deja-dup - en to el translation catalogue (327 entries)

en: Cannot back up automatically
el: Αδυναμία αυτόματης δημιουργίας αντιγράφου ασφαλείας

[ctx: noun]
en: Search
el: Αναζήτηση

en: Files
el: Αρχεία

en: Back Up _Automatically
el: Αντίγραφο ασφαλείας Αυτό_ματα

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today
el: Το επόμενο αντίγραφο ασφαλείας είναι σήμερα

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today
el: Το επόμενο αντίγραφο ασφαλείας θα ήταν σήμερα

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow
el: Το επόμενο αντίγραφο ασφαλείας είναι αύριο

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow
el: Το επόμενο αντίγραφο ασφαλείας θα ήταν αύριο

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now | Next backup is %d days from now
el[0]: Το επόμενο αντίγραφο ασφαλείας είναι σε %d μέρα από τώρα
el[1]: Το επόμενο αντίγραφο ασφαλείας είναι σε %d μέρες από τώρα

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now | Next backup would be %d days from now
el[0]: Το επόμενο αντίγραφο ασφαλείας θα ήταν σε %d μέρα από τώρα
el[1]: Το επόμενο αντίγραφο ασφαλείας θα ήταν σε %d μέρες από τώρα

en: At least three months
el: Τουλάχιστον τρεις μήνες

en: At least six months
el: Τουλάχιστον έξι μήνες

en: At least a year
el: Τουλάχιστον ένα χρόνο

en: Forever
el: Για πάντα

en: At least %d day | At least %d days
el[0]: Τουλάχιστον %d ημέρα
el[1]: Τουλάχιστον %d ημέρες

en: Reset All Folders?
el: Επαναφορά όλων των φακέλων;

en: All changes to backed up and ignored folders will be lost.
el: Όλες οι αλλαγές στους φακέλους που δημιουργούνται αντίγραφα ασφαλείας και αγνοούνται θα χαθούν.

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: Rese_t
el: Επαν_αφοροποίηση

note: Keep this list of rules in sync with OperationBackup's filter on include/excludes.
en: This folder cannot be backed up because it is a network folder.
el: Αυτός ο φάκελος δεν μπορεί να δημιουργήσει αντίγραφο ασφαλείας επειδή είναι φάκελος δικτύου.

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
el: Αυτός ο φάκελος δεν μπορεί να δημιουργήσει αντίγραφο ασφαλείας επειδή η εφαρμογή Αντίγραφα ασφαλείας δεν έχει πρόσβαση σε αυτόν.

en: Local Folder
el: Τοπικός φάκελος

en: Network Server
el: Διακομιστής δικτύου

en: Daily
el: Καθημερινά

en: Weekly
el: Εβδομαδιαία

en: Every %d day | Every %d days
el[0]: Κάθε %d ημέρα
el[1]: Κάθε %d ημέρες

en: Use _Restic for new backups
el: Χρήση _Restic για νέα αντίγραφα ασφαλείας

en: File
el: Αρχείο

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: Folder
el: Φάκελος

en: Choose Folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Starting scheduled backup
el: Εκκίνηση προγραμματισμένου αντιγράφου ασφαλείας

en: Scheduled backup delayed
el: Προγραμματισμένο αντίγραφο ασφαλείας καθυστέρησε

en: Keep your files safe by backing up regularly
el: Κρατήστε τα αρχεία σας ασφαλή κάνοντας τακτικά αντίγραφα ασφαλείας

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
el: Σημαντικά έγγραφα, δεδομένα και ρυθμίσεις μπορούν να προστατευτούν αποθηκεύοντάς τα σε αντίγραφο ασφαλείας. Σε περίπτωση καταστροφής, θα μπορείτε να τα ανακτήσετε από αυτό το αντίγραφο ασφαλείας.

en: Don’t Show Again
el: Να μην εμφανιστεί ξανά

en: Open Backups
el: Άνοιγμα Αντίγραφα ασφαλείας

en: Failed to start backup; there's already an ongoing operation
el: Αποτυχία εκκίνησης αντιγράφου ασφαλείας· υπάρχει ήδη μια εκτελούμενη λειτουργία

en: Failed to restore; there's already an ongoing operation
el: Αποτυχία επαναφοράς· υπάρχει ήδη μια εκτελούμενη λειτουργία

en: There's already an ongoing operation
el: Υπάρχει ήδη μια εκτελούμενη λειτουργία

en: Failed to Open URL
el: Αποτυχία ανοίγματος URL

en: Backup completed
el: Το αντίγραφο ασφαλείας ολοκληρώθηκε

en: But not all files were successfully backed up
el: Αλλά δεν όλα τα αρχεία δημιουργήθηκαν με επιτυχία αντίγραφα ασφαλείας

en: Restore completed
el: Η επαναφορά ολοκληρώθηκε

en: But not all files were successfully restored
el: Αλλά δεν όλα τα αρχεία επαναφέρθηκαν με επιτυχία

en: Backup in progress
el: Αντίγραφο ασφαλείας σε εξέλιξη

en: Restore in progress
el: Επαναφορά σε εξέλιξη

note: Note: keep this language in sync with notification sent from OperationLauncher
en: Backup completed, but not all files were successfully backed up
el: Το αντίγραφο ασφαλείας ολοκληρώθηκε, αλλά δεν όλα τα αρχεία δημιουργήθηκαν με επιτυχία αντίγραφα ασφαλείας

en: Restore completed, but not all files were successfully restored
el: Η επαναφορά ολοκληρώθηκε, αλλά δεν όλα τα αρχεία επαναφέρθηκαν με επιτυχία

en: _Details
el: _Λεπτομέρειες

en: _Pause
el: _Παύση

en: _Stop
el: _Διακοπή

en: Failed to back up
el: Αποτυχία δημιουργίας αντιγράφου ασφαλείας

en: Failed to list files
el: Αποτυχία λίστας αρχείων

en: Failed to restore
el: Αποτυχία επαναφοράς

en: E_ncryption password
el: Κωδικός _κρυπτογράφησης

en: _Enter Password…
el: _Εισαγωγή κωδικού…

en: Wrong encryption password, try again
el: Λάθος κωδικός κρυπτογράφησης, δοκιμάστε ξανά

en: Wrong Encryption Password
el: Λάθος κωδικός κρυπτογράφησης

en: Try again.
el: Δοκιμάστε ξανά.

en: Encryption setup needed
el: Απαιτείται ρύθμιση κρυπτογράφησης

en: Require Password?
el: Απαιτείται κωδικός;

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
el: Θα χρειαστείτε τον κωδικό σας για να επαναφέρετε τα αρχεία σας. Μπορεί να θέλετε να τον σημειώσετε κάπου.

en: Encryption password needed
el: Απαιτείται κωδικός κρυπτογράφησης

en: Encryption Password Needed
el: Απαιτείται κωδικός κρυπτογράφησης

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
el: Για να ελεγχθεί ότι θα μπορείτε να ανακτήσετε τα αρχεία σας σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης, παρακαλώ εισάγετε ξανά τον κωδικό κρυπτογράφησής σας για να πραγματοποιηθεί μια σύντομη δοκιμή επαναφοράς.

en: Enter Password
el: Εισαγωγή κωδικού

en: Authentication needed
el: Απαιτείται πιστοποίηση

en: _Connect…
el: _Σύνδεση…

en: Co_ntinue
el: Συ_νέχεια

en: Automatic backups disabled
el: Αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας απενεργοποιημένα

en: None
el: Κανένα

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
el: Σήμερα

en: Yesterday
el: Χθες

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
el[0]: πριν από %d ημέρα
el[1]: πριν από %d ημέρες

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
el: Κανένα

en: _Remember password
el: Απο_μνημόνευση κωδικού

en: Cannot remember password
el: Αδυναμία απομνημόνευσης κωδικού

en: Your desktop session does not support saving passwords.
el: Η συνεδρία σας δεν υποστηρίζει την αποθήκευση κωδικών.

en: Try closing any open file manager windows and trying again.
el: Δοκιμάστε να κλείσετε οποιαδήποτε ανοιχτά παράθυρα διαχειριστή αρχείων και δοκιμάστε ξανά.

en: Failed to Open Backup
el: Αποτυχία ανοίγματος αντιγράφου ασφαλείας

en: _OK
el: _ΟΚ

en: Show version
el: Εμφάνιση έκδοσης

en: Immediately start a backup
el: Άμεση εκκίνηση αντιγράφου ασφαλείας

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
el: Déjà Dup Αντίγραφα ασφαλείας

en: Backups
el: Αντίγραφα ασφαλείας

en: Protect yourself from data loss
el: Προστατευθείτε από απώλεια δεδομένων

note: These keywords are used when searching for applications in dashes, etc. Keep the English keywords and add your own keywords in your language, separated by semicolons.
en: déjà;deja;dup;archive;archiving;backup;backups;back up;
el: déjà;deja;dup;αντίγραφο;αντίγραφα;αντίγραφο ασφαλείας;αντίγραφα ασφαλείας;αντιγράφω ασφαλείας;

en: Back Up
el: Αντίγραφο ασφαλείας

en: Folders to save
el: Φάκελοι για αποθήκευση

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
el: Αυτή η λίστα καταλόγων θα δημιουργείται αντίγραφα ασφαλείας. Οι προκαθορισμένες τιμές $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, και $VIDEOS αναγνωρίζονται ως οι ειδικοί κατάλογοι του χρήστη και μπορούν να είναι στην αρχή μιας μεγαλύτερης διαδρομής ($HOME/υποφάκελος). Η τιμή $USER αντικαθίσταται με το όνομα χρήστη του χρήστη και μπορεί να είναι οπουδήποτε στη διαδρομή. Οι σχετικές καταχωρήσεις είναι σχετικές προς τον προσωπικό κατάλογο του χρήστη.

en: Folders to ignore
el: Φάκελοι για παράβλεψη

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
el: Αυτή η λίστα καταλόγων δεν θα δημιουργείται αντίγραφα ασφαλείας. Οι προκαθορισμένες τιμές $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, και $VIDEOS αναγνωρίζονται ως οι ειδικοί κατάλογοι του χρήστη και μπορούν να είναι στην αρχή μιας μεγαλύτερης διαδρομής ($HOME/υποφάκελος). Η τιμή $USER αντικαθίσταται με το όνομα χρήστη του χρήστη και μπορεί να είναι οπουδήποτε στη διαδρομή. Οι σχετικές καταχωρήσεις είναι σχετικές προς τον προσωπικό κατάλογο του χρήστη.

en: The last time Déjà Dup was run
el: Η τελευταία φορά που εκτελέστηκε το Déjà Dup

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
el: Η τελευταία φορά που το Déjà Dup εκτελέστηκε με επιτυχία. Αυτή η ώρα πρέπει να είναι σε μορφή ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
el: Η τελευταία φορά που το Déjà Dup δημιούργησε αντίγραφο ασφαλείας

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
el: Η τελευταία φορά που το Déjà Dup ολοκλήρωσε με επιτυχία ένα αντίγραφο ασφαλείας. Αυτή η ώρα πρέπει να είναι σε μορφή ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
el: Η τελευταία φορά που το Déjà Dup επανέφερε

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
el: Η τελευταία φορά που το Déjà Dup ολοκλήρωσε με επιτυχία μια επαναφορά. Αυτή η ώρα πρέπει να είναι σε μορφή ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
el: Αν θα γίνονται περιοδικά αντίγραφα ασφαλείας

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
el: Αν θα γίνονται αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας σε τακτικό χρονοδιάγραμμα.

en: How often to periodically back up
el: Πόσο συχνά να γίνονται περιοδικά αντίγραφα ασφαλείας

en: The number of days between backups.
el: Ο αριθμός ημερών μεταξύ των αντιγράφων ασφαλείας.

note: Translators: This tracks the most recent time the user flipped the "automatic backups" switch
en: When automatic backups were enabled
el: Πότε ενεργοποιήθηκαν τα αυτόματα αντίγραφα ασφαλείας

en: This time should be in ISO 8601 format.
el: Αυτή η ώρα πρέπει να είναι σε μορφή ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
el: Η τελευταία φορά που το Déjà Dup έλεγξε αν πρέπει να ζητήσει δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
el: Όταν ένας χρήστης συνδέεται, ο παρακολουθητής του Déjà Dup ελέγχει αν πρέπει να ζητήσει δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας. Αυτό χρησιμοποιείται για να αυξηθεί η ευκολία εύρεσης για χρήστες που δεν γνωρίζουν για τα αντίγραφα ασφαλείας. Αυτή η ώρα πρέπει να είναι είτε 'απενεργοποιημένο' για να απενεργοποιηθεί αυτός ο έλεγχος είτε σε μορφή ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
el: Η τελευταία φορά που το Déjà Dup έλεγξε αν πρέπει να ζητήσει τον κωδικό σας

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
el: Για να αποτραπεί η λήθη των κωδικών σας, το Déjà Dup θα σας ειδοποιεί περιστασιακά για να επιβεβαιώσετε τον κωδικό. Αυτή η ώρα πρέπει να είναι είτε 'απενεργοποιημένο' για να απενεργοποιηθεί αυτός ο έλεγχος είτε σε μορφή ISO 8601.

en: How long to keep backup files
el: Πόσο καιρό να διατηρούνται τα αρχεία αντιγράφων ασφαλείας

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
el: Ο αριθμός ημερών για διατήρηση των αρχείων αντιγράφων ασφαλείας στην τοποθεσία αντιγράφων ασφαλείας. Η τιμή 0 σημαίνει για πάντα. Αυτός είναι ένας ελάχιστος αριθμός ημερών· τα αρχεία μπορεί να διατηρηθούν περισσότερο.

en: How long to wait between full backups
el: Πόσο καιρό να περιμένει μεταξύ πλήρων αντιγράφων ασφαλείας

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
el: Το Déjà Dup χρειάζεται περιστασιακά να δημιουργεί νέα πλήρη αντίγραφα ασφαλείας. Αυτός είναι ο αριθμός ημερών αναμονής μεταξύ πλήρων αντιγράφων ασφαλείας.

en: Whether to use metered networks
el: Αν θα χρησιμοποιούνται δίκτυα με μέτρηση

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
el: Αν είναι ψευδές, το Déjà Dup θα αρνηθεί να εκτελέσει προγραμματισμένα αντίγραφα ασφαλείας μέσω συνδέσεων δικτύου με μέτρηση (όπως 4G).

en: Whether to ignore Power Saver mode
el: Αν θα αγνοείται η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups during Power Saver mode.
el: Αν είναι ψευδές, το Déjà Dup θα αρνηθεί να εκτελέσει προγραμματισμένα αντίγραφα ασφαλείας κατά τη διάρκεια της λειτουργίας εξοικονόμησης ενέργειας.

en: Command to run before the backup tool
el: Εντολή για εκτέλεση πριν από το εργαλείο αντιγράφων ασφαλείας

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
el: Χρήσιμο αν χρειάζεται να προσαρτήσετε χειροκίνητα ένα φάκελο, για παράδειγμα. Αν αυτή η εντολή αποτύχει, το αντίγραφο ασφαλείας δεν θα ξεκινήσει.

en: Command to run after the backup tool
el: Εντολή για εκτέλεση μετά από το εργαλείο αντιγράφων ασφαλείας

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
el: Χρήσιμο αν χρειάζεται να καθαρίσετε μετά από την εντολή ρύθμισης. Οι αποτυχίες αγνοούνται.

en: Command to run around the backup tool
el: Εντολή για εκτέλεση γύρω από το εργαλείο αντιγράφων ασφαλείας

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
el: Χρήσιμο αν χρειάζεται να περιορίσετε πόρους ή να τυλίξετε με άλλο τρόπο την εκτέλεση της εντολής του εργαλείου. Μια τιμή παραδείγματος μπορεί να είναι 'trickle -u 500' που θα είχε ως αποτέλεσμα το deja-dup να εκτελεί 'trickle -u 500 duplicity …'.

en: Type of location to store backup
el: Τύπος τοποθεσίας για αποθήκευση αντιγράφου ασφαλείας

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
el: Ο τύπος της τοποθεσίας αντιγράφου ασφαλείας. Αν είναι 'auto', θα επιλεγεί μια προεπιλογή με βάση το τι είναι διαθέσιμο.

en: The folder where backups are stored
el: Ο φάκελος όπου αποθηκεύονται τα αντίγραφα ασφαλείας

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
el: Η ιεραρχία φακέλων όπου αποθηκεύονται τα αντίγραφα ασφαλείας. Οι διαδρομές μπορούν να είναι απόλυτες ή σχετικές με τον προσωπικό σας κατάλογο.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
el: Το μοναδικό αναγνωριστικό συστήματος αρχείων για τη μονάδα δίσκου, που χρησιμοποιείται για την αναγνώριση της μονάδας δίσκου όταν είναι συνδεδεμένη.

en: Name
el: Όνομα

en: The name of the external drive.
el: Το όνομα της εξωτερικής μονάδας δίσκου.

en: Icon
el: Εικονίδιο

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
el: Το εικονίδιο της εξωτερικής μονάδας δίσκου, ως σειριοποιημένο GIcon.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
el: Η ιεραρχία φακέλων όπου αποθηκεύονται τα αντίγραφα ασφαλείας. Οι διαδρομές είναι σχετικές με τη μονάδα δίσκου.

en: The server address
el: Η διεύθυνση του διακομιστή

en: The URI of the remote server location.
el: Το URI της απομακρυσμένης τοποθεσίας διακομιστή.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
el: Η ιεραρχία φακέλων όπου αποθηκεύονται τα αντίγραφα ασφαλείας. Οι διαδρομές μπορούν να είναι απόλυτες ή σχετικές με τον υπολογιστή υποδοχής.

en: The Rclone remote
el: Το απομακρυσμένο Rclone

en: The name of a pre-configured Rclone remote. See Rclone documentation for how to configure one.
el: Το όνομα ενός προ-ρυθμισμένου απομακρυσμένου Rclone. Δείτε την τεκμηρίωση του Rclone για το πώς να ρυθμίσετε ένα.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses Restic behind the scenes.
el: Το Déjà Dup είναι ένα απλό εργαλείο αντιγράφων ασφαλείας. Κρύβει την πολυπλοκότητα της δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας με τον Σωστό Τρόπο (κρυπτογραφημένα, εκτός τοποθεσίας και τακτικά) και χρησιμοποιεί το Restic στο παρασκήνιο.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
el: Υποστήριξη για τοπικές, απομακρυσμένες ή νεφελωμένες τοποθεσίες αντιγράφων ασφαλείας όπως το Google Drive

en: Securely encrypts and compresses your data
el: Κρυπτογραφεί και συμπιέζει με ασφάλεια τα δεδομένα σας

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
el: Δημιουργεί αντίγραφα ασφαλείας βηματικά, επιτρέποντάς σας να επαναφέρετε από οποιοδήποτε συγκεκριμένο αντίγραφο ασφαλείας

en: Schedules regular backups
el: Προγραμματίζει τακτικά αντίγραφα ασφαλείας

en: Integrates well into your GNOME desktop
el: Ενσωματώνεται καλά στο GNOME περιβάλλον εργασίας σας

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
el: Το Déjà Dup επικεντρώνεται στη ευκολία χρήσης και στην ανάκτηση από προσωπική, τυχαία απώλεια δεδομένων. Αν χρειάζεστε ένα πλήρες αντίγραφο ασφαλείας συστήματος ή ένα πρόγραμμα αρχειοθέτησης, μπορεί να προτιμήσετε άλλες εφαρμογές αντιγράφων ασφαλείας.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
el: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας των αρχείων σας αυτόματα — ρυθμίστε το και ξεχάστε το

en: Restoring is a breeze — choose a backup and then copy files out using your file manager
el: Η επαναφορά είναι παιχνιδάκι — επιλέξτε ένα αντίγραφο ασφαλείας και μετά αντιγράψτε αρχεία χρησιμοποιώντας τον διαχειριστή αρχείων σας

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
el: Δημιουργήστε αντίγραφα ασφαλείας στο νέφος, έναν διακομιστή δικτύου ή μια τοπική μονάδα δίσκου

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
el: Πάρτε τον έλεγχο του αντιγράφου ασφαλείας σας επιλέγοντας ακριβώς ποιους φακέλους να συμπεριλάβετε

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
el: Παρακολουθητής Αντιγράφων Ασφαλείας

en: Schedules backups at regular intervals
el: Προγραμματίζει αντίγραφα ασφαλείας σε τακτά χρονικά διαστήματα

en: Folder is Empty
el: Ο φάκελος είναι άδειος

en: No Results Found
el: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα

en: Try a different search
el: Δοκιμάστε μια διαφορετική αναζήτηση

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Add I_gnored Folder…
el: Προσθήκη Α_γνοημένου Φακέλου…

en: Folders to Ignore
el: Φάκελοι για Παράβλεψη

en: These folders are always ignored:
el: Αυτοί οι φάκελοι αγνοούνται πάντα:

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Re_set All Folders…
el: Επαν_αφοροποίηση Όλων των Φακέλων…

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Add Backed _Up Folder…
el: Προσθήκη Φακέλου για Αντίγραφο Ασφαλείας…

en: Folders to Back Up
el: Φάκελοι για Αντίγραφα Ασφαλείας

en: _Folder
el: _Φάκελος

en: _Reset Account Access
el: _Επαναφορά Πρόσβασης Λογαριασμού

en: Ser_ver Address
el: Διεύθυν_ση Διακομιστή

en: _Remote
el: _Απομακρυσμένο

en: Rclone is an advanced cloud storage tool. Read <a href="https://rclone.org/">its documentation</a> for how to configure a remote.
el: Το Rclone είναι ένα προηγμένο εργαλείο αποθήκευσης νέφους. Διαβάστε <a href="https://rclone.org/">την τεκμηρίωσή του</a> για το πώς να ρυθμίσετε ένα απομακρυσμένο.

en: _Reset Config Encryption Password
el: Επανα_φορά Κωδικού Κρυπτογράφησης Ρυθμίσεων

en: _Location
el: _Τοποθεσία

en: _Close
el: _Κλείσιμο

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
el: Αντίγραφο _ασφαλείας

en: New Backup
el: Νέο αντίγραφο ασφαλείας

en: Storage
el: Αποθηκευτικός χώρος

en: Help
el: Βοήθεια

en: Schedule
el: Προγραμματισμός

en: Automatic Backup _Frequency
el: _Συχνότητα αυτόματων αντιγράφων ασφαλείας

en: _Keep Backups
el: Διατήρηση _αντιγράφων ασφαλείας

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
el: Τα παλαιότερα αντίγραφα ασφαλείας θα διαγραφούν νωρίτερα αν η τοποθεσία έχει λίγο χώρο ή θα διατηρηθούν έως και τρεις μήνες περισσότερο για να αποφευχθεί η διαγραφή συσχετισμένων αντιγράφων ασφαλείας.

en: _Schedule
el: Προγραμματισ_μός

en: _Folders
el: _Φάκελοι

en: Storage _Location
el: Τοποθεσία απο_θήκευσης

en: Bro_wse Backups
el: Πε_ριήγηση αντιγράφων ασφαλείας

en: _Back Up Now
el: Αντίγραφο ασφαλείας _τώρα

en: _Password-protect your backup
el: _Προστασία του αντιγράφου ασφαλείας σας με κωδικό πρόσβασης

en: Confir_m password
el: _Επιβεβαίωση κωδικού

en: Test every two _months
el: Δοκιμή κάθε δύο _μήνες

en: Con_tinue
el: Συ_νέχεια

en: Main Menu
el: Κύριο μενού

en: _Select All
el: _Επιλογή όλων

en: _Keyboard Shortcuts
el: Συντομεύσεις _πληκτρολογίου

en: _Help
el: Βοήθ_εια

en: _About Déjà Dup Backups
el: Σ_χετικά με τα αντίγραφα ασφαλείας Déjà Dup

en: Most Recent Backup
el: Πιο πρόσφατο αντίγραφο ασφαλείας

[ctx: verb]
en: _Search
el: Ανα_ζήτηση

en: Restore From Where?
el: Από πού να γίνει η επαναφορά;

en: _Restore
el: _Επαναφορά

en: Restore to Where?
el: Σε ποιο σημείο να γίνει η επαναφορά;

en: Restore files to their _original locations
el: Επαναφορά αρχείων στις _αρχικές τους τοποθεσίες

en: Restore files to a _specific folder
el: Επαναφορά αρχείων σε έναν _συγκεκριμένο φάκελο

en: Backups does not have permission to restore the following files:
el: Η εφαρμογή Αντίγραφα ασφαλείας δεν έχει άδεια να επαναφέρει τα ακόλουθα αρχεία:

en: Up
el: Πάνω

en: _Restore…
el: _Επαναφορά…

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Server Addresses
el: Διευθύνσεις διακομιστή

note: Translators: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
el: Οι διευθύνσεις διακομιστή αποτελούνται από ένα πρόθεμα πρωτοκόλλου, μια διεύθυνση και μερικές φορές μια διαδρομή ανάλογα με το πρωτόκολλο. Παραδείγματα:

en: Available Protocols
el: Διαθέσιμα πρωτόκολλα

en: File Transfer Protocol
el: Πρωτόκολλο Μεταφοράς Αρχείων (FTP)

en: Network File System
el: Σύστημα Αρχείων Δικτύου (NFS)

en: SSH File Transfer Protocol
el: Πρωτόκολλο Μεταφοράς Αρχείων SSH (SFTP)

en: Prefix
el: Πρόθεμα

note: Translators: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
el: ftp:// ή ftps://

note: Translators: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
el: sftp:// ή ssh://

note: Translators: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
el: dav:// ή davs://

en: No Backups Found
el: Δεν βρέθηκαν αντίγραφα ασφαλείας

en: This storage location is empty
el: Αυτή η τοποθεσία αποθήκευσης είναι άδεια

en: Create Your First _Backup…
el: Δημιουργία του πρώτου σας αντιγράφου ασφαλείας…

en: _Restore From a Previous Backup…
el: Ε_παναφορά από ένα προηγούμενο αντίγραφο ασφαλείας…

[ctx: shortcut window]
en: General
el: Γενικά

[ctx: shortcut window]
en: Show help
el: Εμφάνιση βοήθειας

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
el: Άνοιγμα μενού

[ctx: shortcut window]
en: Quit
el: Έξοδος

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
el: Συντομεύσεις πληκτρολογίου

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
el: Περιήγηση αρχείων αντιγράφων ασφαλείας

[ctx: shortcut window]
en: Search
el: Αναζήτηση

[ctx: shortcut window]
en: Go up
el: Μετάβαση πάνω

[ctx: shortcut window]
en: Select all
el: Επιλογή όλων

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive. translators: this is "folder-name on server-host"
en: %1$s on %2$s
el: %1$s στο %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας θα ξεκινήσει όταν συνδεθεί το %s.

en: Storage location not available
el: Η τοποθεσία αποθήκευσης δεν είναι διαθέσιμη

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
el: Αναμονή για να συνδεθεί το «%s»…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας θα ξεκινήσει όταν είναι διαθέσιμη μια σύνδεση δικτύου.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
el: %s στο Google Drive

en: This folder cannot be used as a storage location because Backups does not have access to it.
el: Αυτός ο φάκελος δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ως τοποθεσία αποθήκευσης επειδή η εφαρμογή Αντίγραφα ασφαλείας δεν έχει πρόσβαση σε αυτόν.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
el: %s στο Microsoft OneDrive

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
el: Πρέπει να δώσετε έναν φάκελο Microsoft OneDrive.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
el: Αποτυχία σύνδεσης στους διακομιστές %s.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
el: Διαπιστευτήρια %s για το Déjà Dup

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Access to your %s account is required
el: Απαιτείται πρόσβαση στον λογαριασμό σας %s

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Grant Access to %s
el: Παροχή πρόσβασης στο %s

note: Translators: %s is a folder.
en: %s with Rclone
el: %s με Rclone

en: An Rclone remote needs to be set.
el: Πρέπει να οριστεί ένα απομακρυσμένο Rclone.

en: Rclone config encryption password
el: Κωδικός κρυπτογράφησης ρυθμίσεων Rclone

en: Your Rclone config file is encrypted. Please provide its password.
el: Το αρχείο ρυθμίσεων Rclone είναι κρυπτογραφημένο. Παρακαλώ δώστε τον κωδικό του.

en: Rclone Config Encryption _Password
el: Κωδικός κρυπτογράφησης ρυθμίσεων _Rclone

en: Wrong Rclone config encryption password. Try again.
el: Λάθος κωδικός κρυπτογράφησης ρυθμίσεων Rclone. Δοκιμάστε ξανά.

en: Rclone remote '%s' needs to be configured in Rclone first.
el: Το απομακρυσμένο Rclone '%s' πρέπει πρώτα να ρυθμιστεί στο Rclone.

en: The network server is not available
el: Ο διακομιστής δικτύου δεν είναι διαθέσιμος

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
el: Η τοποθεσία δικτύου του διακομιστή πρέπει να καθοριστεί στις προτιμήσεις τοποθεσίας αποθήκευσης.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
el: Η τοποθεσία δικτύου του διακομιστή «%s» δεν μοιάζει με τοποθεσία δικτύου.

en: HTTP network locations are not supported. If you want to connect to a WebDAV server, use `davs://` or `dav://` instead.
el: Οι δικτυακές τοποθεσίες HTTP δεν υποστηρίζονται. Αν θέλετε να συνδεθείτε σε έναν διακομιστή WebDAV, χρησιμοποιήστε το `davs://` ή το `dav://` στη θέση τους.

en: ‘%s’ does not appear to be a network location.
el: Το «%s» δεν φαίνεται να είναι τοποθεσία δικτύου.

note: This means that we either couldn't talk to the gvfs daemon or the specific backend we need isn't installed - for whatever reason, the real scheme isn't being used and a path like the following is being used instead: file:///home/xxx/ftp:/example.com/
en: You must first install a gvfs backend that can connect to ‘%s’ network locations.
el: Πρέπει πρώτα να εγκαταστήσετε ένα παρασκηνιακό gvfs που μπορεί να συνδεθεί σε τοποθεσίες δικτύου «%s».

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
el: Οι τοποθεσίες δικτύου Samba πρέπει να περιλαμβάνουν τόσο όνομα κεντρικού υπολογιστή όσο και όνομα διαμοιρασμού.

en: You must first install FUSE support for GVfs, likely provided by the gvfs-fuse package. Then log out, log back in, and try again.
el: Πρέπει πρώτα να εγκαταστήσετε υποστήριξη FUSE για GVfs, πιθανώς παρέχεται από το πακέτο gvfs-fuse. Στη συνέχεια, αποσυνδεθείτε, συνδεθείτε ξανά και δοκιμάστε ξανά.

en: Waiting for a network connection…
el: Αναμονή για σύνδεση δικτύου…

en: Could not mount storage location.
el: Αδυναμία προσάρτησης τοποθεσίας αποθήκευσης.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
el: Αρχικός κατάλογος (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
el: Αρχικός κατάλογος

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
el: Κάδος απορριμάτων

en: Backup encryption password
el: Κωδικός κρυπτογράφησης αντιγράφου ασφαλείας

en: Make sure Backups has permission to run in the background in your desktop session’s settings and try again.
el: Βεβαιωθείτε ότι η εφαρμογή Αντίγραφα ασφαλείας έχει άδεια να εκτελείται στο παρασκήνιο στις ρυθμίσεις της συνεδρίας σας και δοκιμάστε ξανά.

note: no portal support :(
en: Your desktop session does not support automatically starting Flatpak apps.
el: Η συνεδρία σας δεν υποστηρίζει την αυτόματη εκκίνηση εφαρμογών Flatpak.

en: The fusermount command is required, but was not found. Please install FUSE.
el: Η εντολή fusermount απαιτείται, αλλά δεν βρέθηκε. Παρακαλώ εγκαταστήστε το FUSE.

en: Backing up…
el: Δημιουργία αντιγράφου ασφαλείας…

en: Restoring…
el: Επαναφορά…

en: Checking for backups…
el: Έλεγχος για αντίγραφα ασφαλείας…

en: Listing files…
el: Λίστα αρχείων…

en: Verifying backup…
el: Επαλήθευση αντιγράφου ασφαλείας…

en: Preparing…
el: Προετοιμασία…

en: Custom tool setup failed.
el: Αποτυχία ρύθμισης προσαρμοσμένου εργαλείου.

en: Once granted, Backups will automatically continue
el: Μόλις δοθεί, η εφαρμογή Αντίγραφα ασφαλείας θα συνεχίσει αυτόματα

en: Note that you will have to grant access every time because your desktop session does not support saving credentials
el: Σημειώστε ότι θα πρέπει να δώσετε πρόσβαση κάθε φορά επειδή η συνεδρία σας δεν υποστηρίζει αποθήκευση διαπιστευτηρίων

en: _Grant Access…
el: _Παροχή πρόσβασης…

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
el: Για να συνεχίσετε, πρέπει να εγκατασταθούν τα ακόλουθα πακέτα:

en: Required packages need to be installed.
el: Απαιτούνται πακέτα που πρέπει να εγκατασταθούν.

en: Required Packages
el: Απαιτούμενα πακέτα

[ctx: verb]
en: _Install
el: _Εγκατάσταση

en: Installing packages…
el: Εγκατάσταση πακέτων…

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
el: Αδυναμία δημιουργίας αντιγράφου ασφαλείας για τα ακόλουθα αρχεία. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι μπορείτε να τα ανοίξετε.

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
el: Οι ακόλουθοι φάκελοι δεν μπορούν να δημιουργήσουν αντίγραφα ασφαλείας επειδή η εφαρμογή Αντίγραφα ασφαλείας δεν έχει πρόσβαση σε αυτούς:

en: Restoring files…
el: Επαναφορά αρχείων…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
el: Αδυναμία επαναφοράς των ακόλουθων αρχείων. Παρακαλώ βεβαιωθείτε ότι μπορείτε να γράψετε σε αυτά.

note: Error case (unrecognized files)
en: Unrecognized file in storage location: '%s'. Choose an empty folder instead.
el: Μη αναγνωρίσιμο αρχείο στην τοποθεσία αποθήκευσης: '%s'. Επιλέξτε αντίθετα έναν άδειο φάκελο.

en: Could not find storage location ‘%s’.
el: Αδυναμία εύρεσης τοποθεσίας αποθήκευσης «%s».

en: Paused (no network)
el: Σε παύση (χωρίς δίκτυο)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
el: Η τοποθεσία αντιγράφου ασφαλείας είναι πολύ μικρή.

en: Try using a location with at least %s.
el: Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε μια τοποθεσία με τουλάχιστον %s.

en: (Space for two full backups is required.)
el: (Απαιτείται χώρος για δύο πλήρη αντίγραφα ασφαλείας.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
el: Η τοποθεσία αντιγράφου ασφαλείας δεν έχει αρκετό ελεύθερο χώρο. Παρακαλώ ελευθερώστε τουλάχιστον %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
el: Η τοποθεσία αντιγράφου ασφαλείας δεν έχει αρκετό ελεύθερο χώρο. Δοκιμάστε να χρησιμοποιήσετε μια τοποθεσία με τουλάχιστον %s ελεύθερο χώρο.

en: Cleaning up…
el: Εκκαθάριση…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
el: Αποτυχία με άγνωστο σφάλμα.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
el: Κακός κωδικός κρυπτογράφησης.

note: GPG does not expose the true reason in a machine-readable way for duplicity to pass on.  So we try to find out why it failed by looking for the "bad session key" error message that is given if the password was incorrect. Any other error should be presented to the user so they can maybe fix it (bad c
en: No secret key
el: Χωρίς μυστικό κλειδί

en: Bad session key
el: Κακό κλειδί συνεδρίας

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
el: Αδυναμία επαναφοράς «%s»: Δεν βρέθηκε το αρχείο στο αντίγραφο ασφαλείας

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
el: Το υπάρχον αντίγραφο ασφαλείας είναι από έναν υπολογιστή με όνομα %s, αλλά το τρέχον όνομα του υπολογιστή είναι %s. Αν αυτό δεν ήταν αναμενόμενο, θα πρέπει να δημιουργήσετε αντίγραφο ασφαλείας σε διαφορετική τοποθεσία.

en: Unexpected computer name encountered
el: Συναντήθηκε μη αναμενόμενο όνομα υπολογιστή

en: Computer Name Changed
el: Το όνομα υπολογιστή άλλαξε

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
el: Απαγορεύτηκε η πρόσβαση κατά την προσπάθεια δημιουργίας του «%s».

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
el: Απαγορεύτηκε η πρόσβαση κατά την προσπάθεια ανάγνωσης του «%s».

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
el: Απαγορεύτηκε η πρόσβαση κατά την προσπάθεια διαγραφής του «%s».

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
el: Η τοποθεσία αντιγράφου ασφαλείας «%s» δεν υπάρχει.

en: No space left.
el: Δεν υπάρχει χώρος.

en: Error reading file ‘%s’.
el: Σφάλμα κατά την ανάγνωση του αρχείου «%s».

en: Error writing file ‘%s’.
el: Σφάλμα κατά την εγγραφή του αρχείου «%s».

en: No space left in ‘%s’.
el: Δεν υπάρχει χώρος στο «%s».

en: No backup files found
el: Δεν βρέθηκαν αρχεία αντιγράφων ασφαλείας

en: Uploading…
el: Μεταφόρτωση…

en: could not restore test file
el: αδυναμία επαναφοράς αρχείου δοκιμής

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
el: Αδυναμία κατανόησης της έκδοσης duplicity «%s».

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
el: Η εφαρμογή Αντίγραφα ασφαλείας απαιτεί τουλάχιστον έκδοση %d.%d.%.2d του duplicity, αλλά βρέθηκε μόνο η έκδοση %d.%d.%.2d

en: Could not understand duplicity version.
el: Αδυναμία κατανόησης της έκδοσης duplicity.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
el: Αυτή η τοποθεσία αποθήκευσης δεν υποστηρίζεται πλέον. Μπορείτε ακόμα να χρησιμοποιήσετε το duplicity απευθείας για να δημιουργήσετε αντίγραφα ασφαλείας ή να επαναφέρετε τα αρχεία σας.

en: An error occurred while validating your backup: ‘%s’.
el: Προέκυψε σφάλμα κατά την επαλήθευση του αντιγράφου ασφαλείας σας: «%s».

en: The backup might be corrupted.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας ενδέχεται να είναι κατεστραμμένο.

en: Please investigate the problem or start a new, separate backup.
el: Παρακαλώ διερευνήστε το πρόβλημα ή ξεκινήστε ένα νέο, ξεχωριστό αντίγραφο ασφαλείας.

en: The storage location is out of space but busy.
el: Η τοποθεσία αποθήκευσης δεν έχει χώρο αλλά είναι απασχολημένη.

en: Try closing any open file manager windows and try again.
el: Δοκιμάστε να κλείσετε οποιαδήποτε ανοιχτά παράθυρα διαχειριστή αρχείων και δοκιμάστε ξανά.

[ctx: non-Deja-Dup backup]
note: Translators: "external" here means a backup that Deja Dup didn't make
en: external
el: εξωτερικό

en: Could not understand restic version ‘%s’.
el: Αδυναμία κατανόησης της έκδοσης restic «%s».

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
el: Η εφαρμογή Αντίγραφα ασφαλείας απαιτεί τουλάχιστον έκδοση %d.%d.%d του restic, αλλά βρέθηκε μόνο η έκδοση %d.%d.%d

en: Could not understand restic version.
el: Αδυναμία κατανόησης της έκδοσης restic.

en: This storage location is not yet supported.
el: Αυτή η τοποθεσία αποθήκευσης δεν υποστηρίζεται ακόμη.

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας θα ξεκινήσει όταν η λειτουργία εξοικονόμησης ενέργειας δεν είναι πλέον ενεργή.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
el: Το αντίγραφο ασφαλείας θα ξεκινήσει όταν είναι διαθέσιμη μια σύνδεση δικτύου χωρίς μέτρηση.
