteva šifrirno geslo pred nadaljevanjem

[ctx: verb]
en: _Install
sl: _Namesti

en: Backups needs to install packages to continue
sl: Pred nadaljevanjem je treba namestiti dodatne pakete

en: Restore
sl: Obnovi

en: _Restore
sl: _Obnovi

en: Restore files to _original locations
sl: Obnovi datoteke na _izvorna mesta

en: Restore to _specific folder
sl: Obnovi v _določeno mapo

en: _Folder
sl: _Mapa

en: Backups does not have permission to restore the following files:
sl: Ni dovoljenj za obnovitev navedenih datotek:

en: Backup location
sl: Mesto varnostnih kopij

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
sl: Datum obnovitve

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
sl: Mapa za obnovljene datoteke

en: Checking for Backups…
sl: Poteka preverjanje za varnostne kopije …

en: Restore From When?
sl: Katero varnostno kopijo želite obnoviti?

en: Restore to Where?
sl: Kam želite shraniti obnovljene datoteke?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
sl: Obnavljanje:

en: No backups to restore
sl: Ni varnostnih kopij za obnovitev

en: Original location
sl: Izvirno mesto

en: File to restore | Files to restore
sl[0]: Datoteke za obnovitev
sl[1]: Datoteka za obnovitev
sl[2]: Datoteki za obnovitev
sl[3]: Datoteke za obnovitev

en: Restore Failed
sl: Obnovitev je spodletela

en: Restore Finished
sl: Obnovitev je končana

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
sl: Datoteke so bile uspešno obnovljene.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
sl[0]: Datoteke so bile uspešno obnovljene.
sl[1]: Datoteka je bila uspešno obnovljena.
sl[2]: Datoteki sta bili uspešno obnovljeni.
sl[3]: Datoteke so bile uspešno obnovljene.

en: Restoring…
sl: Poteka obnavljanje …

en: Restore in progress
sl: Trenutno poteka obnavljanje varnostne kopije

en: Cannot back up automatically
sl: Samodejno ustvarjanje varnostne kopije ni mogoče

en: Authentication needed
sl: Zahtevana je overitev

en: No backup files found
sl: Datotek varnostnih kopij ni mogoče najti

en: Back Up _Automatically
sl: Varnostne kopije ustvarjaj s_amodejno

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
sl: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena danes.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
sl: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena danes.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
sl: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena jutri.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
sl: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena jutri.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
sl[0]: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena čez %d dni.
sl[1]: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena čez %d dan.
sl[2]: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena čez %d dneva.
sl[3]: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena čez %d dni.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
sl[0]: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena čez %d dni.
sl[1]: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena čez %d dan.
sl[2]: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena čez %d dneva.
sl[3]: Naslednja varnostna kopija bo pripravljena čez %d dni.

en: At least three months
sl: vsaj tri mesece

en: At least six months
sl: vsaj šest mesecev

en: At least a year
sl: vsaj eno leto

en: Forever
sl: trajno

en: At least %d day | At least %d days
sl[0]: Vsaj %d dni
sl[1]: Vsaj %d dan
sl[2]: Vsaj %d dneva
sl[3]: Vsaj %d dni

en: Local Folder
sl: Krajevna mapa

en: Network Server
sl: Omrežni strežnik

en: Rackspace Cloud Files
sl: Datoteke v oblaku Rackspace

en: Daily
sl: dnevno

en: Weekly
sl: tedensko

en: Every %d day | Every %d days
sl[0]: Vsakih %d dni
sl[1]: Vsak %d dan
sl[2]: Vsaka %d dneva
sl[3]: Vsake %d dni

en: Use _Restic instead of Duplicity
sl: Uporabi _Restic namesto Duplicity

en: File
sl: Datoteka

en: Link
sl: Povezava

en: Folder
sl: Mapa

en: Choose Folder
sl: Izbor mape

en: _Username
sl: _Uporabniško ime

en: _Password
sl: _Geslo

en: Location not available
sl: Mesto ni na voljo

en: Backups needs your password to continue
sl: Program zahteva geslo za nadaljevanje

en: Connect _anonymously
sl: Poveži se _brezimno

en: Connect as u_ser
sl: Poveži se kot _uporabnik

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
sl: _Domena

en: Starting scheduled backup
sl: Začenjanje načrtovanega ustvarjanja varnostne kopije

en: Scheduled backup delayed
sl: Načrtovano ustvarjanje varnostne kopije je zadržano

en: Backup completed
sl: Ustvarjanje varnostne kopije je v celoti končano

en: Backup finished
sl: Ustvarjanje varnostne kopije je končano

en: But not all files were successfully backed up.
sl: Vse datoteke niso bile uspešno varnostno kopirane.

en: Backup failed
sl: Ustvarjanje varnostne kopije je spodletelo

en: Restore failed
sl: Obnovitev je spodletela

en: Keep your files safe by backing up regularly
sl: Ohranite datoteke varne z rednim ustvarjanjem varnostnih kopij

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
sl: Pomembne dokumente, podatke in nastavitve lahko zaščitite tako, da ustvarite varnostno kopijo. V primeru izgube teh podatkov jih lahko iz varnostne kopije naknadno obnovite.

en: Don’t Show Again
sl: Ne prikaži več

en: Open Backups
sl: Odpri varnostne kopije

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
sl: Program Restic je prav tako orodje za varnostno kopiranje, ki ga je mogoče uporabiti namesto Duplicity.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
sl: Upamo, da bo program Restic v prihodnosti lažje omogočal nove funkcije.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
sl: To je eksperimentalna zmožnost, ki je lahko kadarkoli odstranjena.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
sl: Priporočena je previdnost, sicer pa je vsako preizkušanje zelo dobrodošlo.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
sl: %sPošljite poročilo%s o uspešnih in neuspešni rabi.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
sl: Danes

en: Yesterday
sl: Včeraj

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
sl[0]: %d dni
sl[1]: %d dan
sl[2]: %d dneva
sl[3]: %d dni

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
sl: Ni podatka

en: Back
sl: Nazaj

en: Search
sl: Iskanje

en: _OK
sl: V _redu

en: Show version
sl: Prikaži različico

en: Restore given files
sl: Obnovi podane datoteke

en: Immediately start a backup
sl: Takoj začni z ustvarjanjem varnostne kopije

en: Please list files to restore
sl: Navesti je treba datoteke za obnovitev

en: An operation is already in progress
sl: Opravilo je že v teku.

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
sl: Varnostne kopije Déjà Dup

en: Backups
sl: Varnostne kopije

en: Protect yourself from data loss
sl: Zaščitite se pred izgubo podatkov

note: Translators: Add whatever keywords you want in your language, separated by semicolons These keywords are used when searching for applications in dashes, etc.
en: déjà;deja;dup;
sl: déjà;deja;dup;varnostna;kopija;arhiv;backup;pika;

en: Back Up
sl: Ustvari varnostno kopijo

en: Folders to save
sl: Mape za shranjevanje

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
sl: Naveden seznam map bo varnostno kopiran. Vrednosti $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH in $VIDEOS so prepoznane kot posebne mape v uporabnikovi osebni mapi in so lahko uporabljene kot začetek daljšega zapisa poti ($HOME/subdir). Vrednost $USER je nadomeščena z uporabniškim imenom uporabnika in se lahko pojavi kjerkoli v navedbi poti. Relativni vpisi so relativni na uporabnikovo osebno mapo.

en: Folders to ignore
sl: Prezrte mape

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
sl: Naveden seznam map ne bo varnostno kopiran. Vrednosti $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH in $VIDEOS so prepoznane kot posebne mape v uporabnikovi osebni mapi in so lahko uporabljene kot začetek daljšega zapisa poti ($HOME/subdir). Vrednost $USER je nadomeščena z uporabniškim imenom uporabnika in se lahko pojavi kjerkoli v navedbi poti. Relativni vpisi so relativni na uporabnikovo osebno mapo.

en: The last time Déjà Dup was run
sl: Čas zadnjega zagona programa

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
sl: Čas zadnjega uspešnega zagona programa. Čas mora biti zapisan v ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
sl: Čas zadnjega ustvarjanja varnostne datoteke

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
sl: Čas zadnjega uspešnega ustvarjanja varnostne kopije. Čas mora biti zapisan v ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
sl: Čas zadnje obnovitve datotek

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
sl: Čas zadnje uspešne obnovitve datotek varnostnih kopij. Čas mora biti zapisan v ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
sl: Ali naj se varnostne kopije ustvarjajo na določen časovni razmik

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
sl: Ali naj se varnostne kopije ustvarjajo po načrtovanem urniku.

en: How often to periodically back up
sl: Kako pogosto naj se izvaja ustvarjanje varnostnih kopij

en: The number of days between backups.
sl: Število dni med ustvarjanjem varnostnih kopij.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
sl: Zadnje preverjanje obvestil o varnostnem kopiranju

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
sl: Ko se uporabnik prijavi, program preveri, ali naj takoj opozori na ustvarjanje varnostne kopije. To omogoča uporabnikom, ki še ne razumejo pomena rednega ustvarjanja varnostnih kopij, lažje sprejemanje postopka. Nastavitev mora biti »onemogočena« ali v obliki ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
sl: Zadnje preverjanje za vpis gesla

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
sl: Za preprečevanje izgube gesla program občasno zahteva potrjevanje. Ta čas je lahko, ali »onemogočen«, če naj bo možnost prezrta ali pa zapis v obliki ISO 8601.

en: How long to keep backup files
sl: Kako dolgo naj se varnostne kopije hranijo

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
sl: Najmanjše število dni hranjenja datotek varnostnih kopij. Vrednost nič pomeni trajno shranjevanje. Vrednost je najmanjši čas, datoteke so lahko ohranjene dlje.

en: How long to wait between full backups
sl: Kako dolg naj bo časovni razmik med ustvarjanjem varnostnih kopij

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
sl: Program Déjà Dup občasno ustvari polne varnostne kopije. Nastavitev določa število dni med njimi.

en: Whether to use metered networks
sl: Ali naj opravila potekajo tudi pri uporabi plačljivih povezav

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
sl: Neizbrana možnost onemogoči zagon načrtovanih varnostnih kopiranj preko merjenih povezav (mobilne povezave).

en: Command to run before the backup tool
sl: Ukaz za izvajanje pred rabo orodja za varnostno kopiranje

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
sl: Uporabno, če morate npr. ročno priklopiti mapo. Če ukaz ne uspe, se varnostno kopiranje ne zažene.

en: Command to run after the backup tool
sl: Ukaz za izvajanje po rabi orodja za varnostno kopiranje

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
sl: Uporabno, če morate po ukazu namestitve počistiti. Napake so prezrte.

en: Command to run around the backup tool
sl: Ukaz za izvajanje med rabo orodja za varnostno kopiranje

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
sl: Uporabno, če morate omejiti vire ali kako drugače oviti izvršitev ukaza orodja. Primer vrednosti je lahko »trickle -u 500« kar bi povzročilo izvajanje deja-dup s »trickle -u 500 duplicity …«.

en: Type of location to store backup
sl: Vrsta mesta za shranjevanje varnostnih kopij

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
sl: Vrsta mesta za ustvarjanja varnostnih kopij. Možnost »samodejno« določa privzeto mesto med razpoložljivimi možnostmi.

en: The folder where backups are stored
sl: Mapa, kjer so shranjene varnostne kopije

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
sl: Določena je hierarhija map, kjer so shranjene varnostne kopije. Poti so lahko določene absolutno ali relativno na osebno mapo.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
sl: Enolično določilo datotečnega sistema za pogon, ki se uporablja za prepoznavanje pogona, ko je ta priklopljen.

en: Name
sl: Ime

en: The name of the external drive.
sl: Ime zunanje naprave.

en: Icon
sl: Ikona

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
sl: Ikona zunanjega pogona, povzeta po GIcon.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
sl: Hierarhija map, kjer so shranjene varnostne kopije. Poti so relativne na pogon.

en: The server address
sl: Naslov strežnika

en: The URI of the remote server location.
sl: URI za mesto oddaljenega strežnika.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
sl: Hierarhija map, kjer so shranjene varnostne kopije. Poti so lahko absolutne ali relativne na naslov gostitelja.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
sl: Program Déjà Dup je enostavno orodje za ustvarjanje varnostnih kopij. Skrije zapletene korake ustvarjanja varnostnih kopij (omogoča šifriranje, oddaljeno in običajno) in kot zaledje uporablja duplicity.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
sl: Podprto je varnostno kopiranje krajevno na oddaljena mesta in na mesta v oblaku, kot je na primer Google Drive.

en: Securely encrypts and compresses your data
sl: Varno šifriranje in stiskanje podatkov

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
sl: Ustvarja različice varnostnih kopij, kar omogoča obnovitev iz katerekoli varnostne kopije

en: Schedules regular backups
sl: Razporeja redno varnostno kopiranje

en: Integrates well into your GNOME desktop
sl: Program se v celoti poveže z namizjem GNOME

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
sl: Program Déjà Dup je zasnovan za enostavno osebno uporabo pri ustvarjanju varnostnih kopij dokumentov. Če iščete orodja za ustvarjanje popolnih varnostnih kopij sistema ali program za arhiviranje, je dobro poiskati druge rešitve.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
sl: Samodejne varnostne kopije – nastavite in pozabite

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
sl: Obnavljanje je enostavno – med brskanjem lahko izberete in obnovite

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
sl: Varnostno kopiranje v oblak, na omrežni strežnik, na krajevni disk – kakorkoli želite

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
sl: Prevzemite nadzor nad varnostnim kopiranjem in izberite le tiste mape, ki jih želite vključiti.

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
sl: Nadzornik varnostnih kopij

en: Schedules backups at regular intervals
sl: Določanje urnika ustvarjanja varnostnih kopij

en: Files
sl: Datoteke

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
sl: Poteka preiskovanje datotek varnostne kopije …

en: Folder is Empty
sl: Mapa je prazna.

en: No Results Found
sl: Ni najdenih zadetkov.

en: Try a different search
sl: Poskusite drugačno iskanje

en: _Retry
sl: Poskusi _znova

en: _Connect
sl: _Vzpostavi povezavo

en: Encryption password needed
sl: Zahtevano je šifrirno geslo

en: _Enter Password
sl: _Vpis gesla

en: Location
sl: Mesto

en: Add
sl: Dodaj

en: Folders
sl: Mape

en: Folders to Back Up
sl: Mape za varnostne kopije

en: These folders are always ignored:
sl: Te mape so vedno prezrte:

en: Folders to Ignore
sl: Prezrte mape

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
sl: Mape ni mogoče varnostno kopirati, ker s programom dostop do nje ni dovoljen.

en: Remove
sl: Odstrani

en: Storage
sl: Mesta za shranjevanje

en: _Reset Account Access
sl: _Ponastavi dostop do računa

en: Ser_ver Address
sl: Naslo_v strežnika

en: _Location
sl: _Mesto

en: Help
sl: Pomoč

en: Overview
sl: Pregled

en: _Back Up Now
sl: Ustvari _varnostno kopijo

en: Con_tinue
sl: _Nadaljuj

en: General
sl: Splošno

en: Schedule
sl: Urnik

en: Automatic Backup _Frequency
sl: Pogostost samodejnega ustvarjanja varnostnih kopij

en: _Keep Backups
sl: _Varnostne kopije ohrani

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
sl: Najstarejše varnostne kopije bodo še vedno izbrisane prej, če na dodeljenem mestu ni dovolj prostora oziroma shranjene do tri mesece dlje, če obstaja problem brisanja povezanih varnostnih kopij.

en: Labs
sl: Laboratorij

en: Main Menu
sl: Glavni meni

en: _Select All
sl: Izberi _vse

en: _Preferences
sl: _Nastavitve

en: _Keyboard Shortcuts
sl: _Tipkovne bližnjice

en: _Help
sl: _Pomoč

en: _About Backups
sl: _O programu

en: Most Recent Backup
sl: Zadnja varnostna kopija

en: Server Addresses
sl: Naslovi strežnikov

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
sl: Naslovi strežnikov so zapisani kot predpona protokola, naslov in včasih dodatna pot, odvisno od protokola. Primeri:

en: Available Protocols
sl: Razpoložljivi protokoli

en: File Transfer Protocol
sl: Protokol prenosa datotek FTP

en: Network File System
sl: Omrežni datotečni sistem

en: SSH File Transfer Protocol
sl: Protokol prenosa datotek SSH

en: Prefix
sl: Predpona

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sl: ftp:// ali ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sl: sftp:// ali ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sl: dav:// ali davs://

en: _Date
sl: _Datum

en: Welcome to Backups
sl: Dobrodošli v program Varnostne kopije

en: Create Your First _Backup
sl: Ustvari prvo _varnostno kopijo

en: _Restore From a Previous Backup
sl: _Obnovi iz predhodne varnostne kopije

[ctx: shortcut window]
en: General
sl: Splošno

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sl: Pokaže pomoč

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sl: Odpre meni

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sl: Konča program

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
sl: Nastavitve

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sl: Tipkovne bližnjice‫

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
sl: Brskanje med datotekami varnostne kopije

[ctx: shortcut window]
en: Search
sl: Omogoči iskanje

[ctx: shortcut window]
en: Go back
sl: Skoči nazaj

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sl: Izberi vse

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
sl: %1$s na %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
sl: Ustvarjanje varnostne kopije bo začeto, ko bo mesto %s povezano.

en: Storage location not available
sl: Mesto za shranjevanje ni na voljo

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
sl: Poteka čakanje na vzpostavitev povezave z »%s« …

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
sl: Ustvarjanje varnostnih kopij bo izvedeno ob vzpostavitvi povezave.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
sl: %s na Google Drive

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
sl: %s na Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
sl: Navesti je treba mapo Microsoft One Drive.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
sl: Povezava s strežnikom %s ni mogoča.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
sl: Poverila %s za Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
sl: Najprej je treba dovoliti programu dostop do računa %s.

en: The network server is not available
sl: Omrežni strežnik ni na voljo

en: Waiting for a network connection…
sl: Poteka čakanje na vzpostavitev omrežne povezave …

en: Could not mount storage location.
sl: Ni mogoče priklopiti mesta za shranjevanje.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
sl: Omrežno mesto strežnika je treba določiti med nastavitvami mest za shranjevanje.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
sl: Mesto strežnika »%s« ni videti kot omrežno mesto.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
sl: Omrežna mesta Samba morajo vsebovati ime gostitelja in ime mesta souporabe.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
sl: Osebna mapa (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
sl: Osebna mapa

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
sl: Smeti

en: Backup encryption password
sl: Geslo za šifriranje varnostne kopije

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
sl: Prepričajte se, da ima program omogočena dovoljenja za delovanje v ozadju med Nastavitvami → Programi → Varnostne kopije in nato poskusite znova.

en: Backing up…
sl: Poteka ustvarjanje varnostnih kopij …

en: Checking for backups…
sl: Poteka preverjanje za varnostne kopije …

en: Listing files…
sl: Izpisovanje seznama datotek …

en: Preparing…
sl: Poteka priprava …

en: Custom tool setup failed.
sl: Nastavitev orodja po meri ni uspela.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
sl: Varnostne kopije navedenih datotek ni bilo mogoče ustvariti. Preverite, ali so omogočena dovoljenja za odpiranje.

en: Verifying backup…
sl: Poteka preverjanje zapisa varnostne kopije …

en: Restoring files…
sl: Poteka obnavljanje datotek …

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
sl: Navedenih datotek ni bilo mogoče obnoviti. Preverite, ali so omogočena dovoljenja za zapisovanje.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
sl: Kaže, daje varnostna kopija okvarjena. Priporočljivo je varnostno kopijo izbrisati in ustvariti novo.

en: Paused (no network)
sl: Premor (ni omrežne povezave)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
sl: Mesto varnostnega kopiranja je premajhno.

en: Try using a location with at least %s.
sl: Poskusite uporabiti mesto z vsaj %s prostora.

en: (Space for two full backups is required.)
sl: (Potreben je prostor za dve popolni varnostni kopiji.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
sl: Na mestu za varnostno kopiranje ni dovolj prostora. Sprostite vsaj %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
sl: Na mestu za shranjevanje ni dovolj prostora. Nastaviti je treba mesto s prostimi vsaj %s.

en: Cleaning up…
sl: Poteka čiščenje datotek …

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
sl: Opravilo je spodletelo z neznano napako.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
sl: Neustrezno šifrirno geslo.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
sl: Datoteke »%s« ni mogoče obnoviti: datoteke v varnostni kopiji ni mogoče najti.

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
sl: Obstoječa varnostna kopija je bila ustvarjena za napravo %s, ime trenutne pa je %s. Če to ni pričakovano, je priporočljivo narediti varnostno kopijo na drugo mesto.

en: Computer name changed
sl: Ime računalnika je spremenjeno

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
sl: Ni ustreznih dovoljenj za ustvarjanje »%s«.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
sl: Ni ustreznih dovoljenj za branje »%s«.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
sl: Ni ustreznih dovoljenj za brisanje »%s«.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
sl: Mesto varnostne kopije »%s« ne obstaja.

en: No space left.
sl: Ni več razpoložljivega prostora.

en: Error reading file ‘%s’.
sl: Napaka branja datoteke »%s«.

en: Error writing file ‘%s’.
sl: Napaka pisanja datoteke »%s«.

en: No space left in ‘%s’.
sl: Na »%s« ni dovolj razpoložljivega prostora.

en: Uploading…
sl: Poteka pošiljanje …

en: Could not understand duplicity version.
sl: Podvojenosti različic ni mogoče ustrezno tolmačiti.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
sl: Podvojenosti različice »%s« ni mogoče ustrezno tolmačiti.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
sl: Zahtevana je različica programa duplicity vsaj %d.%d.%.2d, najdena pa je le različica %d.%d.%.2d.

en: This storage location is not yet supported.
sl: To mesto shranjevanja še ni podprto.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
sl: To mesto shranjevanja ni več podprto. Za varnostno kopiranje ali obnovitev datotek je še vedno mogoče uporabiti program duplicity.

en: Could not understand restic version.
sl: Ni mogoče raztolmačiti različice restic.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
sl: Ni mogoče raztolmačiti različice restic »%s«.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
sl: Zahtevana je različica programa restic vsaj %d.%d.%d, najdena pa je le različica %d.%d.%d.

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
sl: Ustvarjanje varnostne kopije se bo začelo, ko način napajanja s prihrankom energije ne bo več aktiven.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
sl: Varnostno kopiranje se bo začelo, ko bo na voljo ustrezna omrežna povezava.
