deja-dup - en to ug translation catalogue (157 entries)

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
ug: زاپاسلاش كۆزەتكۈچىسى

en: Schedules backups at regular intervals
ug: قەرەللىك ھالدا پىلانلىق زاپاسلاش

en: Keep your important documents safe from disaster
ug: مۇھىم ھۆججەتلىرىڭىزنى بالا قازادىن ساقلايدۇ

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses duplicity as the backend.
ug: Déjà Dup بولسا بىر ئاددى بولغان زاپاسلاش قۇرالى، duplicityنى ئارقا سوپىدا ئىجرا بولىدىغان پرۇگرامما ئورنىدا ئىشلىتىپ، مۇۋاپىق زاپاسلاش ئارقىسىدىكى مۇرەككەپ جەريانلارنى يوشۇرىدۇ(ئىم سېلىش، باشقا جاي، قەرەللىك)

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
ug: زىيادە شەكىلدە زاپاسلاپ، خالىغان زاپاسلاش ئورنىدىن ئاسانلا ئەسلىگە كەلتۈرەلەيسىز

en: Change your backup settings
ug: زاپاسلاش تەڭشىكىنى ئۆزگەرتىش

en: Folders to ignore
ug: زاپاسلانمايدىغان قىسقۇچلار

en: The last time Déjà Dup was run
ug: Déjà Dup نىڭ ئەڭ ئاخىرقى قېتىم ئىجرا بولغان ۋاقتى

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
ug: Déjà Dup نىڭ ئەڭ ئاخىرقى قېتىم مۇۋەپپەقىيەتلىك ئىجرا بولغان ۋاقتى. ۋاقىت چوقۇم ISO 8601 پىچىمىدا بولۇشى كېرەك.

en: The last time Déjà Dup backed up
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم Déjà Dup نىڭ زاپاس قىلغان ۋاقتى

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم Déjà Dup نىڭ زاپاسلاشنى مۇۋەپپەقىيەتلىك تاماملىغان ۋاقتى. ۋاقىت چوقۇم ISO 8601 پىچىمىدا بولۇشى كېرەك.

en: The last time Déjà Dup restored
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم Déjà Dup نىڭ ئەسلىگە كەلتۈرگەن ۋاقتى

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم Déjà Dup نىڭ ئەسلىگە كەلتۈرۈشنى مۇۋەپپەقىيەتلىك تاماملىغان ۋاقتى. ۋاقىت چوقۇم ISO 8601 پىچىمىدا بولۇشى كېرەك.

en: Whether to periodically back up
ug: قەرەللىك زاپاسلىنامدۇ

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
ug: كۈن تەرتىپ بويىچە ئاپتوماتىك زاپاسلىنامدۇ

en: How often to periodically back up
ug: زاپاسلاش قەرەلى قانداق بولىدۇ

en: The number of days between backups.
ug: زاپاسلاشلار ئارىسىدىكى كۈنلەر سانى.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
ug: ئاخىرقى قېتىم ئىجرا بولغاندا زاپاسلاش كۆرسەتمىسىنى كۆرسىتەمدۇ

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
ug: ئىشلەتكۈچى كىرگەندە، زاپاس قىلىش كۆرسەتمىسىنى كۆرسىتەمدۇ يوق. بۇ ئارقىلىق ئىشلەتكۈچى زاپاسلاش ھەققىدە بىر نەرسە بىلمىسىمۇ، ئۇنىڭغا كۆرسەتمە كۆرسىتىش ئارقىلىق بىلدۈرگىلى بولىدۇ. بۇ ۋاقىتنىڭ قىممىتى ‹ئىناۋەتسىز› ياكى ISO 8601 پىچىمىدا بولۇشى كېرەك.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
ug: ئاخىرقى قېتىم ئىجرا بولغاندا ئىمىڭىزنى كۆرسىتەمدۇ كۆرسىتەمدۇ

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
ug: ئىمنى ئۇنتۇپ قالماسلىقىڭىز ئۈچۈن، Déjà Dup تۇيۇقسىز سىزدىن ئىمنى سورايدۇ. ئىمنى سورايدىغان ۋاقىتنى ‹ئىناۋەتسىز› قىلىش ئارقىلىق، بۇنى سورىمايدىغان قىلىشقىمۇ بولىدۇ. بۇ يەردىكى ۋاقىت چوقۇم ISO 8601 پىچىمىدا بولۇشى كېرەك.

en: How long to keep backup files
ug: زاپاس ھۆججەتلەرنى قانچىلىك ۋاقىت ساقلاپ قويىدۇ

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
ug: زاپاسلانغان ھۆججەتلەرنى ساقلانغان ئورۇندا قانچىلىك ۋاقىت ساقلاپ تۇرىدىغانلىقىنى بىلدۈرىدىغان كۈن سانى. 0 مەڭگۈ ساقلاشنى بىلدۈرىدۇ. بۇ ئەك كىچىك كۈن سانىدۇر. ھۆججەتنى ئۇزۇن ساقىت ساقلاشقا بولىدۇ.

en: How long to wait between full backups
ug: تولۇق زااسلاشلار ئارىسىدىكى كۈتۈش ۋاقتى

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
ug: قەرەللىك ھالدا تولۇق زاپاسلاش ئېلىپ بېرىش زۆرۈردۇر. بۇ قانچە كۈن ئۆتكەندە تولۇق زاپاسلايدىغاننى بەلگىلەيدۇ.

en: Type of location to store backup
ug: زاپاسلاشلارنى ساقلايدىغان ئورۇننىڭ تىپى

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
ug: ساقلاش ئورنىنىڭ تىپى. ئەگەر ‘auto’ بولسا، بار بولغان ئورۇن كۆڭۈلدىكى قىلىپ ئىشلىتىلىدۇ.

en: The folder where backups are stored
ug: زاپاسلار ساقلانغان قىسقۇچ

en: Overview
ug: قىسقىچە بايان

en: _Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: _Date
ug: چېسلا(_D)

en: Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: E_ncryption password
ug: شىفىرلاش ئىمى(_N)

en: _Show password
ug: ئىم كۆرسەت(_S)

en: _Remember password
ug: ئىمنى ئەستە تۇت(_R)

en: Storage
ug: ساقلاش

en: Schedule
ug: كۈنتەرتىپ

en: _Folder
ug: قىسقۇچ(_F)

en: _Choose Folder…
ug: قىسقۇچ تاللا(_C)…

en: Co_ntinue
ug: داۋاملاشتۇر(_N)

[ctx: verb]
en: _Test
ug: سىنا(_T)

en: _Resume Later
ug: كېيىن قايتا داۋاملاشتۇر(_R)

[ctx: back up is verb]
en: Back Up
ug: زاپاسلاش

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
ug: زاپاسلا(_B)

en: Creating the first backup.  This may take a while.
ug: تۇنجى زاپاسلاشنى قۇرۇۋاتىدۇ. ئازراق ۋاقىت كېتىدۇ.

en: Creating a fresh backup to protect against backup corruption.  This will take longer than normal.
ug: زاپاسلاشنىڭ بۇزۇپ كېتىشىنىڭ ئالدىنى ئېلىش ئۈچۈن يېڭىدىن زاپاسلايدۇ. بۇنىڭغا جىقراق ۋاقىت كېتىدۇ.

note: Translators:  This is the phrase 'Backing up' in the larger phrase "Backing up '%s'".  %s is a filename.
en: Backing up:
ug: زاپاسلاش:

en: Backup Failed
ug: زاپاسلاش مەغلۇپ بولدى

en: Backup Finished
ug: زاپاسلاش تامام

note: Also leave ourselves up if we just finished a restore test.
en: Your files were successfully backed up and tested.
ug: ھۆججەتلىرىڭىز مۇۋەپپەقىيەتلىك زاپاسلاندى ۋە سىناقتىن ئۆتتى.

en: Backing Up…
ug: زاپاسلاۋاتىدۇ…

en: Scanning:
ug: تەكشۈرۈۋاتىدۇ:

en: Scanning…
ug: تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: _Details
ug: تەپسىلاتلار(_D)

en: _Allow restoring without a password
ug: ئىمسىز ئەسلىگە كەلتۈرۈشكە ئىجازەت(_A)

en: _Password-protect your backup
ug: زاپاسنى ئىم بىلەن قوغدا(_P)

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئۈچۈن ئىم كېرەك بولىدۇ، سىز ئۇنى بىر يەرگە يېزىۋېلىڭ.

en: Confir_m password
ug: ئىم جەزملە(_M)

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
ug: جىددىي ئەھۋالدا ھۆججەتلەرنى ئىزدەپ تاپالىشىڭىز ئۈچۈن، شىفىرلاشتا ئىشلىتىلگەن ئىمنى كىرگۈزۈپ، ئاددىي ئەسلىگە كەلتۈرۈش سىنىقى ئېلىپ بېرىڭ.

en: Test every two _months
ug: ھەر ئىككى ئايدا بىر سىنىسۇن(_M)

en: Summary
ug: ئۈزۈندى

en: Restore Test
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش سىنىقى

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
ug: نامەلۇم خاتالىق چىقىپ مەغلۇپ بولدى.

en: Require Password?
ug: ئىم زۆرۈرمۇ؟

en: Encryption Password Needed
ug: شىفىرلاش ئىمىنى زۆرۈر

en: _Backup location
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش ئورنى(_B)

en: Restore From Where?
ug: قەيەردىن ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ؟

en: Restore files to _original locations
ug: ئەسلى ئورنىغا ئەسلىگە كەلتۈر(_O)

en: Restore to _specific folder
ug: كۆرسىتىلگەن قىسقۇچقا ئەسلىگە كەلتۈر(_S)

en: Choose destination for restored files
ug: ئەسلىگە كەلتۈرىدىغان ھۆججەتلەرنىڭ نىشانىنى تاللاڭ

en: Restore _folder
ug: قىسقۇچنى ئەسلىگە كەلتۈر(_F)

en: Backup location
ug: زاپاسلاش ئورنى

en: Restore date
ug: چېسلانى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Restore folder
ug: قىسقۇچنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Checking for Backups…
ug: زاپاسلاشلارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Restore From When?
ug: قەيەردىن قاچان ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ؟

en: Restore to Where?
ug: قەيەرگە ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ؟

note: Translators:  This is the word 'Restoring' in the phrase "Restoring '%s'".  %s is a filename.
en: Restoring:
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش:

note: If we didn't see any dates...  Must not be any backups on the backend
en: No backups to restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرىدىغان زاپاسلاشلار يوق

en: Original location
ug: ئەسلى ئورنى

en: File to restore | Files to restore
ug[0]: ئەسلىگە كەلتۈرىدىغان ھۆججەتلەر

en: Restore Failed
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Restore Finished
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش تامام

note: if it *is* visible, a header will be set already
en: Your files were successfully restored.
ug: ھۆججەت مۇۋەپپەقىيەتلىك ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى.

en: Your file was successfully restored. | Your files were successfully restored.
ug[0]: ھۆججەت مۇۋەپپەقىيەتلىك ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى.

en: Restoring…
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ…

en: At least six months
ug: ئاز دېگەندە ئالتە ئاي

en: At least a year
ug: ئاز دېگەندە بىر يىل

en: Forever
ug: مەڭگۈ

en: At least %d day | At least %d days
ug[0]: ئاز دېگەندە %d كۈن

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Add
ug: قوش

en: Choose folders
ug: قىسقۇچلارنى تاللاش

en: _Add
ug: قوش(_A)

note: *** Basic entries ***
en: Google Drive
ug: گۇگىل دىسكىسى

en: Local Folder
ug: يەرلىك قىسقۇچ

en: Choose Folder
ug: قىسقۇچ تاللاش

en: Daily
ug: كۈندە

en: Weekly
ug: ھەر ھەپتىدە

en: Every %d day | Every %d days
ug[0]: ھەر %d كۈندە

en: Next backup is %d day from now. | Next backup is %d days from now.
ug[0]: كىيىنكى زاپاسلاش %d كۈندىن كىيىن

en: Connect to Server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلىنىش

en: _Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى(_U)

en: _Password
ug: ئىم(_P)

en: S_how password
ug: ئىمنى كۆرسەت(_H)

en: Location not available
ug: ئورۇن يوق

en: Connect _anonymously
ug: ئاتسىز باغلىنىش(_A)

en: Connect as u_ser
ug: ئىشلەتكۈچى سۈپىتىدە باغلان(_S)

note: Translators: this is a Windows networking domain
en: _Domain
ug: دائىرە(_D)

en: Keep your files safe by backing up regularly
ug: ھۆججەتلەرنى قەرەللىك زاپاسلاش ئارقىلىق قوغداڭ

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
ug: زاپاسلاش ئارقىلىق مۇھىم ھۆججەت، سانلىق-مەلۇمات ۋە تەڭشەكلەرنى قوغداپ قالغىلى بولىدۇ. ئاپەت بولغاندا ئۇلارنى ئەسلىگە كەلتۈرەلەيسىز.

en: _Don't Show Again
ug: قايتا كۆرسەتمە(_D)

en: _Open Backup Settings
ug: زاپاسلاش تەڭشىكىنى ئاچ(_O)

en: Backup completed
ug: زاپاسلاش تامام

en: Backup finished
ug: زاپاسلاش تامام

en: Not all files were successfully backed up.  See dialog for more details.
ug: ھەممە ھۆججەت مۇۋەپپەقىيەتلىك زاپاسلانمىدى. تەپسىلاتلىرى ئۈچۈن سۆزلەشكۈگە قاراڭ.

en: Starting scheduled backup
ug: پىلانغا ئېلىنغان زاپاسلاشنى باشلاش

en: Could not display %s
ug: %s نى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: Show version
ug: نەشرىنى كۆرسەت

en: Restore given files
ug: بېرىلگەن ھۆججەتلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Immediately start a backup
ug: زاپاسلاشنى ھازىرلا باشلاش

en: Scheduled backup delayed
ug: پىلانغا ئېلىنغان زاپاسلاش كېچىكتۈرۈلدى

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive.
en: %1$s on %2$s
ug: %2$s ئۈستىدىكى %1$s

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
ug: ‹%s› غا باغلىنىشنى كۈتۈۋاتىدۇ…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
ug: تور باغلىنىشى بار بولغاندا زاپاسلاش باشلىنىدۇ.

en: Waiting for a network connection…
ug: تورغا باغلىنىشنى كۈتۈۋاتىدۇ…

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
ug: ماكان (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
ug: ماكان

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Backup encryption password
ug: شىفىرلاش ئىمىنى زاپاسلاش

en: Backing up…
ug: زاپاسلاۋاتىدۇ…

en: Checking for backups…
ug: زاپاسلاشلارنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Listing files…
ug: ھۆججەتلەرنى كۆزىتىۋاتىدۇ…

en: Preparing…
ug: تەييارلىنىۋاتىدۇ…

en: Verifying backup…
ug: زاپاسلاشنى تەكشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Restoring files…
ug: ھۆججەتلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرۈۋاتىدۇ…

en: Your backup appears to be corrupted.  You should delete the backup and try again.
ug: زاپاسلانغان ھۆججەت بۇزۇلغاندەك قىلىدۇ. ئۇنى ئۆچۈرۈپ قايتا زاپاسلاپ كۆرۈڭ.

en: Paused (no network)
ug: ۋاقىت توختىغان(تور باغلىنىشى يوق)

en: Cleaning up…
ug: تازىلاۋاتىدۇ…

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't make it into the backup because we couldn't read them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەتلەرنى زاپاسلىغىلى بولمىدى. ئۇلارنى ئاچالامسىز تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

note: OK, we succeeded yay!  But some files didn't actually restore because we couldn't write to them.  So tell the user so they don't think everything is hunky dory.
en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
ug: تۆۋەندىكى ھۆججەتلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمىدى. ئۇلارغا يېزىش ھوقۇقىڭىز بارمۇ تەكشۈرۈڭ.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
ug: بولمىغۇر شىفىرلاش ئىمى.

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
ug: ‹%s› نى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمىدى: ھۆججەتنى زاپاستىن تاپقىلى بولمىدى

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
ug: بۇ ئاتى %s بولغان كومپيۇتېرنىڭ زاپاسلىرى ئىكەن، ھازىرقى كومپيۇتېرنىڭ ئاتى %s  ئىكەن. ئەگەر بۇ ئويلىمىغان ئىش بولسا، سىز باشقا بىر جايغا زاپاس قىلىشىڭىز كېرەك.

en: Computer name changed
ug: كومپيۇتېر ئاتى ئۆزگەردى

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
ug: ‹%s› نى قۇرۇۋاتقاندا ئىمتىيازىڭىز رەت قىلىندى.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
ug: ‹%s› نى ئوقۇۋاتقاندا ئىمتىيازىڭىز رەت قىلىندى.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
ug: ‹%s› نى ئۆچۈرۈۋاتقاندا ئىمتىيازىڭىز رەت قىلىندى.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
ug: زاپاسلاش ئورنى ‹%s› مەۋجۇت ئەمەس.

en: No space left.
ug: بوشلۇق قالماپتۇ.

en: Error reading file ‘%s’.
ug: ھۆججەت ‹%s› نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error writing file ‘%s’.
ug: ھۆججەت ‹%s› نى يېزىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: No space left in ‘%s’.
ug: ‹%s› نىڭدا بوشلۇق قالماپتۇ.

en: No backup files found
ug: زاپاس ھۆججەتلەرنى تېپىلمىدى.

en: Uploading…
ug: يۈكلەۋاتىدۇ…

en: Could not understand duplicity version.
ug: duplicity نىڭ نەشرىنى چۈشەنگىلى بولمىدى

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
ug: duplicity نىڭ نەشرى ‹%s› نى چۈشەنگىلى بولمىدى
