deluge - en to ast translation catalogue (325 entries)

en: Error
ast: Fallu

en: Name
ast: Nome

en: Progress
ast: Progresu

en: State
ast: Estáu

en: Size
ast: Tamañu

en: Downloaded
ast: Descargáu

en: Uploaded
ast: Xubío

en: Ratio
ast: Rellación

en: Down Speed
ast: Velocidá de descarga

en: Up Speed
ast: Velocidá d'unvíu

en: Peers
ast: Collacies/os compartiendo

en: Avail
ast: Disp

en: Added
ast: Amestáu

en: Tracker
ast: Rastreador

en: ETA
ast: Tiempu estimáu

en: Prioritize First/Last
ast: Priorizar primeru/caberu

en: Auto Managed
ast: Autoxestionáu

en: Pieces
ast: Partes

en: Warning
ast: Avisu

en: Announce OK
ast: Anunciu correutu

en: Announce Sent
ast: Anunciu unviáu

en: Interface
ast: Interfaz

en: Downloads
ast: Descargues

en: Bandwidth
ast: Anchor de banda

en: Queue
ast: Cola

en: Network
ast: Rede

en: Other
ast: Otres

en: Daemon
ast: Demoniu

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: Tier
ast: Parte

en: Choose a file
ast: Escueye un ficheru

en: Choose a folder
ast: Escueye una carpeta

en: Save .torrent file
ast: Atroxar ficheru .torrent

en: Torrent files
ast: Ficheros torrent

en: All files
ast: Tolos ficheros

en: Server:
ast: Sirvidor:

en: Choose a .torrent file
ast: Escueya un ficheru .torrent

en: Details:
ast: Detalles:

en: Username:
ast: Nome d'usuariu:

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Other...
ast: Otru ...

en: Not Connected
ast: Non coneutáu

en: DHT Nodes
ast: Nodos DHT

en: Yes
ast: Sí

en: No
ast: Non

en: Priority
ast: Prioridá

en: _Status
ast: _Estáu

en: _Details
ast: _Detalles

en: Fi_les
ast: Fi_cheros

en: _Peers
ast: _Pares

en: _Options
ast: _Opciones

en: Unlimited
ast: Illimitada

en: Down
ast: Abaxo

en: Up
ast: Arriba

en: Host
ast: Sirvidor

en: Username
ast: Nome d'Usuariu

en: Level
ast: Nivel

en: Enabled
ast: Habilitáu

en: Select the Plugin
ast: Seleiciona el complementu

en: Plugin Eggs
ast: Complementu Eggs

en: Trackers
ast: Rastreadores

en: None
ast: Dengún

en: Admin
ast: Alministrador

en: No Label
ast: Ensin etiqueta

en:  Torrents Queued
ast:  Torrents na cola

en:  Torrent Queued
ast:  Torrents na cola

en: Set Unlimited
ast: Definir illimitáu

en: On
ast: Activáu

en: Disable
ast: Deshabilitar

en: Address
ast: Direición

en: Client
ast: Cliente

en: Creating Torrent
ast: Creando torrent

en: Queued Torrents
ast: Torrents na cola

en: _Remove
ast: _Esaniciar

en: Automatically add torrents on connect
ast: Amestar torrents automáticamente al coneutase

en: _File
ast: _Ficheru

en: _Add Torrent
ast: _Amestar torrent

en: _Create Torrent
ast: _Criar torrent

en: _Quit
ast: _Colar

en: _Edit
ast: _Editar

en: _Connection Manager
ast: _Asistente de conexón

en: _View
ast: Vista

en: _Toolbar
ast: _Barra Ferramientes

en: _Sidebar
ast: Barra _llateral

en: Status_bar
ast: _Barra d'estáu

en: T_abs
ast: Pest_añes

en: _Columns
ast: Co_lumnes

en: S_idebar
ast: _Barra llateral

en: Show _Zero Hits
ast: Amosar _Zero visites

en: Show _Trackers
ast: Amosar ras_treadores

en: _Help
ast: _Aida

en: Frequently Asked Questions
ast: Entrugues frecuentes

en: Add torrent
ast: Amestar torrent

en: Add Torrent
ast: Amésta-y un "Torrent"

en: Remove torrent
ast: Desaniciar torrent

en: Remove Torrent
ast: Esanicia'l "Torrent"

en: Pause the selected torrents
ast: Pausar los torrents seleicionados

en: Pause
ast: Pausar

en: Resume the selected torrents
ast: Siguir colos torrents seleicionados

en: Resume
ast: Siguir

en: Queue Torrent Up
ast: Coloca Esti "Torrent" delantre

en: Queue Up
ast: Xubir cola

en: Queue Torrent Down
ast: Alluga Esti "Torrent" darrera

en: Queue Down
ast: Baxar cola

en: Preferences
ast: Preferencies

en: Connection Manager
ast: Asistente de conexón

en: Forced
ast: Forciáu

en: Disabled
ast: Deshabilitáu

en: Handshake
ast: Alcuerdu

en: Either
ast: Cualesquier

en: Show session speed in titlebar
ast: Amosar velocidá na barra de títulu

en: Enable system tray icon
ast: Activa el iconu del sistema na bandexa.

en: Minimize to tray on close
ast: Minimiza pa la bandexa al zarrar

en: Start in tray
ast: Abrir minimizáu nel área de notificación

en: Password protect system tray
ast: Protexer con contraseña l'área de notificación

en: Move completed to:
ast: Mover completaos a:

en: Copy of .torrent files to:
ast: Copia d'archivos .torrent a:

en: Download to:
ast: Descargar a:

en: Prioritize first and last pieces of torrent
ast: Priorizar primeru y caberu trozu del torrent

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
ast: Priorizar primera y cabera parte de los archivos del torrent

en: Always show
ast: Amosar siempres

en: Bring the dialog to focus
ast: Enfocar el diálogu

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
ast: Númberu másimu de conexones permitíes. Use -1 si deseya illimitaos.

en: Connections:
ast: Conexones:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ast: La cantidá másima de slots pa tolos torrents. Use -1 si deseya illimitada.

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ast: Velocidá másima de descarga pa tolos torrents. Use -1 si deseya illimitada.

en: Download Speed:
ast: Velocidá de descarga:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
ast: Velocidá máxima de xuba pa tolos torrents. Use -1 si deseya illimitada.

en: Upload Speed:
ast: Velocidá de xuba:

en: Ignore limits on local network
ast: inorar llímites na rede llocal

en: Rate limit IP overhead
ast: Sobrecarga d'IP na llende de tasa

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
ast: Si ta marcáu, la sobrecarga TCP/IP estimada restaráse de les llendes de la tasa, pa evitar pasar les llendes col tráficu total.

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
ast: La cantidá másima de puestos de xuba por torrent. Use -1 si deseya illimitaos.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
ast: El númberu másimu de conexones por torrent. Use -1 si deseya illimitaes.

en: Random
ast: Aleatoriu

en: Active Port:
ast: Puertu activu:

en: Test Active Port
ast: Comprobar puertos activos

en: From:
ast: Dende:

en: To:
ast: A:

en: Level:
ast: Nivel:

en: Encryption
ast: Cifráu

en: Universal Plug and Play
ast: Plug and Play Universal

en: NAT Port Mapping Protocol
ast: Protocolu de mapéu de puertu NAT

en: Peer Exchange
ast: Intercambéu de collacios

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
ast: Local Service Discovery alcuentra pares llocales na so rede

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
ast: Una tabla hash distribuyía pue meyorar la cantidá de conexones actives.

en: Peer TOS Byte:
ast: Byte TOS del compartidor:

en: Hostname:
ast: Nome del host:

en: Port:
ast: Puertu:

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
ast: Aidanos a meyorar Deluge unviándonos la so versión de Python, versión de PyGTK, Sistema Operativu y tipu de procesador. De xuru que nenguna otra información ye unviada.

en: Yes, please send anonymous statistics
ast: Si, unviar estadístiques anónimes

en: Daemon port:
ast: Puertu del demoniu:

en: Port
ast: Puertu

en: Allow Remote Connections
ast: Permitir conexones remotes

en: Connections
ast: Conexones

en: Periodically check the website for new releases
ast: Revisar davezu el sitiu web pa nueves versiones

en: Version:
ast: Versión:

en: Author:
ast: Autor:

en: Homepage:
ast: Páxina principal:

en: Author Email:
ast: Corréu electrónicu del autor:

en: Add Peer
ast: Amestar par

en: hostname:port
ast: nome de máquina:puertu

en: <b>General</b>
ast: <b>Xeneral</b>

en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Add
ast: Amestar

en: Remove
ast: Esborrar

en: Add Infohash
ast: Amestar Infohash

en: Trackers:
ast: Rastreadores:

en: Add Host
ast: Amestar equipu

en: Destination:
ast: Destín:

en: New Release
ast: Nueva versión

en: _Goto Website
ast: _Dir al sitiu web

en: Do not show this dialog in the future
ast: Non amosar esti diálogu nel futuru

en: Name:
ast: Nome:

en: Comments:
ast: Comentarios:

en: Move completed:
ast: Mover completaos:

en: Stop seed at ratio:
ast: Parar compartición en proporción:

en: Remove at ratio
ast: Esaniciar en proporción

en: _Edit Trackers
ast: _Editar rastreadores

en: Top
ast: Arriba

en: Bottom
ast: Abaxo

en: Add Torrents
ast: Amestar torrents

en: Add In _Paused State
ast: Amestar n'estáu de _pausa

en: Prioritize First/Last Pieces
ast: Priorizar primeros/caberos trozos

en: Apply To All
ast: Aplicar a toos

en: Revert To Defaults
ast: Revertir a predeterminaos

en: _Show Deluge
ast: Amo_sar Deluge

en: _Download Speed Limit
ast: _Llímite de velocidá de descarga

en: _Upload Speed Limit
ast: _Llímite de velocidá de xuba

en: Quit & Shutdown Daemon
ast: Colar y apagar demoniu

en: Edit Trackers
ast: Editar rastreadores

en: Add a peer by its IP
ast: Añader un par pola so IP

en: Edit Tracker
ast: Editar rastreador

en: Tracker:
ast: Rastreador:

en: Enter Remote Path
ast: Escribe'l camín remotu

en: Path:
ast: Camín:

en: Create Torrent
ast: Criar torrent

en: Fol_der
ast: Car_peta

en: _Remote Path
ast: _Camín remotu

en: Files
ast: Ficheros

en: Webseeds
ast: Comparticiones web

en: Piece Size:
ast: Tamañu de la parte:

en: Set Private Flag
ast: Conseñar como priváu

en: Add this torrent to the session
ast: Amestar esti torrent a la sesión

en: Options
ast: Opciones

en: Save .torrent as
ast: Atroxar .torrent como

en: Resu_me
ast: _Siguir

en: Resume selected torrents.
ast: Siguir torrents seleicionaos.

en: Opt_ions
ast: Opc_iones

en: _Queue
ast: _Cola

en: _Update Tracker
ast: Aut_ualizar el rastreador

en: _Remove Torrent
ast: Esanicia_r torrent

en: _Force Re-check
ast: _Forciar verificación

en: label
ast: etiqueta

en: _Select All
ast: _Seleicionar todo

en: _Pause All
ast: _Pausar too

en: Resu_me All
ast: Rea_nudar todo

en: _Connection Limit
ast: Llímite de _conexón

en: Upload _Slot Limit
ast: Llímite de puertos de _xuba

en: _Auto Managed
ast: _Autoxestionáu

en: Add Tracker
ast: Amestar rastreador

en: Add URL
ast: Amestar URL

en: _Expand All
ast: _Estenderexar too

en: Password
ast: Contraseña

en: From
ast: Dende

en: To
ast: A

en: Use Random Ports
ast: Utilizar puertos al debalu

en: Inbound
ast: Entrante

en: Outbound
ast: Saliente

en: Maximum Connections
ast: Conexones másimes

en: Maximum Upload Slots
ast: Puertos máximos de xuba

en: Maximum Half-Open Connections
ast: Máximes Conexones parcialmente abiertes

en: Maximum Connection Attempts per Second
ast: Máximos tentos de conexón per segundu

en: Rate Limit IP Overhead
ast: Sobrecarga IP na llende de tasa

en: Share Ratio
ast: Rellación de datos compartios: baxada/xuba

en: Type
ast: Tipu

en: Emule IP list (GZip)
ast: Llista IP d'Emule (GZip)

en: SafePeer Text (Zipped)
ast: Archivu de testu de SafePeer (comprimíu en zip)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
ast: Archivu de testu de PeerGuardian (descomprimíu)

en: Blocklist
ast: Llista de bloquéu

en: Invalid leader
ast: Llíder non válidu

en: Invalid magic code
ast: Códigu máxicu non válidu

en: Invalid version
ast: Versión non válida

en: Days
ast: Díes

en: Check for new list every:
ast: Comprebar por una nueva llista cada:

en: Import blocklist on startup
ast: Importar llista de bloquéu al entamu

en: <b>Settings</b>
ast: <b>Preferencies</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
ast: Descargar l'archivu de llista de bloqueo si ye necesario ya importar l'archivu.

en: Check Download and Import
ast: Verificar descarga ya importalu

en: Download a new blocklist file and import it.
ast: Descargar un nuevu ficheru de llista de bloquéu ya importalu.

en: Force Download and Import
ast: Forciar descarga ya importalu.

en: <b>Options</b>
ast: <b>Preferencies</b>

en: Type:
ast: Tipu:

en: Date:
ast: Data:

en: File Size:
ast: Tamañu del archivu:

en: Select A Folder
ast: Seleicione una carpeta

en: Max Upload Speed:
ast: Velocidá de xuba máxima:

en: Max Connections:
ast: Másimes Conexones:

en: Max Upload Slots:
ast: Puertos de xuba máximos:

en: Max Download Speed:
ast: Velocidá de descarga máxima:

en: <b>Bandwidth</b>
ast: <b>Anchor de banda</b>

en: <b>Queue</b>
ast: <b>Cola</b>

en: seconds
ast: segundos

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
ast: Etiqueta inválida, carauteres validos:[a-z0-9_-]

en: Empty Label
ast: Etiqueta erma

en: Label already exists
ast: La etiqueta yá esiste

en: Unknown Label
ast: Etiqueta desconocía

en: Unknown Torrent
ast: Torrent desconocíu

en: Label _Options
ast: _Opciones d'etiqueta

en: _Remove Label
ast: Desanicia_r etiqueta

en: _Add Label
ast: _Añader etiqueta

en: Label Options
ast: Opciones d'etiquetes

en: Label
ast: Etiqueta

en: <b>Label Options</b>
ast: <b>Opciones d'etiquetes</b>

en: Apply per torrent max settings:
ast: Aplicar preferencies máximes por torrent:

en: Maximum
ast: Máximu

en: Apply Queue settings:
ast: Aplicar preferencies de cola:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
ast: <i>(1 llinia por rastreador)</i>

en: Automatically apply label:
ast: Aplicar automáticamente la etiqueta:

en: Add Label
ast: Amestar etiqueta

en: <b>Add Label</b>
ast: <b>Amestar etiqueta</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
ast: <i>Use la barra llateral p'amestar, editar y desaniciar etiquetes. </i>

en: <b>Labels</b>
ast: <b>Etiquetes</b>

en: Popup notification is not enabled.
ast: La notificación emerxente nun ta habilitada

en: Sound notification not enabled
ast: Notificación de soníu non habilitáu

en: pygame is not installed
ast: pygame nun ta instaláu

en: Sound notification failed %s
ast: Notificación de soníu fallida %s

en: Sound notification Success
ast: Notificación de soníu esitosa

en: Finished Torrent
ast: Torrent fináu

en: There was an error sending the notification email: %s
ast: Hebo un fallu unviando'l corréu de notificación: %s

en: Notification email sent.
ast: Corréu de notificación unviáu.

en: Finished Torrent "%(name)s"
ast: Torrent "%(name)s" fináu

en: Logout
ast: Desconeutar

en: Save
ast: Guardar

en: Move
ast: Mover

en: Login
ast: Coneutase

en: Set Maximum Connections
ast: Afitar máximu númberu de conexones

en: Download Speed
ast: Velocidá de Baxada

en: Set Maximum Download Speed
ast: Afitar velocidá máxima de descarga

en: Upload Speed
ast: Velocidá de Subida

en: Set Maximum Upload Speed
ast: Afitar velocidá máxima de xuba

en: Protocol Traffic Download/Upload
ast: Tráficu del protocolu Descarga/Xuba

en: Connect
ast: Coneutar

en: Filters
ast: Fieltros

en: D/L Speed Limit
ast: Velocidá llende de descarga

en: U/L Speed Limit
ast: Velocidá llende de xuba

en: Connection Limit
ast: Llende de conexón

en: Upload Slot Limit
ast: Llende de biligueres de xuba

en: Update Tracker
ast: Anovar rastreador

en: Force Recheck
ast: Forzar comprobación nueva

en: Details
ast: Detalles

en: General
ast: Xeneral

en: Private
ast: Priv&aacute;u

en: True
ast: Braero

en: Be alerted about new releases
ast: Ser avisáu de nueves versiones

en: Maximum Connections:
ast: Conexones másimes:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
ast: Velocidá másima de descarga (KB/s):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
ast: Velocidá másima de xuba (KB/s):

en: Maximum Half-Open Connections:
ast: Másimes conexones half-open:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
ast: Másimos intentos de conexón per segundu:

en: Maximum Upload Slots:
ast: Másimu númberu de puestos de xuba:

en: Server
ast: Servidor

en: File
ast: Ficheru

en: Add In Paused State
ast: Amestar n'estáu de pausa

en: Download
ast: Baxada
