deja-dup - en to ast translation catalogue (176 entries)

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
ast: Monitor de copies de seguridá

en: Schedules backups at regular intervals
ast: Copies de seguridá a intervalos regulares

en: Keep your important documents safe from disaster
ast: Caltén los documentos importantes a salvo de desastres

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
ast: Déjà Dup ye una ferramienta cenciella pa crear copies de seguridá. Tapez la complexidá de crear copies de seguridá de manera correuta (cifraes, esternes y con regularidá) y usa duplicity como infraestructura.

en: Securely encrypts and compresses your data
ast: Cifra y comprime los datos con seguridá

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
ast: Fai copies de seguridá incrementales, permitiendo restaurar dende cualquier copia en particular

en: Schedules regular backups
ast: Programa copies de seguridá regulares

en: Integrates well into your GNOME desktop
ast: Intégrase bien nel escritoriu GNOME

en: Backups
ast: Copies de seguridá

en: Change your backup settings
ast: Camuda les tos preferencies de copia de seguridá

en: Back Up
ast: Facer copia de seguridá

en: Folders to save
ast: Carpetes a guardar

en: Folders to ignore
ast: Carpetes pa inorar

en: The last time Déjà Dup was run
ast: La cabera vegada que s'executó Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
ast: La cabera vegada que Déjà Dup s'executó correutamente. La hora tendría de tar en formatu ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
ast: La cabera vegada que Déjà Dup fizo copia de seguridá

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
ast: La cabera vegada que Déjà Dup completó correutamente una copia de seguridá. La hora tendría de tar en formatu ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
ast: La cabera vegada que Déjà Dup restauró

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
ast: La cabera vegada que Déjà Dup completó correutamente una restauración. La hora tendría de tar en formatu ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
ast: ¿Respaldar periódicamente?

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
ast: Si hai de facer copies de respaldu según una planificación.

en: How often to periodically back up
ast: Frecuencia de respaldu

en: The number of days between backups.
ast: Intervalu de díes ente copies de seguridá.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
ast: La última vegada que Déjà Dup comprobó si se tendría d'entrugar sobre facer un respaldu

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
ast: Cuando un usuariu entra al sistema, Déjà Dup comprueba si hai d'ufríse-y facer copies de seguridá. Esto permite descubrir la ferramienta a usuarios que nun la conocen. Esta vegada tendría de tar «desactiváu» pa encaboxar esta comprobación o bien en formatu ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
ast: La última vegada que Déjà Dup comprobó si se tendría d'entrugar sobre la to contraseña

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
ast: Pa prevenir que t'escaezas de les tos contraseñes, Déjà Dup notificaráte de xemes en cuandu que confirmes la contraseña. Esta vegada tendría de tar <<desactiváu>> pa desactivar esta comprobación o en formatu ISO 8601.

en: How long to keep backup files
ast: Cuántu tiempu conservar les copies de seguridá

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
ast: El númberu de díes que se guarden los ficheros de copia de seguridá nel llugar d'almacenamientu El valor 0 significa pa siempres. Esti ye un númberu mínimu de díes; los ficheros puen guardase más tiempu.

en: How long to wait between full backups
ast: Cuánto esperar ente dos respaldos completos

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
ast: Déjà Dup necesita de xemes en cuandu facer copies de seguridá completes nueves. Esto ye'l númberu de díes ente cada una d'elles.

en: Type of location to store backup
ast: Triba de llugar p'almacenar la copia de seguridá

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
ast: Triba de llugar pa la copia de seguridá. Si ye «auto», seleicionaráse una opción predeterminada dependiendo de lo que tea disponible.

en: The folder where backups are stored
ast: La carpeta onde se guarden les copies de seguridá

en: Name
ast: Nome

en: _Cancel
ast: En_caboxar

en: Overview
ast: Vista xeneral

en: _Restore
ast: _Restaurar

en: _Date
ast: _Data

en: Restore
ast: Restaurar

en: E_ncryption password
ast: _Contraseña cifrada

en: _Show password
ast: _Amosar contraseña

en: _Remember password
ast: _Remembrar contraseña

en: _Help
ast: A_yuda

en: Storage
ast: Almacenamientu

en: Schedule
ast: Programación

en: _Folder
ast: _Carpeta

en: _Choose Folder…
ast: _Esbillar carpeta...

en: Co_ntinue
ast: Co_ntinuar

en: _Resume Later
ast: _Resumir dempués

en: _Back
ast: A_trás

en: _Close
ast: _Zarrar

en: _Forward
ast: A_lantre

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
ast: Respaldar

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
ast: _Respaldar

en: Creating the first backup.  This may take a while.
ast: Creando la primera copia de seguridá. Esto pue llevar un tiempu.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
ast: Creando una copia de seguridá fresca pa prevenir una corrupción. Esto va llevar más tiempu de lo normal.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
ast: Respaldando:

en: Backup Failed
ast: Fallu na copia de seguridá

en: Backup Finished
ast: Copia de Seguridá Acabada

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
ast: Se fizo y comprobó correutamente la copia de seguridá de los ficheros.

en: Backing Up…
ast: Respaldando...

en: Scanning:
ast: Esplorando:

en: Scanning…
ast: Escaneando...

en: _Details
ast: _Detalles

en: _Allow restoring without a password
ast: Permitir rest_aurar ensin contraseña

en: _Password-protect your backup
ast: _Protexe'l to respaldu con una contraseña

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
ast: Vas necesitar la contraseña pa restaurar los tos ficheros. Encamentámoste que la escribas y guardes nun llugar seguru.

en: Confir_m password
ast: Confir_mar contraseña

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
ast: Pa comprobar que vas poder recuperar los ficheros en casu d'emerxencia, escribi otra vuelta la clave de cifráu pa facer una pequeña prueba de restauración.

en: Test every two _months
ast: Probar cada dos _meses

en: Summary
ast: Resume

en: Restore Test
ast: Prueba de restauración

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
ast: Falló con un error desconocíu.

en: Require Password?
ast: ¿Requier contraseña?

en: Encryption Password Needed
ast: Necesítase la contraseña de cifráu

en: _Backup location
ast: _Llocalización de copia de seguridá

en: Restore From Where?
ast: ¿Dende ónde restaurar?

en: Restore files to _original locations
ast: Recuperar ficheros al _allugamientu orixinal

en: Restore to _specific folder
ast: Restaurar a un _direutoriu

en: Choose destination for restored files
ast: Esbillar destín pa ficheros restauraos

en: Restore _folder
ast: Restaurar _carpeta

en: Backup location
ast: Allugamientu de la copia de seguridá

en: Restore date
ast: Restaurar data

en: Restore folder
ast: Direutoriu de restauración

en: Checking for Backups…
ast: Comprobando respaldos...

en: Restore From When?
ast: ¿Dende cuándo restaurar?

en: Restore to Where?
ast: ¿Recuperar a ónde?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
ast: Restaurando:

note: If we didn't see any dates...  Must not be any backups on the backend
en: No backups to restore
ast: Nun hai copies a recuperar

en: Original location
ast: Llocalización orixinal

en: File to restore | Files to restore
ast[0]: Ficheru a recuperar
ast[1]: Ficheros a recuperar

en: Restore Failed
ast: Restauración fallida

en: Restore Finished
ast: Restauración acabada

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
ast: Restauráronse los ficheros satisfactoriamente.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
ast[0]: El ficheru restauróse correcho.
ast[1]: Los ficheros restauráronse correcho.

en: Restoring…
ast: Restaurando...

en: At least six months
ast: Al menos seis meses

en: At least a year
ast: Al menos un añu

en: Forever
ast: Pa siempre

en: At least %d day | At least %d days
ast[0]: Al menos %d día
ast[1]: Al menos %d díes

en: Remove
ast: Desaniciar

en: Add
ast: Amestar

en: Choose folders
ast: Esbillar les carpetes

en: _Add
ast: _Amestar

en: Local Folder
ast: Carpeta llocal

en: Rackspace Cloud Files
ast: Ficheros na nube de Rackspace

en: Choose Folder
ast: Escoyer una carpeta

en: _OK
ast: _Aceutar

en: Daily
ast: A diariu

en: Weekly
ast: Cada selmana

en: Every %d day | Every %d days
ast[0]: Cada %d día
ast[1]: Cada %d díes

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Next backup is today.
ast: La siguiente copia de seguridá ye güei.

en: Next backup is tomorrow.
ast: La siguiente copia de seguridá ye mañana.

en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
ast[0]: La siguiente copia de seguridá ye d'equí a %d día.
ast[1]: La siguiente copia de seguridá ye d'equí a %d díes.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Last backup was today.
ast: La última copia de seguridá foi güei.

en: Last backup was yesterday.
ast: La última copia de seguridá foi ayeri.

en: Last backup was %d day ago. | Last backup was %d days ago.
ast[0]: La última copia de seguridá foi hai %d día.
ast[1]: La última copia de seguridá foi hai %d díes.

en: No recent backups.
ast: Nun hai copies de seguridá de recién.

en: No backup scheduled.
ast: Nun hai copies de seguridá programaes.

en: Connect to Server
ast: Coneutar al sirvidor

en: _Username
ast: _Usuariu

en: _Password
ast: C_ontraseña

en: S_how password
ast: Am_osar contraseña

en: Location not available
ast: La llocalización nun ta disponible

en: Connect _anonymously
ast: Coneutar _anónimamente

en: Connect as u_ser
ast: Coneutar como u_suariu

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
ast: _Dominiu

en: Keep your files safe by backing up regularly
ast: Caltener los ficheros seguros faciendo copies de seguridá frecuentemente

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
ast: Pues protexer documentos, datos y configuraciones importantes faciendo una copia de seguridá de los mesmos. En casu d'accidente, podrás recuperalos de tala copia de seguridá.

en: _Don't Show Again
ast: _Nun amosar más

en: _Open Backup Settings
ast: _Abrir configuración de copia de seguridá

en: Backup completed
ast: Respaldu completáu

en: Backup finished
ast: Copia de Seguridá acabada

en: Not all files were successfully backed up.  See dialog for more details.
ast: Nu se respaldaron tolos ficheros. Mira'l diálogu pa tener más detalles

en: Starting scheduled backup
ast: Aniciando'l respaldu programáu

en: Could not display %s
ast: Nun pudo amosase %s

en: Show version
ast: Amosar versión

en: Restore given files
ast: Restaurando los ficheros

en: Immediately start a backup
ast: Aniciar la copia de seguridá darréu.

en: Scheduled backup delayed
ast: Copia de seguridá programada retrasada

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
ast: %1$s en %2$s

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
ast: Esperando que «%s» se coneute...

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
ast: La copia de seguridá va aniciase cuando tea disponible la conexón de rede.

en: Waiting for a network connection…
ast: Esperando una conexón de rede…

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
ast: Carpeta personal (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
ast: Carpeta personal

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
ast: Basoria

en: Backup encryption password
ast: Contraseña de cifráu de la copia de seguridá

en: Backing up…
ast: Faciendo copia de seguridá...

en: Checking for backups…
ast: Comprobando copies de seguridá...

en: Listing files…
ast: Llistando ficheros...

en: Preparing…
ast: Preparando...

en: Verifying backup…
ast: Verificando respaldu…

en: Restoring files…
ast: Restaurando ficheros...

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
ast: La copia de seguridá paez que ta corrompida. Tendríes de desaniciala y volver a intentalo.

en: Paused (no network)
ast: Posáu (nun hai rede)

en: Cleaning up…
ast: Llimpiando...

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't make it into the backup because we couldn't read them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
ast: Nun se pudieron respaldar los siguientes ficheros. Asegúrate de que puedes abrilos.

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't actually restore because we couldn't write to them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
ast: Nun se pudieron recuperar los ficheros siguientes. Asegúrate que yes a escribir nellos.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
ast: Contraseña de cifráu errónea.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
ast: Nun pue restaurase «%s»: El ficheru nun s'alcuentra na copia de seguridá

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
ast: La copia de respaldu qu'esiste ye d'un equipu denomáu %s, pero'l nome del equipu actual ye %s. Si esto ye inesperao, tendríes de facer la copia nuna ubicación distinta.

en: Computer name changed
ast: El nome del equipu cambió

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
ast: Permisu denegáu cuando s'intenta crear «%s».

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
ast: Permisu denegáu cuando s'intenta lleer «%s».

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
ast: Permisu denegáu cuando s'intenta desaniciar «%s».

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
ast: La llocalización del respaldu «%s» nun esiste.

en: No space left.
ast: Espaciu escosáu

en: Error reading file ‘%s’.
ast: Fallu al lleer el ficheru «%s»

en: Error writing file ‘%s’.
ast: Fallu escribiendo el ficheru «%s».

en: No space left in ‘%s’.
ast: Espaciu escosáu en «%s».

en: No backup files found
ast: Nun s'atoparon ficheros de copia de seguridá

en: Uploading…
ast: Xubiendo...

en: Could not understand duplicity version.
ast: Nun pudo procesase la versión de Duplicity.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
ast: Nun pudo procesase la versión «%s» de Duplicity.
