deja-dup - en to gd translation catalogue (175 entries)

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
gd: Marasglaiche nan lethbhreacan-glèidhidh

en: Schedules backups at regular intervals
gd: Nì seo lethbhreacan-glèidhidh aig eadaramhan cunbhalach

en: Keep your important documents safe from disaster
gd: Cum na sgrìobhainnean cudromach agad sàbhailte o chunnartan

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
gd: 'S e inneal lethbhreacan-glèidhidh simplidh a tha sa Déjà Dup. Falaichidh e dè cho toinnte 's a th' ann lethbhreacan-glèidhidh a dhèanamh mar bu chòir (crioptaichte, air làrach cèin 's gu cunbhalach) agus cleachdaidh e duplicity mar backend.

en: Securely encrypts and compresses your data
gd: Crioptaichidh 's dùmhlaichidh e an dàta agad gu tèarainte

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
gd: Nì e lethbhreacan-glèidhidh ioncramaideach a leigeas leat aiseag o gach lethbhreac-glèidhidh a thogras tu

en: Schedules regular backups
gd: Cuiridh e lethbhreacan cunbhalach air an sgeideal

en: Integrates well into your GNOME desktop
gd: Amalaichidh e gu math san deasg GNOME agad

en: Backups
gd: Lethbhreacan-glèidhidh

en: Change your backup settings
gd: Atharraich roghainnean nan lethbhreacan-glèidhidh agad

en: Back Up
gd: Dèan lethbhreac-glèidhidh

en: Folders to save
gd: Pasganan ri an sàbhaladh

en: Folders to ignore
gd: Pasganan a thèid a leigeil seachad

en: The last time Déjà Dup was run
gd: An turas mu dheireadh a chaidh Déjà Dup a ruith

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
gd: An turas mu dheireadh a chaidh Déjà Dup a ruith gu soirbheachail. Bu chòir dhan àm seo a bhith ann am fòrmat ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
gd: An turas mu dheireadh a rinn Déjà Dup lethbhreac-glèidhidh

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
gd: An turas mu dheireadh a rinn Déjà Dup lethbhreac-glèidhidh gu soirbheachail. Bu chòir dhan àm seo a bhith ann am fòrmat ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
gd: An turas mu dheireadh rinn Déjà Dup aiseag

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
gd: An turas mu dheireadh rinn Déjà Dup aiseag gu soirbheachail. Bu chòir dhan àm seo a bhith ann am fòrmat ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
gd: Co-dhiù an dèid lethbhreacan-glèidheadh a dhèanamh o àm gu àm

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
gd: Co-dhiù an dèid lethbhreacan-glèidhidh a dhèanamh gu cunbhalach.

en: How often to periodically back up
gd: Dè cho tric 's a thèid lethbhreacan-glèidhidh a dhèanamh

en: The number of days between backups.
gd: Uiread a làithean eadar lethbhreacan-glèidhidh.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
gd: An turas mu dheireadh a thug Déjà Dup sùil am bu chòir dha do bhrodadh a thaobh lethbhreacan-glèidhidh

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
gd: Nuair a chlàraicheas cleachdaiche a-steach, bheir Déjà Dup sùil am bu chòir dha do bhrodadh a thaobh lethbhreacan-glèidhidh. Cleachdar seo airson 's gun cluinn cleachdaichean mu dhèidhinn 's iad aineolach mu lethbhreacan-glèidhidh. Bu chòir dhan àm seo a bhith "à comas" gus an sgrùdadh seo a chur dheth no ann am fòrmat ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
gd: An turas mu dheireadh a thug Déjà Dup sùil am bu chòir dha do bhrodadh mun fhacal-fhaire agad

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
gd: Airson 's nach dìochuimhnich thu na faclan-faire agad, iarraidh Déjà Dup ort o àm gu àm am facal-faire a dhearbhadh. Bu chòir dhan àm seo a bhith "à comas" gus an sgrùdadh seo a chur dheth no ann am fòrmat ISO 8601.

en: How long to keep backup files
gd: Dè cho fada 's a thèid faidhlichean nan lethbhreacan-glèidhidh a chumail.

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
gd: Uiread a làithean a thèid faidhlichean nan lethbhreacan-glèidhidh a chumail ann an ionad nan lethbhreacan-glèidhidh. Ma chuireas tu ann 0, thèid an cumail gu bràth. Seo an àireamh as lugha de làithean; faodaidh gun dèid na faidhlichean a chumail nas fhaide.

en: How long to wait between full backups
gd: Dè cho fad 's a dh'fhuirichear eadar lethbhreacan-glèidhidh

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
gd: Feumaidh Déjà Dup lethbhreacan-glèidhidh ùra a dhèanamh o àm gu àm. Seo uiread nan làithean a dh'fhuirichear eadar lethbhreacan-glèidhidh slàna.

en: Type of location to store backup
gd: Seòrsa an ionaid far an dèid na lethbhreacan-glèidhidh a stòradh

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
gd: Seòrsa ionad nan lethbhreacan-glèidhidh. Ma thaghas tu "auto", thèid ionad bunaiteach a thaghadh a-rèir na tha ri fhaighinn.

en: The folder where backups are stored
gd: Am pasgan far a bheil na lethbhreacan-glèidhidh 'ga cumail

en: _Cancel
gd: _Sguir dheth

en: Overview
gd: Foir-shealladh

en: _Restore
gd: _Aisig

en: _Date
gd: _Ceann-là

en: Restore
gd: Aisig

en: E_ncryption password
gd: Facal-faire c_rioptachaidh

en: _Show password
gd: _Seall am facal-faire

en: _Remember password
gd: Cuimhnich am facal-fai_re

en: _Help
gd: Cob_hair

en: Storage
gd: Stòras

en: Schedule
gd: Sgeideal

en: _Folder
gd: _Pasgan

en: _Choose Folder…
gd: _Tagh pasgan...

en: Co_ntinue
gd: Le_an air adhart

[ctx: verb]
en: _Test
gd: _Dèan deuchainn

en: _Resume Later
gd: _Lean air às a dhèidh seo

en: _Back
gd: _Air ais

en: _Close
gd: _Dùin

en: _Forward
gd: _Air adhart

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
gd: Dèan lethbhreac-glèidhidh

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
gd: Dèan leth_bhreac-glèidhidh

en: Creating the first backup.  This may take a while.
gd: A' cruthachadh a' chiad lethbhric-ghlèidhidh. Dh'fhaoite gum bi seo greiseag.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
gd: A' cruthachadh lethbhreac-glèidhidh ùr gus do dhìon o lethbhreacan-glèidhidh coirbte. Feumaidh seo nas fhaide na 's àbhaist.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
gd: A' dèanamh lethbhreac-glèidheadh de:

en: Backup Failed
gd: Dh'fhàillig an lethbhreac-glèidhidh

en: Backup Finished
gd: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh a dhèanamh

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
gd: Chaidh lethbhreac-glèidhidh dhe na faidhlichean agad a dhèanamh agus chaidh an dearbhadh.

en: Backing Up…
gd: A' dèanamh lethbhreac-glèidhidh...

en: Scanning:
gd: 'Ga sganadh:

en: Scanning…
gd: 'Ga sganadh...

en: _Details
gd: _Mion-fhiosrachadh

en: _Allow restoring without a password
gd: _Ceadaich aiseag às aonais facail-fhaire

en: _Password-protect your backup
gd: Dìon an lethbhreac-glèidhidh agad le _facal-faire

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
gd: Feumaidh tu am facal-faire agad mus urrainn dhut na faidhlichean agad aiseag. 'S dòcha gum b' fheairrde dhut an sgrìobadh sìos.

en: Confir_m password
gd: Dearb_h am facal-faire

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
gd: Ma tha thu airson dèanamh cinnteach gun urrainn dhut greim fhaighinn air na faidhlichean agad ann an èiginn, cuir a-steach am facal-faire crioptachaidh agad a-rithist gus deuchainn aisig bheag a dhèanamh.

en: Test every two _months
gd: Cuir fo dheuchainn a h-uile dà _mhìos

en: Summary
gd: Gearr-chunntas

en: Restore Test
gd: Deuchainn aisig

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
gd: Dh'fhàillig e ri linn mearachd nach aithne dhuinn.

en: Require Password?
gd: A bheil thu airson 's gun iarrar facal-faire?

en: Encryption Password Needed
gd: Tha feum air facal-faire crioptachaidh

en: _Backup location
gd: Ionad nan _lethbhreacan-glèidhidh

en: Restore From Where?
gd: Cò às a thèid aiseag?

en: Restore files to _original locations
gd: Aisig na faidhlichean gu na h-ionadan tùsail aca

en: Restore to _specific folder
gd: Aisig gu pasgan _sònraichte

en: Choose destination for restored files
gd: Tagh ceann-uidhe airson nam faidhlichean a thèid aiseag

en: Restore _folder
gd: Am _pasgan aisig

en: Backup location
gd: Ionad nan lethbhreacan-glèidhidh

en: Restore date
gd: Ceann-là an aisig

en: Restore folder
gd: Am pasgan aisig

en: Checking for Backups…
gd: A' toirt sùil airson lethbhreacan-glèidhidh...

en: Restore From When?
gd: Dè an ceann-là a thèid aiseag uaithe?

en: Restore to Where?
gd: Càit an dèid aiseag dha?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
gd: Ag aiseag:

note: If we didn't see any dates...  Must not be any backups on the backend
en: No backups to restore
gd: Chan eil lethbhreac-glèidhidh sam bith ann a ghabhas aiseag

en: Original location
gd: An t-ionad tùsail

en: File to restore | Files to restore
gd[0]: Am faidhle a tha ri aiseag
gd[1]: Na faidhlichean a tha ri an aiseag
gd[2]: Na faidhlichean a tha ri an aiseag
gd[3]: Na faidhlichean a tha ri an aiseag

en: Restore Failed
gd: Dh'fhàillig an t-aiseag

en: Restore Finished
gd: Chaidh an t-aiseag a choileanadh

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
gd: Chaidh na faidhlichean agad aiseag.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
gd[0]: Chaidh am faidhle agad aiseag.
gd[1]: Chaidh na faidhlichean agad aiseag.
gd[2]: Chaidh na faidhlichean agad aiseag.
gd[3]: Chaidh na faidhlichean agad aiseag.

en: Restoring…
gd: 'Ga aiseag...

en: At least six months
gd: Co-dhiù sia mìosan

en: At least a year
gd: Co-dhiù bliadhna

en: Forever
gd: Gu buan

en: At least %d day | At least %d days
gd[0]: Co-dhiù %d latha
gd[1]: Co-dhiù %d latha
gd[2]: Co-dhiù %d làithean
gd[3]: Co-dhiù %d latha

en: Remove
gd: Thoir air falbh

en: Add
gd: Cuir ris

en: Choose folders
gd: Tagh pasganan

en: _Add
gd: _Cuir ris

en: Local Folder
gd: Pasgan ionadail

en: Choose Folder
gd: Tagh pasgan

en: _OK
gd: _Ceart ma-tha

en: Daily
gd: Gach latha

en: Weekly
gd: Gach seachdain

en: Every %d day | Every %d days
gd[0]: Gach %d latha
gd[1]: Gach %d latha
gd[2]: Gach %d làithean
gd[3]: Gach %d latha

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Next backup is today.
gd: Nithear an ath lethbhreac-glèidhidh an-diugh.

en: Next backup is tomorrow.
gd: Nithear an ath lethbhreac-glèidhidh an-màireach.

en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
gd[0]: Nithear an ath lethbhreac-glèidhidh an ceann %d latha.
gd[1]: Nithear an ath lethbhreac-glèidhidh an ceann %d latha.
gd[2]: Nithear an ath lethbhreac-glèidhidh an ceann %d làithean.
gd[3]: Nithear an ath lethbhreac-glèidhidh an ceann %d latha.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Last backup was today.
gd: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh mu dheireadh a dhèanamh an-diugh.

en: Last backup was yesterday.
gd: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh mu dheireadh a dhèanamh an-dè.

en: Last backup was %d day ago. | Last backup was %d days ago.
gd[0]: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh mu dheireadh a dhèanamh o chionn %d latha.
gd[1]: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh mu dheireadh a dhèanamh o chionn %d latha.
gd[2]: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh mu dheireadh a dhèanamh o chionn %d làithean.
gd[3]: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh mu dheireadh a dhèanamh o chionn %d latha.

en: No recent backups.
gd: Cha deach lethbhreac-glèidhidh a dhèanamh o chionn fhada.

en: No backup scheduled.
gd: Chan eil lethbhreac-glèidhidh air an sgeideal.

en: Connect to Server
gd: Ceangail ris an fhrithealaiche

en: _Username
gd: _Ainm-cleachdaiche

en: _Password
gd: _Facal-faire

en: S_how password
gd: S_eall am facal-faire

en: Location not available
gd: Chan eil an t-ionad ri làimh

en: Connect _anonymously
gd: Dèan ceangal gun _urra

en: Connect as u_ser
gd: Ceangail mar c_hleachdaiche

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
gd: Àrainn-lì_n

en: Keep your files safe by backing up regularly
gd: Cum na faidhlichean agad sàbhailte 's tu a' dèanamh lethbhreacan-glèidhidh gu cunbhalach

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
gd: 'S urrainn dhut sgrìobhainnean, dàta agus roghainnean cudromach 's tu 'gan stòradh ann an lethbhreac-glèidhidh. Ma dh'èireas tubaiste leis an dàta agad, 's urrainn dhut aiseag on lethbhreac-glèidhidh sin.

en: _Don't Show Again
gd: _Na seall seo a-rithist

en: _Open Backup Settings
gd: _Fosgail roghainnean nan lethbhreacan-glèidhidh

en: Backup completed
gd: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh a choileanadh

en: Backup finished
gd: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh a choileanadh

en: Not all files were successfully backed up.  See dialog for more details.
gd: Cha deach lethbhreac-glèidhidh soirbheachail a dhèanamh de gach faidhle. Faic an còmhradh airson barrachd mion-fhiosrachaidh.

en: Starting scheduled backup
gd: A' tòiseachadh air lethbhreac-glèidhidh sgeidealaichte

en: Could not display %s
gd: Cha b' urrainn dhuinn %s a thaisbeanadh

en: Show version
gd: Seall an tionndadh

en: Restore given files
gd: Aisig na faidhlichean a chaidh a shònrachadh

en: Immediately start a backup
gd: Tòisich air lethbhreac-glèidhidh sa bhad

en: Scheduled backup delayed
gd: Dàil air lethbhreac-glèidhidh sgeidealaichte

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
gd: %1$s air %2$s

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
gd: A' feitheamh airson gus am bi "%s" ceangailte...

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
gd: Tòisichidh sinn air an lethbhreac-ghlèidhidh nuair a bhios ceangal lìonraidh ri làimh.

en: Waiting for a network connection…
gd: A' feitheamh ri ceangal lìonraidh...

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
gd: Dhachaigh (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
gd: Dhachaigh

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
gd: An sgudal

en: Backup encryption password
gd: Facal-faire crioptachadh nan lethbhreacan-glèidhidh

en: Backing up…
gd: A' dèanamh an lethbhric-ghlèidhidh...

en: Checking for backups…
gd: A' toirt sùil a bheil lethbhreacan-glèidhidh ann...

en: Listing files…
gd: A'  dèanamh liosta nam faidhlichean...

en: Preparing…
gd: 'Ga ullachadh...

en: Verifying backup…
gd: A' dearbhadh an lethbhric-ghlèidhidh...

en: Restoring files…
gd: Ag aiseag nam faidhlichean...

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
gd: Tha coltas gu bheil an lethbhreac-glèidhidh agad coirbte. Bu chòir dhut an lethbhreac-glèidhidh a sguabadh às agus feuchainn ris a-rithist.

en: Paused (no network)
gd: 'Na stad (chan eil lìonra ann)

en: Cleaning up…
gd: 'Ga sgioblachadh...

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't make it into the backup because we couldn't read them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
gd: Cha b' urrainn dhuinn lethbhreac-glèidhidh dhe na faidhlichean a leanas a dhèanamh. Dèan cinnteach gun urrainn dhut am fosgladh.

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't actually restore because we couldn't write to them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
gd: Cha b' urrainn dhuinn na faidhlichean a leanas aiseag. Dèan cinnteach gun urrainn dhut sgrìobhadh annta.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
gd: Droch fhacal-faire crioptachaidh.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
gd: Cha b' urrainn dhuinn "%s" aiseag. Cha deach am faidhle a lorg sa lethbhreac-ghlèidhidh.

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
gd: Chaidh an lethbhreac-glèidhidh a tha ann a dhèanamh de choimpiutair air a bheil "%s" ach 's e "%s" an t-ainm a tha air a' choimpiutair-sa. Mur eil dùil agad ri seo, bu chòir dhut lethbhreac-glèidhidh a chur a dh'ionad eile.

en: Computer name changed
gd: Chaidh ainm a' choimpiutair atharrachadh

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
gd: Chaidh cruthachadh "%s" a dhiùltadh.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
gd: Chaidh leughadh "%s" a dhiùltadh.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
gd: Chaidh sguabadh às "%s" a dhiùltadh.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
gd: Chan eil ionad nan lethbhreacan-glèidhidh "%s" ann.

en: No space left.
gd: Chan eil àite air fhàgail.

en: Error reading file ‘%s’.
gd: Mearachd a' leughadh an fhaidhle "%s".

en: Error writing file ‘%s’.
gd: Mearachd a' sgrìobhadh an fhaidhle "%s".

en: No space left in ‘%s’.
gd: Chan eil àite air fhàgail ann an "%s".

en: No backup files found
gd: Cha deach faidhlichean lethbhreacan-glèidhidh a lorg

en: Uploading…
gd: 'Ga luchdadh suas....

en: Could not understand duplicity version.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an tionndadh de Duplicity a thuigsinn.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
gd: Cha b' urrainn dhuinn an tionndadh de Duplicity, %s, a thuigsinn.
