deja-dup - en to sr translation catalogue (342 entries)

en: Cannot back up automatically
sr: Не могу сам да направим резерву

[ctx: noun]
en: Search
sr: Претрага

en: Files
sr: Датотеке

en: Back Up _Automatically
sr: С_ам направи резерву

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today
sr: Следећа резерва је данас

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today
sr: Следећа резерва би била данас

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow
sr: Следећа резерва је сутра

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow
sr: Следећа резерва би била сутра

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now | Next backup is %d days from now
sr[0]: Следећа резерва је за %d дан
sr[1]: Следећа резерва је за %d дана
sr[2]: Следећа резерва је за %d дана
sr[3]: Следећа резерва је за %d дан

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now | Next backup would be %d days from now
sr[0]: Следећа резерва би била за %d дан
sr[1]: Следећа резерва би била за %d дана
sr[2]: Следећа резерва би била за %d дана
sr[3]: Следећа резерва би била за %d дан

en: At least three months
sr: Најмање три месеца

en: At least six months
sr: Најмање шест месеци

en: At least a year
sr: Најмање једну годину

en: Forever
sr: Заувек

en: At least %d day | At least %d days
sr[0]: Најмање %d дан
sr[1]: Најмање %d дана
sr[2]: Најмање %d дана
sr[3]: Најмање %d дан

en: Reset All Folders?
sr: Вратити све фасцикле?

en: All changes to backed up and ignored folders will be lost.
sr: Све измене у фасциклама за резерву и занемареним фасциклама ће бити изгубљене.

en: _Cancel
sr: От_кажи

en: Rese_t
sr: Поново пос_тави

[ctx: scanning a folder for its disk usage]
en: Scanning…
sr: Скенирам…

note: Keep this list of rules in sync with OperationBackup's filter on include/excludes.
en: This folder cannot be backed up because it is a network folder.
sr: Ова фасцикла не може бити у резерви јер је мрежна фасцикла.

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
sr: За ову фасциклу се не може направити резерва јер програм не може да јој приступи.

en: This folder does not exist.
sr: Ова фасцикла не постоји.

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
sr: Гугл диск

en: Microsoft OneDrive
sr: Мајкрософт „OneDrive“

en: Rclone
sr: Р-клон

en: Local Folder
sr: Месна фасцикла

en: Network Server
sr: Мрежни сервер

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
sr: Гуглов смештајни облак

en: OpenStack Swift
sr: Свифт Отвореног спремника

en: Rackspace Cloud Files
sr: Облак датотека Ракспејса

en: Amazon S3
sr: Амазон С3

en: Daily
sr: Дневно

en: Weekly
sr: Недељно

en: Every %d day | Every %d days
sr[0]: Сваког %d дана
sr[1]: Свака %d дана
sr[2]: Сваких %d дана
sr[3]: Сваког %d дана

en: Use _Restic for new backups
sr: Користи _Рестик за нове резерве

en: File
sr: Датотека

en: Link
sr: Веза

en: Folder
sr: Фасцикла

en: Choose Folder
sr: Изаберите фасциклу

en: Starting scheduled backup
sr: Покрећем заказано прављење резерве

en: Scheduled backup delayed
sr: Заказано прављење резерве је одложено

en: Keep your files safe by backing up regularly
sr: Очувајте ваше датотеке редовним прављењем резерви

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
sr: Важни документи, подаци, и подешавања могу бити заштићени чувањем у резервама. У случају несреће, бићете у могућности да их спасите из тих резерви.

en: Don’t Show Again
sr: Не приказуј поново

en: Open Backups
sr: Отвори Безбедни сеф

en: Failed to start backup; there's already an ongoing operation
sr: Неуспело покретање резерве, већ постоји текућа радња

en: Failed to restore; there's already an ongoing operation
sr: Неуспело враћање, већ постоји текућа радња

en: There's already an ongoing operation
sr: Већ постоји текућа радња

en: Failed to Open URL
sr: Неуспело отварање адресе

en: Backup completed
sr: Прављење резерве је обављено

en: But not all files were successfully backed up
sr: Али нису све датотеке успешно сачуване у резерву

en: Restore completed
sr: Враћање је завршено

en: But not all files were successfully restored
sr: Али нису све датотеке успешно враћене

en: Backup in progress
sr: Прављење резерве је у току

en: Restore in progress
sr: Враћање је у току

note: Note: keep this language in sync with notification sent from OperationLauncher
en: Backup completed, but not all files were successfully backed up
sr: Резерва је завршена, али нису све датотеке успешно сачуване у резерву

en: Restore completed, but not all files were successfully restored
sr: Враћање је завршено, али нису све датотеке успешно враћене

en: _Details
sr: _Детаљи

en: _Pause
sr: _Паузирај

en: _Stop
sr: Зау_стави

en: Failed to back up
sr: Неуспело прављење резерве

en: Failed to list files
sr: Неуспело излиставање датотека

en: Failed to restore
sr: Неуспело враћање

en: E_ncryption password
sr: Лози_нка шифровања

en: _Enter Password…
sr: Ун_есите лозинку…

en: Wrong encryption password, try again
sr: Погрешна лозинка за шифровање, покушајте поново

en: Wrong Encryption Password
sr: Погрешна лозинка за шифровање

en: Try again.
sr: Покушајте поново.

en: Encryption setup needed
sr: Потребно је подешавање шифровања

en: Require Password?
sr: Да тражим лозинку?

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
sr: Биће вам потребна лозинка за враћање датотека. Можда би било боље да је забележите.

en: Encryption password needed
sr: Потребна је лозинка шифровања

en: Encryption Password Needed
sr: Потребна је лозинка шифровања

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
sr: Да проверите да ли ћете бити у могућности да довучете ваше датотеке у случају хитне потребе, унесите још једном вашу лозинку шифровања да обавите кратко испробавање враћања.

en: Enter Password
sr: Унеси лозинку

en: Authentication needed
sr: Потребно је потврђивање идентитета

en: _Connect…
sr: _Повежи се…

en: Co_ntinue
sr: _Настави

en: Automatic backups disabled
sr: Аутоматске резерве су онемогућене

en: None
sr: Ништа

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
sr: Данас

en: Yesterday
sr: Јуче

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
sr[0]: пре %d дан
sr[1]: пре %d дана
sr[2]: пре %d дана
sr[3]: пре %d дан

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
sr: Ништа

en: _Remember password
sr: _Запамти лозинку

en: Cannot remember password
sr: Не могу запамтити лозинку

en: Your desktop session does not support saving passwords.
sr: Ваша сесија радне површи не подржава чување лозинки.

en: Try closing any open file manager windows and trying again.
sr: Покушајте да затворите све отворене прозоре управника датотека и покушајте поново.

en: Failed to Open Backup
sr: Није успело отварање резерве

en: _OK
sr: _У реду

en: Show version
sr: Приказује издање

en: Immediately start a backup
sr: Истог тренутка започиње прављење резерве

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
sr: Резерве Безбедног сефа

en: Backups
sr: Резерве

en: Protect yourself from data loss
sr: Заштитите се од губитка података

note: These keywords are used when searching for applications in dashes, etc. Keep the English keywords and add your own keywords in your language, separated by semicolons.
en: déjà;deja;dup;archive;archiving;backup;backups;back up;
sr: déjà;deja;dup;archive;archiving;backup;backups;back up;архива;архивирање;резерва;резерве;резервни примерак;

en: Back Up
sr: Направи резерву

en: Folders to save
sr: Фасцикле за чување

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
sr: За директоријуме са овог списка биће направљена резерва. Резервисане вредности „$HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, и $VIDEOS“ се препознају као посебни корисникови директоријумии могу стајати на почетку дуже путање ($HOME/subdir). Резервисана вредност „$USER“ се замењује корисниковим корисничким именом и може стајати било где у путањи. Релативни уноси се односе на корисникову личну фасциклу.

en: Folders to ignore
sr: Фасцикле које ће бити занемарене

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
sr: За директоријуме са овог списка неће бити направљена резерва. Резервисане вредности „$HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, и $VIDEOS“ се препознају као посебни корисникови директоријумии могу стајати на почетку дуже путање ($HOME/subdir). Резервисана вредност „$USER“ се замењује корисниковим корисничким именом и може стајати било где у путањи. Релативни уноси се односе на корисникову личну фасциклу.

en: The last time Déjà Dup was run
sr: Време последњег покретања Безбедног сефа

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
sr: Време када је последњи пут Безбедни сеф успешно покренут. Ово време треба бити у запису ИСО 8601.

en: The last time Déjà Dup backed up
sr: Последњи пут када је Безбедни сеф направио резерве

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
sr: Време када је последњи пут Безбедни сеф успешно обавио прављење резерве. Ово време треба бити у запису ИСО 8601.

en: The last time Déjà Dup restored
sr: Последњи пут када је Безбедни сеф повратио резерве

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
sr: Време када је последњи пут Безбедни сеф успешно обавио враћање резерве. Ово време треба бити у запису ИСО 8601.

en: Whether to periodically back up
sr: Да ли ће резерве бити повремено прављене

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
sr: Да ли ће се вршити самостално прављење резерви на основу испланираног времена.

en: How often to periodically back up
sr: Колико често ће резерве бити повремено прављене

en: The number of days between backups.
sr: Број дана између прављења резерви.

note: Translators: This tracks the most recent time the user flipped the "automatic backups" switch
en: When automatic backups were enabled
sr: Када су аутоматске резерве биле омогућене

en: This time should be in ISO 8601 format.
sr: Ово време треба да буде у ИСО 8601 формату.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
sr: Последњи пут када је Безбедни сеф проверио да ли треба да понуди прављење резерве

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
sr: Када се корисник пријави, Безбедни сеф проверава да ли треба да понуди прављење резерве. Ово се користи да би се повећало откривање за кориснике који не знају ништа о резервама. Ово време треба бити или „disabled“ (искључено) да би се искључила ова провера или у запису ИСО 8601.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
sr: Последњи пут када је Безбедни сеф проверио да ли треба да упита о вашој лозинки

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
sr: Да би спречио да заборавите вашу лозинку, Безбедни сеф ће вас повремено обавестити о потврђивању лозинке. Ово време треба да буде „disabled“ за искључивање ове провере или у ИСО 8601 запису.

en: How long to keep backup files
sr: Колико дуго ће бити чуване датотеке резерве

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
sr: Број дана за чување резервних датотека на месту за резерве. Вредност 0 значи заувек. Ово је најмањи број дана; датотеке могу бити чуване дуже.

en: How long to wait between full backups
sr: Колико ће чекати између пуних резерви

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
sr: Безбедни сеф мора повремено да направи свежу потпуну резерву. Ово је број дана након којих ће направити потпуну резерву.

en: Whether to use metered networks
sr: Да ли ће користити количински интернет

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
sr: Ако није означено, Безбедни сеф ће одбити да одради заказано прављење резерви на везама са количинским интернетом (као што је 4G).

en: Whether to ignore Power Saver mode
sr: Да ли треба занемарити режим штедње енергије

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups during Power Saver mode.
sr: Ако је нетачно, Безбедни сеф ће одбити да покрене заказане резерве током режима штедње енергије.

en: Command to run before the backup tool
sr: Наредба за покретање пре алата за резерве

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
sr: Корисно ако треба ручно да прикачите фасциклу, на пример. Ако ова наредба не успе, прављење резерви неће започети.

en: Command to run after the backup tool
sr: Наредба за покретање након алата за резерве

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
sr: Корисно ако треба да очистите након ваше наредбе поставки. Неуспеси се занемарују.

en: Command to run around the backup tool
sr: Наредба за покретање око алата за резерве

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
sr: Корисно ако треба да ограничите ресурсе или другачије да омотате извршавање наредбе алата. Вредност примера  може бити „trickle -u 500“ што ће резултирати тиме да ће безбедни сеф покренути „trickle -u 500 duplicity …“.

en: Type of location to store backup
sr: Врста места за чување резерви

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
sr: Врста места за резерве. Ако је „auto“, биће изабрано основно у зависности које је доступно.

en: The folder where backups are stored
sr: Фасцикла складиштења резерви

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
sr: Хијерархија фасцикли где се чувају резерве. Путање могу бити апсолутне или релативне на ваш лични директоријум.

en: UUID
sr: УЈИБ

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
sr: Јединствен одредник система датотека за уређај, који се користи за препознавање уређаја након прикључивања.

en: Name
sr: Назив

en: The name of the external drive.
sr: Назив спољног уређаја.

en: Icon
sr: Иконица

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
sr: Иконица спољног уређаја, као што је серијализована ГИконица.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
sr: Хијерархија фасцикли где се чувају резерве. Путање су релативне на уређај.

en: The server address
sr: Адреса сервера

en: The URI of the remote server location.
sr: УРИ места удаљеног сервера.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
sr: Хијерархија фасцикле где се чувају резерве. Путање могу бити апсолутне или релативне на домаћина.

en: The Rclone remote
sr: Р-клон удаљено место

en: The name of a pre-configured Rclone remote. See Rclone documentation for how to configure one.
sr: Назив претходно подешеног Р-клон удаљеног места. Погледајте документацију Р-клона за начин подешавања.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses Restic behind the scenes.
sr: Безбедни сеф је једноставан алат за резерве. Скрива сложеност прављења резерви „Правог начина“ (шифроване, ван сајта, и редовне) и користи дуплирање као услужни програм.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
sr: Подршка за локална, удаљена или места резерве у облаку као што је „Google Drive“

en: Securely encrypts and compresses your data
sr: Безбедно шифрујте и запакујте ваше податке

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
sr: Правите увећавајуће резерве, допуштајући вам да вратите из неке нарочите резерве

en: Schedules regular backups
sr: Испланирајте редовно прављење резрви

en: Integrates well into your GNOME desktop
sr: Лепо се уклапа у вашу Гномову радну површ

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
sr: Безбедни сеф се усредсређује на лакоћу коришћења и опоравак личних, случајно изгубљених података. Ако вам треба резерва читавог система или програм архивирања, потражите неки други програм за резерве.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
sr: Правите резерве ваших датотека аутоматски — поставите ово и заборавите на то

en: Restoring is a breeze — choose a backup and then copy files out using your file manager
sr: Враћање је лако — изаберите резерву и затим умножите датотеке користећи ваш управник датотека

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
sr: Направите резерву на облаку, мрежном серверу или на месном диску

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
sr: Преузмите контролу над вашим резервама бирајући тачно које ће фасцикле бити укључене

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
sr: Пратилац резерви

en: Schedules backups at regular intervals
sr: Испланирајте прављење резерве у одређеним временским размацима

en: Folder is Empty
sr: Фасцикла је празна

en: No Results Found
sr: Нисам нашао резултате

en: Try a different search
sr: Покушајте другачију претрагу

en: Location
sr: Место

en: Add I_gnored Folder…
sr: Додај за_немарену фасциклу…

en: Folders to Ignore
sr: Фасцикле које ће бити занемарене

en: These folders are always ignored:
sr: Ове фасцикле су увек занемарене:

en: Folders
sr: Фасцикле

en: Re_set All Folders…
sr: Поврати _све фасцикле…

en: Remove
sr: Уклоните

en: Add Backed _Up Folder…
sr: Додај фасциклу за ре_зерве…

en: Folders to Back Up
sr: Фасцикле за које ће бити прављење резерве

en: _Folder
sr: _Фасцикла

en: _Reset Account Access
sr: _Поново постави приступ налога

en: Ser_ver Address
sr: Адреса _сервера

en: _Remote
sr: _Удаљено

en: Rclone is an advanced cloud storage tool. Read <a href="https://rclone.org/">its documentation</a> for how to configure a remote.
sr: Р-клон је напредан алат за складиштење у облаку. Прочитајте <a href="https://rclone.org/">његову документацију</a> за начин подешавања удаљеног места.

en: _Reset Config Encryption Password
sr: Поставите лозинку шифровања

en: _Location
sr: _Место

en: _Close
sr: _Затвори

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
sr: _Направи резерву

en: New Backup
sr: Нова резерва

en: Storage
sr: Смештај

en: Help
sr: Помоћ

en: Schedule
sr: Планирање

en: Automatic Backup _Frequency
sr: _Учесталост самосталног прављења резерве

en: _Keep Backups
sr: _Задржи резерве

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
sr: Најстарије резерве ће још увек бити прве обрисане ако у складишту понестане простора или ће бити задржане до три месеца дуже зарад спречавања брисања односних резерви.

en: _Schedule
sr: Ра_според

en: _Folders
sr: _Фасцикле

en: Storage _Location
sr: Место за смешта_ј

en: Bro_wse Backups
sr: Пре_гледај резерве

en: _Back Up Now
sr: _Сада направи резерву

en: _Password-protect your backup
sr: _Заштити лозинком резерву

en: Confir_m password
sr: _Потврди лозинку

en: Test every two _months
sr: Испробај свака два _месеца

en: Con_tinue
sr: _Настави

en: Main Menu
sr: Главни изборник

en: _Select All
sr: _Изабери све

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

en: _Help
sr: По_моћ

en: _About Déjà Dup Backups
sr: _О Резервама Безбедног сефа

en: Most Recent Backup
sr: Најновија резерва

[ctx: verb]
en: _Search
sr: _Претражи

en: Restore From Where?
sr: Одакле да повратим?

en: _Restore
sr: Пов_рати

en: Restore to Where?
sr: Где да повратим?

en: Restore files to their _original locations
sr: Поврати датотеке на њихова изв_орна места

en: Restore files to a _specific folder
sr: Поврати датотеке у одређену фа_сциклу

en: Backups does not have permission to restore the following files:
sr: Безбедни сеф нема дозволу да врати следеће датотеке:

en: Up
sr: Горе

en: _Restore…
sr: _Поврати…

en: Search
sr: Тражи

en: Server Addresses
sr: Адресе сервера

note: Translators: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
sr: Адресе сервера се састоје од префикса протокола, адресе и понекад од путање у зависности од протокола. Примери:

en: Available Protocols
sr: Доступни протоколи

en: AppleTalk
sr: Епл Ток

en: File Transfer Protocol
sr: Протокол преноса датотека (FTP)

en: Network File System
sr: Мрежни систем датотека

en: Samba
sr: Самба

en: SSH File Transfer Protocol
sr: Протокол преноса датотека безбедне шкољке

en: WebDAV
sr: ВебДАВ

en: Prefix
sr: Префикс

note: Translators: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
sr: „ftp://“ или „ftps://“

en: smb://
sr: „smb://“

note: Translators: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
sr: „sftp://“ или „ssh://“

note: Translators: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
sr: „dav://“ или „davs://“

en: No Backups Found
sr: Нисам пронашао резерве

en: This storage location is empty
sr: Ово место за смештај је празно

en: Create Your First _Backup…
sr: Направите вашу прву _резерву…

en: _Restore From a Previous Backup…
sr: _Поврати из претходне резерве…

[ctx: shortcut window]
en: General
sr: Опште

[ctx: shortcut window]
en: Show help
sr: Приказује помоћ

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
sr: Отвара изборник

[ctx: shortcut window]
en: Quit
sr: Изађи

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
sr: Пречице тастатуре

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
sr: Разгледање датотека резерве

[ctx: shortcut window]
en: Search
sr: Претрага

[ctx: shortcut window]
en: Go up
sr: Иди горе

[ctx: shortcut window]
en: Select all
sr: Изабери све

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive. translators: this is "folder-name on server-host"
en: %1$s on %2$s
sr: %1$s на %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
sr: Прављење резерве ће почети када се „%s“ повеже.

en: Storage location not available
sr: Складишно место није доступно

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
sr: Чекам да се повеже „%s“…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
sr: Стварање резерве ће започети када мрежна веза постане доступна.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
sr: „%s“ на „Google Drive“-у

en: This folder cannot be used as a storage location because Backups does not have access to it.
sr: Ова фасцикла не може бити коришћена као место за смештај јер Резерве немају приступ њој.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
sr: „%s“ на Мајкрософт „OneDrive“-у

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
sr: Морате да доставите фасциклу Мајкрософт „OneDrive“-а.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
sr: Не могу да се пријавим на „%s“ сервере.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
sr: Уверења „%s“ за Безбедни сеф

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Access to your %s account is required
sr: Потребан је приступ вашем %s налогу

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Grant Access to %s
sr: Дозволи приступ за %s

note: Translators: %s is a folder.
en: %s with Rclone
sr: %s уз Р-клон

en: An Rclone remote needs to be set.
sr: Удаљено место за Р-клон мора бити подешено.

en: Rclone config encryption password
sr: Лозинка за шифровање Р-клон подешавања

en: Your Rclone config file is encrypted. Please provide its password.
sr: Ваша Р-клон датотека подешавања је шифрована. Унесите њену лозинку.

en: Rclone Config Encryption _Password
sr: _Лозинка за шифровање Р-клон подешавања

en: Wrong Rclone config encryption password. Try again.
sr: Погрешна лозинка за шифровање Р-клон подешавања. Покушајте поново.

en: Rclone remote '%s' needs to be configured in Rclone first.
sr: Удаљено место „%s“ мора прво бити подешено унутар Р-клона.

en: The network server is not available
sr: Мрежни сервер није доступан

en: You must first install a gvfs backend that can connect to ‘%s’ network locations.
sr: Морате прво инсталирати gvfs позадинца који може да се повеже на „%s“ мрежна места.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
sr: Потребно је да буде наведено мрежно место сервера у поставкама смештајног места.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
sr: Мрежно место сервера „%s“ не изгледа као мрежно место.

en: HTTP network locations are not supported. If you want to connect to a WebDAV server, use `davs://` or `dav://` instead.
sr: ХТТП мрежна места нису подржана. Ако желите да се повежете на WebDAV сервер, користите „davs://“ или „dav://“ уместо тога.

en: Remote restic servers are not supported. Try another connection method (like `sftp://`) instead.
sr: Удаљени restic сервери нису подржани. Покушајте са неким другим начином повезивања (као што је „sftp://“).

en: ‘%s’ does not appear to be a network location.
sr: „%s“ не изгледа као мрежно место.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
sr: Мрежна места Самбе морају садржати и назив домаћина и назив дељења.

en: You must first install FUSE support for GVfs, likely provided by the gvfs-fuse package. Then log out, log back in, and try again.
sr: Морате прво инсталирати FUSE подршку за GVfs, коју вероватно обезбеђује пакет „gvfs-fuse“. Затим се одјавите, поново пријавите и покушајте опет.

en: Waiting for a network connection…
sr: Чекам на везу са мрежом…

en: Could not mount storage location.
sr: Не могу да прикачим складишно место.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
sr: Лична (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
sr: Лична

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
sr: Смеће

en: Backup encryption password
sr: Лозинка шифровања резерве

en: Make sure Backups has permission to run in the background in your desktop session’s settings and try again.
sr: Проверите да ли Резерве имају овлашћење да раде у позадини у подешавањима ваше сесије радне површи и покушајте поново.

note: no portal support :(
en: Your desktop session does not support automatically starting Flatpak apps.
sr: Ваша сесија радне површи не подржава самостално покретање Флетпек програма.

en: The fusermount command is required, but was not found. Please install FUSE.
sr: Наредба „fusermount“ је потребна, али није пронађена. Инсталирајте FUSE.

en: Backing up…
sr: Правим резерву…

en: Restoring…
sr: Враћам…

en: Checking for backups…
sr: Вршим проверу за резервама…

en: Listing files…
sr: Исписујем датотеке…

en: Verifying backup…
sr: Проверавам резерву…

en: Preparing…
sr: Припремам…

en: Custom tool setup failed.
sr: Произвољна поставка алата није успела.

en: Once granted, Backups will automatically continue
sr: Чим буде одобрено, Резерве ће самостално наставити рад

en: Note that you will have to grant access every time because your desktop session does not support saving credentials
sr: Имајте на уму да ћете морати да дозволите приступ сваки пут јер ваша сесија радне површи не подржава чување података за приступ

en: _Grant Access…
sr: _Дозволи приступ…

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
sr: Да бисте наставили, следећи пакети морају бити инсталирани:

en: Required packages need to be installed.
sr: Потребни пакети морају бити инсталирани.

en: Required Packages
sr: Потребни пакети

[ctx: verb]
en: _Install
sr: _Инсталирај

en: Installing packages…
sr: Инсталирам пакете…

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
sr: Не могу да направим резерву следећих датотека.  Проверите да ли сте у могућности да их отворите.

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
sr: За следеће фасцикле се не може направити резерва јер програм не може да им приступи:

en: Restoring files…
sr: Враћам датотеке…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
sr: Не могу да повратим следеће датотеке.  Уверите се да сте у могућности да пишете у њих.

note: Error case (unrecognized files)
en: Unrecognized file in storage location: '%s'. Choose an empty folder instead.
sr: Непрепозната датотека на месту за смештај: „%s“. Изаберите празну фасциклу уместо тога.

en: Could not find storage location ‘%s’.
sr: Не могу да пронађем место за смештај „%s“.

en: Paused (no network)
sr: Паузиран (нема мреже)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
sr: Место за резерве је премало.

en: Try using a location with at least %s.
sr: Покушајте да користите место са најмање %s.

en: (Space for two full backups is required.)
sr: (Потребан је простор за две потпуне резерве.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
sr: Место за резерву нема довољно слободног простора. Пробајте да ослободите барем %s.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
sr: Место за резерве нема довољно слободног простора. Покушајте да користите место са најмање %s слободно.

en: Cleaning up…
sr: Чистим…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
sr: Неуспех са непознатом грешком.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
sr: Лоша лозинка шифровања.

note: GPG does not expose the true reason in a machine-readable way for duplicity to pass on.  So we try to find out why it failed by looking for the "bad session key" error message that is given if the password was incorrect. Any other error should be presented to the user so they can maybe fix it (bad c
en: No secret key
sr: Нема тајног кључа

en: Bad session key
sr: Лош кључ сесије

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
sr: Не могу да повратим „%s“: нисам пронашао датотеку у резерви

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
sr: Постојећа резерва је са рачунара под називом „%s“, али је тренутни назив рачунара „%s“.  Ако је ово неочекивано, треба да направите резерву на другом месту.

en: Unexpected computer name encountered
sr: Наишао сам на неочекивано име рачунара

en: Computer Name Changed
sr: Име рачунара је измењено

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
sr: Приступ је одбијен када сам покушао да направим „%s“.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
sr: Приступ је одбијен када сам покушао да прочитам „%s“.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
sr: Приступ је одбијен када сам покушао да обришем „%s“.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
sr: Место за резерве „%s“ не постоји.

en: No space left.
sr: Нема више простора.

en: Error reading file ‘%s’.
sr: Грешка читања датотеке „%s“.

en: Error writing file ‘%s’.
sr: Грешка записивања датотеке „%s“.

en: No space left in ‘%s’.
sr: Нема слободног простора на „%s“.

en: No backup files found
sr: Нисам пронашао датотеке резерве

en: Uploading…
sr: Отпремам…

en: could not restore test file
sr: не могу да повратим пробну датотеку

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
sr: Не могу да разумем издање дуплирка „%s“.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
sr: Безбедни сеф захтева барем издање %d.%d.%.2d дуплирка, али је нашао само издање %d.%d.%.2d

en: Could not understand duplicity version.
sr: Не могу да разумем издање дуплирка.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
sr: Ово смештајно место није више подржано. Још увек можете непосредно да користите дуплирка да направите или вратите резерве ваших датотека.

en: An error occurred while validating your backup: ‘%s’.
sr: Дошло је до грешке приликом провере ваше резерве: „%s“.

en: The backup might be corrupted.
sr: Резерва је можда оштећена.

en: Please investigate the problem or start a new, separate backup.
sr: Истражите проблем или започните нову, засебну резерву.

en: The storage location is out of space but busy.
sr: На месту за смештај нема више простора и заузето је.

en: Try closing any open file manager windows and try again.
sr: Покушајте да затворите све отворене прозоре управника датотека и покушајте поново.

[ctx: non-Deja-Dup backup]
note: Translators: "external" here means a backup that Deja Dup didn't make
en: external
sr: спољна

en: Could not understand restic version ‘%s’.
sr: Не могу да разумем издање рестика %s.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
sr: Безбедни сеф захтева барем издање %d.%d.%d рестика, али је нашао само издање %d.%d.%d

en: Could not understand restic version.
sr: Не могу да разумем издање рестика.

en: This storage location is not yet supported.
sr: Ово смештајно место још увек није подржано.

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
sr: Прављење резерве ће почети када режим уштеде енергије више не буде био активан.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
sr: Прављење резерве ће започети када мрежна веза неограниченог интернета постане доступна.
