deluge - en to be translation catalogue (1299 entries)

en: B
be: Б

en: KiB
be: КіБ

en: MiB
be: МіБ

en: GiB
be: ГіБ

en: TiB
be: ТіБ

en: K
be: К

en: M
be: М

en: G
be: Г

en: T
be: Т

en: K/s
be: К/с

en: KiB/s
be: КіБ/с

en: M/s
be: М/с

en: MiB/s
be: МіБ/с

en: G/s
be: Г/с

en: GiB/s
be: ГіБ/с

en: T/s
be: Т/с

en: TiB/s
be: ТіБ/с

en: Common Options
be: Агульныя параметры

en: Print this help message
be: Друк дапаможнага паведамлення

en: Print version information
be: Друк інфармацыі пра версію

en: Set the config directory path
be: Наладзіць шлях да папкі з канфігурацыяй

en: Output to specified logfile instead of stdout
be: Вывад у вызначаны файл логаў замест stdout

en: Set the log level (none, error, warning, info, debug)
be: Узровень лога (none, error, warning, info, debug)

en: Enable logfile rotation, with optional maximum logfile size, default: %(const)s (Logfile rotation count is 5)
be: Уключыць змену файла лога, з максімумам памера файла, па змаўчанні: %(const)s (Logfile rotation count is 5)

en: Quieten logging output (Same as `--loglevel none`)
be: Сцішаны вывад логаў (Тое ж што `--loglevel none`)

en: Profile %(prog)s with cProfile. Outputs to stdout unless a filename is specified
be: Профіль %(prog)s з cProfile. Вывад у stdout пакуль не вызначана імя файла

en: Process Control Options
be: Опцыі кантролю працэса

en: Pidfile to store the process id
be: Файл для захавання id працэса

en: Do not daemonize (fork) this process
be: Не дэманізаваць (разгаліноўваць) гэты працэс

en: Change to this user on startup (Requires root)
be: Змяніць гэтага карыстальніка пры запуску (патрэбны правы root)

en: Change to this group on startup (Requires root)
be: Змяніць на гэту групу пры запуску (патрэбны правы root)

en: Daemon Options
be: Опцыі дэмана

en: IP address to listen for UI connections
be: IP адрасы каб слухаць падлучэнні

en: Port to listen for UI connections on
be: Які порт слухаць пры падлучэнні

en: IP address to listen for BitTorrent connections
be: IP адрас каб слухаць падлучэнне BitTorrent

en: The network interface name or IP address for outgoing BitTorrent connections.
be: Назва сеткі ці IP адрас для сыходзячага падлучэння BitTorrent.

en: Config keys to be unmodified by `set_config` RPC
be: Ключы канфігурацый для  RPC, немадыфікаваных з дапамогай `set_config`

en: All
be: Усе

en: Active
be: Актыўны

en: Allocating
be: Выдзяленне

en: Checking
be: Праверка

en: Downloading
be: Спампоўка

en: Seeding
be: Раздача

en: Paused
be: Прыпынена

en: Queued
be: У чарзе

en: Error
be: Памылка

en: Name
be: Назва

en: Progress
be: Прагрэс

en: State
be: Стан

en: Size
be: Памер

en: Downloaded
be: Спампавана

en: Uploaded
be: Запампавана

en: Remaining
be: Застаецца

en: Ratio
be: Рэйтынг

en: Down Speed
be: Хуткасць спампоўкі

en: Up Speed
be: Хуткасць раздачы

en: Down Limit
be: Ліміт спампоўкі

en: Up Limit
be: Ліміт раздачы

en: Max Connections
be: Макс злучэнняў

en: Max Upload Slots
be: Макс слотаў раздачы

en: Peers
be: Піры

en: Seeds
be: Сіды

en: Avail
be: Даступна

en: Seeds:Peers
be: Сіды:Піры

en: Added
be: Дададзена

en: Tracker
be: Трэкер

en: Download Folder
be: Папка спампоўкі

en: Seeding Time
be: Час сідавання

en: Active Time
be: Актыўны час

en: Last Activity
be: Апошняя актыўнасць

en: Finished Time
be: Час завяршэння

en: Complete Seen
be: Паказ завершанага

en: Completed
be: Завершана

en: ETA
be: Засталося

en: Shared
be: Супольнае

en: Prioritize First/Last
be: Прыятытэт Першае/Апошняе

en: Sequential Download
be: Паслядоўная спампоўка

en: Auto Managed
be: Аўтаматычнае кіраванне

en: Stop At Ratio
be: Спыніць пры суадносінах

en: Stop Ratio
be: Суадносіны для спынення

en: Remove At Ratio
be: Выдаліць пры суадносінах

en: Move On Completed
be: Перамясціць пры завяршэнні

en: Move Completed Path
be: Шлях перамяшчэння завершанага

en: Move On Completed Path
be: Перамясціць на шлях завершанага

en: Owner
be: Уласнік

en: Pieces
be: Часткі

en: Seed Rank
be: Ранг сідаў

en: Super Seeding
be: Супер сідаванне

en: Warning
be: Папярэджанне

en: Announce OK
be: Анонс удала выкананы

en: Announce Sent
be: Анонс адпраўлены

en: Interface
be: Інтэрфейс

en: Downloads
be: Спампоўкі

en: Bandwidth
be: Абмежаванні

en: Queue
be: Чарга

en: Network
be: Сетка

en: Proxy
be: Проксі

en: Cache
be: Кэш

en: Other
be: Іншае

en: Daemon
be: Дэман

en: Plugins
be: Плагіны

en: Skip
be: Прапусціць

en: Low
be: Нізкі

en: Normal
be: Звычайны

en: High
be: Высокі

en: Deluge cannot find the `deluged` executable, check that the deluged package is installed, or added to your PATH.
be: Deluge не знаходзіць выканальны `deluged`, праверце што пакет усталяваны, або дадайце шлях.

en: Afghanistan
be: Афганістан

en: Aland Islands
be: Аландскія астравы

en: Albania
be: Албанія

en: Algeria
be: Алжыр

en: American Samoa
be: Амерыканскае Самоа

en: Andorra
be: Андора

en: Angola
be: Ангола

en: Anguilla
be: Ангілья

en: Antarctica
be: Антарктыда

en: Antigua and Barbuda
be: Антыгуа і Барбуда

en: Argentina
be: Аргенціна

en: Armenia
be: Арменія

en: Aruba
be: Аруба

en: Australia
be: Аўстралія

en: Austria
be: Аўстрыя

en: Azerbaijan
be: Азербайджан

en: Bahamas
be: Багамскія астравы

en: Bahrain
be: Бахрэйн

en: Bangladesh
be: Бангладэш

en: Barbados
be: Барбадас

en: Belarus
be: Беларусь

en: Belgium
be: Бельгія

en: Belize
be: Беліз

en: Benin
be: Бенін

en: Bermuda
be: Бермудскія астравы

en: Bhutan
be: Бутан

en: Bolivia
be: Балівія

en: Bosnia and Herzegovina
be: Боснія і Герцагавіна

en: Botswana
be: Батсвана

en: Bouvet Island
be: Востраў Бувэ

en: Brazil
be: Бразілія

en: British Indian Ocean Territory
be: Брытанская тэрыторыя ў Індыйскім акіяне

en: Brunei Darussalam
be: Брунэй Даруссалам

en: Bulgaria
be: Балгарыя

en: Burkina Faso
be: Буркіна-Фасо

en: Burundi
be: Бурундзі

en: Cambodia
be: Камбоджа

en: Cameroon
be: Камерун

en: Canada
be: Канада

en: Cape Verde
be: Каба-Вердэ

en: Cayman Islands
be: Кайманавы астравы

en: Central African Republic
be: Цэнтральна-Афрыканская Рэспубліка

en: Chad
be: Чад

en: Chile
be: Чылі

en: China
be: Кітай

en: Christmas Island
be: Востраў Каляд

en: Cocos (Keeling) Islands
be: Какосавыя (Кілінг) астравы

en: Colombia
be: Калумбія

en: Comoros
be: Каморскія астравы

en: Congo
be: Конга

en: Congo, The Democratic Republic of the
be: Дэмакратычная Рэспубліка Конга

en: Cook Islands
be: Астравы Кука

en: Costa Rica
be: Коста-Рыка

en: Cote d'Ivoire
be: Кот д'Івуар

en: Croatia
be: Харватыя

en: Cuba
be: Куба

en: Cyprus
be: Кіпр

en: Czech Republic
be: Чэшская Рэспубліка

en: Denmark
be: Данія

en: Djibouti
be: Джыбуці

en: Dominica
be: Дамініка

en: Dominican Republic
be: Дамініканская Рэспубліка

en: Ecuador
be: Эквадор

en: Egypt
be: Егіпет

en: El Salvador
be: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
be: Экватарыяльная Гвінея

en: Eritrea
be: Эрытрэя

en: Estonia
be: Эстонія

en: Ethiopia
be: Эфіопія

en: Falkland Islands (Malvinas)
be: Фалклендскія (Мальвінскія) астравы

en: Faroe Islands
be: Фарэрскія астравы

en: Fiji
be: Фіджы

en: Finland
be: Фінляндыя

en: France
be: Францыя

en: French Guiana
be: Французская Гвіяна

en: French Polynesia
be: Французская Палінезія

en: French Southern Territories
be: Французскія Паўднёвыя Тэрыторыі

en: Gabon
be: Габон

en: Gambia
be: Гамбія

en: Georgia
be: Грузія

en: Germany
be: Германія

en: Ghana
be: Гана

en: Gibraltar
be: Гібралтар

en: Greece
be: Грэцыя

en: Greenland
be: Грэнландыя

en: Grenada
be: Грэнада

en: Guadeloupe
be: Гвадэлупа

en: Guam
be: Гуам

en: Guatemala
be: Гватэмала

en: Guernsey
be: Гернсі

en: Guinea
be: Гвінея

en: Guinea-Bissau
be: Гвінея-Бісау

en: Guyana
be: Гаяна

en: Haiti
be: Гаіці

en: Heard Island and McDonald Islands
be: Востраў Херд і астравы МакДональд

en: Holy See (Vatican City State)
be: Ватыкан (Папскі Пасад)

en: Honduras
be: Гандурас

en: Hong Kong
be: Ганконг

en: Hungary
be: Венгрыя

en: Iceland
be: Ісландыя

en: India
be: Індыя

en: Indonesia
be: Інданезія

en: Iran, Islamic Republic of
be: Ісламская Рэспубліка Іран

en: Iraq
be: Ірак

en: Ireland
be: Ірландыя

en: Isle of Man
be: Востраў Мэн

en: Israel
be: Ізраіль

en: Italy
be: Італія

en: Jamaica
be: Ямайка

en: Japan
be: Японія

en: Jersey
be: Джэрсі

en: Jordan
be: Іарданія

en: Kazakhstan
be: Казахстан

en: Kenya
be: Кенія

en: Kiribati
be: Кірыбаці

en: Korea, Democratic People's Republic of
be: Карэйская Народна-Дэмакратычная Рэспубліка

en: Korea, Republic of
be: Рэспубліка Карэя

en: Kuwait
be: Кувейт

en: Kyrgyzstan
be: Кыргызстан

en: Lao People's Democratic Republic
be: Лаос

en: Latvia
be: Латвія

en: Lebanon
be: Ліван

en: Lesotho
be: Лесота

en: Liberia
be: Ліберыя

en: Libyan Arab Jamahiriya
be: Лівійская Арабская Джамахірыя

en: Liechtenstein
be: Ліхтэнштэйн

en: Lithuania
be: Літва

en: Luxembourg
be: Люксембург

en: Macao
be: Макао

en: Macedonia, The Former Yugoslav Republic of
be: Паўночная Македонія

en: Madagascar
be: Мадагаскар

en: Malawi
be: Малаві

en: Malaysia
be: Малайзія

en: Maldives
be: Мальдывы

en: Mali
be: Малі

en: Malta
be: Мальта

en: Marshall Islands
be: Маршалавы астравы

en: Martinique
be: Марцініка

en: Mauritania
be: Маўрытанія

en: Mauritius
be: Маўрыкій

en: Mayotte
be: Маёта

en: Mexico
be: Мексіка

en: Micronesia, Federated States of
be: Федэратыўныя Штаты Мікранезіі

en: Moldova
be: Малдова

en: Monaco
be: Манака

en: Mongolia
be: Манголія

en: Montenegro
be: Чарнагорыя

en: Montserrat
be: Мантсерат

en: Morocco
be: Марока

en: Mozambique
be: Мазамбік

en: Myanmar
be: М'янма

en: Namibia
be: Намібія

en: Nauru
be: Науру

en: Nepal
be: Непал

en: Netherlands
be: Нідэрланды

en: Netherlands Antilles
be: Нідэрландскія Антыльскія астравы

en: New Caledonia
be: Новая Каледонія

en: New Zealand
be: Новая Зеландыя

en: Nicaragua
be: Нікарагуа

en: Niger
be: Нігер

en: Nigeria
be: Нігерыя

en: Niue
be: Ніуэ

en: Norfolk Island
be: Востраў Норфалк

en: Northern Mariana Islands
be: Паўночныя Марыянскія астравы

en: Norway
be: Нарвегія

en: Oman
be: Аман

en: Pakistan
be: Пакістан

en: Palau
be: Палау

en: Palestinian Territory, Occupied
be: Палестынская тэрыторыя, акупаваная

en: Panama
be: Панама

en: Papua New Guinea
be: Папуа-Новая Гвінея

en: Paraguay
be: Парагвай

en: Peru
be: Перу

en: Philippines
be: Філіпіны

en: Pitcairn
be: Астравы Піткэрн

en: Poland
be: Польшча

en: Portugal
be: Партугалія

en: Puerto Rico
be: Пуэрта-Рыка

en: Qatar
be: Катар

en: Reunion
be: Рэюньён

en: Romania
be: Румынія

en: Russian Federation
be: Расійская Федэрацыя

en: Rwanda
be: Руанда

en: Saint Barthelemy
be: Сен-Бартэльмі

en: Saint Helena
be: Востраў Святой Алены

en: Saint Kitts and Nevis
be: Сент-Кітс і Невіс

en: Saint Lucia
be: Сент-Люсія

en: Saint Martin
be: Сен-Мартэн

en: Saint Pierre and Miquelon
be: Сен-П'ер і Мікелон

en: Saint Vincent and the Grenadines
be: Сент-Вінсент і Грэнадзіны

en: Samoa
be: Самоа

en: San Marino
be: Сан-Марына

en: Sao Tome and Principe
be: Сан-Тамэ і Прынсіпі

en: Saudi Arabia
be: Саудаўская Аравія

en: Senegal
be: Сенегал

en: Serbia
be: Сербія

en: Seychelles
be: Сейшэльскія астравы

en: Sierra Leone
be: Сьера-Леонэ

en: Singapore
be: Сінгапур

en: Slovakia
be: Славакія

en: Slovenia
be: Славенія

en: Solomon Islands
be: Саламонавы астравы

en: Somalia
be: Самалі

en: South Africa
be: Паўднёва-Афрыканская Рэспубліка

en: South Georgia and the South Sandwich Islands
be: Паўднёвая Георгія і Паўднёвыя Сандвічавы астравы

en: Spain
be: Іспанія

en: Sri Lanka
be: Шры-Ланка

en: Sudan
be: Судан

en: Suriname
be: Сурынам

en: Svalbard and Jan Mayen
be: Шпіцберген і Ян-Маен

en: Swaziland
be: Свазіленд

en: Sweden
be: Швецыя

en: Switzerland
be: Швейцарыя

en: Syrian Arab Republic
be: Сірыйская Арабская Рэспубліка

en: Taiwan
be: Тайвань

en: Tajikistan
be: Таджыкістан

en: Tanzania, United Republic of
be: Танзанія

en: Thailand
be: Тайланд

en: Timor-Leste
be: Тымор-Лешці

en: Togo
be: Тога

en: Tokelau
be: Такелау

en: Tonga
be: Тонга

en: Trinidad and Tobago
be: Трынідад і Табага

en: Tunisia
be: Туніс

en: Turkey
be: Турцыя

en: Turkmenistan
be: Туркменістан

en: Turks and Caicos Islands
be: Астравы Цёркс і Кайкас

en: Tuvalu
be: Тувалу

en: Uganda
be: Уганда

en: Ukraine
be: Украіна

en: United Arab Emirates
be: Аб'яднаныя Арабскія Эміраты

en: United Kingdom
be: Вялікабрытанія

en: United States
be: Злучаныя Штаты Амерыкі

en: United States Minor Outlying Islands
be: Малыя Аддаленыя астравы ЗША

en: Uruguay
be: Уругвай

en: Uzbekistan
be: Узбекістан

en: Vanuatu
be: Вануату

en: Venezuela
be: Венесуэла

en: Viet Nam
be: В'етнам

en: Virgin Islands, British
be: Віргінскія астравы (Брытанія)

en: Virgin Islands, U.S.
be: Віргінскія астравы (ЗША)

en: Wallis and Futuna
be: Уоліс і Футуна

en: Western Sahara
be: Заходняя Сахара

en: Yemen
be: Емен

en: Zambia
be: Замбія

en: Zimbabwe
be: Зімбабвэ

en: UI Options
be: Опцыі UI

en: Set the default UI to be run, when no UI is specified
be: Вызначыць UI для запуску па змаўчанні, калі UI не вызначаны

en: Alternative UI to launch, with optional ui args 
      (default UI: *)
be: Альтэрнатыўны UI для запуску, з апцыянальнымі аргументамі 
      (UI па змаўчанні: *)

en: Web Server Options
be: Опцыі вэб-сервера

en: IP address for web server to listen on
be: IP адрас для праслухоўвання вэб-сервера

en: Port for web server to listen on
be: Порт для праслухоўвання вэб-сервера

en: Set the base path that the ui is running on
be: Наладзіць базавы шлях для запуску UI

en: Force the web server to use SSL
be: Прымусіць вэб-сервер выкарыстоўваць SSL

en: Force the web server to disable SSL
be: Прымусіць вэб-сервер адключыць SSL

en: Daemon does not exist
be: Дэман не існуе

en: Daemon not running
be: Дэман не запушчаны

en: Filename
be: Назва файла

en: Tier
be: Узровень

en: Choose a file
be: Выберыце файл

en: _Cancel
be: _Скасаваць

en: _Open
be: _Адкрыць

en: Choose a folder
be: Выбраць папку

en: Save .torrent file
be: Захаваць файл .torrent

en: _Save
be: _Захаваць

en: Torrent files
be: Торэнт-файлы

en: All files
be: Усе файлы

en: Enter your password to show Deluge...
be: Увядзіце пароль, каб паказаць Deluge...

en: Enter your password to Quit Deluge...
be: Увядзіце пароль, каб выйсці з Deluge...

en: Edit path
be: Змяніць шлях

en: Remove path
be: Выдаліць шлях

en: _Apply to selected
be: _Прымяніць да выбранага

en: Copyright %(year_start)s-%(year_end)s Deluge Team
be: Аўтарскае права %(year_start)s-%(year_end)s Каманда Deluge

en: A peer-to-peer file sharing program
    utilizing the BitTorrent protocol.
be: Праграма перадачы файлаў
    выкарыстоўваючы пратакол BitTorrent.

en: Client:
be: Кліент:

en: Current Developers:
be: Дзейныя распрацоўнікі:

en: Past Developers or Contributors:
be: Ранейшыя распрацоўнікі і ўкладальнікі:

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 3 of the License, or (at your option) any later version. 
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE. See the GNU General Public License for more details. 
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, see <http://www.gnu.org/licenses>. 
    
    In addition, as a special exception, the copyright holders give permission to link the code of portions of this program with the OpenSSL library. You must obey the GNU General Public License in all respects for all of the code used other than OpenSSL. 
    
    If you modify file(s) with this exception, you may extend this exception to your version of the file(s), but you are not obligated to do so. If you do not wish to do so, delete this exception statement from your version. If you delete this exception statement from all source files in the program, then also delete it here.
be: Гэта праграма свабодная; вы можаце змяняць яе паводле ліцэнзіі GNU General Public License, распаўсюджанай фондам Free Software Foundation; як трэцяй версіі, так і пазнейшымі. 
    
    Гэта праграма распаўсюджваецца ў надзеі, што яна будзе карысна, але БЕЗ АНІЯКІХ ГАРАНТЫЙ; нават без гарантыі ПРЫДАТНАСЦІ ці АДПАВЕДНАСЦІ ПРЫЗНАЧЭННЮ. Для падрабязнасцей глядзіце тэкст ліцэнзіі GNU General Public License. 
    
    Вы павінны былі атрымаць копію ліцэнзіі GNU General Public License разам з гэтай праграмай; калі ж не, глядзіце <http://www.gnu.org/licenses>. 
    
    Дадаткова, як выключэнне, уладальнікі правоў даюць зазвол спасылацца на код праграмы праз свабодныя бібліятэкі OpenSSL. Вы павінны прытрымлівацца ліцэнзіі GNU General Public License з павагай да ўсяго кода, які выкарыстоўваецца акрамя OpenSSL. 
    
    Пры змяненні файла(ў) у адпаведнасці з выключэннем, вы можаце пашырыць выключэнне да вашай версіі файла(ў), але вы не абавязаны рабіць гэта. Калі вы не жадаеце рабіць гэта, выдаліце гэта паведамленне з вашай версіі. Калі вы выдаліце паведамленне аб выключэнні з усіх файлаў праграмы, таксама выдаліце яго тут.

en: Server:
be: Сервер:

en: Torrent
be: Торэнт

en: Add Torrents (%d)
be: Дадаць торэнты (%d)

en: Duplicate torrent(s)
be: Дубліраваны(я) торрэнт(ы)

en: You cannot add the same torrent twice. %d torrents were already added.
be: Нельга двойчы дадаць адзін торрэнт. Ужо дададзена торрэнтаў: %d.

en: Invalid File
be: Няправільны файл

en: Please wait for files...
be: Пачакайце файлаў...

en: Unable to download files for this magnet
be: Немагчыма спампаваць файлы для гэтай спасылкі

en: Choose a .torrent file
be: Выберыце файл .torrent

en: Invalid URL
be: Няправільны URL

en: is not a valid URL.
be: не карэктны URL.

en: Downloading...
be: Спампоўка...

en: Download Failed
be: Не ўдалося спампаваць

en: Failed to download:
be: Не ўдалося спампаваць:

en: _No
be: _Не

en: _Yes
be: _Так

en: _Close
be: _Закрыць

en: Details:
be: Падрабязнасці:

en: Authenticate
be: Аўтэнтыфікацыя

en: C_onnect
be: Да_лучыцца

en: Username:
be: Імя карыстальніка:

en: Password:
be: Пароль:

en: Edit Account
be: Рэдагаваць акаўнт

en: Edit existing account
be: Рэдагаваць існуючы акаўнт

en: _Apply
be: _Ужыць

en: New Account
be: Новы акаўнт

en: Create a new account
be: Стварыць новы акаўнт

en: _Add
be: _Дадаць

en: Authentication Level:
be: Узровень аўтэнтыфікацыі:

en: Password Protected
be: Абаронена паролем

en: _OK
be: _ОК

en: Other...
be: Iншае...

en: Not Connected
be: Не падключаны

en: Connections (Limit)
be: Падлучэнні (ліміт)

en: Download Speed (Limit)
be: Хуткасць спампоўкі (ліміт)

en: Upload Speed (Limit)
be: Хуткасць раздачы (ліміт)

en: Protocol Traffic (Down:Up)
be: Пратакольны трафік (спампоўка:раздача)

en: DHT Nodes
be: Вузлы DHT

en: Free Disk Space
be: Свабоднае месца на дыску

en: External IP Address
be: Знешні IP адрас

en: n/a
be: н/д

en: <b><small>Port Issue</small></b>
be: <b><small>Праблема з портам</small></b>

en: No incoming connections, check port forwarding
be: Няма ўваходзячых злучэнняў, праверце порт

en: Download Speed Limit
be: Ліміт хуткасці спампоўкі

en: Set the maximum download speed
be: Усталяваць максімум хуткасці спампоўкі

en: Upload Speed Limit
be: Ліміт хуткасці раздачы

en: Set the maximum upload speed
be: Усталяваць максімум хуткасці раздачы

en: Incoming Connections
be: Уваходныя злучэнні

en: Set the maximum incoming connections
be: Усталяваць максімум уваходных злучэнняў

en: Never
be: Ніколі

en: Yes
be: Так

en: No
be: Не

en: Priority
be: Прыярытэт

en: _All
be: _Усе

en: _Status
be: _Статус

en: _Details
be: Паз_драбязнасці

en: Fi_les
be: _Файлы

en: _Peers
be: _Піры

en: _Options
be: _Опцыі

en: _Trackers
be: _Трэкеры

en: Not Connected...
be: Не злучана...

en: Unlimited
be: Неабмежавана

en: Down
be: Спампоўка

en: Up
be: Раздача

en: A Deluge daemon (deluged) is already running.
    To use Standalone mode, stop local daemon and restart Deluge.
be: Дэман Deluge (deluged) ужо запушчаны.
    Каб перайсці ў аўтаномны рэжым, спыніце лакальны дэман і перазапусціце Deluge.

en: Only Thin Client mode is available because libtorrent is not installed.
    To use Standalone mode, please install libtorrent package.
be: Даступны толькі тонкі кліент, таму што libtorrent не ўсталяваны.
    Каб перайсці ў аўтаномны рэжым, усталюйце пакет libtorrent.

en: Only Thin Client mode is available due to unknown Import Error.
    To use Standalone mode, please see logs for error details.
be: Даступны толькі тонкі кліент з-за невядомай памылкі імпарту.
    Каб перайсці ў аўтаномны рэжым, паглядзіце лог з памылкамі.

en: Continue in Thin Client mode?
be: Працягнуць у рэжыме тонкага кліента?

en: Change User Interface Mode
be: Змяніць рэжым інтэрейса карыстальніка

en: Offline
be: Па-за сеткай

en: Online
be: У сетцы

en: Connected
be: Злучана

en: Status
be: Статус

en: Host
be: Хост

en: Version
be: Версія

en: _Start Daemon
be: _Запусціць дэман

en: _Stop Daemon
be: _Спыніць дэман

en: _Disconnect
be: _Адлучыць

en: Unable to start daemon!
be: Немагчыма запусціць дэман!

en: Check deluged package is installed and logs for further details
be: Праверце ўсталяванне пакета і логі для падрабязнасцей

en: Incompatible Client
be: Несумяшчальны кліент

en: Auto-starting the daemon locally is not enabled. See "Options" on the "Connection Manager".
be: Лакальны аўтазапуск дэмана не ўключаны. Глядзіце "Опцыі" ў "Кіраванні злучэннямі".

en: Failed To Connect
be: Памылка злучэння

en: Edit Host
be: Рэдагаваць хост

en: Error Adding Host
be: Збой дадання хосту

en: Error Updating Host
be: Памылка рэдагавання хосту

en: Username
be: Імя карыстальніка

en: Level
be: Узровень

en: Enabled
be: Уключана

en: Plugin
be: Плагін

en: Attention
be: Увага

en: You must choose a language
be: Вы павінны выбраць мову

en: You must now restart the deluge UI for the changes to take effect.
be: Вы павінны перазапусціць UI праграмы каб прымяніць змены.

en: Thinclient
be: Тонкі кліент

en: Standalone
be: Аўтаномны

en: Switching Deluge Client Mode...
be: Пераключэнне рэжыму кліента Deluge...

en: Do you want to restart to use %s mode?
be: Жадаеце перазапусціць у рэжыме %s?

en: Select the Plugin
be: Выберыце плагін

en: Plugin Eggs
be: Плагін Egg

en: Server Side Error
be: Памылка сервера

en: An error occurred on the server
be: Памылка на серверы

en: Error Adding Account
be: Памылка дадання акаўнта

en: Authentication failed
be: Памылка аўтэнтыфікацыі

en: An error occurred while adding account
be: Памылка падчас дадання акаўнта

en: Error Updating Account
be: Памылка абнаўлення акаўнта

en: An error occurred while updating account
be: Памылка падчас абнаўлення акаўнта

en: Remove Account
be: Выдаліць акаўнт

en: Are you sure you want to remove the account with the username "%(username)s"?
be: Сапраўды жадаеце выдаліць акаўнт з іменем "%(username)s"?

en: Error Removing Account
be: Памылка выдаляння акаўнта

en: Auhentication failed
be: Памылка аўтэнтыфікацыі

en: An error occurred while removing account
be: Памылка падчас выдалення акаўнта

en: States
be: Станы

en: Trackers
be: Трэкеры

en: None
be: Няма

en: Admin
be: Адмін

en: Labels
be: Ярлыкі

en: No Label
be: Без ярлыка

en: No Owner
be: Няма ўласніка

en: <i>Client Version</i>
be: <i>Версія кліента</i>

en:  Torrents Queued
be:  Торэнты пастаўлены ў чаргу

en:  Torrent Queued
be:  Торэнт пастаўлены ў чаргу

en: Torrent is shared between other Deluge users or not.
be: Торэнт агульны ці не з іншымі карыстальнікамі Deluge.

en: Remove the selected torrents?
be: Выдаліць вылучаныя торэнты?

en: Total of %s torrents selected
be: Усяго вылучана торэнтаў: %s

en: Set Unlimited
be: Неабмежавана

en: On
be: Уключана

en: Off
be: Выключана

en: Disable
be: Выключыць

en: Enable...
be: Уключыць...

en: Peer Upload Slots
be: Слоты піраў раздачы

en: Set the maximum upload slots
be: Усталяваць максімум слотаў раздачы

en: Stop Seed At Ratio
be: Спыніць сіды па рэйтынгу

en: Ownership Change Error
be: Памылка змены ўласніка

en: There was an error while trying changing ownership.
be: Памылка падчас спробы змяніць ўласніка.

en: Address
be: Адрас

en: Client
be: Кліент

en: GTK Options
be: Опцыі GTK

en: Add one or more torrent files, torrent URLs or magnet URIs to a currently running Deluge GTK instance
be: Дадаць адзін ці больш торэнт-файлаў, URL-аў ці URI-спасылак у запушчаны цяпер Deluge GTK

en: Creating Torrent
be: Стварэнне торэнту

en: Queued Torrents
be: Торэнты ў чарзе

en: Add Queued Torrents
be: Дадаць торэнты ў чарзе

en: _Remove
be: _Выдаліць

en: _Clear
be: А_чысціць

en: Automatically add torrents on connect
be: Аўтаматычна дадаваць торэнты пры злучэнні

en: _File
be: _Файл

en: _Add Torrent
be: _Дадаць торэнт

en: _Create Torrent
be: _Стварыць торэнт

en: Quit & _Shutdown Daemon
be: Выйсці і вы_ключыць дэман

en: _Quit
be: В_ыхад

en: _Edit
be: _Рэдагаваць

en: _Preferences
be: _Налады

en: _Connection Manager
be: Менеджэр _падключэнняў

en: _Torrent
be: _Торэнт

en: _View
be: _Выгляд

en: _Toolbar
be: Панэль _прылад

en: _Sidebar
be: _Бакавая панэль

en: Status_bar
be: Радок _стану

en: T_abs
be: _Укладкі

en: _Columns
be: _Калонкі

en: _Find ...
be: _Знайсці ...

en: S_idebar
be: _Бакавая панэль

en: Show _Zero Hits
be: Паказваць _пустыя элементы

en: Show _Trackers
be: Паказваць _трэкеры

en: Show _Owners
be: Паказваць у_ласнікаў

en: _Help
be: _Даведка

en: _Homepage
be: _Хатняя старонка

en: _FAQ
be: _Частыя пытанні

en: Frequently Asked Questions
be: Частыя пытанні

en: _Community
be: _Супольнасць

en: _About
be: _Аб праграме

en: Add torrent
be: Дадаць торэнт

en: Add Torrent
be: Дадаць торэнт

en: Remove torrent
be: Выдаліць торэнт

en: Remove Torrent
be: Выдаліць торэнт

en: Filter torrents by name.
    This will filter torrents for the current selection on the sidebar.
be: Фільтраваць торэнты па імені.
    Гэта адфільтруе торэнты паводле бягучага адбора на бакавой панэлі.

en: Filter
be: Фільтр

en: Pause the selected torrents
be: Прыпыніць вылучаныя торэнты

en: Pause
be: Прыпыніць

en: Resume the selected torrents
be: Працягнуць выбраныя торэнты

en: Resume
be: Працягнуць

en: Queue Torrent Up
be: Перанесці торэнт уверх

en: Queue Up
be: Вышэй

en: Queue Torrent Down
be: Перанесці торэнт уніз

en: Queue Down
be: Ніжэй

en: Preferences
be: Параметры

en: Connection Manager
be: Кіраванне злучэннямі

en: Close
be: Закрыць

en: Filter:
be: Фільтр:

en: Clear the search
be: Ачысціць пошук

en: _Match Case
be: _Улічваць рэгістр літар

en: Forced
be: Прымусова

en: Disabled
be: Адключана

en: Handshake
be: Рукапацісканне

en: Full Stream
be: Поўная плынь

en: Either
be: Любы

en: The standalone self-contained application
be: Аўтаномная самастойная праграма

en: Thin Client
be: Тонкі кліент

en: Connect to a Deluge daemon (deluged)
be: Злучыцца з дэманам Deluge (deluged)

en: Application Mode
be: Рэжым праграмы

en: Show session speed in titlebar
be: Паказваць хуткасць у загалоўку праграмы

en: Focus window when adding torrent
be: Факусіраваць на акне пры даданні торэнта

en: The pieces bar
    will increase bandwidth use between client
    and daemon (does not apply in Standalone mode).
be: Паласа паказу частак
    павялічыць прапускную здольнасць паміж кліентам
    і дэманам (не дзейнічае ў аўтаномным рэжыме).

en: Show a pieces bar in Status tab
be: Паказваць паласу частак на панэлі стану

en: Completed:
be: Завершана:

en: Downloading:
be: Спампоўка:

en: Waiting:
be: Чаканне:

en: Missing:
be: Згублена:

en: _Revert
be: _Вярнуць

en: Revert color to default
be: Вярнуць зыходны колер

en: Piece Colors
be: Колеры частак

en: Main Window
be: Галоўнае акно

en: Enable system tray icon
be: Уключыць значок у сістэмным трэі

en: App Indicator
be: Індыкатар праграмы

en: Systray
be: Сістэмны трэй

en: Minimize to tray on close
be: Згортваць у вобласць апавяшчэнняў пры закрыцці

en: Start in tray
be: Згортваць у вобласць апавяшчэнняў пры запуску

en: Password protect system tray
be: Абараніць паролем вобласць апавяшчэнняў

en: System Tray
be: Сістэмны трэй

en: Notify about new releases
be: Апавяшчаць аб новых рэлізах

en: Updates
be: Абнаўленні

en: System Default
be: Сістэмныя налады па змаўчанні

en: <b>Language</b>
be: <b>Мова</b>

en: Move completed to:
be: Перамяшчаць загружаныя файлы ў:

en: Copy of .torrent files to:
be: Капіяваць файлы .torrent ў:

en: Delete copy of torrent file on remove
be: Выдаляць копіі торэнт-файлаў

en: Delete the copy of the torrent file created when the torrent is removed
be: Выдаляць копію торэнт-файла пры выдаленні торэнта

en: Download to:
be: Спампоўваць у:

en: Download Folders
be: Папкі спампоўкі

en: Prioritize first and last pieces of torrent
be: Прыярытэт першай і апошняй частак торэнта

en: Prioritize first and last pieces of files in torrent
be: Прыярытэт першай і апошняй частак файлаў у торэнце

en: Sequential download
be: Паслядоўная спампоўка

en: When enabled, the piece picker will pick pieces in
    sequence instead of rarest first.
    
    Enabling sequential download will affect the piece
    distribution negatively in the swarm. It should be
    used sparingly.
be: Калі ўключана, чаткі будуць падбірацца
    паслядоўна замест "спачатку самы рэдкі".
    
    Уключэнне паслядоўнай спампоўкі ў цэлым адмоўна
    на атрыманне частак падзейнічае. Трэба
    выкарыстоўваць ашчадна.

en: Add torrents in Paused state
be: Дадаваць торэнты ў спыненым стане

en: Pre-allocate disk space
be: Рэзерваваць месца на дыску

en: Pre-allocate the disk space for the torrent files
be: Рэзерваваць месца на дыску для торэнт-файлаў

en: Add Torrent Options
be: Опцыі дадання торэнта

en: Always show
be: Заўсёды адлюстроўваць

en: Bring the dialog to focus
be: Зрабіць дыялогавае акно актыўным

en: Add Torrents Dialog
be: Дыялог дадання торэнта

en: Connection Attempts per Second:
be: Спробы злучыцца ў секунду:

en: Half-Open Connections:
be: Паў-адкрытае злучэнне:

en: The maximum number of connections allowed.  Set -1 for unlimited.
be: Максімальна дапушчальная колькасць злучэнняў. Для неабмежаванай усталюйце -1.

en: Connections:
be: Злучэнні:

en: The maximum upload slots for all torrents.  Set -1 for unlimited.
be: Максімальная колькасць слотаў раздачы. Для неабмежаванай усталюйце -1.

en: Upload Slots:
be: Слоты раздачы:

en: The maximum download speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
be: Максімальная хуткасць спампоўкі для ўсіх торэнтаў. Для неабмежаванай усталюйце -1.

en: Download Speed:
be: Хуткасць спампоўкі:

en: The maximum upload speed for all torrents.  Set -1 for unlimited.
be: Максімальная хуткасць спампоўкі для ўсіх торэнтаў. Для неабмежаванай усталюйце -1.

en: Upload Speed:
be: Хуткасць раздачы:

en: Ignore limits on local network
be: Ігнараваць абмежаванні ў лакальнай сетцы

en: Rate limit IP overhead
be: Абмяжоўваць хуткасць з улікам выдаткаў пратаколу IP

en: If checked, the estimated TCP/IP overhead is drained from the rate limiters, to avoid exceeding the limits with the total traffic
be: Калі ўключана, прыблізныя выдаткі TCP/IP улічваюцца абмежавальнікамі хуткасці, каб пазбегнуць перавышэння сумарнага трафіку

en: Global Bandwidth Limits
be: Глабальныя ліміты прапускной здольнасці

en: The maximum upload slots per torrent.  Set -1 for unlimited.
be: Максімальная колькасць слотаў для раздачы на торэнт. Для неабмежаванай усталюйце -1.

en: The maximum number of connections per torrent.  Set -1 for unlimited.
be: Максімальная колькасць злучэнняў на торэнт. Для неабмежаванай усталюйце -1.

en: The maximum number download speed per torrent.  Set -1 for unlimited.
be: Максімальная хуткасць спампоўкі на торэнт. Для неабмежаванай усталюйце -1.

en: The maximum upload speed per torrent.  Set -1 for unlimited.
be: Максімальная хуткасць раздачы на торэнт. Для неабмежаванай усталюйце -1.

en: Per-Torrent Bandwidth Limits
be: Ліміты прапускной здольнасці на торэнт

en: Queue to top
be: Падняць у чарзе

en: New Torrents
be: Новыя торэнты

en: Seeding:
be: Сідаванне:

en: Total:
be: Усяго:

en: Ignore slow torrents
be: Ігнараваць марудныя торэнты

en: Torrents not transfering any data do not count towards download/seeding active count.
be: Торэнты без перадачы даных не ўлічваюцца пры падліку актыўных спамповак/сідавання.

en: Prefer seeding torrents
be: Пераважнае сідаванне торэнтаў

en: Give preference to seeding torrents over downloading torrents.
be: Аддайваць перавагу сідаванню торэнтаў над спампоўкай.

en: Active Torrents
be: Актыўныя торэнты

en: Share Ratio:
be: Суадносіны дзялення:

en: Time Ratio:
be: Суадносіны часу:

en: Time (m):
be: Час (хв):

en: Seeding Rotation
be: Змена сідавання

en: Pause Torrent
be: Прыпыніць торэнт

en: Share Ratio Reached
be: Дасягнуты суадносіны дзялення

en: The IP address of the interface to listen for incoming bittorrent connections on. Leave this empty if you want to use the default.
be: IP адрас інтэрфейса для праслухоўвання ўваходзячых злучэнняў bittorrent. Пакіньце пустым каб выкарыстоўваць значэнне па змаўчанні.

en: Incoming Address
be: Уваходзячы адрас

en: Random
be: Выпадковы

en: Uses random ports in range 49152 to 65525
be: Выкарыстоўвае выпадковы порт паміж 49152 і 65525

en: Active Port:
be: Актыўны порт:

en: Test Active Port
be: Праверыць актыўны порт

en: Incoming Port
be: Уваходзячы порт

en: 
    The network interface name or IP address for outgoing BitTorrent connections. (Leave empty for default.)
be: 
    Сеткавы інтэрфейс ці IP адрас для зыходзячых злучэнняў BitTorrent. (Пакіньце пустым каб выкарыстоўваць перадвызначаны.)

en: Outgoing Interface
be: Зыходзячы інтэрфейс

en: From:
be: З:

en: To:
be: Да:

en: Outgoing Ports
be: Зыходзячыя парты

en: Outgoing:
be: Зыходзячы:

en: Incoming:
be: Уваходзячы:

en: Level:
be: Узровень:

en: Encryption
be: Шыфраванне

en: NAT Port Mapping Protocol
be: Пратакол перанакіравання партоў NAT

en: Peer Exchange
be: Абмен пірамі

en: Exchanges peers between clients. (Disabling requires restart)
be: Абмен пірамі паміж кліентамі. (Адключэнне патрабуе перазапуску)

en: Local Service Discovery finds local peers on your network.
be: Local Service Discovery знаходзіць лакальных піраў у вашай сетцы.

en: Distributed hash table may improve the amount of active connections.
be: Размеркаваная хэш-табліца (DHT) можа павялічыць колькасць актыўных злучэнняў.

en: Peer TOS Byte:
be: TOS-байт піра:

en: Network Extras
be: Сетка дадаткова

en: Hostname:
be: Назва хаста:

en: Port:
be: Порт:

en: Proxy Hostnames
be: Назва хаста проксі

en: Hostnames should be attempted to be resolved through
    the proxy instead of using the local DNS service
be: Назвы хаста трэба спрабаваць выправіць праз проксі
    замест таго, каб выкарыстоўваць лакальны сэрвіс DNS

en: Proxy Peers
be: Проксі піры

en: Proxy peer and web seed connections.
be: Злучэнне праз проксі піры і вэб сід.

en: Proxy Trackers
be: Проксі трэкеры

en: Force Proxy Use
be: Прымусовае выкарыстанне проксі

en: Hide Client Identity
be: Хаваць ідэнтычнасць кліента

en: Attempt to hide client identity and only use proxy for incoming connections.
be: Спрабаваць хаваць ідэнтычнасць кліента і выкарыстоўваць толькі проксі для ўваходзячых злучэнняў.

en: Force Proxy
be: Прымусовае проксі

en: Cache Size (16 KiB blocks):
be: Памер кэшу (у блоках па 16 КіБ):

en: The number of seconds from the last cached write to a piece in the write cache, to when it's forcefully flushed to disk. Default is 60 seconds.
be: Час у секундах ад апошняга кэшыраваннага запісу часткі ў кэшы запісу да таго, як прымусова скідаць кэш гэтай часткі на дыск. Па змаўчанні 60 секунд.

en: Cache Expiry (seconds):
be: Час жыцця кэша (секунд):

en: Settings
be: Параметры

en: The total number of 16 KiB blocks written to disk since this session was started.
be: Колькасць блокаў па 16 КБ, запісаных на дыск з моманту пачатку сесіі.

en: Blocks Written:
be: Блокаў запісана:

en: The total number of write operations performed since this session was started.
be: Агульная колькасць выкананых аперацый запісу з моманту запуску сесіі.

en: Writes:
be: Аперацый запісу:

en: The ratio (blocks_written - writes) / blocks_written represents the number of saved write operations per total write operations, i.e. a kind of cache hit ratio for the write cache.
be: Суадносіны (блокаў_запісана - аперацый_запісу) / блокаў_запісана прадстаўляе суадноснасць колькасці захаваных аперацый запісу да іх агульнай колькасці, г.зн. эфектыўнасць кэша запісу.

en: Write Cache Hit Ratio:
be: Працэнт траплення ў кэш:

en: Write
be: Запісаць

en: The number of blocks that were requested from the bittorrent engine (from peers), that were served from disk or cache.
be: Колькасць блокаў, запытаных рухавіком BitTorrent (ад піраў) і счытаных з дыска ці з кэша.

en: Blocks Read:
be: Блокаў счытана:

en: The number of blocks that were served from cache.
be: Колькасць блокаў, счытаных з кэша.

en: Blocks Read Hit:
be: Счытана блокаў з кэша:

en: The cache hit ratio for the read cache.
be: Каэфіцыент эфектыўнасці кэша счытвання.

en: Read Cache Hit Ratio:
be: Працэнт счытвання з кэша:

en: The total number of read operations performed since this session was started.
be: Агульная колькасць аперацый счытвання, выкананых з пачатку гэтай сесіі.

en: Reads:
be: Аперацый счытвання:

en: Read
be: Чытаць

en: The number of 16 KiB blocks currently in the disk cache. This includes both read and write cache.
be: Колькасць блокаў па 16 КБ, якія знаходзяцца зараз у дыскавым кэшы. Уключае кэш счытвання і запісу.

en: Cache Size:
be: Памер кэша:

en: Read Cache Size:
be: Памер кэша счытвання:

en: _Refresh
be: _Абнавіць

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types.  Absolutely no other information is sent.
be: Дапамажыце нам зрабіць Deluge лепшым, адправіўшы версію ўсталяванага Python, PyGTK, АС і тып працэсара. Ніякая іншая інфармацыя не адсылаецца.

en: Yes, please send anonymous statistics
be: Адсылаць ананімную статыстыку

en: System Information
be: Сістэмная інфармацыя

en: Location:
be: Месцазнаходжанне:

en: If Deluge cannot find the database file at this location it will fallback to using DNS to resolve the peer's country.
be: Калі Deluge не зможа знайсці базу файлаў па паказаным шляху, то для вызначэння краіны піра будзе выкарыстоўвацца DNS.

en: GeoIP Database
be: База даных GeoIP

en: Associate with Deluge
be: Звязаць з Deluge

en: Magnet Links
be: Магнет-спасылкі

en: Daemon port:
be: Порт дэмана:

en: Port
be: Порт

en: Allow Remote Connections
be: Дазволіць знешнія злучэнні

en: Connections
be: Злучэнні

en: Periodically check the website for new releases
be: Перыядычна правяраць вэб-сайт на наяўнасць абнаўленняў

en: _Delete
be: _Выдаліць

en: Accounts
be: Акаўнты

en: Version:
be: Версія:

en: Author:
be: Аўтар:

en: Homepage:
be: Хатняя старонка:

en: Author Email:
be: Email аўтара:

en: Info
be: Інфармацыя

en: _Install
be: _Усталяваць

en: _Find More...
be: _Знайсці болей...

en: Remove the selected torrent(s)?
be: Выдаліць вылучаныя торэнты?

en: Include downloaded files
be: Уключыць спампаваныя файлы

en: (This is permanent!)
be: (Гэта назаўсёды!)

en: Add Peer
be: Дадаць пір

en: hostname:port
be: назва_вузла:порт

en: Properties
be: Уласцівасці

en: Max drop down rows
be: Макс радкоў у спісе

en: <b>General</b>
be: <b>Агульныя</b>

en: Show path entry
be: Паказваць шлях

en: Show file chooser
be: Паказваць выбар файлаў

en: Show folder name
be: Паказваць назву папкі

en: Path Chooser Type
be: Тып выбара шляху

en: Enable autocomplete
be: Уключыць аўтазапаўненне

en: Show hidden files
be: Паказваць схаваныя файлы

en: Set new key
be: Усталяваць новую клавішу

en: Press this key to set new key accelerators to trigger auto-complete
be: Націсніце гэту клавішу каб усталяваць яе як трыгер аўтазапаўнення

en: Autocomplete
be: Аўтазапаўнення

en: Save path
be: Захаваць шлях

en: Toggle hidden files
be: Пераключальнік схаваных файлаў

en: Default path
be: Шлях па змаўчанні

en: Shortcuts
be: Спалучэнні клавіш

en: Select a Directory
be: Выберыце папку

en: Saved paths
be: Захаваныя шляхі

en: column
be: слупок

en: Cancel
be: Скасаваць

en: Open
be: Адкрыць

en: Add
be: Дадаць

en: Add the current entry value to the list
be: Дадаць бягучае значэнне ў спіс

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Edit the selected entry
be: Рэдагаваць выбранае значэнне

en: Remove
be: Выдаліць

en: Remove the selected entry
be: Выдаліць выбраны запіс

en: Move the selected entry up
be: Падняць выбраны запіс

en: Move the selected entry down
be: Апусціць выбраны запіс

en: Default
be: Прадвызначана

en: No default path set
be: Няма прадвызначанага шляху

en: Open properties dialog
be: Адкрыць акенца ўласцівасцей

en: Add Infohash
be: Дадаць хэш файлаў

en: From Infohash
be: З хэша файлаў

en: Infohash:
be: Хэш файлаў:

en: Trackers:
be: Трэкеры:

en: Add Host
be: Дадаць хост

en: Move Download Folder
be: Перамясціць папку спампоўкі

en: Move the torrent(s) download folder.
be: Перамясціць папку спампоўкі торэнта(ў).

en: Destination:
be: Прызначэнне:

en: New Release
be: Новая версія

en: _Goto Website
be: _Перайсці на вэб-сайт

en: New Release Available!
be: Даступна новая версія!

en: Available Version:
be: Даступная версія:

en: Server Version
be: Версія сервера

en: Current Version:
be: Бягучая версія:

en: Do not show this dialog in the future
be: Больш не паказваць гэта акно

en: Down Speed:
be: Хуткасць спампоўкі:

en: Up Speed:
be: Хуткасць раздачы:

en: Downloaded:
be: Спампавана:

en: Uploaded:
be: Раздадзена:

en: Seeds:
be: Сіды:

en: Peers:
be: Піры:

en: Availability:
be: Даступнасць:

en: Seed Rank:
be: Ранг сіда:

en: ETA Time:
be: Час да завяршэння:

en: Last Transfer:
be: Апошняя перадача:

en: Active Time:
be: Час актыўнасці:

en: Complete Seen:
be: Цалкам прагледжана:

en: Seeding Time:
be: Час сідавання:

en: Pieces:
be: Частак:

en: Name:
be: Назва:

en: Download Folder:
be: Папка спампоўкі:

en: Added:
be: Дададзена:

en: Total Size:
be: Усяго памер:

en: Total Files:
be: Усяго файлаў:

en: Hash:
be: Хэш:

en: Created By:
be: Створана:

en: Comments:
be: Каментары:

en: Owner:
be: Уласнік:

en: Move completed:
be: Перамяшчаць завершаныя:

en: Stop seed at ratio:
be: Спыніць раздачу на рэйтынгу:

en: Remove at ratio
be: Выдаліць на рэйтынгу

en: Bandwidth Limits
be: Ліміты прапускной здольнасці

en: Current Tracker:
be: Бягучы трэкер:

en: Total Trackers:
be: Усяго трэкераў:

en: Tracker Status:
be: Статус трэкера:

en: Next Announce:
be: Наступны анонс:

en: Private Torrent:
be: Прыватны торэнт:

en: _Edit Trackers
be: _Рэдагаваць трэкеры

en: Top
be: Зверху

en: Bottom
be: Знізу

en: Add Torrents
be: Дадаць торэнты

en: Info_hash
be: Хэш _файлаў

en: Move Complete Folder
be: Перамясціць завершаную папку

en: Add In _Paused State
be: Дадаць у _спыненым стане

en: Prioritize First/Last Pieces
be: Прыярытэт у першай/апошняй частак

en: Skip File Hash Check
be: Прапусціць праверку хэша

en: Preallocate Disk Space
be: Зарэзерваваць месца на дыску

en: Preallocate the disk space for the torrent files
be: Зарэзерваваць месца на дыску для файлаў

en: Maximum torrent download speed
be: Макс хуткасць спампоўкі торэнта

en: Maximum torrent upload speed
be: Макс хуткасць раздачы торэнта

en: Maximum torrent connections
be: Макс злучэнняў для торэнта

en: Maximum torrent upload slots
be: Макс слотаў раздачы торэнта

en: Apply To All
be: Прымяніць да ўсіх

en: Revert To Defaults
be: Вярнуцца да налад па змаўчанню

en: _Show Deluge
be: Па_казать Deluge

en: _Pause Session
be: _Прыпыніць сесію

en: _Resume Session
be: Ад_навіць сесію

en: _Download Speed Limit
be: Ліміт хуткасці с_пампоўкі

en: _Upload Speed Limit
be: Ліміт хуткасці _раздачы

en: Quit & Shutdown Daemon
be: Выйсці і спыніць дэман

en: Edit Trackers
be: Рэдагаваць трэкеры

en: _Up
be: _Вышэй

en: _Down
be: _Ніжэй

en: _Add Peer
be: _Дадаць пір

en: Add a peer by its IP
be: Дадаць піра па IP

en: Edit Tracker
be: Рэдагаваць трэкер

en: Tracker:
be: Трэкер:

en: Enter Remote Path
be: Увядзіце аддалены шлях

en: Remote Path
be: Аддалены шлях

en: Path:
be: Шлях:

en: 32 KiB
be: 32 КіБ

en: 64 KiB
be: 64 КіБ

en: 128 KiB
be: 128 КіБ

en: 256 KiB
be: 256 КіБ

en: 512 KiB
be: 512 КіБ

en: 1 MiB
be: 1 МіБ

en: 2 MiB
be: 2 МіБ

en: 4 MiB
be: 4 МіБ

en: 8 MiB
be: 8 МіБ

en: 16 MiB
be: 16 МіБ

en: Create Torrent
be: Стварыць торэнт

en: Fol_der
be: _Папка

en: _Remote Path
be: _Аддалены шлях

en: Files
be: Файлы

en: Webseeds
be: Вэб-сіды

en: Piece Size:
be: Памер часткі:

en: Set Private Flag
be: Усталяваць сцяг прыватнасці

en: Add this torrent to the session
be: Дадаць гэты торэнт да сесіі

en: Options
be: Параметры

en: Save .torrent as
be: Захаваць .torrent як

en: _Open Download Folder
be: _Адкрыць папку спампоўкі

en: _Pause
be: _Прыпыніць

en: Resu_me
be: Ад_навіць

en: Resume selected torrents.
be: Аднавіць вылучаныя торэнты.

en: Opt_ions
be: _Параметры

en: _Queue
be: _Чарга

en: _Update Tracker
be: _Абнавіць трэкер

en: _Remove Torrent
be: _Выдаліць торэнт

en: _Force Re-check
be: П_ераправерыць файлы

en: _Move Download Folder
be: Пера_мясціць папку спампоўкі

en: label
be: метка

en: _Select All
be: _Вылучыць усе

en: _Pause All
be: _Прыпыніць усе

en: Resu_me All
be: Ад_навіць усе

en: _Connection Limit
be: Ліміт _злучэнняў

en: Upload _Slot Limit
be: Ліміт _слотаў раздачы

en: Stop seed at _ratio
be: Спыніць сід на р_эйтынгу

en: _Auto Managed
be: _Аўтаматычнае кіраванне

en: _Super Seeding
be: С_упер сідаванне

en: _Change Ownership
be: Змяніць у_ладальніка

en: Add Tracker
be: Дадаць трэкер

en: Add Trackers
be: Дадаць трэкеры

en: Add URL
be: Дадаць URL

en: From URL
be: З URL

en: Deluge Daemons
be: Дэманы Deluge

en: Auto-connect to selected Daemon
be: Аўтазлучэнне з выбраным дэманам

en: Auto-start localhost daemon (if required)
be: Аўтастарт лакальнага дэмана (калі патрэбна)

en: Hide this dialog
be: Схаваць гэта акно

en: Startup Options
be: Параметры запуску

en: _Open File
be: _Адкрыць файл

en: _Show Folder
be: _Паказаць папку

en: _Expand All
be: _Разгарнуць усё

en: _Skip
be: Пр_апусціць

en: _Low
be: _Нізкі

en: _Normal
be: _Звычайны

en: _High
be: _Высокі

en: Deluge Team
be: Каманда Deluge

en: Deluge is a lightweight, Free Software, cross-platform BitTorrent client.
be: Deluge - легкавесны, свабодны, крос-платформенны кліент BitTorrent.

en: Deluge contains the common features to BitTorrent clients such as Protocol Encryption, DHT, Local Peer Discovery (LSD), Peer Exchange (PEX), UPnP, NAT-PMP, Proxy support, Web seeds, global and per-torrent speed limits. As Deluge heavily utilises the libtorrent library it has a comprehensive list of the features provided.
be: Deluge утрымлівае звычайныя функцыі кліентаў BitTorrent, напрыклад пратакол шыфравання, DHT, лакальнае адкрыццё піраў (LSD), абмен пірамі (PEX), UPnP, NAT-PMP, падтрымка проксі, вэб-сіды, ліміты хуткасці. Паколькі Deluge актыўна выкарыстоўвае бібліятэку libtorrent, яна мае комплексны спіс функцый.

en: Deluge has been designed to run as both a normal standalone desktop application and as a client-server. In Thinclient mode a Deluge daemon handles all the BitTorrent activity and is able to run on headless machines with the user-interfaces connecting remotely from any other platform.
be: Deluge распрацавана каб працаваць і як звычайная аўтаномная праграма, і як кліент-серверная. У рэжыме тонкага кліента дэман Deluge кіруе ўсімі дзеяннямі з торэнтамі і здольны працаваць аддалена з іншых платформ праз карыстальніцкі інтэрфейс.

en: BitTorrent Client
be: Кліент BitTorrent

en: Deluge BitTorrent Client
be: BitTorrent кліент Deluge

en: Download and share files over BitTorrent
be: Спампоўванне і раздача файлаў праз BitTorrent

en: Console Options
be: Налады кансолі

en: These daemon connect options will be used for commands, or if console ui autoconnect is enabled.
be: Гэтыя налады дэмана будуць выкарыстоўвацца для каманд ці пры ўключэнні аўтазлучэння ў кансолі.

en: Deluge daemon IP address to connect to (default 127.0.0.1)
be: IP адрас дэмана Deluge для злучэння (па змаўчанні 127.0.0.1)

en: Deluge daemon port to connect to (default 58846)
be: Порт дэмана Deluge для злучэння (па змаўчанні 58846)

en: Deluge daemon username to use when connecting
be: Імя карыстальніка дэмана Deluge пры злучэнні

en: Deluge daemon password to use when connecting
be: Пароль дэмана Deluge пры злучэнні

en: Console Commands
be: Кансольныя каманды

en: Description
be: Апісанне

en: The following console commands are available:
be: Даступны кансольныя каманды:

en: Command
be: Каманда

en: `%s` alias
be: `%s` імя

en: Usage: manage <torrent-id> [--set <key> <value>] [<key> [<key>...] ]
be: Выкарыстанне: manage <torrent-id> [--set <key> <value>] [<key> [<key>...] ]

en: an expression matched against torrent ids and torrent names
be: выраз суадносіць id торэнтаў і імёны торэнтаў

en: set value for this key
be: задаць значэнне ключа

en: Value to set
be: Задаць значэнне

en: one or more keys separated by space
be: адзін ці больш ключоў- праз прабел

en: Also removes the torrent data
be: Таксама выдаляе даныя торэнта

en: List the matching torrents without removing.
be: Спіс суаднесеных торэнтаў без выдалення.

en: One or more torrent ids
be: Адзін ці больш id торэнтаў

en: Confirm with -c to remove the listed torrents (Count: %d)
be: Пацвердзіць з -c каб выдаліць пералічаныя торэнты (Падлік: %d)

en: Usage: resume [ * | <torrent-id> [<torrent-id> ...] ]
be: Выкарыстанне: resume [ * | <torrent-id> [<torrent-id> ...] ]

en: One or more torrent ids. Use "*" to resume all torrents
be: Адзін ці больш id торэнтаў. Выкарыстоўвайце "*" каб аднавіць усе торэнты

en: One or more torrent ids. Use "*" to pause all torrents
be: Адзін ці больш id торэнтаў. Выкарыстоўвайце "*" каб прыпыніць усе торэнты

en: Download folder for torrent
be: Папка спампоўкі для торэнта

en: Move the completed torrent to this folder
be: Перамясціць завершаны торэнт у гэту папку

en: One or more torrent files, URLs or magnet URIs
be: Адзін ці больш торэнт-файлаў, URL ці спасылак URI

en: Lists available plugins
be: Спіс даступных плагінаў

en: Shows enabled plugins
be: Паказвае ўключаныя плагіны

en: Enables a plugin
be: Уключае плагін

en: Disables a plugin
be: Выключае плагін

en: Reload list of available plugins
be: Перазагрузка спіса даступных плагінаў

en: Install a plugin from an .egg file
be: Усталяваць плагін з файла .egg

en: Raw values for upload/download rates (without KiB/s suffix)(useful for scripts that want to do their own parsing)
be: Значэнні для рэйтынга раздачы/спампоўкі (без КіБ/с)(карысна для скрыптоў, якія жадаюць рабіць уласны парсінг)

en: Do not show torrent status (Improves command speed)
be: Не паказваць статус торэнта (Паляпшае хуткасць каманды)

en: Usage: connect <host[:port]> [<username>] [<password>]
be: Выкарыстанне: connect <host[:port]> [<username>] [<password>]

en: Daemon host and port
be: Хост і порт дэмана

en: Password
be: Пароль

en: The path to move the torrents to
be: Шлях куды перамясціць торэнты

en: The new state
be: Новы стан

en: One or more commands
be: Адна ці больш каманд

en: Usage: config [--set <key> <value>] [<key> [<key>...] ]
be: Выкарыстанне: config [--set <key> <value>] [<key> [<key>...] ]

en: Show more information per torrent.
be: Паказаць больш інфармацыі аб торэнце.

en: Show more detailed information including files and peers.
be: Паказаць больш падрабязную інфармацыю пра файлы і піры.

en: Show torrents with state STATE: %s.
be: Паказаць торэнты са станам STATE: %s.

en: Same as --sort but items are in reverse order.
be: Такое ж як --sort але адзінкі ў адваротным парадку.

en: One or more torrent ids. If none is given, list all
be: Адзін ці больш id торэнтаў. Калі нічога не выбрана, паказваюцца ўсе

en: Select Host
be: Выбраць хост

en: Quit
be: Выйсці

en: Delete Host
be: Выдаліць хост

en: Add Host (Up & Down arrows to navigate, Esc to cancel)
be: Дадаць хост (стрэлкі ўверх/уніз для перамяшчэння, Esc каб скасаваць)

en: Error adding host
be: Памылка дадання хоста

en: Columns
be: Слупкі

en: Width
be: Шырыня

en: General options
be: Агульныя параметры

en: Ring system bell when a download finishes
be: Сістэмны званочак калі скончылася спампоўка

en: List complete torrents after incomplete regardless of sorting order
be: Змяшчаць завершаныя торэнты пасля незавершаных па выбранай сарціроўцы

en: Move selection when moving torrents in the queue
be: Перамясціць выбар пры перамяшчэнні торэнта ў чарзе

en: Language
be: Мова

en: Command Line Mode
be: Рэжым каманднага радка

en: Do not store duplicate input in history
be: Не захоўваць копіі ўводу ў гісторыі

en: Store and load command line history in command line mode
be: Захоўваць і загружаць гісторыю каманднага радка ў рэжыме каманднага радка

en: Third tab lists all remaining torrents in command line mode
be: Трэцяя ўкладка ўтрымлівае ўсе торэнты, якія засталіся, у рэжыме каманднага радка

en: Torrents per tab press
be: Торэнты на націсканне ўкладкі

en: Folders
be: Папкі

en: Download To
be: Спампоўваць у

en: Move completed to
be: Перамяшчаць завершаны ў

en: Copy of .torrent files to
be: Капіяваць файлы .torrent у

en: Add Paused
be: Дадаць прыпыненыя

en: Pre-Allocate disk space
be: Рэзерваваць месца на дыску

en: Incomming Ports
be: Уваходзячыя парты

en: From
be: З

en: To
be: Да

en: Use Random Ports
be: Выкарыстоўваць выпадковыя парты

en: Incoming Interface
be: Уваходзячы інтэрфейс

en: IP address of the interface to listen on (leave empty for default):
be: IP адрас інтэрфейса каб слухаць (перадвызначаны калі пакінуць пустым):

en: The network interface name or IP address for outgoing BitTorrent connections. (Leave empty for default.):
be: Імя інтэрфейса сеткі ці IP адрас для сыходзячага злучэння BitTorrent. (Перадвызначаны калі пакінуць пустым.):

en: Inbound
be: Уваходзячы

en: Outbound
be: Сыходзячы

en: Global Bandwidth Usage
be: Агульнае выкарыстанне прапускной здольнасці

en: Maximum Connections
be: Максімум злучэнняў

en: Maximum Upload Slots
be: Максімум слотаў раздачы

en: Maximum Download Speed (KiB/s)
be: Максімум хуткасці спампоўкі (КіБ/с)

en: Maximum Upload Speed (KiB/s)
be: Максімум хуткасці раздачы (КіБ/с)

en: Maximum Half-Open Connections
be: Максімум паўадкрытых злучэнняў

en: Maximum Connection Attempts per Second
be: Максімум спроб злучэнняў у секунду

en: Rate Limit IP Overhead
be: Ацаніць верхні ліміт  IP

en: Per Torrent Bandwidth Usage
be: Выкарыстанне прапускной здольнасці на торэнт

en: Yes, please send anonymous statistics.
be: Так, адсылаць ананімную статыстыку.

en: Daemon Port
be: Порт дэмана

en: Allow remote connections
be: Дазволіць аддаленыя злучэнні

en: Total
be: Усяго

en: Share Ratio
be: Рэйтынг раздачы

en: Time Ratio
be: Рэйтынг часу

en: Time (m)
be: Час (хв)

en: Remove torrent (Unchecked pauses torrent)
be: Выдаліць торэнт (Адключаны прыпыняе торэнт)

en: Proxy Settings
be: Налады проксі

en: Type
be: Тып

en: Hostname
be: Імя хоста

en: Proxy Type Help
be: Дапамога тыпа проксі

en: Cache Size (16 KiB blocks)
be: Памер кэша (блокі 16 КіБ)

en: Cache Expiry (seconds)
be: Заканчэння кэша (секунды)

en: Blocks Written
be: Блакіруе запісанае

en: Writes
be: Запісвае

en: Write Cache Hit Ratio
be: Рэйтынг запісу кэша

en: Blocks Read
be: Блакіруе чытанне

en: Blocks Read hit
be: Блакіруе чытанне

en: Reads
be: Чытае

en: Read Cache Hit Ratio
be: Рэйтынг чытання кэша

en: Cache Size
be: Памер кэша

en: Read Cache Size
be: Памер кэша чытання

en: Apply
be: Ужыць

en: OK
be: ОК

en: Select Language
be: Выбраць мову

en: The IP address "%s" is badly formed
be: IP адрас "%s" дрэнна сфарміраваны

en: Emule IP list (GZip)
be: Спіс IP Emule (GZip)

en: SafePeer Text (Zipped)
be: SafePeer тэкст (zip)

en: PeerGuardian Text (Uncompressed)
be: PeerGuardian тэкст (несціснуты)

en: Blocked IP Ranges /Whitelisted IP Ranges
be: Блакіраваныя дыяпазоны IP /Дазволеныя дыяпазоны IP

en: Blocklist
be: Чорны спіс

en: Bad IP address
be: Дрэнны IP адрас

en: Invalid leader
be: Няправільны пачатак

en: Invalid magic code
be: Няправільны адбітак

en: Invalid version
be: Няправільная версія

en: Days
be: Дзён

en: Check for new list every:
be: Правяраць спіс кожныя:

en: Import blocklist on startup
be: Дабавіць чорны спіс пры запуску

en: <b>Settings</b>
be: <b>Налады</b>

en: Download the blocklist file if necessary and import the file.
be: Спампаваць файл чорнага спісу, калі неабходна, і дабавіць яго.

en: Check Download and Import
be: Праверыць спампоўку і імпарт

en: Download a new blocklist file and import it.
be: Спампаваць новы файл чорнага спісу і дабавіць яго.

en: Force Download and Import
be: Прымусова спампаваць і дабавіць

en: Blocklist is up to date
be: Чорны спіс апошняй версіі

en: <b>Options</b>
be: <b>Налады</b>

en: Type:
be: Тып:

en: Date:
be: Дата:

en: File Size:
be: Памер файла:

en: <b>Info</b>
be: <b>Інфармацыя</b>

en: <b>Whitelist</b>
be: <b>Белы спіс</b>

en: Torrent Complete
be: Торэнт завершаны

en: Torrent Added
be: Торэнт дададзены

en: Torrent Removed
be: Торэнт выдалены

en: Execute
be: Выканаць

en: Event
be: Падзея

en: <b>Add Command</b>
be: <b>Дадаць каманду</b>

en: <b>Commands</b>
be: <b>Каманды</b>

en: Incompatible Option
be: Несумяшчальная опцыя

en: "Watch Folder" directory and "Copy of .torrent files to" directory cannot be the same!
be: Папка для "Глядзець папку" і "Капіяваць файл .torrent у" не можа быць адной і той жа!

en: AutoAdd
be: Аўтададанне

en: Double-click to toggle
be: Двайное націсканне каб пераключыць

en: Double-click to edit
be: Двайное націсканне каб рэдагаваць

en: Path
be: Шлях

en: Watch folder does not exist.
be: Папка прагляду не існуе.

en: Path does not exist.
be: Шлях не існуе.

en: Watch Folder Properties
be: Уласцівасці папкі прагляду

en: If a .torrent file is added to this directory,
    it will be added to the session.
be: Калі файл .torrent дададзены ў папку,
    ён будзе дададзены да сесіі.

en: Select A Folder
be: Вылучыць папку

en: Enable this watch folder
be: Уключыць папку прагляду

en: <b>Watch Folder</b>
be: <b>Папка прагляду</b>

en: Delete .torrent after adding
be: Выдаліць .torrent пасля дадання

en: Once the torrent is added to the session,
    the .torrent will be deleted.
be: Як толькі торэнт дададзены да сесіі,
    .torrent будзе выдалены.

en: Append extension after adding:
be: Дадаць пашырэнне пасля дадання:

en: Once the torrent is added to the session,
    an extension will be appended to the .torrent
    and it will remain in the same directory.
be: Як толькі торэнт дададзены да сесіі,
    пашырэнне будзе дададзена да .torrent
    і застанецца ў той жа папцы.

en: Once the torrent is added to the session,
    the .torrent will copied to the chosen directory
    and deleted from the watch folder.
be: Як толькі торэнт дададзены да сесіі,
    .torrent будзе скапіяваны ў вылучаную папку
    і выдалены з папкі прагляду.

en: Once the torrent is deleted from the session,
    also delete the .torrent file used to add it.
be: Як толькі торэнт выдалены з сесіі,
    таксама выдаліць і адпаведны файл .torrent.

en: <b>Torrent File Action</b>
be: <b>Дзеянні з файлам торэнта</b>

en: Set download folder
be: Выбраць папку спампоўкі

en: This folder will be where the torrent data is downloaded to.
be: У гэту папку будуць спампоўвацца даныя торэнтаў.

en: <b>Download Folder</b>
be: <b>Папка спампоўкі</b>

en: Set move completed folder
be: Выбраць папку для перамяшчэння завершаных

en: <b>Move Completed</b>
be: <b>Перамясціць завершаныя</b>

en: Label:
be: Пазнака:

en: <b>Label</b>
be: <b>Пазнака</b>

en: Main
be: Асноўная

en: The user selected here will be the owner of the torrent.
be: Выбраны тут карыстальнік будзе ўласнікам торэнта.

en: <b>Owner</b>
be: <b>Уласнік</b>

en: Max Upload Speed:
be: Максімальная хуткасць раздачы:

en: Max Connections:
be: Максімальная колькасць злучэнняў:

en: Max Upload Slots:
be: Максімальная колькасць слотаў раздачы:

en: Max Download Speed:
be: Максімальная хуткасць спампоўкі:

en: <b>Bandwidth</b>
be: <b>Абмежаванні</b>

en: Auto Managed:
be: Аўтаматычна:

en: Add Paused:
be: Дадаць прыпыненыя:

en: Queue to:
be: Чарга да:

en: <b>Queue</b>
be: <b>Чарга</b>

en: <b>Watch Folders:</b>
be: <b>Папкі назірання:</b>

en: minutes
be: хвіліны

en: 1 minute
be: 1 хвіліна

en: 1 second
be: 1 секунда

en: seconds
be: секунды

en: Stats
be: Статыстыка

en: Resolution
be: Раздзяляльнасць

en: Seeds/Peers
be: Сіды/Піры

en: Download color:
be: Колер спампоўкі:

en: Upload color:
be: Колер раздачы:

en: <b>Connections Graph</b>
be: <b>Граф злучэнняў</b>

en: <b>Bandwidth Graph</b>
be: <b>Граф прапускной здольнасці</b>

en: DHT nodes:
be: Вузлы DHT:

en: Cached DHT nodes:
be: Кэшаваныя вузлы DHT:

en: DHT torrents:
be: Торэнты DHT:

en: <b>Seeds / Peers</b>
be: <b>Сіды / Піры</b>

en: <b>Graph Colors</b>
be: <b>Колеры графаў</b>

en: WebUi
be: Вэб-інтэрфейс

en: The Deluge web interface is not installed, please install the
    interface and try again
be: Вэб-інтэрфейс Deluge не ўсталяваны, калі ласка,
    усталюйце яго і паўтарыце спробу

en: Enable web interface
be: Уключыць вэб-інтэрфейс

en: Enable SSL
be: Выкарыстоўваць SSL

en: Listening port:
be: Праслухоўваць порт:

en: Invalid label, valid characters:[a-z0-9_-]
be: Памылковая пазнака. Дазволеныя сімвалы: [a-z0-9_-]

en: Empty Label
be: Пустая пазнака

en: Label already exists
be: Пазнака ўжо існуе

en: Unknown Label
be: Невядомая пазнака

en: Unknown Torrent
be: Невядомы торэнт

en: Label _Options
be: _Налады пазнакі

en: _Remove Label
be: _Выдаліць пазнаку

en: _Add Label
be: _Дадаць пазнаку

en: Label Options
be: Налады пазнакі

en: Label
be: Пазнака

en: <b>Label Options</b>
be: <b>Налады пазнакі</b>

en: Apply per torrent max settings:
be: Прымяніць макс налады да кожнага торэнта:

en: Maximum
be: Максімум

en: Apply Queue settings:
be: Прымяніць налады чаргі:

en: Apply folder settings:
be: Прымяніць налады папкі:

en: <i>(1 line per tracker)</i>
be: <i>(кожны трэкер у асобным радку)</i>

en: Automatically apply label:
be: Аўтаматычна ўжываць пазнаку:

en: Add Label
be: Дадаць пазнаку

en: <b>Add Label</b>
be: <b>Дадаць пазнаку</b>

en: <i>Use the sidebar to add,edit and remove labels. </i>
be: <i>Выкарыстоўвайце бакавую панэль для дадання, выпраўлення і выдалення пазнак.</i>

en: <b>Labels</b>
be: <b>Пазнакі</b>

en: Notification Blink shown
be: Паказваць мігценне паведамлення

en: Popup notification is not enabled.
be: Усплываючыя вокны не ўключаны.

en: libnotify is not installed
be: libnotify не ўсталявана

en: Failed to popup notification
be: Памылка паведамленняў

en: Notification popup shown
be: Паказваць усплываючае акно

en: Sound notification not enabled
be: Гукавое апавяшчэнне не ўключана

en: pygame is not installed
be: pygame не ўсталявана

en: Sound notification failed %s
be: Гукавое апавяшчэнне няўдала %s

en: Sound notification Success
be: Гукавое апавяшчэнне ўдалае

en: Finished Torrent
be: Торэнт скончаны

en: The torrent "%(name)s" including %(num_files)i file(s) has finished downloading.
be: Скончылася спампоўка "%(name)s" з %(num_files)i файла(ў).

en: Notifications
be: Апавяшчэнні

en: Choose Sound File
be: Выберыце гукавы файл

en: There was an error sending the notification email: %s
be: Памылка апавяшчэння па электроннай пошце: %s

en: Server did not reply properly to HELO greeting: %s
be: Сервер няправільна адказаў на прывітанне: %s

en: Server refused username/password combination: %s
be: Сервер адмовіўся прыняць імя карыстальніка або пароль: %s

en: Notification email sent.
be: Апавяшчэнне выслана па эл. пошце.

en: Finished Torrent "%(name)s"
be: Завершаны торэнт "%(name)s"

en: This email is to inform you that Deluge has finished downloading "%(name)s", which includes %(num_files)i files.
    To stop receiving these alerts, simply turn off email notification in Deluge's preferences.
    
    Thank you,
    Deluge.
be: Гэты ліст інфармуе, што Deluge скончыў спампоўку «%(name)s», які складаецца з %(num_files)i файлаў.
    Каб перастаць атрымліваць гэтыя паведамленні — выключыце апавяшчэнні ў наладах Deluge.
    
    Дзякуем,
    Deluge.

en: Tray icon blinks enabled
be: Мігценне значка ў трэі ўключана

en: Popups enabled
be: Усплываючыя вокны ўключаны

en: Sound enabled
be: Гукі ўключаны

en: <b>UI Notifications</b>
be: <b>Апавяшчэнні UI</b>

en: <b>Recipients</b>
be: <b>Атрымальнікі</b>

en: Server requires TLS/SSL
be: Сервер патрабуе TLS/SSL

en: <b>Email Notifications</b>
be: <b>Паштовыя апавяшчэнні</b>

en: This configuration does not mean that you'll actually receive notifications for all these events.
be: Гэтая канфігурацыя не азначае, што вы атрымаеце ўсе апавяшчэнні пра гэтыя падзеі.

en: Subscriptions
be: Падпіскі

en: Sound Customization
be: Налады гуку

en: Extractor
be: Распакоўка

en: Extract to:
be: Распакаваць у:

en: Create torrent name sub-folder
be: Стварыць пад-папку з назвай торэнта

en: This option will create a sub-folder using the torrent's name within the selected extract folder and put the extracted files there.
be: Гэта налада дазволіць стварыць пад-папку з назвай торэнта ўнутры выбранай папкі і перамясціць туды распакаваныя файлы.

en: Scheduler
be: Планавальнік

en: <b>Schedule</b>
be: <b>Запланаваць</b>

en: Download Limit:
be: Абмежаванне спампоўкі:

en: Upload Limit:
be: Абмежаванне раздачы:

en: Active Torrents:
be: Актыўныя торэнты:

en: Active Downloading:
be: Актыўныя спампоўкі:

en: Active Seeding:
be: Актыўныя сідаванні:

en: <b>Slow Settings</b>
be: <b>Абмежаванні</ b>

en: File Browser
be: Агляд файлаў

en: Back
be: Назад

en: Forward
be: Наперад

en: Home
be: Хатняя

en: Create
be: Стварыць

en: Help
be: Даведка

en: Logout
be: Скончыць сеанс

en: Save
be: Захаваць

en: About Deluge
be: Аб Deluge

en: Remove With Data
be: Выдаліць з данымі

en: Add Connection
be: Дадаць злучэнне

en: Host:
be: Хост:

en: Unable to add host: {0}
be: Немагчыма дадаць хост: {0}

en: Move
be: Перамясціць

en: Browse
be: Аглядзець

en: Edit Connection
be: Рэдагаваць злучэнне

en: Unable to edit host
be: Немагчыма рэдагаваць хост

en: Login
be: Уваход

en: Login Failed
be: Памылка ўваходу

en: You entered an incorrect password
be: Вы ўвялі няправільны пароль

en: Public
be: Публічны

en: Last Transfer
be: Апошняя перадача

en: Mixed
be: Змешаны

en: Set Maximum Connections
be: Максімальная колькасць злучэнняў

en: Download Speed
be: Хуткасць спампоўкі

en: 5 KiB/s
be: 5 КіБ/с

en: 10 KiB/s
be: 10 КіБ/с

en: 30 KiB/s
be: 30 КіБ/с

en: 80 KiB/s
be: 80 КіБ/с

en: 300 KiB/s
be: 300 КіБ/с

en: Set Maximum Download Speed
be: Усталяваць максімальную хуткасць спампоўкі

en: Upload Speed
be: Хуткасць раздачы

en: Set Maximum Upload Speed
be: Усталяваць максімальную хуткасць раздачы

en: Protocol Traffic Download/Upload
be: Трафік пратакола Спампоўка/Раздача

en: Freespace in download folder
be: Вольнае месца ў папцы спампоўкі

en: Connect
be: Злучыцца

en: Stop Daemon
be: Спыніць дэман

en: Disconnect
be: Адлучыцца

en: Start Daemon
be: Запусціць дэман

en: Change Default Password
be: Змяніць пароль па змаўчанні

en: We recommend changing the default password.<br><br>Would you like to change it now?
be: Мы рэкамендавалі змену пароля па змаўчанні.<br><br>Жадаеце змяніць яго цяпер?

en: Tracker Host
be: Хост трэкера

en: Filters
be: Фільтры

en: Connection restored
be: Злучэнне адноўлена

en: Lost Connection
be: Злучэнне згублена

en: The connection to the webserver has been lost!
be: Злучэнне з вэб-серверам згублена!

en: Lost connection to webserver
be: Згублена злучэнне з вэб-серверам

en: D/L Speed Limit
be: Ліміт хуткасці Спам

en: U/L Speed Limit
be: Ліміт хуткасці Разд

en: Connection Limit
be: Ліміт злучэння

en: Upload Slot Limit
be: Ліміт слота раздачы

en: Update Tracker
be: Абнавіць трэкер

en: Force Recheck
be: Прымусовая праверка

en: Expand All
be: Разгарнуць усё

en: Details
be: Падрабязнасці

en: Comment:
be: Каментар:

en: Status:
be: Статус:

en: Move Completed:
be: Перамяшчэнне завершана:

en: General
be: Асноўныя

en: Private
be: Прыватны

en: Loading
be: Загрузка

en: Be alerted about new releases
be: Апавяшчаць аб выпуску новых версій

en: Help us improve Deluge by sending us your Python version, PyGTK version, OS and processor types. Absolutely no other information is sent.
be: Дапамажыце нам палепшыць Deluge, дашліце вашы версіі Python, PyGTK, АС і тып працэсара. Больш ніякай інфармацыі не адсылаецца.

en: Pause torrent
be: Прыпыніць торэнт

en: Install Plugin
be: Усталяваць плагін

en: Install
be: Усталяваць

en: Select an egg
be: Выбраць

en: Plugin Egg
be: Плагін

en: Browse...
be: Аглядзець...

en: Uploading your plugin...
be: Запампоўваецца ваш плагін...

en: Maximum Connections:
be: Макс колькасць злучэнняў:

en: Maximum Download Speed (KiB/s):
be: Макс хуткасць спампоўкі (КБ/с):

en: Maximum Upload Speed (KiB/s):
be: Макс хуткасць раздачы (КБ/с):

en: Maximum Half-Open Connections:
be: Макс колькасць паў-адкрытых злучэнняў:

en: Maximum Connection Attempts per Second:
be: Макс колькасць спроб злучэння ў секунду:

en: Maximum Upload Slots:
be: Макс колькасць слотаў раздачы:

en: Cache Size (16 KiB Blocks):
be: Памер кэша (блокі 16 Кіб):

en: Force Use of Proxy
be: Прымусова выкарыстоўваць проксі

en: Find More
be: Знайсці больш

en: Use Random Port
be: Выкарыстоўваць выпадковы порт

en: Type Of Service
be: Тып сервіса

en: Show filters with zero torrents
be: Паказваць фільтры з нулявымі торэнтамі

en: Allow the use of multiple filters at once
be: Дазволіць выкарыстанне адразу некалькіх фільтраў

en: WebUI Password
be: Пароль WebUI

en: Old:
be: Стары:

en: New:
be: Новы:

en: Confirm:
be: Пацвердзіць:

en: Server
be: Сервер

en: Session Timeout:
be: Таймаўт сесіі:

en: Enable SSL (paths relative to Deluge config folder)
be: Уключыць SSL (шляхі адносна папкі з канфігамі Deluge)

en: Private Key:
be: Прыватны ключ:

en: Certificate:
be: Сертыфікат:

en: WebUI Language Changed
be: Мова WebUI зменена

en: Do you want to refresh the page now to use the new language?
be: Жадаеце перазапусціць старонку цяпер каб выкарыстоўваць новую мову?

en: Refresh
be: Абнавіць

en: Invalid Password
be: Няправільны пароль

en: Your passwords don't match!
be: Ваш пароль не супадае!

en: Your old password was incorrect!
be: Ваш стары пароль быў няправільны!

en: Change Successful
be: Паспяховая змена

en: Your password was successfully changed!
be: Ваш пароль быў паспяхова зменены!

en: Add from Url
be: Дадаць з Url

en: Cookies
be: Кукі

en: Failed to download torrent
be: Не ўдалося спапмаваць торэнт

en: File
be: Файл

en: Uploading your torrent...
be: Раздача вашага торэнта...

en: Failed to upload torrent
be: Не ўдалося раздаць торэнт

en: Not a valid torrent
be: Некарэктны торэнт

en: Move Completed Folder
be: Перамясціць завершаную папку

en: Max Down Speed
be: Макс хуткасць спампоўкі

en: Max Up Speed
be: Макс хуткасць раздачы

en: Add In Paused State
be: Дадаць у спыненым стане

en: Super Seed
be: Супер сід

en: Download
be: Спампаваць

en: Date Added:
be: Дата дададзена:
