deja-dup - en to hu translation catalogue (329 entries)

en: Cannot back up automatically
hu: A biztonsági mentés nem készíthető el automatikusan

[ctx: noun]
en: Search
hu: Keresés

en: Files
hu: Fájlok

en: Back Up _Automatically
hu: Biztonsági mentés _automatikusan

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is today
hu: A következő mentés ma lesz

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be today
hu: A következő mentés ma lenne

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is tomorrow
hu: A következő mentés holnap lesz

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be tomorrow
hu: A következő mentés holnap lenne

note: Translators: this is used when automatic updates are enabled
en: Next backup is %d day from now | Next backup is %d days from now
hu[0]: A következő mentés %d nap múlva lesz
hu[1]: A következő mentés %d nap múlva lesz

note: Translators: this is used when automatic updates are disabled
en: Next backup would be %d day from now | Next backup would be %d days from now
hu[0]: A következő mentés %d nap múlva lenne
hu[1]: A következő mentés %d nap múlva lenne

en: At least three months
hu: Legalább három hónapig

en: At least six months
hu: Legalább hat hónapig

en: At least a year
hu: Legalább egy évig

en: Forever
hu: Örökre

en: At least %d day | At least %d days
hu[0]: Legalább %d napig
hu[1]: Legalább %d napig

en: Reset All Folders?
hu: Visszaállítja az összes mappát?

en: All changes to backed up and ignored folders will be lost.
hu: Az összes mentendő változtatás és mellőzött mappa el fog veszni.

en: _Cancel
hu: Mé_gse

en: Rese_t
hu: _Visszaállítás

note: Keep this list of rules in sync with OperationBackup's filter on include/excludes.
en: This folder cannot be backed up because it is a network folder.
hu: Ez a mappa nem menthető, mert hálózati mappa.

en: This folder cannot be backed up because Backups does not have access to it.
hu: Ez a mappa nem menthető, mert a Biztonsági mentéseknek nincs hozzáférése.

en: Local Folder
hu: Helyi mappa

en: Network Server
hu: Hálózati kiszolgáló

note: *** Old deprecated cloud entries, kept just for a kinder migration ***
en: Google Cloud Storage
hu: Google felhőtárhely

en: Rackspace Cloud Files
hu: Rackspace felhő fájlok

en: Daily
hu: Naponta

en: Weekly
hu: Hetente

en: Every %d day | Every %d days
hu[0]: Minden %d nap
hu[1]: Minden %d nap

en: Use _Restic for new backups
hu: _Restic használata az új biztonsági mentésekhez

en: File
hu: Fájl

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Folder
hu: Mappa

en: Choose Folder
hu: Válasszon mappát

en: Starting scheduled backup
hu: Ütemezett biztonsági mentés elkezdése

en: Scheduled backup delayed
hu: Ütemezett biztonsági mentés késleltetve

en: Keep your files safe by backing up regularly
hu: Tartsa fájljait biztonságban rendszeres biztonsági mentéssel

en: Important documents, data, and settings can be protected by storing them in a backup. In the case of a disaster, you would be able to recover them from that backup.
hu: A fontos dokumentumok, adatok és beállítások megóvhatók, ha biztonsági mentést készít róluk. Így bármilyen esetben helyreállíthatja azokat.

en: Don’t Show Again
hu: Ne jelenjen meg újra

en: Open Backups
hu: Biztonsági mentések megnyitása

en: Failed to start backup; there's already an ongoing operation
hu: Nem sikerült a biztonsági mentés indítása, már van egy folyamatban lévő művelet

en: Failed to restore; there's already an ongoing operation
hu: Nem sikerült a helyreállítás, már van egy folyamatban lévő művelet

en: There's already an ongoing operation
hu: Már van egy folyamatban lévő művelet

en: Failed to Open URL
hu: Nem sikerült az URL megnyitása

en: Backup completed
hu: A biztonsági mentés befejeződött

en: But not all files were successfully backed up
hu: De nem minden fájl lett sikeresen mentve

en: Restore completed
hu: Helyreállítás befejeződött

en: But not all files were successfully restored
hu: De nem minden fájl lett sikeresen helyreállítva

en: Backup in progress
hu: Biztonsági mentés folyamatban

en: Restore in progress
hu: Helyreállítás folyamatban

note: Note: keep this language in sync with notification sent from OperationLauncher
en: Backup completed, but not all files were successfully backed up
hu: A biztonsági mentés befejeződött, de nem minden fájl lett sikeresen mentve

en: Restore completed, but not all files were successfully restored
hu: A helyreállítás befejeződött, de nem minden fájl lett sikeresen helyreállítva

en: _Details
hu: _Részletek

en: _Pause
hu: _Szüneteltetés

en: _Stop
hu: _Leállítás

en: Failed to back up
hu: Nem sikerült a biztonsági mentés

en: Failed to list files
hu: Nem sikerült a fájlok felsorolása

en: Failed to restore
hu: Nem sikerült a helyreállítás

en: E_ncryption password
hu: Titkosítási _jelszó

en: _Enter Password…
hu: Jelszó _megadása…

en: Wrong encryption password, try again
hu: Hibás titkosítási jelszó, próbálja újra

en: Wrong Encryption Password
hu: Hibás titkosítási jelszó

en: Try again.
hu: Próbálja újra.

en: Encryption setup needed
hu: Titkosítási beállítás szükséges

en: Require Password?
hu: Szükséges legyen a jelszó megadása?

en: You will need your password to restore your files. You might want to write it down.
hu: A jelszóra szüksége lesz a fájlok helyreállításhoz. Talán érdemes lenne feljegyeznie.

en: Encryption password needed
hu: Titkosítási jelszó szükséges

en: Encryption Password Needed
hu: Titkosítási jelszó szükséges

en: In order to check that you will be able to retrieve your files in the case of an emergency, please enter your encryption password again to perform a brief restore test.
hu: Annak ellenőrzésére, hogy vészhelyzet esetén valóban helyreállíthatók a fájlok, adja meg a titkosítási jelszót egy gyors helyreállítási teszt elvégzéséhez.

en: Enter Password
hu: Jelszó megadása

en: Authentication needed
hu: Hitelesítés szükséges

en: _Connect…
hu: _Kapcsolódás…

en: Co_ntinue
hu: _Folytatás

en: Automatic backups disabled
hu: Automatikus biztonsági mentések letiltva

en: None
hu: Nincs

note: Check for some really simple/common friendly names
en: Today
hu: Ma

en: Yesterday
hu: Tegnap

note: Translators: sentence case
en: %d day ago | %d days ago
hu[0]: %d napja
hu[1]: %d napja

[ctx: backups]
note: Translators: this is used like "Most Recent Backup: None"
en: None
hu: Nincs

en: _Remember password
hu: J_elszó megjegyzése

en: Cannot remember password
hu: Nem lehet megjegyezni a jelszót

en: Your desktop session does not support saving passwords.
hu: Az asztali munkamenete nem támogatja a jelszavak mentését.

en: Try closing any open file manager windows and trying again.
hu: Próbáljon meg bezárni minden megnyitott fájlkezelő ablakot, és próbálja meg újra.

en: Failed to Open Backup
hu: Nem sikerült a biztonsági mentés megnyitása

en: Show version
hu: Verziószám megjelenítése

en: Immediately start a backup
hu: Biztonsági mentés azonnali indítása

note: Translators: The name is a play on the French phrase "déjà vu" meaning "already seen", but with the "vu" replaced with "dup".  "Dup" in this context is itself a reference to both the underlying command line tool "duplicity" and the act of duplicating data for backup.  As a whole, the phrase "Déjà Du
en: Déjà Dup Backups
hu: Déjà Dup Biztonsági mentések

en: Backups
hu: Biztonsági mentések

en: Protect yourself from data loss
hu: Védje meg magát az adatvesztés ellen

note: These keywords are used when searching for applications in dashes, etc. Keep the English keywords and add your own keywords in your language, separated by semicolons.
en: déjà;deja;dup;archive;archiving;backup;backups;back up;
hu: déjà;deja;dup;archívum;archiválás;biztonsági mentés;

en: Back Up
hu: Biztonsági mentés

en: Folders to save
hu: Mentendő mappák

en: This list of directories will be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
hu: Ezen könyvtárakról fog biztonsági mentés készülni. Fenntartott értékek, amik a felhasználó saját könyvtáraiként lesznek értelmezve: $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, $VIDEOS. Ezek lehetnek egy hosszabb útvonal kezdetei is, pl. $HOME/alkönyvtár. A $USER fenntartott érték a felhasználó nevével lesz behelyettesítve, és az útvonalban bárhol szerepelhet. A relatív bejegyzések a felhasználó home könyvtárához képest relatívak.

en: Folders to ignore
hu: Mellőzendő mappák

en: This list of directories will not be backed up. Reserved values $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, and $VIDEOS are recognized as the user’s special directories and can be at the start of a longer path ($HOME/subdir). Reserved value $USER is replaced by the user’s username and can be anywhere in the path. Relative entries are relative to the user’s home directory.
hu: Ezen könyvtárakról nem fog biztonsági mentés készülni. Fenntartott értékek, amik a felhasználó saját könyvtáraiként lesznek értelmezve: $HOME, $DESKTOP, $DOCUMENTS, $DOWNLOAD, $MUSIC, $PICTURES, $PUBLIC_SHARE, $TEMPLATES, $TRASH, $VIDEOS. Ezek lehetnek egy hosszabb útvonal kezdetei is, pl. $HOME/alkönyvtár. A $USER fenntartott érték a felhasználó nevével lesz behelyettesítve, és az útvonalban bárhol szerepelhet. A relatív bejegyzések a felhasználó home könyvtárához képest relatívak.

en: The last time Déjà Dup was run
hu: A Déjà Dup futásának utolsó időpontja

en: The last time Déjà Dup was successfully run. This time should be in ISO 8601 format.
hu: A Déjà Dup utolsó sikeres futásának ideje. Ennek ISO 8601 formátumban kell lennie.

en: The last time Déjà Dup backed up
hu: A Déjà Dup utolsó mentésének ideje

en: The last time Déjà Dup successfully completed a backup. This time should be in ISO 8601 format.
hu: Az utolsó alkalom amikor a Déjà Dup elmentett fájlokat. Ennek ISO 8601 formátumban kell lennie.

en: The last time Déjà Dup restored
hu: A Déjà Dup utolsó helyreállításának ideje

en: The last time Déjà Dup successfully completed a restore. This time should be in ISO 8601 format.
hu: Az utolsó alkalom, amikor a Déjà Dup helyreállított fájlokat. Ennek ISO 8601 formátumban kell lennie.

en: Whether to periodically back up
hu: Végezzen-e időszakos biztonsági mentést

en: Whether to automatically back up on a regular schedule.
hu: Automatikusan mentsen-e előzetes ütemezés szerint.

en: How often to periodically back up
hu: Rendszeres mentések gyakorisága

en: The number of days between backups.
hu: A biztonsági mentések közti napok.

note: Translators: This tracks the most recent time the user flipped the "automatic backups" switch
en: When automatic backups were enabled
hu: Ha az automatikus biztonsági mentések engedélyezve voltak

en: This time should be in ISO 8601 format.
hu: Ennek az időnek ISO 8601 formátumban kell lennie.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about backing up
hu: A legutóbbi időpont, amikor a Déjà Dup ellenőrizte, hogy ideje van-e felhívni a figyelmet a mentésre

en: When a user logs in, the Déjà Dup monitor checks whether it should prompt about backing up. This is used to increase discoverability for users that don’t know about backups. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
hu: Amikor egy felhasználó bejelentkezik, a Déjà Dup figyelő leellenőrzi, hogy felhívja-e a figyelmet a biztonsági mentésre. Ez a biztonsági mentéseket nem ismerő felhasználók tájékoztatását szolgálja. Az ellenőrzést ez alkalommal letilthatja, vagy az ISO 8601-es formátummal kapcsolhatja ki.

en: The last time Déjà Dup checked whether it should prompt about your password
hu: A legutóbbi időpont, amikor a Déjà Dup ellenőrizte, hogy be kell-e kérnie az Ön jelszavát

en: In order to prevent you from forgetting your passwords, Déjà Dup will occasionally notify you to confirm the password. This time should be either ‘disabled’ to turn off this check or in ISO 8601 format.
hu: A Déjà Dup időnként újra bekéri a jelszót annak elkerülésére, hogy Ön elfelejtse azt. Az itt megadott időnek ISO 8601 formátumúnak kell lennie, vagy letilthatja az ellenőrzést a „disabled” érték megadásával.

en: How long to keep backup files
hu: Milyen hosszú ideig őrizze meg a biztonsági mentés fájljait

en: The number of days to keep backup files on the backup location. A value of 0 means forever. This is a minimum number of days; the files may be kept longer.
hu: Azon napok száma, ameddig megmaradnak a biztonsági mentés fájljai a biztonsági mentés helyén. 0 érték megadása esetén örökké. Ez a minimális napok száma, ameddig a fájlok tárolódnak.

en: How long to wait between full backups
hu: Teljes mentések közti idő

en: Déjà Dup needs to occasionally make fresh full backups. This is the number of days to wait between full backups.
hu: A Déjà Dup időnként teljes mentést készít. Itt adható meg a teljes mentések közti idő napokban.

en: Whether to use metered networks
hu: Fizetős hálózatok használata

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups over metered network connections (like 4G).
hu: Ha nem, akkor a Déjà Dup nem fog biztonsági mentést ütemezni fizetős hálózati kapcsolatokon (pl. 4G).

en: Whether to ignore Power Saver mode
hu: Hagyja-e figyelmen kívül az energiatakarékos módot

en: If false, Déjà Dup will refuse to run scheduled backups during Power Saver mode.
hu: Ha hamis, akkor a Déjà Dup megtagadja az ütemezett biztonsági mentések futtatását energiatakarékos mód alatt.

en: Command to run before the backup tool
hu: A biztonsági mentési eszköz előtt futtatandó parancs

en: Useful if you need to manually mount a folder, for example. If this command fails, the backup won't start.
hu: Hasznos, ha például kézzel kell csatolnia egy mappát. Ha ez a parancs sikertelen, akkor a biztonsági mentés nem fog elindulni.

en: Command to run after the backup tool
hu: A biztonsági mentési eszköz után futtatandó parancs

en: Useful if you need to clean up after your setup command. Failures are ignored.
hu: Hasznos, ha takarítani kell a beállítási parancs után. A hibák figyelmen kívül lesznek hagyva.

en: Command to run around the backup tool
hu: A biztonsági mentési eszköz körül futtatandó parancs

en: Useful if you need to limit resources or otherwise wrap the execution of the tool command. An example value might be 'trickle -u 500' which would result in deja-dup running 'trickle -u 500 duplicity …'.
hu: Hasznos, ha korlátoznia kell az erőforrásokat, vagy más módon kell körülzárni az eszköz parancsának végrehajtását. Egy példa lehet a „trickle -u 500”, amely azt eredményezné, hogy így futna a deja-dup: „trickle -u 500 duplicity …”.

en: Type of location to store backup
hu: A hely típusa, a biztonsági mentések tárolásához

en: The type of backup location. If ‘auto’, a default will be chosen based on what is available.
hu: A mentés helyének típusa. Automatikus választás esetén az elérhetőkből kiválasztja az alapértelmezettet.

en: The folder where backups are stored
hu: A mappa, ahol a biztonsági mentések tárolódnak

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to your home directory.
hu: A biztonsági mentéseket tároló könyvtárstruktúra. Az útvonalak lehetnek abszolút elérési utak, vagy relatívak a home könyvtárhoz képest.

en: The unique filesystem identifier for the drive, used to recognize the drive when it is plugged in.
hu: A meghajtó egyedi fájlrendszer azonosítója. A meghajtó csatlakoztatásakor ez alapján lehet beazonosítani.

en: Name
hu: Név

en: The name of the external drive.
hu: Külső meghajtó neve.

en: Icon
hu: Ikon

en: The icon of the external drive, as a serialized GIcon.
hu: A külső meghajtó ikonja, mint sorosított GIcon.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths are relative to the drive.
hu: A biztonsági mentéseket tároló könyvtárstruktúra. Az útvonalak a meghajtón belül relatívak.

en: The server address
hu: A kiszolgáló címe

en: The URI of the remote server location.
hu: A távoli szerver URI címe.

en: The folder hierarchy where backups are stored. Paths can be absolute or relative to the host.
hu: A biztonsági mentéseket tároló könyvtárstruktúra. Az útvonalak a kiszolgálón belül lehetnek abszolút vagy relatív hivatkozások.

en: The Rclone remote
hu: Az Rclone távoli tárolója

en: The name of a pre-configured Rclone remote. See Rclone documentation for how to configure one.
hu: Az előre beállított Rclone távoli tárolójának neve. Nézze meg az Rclone dokumentációját a beállításhoz.

en: Déjà Dup is a simple backup tool. It hides the complexity of backing up the Right Way (encrypted, off-site, and regular) and uses Restic behind the scenes.
hu: A Déjà Dup egy egyszerű biztonsági mentést készítő eszköz. Elrejti a biztonsági mentések helyes módjának (titkosított, külön helyen lévő és rendszeres) összetettségét. A Restic programot használja a színfalak mögött.

en: Support for local, remote, or cloud backup locations such as Google Drive
hu: Helyi, távoli vagy a Google Drive-hoz hasonló felhő megoldások támogatása a biztonsági mentésekhez

en: Securely encrypts and compresses your data
hu: Biztonságosan titkosítja és tömöríti adatait

en: Incrementally backs up, letting you restore from any particular backup
hu: Növekményesen ment, lehetővé téve a helyreállítást bármely konkrét mentésből

en: Schedules regular backups
hu: Rendszeres mentéseket ütemez

en: Integrates well into your GNOME desktop
hu: Jól integrálódik a GNOME asztali környezetbe

en: Déjà Dup focuses on ease of use and recovering from personal, accidental data loss. If you need a full system backup or an archival program, you may prefer other backup apps.
hu: A Déjà Dup az egyszerű használhatóságra törkszik és a célja a felhasználó adatainak védelme az esetleges elvesztéstől. Ha egy rendszerszintű biztonsági mentéshez vagy archiváláshoz való programot keres, akkor arra más program alkalmasabb lehet.

en: Back up your files automatically — set it and forget it
hu: Készítsen automatikus biztonsági mentést a fájljairól – állítsa be és felejtse el a problémát

en: Restoring is a breeze — choose a backup and then copy files out using your file manager
hu: A helyreállítás gyerekjáték – válasszon egy biztonsági mentést, majd másolja ki a fájlokat a fájlkezelő használatával

en: Back up to the cloud, a network server, or a local drive
hu: Mentsen felhőbe, hálózati kiszolgálóra vagy helyi meghajtóra

en: Take control of your backup by choosing exactly which folders to include
hu: Vegye kezébe a biztonsági mentése irányítását, és adja meg pontosan, hogy mely mappákat veszi bele

note: Translators: Monitor in this sense means something akin to 'watcher', not a computer screen.  This program acts like a daemon that kicks off backups at scheduled times.
en: Backup Monitor
hu: Biztonságimentés-figyelő

en: Schedules backups at regular intervals
hu: Ütemezett biztonsági mentés rendszeres időközönként

en: Folder is Empty
hu: A mappa üres

en: No Results Found
hu: Nincs találat

en: Try a different search
hu: Próbáljon mást keresni

en: Location
hu: Hely

en: Add I_gnored Folder…
hu: Me_llőzendő mappa hozzáadása…

en: Folders to Ignore
hu: Mellőzendő mappák

en: These folders are always ignored:
hu: Ezek a mappák mindig mellőzve lesznek:

en: Folders
hu: Mappák

en: Re_set All Folders…
hu: Összes mappa vi_sszaállítása…

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Add Backed _Up Folder…
hu: M_entendő mappa hozzáadása…

en: Folders to Back Up
hu: Mentendő mappák

en: _Folder
hu: _Mappa

en: _Reset Account Access
hu: Fiókhozzáférés _visszaállítása

en: Ser_ver Address
hu: Kiszolgáló _címe

en: _Remote
hu: _Távoli tároló

en: Rclone is an advanced cloud storage tool. Read <a href="https://rclone.org/">its documentation</a> for how to configure a remote.
hu: Az Rclone egy fejlett felhős tárolási eszköz. Olvassa el a <a href="https://rclone.org/">dokumentációját</a> a távoli tároló beállításához.

en: _Reset Config Encryption Password
hu: A beállítás titkosítási jelszavának _visszaállítása

en: _Location
hu: _Hely

en: _Close
hu: _Bezárás

[ctx: back up is verb]
en: _Back Up
hu: _Biztonsági mentés

en: New Backup
hu: Új biztonsági mentés

en: Storage
hu: Tároló

en: Help
hu: Súgó

en: Schedule
hu: Ütemező

en: Automatic Backup _Frequency
hu: Automatikus biztonsági mentés _gyakorisága

en: _Keep Backups
hu: Biztonsági mentések meg_tartása

en: The oldest backups will still be deleted earlier if the location is low on space or kept up to three months longer to avoid deleting related backups.
hu: A legrégebbi biztonsági mentések továbbra is hamarabb lesznek törölve, ha a helyen kevés a tárhely, vagy három hónappal tovább lesznek megtartva, hogy elkerülje a kapcsolódó biztonsági mentések törlését.

en: _Schedule
hu: Üte_mezés

en: _Folders
hu: _Mappák

en: Storage _Location
hu: Tárolási _hely

en: Bro_wse Backups
hu: Biztonsági mentések _tallózása

en: _Back Up Now
hu: _Biztonsági mentés most

en: _Password-protect your backup
hu: _Védje jelszóval a biztonsági mentést

en: Confir_m password
hu: Jelszó _megerősítése

en: Test every two _months
hu: Ellenőrzés két _havonta

en: Con_tinue
hu: _Folytatás

en: Main Menu
hu: Főmenü

en: _Select All
hu: Ö_sszes kijelölése

en: _Keyboard Shortcuts
hu: _Gyorsbillentyűk

en: _Help
hu: _Súgó

en: _About Déjà Dup Backups
hu: A Déjà Dup Biztonsági mentések _névjegye

en: Most Recent Backup
hu: Legfrissebb biztonsági mentés

[ctx: verb]
en: _Search
hu: _Keresés

en: Restore From Where?
hu: Honnan állítson helyre?

en: _Restore
hu: _Helyreállítás

en: Restore to Where?
hu: Hova állítson helyre?

en: Restore files to their _original locations
hu: Fájlok helyreállítása az _eredeti helyükre

en: Restore files to a _specific folder
hu: Fájlok helyreállítása egy _megadott mappába

en: Backups does not have permission to restore the following files:
hu: A Biztonsági mentéseknek nincs engedélye a következő fájlok helyreállításához:

en: Up
hu: Fel

en: _Restore…
hu: _Helyreállítás…

en: Search
hu: Keresés

en: Server Addresses
hu: Kiszolgálócímek

note: Translators: Translators: This is followed by a list of valid adresses (smb://gnome.org/deja-dup, ssh://192.168.0.1, ftp://[2001:db8::1])
en: Server addresses are made up of a protocol prefix, an address, and sometimes a path depending on the protocol. Examples:
hu: A kiszolgálócímek protokoll előtagból, címből, valamint esetenként útvonalból állnak – a protokolltól függően. Példák:

en: Available Protocols
hu: Elérhető protokollok

en: File Transfer Protocol
hu: Fájlátviteli protokoll (FTP)

en: Network File System
hu: Hálózati fájlrendszer (NFS)

en: SSH File Transfer Protocol
hu: SSH fájlátviteli protokoll

en: Prefix
hu: Előtag

note: Translators: Translators: do not translate ftp:// and ftps://
en: ftp:// or ftps://
hu: ftp:// vagy ftps://

note: Translators: Translators: do not translate sftp:// and ssh://
en: sftp:// or ssh://
hu: sftp:// vagy ssh://

note: Translators: Translators: do not translate dav:// and davs://
en: dav:// or davs://
hu: dav:// vagy davs://

en: No Backups Found
hu: Nem találhatóak biztonsági mentések

en: This storage location is empty
hu: Ez a tárolási hely üres

en: Create Your First _Backup…
hu: Első _biztonsági mentés létrehozása…

en: _Restore From a Previous Backup…
hu: _Helyreállítás egy előző biztonsági mentésből…

[ctx: shortcut window]
en: General
hu: Általános

[ctx: shortcut window]
en: Show help
hu: Súgó megjelenítése

[ctx: shortcut window]
en: Open menu
hu: Menü megnyitása

[ctx: shortcut window]
en: Quit
hu: Bezárás

[ctx: shortcut window]
en: Keyboard shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

[ctx: shortcut window]
en: Browsing Backed Up Files
hu: Mentett fájlok tallózása

[ctx: shortcut window]
en: Search
hu: Keresés

[ctx: shortcut window]
en: Go up
hu: Ugrás fel

[ctx: shortcut window]
en: Select all
hu: Összes kijelölése

note: Translators: %2$s is the name of a removable drive, %1$s is a folder on that removable drive. translators: this is "folder-name on server-host"
en: %1$s on %2$s
hu: %1$s ezen: %2$s

en: Backup will begin when %s is connected.
hu: A biztonsági mentés elindul, amint a(z) %s kapcsolódik.

en: Storage location not available
hu: A tárolási hely nem érhető el

en: Waiting for ‘%s’ to become connected…
hu: Várakozás a(z) „%s” kapcsolódására…

en: Backup will begin when a network connection becomes available.
hu: A biztonsági mentés megkezdődik, amikor a hálózati kapcsolat elérhetővé válok.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Google Drive
hu: %s a Google Drive-on

en: This folder cannot be used as a storage location because Backups does not have access to it.
hu: Ez a mappa nem használható tárolási helyként, mert a Biztonsági mentéseknek nincs hozzáférése.

note: Translators: %s is a folder.
en: %s on Microsoft OneDrive
hu: %s a Microsoft OneDrive-on

note: Duplicity requires a folder, and this is a reasonable restriction.
en: You must provide a Microsoft OneDrive folder.
hu: Meg kell adnia egy Microsoft OneDrive mappát.

note: Translators: %s is a brand name like Microsoft or Google
en: Could not log into %s servers.
hu: Nem sikerült bejelentkezni a(z) %s kiszolgálókra.

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: %s credentials for Déjà Dup
hu: %s hitelesítési adatok a Déjà Dup számára

note: We need a random string between 43 and 128 chars. UUIDs are an easy way to get random strings, but they are only 37 chars long. So just add two. And show the oauth consent page finally Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Access to your %s account is required
hu: Hozzáférés szükséges a(z) %s-fiókjához

note: Translators: %s is a brand name like Google or Microsoft
en: Grant Access to %s
hu: Hozzáférés megadása ehhez: %s

note: Translators: %s is a folder.
en: %s with Rclone
hu: %s az Rclone-nal

en: An Rclone remote needs to be set.
hu: Be kell állítani egy Rclone távoli tárolót.

en: Rclone config encryption password
hu: Az Rclone beállításának titkosítási jelszava

en: Your Rclone config file is encrypted. Please provide its password.
hu: Az Rclone beállítófájlja titkosítva van. Adja meg a jelszavát.

en: Rclone Config Encryption _Password
hu: Rclone beállításának titkosítási jelszava

en: Wrong Rclone config encryption password. Try again.
hu: Hibás titkosítási jelszó az Rclone beállításához. Próbálja újra.

en: Rclone remote '%s' needs to be configured in Rclone first.
hu: A(z) „%s” Rclone távoli tárolót először be kell állítani az Rclone programban.

en: The network server is not available
hu: A hálózati kiszolgáló elérhetetlen

en: You must first install a gvfs backend that can connect to ‘%s’ network locations.
hu: Először telepítenie kell egy olyan gvfs háttérprogramot, amely képes kapcsolódni a(z) „%s” hálózati helyekhez.

en: The server’s network location needs to be specified in the storage location preferences.
hu: A kiszolgáló hálózati helyét meg kell adni a tárolási hely beállításaiban.

en: The server’s network location ‘%s’ does not look like a network location.
hu: A kiszolgáló „%s” hálózati helye nem tűnik hálózati helynek.

en: HTTP network locations are not supported. If you want to connect to a WebDAV server, use `davs://` or `dav://` instead.
hu: A HTTP hálózati helyek nem támogatottak. Ha WebDAV-kiszolgálóhoz szeretne kapcsolódni, akkor használjon „davs://” vagy „dav://” protokollt inkább.

en: Remote restic servers are not supported. Try another connection method (like `sftp://`) instead.
hu: A távoli restic-kiszolgálók nem támogatottak. Próbáljon másik kapcsolódási módszert helyette (mint például „sftp://”).

en: ‘%s’ does not appear to be a network location.
hu: A(z) „%s” nem tűnik hálózati helynek.

note: Special sanity check for some edge cases like smb:// where if the user just puts in smb://server/ as the root, GIO thinks it's a valid root, but the share never ends up mounted.
en: Samba network locations must include both a hostname and a share name.
hu: A Samba hálózati helyeknek gépnevet és megosztásnevet is tartalmaznia kell.

en: You must first install FUSE support for GVfs, likely provided by the gvfs-fuse package. Then log out, log back in, and try again.
hu: Először telepítenie kell a FUSE-támogatást a GVfs-hez, amelyet valószínűleg a gvfs-fuse csomag biztosít. Azután jelentkezzen ki, jelentkezzen vissza, majd próbálja újra.

en: Waiting for a network connection…
hu: Várakozás hálózati kapcsolatra…

en: Could not mount storage location.
hu: Nem sikerült csatolni a tárolási helyet.

note: Translators: this is the home folder and %s is the user's username
en: Home (%s)
hu: Saját mappa (%s)

note: Translators: this is the home folder
en: Home
hu: Saját mappa

note: Translators: this is the trash folder
en: Trash
hu: Kuka

en: Backup encryption password
hu: Biztonsági mentést titkosító jelszó

en: Make sure Backups has permission to run in the background in your desktop session’s settings and try again.
hu: Győződjön meg az asztal munkamenetének beállításaiban arról, hogy a Biztonsági mentéseknek van-e engedélye, hogy a háttérben fusson, és próbálja újra.

note: no portal support :(
en: Your desktop session does not support automatically starting Flatpak apps.
hu: Az asztali munkamenete nem támogatja a Flatpak-alkalmazások automatikus indítását.

en: The fusermount command is required, but was not found. Please install FUSE.
hu: A fusermount parancs szükséges, de nem található. Telepítse a FUSE-t.

en: Backing up…
hu: Biztonsági mentés…

en: Restoring…
hu: Helyreállítás…

en: Checking for backups…
hu: Biztonsági mentések ellenőrzése…

en: Listing files…
hu: Fájlok listázása…

en: Verifying backup…
hu: A biztonsági mentés ellenőrzése…

en: Preparing…
hu: Előkészítés…

en: Custom tool setup failed.
hu: Nem sikerült az egyéni eszköz beállítása.

en: Once granted, Backups will automatically continue
hu: Ha megadta, akkor a biztonsági mentések automatikusan folytatódnak

en: Note that you will have to grant access every time because your desktop session does not support saving credentials
hu: Ne feledje, hogy minden alkalommal engedélyeznie kell a hozzáférést, mert az asztali munkamenete nem támogatja a hitelesítési adatok mentését

en: _Grant Access…
hu: _Hozzáférés megadása…

en: In order to continue, the following packages need to be installed:
hu: A folytatáshoz telepíteni kell az alábbi csomagokat:

en: Required packages need to be installed.
hu: A szükséges csomagokat telepíteni kell.

en: Required Packages
hu: Szükséges csomagok

[ctx: verb]
en: _Install
hu: _Telepítés

en: Installing packages…
hu: Csomagok telepítése…

en: Could not back up the following files.  Please make sure you are able to open them.
hu: Nem sikerült biztonsági mentést készíteni a következő fájlokról. Győződjön meg arról, hogy meg tudja-e ezeket nyitni.

en: The following folders cannot be backed up because Backups does not have access to them:
hu: A következő mappákról nem készíthető biztonsági mentés, mert a Biztonsági mentések nem fér hozzájuk:

en: Restoring files…
hu: Fájlok helyreállítása…

en: Could not restore the following files.  Please make sure you are able to write to them.
hu: Nem sikerült helyreállítani a következő fájlokat. Győződjön meg arról, hogy van-e írási joga rájuk.

note: Error case (unrecognized files)
en: Unrecognized file in storage location: '%s'. Choose an empty folder instead.
hu: Felismerhetetlen fájlok vannak ezen a tárolási helyen: „%s”. Válasszon inkább egy üres mappát.

en: Could not find storage location ‘%s’.
hu: Nem sikerült megtalálni a(z) „%s” tárolási helyet.

en: Paused (no network)
hu: Szüneteltetve (nincs hálózat)

note: Is the disk not even big enough to possibly hold what we need? Don't bother checking whether this is first or later backup. If the user adds folders to their backup and the target is just too small, let them know. Tiny backup location.  Suggest they get a larger one.
en: Backup location is too small.
hu: A biztonsági mentés helye túl kicsi.

en: Try using a location with at least %s.
hu: Próbálkozzon egy legalább %s szabad területtel rendelkező hellyel.

en: (Space for two full backups is required.)
hu: (Két teljes biztonsági mentésnek elegendő hely szükséges.)

note: Can't delete any more backup chains ourselves. Tell the user, so they can clear out space.
en: Backup location does not have enough free space. Please free up at least %s.
hu: A biztonsági mentésre kiválasztott helyen nincs elég szabad kapacitás. Legalább %s felszabadítása szükséges.

en: Backup location does not have enough free space. Try using a location with at least %s free.
hu: A biztonsági mentésre kiválasztott helyen nincs elég szabad kapacitás. Próbálkozzon egy legalább %s szabad területtel rendelkező hellyel.

en: Cleaning up…
hu: Tisztítás…

note: For most, don't do anything special.  Show generic 'unknown error' message, but provide the exception text for better bug reports. Plus, sometimes it may clue the user in to what's wrong. But first, try to restart without a cache, since that seems to quite frequently fix odd metadata errors with dup
en: Failed with an unknown error.
hu: Ismeretlen hiba lépett fel.

note: notify upper layers, if they want to do anything
en: Bad encryption password.
hu: Hibás titkosítási jelszó.

note: GPG does not expose the true reason in a machine-readable way for duplicity to pass on.  So we try to find out why it failed by looking for the "bad session key" error message that is given if the password was incorrect. Any other error should be presented to the user so they can maybe fix it (bad c
en: No secret key
hu: Nincs titkos kulcs

en: Bad session key
hu: Hibás munkamenetkulcs

note: make text a little nicer than duplicity gives duplicity gives something like "home/blah/blah not found in archive, no files restored".
en: Could not restore ‘%s’: File not found in backup
hu: Nem állítható helyre: „%s”. A fájl nem található meg a biztonsági mentésben

en: The existing backup is of a computer named %s, but the current computer’s name is %s.  If this is unexpected, you should back up to a different location.
hu: A meglévő biztonsági mentés neve %s, de a jelenlegi gépnév %s. Ha ez nem várt fejlemény, inkább készítsen biztonsági mentést egy másik helyre.

en: Unexpected computer name encountered
hu: Váratlan számítógépnév észlelve

en: Computer Name Changed
hu: A számítógép neve megváltozott

en: Permission denied when trying to create ‘%s’.
hu: Hozzáférés megtagadva a következő készítése közben: „%s”.

note: assume error is on backend side
en: Permission denied when trying to read ‘%s’.
hu: Hozzáférés megtagadva a következő olvasása közben: „%s”.

en: Permission denied when trying to delete ‘%s’.
hu: Hozzáférés megtagadva a következő törlése közben: „%s”.

en: Backup location ‘%s’ does not exist.
hu: A biztonsági mentés helye nem létezik: „%s”.

en: No space left.
hu: Nincs több hely.

en: Error reading file ‘%s’.
hu: Hiba a(z) „%s” fájl olvasásakor.

en: Error writing file ‘%s’.
hu: Hiba a(z) „%s” fájl írásakor.

en: No space left in ‘%s’.
hu: Nem maradt több hely itt: „%s”.

en: No backup files found
hu: Nem találhatóak biztonsági mentési fájlok

en: Uploading…
hu: Feltöltés…

en: could not restore test file
hu: nem sikerült helyreállítani a tesztfájlt

en: Could not understand duplicity version ‘%s’.
hu: Nem sikerült értelmezni a duplicity verzióját: „%s”.

en: Backups requires at least version %d.%d.%.2d of duplicity, but only found version %d.%d.%.2d
hu: A biztonsági mentéshez legalább %d.%d.%.2d verziójú duplicity programra van szükség, de csak %d.%d.%.2d található.

en: Could not understand duplicity version.
hu: Nem sikerült értelmezni a duplicity verzióját.

en: This storage location is no longer supported. You can still use duplicity directly to back up or restore your files.
hu: Ez a tárolási hely már nem támogatott. Továbbra is használhatja közvetlenül a duplicity programot, hogy mentse és helyreállítsa a fájljait.

en: An error occurred while validating your backup: ‘%s’.
hu: Hiba történt a biztonsági mentés ellenőrzése során: „%s”.

en: The backup might be corrupted.
hu: A biztonsági mentés sérült lehet.

en: Please investigate the problem or start a new, separate backup.
hu: Vizsgálja meg a problémát, vagy indítson egy új, különálló biztonsági mentést.

en: The storage location is out of space but busy.
hu: A tárolási helyen nincs szabad hely, de elfoglalt.

en: Try closing any open file manager windows and try again.
hu: Próbáljon meg bezárni minden megnyitott fájlkezelő ablakot, és próbálja meg újra.

[ctx: non-Deja-Dup backup]
note: Translators: "external" here means a backup that Deja Dup didn't make
en: external
hu: külső

en: Could not understand restic version ‘%s’.
hu: Nem sikerült értelmezni a restic verzióját: „%s”.

en: Backups requires at least version %d.%d.%d of restic, but only found version %d.%d.%d
hu: A biztonsági mentéshez legalább %d.%d.%d verziójú resticre van szükség, de csak %d.%d.%d található.

en: Could not understand restic version.
hu: Nem sikerült értelmezni a restic verzióját.

en: This storage location is not yet supported.
hu: Ez a tárolási hely még nem támogatott.

en: Backup will begin when power saver mode is no longer active.
hu: A biztonsági mentés elindul, ha az energiatakarékos mód már nem aktív.

en: Backup will begin when an unmetered network connection becomes available.
hu: A biztonsági mentés elindul, amint elérhető lesz egy nem fizetős hálózati kapcsolat.
