deja-dup - en to uz translation catalogue (299 entries)

en: Cannot back up automatically
uz: Avtomatik zaxira nusxasini yaratib boʻlmaydi

[ctx: noun]
en: Search
uz: Qidiruv

en: Files
uz: Fayllar

en: Back Up _Automatically
uz: Avtomatik ravishda zaxiralash

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today
uz: Keyingi zaxiralash bugun

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today
uz: Keyingi zaxiralash bugun boʻlar edi

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow
uz: Keyingi zaxiralash ertaga

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow
uz: Keyingi zaxiralash ertaga boʻladi

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now | Next backup is %d days from now
uz[0]: Keyingi zaxiralash bugundan boshlab %d kundan keyin

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now | Next backup would be %d days from now
uz[0]: Keyingi zaxiralash bugundan boshlab %d kundan keyin boʻladi

en: At least three months
uz: Kamida uch oy

en: At least six months
uz: Kamida olti oy

en: At least a year
uz: Kamida bir yil

en: Forever
uz: Abadiy

en: At least %d day | At least %d days
uz[0]: Kamida %d kun

en: Reset All Folders?
uz: Hamma jildlarni qayta tiklash?

en: All changes to backed up and ignored folders will be lost.
uz: Zaxiralangan va eʻtiborsiz qoldirilgan jildlardagi barcha oʻzgarishlar o‘chib ketadi.

en: _Cancel
uz: Bekor qilish

en: Rese_t
uz: Qayta tiklash

note: Keep this list of rules in sync with OperationBackup's filter on include/excludes.
en: This folder cannot be backed up because it is a network folder.
uz: Bu jild tarmoq jildi bo‘lgani uchun uni zaxiralash imkonsiz.

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
uz: Bu jildni zaxiralab bo‘lmaydi, chunki zaxiralar unga kirish huquqiga ega emas.

en: Local Folder
uz: Mahalliy jild

en: Network Server
uz: Tarmoq Serveri

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
uz: Google Cloud xotirasi

en: Rackspace Cloud Files
uz: Rackspace Cloud fayllari

en: Daily
uz: Kunlik

en: Weekly
uz: Haftalik

en: Every %d day | Every %d days
uz[0]: Har %d kun

en: Use _Restic for new backups
uz: Yangi zaxiralar uchun Restic ishlating

en: File
uz: Jild

en: Link
uz: Havola

en: Folder
uz: Jild

en: Choose Folder
uz: Jildni tanlang

en: Starting scheduled backup
uz: Rejalashtirilgan zaxiralash boshlanmoqda

en: Scheduled backup delayed
uz: Rejalashtirilgan zaxiralash kechiktirildi

en: Keep your files safe by backing up regularly
uz: Doimiy ravishda zaxira nusxasini yaratish orqali fayllaringizni xavfsiz saqlang

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
uz: Muhim hujjatlar, maʼlumotlar va sozlamalar ularni zaxirada saqlash orqali himoyalanishi mumkin. Agar falokat yuz bergan boʻlsa, siz ularni zaxiradan tiklashingiz mumkin.

en: Don’t Show Again
uz: Qayta koʻrsatma

en: Open Backups
uz: Zaxiralarni ochish

en: Failed to start backup; there's already an ongoing operation
uz: Zaxirani ishga tushirib bo‘lmadi; allaqachon davom etayotgan operatsiya bor

en: Failed to restore; there's already an ongoing operation
uz: Tiklanmadi; allaqachon davom etayotgan operatsiya bor

en: There's already an ongoing operation
uz: Allaqachon davom etayotgan operatsiya bor

en: Failed to Open URL
uz: URL ochilmadi

en: Backup completed
uz: Zaxiralash tugatildi

en: But not all files were successfully backed up
uz: Ammo hamma fayllar ham muvaffaqiyatli zaxiralanmadi

en: Restore completed
uz: Qayta tiklash yakunlandi

en: But not all files were successfully restored
uz: Ammo hamma fayllar ham muvaffaqiyatli tiklanmadi

en: Backup in progress
uz: Zaxira jarayoni davom etmoqda

en: Restore in progress
uz: Tiklash jarayoni davom etmoqda

note: Note: keep this language in sync with notification sent from OperationLauncher
en: Backup completed, but not all files were successfully backed up
uz: Zaxiralash yakunlandi, lekin hamma fayllar ham muvaffaqiyatli zaxiralanmadi

en: Restore completed, but not all files were successfully restored
uz: Tiklash yakunlandi, lekin hamma fayllar ham muvaffaqiyatli tiklanmadi

en: _Details
uz: Tafsilotlar

en: _Close
uz: Yopish

en: _Pause
uz: Pauza

en: _Stop
uz: Toʻxtatish

en: Failed to back up
uz: Zaxiralash amalga oshmadi

en: Failed to list files
uz: Fayllar ro‘yxati tuzilmadi

en: Failed to restore
uz: Qayta tiklash amalga oshmadi

en: E_ncryption password
uz: Maxfiy kalitni shifrlash

en: _Enter Password…
uz: Maxfiy kalitni kiriting…

en: Wrong encryption password, try again
uz: Maxfiy kalit notoʻgʻri shifrlandi, qayta urining

en: Wrong Encryption Password
uz: Noto‘g‘ri shifrlanish maxfiy soʻzi

en: Try again.
uz: Qayta urinib koʻring.

en: Encryption setup needed
uz: Shifrlashni sozlash zarur

en: Require Password?
uz: Maxfiy soʻzni talab qilish?

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
uz: Fayllarni tiklash uchun maxfiy soʻz kerak bo‘ladi. Balki yozib olmoqchidirsiz.

en: Encryption password needed
uz: Shifrlanish maxfiy soʻzi kerak

en: Encryption Password Needed
uz: Shifrlanish maxfiy soʻzi kerak

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
uz: Favqulodda holatlarda fayllarni tiklay olishingizni tekshirish uchun iltimos qisqa tiklash testini olib borgani shifrlash maxfiy soʻzingizni qayta kiriting.

en: Enter Password
uz: Maxfiy soʻzni kiriting

en: Authentication needed
uz: Tasdiqlash talab etiladi

en: _Connect…
uz: Ulanish…

en: Co_ntinue
uz: Davom etish

en: Automatic backups disabled
uz: Avtomatik ravishda zaxiralash oʻchirilgan

en: None
uz: Hech narsa

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
uz: Bugun

en: Yesterday
uz: Kecha

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
uz[0]: %d kun oldin

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
uz: Hech narsa

en: _Remember password
uz: Maxfiy soʻzni eslab qolish

en: Cannot remember password
uz: Maxfiy soʻzni eslay olmadi

en: Your desktop session does not support saving passwords.
uz: Desktop seansingiz parollarni saqlashni quvvatlamaydi.

en: Try closing any open file manager windows and trying again.
uz: Ochiq fayl boshqaruvchisi oynalarini yopib, qaytadan urinib ko‘ring.

en: Failed to Open Backup
uz: Zaxiralashni ochib bo‘lmadi

en: _OK
uz: Hop

en: Show version
uz: Versiyani koʻsatish

en: Immediately start a backup
uz: Darhol zaxiralashni boshlash

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
uz: Déjà Dup Zaxiralari

en: Backups
uz: Zaxiralar

en: Protect yourself from data loss
uz: Ma’lumotlar yo‘qolishidan himoyalaning

note: These keywords are used when searching for applications in dashes, etc. Keep the English keywords and add your own keywords in your language, separated by semicolons.
en: déjà;deja;dup;archive;archiving;backup;backups;back up;
uz: déjà;deja;dup;arxiv;arxivlash;zaxira;zaxiralar;zaxiralash;

en: Back Up
uz: Zaxiralash

en: Folders to save
uz: Saqlash uchun jildlar

en: Folders to ignore
uz: Eʼtiborga olinmaydigan jildlar

en: The last time Déjà Dup was run
uz: Déjà Dup oxirgi marta ishlagan vaqt

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
uz: Déjà Dup oxirgi marta muvaffaqiyatli ishlagan vaqt. Bu vaqt ISO 8601 formatda boʻlishi kerak.

en: The last time Déjà Dup backed up
uz: Déjà Dup oxirgi marta zaxiralagan vaqt

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
uz: Déjà Dup oxirgi marta muvaffaqiyatli zaxiralagan vaqt. Bu vaqt ISO 8601 formatda boʻlishi kerak.

en: The last time Déjà Dup restored
uz: Deja Dup oxirgi marta tiklandi

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
uz: Oxirgi marta Déja Dup tiklashni muvaffaqiyatli yakunladi. Bu vaqt ISO 8601 formatida bo'lishi kerak.

en: Whether to periodically back up
uz: Vaqti-vaqti bilan zaxira nusxasini qanchalik tez-tez bajarish kerak

en: How often to periodically back up
uz: Vaqti-vaqti bilan zaxira nusxasini qanchalik tez-tez bajarish kerak

en: The number of days between backups.
uz: Zaxira olishlar orasidagi kunlar.

note: Translators: This tracks the most recent time the user flipped the "automatic backups" switch
en: When automatic backups were enabled
uz: Avtomatik ravishda zaxiralash oʻchirilgan

en: This time should be in ISO 8601 format.
uz: Bu vaqt ISO 8601 formatida bo‘lishi lozim.

en: How long to keep backup files
uz: Zaxira fayllarini qachongacha saqlash lozim

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
uz: Zahira fayllarini zahiralash manzilida saqlashning kunlarda ko‘rsatilgan soni. 0 qiymati doimiy maʼnosini bildiradi. Bu kunlarning eng kam sonidir, fayllar uzoqroq muddat saqlanishi mumkin.

en: How long to wait between full backups
uz: Zaxira fayllarini qachongacha saqlash lozim

en: Type of location to store backup
uz: Zaxiralarni saqlash manzilini kiriting

en: The folder where backups are stored
uz: Ushbu jildlar har doim eʻtiborsiz qoldiriladi

en: The server address
uz: Server manzili

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses Restic behind the scenes.
uz: Déjà Dup bu oddiy zaxiralash asbobi. U toʻgʻri yoʻlni zaxiralashning murakkabligini yashiradi (shifrlangan, saytdan tashqari va muntazam) va sahna ortida Resticdan foydalanadi.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
uz: Google Drive kabi mahalliy, masofaviy yoki bulutli zaxira manzillarini qoʻllab-quvvatlaydi

en: Securely encrypts and compresses your data
uz: Maʼlumotlaringizni xavfsiz shifrlaydi va siqadi

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
uz: Bosqichma-bosqich zaxiralanadi, bu sizga har qanday maxsus zaxiradan tiklash imkonini beradi

en: Schedules regular backups
uz: Odatiy zaxiralashni rejalashtiradi

en: Integrates well into your GNOME desktop
uz: GNOME ish stolingizga yaxshi integratsiyalashadi

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
uz: Déjà Dup foydalanish qulayligi va shaxsiy, tasodifiy yoʻqotilgan maʼlumotlarni tiklashga qaratilgan. Agar sizga tizimning toʻliq zaxira nusxasi yoki arxiv dasturi kerak boʻlsa, boshqa zaxira ilovalarini afzal koʻrishingiz mumkin.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
uz: Fayllaringizni avtomatik ravishda zaxiralang - uni oʻrnating va unuting

en: Restoring is a breeze — choose a backup and then copy files out using your file manager
uz: Qayta tiklash juda oson — zaxira nusxasini tanlang va keyin fayl boshqaruvchisi yordamida fayllardan nusxa oling

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
uz: Bulutga, tarmoq serveriga yoki mahalliy diskga zaxiralang

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
uz: Qaysi jildlarni kiritishni tanlash orqali zaxirangizni nazorat qiling

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
uz: Zaxira Monitori

en: Schedules backups at regular intervals
uz: Vaqti-vaqti bilan zaxiralashni rejalashtiradi

en: Folder is Empty
uz: Jild boʻsh

en: No Results Found
uz: Hech qanday natija topilmadi

en: Try a different search
uz: Boshqa qidiruvni sinab koʻring

en: Location
uz: Manzil

en: Add I_gnored Folder…
uz: Eʼtiborsiz jildni qoʻshish…

en: Folders to Ignore
uz: Eʻtiborsiz qoldiriladigan jildlar

en: These folders are always ignored:
uz: Ushbu jildlar har doim eʻtiborsiz qoldiriladi:

en: Folders
uz: Jildlar

en: Re_set All Folders…
uz: Hamma jildlarni qayta tiklash…

en: Remove
uz: Oʻchirish

en: Add Backed _Up Folder…
uz: Zaxiralangan jildlarni qoʻshish…

en: Folders to Back Up
uz: Zaxiralanadigan jildlar

en: _Folder
uz: Jild

en: _Reset Account Access
uz: Hisob ruxsatini tiklash

en: Ser_ver Address
uz: Server manzili

en: _Remote
uz: Masofaviy

en: Rclone is an advanced cloud storage tool. Read <a href="https://rclone.org/">its documentation</a> for how to configure a remote.
uz: Rclone - bulutli saqlashning takomillashgan vositasi. Pultni sozlash uchun <a href="https://rclone.org/">hujjatlari</a> bilan tanishing.

en: _Reset Config Encryption Password
uz: Konfiguratsiya shifrlash maxfiy soʻzini qayta tiklash

en: _Location
uz: Manzil

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
uz: Zaxiralash

en: New Backup
uz: Yangi zaxira

en: Storage
uz: Xotira

en: Help
uz: Yordam

en: Schedule
uz: Jadval

en: Automatic Backup _Frequency
uz: Avtomatik zaxiralash tezligi

en: _Keep Backups
uz: Zaxiralarni saqlash

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
uz: Aloqador zaxiralarni o‘chirib tashlamaslik uchun joy kam bo‘lsa yoki uch oygacha saqlangan boʻlsa, eng eski zaxiralar avvalroq o‘chirib tashlanadi.

en: _Schedule
uz: Jadval

en: _Folders
uz: Jildlar

en: Storage _Location
uz: Xotira manzili

en: Bro_wse Backups
uz: Zaxiralarni koʻrib chiqish

en: _Back Up Now
uz: Hozir zaxiralash

en: _Password-protect your backup
uz: Maxfiy soʻz-zaxirangizni himoyalash

en: Confir_m password
uz: Maxfiy soʻzni tasdiqlang

en: Test every two _months
uz: Har ikki oyda sinovdan oʻtkazing

en: Con_tinue
uz: Davom etish

en: Main Menu
uz: Asosiy menyu

en: _Select All
uz: Barchasini tanlash

en: _Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlari

en: _Help
uz: Yordam

en: _About Déjà Dup Backups
uz: Déjà Dup zaxiralari haqida

en: Most Recent Backup
uz: Eng soʻnggi zaxira

[ctx: verb]
en: _Search
uz: Qidiruv

en: Restore From Where?
uz: Qayerdan qayta tiklansin?

en: _Restore
uz: Qayta tiklash

en: Restore to Where?
uz: Qayerga qayta tiklansin?

en: Restore files to their _original locations
uz: Fayllarni asl joylariga tiklash

en: Restore files to a _specific folder
uz: Fayllarni maxsus jildga qayta tiklash

en: Backups does not have permission to restore the following files:
uz: Zaxiralar quyidagi fayllarni qayta tiklash ruxsatiga ega emas:

en: Up
uz: Yuqori

en: _Restore…
uz: Qayta tiklash…

en: Search
uz: Qidiruv

en: Server Addresses
uz: Server manzillari

note: Translators: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
uz: Server manzillari protokol prefiksi, manzil va baʻzan protokolga bogʻliq boʻlgan yo'ldan tashkil topgan. Misollar:

en: Available Protocols
uz: Mavjud boʻlgan protokollar

en: File Transfer Protocol
uz: Fayl uzatish protokoli

en: Network File System
uz: Tarmoq fayl tizimi

en: SSH File Transfer Protocol
uz: SSH fayl uzatish protokoli

en: Prefix
uz: Prefiks

note: Translators: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
uz: ftp:// yoki ftps://

note: Translators: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
uz: sftp:// yoki ssh://

note: Translators: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
uz: dav:// yoki davs://

en: No Backups Found
uz: Zaxiralar topilmadi

en: This storage location is empty
uz: Bu saqlash manzili boʻsh

en: Create Your First _Backup…
uz: Birinchi zaxirangizni yarating…

en: _Restore From a Previous Backup…
uz: Oldingi zaxiradan tiklash…

[ctx: shortcut window]
en: General
uz: Umumiy

[ctx: shortcut window]
en: Show help
uz: Yordam koʻrsatish

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
uz: Menyu ochish

[ctx: shortcut window]
en: Quit
uz: Chiqish

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
uz: Klaviatura yorliqlari

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
uz: Zaxiralangan Fayllarni koʻrib chiqish

[ctx: shortcut window]
en: Search
uz: Qidiruv

[ctx: shortcut window]
en: Go up
uz: Yuqoriga chiqish

[ctx: shortcut window]
en: Select all
uz: Barchasini tanlash

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive. translators: this is "folder-name on server-host"
en: %1$s on %2$s
uz: %1$s %2$sʼda

en: Backup will begin when %s is connected.
uz: Zaxiralash %s ulanganida boshlanadi.

en: Storage location not available
uz: Saqlash manzili mavjud emas

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
uz: ‘%s’ ulanishi kutilmoqda…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
uz: Zaxiralash tarmoq ulanishi mavjud boʻlganida boshlanadi.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
uz: %s Google Driveda

en: This folder cannot be used as a storage location because Backups does not have access to it.
uz: Bu jildni saqlash joyi sifatida ishlatib bo‘lmaydi, chunki Zaxiralar dasturi unga kirish huquqiga ega emas.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
uz: %s Microsoft OneDriveda

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
uz: Microsoft OneDriveʼni jild bilan taminlashingiz kerak.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
uz: %s serverlariga kirib boʻlmadi.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
uz: Déjà Dup uchun %s hisob maʼlumotlari

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Access to your %s account is required
uz: %s hisobingizga ruxsat talab qilinadi

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Grant Access to %s
uz: %sʼga ruxsat berish

note: Translators: %s is a folder.
en: %s with Rclone
uz: %s Rclone bilan

en: An Rclone remote needs to be set.
uz: Rclone masofaviy ulanishini sozlash kerak.

en: Rclone config encryption password
uz: Rclone konfiguratsiyasi uchun shifrlanish maxfiy soʻzi

en: Your Rclone config file is encrypted. Please provide its password.
uz: Sizning Rclone konfiguratsiya faylingiz shifrlanadi. Iltimos uning maxfiy soʻzini kiriting.

en: Rclone Config Encryption _Password
uz: Rclone konfiguratsiyasi shifrlanish maxfiy soʻzi

en: Wrong Rclone config encryption password. Try again.
uz: Xato Rclone konfiguratsiya shifrlanish maxfiy soʻzi. Qayta urinib koʻring.

en: Rclone remote '%s' needs to be configured in Rclone first.
uz: Rcloneda oldin Rclone masofaviy ʻ%sʻ sozlanishi kerak.

en: The network server is not available
uz: Tarmoq serveri ishlamayapti

en: You must first install FUSE support for GVfs, likely provided by the gvfs-fuse package. Then log out, log back in, and try again.
uz: Avval GVfs uchun FUSE qo‘llab-quvvatlovini o‘rnatishingiz kerak, katta ehtimol bilan gvfs-fuse paketi tomonidan taqdim etiladi. Keyin hisobingizdan chiqing, qayta kiring va qayta urining.

en: Waiting for a network connection…
uz: Tarmoqqa ulanish kutilmoqda…

en: Could not mount storage location.
uz: Saqlash joyini oʻrnatib boʻlmadi.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
uz: Serverning tarmoq joylashuvi xotira manzili afzalliklarida ko'rsatilishi kerak.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
uz: Serverning ʻ%sʻ tarmoq joylashuvi tarmoq manziliga o‘xshamaydi.

en: ‘%s’ does not appear to be a network location.
uz: ‘%s’ tarmoq manzili emas.

note: This means that we either couldn't talk to the gvfs daemon or the specific backend we need isn't installed - for whatever reason, the real scheme isn't being used and a path like the following is being used instead: file:///home/xxx/ftp:/example.com/
en: You must first install a gvfs backend that can connect to ‘%s’ network locations.
uz: Avval ‘%s’ tarmoq manzillariga ulanishi mumkin bo‘lgan gvfs backendni o‘rnatishingiz kerak.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
uz: Samba tarmogʻining joylashuvi ham host nomini, ham ulashish nomini oʻz ichiga olishi kerak.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
uz: Uy (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
uz: Uy

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
uz: Chiqindi

en: Backup encryption password
uz: Zaxira shifrlash paroli

en: Make sure Backups has permission to run in the background in your desktop session’s settings and try again.
uz: Ish stoli seansi sozlamalarida Zaxira nusxalari fonda ishlashga ruxsati borligiga ishonch hosil qiling va qayta urinib ko‘ring.

note: no portal support :(
en: Your desktop session does not support automatically starting Flatpak apps.
uz: Ish stoli seansi Flatpak ilovalarini avtomatik ishga tushirishni qo‘llab-quvvatlamaydi.

en: The fusermount command is required, but was not found. Please install FUSE.
uz: Fusermount buyrug'i talab qilinadi, lekin topilmadi. Iltimos, FUSEʼni oʻrnating.

en: Backing up…
uz: Zaxiralash…

en: Restoring…
uz: Qayta tiklanmoqda…

en: Checking for backups…
uz: Zaxiralar tekshirilmoqda…

en: Listing files…
uz: Fayllarni listlash…

en: Verifying backup…
uz: Zaxiralar tasdiqlanmoqda…

en: Preparing…
uz: Tayyorlanmoqda…

en: Custom tool setup failed.
uz: Maxsus asbob sozlanmadi.

en: Once granted, Backups will automatically continue
uz: Ruxsat berilgandan soʻng, zaxiralash avtomatik ravishda davom etadi

en: Note that you will have to grant access every time because your desktop session does not support saving credentials
uz: Esda tutingki, siz har safar ruxsat berishingiz kerak boʻladi, chunki ish stoli seansi hisob maʼlumotlarini saqlashni qoʻllab-quvvatlamaydi

en: _Grant Access…
uz: Ruxsat berish…

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
uz: Davom etish uchun quyidagi paketlarni oʻrnatish kerak:

en: Required packages need to be installed.
uz: Talab qilingan paketlar oʻrnatilishi kerak.

en: Required Packages
uz: Talab qilingan paketlar

[ctx: verb]
en: _Install
uz: Oʻrnatish

en: Installing packages…
uz: Paketlarni oʻrnatish…

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
uz: Quyidagi fayllardan zaxira yaratib bo‘lmadi. Iltimos, ularni ochishingiz mumkinligiga ishonch hosil qiling.

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
uz: Quyidagi papkalarni zaxiralab bo‘lmaydi, chunki Zaxiralar dasturi ularga kirish huquqiga ega emas:

en: Restoring files…
uz: Fayllarni qayta tiklash…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
uz: Quyidagi fayllarni qayta tiklab boʻlmadi. Iltimos, ularga yozishingiz mumkinligiga ishonch hosil qiling.

note: Translators: '%s' is a backup tool name like Restic or Borg
en: %s backups are not supported in this release. Try using another storage location.
uz: Bu versiyada %s zaxiralar qo‘llab-quvvatlanmaydi. Boshqa saqlash manzilidan foydalanishga harakat qiling.

note: Error case (unrecognized files)
en: Unrecognized file in storage location: '%s'. Choose an empty folder instead.
uz: Saqlash joyidagi noma'lum fayl: ʻ%sʻ. Buning o'rniga bo'sh jildni tanlang.

en: Paused (no network)
uz: Pauzaga qoʻyildi (tarmoq yoʻq)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
uz: Zaxira joylashuvi juda kichik.

en: Try using a location with at least %s.
uz: Kamida %s boʻlgan joylashuvdan foydalanib koʻring.

en: (Space for two full backups is required.)
uz: (Ikkita toʻliq zaxira uchun boʻsh joy kerak.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
uz: Zaxira joylashuvida boʻsh joy yetarli emas. Iltimos, kamida %s joy bo‘shating.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
uz: Zaxira joylashuvida boʻsh joy yetarli emas. Kamida %s boʻsh joylashuvdan foydalanib koʻring.

en: Cleaning up…
uz: Tozalanmoqda…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
uz: Nomaʻlum xatolik bilan xatolik yuz berdi.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
uz: Yomon shifrlash maxfiy soʻzi.

note: GPG does not expose the true reason in a machine-readable way for duplicity to pass on.  So we try to find out why it failed by looking for the "bad session key" error message that is given if the password was incorrect. Any other error should be presented to the user so they can maybe fix it (bad c
en: No secret key
uz: Maxfiy kalit yoʻq

en: Bad session key
uz: Yomon seans kalit

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
uz: ‘%s’ tiklab boʻlmadi. Fayl zaxirada topilmadi

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
uz: Mavjud zaxira nusxasi %s nomli kompyuterga tegishli, ammo hozirgi kompyuterning nomi %s. Agar bu kutilmagan boʻlsa, zaxira nusxasini boshqa joyga saqlashingiz kerak.

en: Unexpected computer name encountered
uz: Kutilmagan kompyuter nomi topildi

en: Computer Name Changed
uz: Kompyuter nomi oʻzgartirildi

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
uz: ‘%s’ yaratish payti ruxsat berilmadi.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
uz: ‘%s’ oʻqish payti ruxsat berilmadi.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
uz: ‘%s’ oʻchirish payti ruxsat berilmadi.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
uz: Zaxira manzili ‘%s’ mavjud emas.

en: No space left.
uz: Joy qolmadi.

en: Error reading file ‘%s’.
uz: ‘%s’ faylini oʻqishda xatolik.

en: Error writing file ‘%s’.
uz: ‘%s’ faylini yozishda xatolik.

en: No space left in ‘%s’.
uz: ‘%s’ joy qolmadi.

en: No backup files found
uz: Hech qanday zaxira fayllari topilmadi

en: Uploading…
uz: Yuklanmoqda…

en: could not restore test file
uz: sinov faylini qayta tiklab boʻlmadi

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
uz: ‘%s’ versiyasining takrorlanishini tushunib boʻlmadi.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
uz: Zaxira nusxalari kamida %d.%d.%.2d versiyasini talab qiladi, ammo faqat %d.%d.%.2d versiyasi topildi

en: Could not understand duplicity version.
uz: Takrorlangan versiyani tushunib boʻlmadi.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
uz: Bu saqlash joyi endi qoʻllab-quvvatlanmaydi. Siz hali ham fayllaringizni zaxiralash yoki tiklash uchun dublikatdan toʻgʻridan-to‘g‘ri foydalanishingiz mumkin.

en: An error occurred while validating your backup: ‘%s’.
uz: Zaxirangizni tasdiqlashda xatolik yuz berdi: ’%s’.

en: The backup might be corrupted.
uz: Zaxira buzilgan boʻlishi mumkin.

en: Please investigate the problem or start a new, separate backup.
uz: Muammoni tekshiring yoki yangi, alohida zaxiralashni boshlang.

en: Could not find storage location ‘%s’.
uz: ’%s’ xotirasi joylashuvi topilmadi.

en: The storage location is out of space but busy.
uz: Xotirada joy yetarli emas, lekin band.

en: Try closing any open file manager windows and try again.
uz: Ochiq fayl menejeri oynalarini yopib koʻring va qayta urining.

[ctx: non-Deja-Dup backup]
note: Translators: "external" here means a backup that Deja Dup didn't make
en: external
uz: tashqi

en: Could not understand restic version ‘%s’.
uz: Restikni ‘%s’ versiyasini tushunib bo‘lmadi.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
uz: Zaxiralash kamida %d.%d.%d versiyadagi restik talab qiladi, lekin faqat %d.%d.%d versiyasi topildi

en: Could not understand restic version.
uz: Restikni versiyasini tushunib bo‘lmadi.

en: This storage location is not yet supported.
uz: Bu saqlash joyi hali qoʻllab-quvvatlanmaydi.

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
uz: Quvvat tejash rejimi faol emasligida zaxiralash boshlanadi.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
uz: Hisoblanmagan tarmoq aloqasi mavjudligida zaxiralash boshlanadi.
