deja-dup - en to eo translation catalogue (269 entries)

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
eo: Sekurkopia kontrolilo

en: Schedules backups at regular intervals
eo: Planas sekurkopiojn je regulaj intervaloj

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
eo: Déjà Dup Sekurkopioj

en: Keep your important documents safe from disaster
eo: Teni viajn gravajn dokumentojn sekuraj de katastrofo

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
eo: Déjà Dup estas simpla sekurkopiilo. Ĝi kaŝas la komplikeco de sekurkopiado per la Prava Vojo (ĉifrita, fora, kaj ofta), kaj uzas duplicity kiel motoro.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
eo: Subteno por loka, defora, kaj nuba sekurkopiaj lokoj kiel Google Drive

en: Securely encrypts and compresses your data
eo: Sekure ĉifras kaj densigas viajn datumojn

en: Schedules regular backups
eo: Tempoplanas regularajn sekurkopiojn

en: Integrates well into your GNOME desktop
eo: Integras bone je via GNOME-labortablo

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
eo: Déjà Dup fokusas faciluzeblecon kaj restaŭradon de persona, akcidenta datumperdo. Se vi bezonas programon por sekurkopii vian tutan sistemon, vi eble preferus alian programon.

en: Backups
eo: Sekurkopioj

en: Change your backup settings
eo: Ŝanĝi viajn sekurkopiajn agordojn

en: Back Up
eo: Sekurkopio

en: Folders to save
eo: Konservendaj dosierujoj

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
eo: Ĉi tiu listo de dosierujoj sekurkopiiĝos. Vi povas uzi la valorojn $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, kaj $VIDEOS, ekzemple kiel "$HOME/dosierujo". La valoron $USER oni anstataŭigas per la nomo de la uzanto, ie en la dosiervojo. Vojoj relativas je la hejmdosierujo.

en: Folders to ignore
eo: Malatentigendaj dosierujoj

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
eo: Ĉi tiu listo de dosierujoj sekurkopiiĝos. Vi povas uzi la valorojn $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, kaj $VIDEOS, ekzemple kiel "$HOME/dosierujo". La valoron $USER oni anstataŭigas per la nomo de la uzanto, ie en la dosiervojo. Vojoj relativas je la hejmdosierujo.

en: The last time Déjà Dup was run
eo: La antaŭa okazo kiam Déjà Dup ruliĝis

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
eo: La lasta fojo kiam Déjà Dup ruliĝis sukcese. Ĉi tiu tempo devus esti en la formato ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
eo: La lasta fojo kiam Déjà Dup faris sekurkopion

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
eo: La lasta fojo kiam Déjà Dup sukcese faris sekurkopion. Ĉi tiu tempo devus esti en la formato ISO 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
eo: La antaŭan okazon kiam Déjà Dup restaŭrinta

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
eo: La antaŭa okazo Déjà Dup ruliĝis sukcese. Ĉi tiu tempo devus esti en la formato ISO 8601.

en: Whether to periodically back up
eo: Ĉu sekurkopii periode

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
eo: Ĉu sekurkopii aŭtomate laŭ tempoplano.

en: How often to periodically back up
eo: Kiom ofte sekurkopii

en: The number of days between backups.
eo: La nombro da tagoj inter sekurkopinta.

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
eo: Kiam uzulo ensalutis, la kontroladilo de Déjà Dup kontrolas ĉu ĝi devus demandi pri sekurkopanta. Ĉi tiu funkcio facilagas trovebleco por uzuloj kiu ne konas pri sekurkopii. Ĉi foje povus aŭ 'malvalidigita' por fermi ĉi kontrolo aŭ en ISO 8601 aranĝo.

en: How long to keep backup files
eo: Kiomlonge sekurkopiaj dosieroj konserviĝu

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
eo: Kioma tagoj konserviĝi sekurkopio-dosieroj en la loko de sekurkopio. Valoro de 0 signifas eterne. Ĉi tiu estas minimumo nombro de tagoj; la dosieroj povus konservita pli longa.

en: How long to wait between full backups
eo: Kiom longe atendi inter kompletaj sekurkopioj

en: Type of location to store backup
eo: Tipo de loko por konservi sekurkopion

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
eo: La tipo de sekurkopi-loko. Se ‘auto’, defaŭlto-loko estos elektinta per kiuj lokoj estas disponeblaj.

en: Name
eo: Nomo

en: Icon
eo: Piktogramo

en: The server address
eo: La serviloadreso

en: Debug Information
eo: Sencimigaj informoj

en: _Copy
eo: _Kopii

en: All identifying information has been obscured.
eo: Ĉiujn identigeblajn informojn oni forigis.

[ctx: shortcut window]
en: General
eo: Ĝenerala

[ctx: shortcut window]
en: Show help
eo: Montri helpon

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
eo: Malfermi menuon

[ctx: shortcut window]
en: Quit
eo: Ĉesi

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
eo: Klavkombinoj

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
eo: Foliumante sekurkopiitajn dosierojn

[ctx: shortcut window]
en: Search
eo: Serĉi

[ctx: shortcut window]
en: Go back
eo: Reen

en: Back
eo: Reen

en: Select
eo: Elekti

en: Search
eo: Serĉi

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: Keep your important files safe in a backup.
eo: Tenu viajn gravajn dosierojn sekuraj en sekurkopio.

en: Create My First _Backup
eo: Krei mian unuan _sekurkopion

en: _Restore From a Previous Backup
eo: _Restaŭri el antaŭa sekurkopio

en: Automatic backup
eo: Aŭtomata sekurkopiado

en: Back up _automatically
eo: Sekurkopii _aŭtomate

en: _Back Up Now
eo: _Sekurkopii nun

en: Overview
eo: Superrigardo

en: _Restore
eo: _Restaŭri

en: _Date
eo: _Dato

en: Scanning backup files…
eo: Skanante sekurkopiajn dosierojn…

en: _Retry
eo: _Reprovi

en: _Connect
eo: _Konekti

en: Encryption password needed
eo: Necesas ĉifra pasvorto

en: _Enter Password
eo: _Enigu pasvorton

en: Restore
eo: Restaŭri

en: Con_tinue
eo: _Daŭrigi

en: E_ncryption password
eo: Ĉi_fra pasvorto

en: _Show password
eo: Mo_ntri pasvorton

en: _Remember password
eo: _Memori pasvorton

en: _Preferences
eo: _Agordoj

en: _Keyboard Shortcuts
eo: _Klavkombinoj

en: _Help
eo: _Helpo

en: _About Backups
eo: _Pri Sekurkopioj

en: Select _All
eo: Elekti ĉ_iujn

en: Select _None
eo: Elekti _nenion

en: Storage
eo: Konservejo

en: _Location
eo: _Loko

en: _Keep Backups
eo: _Teni sekurkopiojn

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
eo: La plej malnovajn sekurkopiojn oni tamen forigos se ne disponeblas sufiĉe da spaco, aŭ oni tenos ĝin por tri pluaj monatoj por eviti forigon de rilataj sekurkopioj.

en: Schedule
eo: Tempoplano

en: Back Up _Automatically
eo: Sekurkopii _aŭtomate

en: Automatic Backup _Frequency
eo: _Ofteco de aŭtomataj sekurkopioj

en: Folders to Back Up
eo: Sekurkopiendaj dosierujoj

en: Includes
eo: Inkluzivas

en: Folders to Ignore
eo: Malatentigendaj dosierujoj

en: Excludes
eo: Ekskluzivas

en: Preferences
eo: Agordoj

note: Translators: storage as in "where to store the backup"
en: _Storage Location
eo: Loko de _konservejo

en: _Folder
eo: _Dosierujo

en: _Reset Account Access
eo: _Reagordi aliron de konto

en: _Network Location
eo: _Reta loko

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
eo: Ĉi tiun konservejon oni ne plu subtenas. Vi ankoraŭ povas uzi duplicity rekte por sekurkopii aŭ restaŭri viajn dosierojn.

en: _Choose Folder…
eo: _Elekti dosierujon…

en: Network Locations
eo: Retaj lokoj

note: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Network locations are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
eo: Retaj lokoj konsistas el protokola antaŭfikso, adreso, kaj foje vojo depende je la protokolo. Ekzemple:

en: Available Protocols
eo: Disponeblaj protokoloj

en: Prefix
eo: Antaŭfikso

note: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
eo: ftp:// aŭ ftps://

note: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
eo: sftp:// aŭ ssh://

note: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
eo: dav:// aŭ davs://

en: Co_ntinue
eo: _Daŭrigi

[ctx: verb]
en: _Test
eo: _Testi

en: _Resume Later
eo: _Rekomenci poste

en: _Back
eo: _Reen

en: _Close
eo: _Fermi

en: _Forward
eo: _Antaŭen

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
eo: Sekurkopii

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
eo: _Sekurkopii

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
eo: La sekvajn dosierujojn oni ne povis sekurkopii ĉar Sekurkopioj ne povis atingi ilin:

en: Creating the first backup.  This may take a while.
eo: Kreante la unuan sekuropion. Ĉi tiu povus longdaŭri.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
eo: Kreanta novan sekurkopion por protekti kontraŭ sekurkopio-difektiĝo.  Ci tiu daŭros pli longe ol normale.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
eo: Sekurkopiante:

en: Backup Failed
eo: Sekurkopio malsukcesis

en: Backup Finished
eo: Sekurkopio finis

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
eo: Viaj dosieroj sukcese sekurkopiiĝis kaj testiĝis.

en: Backing Up…
eo: Sekurkopiante…

note: In the unlikely event the user turned on automatic backups but never made a backup, we should tell them if we start up and need to be configured for first time.
en: Backups needs your input to continue
eo: Sekurkopioj bezonas vian enigon por daŭrigi

note: At time of writing, gnome-shell still warns the user on logout even with just a suspend inhibit. So let's avoid annoying the user and just not bother inhibiting for automatic backups at all until that's fixed. https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/issues/3119
en: Backup in progress
eo: Farante sekurkopion

en: Restore From Where?
eo: De kie restaŭri?

en: _Backup location
eo: Sekurkopia loko

en: _Search
eo: _Serĉi

en: Scanning:
eo: Skanante:

en: Scanning…
eo: Skanante…

en: _Details
eo: _Detaloj

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
eo: Por daŭrigi, oni bezonas instali la sekvajn pakojn:

en: _Allow restoring without a password
eo: _Permesi restaŭron sen pasvorto

en: _Password-protect your backup
eo: _Protekti vian sekurkopion per pasvorto

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
eo: Vi bezonos vian pasvorton por restaŭri vian dosieron.  Eble vi ŝatus skribi ĝin ie.

en: Confir_m password
eo: Konfir_mi pasvorton

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
eo: Por kontroli ĉu eblas restaŭrado de viaj dosieroj okaze de krizo, bonvolu enigi vian ĉifran pasvortojn por fari mallongan restaŭran teston.

en: Test every two _months
eo: Testi ĉiuj du _monatoj

en: _Grant Access
eo: _Doni aliron

en: Install Packages
eo: Instali pakojn

en: Summary
eo: Resumo

en: Restore Test
eo: Restaŭra testo

en: Grant Access
eo: Doni aliron

en: Require Password?
eo: Ĉu bezoni pasvorton?

en: Encryption Password Needed
eo: Ĉifra pasvorto necesas

en: Backups needs your encryption password to continue
eo: Sekurkopioj bezonas vian ĉifran pasvorton por daŭrigi

[ctx: verb]
en: _Install
eo: _Instali

en: Backups needs to install packages to continue
eo: Sekurkopioj bezonas instali pakojn por daŭrigi

en: Restore files to _original locations
eo: Restaŭri dosierojn al _originalaj lokoj

en: Restore to _specific folder
eo: Restaŭri al _specifa dosiero

en: Choose destination for restored files
eo: Elekti lokon por restaŭritaj dosieroj

en: Restore _folder
eo: Restaŭri _dosierujon

en: Backups does not have permission to restore the following files:
eo: Sekurkopioj ne havas permeson restaŭri la sekvajn dosierojn:

en: Backup location
eo: Loko de sekurkopio

note: Translators: label for the date from which we are restoring
en: Restore date
eo: Restaŭro-dato

note: Translators: label for the folder into which we putting restored files
en: Restore folder
eo: Restaŭro-dosierujo

en: Checking for Backups…
eo: Kontrolante por sekurkopioj…

en: Restore From When?
eo: De kiam restaŭri?

en: Restore to Where?
eo: Al kie restaŭri?

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
eo: Restaŭrante:

note: If we didn't see any dates...  Must not be any backups on the backend
en: No backups to restore
eo: Neniuj restaŭrendaj sekurkopioj

en: Original location
eo: Originala loko

en: File to restore | Files to restore
eo[0]: Restaŭrenda dosiero
eo[1]: Restaŭrendaj dosieroj

en: Restore Failed
eo: Restaŭro malsukcesis

en: Restore Finished
eo: Restaŭro finis

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
eo: Via dosieroj restaŭris sukcese.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
eo[0]: Via dosiero restaŭris sukcese.
eo[1]: Via dosieroj restaŭris sukcese.

en: Restoring…
eo: Restaŭrante…

en: Restore in progress
eo: Farante restaŭron

en: Cannot back up automatically
eo: Ne eblas sekurkopii aŭtomate

en: Click on items to select them
eo: Alklaku erojn por elekti ilin

en: %u selected | %u selected
eo[0]: %u elektita
eo[1]: %u elektitaj

en: Authentication needed
eo: Aŭtentigo necesas

en: At least three months
eo: Almenaŭ tri monatoj

en: At least six months
eo: Almenaŭ ses monatoj

en: At least a year
eo: Almenaŭ unu jaro

en: Forever
eo: Por ĉiam

en: At least %d day | At least %d days
eo[0]: Almenaŭ %d tago
eo[1]: Almenaŭ %d tagoj

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
eo: Ĉi tiun dosierujon oni ne povis sekurkopii ĉar Sekurkopioj ne povis atingi ĝin.

en: Remove
eo: Forigi

en: Add
eo: Aldoni

en: Choose folders
eo: Elekti dosierujojn

en: _Add
eo: _Aldoni

en: Local Folder
eo: Loka dosierujo

en: Network Server
eo: Reta servilo

en: Rackspace Cloud Files
eo: Rackspace Cloud Dosieroj

en: Choose Folder
eo: Elekti dosierujon

en: _OK
eo: _Bone

en: Daily
eo: Ĉiutage

en: Weekly
eo: Ĉiusemajne

en: Every %d day | Every %d days
eo[0]: Ĉiu %d tago
eo[1]: Ĉiuj %d tagoj

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Next backup is today.
eo: Sekva sekurkopio okazas hodiaŭ.

en: Next backup is tomorrow.
eo: Sekva sekurkopio okazas morgaŭ.

en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
eo[0]: Sekva sekurkopio okazas post %d tago.
eo[1]: Sekva sekurkopio okazas post %d tagoj.

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Last backup was today.
eo: Lasta sekurkopio okazis hodiaŭ.

en: Last backup was yesterday.
eo: Lasta sekurkopio okazis hieraŭ.

en: Last backup was %d day ago. | Last backup was %d days ago.
eo[0]: Lasta sekurkopio okazis antaŭ %d tago.
eo[1]: Lasta sekurkopio okazis antaŭ %d tagoj.

en: No recent backups.
eo: Neniu freŝdata sekurkopio.

en: No backup scheduled.
eo: Neniu sekurkopio estas tempoplanita.

en: _Username
eo: _Uzantonomo

en: _Password
eo: _Pasvorto

en: S_how password
eo: _Montri pasvorton

en: Location not available
eo: Loko ne disponeblas

en: Backups needs your password to continue
eo: Sekurkopioj bezonas vian pasvorton por daŭrigi

en: Connect _anonymously
eo: Konekti _anonime

en: Connect as u_ser
eo: Konekti kiel _uzanto

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
eo: _Domajno

en: Starting scheduled backup
eo: Komencante tempoplanitan sekurkopion

en: Scheduled backup delayed
eo: Prokrastis tempoplanitan sekurkopion

en: Backup completed
eo: Sekurkopio finis

en: Backup finished
eo: Sekurkopio finis

en: But not all files were successfully backed up.
eo: Sed ne ĉiuj dosieroj sukcese sekurkopiiĝis.

en: Backup failed
eo: Sekurkopio malsukcesis

en: Restore failed
eo: Restaŭro malsukcesis

en: Keep your files safe by backing up regularly
eo: Tenu viajn dosierojn sekuraj per ofta sekurkopiado

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
eo: Gravaj dokumentoj, datumoj kaj agordoj povas esti protektataj per konservado en sekurkopion. Okaze de katastrofo vi povos restaŭri ilin el tiu sekurkopio.

en: Don’t Show Again
eo: Ne montri denove

en: Open Backups
eo: Malfermi Sekurkopion

en: Could not display %s
eo: Ne povas montri %s

en: Show version
eo: Montri version

en: Restore given files
eo: Restaŭri elektitajn dosierojn

en: Immediately start a backup
eo: Tuj komenci sekurkopiadon

en: An operation is already in progress
eo: Jam plenumas operacion

en: Please list files to restore
eo: Bonvolu listigi restaŭrendajn dosierojn

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
eo: %1$s sur %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
eo: Sekurkopioj komencas kiam oni konektas %s.

en: Storage location not available
eo: Konserveja loko nedisponeblas

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
eo: Atendante por konektado de ‘%s’…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
eo: Sekurkopiado komencos kiam reta konekto disponeblos.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
eo: %s sur Google Drive

en: Could not log into Google servers.
eo: Ne povis saluti je Google-serviloj.

en: Google credentials for Déjà Dup
eo: Google-salutiloj por Déjà Dup

en: You first need to allow Backups to access your Google account.
eo: Unue donu al Sekurkopioj permeson atingi vian Google-konton.

en: The network server is not available
eo: La reta servilo nedisponeblas

en: Waiting for a network connection…
eo: Atendas por reta konekto…

en: Could not mount storage location.
eo: Ne eblis surmeti konservejan lokon.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
eo: Samba reta loko devas inkluzivi kaj la gatignomon kaj la dividejnomon.

en: Access Granted
eo: Donis aliron

en: Backups will now continue. You can close this page.
eo: Sekurkopioj nun daŭrigos. Vi povas fermi ĉi tiun paĝon.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
eo: Hejmo (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
eo: Hejmo

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
eo: Rubujo

en: Backup encryption password
eo: Sekurkopii ĉifrado-pasvorton

en: Make sure Backups has permission to run in the background in Settings → Applications → Backups and try again.
eo: Certigu ke Sekurkopioj permesas ruli fone en Agordoj → Aplikaĵoj → Sekurkopioj, kaj provu denove.

en: Backing up…
eo: Sekurkopiante…

en: Checking for backups…
eo: Kontrolante por sekurkopioj…

en: Listing files…
eo: Listigante dosierojn…

en: Preparing…
eo: Preparante…

en: Verifying backup…
eo: Kontrolante sekurkopion…

en: Restoring files…
eo: Restaŭrante dosierojn…

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
eo: Ŝajnes ke via sekurkopio difektiĝis.  Vi devus forigi la sekurkopion kaj provi denove.

en: Paused (no network)
eo: Paŭzigita (neniu reto)

note: Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small. Try using one with at least %s.
eo: Sekurkopia loko tro malgrandas. Uzu lokon kun malpleje %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using one with at least %s.
eo: Sekurkopia loko ne havas sufiĉe da spaco. Uzu lokon kun malpleje %s.

en: Cleaning up…
eo: Purigante…

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't make it into the backup because we couldn't read them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
eo: Ne eblis sekurkopii la sekvajn dosierojn.  Bonvolu certigi ke ili estas malfermeblaj.

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't actually restore because we couldn't write to them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
eo: Ne eblis restaŭri la sekvajn dosierojn. Bonvolu certigi ke ili estas skribeblaj.

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
eo: Malsukcesis per nekonata eraro.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
eo: Malbona ĉifra pasvorto.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
eo: Ne eblis restaŭri ‘%s’: Dosiero ne trovita en sekurkopio

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
eo: La ekzistanta sekurkopio estas de komputilo nomita %s, sed la nomo de la nuna komputilo estas %s. Se oni ne atendas ĉi tion, vi devus sekurkopii al alia loko.

en: Computer name changed
eo: Komputila nomo ŝanĝis

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
eo: Permeso neis kiam oni provis krei ‘%s’.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
eo: Permeso neis kiam oni provis legi ‘%s’.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
eo: Permeso neis kiam oni provis forigi ‘%s’.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
eo: Loko de sekurkopio ‘%s’ ne ekzistas.

en: No space left.
eo: Restas neniu spaco.

en: Error reading file ‘%s’.
eo: Eraro dum legado de dosiero ‘%s’.

en: Error writing file ‘%s’.
eo: Eraro dum skribado de dosiero ‘%s’.

en: No space left in ‘%s’.
eo: Restas neniu spaco en ‘%s’.

en: No backup files found
eo: Neniu sekurkopio-dosieroj trovita

en: Uploading…
eo: Alŝutante…

en: Could not understand duplicity version.
eo: Ne komprenis duplicity-version.

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
eo: Ne komprenis duplicity-version ‘%s’.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
eo: Sekurkopioj bezonas almenaŭ version %d.%d.%.2d de duplicity, sed trovis version %d.%d.%.2d
