deja-dup - en to fa translation catalogue (335 entries)

en: Cannot back up automatically
fa: نمی‌توان خودکار پشتیبان‌گیری کرد

[ctx: noun]
en: Search
fa: جست‌وجو

en: Files
fa: پرونده‌ها

en: Back Up _Automatically
fa: پشتیبان‌گیری _خودکار

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today
fa: پشتیبان‌گیری بعدی امروز است

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today
fa: پشتیبان‌گیری بعدی امروز خواهد بود

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow
fa: پشتیبان‌گیری بعدی فرداست

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow
fa: پشتیبان‌گیری بعدی فردا خواهد بود

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now | Next backup is %d days from now
fa[0]: پشتیبان‌گیری بعدی %Id روز دیگر است
fa[1]: پشتیبان‌گیری بعدی %Id روز دیگر است

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now | Next backup would be %d days from now
fa[0]: پشتیبان‌گیری بعدی %Id روز دیگر خواهد بود
fa[1]: پشتیبان‌گیری بعدی %Id روز دیگر خواهد بود

en: At least three months
fa: دست کم سه ماه

en: At least six months
fa: دست کم شش ماه

en: At least a year
fa: دست کم یک سال

en: Forever
fa: برای همیشه

en: At least %d day | At least %d days
fa[0]: دست کم %Id روز
fa[1]: دست کم %Id روز

en: Reset All Folders?
fa: بازنشانی همهٔ شاخه‌ها؟

en: All changes to backed up and ignored folders will be lost.
fa: همهٔ تغییرات در شاخه‌های پشتیبان گرفته و چشم‌پوشیده از دست خواهند رفت.

en: _Cancel
fa: _لغو

en: Rese_t
fa: _بازنشانی

note: Keep this list of rules in sync with OperationBackup's filter on include/excludes.
en: This folder cannot be backed up because it is a network folder.
fa: نمی‌توان از این شاخه پشتیبان گرفت؛ چرا که روی شبکه است.

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
fa: نمی‌توان از این شاخه پشتیبان گرفت؛ چرا که پشتیبان‌ها به آن دسترسی ندارد.

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
fa: درایو گوگل

en: Microsoft OneDrive
fa: وان‌درایو مایکروسافت

en: Rclone
fa: آرکلون

en: Local Folder
fa: شاخهٔ محلّی

en: Network Server
fa: کارساز شبکه

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
fa: ذخیره‌گاه ابری گوگل

en: OpenStack Swift
fa: سوییفت اوپن‌استک

en: Rackspace Cloud Files
fa: پرونده‌های ابری رک‌اسپیس

en: Amazon S3
fa: S3 آمازون

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Every %d day | Every %d days
fa[0]: هر %Id روز
fa[1]: هر %Id روز

en: Use _Restic for new backups
fa: استفاده از _رستیک برای پشتیبان‌های جدید

en: File
fa: پرونده

en: Link
fa: پیوند

en: Folder
fa: شاخه

en: Choose Folder
fa: گزینش شاخه

en: Starting scheduled backup
fa: شروع پشتیبان‌گیری زمان‌بسته

en: Scheduled backup delayed
fa: پشتیبان‌گیری زمان‌بسته تأخیر خورد

en: Keep your files safe by backing up regularly
fa: پرونده‌هایتان را با پشتیبان‌گیری‌ منظّم، حفظ کنید

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
fa: سندها، داده‌ها و تنظیمات مهم می‌توانند به پشتیبان‌گیری در امان باشند. در صورت وقوع حادثه، می‌توانید آن‌ها را از آن پشتیبان، بازیابی کنید.

en: Don’t Show Again
fa: دوباره نشان داده نشود

en: Open Backups
fa: گشودن پشتیبان‌ها

en: Failed to start backup; there's already an ongoing operation
fa: شکست در آغاز پشتیبان. عملیاتی از پیش در حال انجام است

en: Failed to restore; there's already an ongoing operation
fa: شکست در بازگردانی. عملیاتی از پیش در حال انجام است

en: There's already an ongoing operation
fa: عملیاتی از پیش در حال انجام است

en: Failed to Open URL
fa: شکست در گشودن نشانی

en: Backup completed
fa: پشتیبان‌گیری کامل شد

en: But not all files were successfully backed up
fa: ولی تمامی پرونده‌ها با موفّقیت پشتیبان گرفته نشدند

en: Restore completed
fa: بازگردانی کامل شد

en: But not all files were successfully restored
fa: ولی تمامی پرونده‌ها با موفّقیت بازگردانده نشدند

en: Backup in progress
fa: پشتیبان‌گیری در جریان

en: Restore in progress
fa: بازگردانی در جریان

note: Note: keep this language in sync with notification sent from OperationLauncher
en: Backup completed, but not all files were successfully backed up
fa: پشتیبان کامل شد؛ ولی تمامی پرونده‌ها با موفّقیت پشتیبان گرفته نشدند

en: Restore completed, but not all files were successfully restored
fa: بازگردانی کامل شد؛ ولی تمامی پرونده‌ها با موفّقیت بازگردانده نشدند

en: _Details
fa: _جزییات

en: _Close
fa: _بستن

en: _Pause
fa: _مکث

en: _Stop
fa: _توقّف

en: Failed to back up
fa: شکست در پشتیبان‌گیری

en: Failed to list files
fa: شکست در سیاهه کردن پرونده‌ها

en: Failed to restore
fa: شکست در بازگردانی

en: E_ncryption password
fa: گذرواژهٔ _رمزگذاری

en: _Enter Password…
fa: _ورود گذرواژه…

en: Wrong encryption password, try again
fa: گذرواژهٔ رمزنگاری اشتباه. تلاش دوباره

en: Wrong Encryption Password
fa: گذرواژهٔ رمزنگاری اشتباه

en: Try again.
fa: تلاش دوباره.

en: Encryption setup needed
fa: نیازمند برپایی رمزنگاری

en: Require Password?
fa: نیازمند گذرواژه باشد؟

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
fa: شما به گذرواژه‌تان برای بازگردانی پرونده‌هایتان نیاز خواهید داشت. شاید بخواهید جایی بنویسیدش.

en: Encryption password needed
fa: گذرواژهٔ رمزگذاری لازم است

en: Encryption Password Needed
fa: گذرواژهٔ رمزگذاری نیاز است

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
fa: برای بررسی این که در شرایط اضطراری قادر به بازیابی پرونده‌هایتان خواهید بود، لطفاً گذرواژهٔ رمزگذاری‌تان را دوباره وارد کنید تا یک آزمون بازیابی مختصر انجام شود.

en: Enter Password
fa: ورود گذرواژه

en: Authentication needed
fa: نیاز به تأیید هویت

en: _Connect…
fa: _وصل شدن…

en: Co_ntinue
fa: _ادامه

en: Automatic backups disabled
fa: پشتیبان‌گیری خودکار از کار افتاده

en: None
fa: هیچ‌کدام

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
fa: امروز

en: Yesterday
fa: دیروز

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
fa[0]: %Id روز پیش
fa[1]: %Id روز پیش

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
fa: هیچ‌کدام

en: _Remember password
fa: _به‌خاطرسپاری گذرواژه

en: Cannot remember password
fa: نمی‌توان گذرواژه را به یاد سپرد

en: Your desktop session does not support saving passwords.
fa: نشست میزکارتان از ذخیرهٔ گذرواژه‌ها پشتیبانی نمی‌کند.

en: Try closing any open file manager windows and trying again.
fa: پنجره‌های مدیر پروندهٔ باز را بسته و دوباره تلاش کنید.

en: Failed to Open Backup
fa: شکست در گشودن پشتیبان‌ها

en: _OK
fa: _تأیید

en: Show version
fa: نمایش نگارش

en: Immediately start a backup
fa: شروع فوری یک پشتیبان‌گیری

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
fa: پشتیبان‌های دژا داپ

en: Backups
fa: پشتیبان‌ها

en: Protect yourself from data loss
fa: خود را از خطر از دست دادن پرونده‌هایتان ایمن کنید

note: These keywords are used when searching for applications in dashes, etc. Keep the English keywords and add your own keywords in your language, separated by semicolons.
en: déjà;deja;dup;archive;archiving;backup;backups;back up;
fa: déjà;deja;dup;archive;archiving;backup;backups;back up;دژا;داپ;بایگانی;پشتیبان;بکاپ;بک‌آپ;

en: Back Up
fa: پشتیبان‌گیری

en: Folders to save
fa: شاخه‌ها برای ذخیره

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
fa: این فهرست از شاخه‌ها پشتیبان‌گیری خواهند شد. مقدارهای رزرو شدهٔ ‎$HOME،‏ ‎$DESKTOP،‏ ‎$DOCUMENTS، ‏ ‎$DOWNLOAD،‏ ‎$MUSIC،‏ ‎$PICTURES،‏ ‎$PUBLIC_SHARE،‏ ‎$TEMPLATES،‏ ‎$TRASH و ‎$VIDEOS به عنوان شاخه‌های ویژهٔ کاربر شناخته می‌شوند و می‌توانند در آغاز مسیری طولانی (‎$HOME/subdir) استفاده شوند. مقدار رزورز شدهٔ ‎$USER با نام کاربری کاربر جایگزین می‌شود و در هرجایی از مسیر قابل استفاده است. ورودی‌های مرتبط، با شاخهٔ خانهٔ کاربر مرتبطند.

en: Folders to ignore
fa: شاخه‌هایی که نادیده گرفته شوند

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
fa: این فهرست شاخه‌ها پشتیبان‌گیری نخواهند شد. مقدارهای رزرو شدهٔ ‎$HOME،‏ ‎$DESKTOP،‏ ‎$DOCUMENTS، ‏ ‎$DOWNLOAD،‏ ‎$MUSIC،‏ ‎$PICTURES،‏ ‎$PUBLIC_SHARE،‏ ‎$TEMPLATES،‏ ‎$TRASH و ‎$VIDEOS به عنوان شاخه‌های ویژهٔ کاربر شناخته می‌شوند و می‌توانند در آغاز مسیری طولانی (‎$HOME/subdir) استفاده شوند. مقدار رزورز شدهٔ ‎$USER با نام کاربری کاربر جایگزین می‌شود و در هرجایی از مسیر قابل استفاده است. ورودی‌های مرتبط، با شاخهٔ خانهٔ کاربر مرتبطند.

en: The last time Déjà Dup was run
fa: آخرین باری که دژا داپ اجرا شد

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
fa: آخرین باری که دژا داپ با موفقیت اجرا شد. این زمان باید در قالب ایزوی ۸۶۰۱ باشد.

en: The last time Déjà Dup backed up
fa: آخرین باری که دژا داپ پشتیبان گرفت

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
fa: آخرین باری که دژا داپ با موفقیت پشتیبان گرفت. این زمان باید در قالب ایزوی ۸۶۰۱ باشد.

en: The last time Déjà Dup restored
fa: آخرین باری که دژا داپ بازگردانی کرد

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
fa: آخرین باری که دژا داپ با موفقیت بازگردانی کرد. این زمان باید در قالب ایزوی ۸۶۰۱ باشد.

en: Whether to periodically back up
fa: این که پشتیبان دوره‌ای بگیرد

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
fa: این که بر اساس زمان‌بندی منظمی پشتیبان خودکار بگیرد.

en: How often to periodically back up
fa: چند وقت یک‌بار پشتیبان دوره‌ای بگیرد

en: The number of days between backups.
fa: تعداد روزها بین پشتیبان‌گیری‌ها.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
fa: آخرین باری که دژا داپ این که باید دربارهٔ پشتیبان گیری اعلان دهد یا نه را بررسی کرد

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
fa: وقتی کاربری وارد می‌شود، دژا داپ این که باید دربارهٔ پشتیان گیری اعلان داده شود یا نه را بررسی می‌کند. این کار برای افزایش کشف‌پذیری برای کاربرانیست که دربارهٔ پشتیبان‌ها نمی‌دانند. این زمان باید به قالب ایزو ۸۶۰۱ یا برای خاموش کردن این بررسی disabled باشد.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
fa: آخرین باری که دژا داپ این که باید دربارهٔ گذرواژه‌تان اعلان دهد یا نه را بررسی کرد

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
fa: دژا داپ برای جلوگیری از فراموشی گذرواژه‌تان به طور متناوب برای تأیید گذرواژه آگاهتان می‌کند. این زمان باید به قالب ایزو ۸۶۰۱ یا برای خاموش کردن این بررسی disabled باشد.

en: How long to keep backup files
fa: چه مدت پرونده‌های پشتیبان را نگه دارد

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
fa: تعداد روزهای نگه‌داری پرونده‌ها روی مکان پشتیبان گیری. مقدار 0 یعنی برای همیشه. این کمینهٔ تعداد روزهاست. ممکن است پرونده‌ها بیش‌تر نگه داشته شوند.

en: How long to wait between full backups
fa: مقدار شکیبانی بین پشتیبان‌های کامل

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
fa: دژا داپ باید گه‌گاه پشتیبان‌های کامل بگیرد. این تعداد روزهای انتظار بین پشتیبان‌های کامل است.

en: Whether to use metered networks
fa: استفاده کردن یا نکردن از شبکه‌های اندازه‌گیری شده

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
fa: اگر نادرست باشد، دژا داپ از اجرای پشتیبان زمان‌بسته روی اتصال‌های شبکهٔ اندازه‌گیری شده (چون نسل چهارم) خودداری می‌کند.

en: Whether to ignore Power Saver mode
fa: این که حالت ذخیرهٔ نیرو نادیده گرفته شود یا نه

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups during Power Saver mode.
fa: اگر نادرست باشد، دژا داپ از اجرای پشتیبان زمان‌بسته در حالت ذخیرهٔ نیرو پرهیز می‌کند.

en: Command to run before the backup tool
fa: دستور اجرایی پیش از ابزار پشتیبان

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
fa: مناسب مثلاً در صورت سوار کردن دستی شاخه. اگر این فرمان شکست بخورد، پشتیبان آغاز نخواهد شد.

en: Command to run after the backup tool
fa: فرمان برای اجرا پس از ابزار پشتیبان گیری

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
fa: مناسب در صورت نیاز به پاک سازی پس از فرمان برپایی. شکست‌ها چشم‌پوشی می‌شوند.

en: Command to run around the backup tool
fa: فرمان برای اجرا همزمان با ابزار پشتیبان گیری

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
fa: مناسب در صورت نیاز به محدود کردن منابع یا پیچیدن اجرای فرمان ابزار. مقداری نمونه می‌تواند trickle -u 500 باشد که نتیجه‌اش اجرای ‪trickle -u 500 duplicity …‬ به دست دژاداپ خواهد بود.

en: Type of location to store backup
fa: گونهٔ مکان نگه‌داری پشتیبان

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
fa: گونهٔ مکان پشتیبان. اگر auto باشد، پیش‌گزیده‌ای بر پایهٔ آن‌چه موجود است گزیده خواهد شد.

en: The folder where backups are stored
fa: شاخهٔ نگه‌داری پشتیبان‌ها

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
fa: سلسه مراتب شاخهٔ ذخیرهٔ پشتیبان‌ها. مسیرها می‌توانند مطلق یا نسبت به شاخهٔ خانگیتان باشند.

en: UUID
fa: شناسهٔ یکتا

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
fa: شناساگر سامانه پروندهٔ یکتای گرداننده. استفاده شده برای شناخت گرداننده هنگام وصل شدنش.

en: Name
fa: نام

en: The name of the external drive.
fa: نام گردانندهٔ بیرونی.

en: Icon
fa: نقشک

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
fa: نقشک گردانندهٔ خارجی به صورت GIcon سریال شده.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
fa: سلسه مراتب شاخهٔ ذخیرهٔ پشتیبان‌ها. مسیرها نسبت به گرداننده هستند.

en: The server address
fa: نشانی کارساز

en: The URI of the remote server location.
fa: نشانی مکان کارساز دوردست.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
fa: سلسه مراتب شاخهٔ ذخیرهٔ پشتیبان‌ها. مسیرها می‌توانند مطلق یا نسبت به میزبان باشند.

en: The Rclone remote
fa: دوردست آرکلون

en: The name of a pre-configured Rclone remote. See Rclone documentation for how to configure one.
fa: نام دوردست از پیش پیکربندی شدهٔ آرکلون. دیدن مستندات آرکلون برای چگونگی پیکربندی.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses Restic behind the scenes.
fa: دژا داپ ابزاری ساده برای پشتیبان گیری است. این برنامه پیچیدگی پشتیبان گیری را به صورت درست (رمزگذاری شده، خارج از پایگاه و دوره‌ای) پنهان کرده و در پشت صحنه از رستیک استفاده می‌کند.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
fa: پشتیبانی از مکان‌های پشتیبان محلی، دوردست یا ابری چون درایو گوگل

en: Securely encrypts and compresses your data
fa: فشرده‌سازی و رمزگذاری امن داده‌هایتان

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
fa: پشتیبان گیری فزاینده که می‌گذارد از هر پشتیبان به‌خصوصی باز گردانید

en: Schedules regular backups
fa: بر اساس زمان‌بندی منظمی پشتیبان می‌گیرد

en: Integrates well into your GNOME desktop
fa: به خوبی با میزکار گنومتان یکپارچه می‌شود

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
fa: دژا داپ بر سادگی استفاده و بازیابی داده‌های شخصی‌ای که اشتباهی از دست رفته‌اند تمرکز دارد. اگر نیاز به یک برنامهٔ بایگانی یا پشتیبان گیری سامانه‌ای کامل دارید، شاید دیگر کاره‌های پشتیبان گیری را ترجیح دهید.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
fa: پشتیبان گیری خودکار از پرونده‌هایتان — تنظیمش کرده و فراموشش کنید

en: Restoring is a breeze — choose a backup and then copy files out using your file manager
fa: بازگردانی مثل آب خوردن است — پشتیبانی را گزیده و پرونده‌ها را با استفاده از مدیر پرونده‌تان رونوشت کنید

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
fa: پشتیبانی در ابرواره، کارساز شبکه یا گردانندهٔ محلی

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
fa: واپایش پشتیبانتان با گزینش دقیق شاخه‌های شامل

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
fa: پایشگر پشتیبان‌گیری

en: Schedules backups at regular intervals
fa: پشتیبان‌گیری را در فواصلی منظم زمان‌بندی می‌کند

en: Folder is Empty
fa: شاخه‌ خالی است

en: No Results Found
fa: نتیجه‌ای پیدا نشد

en: Try a different search
fa: جست‌وجویی دیگر را بیازمایید

en: Location
fa: مکان

en: Add I_gnored Folder…
fa: افزودن شاخهٔ چشم _پوشیده…

en: Folders to Ignore
fa: شاخه‌ها برای چشم‌پوشی

en: These folders are always ignored:
fa: این شاخه‌ها همیشه چشم‌پوشی می‌شوند:

en: Folders
fa: شاخه‌‌ها

en: Re_set All Folders…
fa: باز_نشانی همهٔ شاخه‌ها…

en: Remove
fa: برداشتن

en: Add Backed _Up Folder…
fa: افزودن شاخهٔ پشتیبان _گرفته…

en: Folders to Back Up
fa: شاخه‌ها برای پشتیبان‌گیری

en: _Folder
fa: _شاخه

en: _Reset Account Access
fa: _بازنشانی دسترسی حساب

en: Ser_ver Address
fa: نشانی _کارساز

en: _Remote
fa: _دوردست

en: Rclone is an advanced cloud storage tool. Read <a href="https://rclone.org/">its documentation</a> for how to configure a remote.
fa: آرکلون ابزار ذخیره‌سازی ابری است. خواندن <a href="https://rclone.org/">مستنداتش</a> برای چگونگی پیکربندی دوردست.

en: _Reset Config Encryption Password
fa: _بازنشانی گذرواژهٔ رمزگذاری پیکربندی

en: _Location
fa: _مکان

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
fa: _پشتیبان‌گیری

en: New Backup
fa: پشتیبان جدید

en: Storage
fa: ذخیره‌گاه

en: Help
fa: راهنما

en: Schedule
fa: زمان‌بندی

en: Automatic Backup _Frequency
fa: _بسامد پشتیبان‌گیری خودکار

en: _Keep Backups
fa: _نگه‌داری پشتیبان‌ها

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
fa: قدیمی‌ترین پشتیبان‌ها همچنان در صورت کم شدن فضای مکان زودتر حذف شده یا برای پیشگیری از حذف پشتیبان‌های مرتبط تا سه ماه بیش‌تر نگه‌داری می‌شوند.

en: _Schedule
fa: _زمان‌بندی

en: _Folders
fa: _شاخه‌‌ها

en: Storage _Location
fa: _مکان ذخیره

en: Bro_wse Backups
fa: _مرور پشتیبان‌ها

en: _Back Up Now
fa: _اکنون پشتیبان گرفته شود

en: _Password-protect your backup
fa: محافظت _گذرواژه‌ای از پشتیبان‌تان

en: Confir_m password
fa: _تأیید گذرواژه

en: Test every two _months
fa: هر دو _ماه یک‌بار آزموده شود

en: Con_tinue
fa: _ادامه

en: Main Menu
fa: فهرست اصلی

en: _Select All
fa: _گزینش همه

en: _Keyboard Shortcuts
fa: میان‌برهای _صفحه‌کلید

en: _Help
fa: _راهنما

en: _About Déjà Dup Backups
fa: _دربارهٔ پشتیبان‌های دژا داپ

en: Most Recent Backup
fa: جدیدترین پشتیبان

[ctx: verb]
en: _Search
fa: _جست‌وجو

en: Restore From Where?
fa: بازگردانی از کجا؟

en: _Restore
fa: _بازگردانی

en: Restore to Where?
fa: بازگردانی به کجا؟

en: Restore files to their _original locations
fa: بازگردانی پرونده‌ها به مکان‌های _اصلی

en: Restore files to a _specific folder
fa: بازگردانی پرونده‌ها به شاخه‌ای _مشخّص

en: Backups does not have permission to restore the following files:
fa: پشتیبان‌ها اجازهٔ بازگردانی پرونده‌های زیر را ندارد:

en: Up
fa: بالا

en: _Restore…
fa: _بازگردانی…

en: Search
fa: جست‌وجو

en: Server Addresses
fa: نشانی‌های کارساز

note: Translators: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
fa: نشانی‌های کارساز از پیشوند شیوه‌نامه، نشانی و گاهی بسته به شیوه‌نامه، مسیر ساخته می‌شوند. نمونه:

en: Available Protocols
fa: شیوه‌نامه‌های موجود

en: AppleTalk
fa: اپل‌تاک

en: File Transfer Protocol
fa: شیوه‌نامهٔ انتقال پرونده

en: Network File System
fa: سامانهٔ پروندهٔ شبکه

en: Samba
fa: سامبا

en: SSH File Transfer Protocol
fa: شیوه‌نامهٔ انتقال پروندهٔ SSH

en: WebDAV
fa: وب‌دَو

en: Prefix
fa: پیشوند

note: Translators: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
fa: ftp:// یا ftps://

note: Translators: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
fa: sftp:// یا ssh://

note: Translators: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
fa: dav:// یا davs://

en: No Backups Found
fa: هیچ پشتیبانی پیدا نشد

en: This storage location is empty
fa: این مکان ذخیره خالی است

en: Create Your First _Backup…
fa: ایجاد نخستین _پشتیبانتان…

en: _Restore From a Previous Backup…
fa: _بازگردانی از پشتیبانی قدیمی…

[ctx: shortcut window]
en: General
fa: عمومی

[ctx: shortcut window]
en: Show help
fa: نمایش راهنما

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
fa: گشودن فهرست

[ctx: shortcut window]
en: Quit
fa: خروج

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
fa: میان‌برهای صفحه‌کلید

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
fa: مرور کردن پرونده‌های پشتیبان‌گرفته

[ctx: shortcut window]
en: Search
fa: جست‌وجو

[ctx: shortcut window]
en: Go up
fa: بالا رفتن

[ctx: shortcut window]
en: Select all
fa: گزینش همه

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
fa: %1$s روی %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
fa: پشتیبان هنگام وصل شدن %s آغاز خواهد شد.

en: Storage location not available
fa: مکان ذخیره‌گاه در دسترس نیست

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
fa: منتظر وصل شدن «%s»…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
fa: پشتیبان‌گیری هنگامی که اّتصال شبکه‌ای موجود شود، آغاز خواهد شد.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
fa: %s روی درایو گوگل

en: This folder cannot be used as a storage location because Backups does not have access to it.
fa: نمی‌توان از این شاخه به عنوان ذخیره استفاده کرد؛ چرا که پشتیبان‌ها به آن دسترسی ندارد.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
fa: %s روی وان‌درایو مایکروسافت

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
fa: باید یک شاخهٔ وان‌درایو مایکروسافت ارائه دهید.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
fa: نتوانست وارد کارسازهای %s شود.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
fa: اعتبارهای %s برای دژا داپ

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Access to your %s account is required
fa: نیازمند دسترسی به حساب %sتان

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Grant Access to %s
fa: اعطای دسترسی به %s

note: Translators: %s is a folder.
en: %s with Rclone
fa: %s با آرکلون

en: An Rclone remote needs to be set.
fa: باید دوردستی برای آرکلون تنظیم شود.

en: Rclone config encryption password
fa: گذرواژهٔ رمزگذاری پیکربندی آرکلون

en: Your Rclone config file is encrypted. Please provide its password.
fa: پروندهٔ پیکربندی آرکلونتان رمز شده است. لطفاً گذرواژه‌اش را بدهید.

en: Rclone Config Encryption _Password
fa: _گذرواژهٔ رمزگذاری پیکربندی آرکلون

en: Wrong Rclone config encryption password. Try again.
fa: گذرواژهٔ رمزنگاری پیکربنید آرکلون اشتباه. تلاش دوباره.

en: The network server is not available
fa: کارساز شبکه در دسترس نیست

en: You must first install FUSE support for GVfs, likely provided by the gvfs-fuse package. Then log out, log back in, and try again.
fa: نخست باید پشتیبانی FUSE از GVfs را که احتمالاً در بستهٔ gvfs-fuse فراهم شده نصب کنید. سپس خارج شده و دوباره وارد شوید.

en: Waiting for a network connection…
fa: منتظر اتّصال شبکه‌ای…

en: Could not mount storage location.
fa: نتوانست مکان ذخیره را سوار کند.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
fa: مکان شبکه‌ای کارساز باید در ترجیحات مکان ذخیره‌سازی مشخّص شده باشد.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
fa: مکان شبکه‌ای کارساز «%s» شبیه مکان‌های شبکه‌ای نیست.

en: ‘%s’ does not appear to be a network location.
fa: به نظر «%s» یک مکان شبکه‌ای نیست.

note: This means that we either couldn't talk to the gvfs daemon or the specific backend we need isn't installed - for whatever reason, the real scheme isn't being used and a path like the following is being used instead: file:///home/xxx/ftp:/example.com/
en: You must first install a gvfs backend that can connect to ‘%s’ network locations.
fa: نخست باید پسانهٔ gvfsای که بتواند به مکان‌های شبکه‌ای «%s» وصل شود نصب کنید.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
fa: مکن‌های شبکه‌ای سامبا باید نام میزبان و نام هم‌رسانی داشته باشند.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
fa: خانه (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
fa: خانه

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
fa: زباله‌دان

en: Backup encryption password
fa: گذرواژهٔ رمزگذاری پشتیبان

en: Make sure Backups has permission to run in the background in your desktop session’s settings and try again.
fa: مطمئن شوید پشتیبان‌ها در تنظیمات نشست میزکارتان اجازهٔ اجرا در پس‌زمینه را داشته و دوباره تلاش کنید.

note: no portal support :(
en: Your desktop session does not support automatically starting Flatpak apps.
fa: نشست میزکارتان از آغاز خودکار کاره‌های فلت‌پک پشتیبانی نمی‌کند.

en: The fusermount command is required, but was not found. Please install FUSE.
fa: نیازمند دستور fusermount که پیدا نشد. لطفاً FUSE را نصب کنید.

en: Backing up…
fa: پشتیبان‌گیری…

en: Restoring…
fa: بازگردانی…

en: Checking for backups…
fa: بررسی برای پشتیبان‌ها…

en: Listing files…
fa: سیاهه کردن پرونده‌ها…

en: Verifying backup…
fa: تأیید پشتیبان…

en: Preparing…
fa: آماده‌سازی…

en: Custom tool setup failed.
fa: برپایی ابزار سفارشی شکست خورد.

en: Once granted, Backups will automatically continue
fa: پس از اعطا، پشتیبان‌ها به صورت خودکار ادامه خواهند یافت

en: Note that you will have to grant access every time because your desktop session does not support saving credentials
fa: توجّه داشته باشید که به دلیل پشتیبانی نکردن نشست میزکارتان از ذخیرهٔ گواهی‌ها باید هر بار دسترسی بدهید

en: _Grant Access…
fa: _اعطای دسترسی…

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
fa: برای ادامه، بسته‌های زیر باید نصب شوند:

en: Required packages need to be installed.
fa: باید بسته‌های لازم نصب باشند.

en: Required Packages
fa: بسته‌های لازم

[ctx: verb]
en: _Install
fa: _نصب

en: Installing packages…
fa: نصب کردن بسته‌ها…

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
fa: نمی‌توان از پرونده‌های زیر پشتیبان گرفت.  لطفاً مطمئن شوید می‌توانید بگشاییدشان.

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
fa: از شاخه‌های زیر نمی‌توان پشتیبانی گرفت؛ چون پشتیبان‌ها به آن‌ها دسترسی ندارد:

en: Restoring files…
fa: بازگردانی پرونده‌ها…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
fa: نمی‌توان پرونده‌های زیر را بازگرداند.  لطفاً مطمئن شوید می‌توانید رویشان بنویسید.

note: Translators: '%s' is a backup tool name like Restic or Borg
en: %s backups are not supported in this release. Try using another storage location.
fa: پشتیبان‌های %s در این ارائه پشتیبانی نمی‌شوند. استفاده از مکان ذخیره‌ای دیگر.

note: Error case (unrecognized files)
en: Unrecognized file in storage location: '%s'. Choose an empty folder instead.
fa: پرونده‌های شناخته نشده در مکان ذخیره: «%s». گزینش شاخه‌ای خالی به جایش.

en: Paused (no network)
fa: مکث شده (بدون شبکه)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
fa: مکان پشتیبان بیش از حد کوچک است.

en: Try using a location with at least %s.
fa: استفاده از مکانی با کمینهٔ %s را بیازمایید.

en: (Space for two full backups is required.)
fa: (برای برای دو پشتیبان کامل لازم است.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
fa: مکان پشتیبان فضای آزاد کافی ندارد. لطفاُ کمینه %s آزاد کنید.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
fa: مکان پشتیبان فضای آزاد کافی ندارد. لطفاُ از مکانی با کمینه %s آزاد استفاده کنید.

en: Cleaning up…
fa: پاک‌سازی…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
fa: شکست با خطایی نامعلوم.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
fa: گذرواژهٔ رمزنگاری نادرست.

note: GPG does not expose the true reason in a machine-readable way for duplicity to pass on.  So we try to find out why it failed by looking for the "bad session key" error message that is given if the password was incorrect. Any other error should be presented to the user so they can maybe fix it (bad c
en: No secret key
fa: بدون کلید رمزی

en: Bad session key
fa: کلید نشست بد

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
fa: نتوانست «%s» را بازگرداند: پرونده در پشتیبان پیدا نشد

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
fa: پشتیبان موجود از رایانه‌ای با نام %s بوده ولی نام این رایانه %s است. در صورت نامنتظره بودن باید در مکانی دیگر پشتیبان بگیرید.

en: Unexpected computer name encountered
fa: با نام رایانهٔ غیرمنتظره‌ای برخورد شد

en: Computer Name Changed
fa: نام رایانه عوض شد

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
fa: هنگام تلاش برای ایجاد «%s» اجازه رد شد.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
fa: هنگام تلاش برای خواندن «%s» اجازه رد شد.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
fa: هنگام تلاش برای حذف «%s» اجازه رد شد.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
fa: مکان پشتیبان «%s» وجود ندارد.

en: No space left.
fa: هیچ فضایی نمانده.

en: Error reading file ‘%s’.
fa: خطا در خواندن پروندهٔ «%s».

en: Error writing file ‘%s’.
fa: خطا در نوشتن پروندهٔ «%s».

en: No space left in ‘%s’.
fa: فضایی در «%s» باقی نمانده.

en: No backup files found
fa: هیچ پروندهٔ پشتیبانی پیدا نشد

en: Uploading…
fa: بارگذاری…

en: could not restore test file
fa: نتوانست پروندهٔ آزمون را بازگرداند

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
fa: نتوانست نگارش «%s» داپلیسیتی را بفهمد.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
fa: پشتیبان‌ها نیاز به کمینهٔ نگارش %Id.%Id.%I.2d داپلیسیتی دارد، ولی نگارش %Id.%Id.%I.2d پیدا شد

en: Could not understand duplicity version.
fa: نتوانست نگارش داپلیسیتی را بفهمد.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
fa: مکان ذخیره دیگر پشتیبانی نمی‌شود. هنوز می‌توانید برای پشتیبان گیری یا بازگردانی پرونده‌هایتان مستقیماً از داپلیسیتی استفاده کنید.

en: An error occurred while validating your backup: ‘%s’.
fa: هنگام صحت‌سنجی پشتیبانتان خطایی رخ داد: «%s».

en: The backup might be corrupted.
fa: ممکن است پشتیبان خراب شده باشد.

en: Please investigate the problem or start a new, separate backup.
fa: لطفاً مشکل را بررسی کرده تا پشتیبان جدید جداگانه‌ای آغاز کنید.

en: Could not find storage location ‘%s’.
fa: نتوانست مکان ذخیرهٔ «%s» را بیابد.

en: The storage location is out of space but busy.
fa: مکان ذخیره بدون فضا ولی مشغول است.

en: Try closing any open file manager windows and try again.
fa: پنجره‌های مدیر پروندهٔ باز را بسته و دوباره تلاش کنید.

[ctx: non-Deja-Dup backup]
note: Translators: "external" here means a backup that Deja Dup didn't make
en: external
fa: خارجی

en: Could not understand restic version ‘%s’.
fa: نتوانست نگارش «%s» رستیک را بفهمد.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
fa: پشتیبان‌ها نیاز به کمینهٔ نگارش %Id.%Id.%Id رستیک دارد، ولی نگارش %Id.%Id.%Id پیدا شد

en: Could not understand restic version.
fa: نتوانست نگارش رستیک را بفهمد.

en: This storage location is not yet supported.
fa: مکان ذخیره هنوز پشتیبانی نمی‌شود.

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
fa: پشتیبان‌گیری هنگامی که دیگر حالت ذخیرهٔ نیرو فعّال نباشد، آغاز خواهد شد.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
fa: پشتیبان گیری هنگامی که اتّصال شبکه‌ای اندازه‌گیری نشده‌ای موجود باشد آغاز خواهد شد.
