deja-dup - en to tr translation catalogue (314 entries)

en: Co_ntinue
tr: S_ürdür

[ctx: verb]
en: _Test
tr: _Sına

en: _Resume Later
tr: _Daha Sonra Sürdür

en: _Back
tr: _Geri

en: _Close
tr: _Kapat

en: _Cancel
tr: İ_ptal

en: _Forward
tr: _İleri

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
tr: Yedekle

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
tr: _Yedekle

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
tr: Yedekler’in erişimi olmadığından şu klasörler yedeklenemeyecek:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
tr: İlk yedek oluşturuluyor. Bu biraz zaman alabilir.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
tr: Yedek bozulmasını önlemek için taze yedek oluşturuluyor. Bu olağandan daha uzun sürebilir.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
tr: Yedekleniyor:

en: Backup Failed
tr: Yedekleme Başarısız

en: Backup Finished
tr: Yedekleme Bitti

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
tr: Dosyalarınız başarıyla yedeklendi ve sınandı.

en: Backing Up…
tr: Yedekleniyor…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
tr: Yedekler, sürmek için girdinize gereksiniyor

en: Backup in progress
tr: Yedekleme sürüyor

en: Restore From Where?
tr: Nereden Geri Yükleme Yapılacak?

en: _Search
tr: _Ara

en: Scanning:
tr: Taranıyor:

en: Scanning…
tr: Taranıyor…

en: _Details
tr: _Ayrıntılar

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
tr: Sürdürmek için şu paketler kurulmalıdır:

note: always default to encrypted
en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
tr: Dosyalarınızı geri yüklemek için parola gereklidir. Bunu bir yere yazmak isteyebilirsiniz.

en: _Password-protect your backup
tr: _Yedeğinizi parolayla koruyun

en: E_ncryption password
tr: _Şifreleme parolası

en: Confir_m password
tr: Parolayı _doğrula

en: _Remember password
tr: _Parolayı anımsa

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
tr: Acil durumda dosyalarınızı geri getirip getiremeyeceğinizi denetlemek için lütfen şifreleme parolanızı yeniden girin ve kısa bir geri yükleme sınaması yapın.

en: Test every two _months
tr: Her iki _ayda bir sına

en: _Grant Access
tr: _Erişime İzin Ver

en: Install Packages
tr: Paketleri Kur

en: Summary
tr: Özet

en: Restore Test
tr: Geri Yükleme Sınaması

en: Grant Access
tr: Erişime İzin Ver

en: Set Encryption Password
tr: Şifreleme Parolası Belirle

en: Require Password?
tr: Parola istesin mi?

en: Encryption Password Needed
tr: Şifreleme Parolası Gerekli

en: Backups needs your encryption password to continue
tr: Yedekler, sürmek için şifreleme parolanıza gereksiniyor

[ctx: verb]
en: _Install
tr: _Kur

en: Backups needs to install packages to continue
tr: Yedekler, sürmek için paket kurulumuna gereksiniyor

en: Restore
tr: Geri Yükle

en: _Restore
tr: _Geri Yükle

en: Restore files to _original locations
tr: Dosyaları _özgün konumlarına geri yükle

en: Restore to _specific folder
tr: _Belirli bir klasöre geri yükle

en: _Folder
tr: _Klasör

en: Backups does not have permission to restore the following files:
tr: Yedekler’in şu dosyaları geri yükleme izni yok:

en: Backup location
tr: Yedekleme konumu

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
tr: Geri yükleme tarihi

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
tr: Klasörü geri yükle

en: Checking for Backups…
tr: Yedekler Denetleniyor…

en: Restore From When?
tr: Hangi Zamandan Geri Yükleme Yapılacak?

en: Restore to Where?
tr: Nereye Geri Yüklensin?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
tr: Geri yükleniyor:

en: No backups to restore
tr: Geri yüklenebilecek yedek yok

en: Original location
tr: Özgün konum

en: File to restore | Files to restore
tr[0]: Geri yüklenecek dosya(lar)

en: Restore Failed
tr: Geri Yükleme Başarısız

en: Restore Finished
tr: Geri Yükleme Bitti

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
tr: Dosyalarınız başarıyla geri yüklendi.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
tr[0]: Dosya(ları)nız başarıyla geri yüklendi.

en: Restoring…
tr: Geri Yükleniyor…

en: Restore in progress
tr: Geri yükleme sürüyor

en: Cannot back up automatically
tr: Kendiliğinden yedeklenemez

en: Authentication needed
tr: Kimlik doğrulama gerekli

en: No backup files found
tr: Yedekleme dosyası bulunamadı

en: Back Up _Automatically
tr: _Kendiliğinden Yedekle

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today.
tr: Sonraki yedekleme bugün.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today.
tr: Sonraki yedekleme bugün olurdu.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow.
tr: Sonraki yedekleme yarın.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow.
tr: Sonraki yedekleme yarın olurdu.

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
tr[0]: Sonraki yedekleme %d gün sonra.

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now. | Next backup would be %d days from now.
tr[0]: Sonraki yedekleme %d gün sonra olurdu.

en: At least three months
tr: En az üç ay

en: At least six months
tr: En az altı ay

en: At least a year
tr: En az bir yıl

en: Forever
tr: Sürekli

en: At least %d day | At least %d days
tr[0]: En az %d gün

en: Local Folder
tr: Yerel Klasör

en: Network Server
tr: Ağ Sunucusu

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
tr: Google Bulut Depolama

en: Rackspace Cloud Files
tr: Rackspace Bulut Dosyaları

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Every %d day | Every %d days
tr[0]: Her %d günde bir

en: Use _Restic instead of Duplicity
tr: Duplicity yerine _Restic kullan

en: File
tr: Dosya

en: Link
tr: Bağlantı

en: Folder
tr: Klasör

en: Choose Folder
tr: Klasör Seç

en: _Username
tr: _Kullanıcı Adı

en: _Password
tr: _Parola

en: Location not available
tr: Konum uygun değil

en: Backups needs your password to continue
tr: Yedekler, sürmek için parolanıza gereksiniyor

en: Connect _anonymously
tr: _Kimliğini belirtmeden bağlan

en: Connect as u_ser
tr: _Kullanıcı olarak bağlan

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
tr: _Alan Adı

en: Starting scheduled backup
tr: Zamanlanmış yedekleme başlatılıyor

en: Scheduled backup delayed
tr: Zamanlanmış yedekleme ertelendi

en: Backup completed
tr: Yedekleme tamamlandı

en: Backup finished
tr: Yedekleme bitti

en: But not all files were successfully backed up.
tr: Ama tüm dosyalar başarıyla yedeklenmedi.

en: Backup failed
tr: Yedekleme başarısız

en: Restore failed
tr: Geri yükleme başarısız

en: Keep your files safe by backing up regularly
tr: Dosyalarınızı düzenli olarak yedekleyerek güvende tutun

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
tr: Önemli belgeler, bilgiler ve ayarlar yedeklenerek depolanabilir. Bir çökme durumunda yedeklemelerle verilerinizi kurtarabilirsiniz.

en: Don’t Show Again
tr: Yeniden Gösterme

en: Open Backups
tr: Yedekleri Aç

en: Restic is a another backup tool that can be used under the hood instead of Duplicity.
tr: Restic, Duplicity’nin yerine kullanılabilecek başka bir yedekleme aracıdır.

en: It is hoped that Restic will enable new features more easily in the future.
tr: Gelecekte Restic’in yeni özellikleri daha kolaylaşacağı umulmaktadır.

en: This is an experimental feature and may be removed at any time.
tr: Bu deneysel özelliktir ve her an kaldırılabilir.

en: Use caution, but any testing you can manage is appreciated.
tr: Dikkatli kullanın ancak yapacağınız her sınayış önemlidir.

note: Translators: the %s formatting is a link start and end.
en: Please %sreport%s successes or failures when enabled.
tr: Lütfen etkinleştirdiğinizde başarıları veya hataları %sbildirin%s.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
tr: Bugün

en: Yesterday
tr: Yarın

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
tr[0]: %d gün önce

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
tr: Yok

en: Back
tr: Geri

en: Search
tr: Ara

en: _OK
tr: _Tamam

en: Show version
tr: Sürümü göster

en: Restore given files
tr: Belirtilen dosyaları geri yükle

en: Immediately start a backup
tr: Hemen yedekleme başlat

en: Please list files to restore
tr: Lütfen geri yüklenecek dosyaları listeleyin

en: An operation is already in progress
tr: Bir işlem zaten sürüyor

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
tr: Déjà Dup Yedekleri

en: Backups
tr: Yedekler

en: Protect yourself from data loss
tr: Kendinizi veri yitiminden koruyun

en: Back Up
tr: Yedekle

en: Folders to save
tr: Kaydedilecek klasörler

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
tr: Bu dizinlerin listesi yedeklenecek. Ayırtılan $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, ve $VIDEOS değerleri, kullanıcının özel dizinleri olarak tanınır ve ($HOME/altdizin) daha uzun yolun başında bulunabilir. Ayırtılan $USER değeri, kullanıcının kullanıcı adı ile değiştirilir ve yolun herhangi bir yerinde bulunabilir. Göreceli girişler, kullanıcının ev dizinine göre yapılır.

en: Folders to ignore
tr: Yok sayılacak klasörler

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
tr: Bu dizinlerin listesi yedeklenmeyecektir. Ayırtılan $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, ve $VIDEOS değerleri, kullanıcının özel dizinleri olarak tanınır ve ($HOME/altdizin) daha uzun yolun başında bulunabilir. Ayırtılan $USER değeri, kullanıcının kullanıcı adı ile değiştirilir ve yolun herhangi bir yerinde bulunabilir. Göreceli girişler, kullanıcının ev dizinine göre yapılır.

en: The last time Déjà Dup was run
tr: Déjà Dup’un son çalıştırılma zamanı

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
tr: Déjà Dup’un başarılı olarak çalıştığı son zaman. Bu zaman ISO 8601 biçiminde gösterilir.

en: The last time Déjà Dup backed up
tr: Son Déjà Dup yedekleme zamanı

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
tr: Başarılı biten son Déjà Dup yedekleme zamanı. Bu zaman ISO 8601 biçiminde olmalıdır.

en: The last time Déjà Dup restored
tr: Son Déjà Dup geri yükleme zamanı

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
tr: Başarılı biten son Déjà Dup geri yükleme zamanı. Bu zaman ISO 8601 biçiminde olmalıdır.

en: Whether to periodically back up
tr: Belirli aralıklarla yedeklenip yedeklenmeyeceği

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
tr: Düzenli zamanlarda kendiliğinden yedeklenip yedeklenmeyeceği.

en: How often to periodically back up
tr: Ne sıklıkta yedekleneceği

en: The number of days between backups.
tr: Yedekler arasındaki gün sayısı.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
tr: Déjà Dup’un yedekleme için istemde bulunması gerekip gerekmediğini denetlediği son tarih

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
tr: Kullanıcı oturum açtığında, Déjà Dup gözlemcisi yedekleyip yedeklenmeyeceğini sorar. Bu, yedeklemeyi bilmeyen kullanıcılar için keşfedilebilirliği artırmakta kullanılır. Bu zaman, ya bu denetlemeyi kapatmak ‘disabled’ (devre dışı) olmalı, ya da ISO 8601 biçiminde olmalıdır.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
tr: Déjà Dup’un şifreniz için istemde bulunması gerekip gerekmediğini denetlediği son tarih

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
tr: Déjà Dup şifrenizi unutmanızı önlemek için, ara sıra şifrenizi onaylamanızı size bildirecektir. Bu zaman, ya bu denetlemeyi kapatmak ‘disabled’ (devre dışı) olmalı, ya da ISO 8601 biçiminde olmalıdır.

en: How long to keep backup files
tr: Yedek dosyalarının saklanma süresi

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
tr: Yedeklenen dosyaların, yedekleme konumunda tutulacağı gün sayısı. 0 değeri sınırsız anlamına gelir. Bu sayı en düşük gün sayısıdır; dosyalar daha uzun süre saklanabilir.

en: How long to wait between full backups
tr: Tam yedeklemeler arasında ne kadar bekleneceği

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
tr: Déjà Dup’un ara sıra yeni tam yedekleme yapması gerekir. Bu, tam yedeklemeler arasında beklenecek olan gün sayısıdır.

en: Whether to use metered networks
tr: Ölçülen ağların kullanılıp kullanılmayacağı

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
tr: Reddedilirse, Déjà Dup, sınırlı ağ bağlantıları (4G gibi) üzerinden zamanlanmış yedekleme yapmayı reddedecektir.

en: Command to run before the backup tool
tr: Yedekleme aracından önce çalışacak komut

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
tr: Örneğin bir klasörü elle bağlamalıysanız kullanışlıdır. Eğer bu komut başarısızolursa, yedekleme başlamayacaktır.

en: Command to run after the backup tool
tr: Yedekleme aracından sonra çalışacak komut

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
tr: Kurulu komutunuzdan sonra temizliğe gereksiniyorsanız kullanışlıdır. Hatalar yok sayılır.

en: Command to run around the backup tool
tr: Yedekleme aracının çevresinde çalıştırılacak komut

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
tr: Kaynakları kısıtlamak veya araç komutunun yürütülmesini sarmak istiyorsanız kullanışlıdır. Örnek değer 'trickle -u 500' olabilir; bu, deja-dup’ın 'trickle -u 500 duplicity …' çalıştırmasıyla sonuçlanacaktır.

en: Type of location to store backup
tr: Yedeğin depolanacağı konum türü

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
tr: Yedek konumunun türü. Eğer ‘auto’ ise, uygun olana göre bir öntanımlı seçilecektir.

en: The folder where backups are stored
tr: Yedeklerin depolanacağı klasör

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
tr: Yedeklerin depolandığı klasör hiyerarşisi. Yollar mutlak veya ev dizininize göre göreceli olabilir.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
tr: Sürücünün takılı olduğu sürücüyü tanıması için kullanılan özgün dosya sistemi tanımlayıcısı.

en: Name
tr: Ad

en: The name of the external drive.
tr: Dış sürücünün adı.

en: Icon
tr: Simge

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
tr: Dış sürücünün simgesi, seri hale getirilmiş GIcon olarak.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
tr: Yedeklerin depolandığı klasör hiyerarşisi. Yollar sürücüye göre görecelidir.

en: The server address
tr: Sunucu adresi

en: The URI of the remote server location.
tr: Uzak sunucu konumunun URI’si.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
tr: Yedeklerin depolandığı klasör hiyerarşisi. Yollar mutlak veya ana bilgisayara göre göreceli olabilir.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
tr: Déjà Dup, basit yedekleme aracıdır. Doğru yöntemle yedekleme karmaşasını (şifreli, dışarıda ve düzenli) kolaylaştırır ve arkauç olarak duplicity kullanır.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
tr: Yerel, uzak veya Google Drive gibi bulut yedekleme konumlarını destekler

en: Securely encrypts and compresses your data
tr: Verinizi güvenle şifreler ve sıkıştırır

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
tr: Adım adım yedekler, size herhangi bir yedekten geri yüklemeyi sağlar

en: Schedules regular backups
tr: Düzenli yedekleri planlar

en: Integrates well into your GNOME desktop
tr: Gnome masaüstünüzle sorunsuz tümleşir

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
tr: Déjà Dup; kolay kullanıma ve kişisel, kazara veri kaybını kurtarmaya odaklanmıştır. Eğer tam sistem yedekleme veya arşivleme programına gereksiniyorsanız başka yeek uygulamalarını yeğleyebilirsiniz.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
tr: Dosyalarınızı kendiliğinden yedekleyin — ayarlayın ve unutun

en: Restoring is a breeze — browse your files and select which to restore
tr: Geri yüklemek çocuk oyuncağı — dosyalarınıza göz atın ve hangisinin geri yükleneceğini seçin

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
tr: Buluta, ağ sunucusuna veya yerel sürücüye yedekleyin

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
tr: Tam olarak hangi klasörlerin içerileceğini seçerek yedeğinizin denetimini ele alın

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
tr: Yedek Gözlemcisi

en: Schedules backups at regular intervals
tr: Düzenli aralıklarla planlanmış yedeklemeler

en: Files
tr: Dosyalar

note: Translators: this means scanning the storage location data files, not the source folders
en: Scanning backup files…
tr: Yedek dosyaları taranıyor…

en: Folder is Empty
tr: Klasör Boş

en: No Results Found
tr: Sonuç Bulunamadı

en: Try a different search
tr: Başka arama dene

en: _Retry
tr: _Yeniden Dene

en: _Connect
tr: _Bağlan

en: Encryption password needed
tr: Şifreleme parolası gerekli

en: _Enter Password
tr: Parolayı _Gir

en: Installing packages…
tr: Paketler kuruluyor…

en: Location
tr: Konum

en: Add
tr: Ekle

en: Folders
tr: Klasörler

en: Folders to Back Up
tr: Yedeklenecek Klasörler

en: These folders are always ignored:
tr: Bu klasörler sürekli yok sayılır:

en: Folders to Ignore
tr: Yok Sayılacak Klasörler

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
tr: Yedekler’in erişimi olmadığından bu klasör yedeklenemeyecek.

en: Remove
tr: Kaldır

en: Storage
tr: Depolama

en: _Reset Account Access
tr: Hesap Erişimini _Sıfırla

en: Ser_ver Address
tr: Sun_ucu Adresi

en: _Location
tr: _Konum

en: Help
tr: Yardım

en: Overview
tr: Genel Görünüm

en: _Back Up Now
tr: Şimdi _Yedekle

en: Con_tinue
tr: _Sürdür

en: General
tr: Genel

en: Schedule
tr: Zamanlama

en: Automatic Backup _Frequency
tr: Kendiliğinden Yedekleme _Sıklığı

en: _Keep Backups
tr: Yedekleri _Tut

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
tr: Eğer konum alanı azsa en eski yedekler yine de silinecektir veya ilgili yedeklerin silinmesini önlemek için üç aya dek tutulacaktır.

en: Labs
tr: Laboratuvar

en: Main Menu
tr: Ana Menü

en: _Select All
tr: Tümünü _Seç

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: _Help
tr: _Yardım

en: _About Backups
tr: Yedekler _Hakkında

en: Most Recent Backup
tr: En Son Yedek

en: Server Addresses
tr: Sunucu Adresleri

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
tr: Sunucu adresleri; iletişim kuralı ön ekinden, adresten ve bazen iletişim kuralına bağlı yoldan oluşur. Örnekler:

en: Available Protocols
tr: Kullanılabilir İletişim Kuralları

en: File Transfer Protocol
tr: Dosya Aktarım İletişim Kuralı (FTP)

en: Network File System
tr: Ağ Dosya Sistemi (NFS)

en: SSH File Transfer Protocol
tr: SSH Dosya Aktarım İletişim Kuralı

en: Prefix
tr: Ön ek

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
tr: ftp:// veya ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
tr: sftp:// veya ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
tr: dav:// veya davs://

en: _Date
tr: _Tarih

en: Welcome to Backups
tr: Yedekler’e Hoş Geldiniz

en: Create Your First _Backup
tr: İlk _Yedeğinizi Oluşturun

en: _Restore From a Previous Backup
tr: Önceki Yedekten _Geri Yükle

[ctx: shortcut window]
en: General
tr: Genel

[ctx: shortcut window]
en: Show help
tr: Yardımı göster

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
tr: Menüyü aç

[ctx: shortcut window]
en: Quit
tr: Çıkış

[ctx: shortcut window]
en: Preferences
tr: Tercihler

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
tr: Klavye kısayolları

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
tr: Yedeklenmiş Dosyalara Göz Atma

[ctx: shortcut window]
en: Search
tr: Ara

[ctx: shortcut window]
en: Go back
tr: Geri git

[ctx: shortcut window]
en: Select all
tr: Tümünü seç

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
tr: %2$s üzerinde %1$s

en: Backup will begin when %s is connected.
tr: %s bağlandığında yedekleme başlayacaktır.

en: Storage location not available
tr: Depolama konumu kullanılabilir değil

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
tr: ‘%s’ bağlanması bekleniyor…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
tr: Ağ bağlantısı kullanılabildiğinde yedekleme başlayacak.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
tr: Google Drive’daki %s dizini

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
tr: Microsoft OneDrive’daki %s dizini

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
tr: Microsoft OneDrive klasörü belirtmelisiniz.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
tr: %s sunucularına giriş yapılamadı.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
tr: Déjà Dup için %s kimlik bilgileri

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: You first need to allow Backups to access your %s account.
tr: Öncelikle Yedekler’in %s hesabınıza erişimine izin vermelisiniz.

en: The network server is not available
tr: Ağ sunucusu kullanılabilir değil

en: Waiting for a network connection…
tr: Ağ bağlantısı bekleniyor…

en: Could not mount storage location.
tr: Depolama konumu bağlanamadı.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
tr: Sunucunun ağ konumu, depolama konumu tercihlerinde belirtilmelidir.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
tr: Sunucunun ağ konumu ‘%s’ bir ağ konumu gibi görünmüyor.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
tr: Samba ağ konumları, hem ana bilgisayar adı hem de paylaşım adı içermelidir.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
tr: Ev dizini (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
tr: Ev Dizini

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
tr: Çöp

en: Backup encryption password
tr: Yedek şifreleme parolası

en: Make sure Backups has permission to run in the background in your desktop session’s settings and try again.
tr: Yedeklerʼin arka planda çalışma izni olduğuna masaüstü oturumunuzun ayarlarına bakarak emin olun ve yeniden deneyin.

note: no portal support :(
en: Your desktop session does not support automatically starting Flatpak apps.
tr: Masaüstü oturumunuz Flatpak uygulamalarının kendiliğinden başlatılmasını desteklemiyor.

en: Backing up…
tr: Yedekleniyor…

en: Checking for backups…
tr: Yedekler denetleniyor…

en: Listing files…
tr: Dosyalar listeleniyor…

en: Preparing…
tr: Hazırlanıyor…

en: Custom tool setup failed.
tr: Özel araç kurulumu başarısız.

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
tr: Aşağıdaki dosyalar yedeklenemiyor. Bu dosyaları açabildiğinizden emin olun.

en: Verifying backup…
tr: Yedekleme doğrulanıyor…

en: Restoring files…
tr: Dosyalar geri yükleniyor…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
tr: Aşağıdaki dosyalar geri yüklenemedi. Yazma izniniz olup olmadığından emin olun.

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
tr: Yedeklemeniz bozulmuş gibi görünüyor. Yedeği silip yeniden denemeniz gerekiyor.

en: Paused (no network)
tr: Duraklatıldı (ağ yok)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
tr: Yedekleme konumu çok küçük.

en: Try using a location with at least %s.
tr: En az %s alanlı bir konum kullanmayı deneyin.

en: (Space for two full backups is required.)
tr: (İki tam yedekleme için alan gereklidir.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
tr: Yedekleme konumunda yeterli boş alan yok. En az %s boşaltmayı deneyin.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
tr: Yedekleme konumunda yeterli boş alan yok. En az %s boş alanlı bir konum kullanmayı deneyin.

en: Cleaning up…
tr: Temizleniyor…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
tr: Bilinmeyen nedenden dolayı başarısız.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
tr: Kötü şifreleme parolası.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
tr: ‘%s’ geri yüklenemedi: Dosya, yedek içerisinde bulunamadı

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
tr: Var olan yedek %s adında bilgisayarın, ama şu anki bilgisayarın adı %s. Eğer bu beklenmedikse başka konuma yedeklemelisiniz.

en: Computer name changed
tr: Bilgisayar adı değişmiş

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
tr: ‘%s’ oluşturmaya çalışılırken izin verilmedi.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
tr: ‘%s’ okunmaya çalışılırken izin verilmedi.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
tr: ‘%s’ silinmeye çalışılırken izin verilmedi.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
tr: ‘%s’ yedekleme konumu yok.

en: No space left.
tr: Boş alan kalmadı.

en: Error reading file ‘%s’.
tr: ‘%s’ dosyası okunurken hata.

en: Error writing file ‘%s’.
tr: ‘%s’ dosyası yazılırken hata.

en: No space left in ‘%s’.
tr: ‘%s’ içerisinde boş alan kalmadı.

en: Uploading…
tr: Yükleniyor…

en: Could not understand duplicity version.
tr: Duplicity sürümü anlaşılamadı.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
tr: Duplicity sürümü ‘%s’ anlaşılamadı.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
tr: Yedekler; en az %d.%d.%.2d sürümünde duplicity gerektirir, ancak yalnızca %d.%d.%.2d sürümü bulunmuştur

en: This storage location is not yet supported.
tr: Bu depolama konumu henüz desteklenmiyor.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
tr: Bu depolama konumu artık desteklenmiyor. Yine de, dosyalarınızı yedeklemek veya geri yüklemek için doğrudan duplicity’yi kullanabilirsiniz.

en: Could not understand restic version.
tr: Restic sürümü anlaşılamadı.

en: Could not understand restic version ‘%s’.
tr: Restic sürümü ‘%s’ anlaşılamadı.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
tr: Yedekler, en az %d.%d.%d sürümünde restic gerektirir ancak yalnızca %d.%d.%d sürümü bulunmuştur

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
tr: Güç tutumu kipi etkin olmadığında yedekleme başlayacaktır.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
tr: Ölçülmemiş ağ bağlantısı olduğunda yedekleme başlayacaktır.
